AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.729
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: AMD Navi
srco1978 kaže...

Jedino me frka ako kod njih bude sve normalno radilo, btw superposition mi odvrti bez problema ali igrice crashaju... A oni brijem testiraju samo sintetičke benchmarke... 

Zato napomenes i snimis, jer nasi ducani su takvi da ce upravo odvrtit neku glupost i vratit ti ju nazad pod "ispravna".

11 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...
hahhaajaads kaže...
mirzet1976 kaže...

 Jesu ja imam 5700+r5 2600 i 5700xt+r5 3600 pa ferceraju uredno.

AMD te platio da tak lazes ? 

 Opet ti moram ponavljat nije navi za svakog. Mirzet je šaptać gpu-ovima i jedini na planeti koji zna s njima. Za sve ostale navi je misterija.

 Ma haj, čovjek ima i drugi setup sa Asrock 5700 i radi mu uredno, idemo kod JeyzTwoCent nije do nVidia nego je do AiB-a za ove RTX 3080 što se ruše kad boostaju preko nekog odredjenog kloka.

http://hwbot.org/signature/u135800.png
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 0:19 (mirzet1976).
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Hmm poznavajuci jabucare oni nekako bas vole da im sve bude top pa nije ni cudno da ce biti i  navi31, mislim sada ni nemora vise pitati hoce li biti koja sa HBM2e-om

Cijeli line up nam je pred nosom, ali Lisa voli malo da sve dramatizira sa fortniteom(koji je ionako nevidijev test subjekt) bas me zanima kako ce to sve proci. Vise nisam siguran sta ce uopce ova Lisa da nam preda, bolje da neda sve jel ce zelenasi po terapije morati

 

https://www.tomshardware.com/news/newly-uncovered-amd-radeon-rx-6000-specs-imply-significant-performance-uplift

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 3:17 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Ja cu ti samo jedno reci bolje i sa manjim klokom, nego non stop da mi je gpu u idle.
9 godina
offline
Re: AMD Navi
dreadmoore kaže...
Jest ali 5700xt ima bolji preformanc per watt, više vremena provodi u idle manje struje troši itd da je više ne hvalimo.

Koji crni perf/wat? koga to zanima? Minere?

Šta ćemo slijedeće izmisliti perf/g? Kao ne želiš tako tešku grafulju da ti saga pci...

Samo perf/kn se računa ili čisti perf ako kn nije stavka ili perf nije zadovoljavajući... i tu je 5700xt najbolja... ali...

13 godina
offline
Re: AMD Navi
srco1978 kaže...

Poštovani forumaši imam problem, naime 25.07.2020 kupio sam u Linksu grafičku karticu radeon rx5700 Power color red dragon. Ista je ugrađena 02.09.nakon povratka sa godišnjeg odmora. Problemi su počeli isti taj dan kad je u tijeku igranja igre World of tanks, došlo do crasha grafičke u desktop windowsa. Napominjen da se pc nije resetirao nego se igrica jednostavno ugasila i ekran se vratio u windowse, uz upozorenje na ekranu (printscreen u privitku), Isto se događalo i u drugim originalnim naslovima (The Division, Fortnite, RDR2). Nakon toga odlučio sam se na reinstalaciju originalnih windowsa 10 misleći da je u tome problem ali se opet počelo ponavljati isto. U međuvremenu sam preinstalirao nekoliko verzija drivera za grafičku, te undervoltao grafičku ali opet se pojavio isti problem. Nakon toga je ista isprobana u potpuno drugom računalu gdje su se stvari odmah počele ponavljati kao i na početku u prvoj konfiguraciji. Posjedujem i drugo računalo gdje je ugrađena isto kartica Amd radeon rx5700 ali drugog proizvođaća( Asrock) koja od prvog dana radi najnormalnije. Napominjem da Asrockova grafička radi sa svim isprobanim verzijama drivera koje sam stavljao sa Power color grafičkom. Komponente na oba računala su nove i sve su pod garancijom, napajanja na oba su Corsair Hx850. Neznam više što bi mogao napraviti pa sam odlučio objaviti post...

 Kupio si najgoru moguću 5700xt karticu, taj powercolor red dragon ima najveći failure rate od svih 5700xt kartica. Nosi na garanciju.

 

14 godina
offline
Re: AMD Navi
miki_the_pirat kaže...
dreadmoore kaže...
Jest ali 5700xt ima bolji preformanc per watt, više vremena provodi u idle manje struje troši itd da je više ne hvalimo.

Koji crni perf/wat? koga to zanima? Minere?

Šta ćemo slijedeće izmisliti perf/g? Kao ne želiš tako tešku grafulju da ti saga pci...

Samo perf/kn se računa ili čisti perf ako kn nije stavka ili perf nije zadovoljavajući... i tu je 5700xt najbolja... ali...

 Pa je najbolja kad je nonstop u idle ili joj intstaliras drivere stvarno mrak grafick.

9 godina
offline
Re: AMD Navi

pa zato i stoji "ali..." na kraju

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 10:22 (miki_the_pirat).
9 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
superJozo kaže...
srco1978 kaže...

Poštovani forumaši imam problem, naime 25.07.2020 kupio sam u Linksu grafičku karticu radeon rx5700 Power color red dragon. Ista je ugrađena 02.09.nakon povratka sa godišnjeg odmora. Problemi su počeli isti taj dan kad je u tijeku igranja igre World of tanks, došlo do crasha grafičke u desktop windowsa. Napominjen da se pc nije resetirao nego se igrica jednostavno ugasila i ekran se vratio u windowse, uz upozorenje na ekranu (printscreen u privitku), Isto se događalo i u drugim originalnim naslovima (The Division, Fortnite, RDR2). Nakon toga odlučio sam se na reinstalaciju originalnih windowsa 10 misleći da je u tome problem ali se opet počelo ponavljati isto. U međuvremenu sam preinstalirao nekoliko verzija drivera za grafičku, te undervoltao grafičku ali opet se pojavio isti problem. Nakon toga je ista isprobana u potpuno drugom računalu gdje su se stvari odmah počele ponavljati kao i na početku u prvoj konfiguraciji. Posjedujem i drugo računalo gdje je ugrađena isto kartica Amd radeon rx5700 ali drugog proizvođaća( Asrock) koja od prvog dana radi najnormalnije. Napominjem da Asrockova grafička radi sa svim isprobanim verzijama drivera koje sam stavljao sa Power color grafičkom. Komponente na oba računala su nove i sve su pod garancijom, napajanja na oba su Corsair Hx850. Neznam više što bi mogao napraviti pa sam odlučio objaviti post...

 Kupio si najgoru moguću 5700xt karticu, taj powercolor red dragon ima najveći failure rate od svih 5700xt kartica. Nosi na garanciju.

 

 Vraćeno je dakle 3.3% kartica!? Čitajući ove klošarčiće stekao sam dojam da se vraća svaka treća 

9 godina
offline
Re: AMD Navi

Priča je o Red dragonu i vraćeno ih je 6%

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Spitfire_zg kaže...
superJozo kaže...
srco1978 kaže...

Poštovani forumaši imam problem, naime 25.07.2020 kupio sam u Linksu grafičku karticu radeon rx5700 Power color red dragon. Ista je ugrađena 02.09.nakon povratka sa godišnjeg odmora. Problemi su počeli isti taj dan kad je u tijeku igranja igre World of tanks, došlo do crasha grafičke u desktop windowsa. Napominjen da se pc nije resetirao nego se igrica jednostavno ugasila i ekran se vratio u windowse, uz upozorenje na ekranu (printscreen u privitku), Isto se događalo i u drugim originalnim naslovima (The Division, Fortnite, RDR2). Nakon toga odlučio sam se na reinstalaciju originalnih windowsa 10 misleći da je u tome problem ali se opet počelo ponavljati isto. U međuvremenu sam preinstalirao nekoliko verzija drivera za grafičku, te undervoltao grafičku ali opet se pojavio isti problem. Nakon toga je ista isprobana u potpuno drugom računalu gdje su se stvari odmah počele ponavljati kao i na početku u prvoj konfiguraciji. Posjedujem i drugo računalo gdje je ugrađena isto kartica Amd radeon rx5700 ali drugog proizvođaća( Asrock) koja od prvog dana radi najnormalnije. Napominjem da Asrockova grafička radi sa svim isprobanim verzijama drivera koje sam stavljao sa Power color grafičkom. Komponente na oba računala su nove i sve su pod garancijom, napajanja na oba su Corsair Hx850. Neznam više što bi mogao napraviti pa sam odlučio objaviti post...

 Kupio si najgoru moguću 5700xt karticu, taj powercolor red dragon ima najveći failure rate od svih 5700xt kartica. Nosi na garanciju.

 

 Vraćeno je dakle 3.3% kartica!? Čitajući ove klošarčiće stekao sam dojam da se vraća svaka treća 

 Pa dobro to ti je tak, kad jedan ima problema sa nekom AMD karticom onda imaju svi, cak i oni koji nemaju 

11 godina
offline
AMD Navi

Znaci one glasine od prije skoro godinu dana su bile tocne o specifikacijama,malo jaca grafa od rtx3070 po teraflopsima ali minus RT i Tensor jezgre. 

Ekipa se nada da ce ovo bit super jeftino pa ce bit dobar izbor..... 

 

 

https://wccftech.com/amd-navi-21-22-and-23-massive-technical-specification-leaked/

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 11:55 (MEGATAMA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Znaci one glasine od prije skoro godinu dana su bile tocne o specifikacijama,malo jaca grafa od rtx3070 po teraflopsima ali minus RT i Tensor jezgre. 

Ekipa se nada da ce ovo bit super jeftino pa ce bit dobar izbor..... 

 

 

https://wccftech.com/amd-navi-21-22-and-23-massive-technical-specification-leaked/

Konzole sa svojim gpu-ima vrte ray tracing bez problema 30fps na 4k i 60 fps na 1080, tako da što se tiče ray tracinga mislim da amd ima asa u rukavu.

13 godina
offline
Re: AMD Navi
superJozo kaže...
srco1978 kaže...

Poštovani forumaši imam problem, naime 25.07.2020 kupio sam u Linksu grafičku karticu radeon rx5700 Power color red dragon. Ista je ugrađena 02.09.nakon povratka sa godišnjeg odmora. Problemi su počeli isti taj dan kad je u tijeku igranja igre World of tanks, došlo do crasha grafičke u desktop windowsa. Napominjen da se pc nije resetirao nego se igrica jednostavno ugasila i ekran se vratio u windowse, uz upozorenje na ekranu (printscreen u privitku), Isto se događalo i u drugim originalnim naslovima (The Division, Fortnite, RDR2). Nakon toga odlučio sam se na reinstalaciju originalnih windowsa 10 misleći da je u tome problem ali se opet počelo ponavljati isto. U međuvremenu sam preinstalirao nekoliko verzija drivera za grafičku, te undervoltao grafičku ali opet se pojavio isti problem. Nakon toga je ista isprobana u potpuno drugom računalu gdje su se stvari odmah počele ponavljati kao i na početku u prvoj konfiguraciji. Posjedujem i drugo računalo gdje je ugrađena isto kartica Amd radeon rx5700 ali drugog proizvođaća( Asrock) koja od prvog dana radi najnormalnije. Napominjem da Asrockova grafička radi sa svim isprobanim verzijama drivera koje sam stavljao sa Power color grafičkom. Komponente na oba računala su nove i sve su pod garancijom, napajanja na oba su Corsair Hx850. Neznam više što bi mogao napraviti pa sam odlučio objaviti post...

 Kupio si najgoru moguću 5700xt karticu, taj powercolor red dragon ima najveći failure rate od svih 5700xt kartica. Nosi na garanciju.

 

 Nisam kupio XT verziju nego običnu 5700!

13 godina
offline
Re: AMD Navi
srco1978 kaže...

 Nisam kupio XT verziju nego običnu 5700!

 Još gore.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Znaci one glasine od prije skoro godinu dana su bile tocne o specifikacijama,malo jaca grafa od rtx3070 po teraflopsima ali minus RT i Tensor jezgre. 

Ekipa se nada da ce ovo bit super jeftino pa ce bit dobar izbor..... 

 

 

https://wccftech.com/amd-navi-21-22-and-23-massive-technical-specification-leaked/

 Baren se teta Lisa potrudila da bude IPC napretka sto nvidia nije uspijela- znaci cijela arhiktetura je nova/bolja od navi1, a ampere isto sranje ko turing ostao samo nasli nacin da nam prodaju duple Cuda-e i malo jacu memoriju 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 13:21 (HCgamingCRO).
12 godina
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: AMD Navi

 J*blo ih 6 GB na 6700XT, trebali su staviti bar 9 GB preko te 192bitne sabirnice.

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Ma ovo ti je rumor ne uzimaj za ozbiljno.

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
Re: AMD Navi
DrNasty kaže...

 J*blo ih 6 GB na 6700XT, trebali su staviti bar 9 GB preko te 192bitne sabirnice.

 To ti je samo luda kuča glasina,tipičan clickbait i to zato jer niko nema prave informacije.

 

Na dolnjem linku, tu su iz Apple drivera izvuki 2500mhz za 40 CU GPU.Sad Newegg ekipa ima svoje tehnikalije, ili tu su za sve tri grafe naškrabali istu GPU frekvenciju od 1500mhz.Još su zaboravili dopisat, da im je sve to rekla baš teta AMD Lisa.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/graficke-kartice/amd-navi/265345.aspx?page=124&jumpto=6206801&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 14:16 (rambox).
16 godina
moderator
offline
AMD Navi

Znam da je rumor ali me ne bi čudilo da uz užu sabirnicu zbog uštede smanje sa 8 GB na 6 GB u 6700 modelima.

Nadam se da će imati barem 9 GB.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Ta sa 6gb je za full hd dosta samo neka bude brza :)
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
DrNasty kaže...

 J*blo ih 6 GB na 6700XT, trebali su staviti bar 9 GB preko te 192bitne sabirnice.

Vjerovatno ciljaju na izuzetno nisku cijenu. 

9 godina
offline
Re: AMD Navi

 Ja fakat ne vidim tu ništa lijepo. Totalno plastičan look sa kičastim outlineom. možda bude dobra, al da mi je lijepa... to nikako. Slažem se da je to subjektivna kategorija, al brate mili... baš mi nelijepa da blago kažem.

15 godina
offline
AMD Navi

Moore's Law is dead je pričao o svojim izvorima prije dan dva, navodno su rekli slično. Jedan je rekao da je jača od 3080, ali jedva, da će biti naslova u kojima je jedna, te onih u kojima je druga jača, ali da je super stabilna. Drugi je navodno rekao da je tu negdje sa 3080, ali u čistoj rasterizaciji. Nijedan nije spominjao DLSS.

Obojica su se pak složili oko toga da ima GDDR6 na relativno uskoj sabirnici, ali da to izvrsno kompenzira sa izuzetno puno cachea, te da je RT slabiji od onoga na Ampere, da je u razini 2080 Ti sa kojom se i trebao natjecat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Ta sa 6gb je za full hd dosta samo neka bude brza :)

 Ovo bi trebala bit 1440p kartica. 

 

Ako je ovo istina, bit će veća sprdačina od 10gb NdiVije.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
6 godina
offline
AMD Navi

Meni izgled odgovara. Da je bar cijeli ovaj shroud od aluminija. Kako bi se to lijepo dalo polirat, anodizirat... Uff. Šteta pa je plastik-fantastik.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Po meni 6700 1080p
6800 1440p
6900 4k
 
1 0 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
Po meni 6700 1080p
6800 1440p
6900 4k

 Prika 1080p kartica imamo na izvoz.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
mislioc kaže...
Ta sa 6gb je za full hd dosta samo neka bude brza :)

 Ovo bi trebala bit 1440p kartica. 

 

Ako je ovo istina, bit će veća sprdačina od 10gb NdiVije.

Kako moze entry level grafa sa 6GB biti 1440p objasni mi molim te?

Btw ovo je entry navi, a 3080 je flagship.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice