AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.626.829
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
HCgamingCRO kaže...
mislioc kaže...
Dlss je po jačini jedna cijela 6800xt.

 Jedini nacin da se moze igrati 4K..mislim supoer je tech rekao sam, skidam kapu nvidiji...ali budimo realni nije to nativna reza i tako se ne bencha

 Ma normalno glupost koja poboljšava fps brutalno uz neke sitne kompromise bez veze. 

 Koliko se AMD digao, 6800xt je vrijednija nego i maxwell,pascal, i turing i ampere skupa...

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
jovial kaže...
mislioc kaže...
jovial kaže...

 ako je ovo boldano tocno, to je u biti i jedino vazno. cak ako kartice budu kratke 10% u odnosu na ampere ali 100eura jeftinije (pri tome mislim uistinu jeftinije, ne Ampere MSRP jeftinije) - Ampere je DoA

ako 6900 bude stvarno na razini 3090 - to je samo slag na tortu za amd jer ce ta kartica onda biti skuplja od 3090.

 

 hhehe, ti si ko ovi sta zabiju gol i otrce prema korner zastavici da proslave, a ne vide da sudac vec mase za ofsajd 

salu na stranu, a ovo vrijedi i za HCgamingCRO , choo choo ide, ali nista se jos ne zna.

 

recimo to ovako: sudacka nadoknada, 93-a minuta, crveni nakon cijelog drugog poluvremena u defenzivi prvi puta dodju u 16erac, crveni konacno opale po golu... lopta pogadja zelenog u ruku, svi se zgrnu oko suca, ovaj ih sve udaljava, drzi desnu ruku na slusalici, razgovara sa var-om i najavljuje pregled snimke. Da li je moguce da ce im suditi penal u 93oj? 

 

28og cemo saznati da li su ga i iskoristili. 

 LOL nije tako... mislis da AMD nevidi sta se vec mjesecima pise o navi..pa nisu idioti da se vise osramote kao sa vegom btw taj gpu team nije vise u AMD-u dobili nogu nakon vege

Chooo choo odo pajkiti ubise me jutarnja ovaj tj 

 hehe, ne kazem da ne postoje indicije. postojale su citavo vrijeme. kako za ovaj fijasko sa amperom, tako i za navi. u glavnom - cekamo.

12 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
mislioc kaže...
HCgamingCRO kaže...
mislioc kaže...
Dlss je po jačini jedna cijela 6800xt.

 Jedini nacin da se moze igrati 4K..mislim supoer je tech rekao sam, skidam kapu nvidiji...ali budimo realni nije to nativna reza i tako se ne bencha

 Ma normalno glupost koja poboljšava fps brutalno uz neke sitne kompromise bez veze. 

 Koliko se AMD digao, 6800xt je vrijednija nego i maxwell,pascal, i turing i ampere skupa...

 Nema veze ja kupujem Ampere ipak je moderniji. 

8 godina
offline
Re: AMD Navi
mislioc kaže...
HCgamingCRO kaže...
mislioc kaže...
Dlss je po jačini jedna cijela 6800xt.

 Jedini nacin da se moze igrati 4K..mislim supoer je tech rekao sam, skidam kapu nvidiji...ali budimo realni nije to nativna reza i tako se ne bencha

 Ma normalno glupost koja poboljšava fps brutalno uz neke sitne kompromise bez veze. 

 Može li se koristiti Dlss na 1080p monitorima????

11 godina
offline
Re: AMD Navi
ID2502 kaže...

 Može li se koristiti Dlss na 1080p monitorima????

 može - link

 

DLSS 2.0 is also effective at 1080p in the same way it is at 1440p and 4K, with DLSS providing essentially native image quality, especially when using the Quality Mode. Similar to 1440p, we don’t think the performance mode is particularly effective, so we’d stick to using Balanced or Quality, the latter of which is the most impressive and delivers image quality equivalent to native.

 

zato to i jest dobra stvar, jer ćeš čak i sa starijim/slabijim rtx grafama poput 2060s/2070 dobiti performance boost preko 50% gotovo bez ikakvog utjecaja na vizualni izgled

recimo pišljiva 2060 će se u igrama koje podržavaju dlss popišat i posrat po daleko skupljoj 5700xt

13 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
ID2502 kaže...

 Može li se koristiti Dlss na 1080p monitorima????

 može - link

 

DLSS 2.0 is also effective at 1080p in the same way it is at 1440p and 4K, with DLSS providing essentially native image quality, especially when using the Quality Mode. Similar to 1440p, we don’t think the performance mode is particularly effective, so we’d stick to using Balanced or Quality, the latter of which is the most impressive and delivers image quality equivalent to native.

 

zato to i jest dobra stvar, jer ćeš čak i sa starijim/slabijim rtx grafama poput 2060s/2070 dobiti performance boost preko 50% gotovo bez ikakvog utjecaja na vizualni izgled

recimo pišljiva 2060 će se u igrama koje podržavaju dlss popišat i posrat po daleko skupljoj 5700xt

 Baš super igraš na 800x600rezi, a gpu prikazuje 1080.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
superJozo kaže...

 Baš super igraš na 800x600rezi, a gpu prikazuje 1080.

Vidi se da razumijes materiju :)

It is always darkest just before the dawn.
9 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 

zato to i jest dobra stvar, jer ćeš čak i sa starijim/slabijim rtx grafama poput 2060s/2070 dobiti performance boost preko 50% gotovo bez ikakvog utjecaja na vizualni izgled

recimo pišljiva 2060 će se u igrama koje podržavaju dlss popišat i posrat po daleko skupljoj 5700xt

 Koja hrpa dreka, valjda se solidariziraš s nvidijom koja jedino time i hrani svoje fanove u zadnje vrijeme.

2060s i 5700xt su imale istu cijenu. Kako su se performanse potonje u međuvremenu drastično povećale taj dlss će eventualno samo poništiti tu razliku, i to samo u tih par igri koje danas uopće podržavaju tu tehnologiju. Daleko skuplja je čak 500 kuna s time da 2060s danas nitko normalan neće kupiti, a dok taj dlss postane standard obje će već biti zastarijele. 

Dakle, ti svojim postom ustvari retroaktivno opravdavaš kupovinu preskupe 2060s na račun tehnologije koja se tek treba implementirati u značajnijoj mjeri, vama nvidija fanbojsima zbilja nije lako ovih dana

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Spitfire_zg kaže...

 Koja hrpa dreka, valjda se solidariziraš s nvidijom koja jedino time i hrani svoje fanove u zadnje vrijeme.

2060s i 5700xt su imale istu cijenu. Kako su se performanse potonje u međuvremenu drastično povećale taj dlss će eventualno samo poništiti tu razliku, i to samo u tih par igri koje danas uopće podržavaju tu tehnologiju. Daleko skuplja je čak 500 kuna s time da 2060s danas nitko normalan neće kupiti, a dok taj dlss postane standard obje će već biti zastarijele. 

Dakle, ti svojim postom ustvari retroaktivno opravdavaš kupovinu preskupe 2060s na račun tehnologije koja se tek treba implementirati u značajnijoj mjeri, vama nvidija fanbojsima zbilja nije lako ovih dana

kad smo kod hrpe dreka....

 

evo ti jedan od novijih testova - link

na 20+ igara razlika je cca 10%, dlss daje 50-90% performanse boost, pa ti sad računaj čija je hrpa dreka veća 

13 godina
offline
AMD Navi

I tako...

Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Spitfire_zg kaže...

 Koja hrpa dreka, valjda se solidariziraš s nvidijom koja jedino time i hrani svoje fanove u zadnje vrijeme.

2060s i 5700xt su imale istu cijenu. Kako su se performanse potonje u međuvremenu drastično povećale taj dlss će eventualno samo poništiti tu razliku, i to samo u tih par igri koje danas uopće podržavaju tu tehnologiju. Daleko skuplja je čak 500 kuna s time da 2060s danas nitko normalan neće kupiti, a dok taj dlss postane standard obje će već biti zastarijele. 

Dakle, ti svojim postom ustvari retroaktivno opravdavaš kupovinu preskupe 2060s na račun tehnologije koja se tek treba implementirati u značajnijoj mjeri, vama nvidija fanbojsima zbilja nije lako ovih dana

kad smo kod hrpe dreka....

 

evo ti jedan od novijih testova - link

na 20+ igara razlika je cca 10%, dlss daje 50-90% performanse boost, pa ti sad računaj čija je hrpa dreka veća 

 E tocno sam to prognozirao. Bitno da se nije vjv Igoru a ja sam vam njegove rijeci vec mj dana pisao...i sada kako izgleda da ce se ostvariti dolazak otkupitelja nasih grijeha odmah se baca na dlss.

Tocno i to sam pogodio, ocekujem nakon 28og odmah sve moguce scenarije sa dlss-om iprotiv AMD-a... ALi oke neces mi ni vjerovati kad ti kazem da je u nvidjiji trenutno veliki scenarioj dolazaka/odlazaka ljudi i da gledaju kako da promijene arhikteturu trenutnu? i neces mi sigurno vjv da dlss i RT u kao tranzistorskom obliku nece nakon 2021 godien vise postojati za nas smrtnike vec samo za profice?! znam da neces, ni nemoras, sam ces vidjeti/dozivjeti

 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
11 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

 E tocno sam to prognozirao. Bitno da se nije vjv Igoru a ja sam vam njegove rijeci vec mj dana pisao...i sada kako izgleda da ce se ostvariti dolazak otkupitelja nasih grijeha odmah se baca na dlss.

Tocno i to sam pogodio, ocekujem nakon 28og odmah sve moguce scenarije sa dlss-om iprotiv AMD-a... 

dlss je fantastična tehnologija - toliki performance boost bez utjecaja na izgled čini tu tehnologiju važnijom za nas gejmere od bilo koji aa, motion blura i svih ostalih điđa koje su ubačene posljednih godina

aktualizacija je najviše radi toga što je nevidia konačno to napravila kako spada, godinu i pol dana one katastrofe u 1.0 obliku je rezultiralo time da da podržava minimum igara, sad - pogotovo kad se pokaže u cyerpunku - možeš očekivati da će ga implementirati gotovo sve nove igre, jer developeri bi bili budale kad ne bi svojim igrama pružili takvu tehnologiju, pogotovo jer odnos tržišta nije 20% za nevidiju nego obrnuto

 

ono što se iskreno nadam je da će amd odgovoriti nekim softverskim rješenjem, po običaju otvorenim za sve, tako da ćemo i mi sa non rtx grafama to moći koristiti, pa makar bilo i malo lošije kvalitete prikaza jer neke manje razlike u žustrom gameplayu ionako nisu bitne

10 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Spitfire_zg kaže...

 Koja hrpa dreka, valjda se solidariziraš s nvidijom koja jedino time i hrani svoje fanove u zadnje vrijeme.

2060s i 5700xt su imale istu cijenu. Kako su se performanse potonje u međuvremenu drastično povećale taj dlss će eventualno samo poništiti tu razliku, i to samo u tih par igri koje danas uopće podržavaju tu tehnologiju. Daleko skuplja je čak 500 kuna s time da 2060s danas nitko normalan neće kupiti, a dok taj dlss postane standard obje će već biti zastarijele. 

Dakle, ti svojim postom ustvari retroaktivno opravdavaš kupovinu preskupe 2060s na račun tehnologije koja se tek treba implementirati u značajnijoj mjeri, vama nvidija fanbojsima zbilja nije lako ovih dana

kad smo kod hrpe dreka....

 

evo ti jedan od novijih testova - link

na 20+ igara razlika je cca 10%, dlss daje 50-90% performanse boost, pa ti sad računaj čija je hrpa dreka veća 

 U tom je testu 5700xt losija od 2070s i to za dosta, dok na novijim testovima je druga stvar. DLSS ne vrijedi spominjat jer ne podrzava sve igre.

9 godina
offline
Re: AMD Navi

Sve je jasno. Nvidia skupa sa Jansenom je požurila naglo brzo užurbano sa realisom ampere a ne da nisu bili spremni nego prava proizvodnja nije ni počela. Jer da su sačekali pravi realise a ne svoj mrtvi paper launch nitko ampere nebi kupio kraj Big Navija. Ovako su išli uhvatit što se uhvatit da. Nikakva korona nikakav manjak chipova nije u pitanju. Jednostavno požurili 2mj prije reda jer su se zasrali amda. Evo danas realise iphone 12 ljudi ga nose iz trgovina bez problema nikakavih problema nitko nema sa kupnjom. To spominjem za ove što kažu da je korona sjebala proizvodnju.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

 E tocno sam to prognozirao. Bitno da se nije vjv Igoru a ja sam vam njegove rijeci vec mj dana pisao...i sada kako izgleda da ce se ostvariti dolazak otkupitelja nasih grijeha odmah se baca na dlss.

Tocno i to sam pogodio, ocekujem nakon 28og odmah sve moguce scenarije sa dlss-om iprotiv AMD-a... 

dlss je fantastična tehnologija - toliki performance boost bez utjecaja na izgled čini tu tehnologiju važnijom za nas gejmere od bilo koji aa, motion blura i svih ostalih điđa koje su ubačene posljednih godina

aktualizacija je najviše radi toga što je nevidia konačno to napravila kako spada, godinu i pol dana one katastrofe u 1.0 obliku je rezultiralo time da da podržava minimum igara, sad - pogotovo kad se pokaže u cyerpunku - možeš očekivati da će ga implementirati gotovo sve nove igre, jer developeri bi bili budale kad ne bi svojim igrama pružili takvu tehnologiju, pogotovo jer odnos tržišta nije 20% za nevidiju nego obrnuto

 

ono što se iskreno nadam je da će amd odgovoriti nekim softverskim rješenjem, po običaju otvorenim za sve, tako da ćemo i mi sa non rtx grafama to moći koristiti, pa makar bilo i malo lošije kvalitete prikaza jer neke manje razlike u žustrom gameplayu ionako nisu bitne

 Slazem se sa oba boldana. Ali vjeruj mi da nvidia nakon ampere nece vise biti na "zasebnim" jezgrama za te ficere...kosta puno, tesko za producirati(zato ijh je TSMC odbio nemaju vremena za njihove drke) i velika mogucnost losih DIE-ova jer je prenabijen proces..Evo ti dokaz AMD-ov RT koji nema nikakvih zasebnih tranzistora a perf kao/bolje od 2080ti..Objasni mi to molim te kako jue to moguce? Jer do jucer ste mi govorili da je to nemoguce buduci da nvidia ima zasebne jezgrice...hmmm.

I nvidia nikad nece dati cijeli source code svojuh tehnikalija devosima...bilo je sa gameworskom tako i sa RT-om je tako...zato nikada RT nece raditi na nvidiju kako treba ako ostane ovakva arhiktetura/ ideja poslovanja.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 19:57 (HCgamingCRO).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

 U tom je testu 5700xt losija od 2070s i to za dosta, dok na novijim testovima je druga stvar. DLSS ne vrijedi spominjat jer ne podrzava sve igre.

 koliko novijim, test je 'star' čitava četiri mjeseca, a da je razlika i dodatnih 10% opet će sa dlss i dosta slabija 2060 non s biti bar 30% jača od 5700xt

dlss itekako vrijedi spominjati jer ne govorimo valjda samo o trenutnoj situaciji, dosta ljudi koji imaju te grafe imat će ih i za par mjeseci i za godinu dana, a gotovo sve nadolazeće igre će to implementirati

 

HCgamingCRO kaže...

 Slazem se sa oba boldana. Ali vjeruj mi da nvidia nakon ampere nece vise biti na "zasebnim" jezgrama za te ficere...kosta puno, tesko za producirati(zato ijh je TSMC odbio nemaju vremena za njihove drke) i velika mogucnost losih DIE-ova jer je prenabijen proces..Evo ti dokaz AMD-ov RT koji nema nikakvih zasebnih tranzistora a perf kao/bolje od 2080ti..Objasni mi to molim te kako jue to moguce? Jer do jucer ste mi govorili da je to nemoguce buduci da nvidia ima zasebne jezgrice...hmmm

 to ćemo tek vidjeti, ne znam otkud uopće vučeš ta predviđanja da će nevidija odustat od rt i dlss kad im je to udarna tehnologija, a za rt kod navija bumo vidjeli (rekli su slepci) kad se bude koristio u igrama (i kako će to izgledati)

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 20:03 (picajzla0707).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Slazem se sa oba boldana. Ali vjeruj mi da nvidia nakon ampere nece vise biti na "zasebnim" jezgrama za te ficere...kosta puno, tesko za producirati(zato ijh je TSMC odbio nemaju vremena za njihove drke) i velika mogucnost losih DIE-ova jer je prenabijen proces..Evo ti dokaz AMD-ov RT koji nema nikakvih zasebnih tranzistora a perf kao/bolje od 2080ti..Objasni mi to molim te kako jue to moguce? Jer do jucer ste mi govorili da je to nemoguce buduci da nvidia ima zasebne jezgrice...hmmm

 to ćemo tek vidjeti, ne znam otkud uopće vučeš ta predviđanja da će nevidija odustat od rt i dlss kad im je to udarna tehnologija, a za rt kod navija bumo vidjeli (rekli su slepci) kad se bude koristio u igrama (i kako će to izgledati)

 Nece odustati od RT-a ili dlss-a vec da nece vise biti ove podloge sa zasebnim jezgrama. Kazem ti nemoras mi vjerovati, niti ocekujem to... ali samo opet kazem nesto da se slucajno nebi ostvarilo

Nvidia vec sad zna da AMD sprema chiplet dizajn za rdna3, i tu RT jezgre i DLSS samo uzimaju prostora/energije za gejming.. 2 generacija RT jezgre nemos igrati sa ON ako neupalis DLSS, ajde molim vas, otvorite oci.. Sve je bilo na ADORED tv-u od ovoga samo sto je covjek jadan prestao stime bas radi ljudi tj intelovih/nvidija fanboya i neda mu se svadjati na svaki post jer AMD-ovi znaju isto kakiti ali ne toliko kao ovi drugih tabora...to je vrijedjanje pljuvanje itd itd. I jos nedaju source code da ga se mijenja pa da dobiju neki perf gain...Sad tek vidim koliko je AMD zapravo gaming friendly platforma i trude se, a ne nabace RT jezgre nabiju eksluzivan harac na tome i cao perf ravoj 0 bez dlss-a

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 20:13 (HCgamingCRO).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
hahhaajaads kaže...

 U tom je testu 5700xt losija od 2070s i to za dosta, dok na novijim testovima je druga stvar. DLSS ne vrijedi spominjat jer ne podrzava sve igre.

 koliko novijim, test je 'star' čitava četiri mjeseca, a da je razlika i dodatnih 10% opet će sa dlss i dosta slabija 2060 non s biti bar 30% jača od 5700xt

dlss itekako vrijedi spominjati jer ne govorimo valjda samo o trenutnoj situaciji, dosta ljudi koji imaju te grafe imat će ih i za par mjeseci i za godinu dana, a gotovo sve nadolazeće igre će to implementirati

 

 Imas kod HU noviji test kad je izasla i 3080 njima za review, doslovno je ista ili jaca od 2070S.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

 Nece odustati od RT-a ili dlss-a vec da nece vise biti ove podloge sa zasebnim jezgrama. Kazem ti nemoras mi vjerovati, niti ocekujem to... 

 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Nece odustati od RT-a ili dlss-a vec da nece vise biti ove podloge sa zasebnim jezgrama. Kazem ti nemoras mi vjerovati, niti ocekujem to... 

 

 HAhahaha a vama je zivot stvarno dosadan... vjerujem kada vidim/dodirnem..ccc

Nema kod vas ni hajpa , ni razocarenja, sorry ali onak vec sam arhivirao post da ti se mogu javiti za 2 godine otrpilike

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
11 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

 Imas kod HU noviji test kad je izasla i 3080 njima za review, doslovno je ista ili jaca od 2070S.

a jbga, ovdje je performance summary lakši za pogledat, evo ti onda jučerašnji test 3080 - razlika opet nije tolika kao na hu

a čak i da jest bliži hu rezultat, 2060 će sa dlss biti bar 30-40% jača, 2060s će biti 50% jača od 5700xt

 

netko tko je kupio te grafe prije godinu dana dobit će fini boost, za vlasnike 5700xt (pa i nas koji imamo starije nevidijine grafe) od toga nema ništa, bar dok amd ne ubaci neki svoj odgovor

 

Spitfire_zg kaže...

 Neću ni udostojiti komentara ovaj selektivan odabir testova i gpu-a, već ću samo čestitati nvidia fanboysima na strpljivosti. Zamisli, kupiš gpu i tek tri godine poslije počneš uživati njene pune blagodati i još si sretan ko mala beba, pa Buda je za vas impulzivni nestrpljiv neurotik! Zbilja ste ko sekta. Brijem da se dočepate huangovog kožnjaka slavili bi ga ko oni seljaci žuto plavu majicu od vaultdwellera

 selektivan odabir? daj molim te, kad ti nešto ne paše onda je selektivan odabir, techpowerup je jedan od najpoznatijih tech sajtova i ima pregledni performance summary za više od 20 igara

 

a što se tiče ove gluparije kako 'tek nakon tri godine uživaš njene pune blagodati', pa jel nije jedna od glavnih 'argumenata' ljubitelja radeonki bio famozni fine wine i driveri s kojim nakon par godina grafa prodiše punim plućima

daj se dogovori sam sa sobom najprije 

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 20:26 (picajzla0707).
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
superJozo kaže...

I tako...

 in rambox we trust 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

 

 

 Tebi je jasno da su svi osim ramboxa cekali ampere...cak i ja LOL, rambo je pravi covjek vijeran.

I kad je doslo do problema pljuvali smo, jesmo...ali iskreno, vi ste rasturili navi-a a samo se spekuliralo. I opcenito u svijetu je tako, nvidia/intel ljubimci ocito nezele priznati istinu i zive u utopiji. A valjda vam je bilo jasno da ce AMD kad-tad nesto napraviti..a sada npr imas cijelo desetljece ovo na AMD leadershipu u gpu i cpu.. mozda ne cijelo desetljece ali ono do 2025 sigurno dokad je LISA stavila roadmap za navi i zen. I Mora se sada vaditi na starijim SKU-ima kako bi vam bilo lakse?

AMD ima leadeship u cpu segmentu pa opet nekosta 8/16 cip 1000 eura...e moj narode.

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
11 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

 Tebi je jasno da su svi osim ramboxa cekali ampere...cak i ja LOL, rambo je pravi covjek vijeran.

I kad je doslo do problema pljuvali smo, jesmo...ali iskreno, vi ste rasturili navi-a a samo se spekuliralo. I opcenito u svijetu je tako, nvidia/intel ljubimci ocito nezele priznati istinu i zive u utopiji. A valjda vam je bilo jasno da ce AMD kad-tad nesto napraviti..a sada npr imas cijelo desetljece ovo na AMD leadershipu u gpu i cpu.. mozda ne cijelo desetljece ali ono do 2025 sigurno dokad je LISA stavila roadmap za navi i zen. I Mora se sada vaditi na starijim SKU-ima kako bi vam bilo lakse?

AMD ima leadeship u cpu segmentu pa opet nekosta 8/16 cip 1000 eura...e moj narode.

 gle, postoji razlika između fanboja i normalnog kupca - fanboj će uzeti 'svoje boje' čak i kad je očito da su lošiji, imaš takvih među amdovcima isto koliko i među intelovcima

ampere se čekao je su obećane drastično veće perfomanse, istina je da su manje od obećanog, no opet je to jako veliki napredak + rt i dlss koji su sad daleko aktualniji nego kod turing serije

 

amd nam je proteklih godina davao kurčinu, da prostiš, od re-rebrandiranja starih grafa do problema s driverima, sasvim je očekivano da se većina okrenula drugoj stani

navi2 je obećavajuć, no opet tek treba vidjeti kako će sve to skupa izgledati, od ovoga da će najprije ići samo referentne a većina čeka nitro i slične, preko rt koji neće odmah raditi i pitanje je kako će raditi, do drivera s kojima imamo jako loša iskustva ...e moj narode, pa nije ni narod toliko glup da si dozvoli još jedno veslanje kakvo smo stoput doživjeli od radeonki

 

samo što ti pljuješ po nevidiji kad se pojavi leak da će iduće godine preći na tsmc 7nm jer će kao zajebat kupce aktualnih 3080, a u drugoj temi bez grča na licu pričaš kako rajzen 5xxx sljedeće godine prelazi na 7+ ff ili kao se već zove i to ti je ok

druge slične pizdarje da ne spominjem

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Tebi je jasno da su svi osim ramboxa cekali ampere...cak i ja LOL, rambo je pravi covjek vijeran.

I kad je doslo do problema pljuvali smo, jesmo...ali iskreno, vi ste rasturili navi-a a samo se spekuliralo. I opcenito u svijetu je tako, nvidia/intel ljubimci ocito nezele priznati istinu i zive u utopiji. A valjda vam je bilo jasno da ce AMD kad-tad nesto napraviti..a sada npr imas cijelo desetljece ovo na AMD leadershipu u gpu i cpu.. mozda ne cijelo desetljece ali ono do 2025 sigurno dokad je LISA stavila roadmap za navi i zen. I Mora se sada vaditi na starijim SKU-ima kako bi vam bilo lakse?

AMD ima leadeship u cpu segmentu pa opet nekosta 8/16 cip 1000 eura...e moj narode.

 gle, postoji razlika između fanboja i normalnog kupca - fanboj će uzeti 'svoje boje' čak i kad je očito da su lošiji, imaš takvih među amdovcima isto koliko i među intelovcima

ampere se čekao je su obećane drastično veće perfomanse, istina je da su manje od obećanog, no opet je to jako veliki napredak + rt i dlss koji su sad daleko aktualniji nego kod turing serije

 

amd nam je proteklih godina davao kurčinu, da prostiš, od re-rebrandiranja starih grafa do problema s driverima, sasvim je očekivano da se većina okrenula drugoj stani

navi2 je obećavajuć, no opet tek treba vidjeti kako će sve to skupa izgledati, od ovoga da će najprije ići samo referentne a većina čeka nitro i slične, preko rt koji neće odmah raditi i pitanje je kako će raditi, do drivera s kojima imamo jako loša iskustva ...e moj narode, pa nije ni narod toliko glup da si dozvoli još jedno veslanje kakvo smo stoput doživjeli od radeonki

 

samo što ti pljuješ po nevidiji kad se pojavi leak da će iduće godine preći na tsmc 7nm jer će kao zajebat kupce aktualnih 3080, a u drugoj temi bez grča na licu pričaš kako rajzen 5xxx sljedeće godine prelazi na 7+ ff ili kao se već zove i to ti je ok

druge slične pizdarje da ne spominjem

 Nemam sta za reci, imas pravo da hehe 

Once upon a time bila dva prijatelja, zvali su se intel i nvidia....kraj price.
10 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

jel zna neko kad se dize NDA na navi ili to jos nije uopce tema?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže...

jel zna neko kad se dize NDA na navi ili to jos nije uopce tema?

Pa 28.10. :)

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Što nije 28.10. tek najava, a nda bi trebao biti na release dan, što je negdje u 11. mjesecu
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Strah me je i gledat tu prezentaciju to će bit rapsodija fps-a.
Istina nema Dlss-a ali fps-a do nebesa.
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.10.2020 22:22 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Što nije 28.10. tek najava, a nda bi trebao biti na release dan, što je negdje u 11. mjesecu

 da, vjerojatno jos i ne postoji ta info onda.

 

rekli su da navi ide prije novih konzola sta bi znacilo prije 12.11. kad je release ps5. 

Release Ryzena je 5.11. sto znaci da navi ide izmedju 28.10. i 12.11.

 

svi ovi releasi idu na cetvrtak iz nekog razloga (a bome (ni)je i amper izasao u cetvrtak 17.9, jel to inace tako?).

Izmedju 28.10 i 12.11 postoje samo dva cetvrtka i jedan je 5.11. kad ide Ryzen. Znaci navi bi mogao ili skupa sa Ryzenom, sto nije nevjerojatno ali i ne bi bilo bas pametno da sami sebi kradu spotlight. Preostali cetvrtak je 29.10. odmah dan nakon najave ali to se onda poklapa sa 3070... 

 

kako god bilo, da sam sebi odgovorim... nda se dize 28.10. ili 4.11, jel ima neko kakvu bolju teoriju?

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice