AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.628.425
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

Nemoj ga feedat ko Boga te molim !

 

Nasjeo je na bait, sada će da bude gankan

11 godina
offline
AMD Navi

Ma od kad sam postavio upit lik googla u nadi da ce pronac odgovor i pojasnjenje za ono sto je napisao. 

Naravno....nece, pa ce krenut sa klasicnim trolanjem i nebulozama. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Navi

zeznut je taj fanboyizam 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Ja predviđam, možda pomalo bezobrazno, da će zaista nastat nova mining groznica (previše je opet buzza na webu oko isplativosti novih kartica u minanju virtualnih valuta da ne bi bilo naivaca koji će kao "early adopteri" nahrplit na kredit kupovat ove kartice), gdje bu nVidia bila izvrsna za gaming, možda Ti kartice sa više memorije pohlepno rasprodane u tom smjeru, a AMD će tu uletit sa svojom Big Navi od 550$ i 16 GB RAM, smješten između 3070 i 3080 po "raw power", možda oko 3070 u RTX scenarijima, sa nekim problemima u performanceu u igrama, ali zato apsolutni kralj mininga naspram skuplje i nešto manje efikasne nVidie.

 

Najavio sam mining cim sam vidio GDDR6X. To je ne izbježno, i zato mislim da ovi sto prodaju RTX 2XXX seriju pod jeftino ce se zeznut jer prvi batch nvidia ce bit po MSRPu, ali jako skromne kolicine. Dok ce demand bit ogroman, gdje ce nvidia odnosno aftermarket kartice morati poskupiti. Ako se u sve to uplete i mining, onda ne samo da ce bit pre skupo vec i nedobavljivo.

Dobar dio novih RTX kartica ce ici u mining, postao craze kao 2018. ili ne, zato sto ono sto nude je jednostavno pre dobro da bi mineri ignorirali. Ako se profitabilnost srusi za pola onda ce bit kao sad situacija i necemo vidit ludilo. No ne samo da se profitabilnost nece srusit, vec raste zadnjih tjedana.

Tako da mislim da je neizbježno, također najdeblji kraj ce izvuc upravo 3080 zbog GDDR6X memorije, novi Navi (navodno) kao i 3070 su na GDDR6, tako da se nece znacajnije razlikovati od trenutnih kartica, iako zbog niske cijene 3070 bit ce opcija kao i 5700XT i polovne 2080ti - cisto zbog svoje povoljnosti uzrokovane novim karticama (ili ne ako se dogodi 2018. opet). Iako je RTX 2060/super prilicno profitabilna kartica za svoju potrošnju.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 0:10 (D3lBoy).
15 godina
online
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...


Tako da mislim da je neizbježno, također najdeblji kraj ce izvuc upravo 3080 zbog GDDR6X memorije, 

 Ne izgledaju baš privlačne za minere obzirom da su do 1000€ i gutaju struje.Uzeti jednu dvije ok ali na desetke komada ili farmu može samo lovaš puuuno teži od ovih iz prve krize.Neće ih moći ni uzeti više komada jer će dolazit na kapaljku

 

Vratimo se temi. Update:Najnoviji test 5700xt se izjednačila sa 2070super.

Cijenom najniža kod nas koja nešto vrijedi 5700xt je giga gaming-3588kn ,

                         rtx2070super gainward feniks- 4069kn

Obe kartice više nisu uopće zanimljive po ovoj cijeni sada, trebale bi uskoro srezati do 50% da bi postale opet zanimljive.

Znači izlaskom novih ampere i navija, one ulaze u srednji segment gdje je sad 5600xt/2060

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 10:17 (dery).
9 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Ma kakvih 50%, da snize sada samo 20%-ocistili bi police jer sigurno ima ljudi kojima se ne da cekati 3 mjeseca da se stabilizira trziste. Meni je primjerice grafa otisla prije mjesec dana i kaj sad da radim. Ko sladoledari na moru. Dignu svako ljeto cijenu kuglice, ujednace svi cijene ko kartel i libo ih pa da nemaju pet kupca dnevno. Kakva indolencija, pa ja sam mislio da je uz pohlepu glavna znacajka kapitalizma i kompetitivnost i nadmetanje!?

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi

Ma da, neće rezati 50%, niti blizu. 

10 godina
offline
Re: AMD Navi

Govorim vise za vani gdje ce bit 3080 - 700$, a to je bagatela ako daje 100mh/s. Itekako im je isplativo, jel bolje uzet 3xRX 580 ili jednu 3080? Manje struje gutaju nego 3x580, brze je, novije je, vise memorije dakle bolji ulog u buducnost mineanja...

A to sto ce dolazit na kapaljku i jest problem, ne bih se iznenadio da ih je dobar dio preordero

Battlelog: D3lBoy-00
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Ma od kad sam postavio upit lik googla u nadi da ce pronac odgovor i pojasnjenje za ono sto je napisao. 

Naravno....nece, pa ce krenut sa klasicnim trolanjem i nebulozama. 

 Pa Cache, hrani cip informacijama. Sto je veci, cip nemora onda traziti toliko od Vrama koji je ugl sporiji od onoc na samom procesoru.

Veci fps na kraju svega toga... neznam, neka me uspravi netko ako nisam u pravu.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 11:15 (HCgamingCRO).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...

Ma od kad sam postavio upit lik googla u nadi da ce pronac odgovor i pojasnjenje za ono sto je napisao. 

Naravno....nece, pa ce krenut sa klasicnim trolanjem i nebulozama. 

 Pa Cache, hrani cip informacijama. Sto je veci, cip nemora onda traziti toliko od Vrama koji je ugl sporiji od onoc na samom procesoru.

Veci fps na kraju svega toga... neznam, neka me uspravi netko ako nisam u pravu.

 

I evo nas u fantasy landu, sad objasni tko ce, kako ce i kada ce to iskoristit/prilagodit?

Valjda si shvatio pitanje.... 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Pa Cache, hrani cip informacijama. Sto je veci, cip nemora onda traziti toliko od Vrama koji je ugl sporiji od onoc na samom procesoru.

Veci fps na kraju svega toga... neznam, neka me uspravi netko ako nisam u pravu.

 

I evo nas u fantasy landu, sad objasni tko ce, kako ce i kada ce to iskoristit/prilagodit?

Valjda si shvatio pitanje.... 

 Pa nerazumijem bas pitanje najbolje...Iskoristit ce svi jel tako radi svaki cip, bilo intel nvidia ili amd. Svaki cip treba in-cache kako neke informacije nemora vaditi stalno iz ram-a. Automatski ti je cip brze/bolje radi i nevjerujem da treba ikakve prilagodbe od bilo koga devsa amd drivera blabla da to radi.

NIje to cud-a ko kod zelenih di su malo rekao bih varali, pa natjerali nekako integer unit da obradjuje isto fp32 a kad je kombinirana racunica i integer-a i fp32 onda je taj broj cuda-e od 8k i 10k puno manji. Turing je mogao jedno i drugo a ampere samo jedno. Vamo ce odmah nabiti fizicki 128mb L3 cache bez nekih caka e radit ce 128 kad je ovako i ovako i samo tako...

Ugl treba cekati release-ove objih kartica i onda suditi kako ce biti. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 11:47 (HCgamingCRO).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
MEGATAMA kaže...
HCgamingCRO kaže...

 Pa Cache, hrani cip informacijama. Sto je veci, cip nemora onda traziti toliko od Vrama koji je ugl sporiji od onoc na samom procesoru.

Veci fps na kraju svega toga... neznam, neka me uspravi netko ako nisam u pravu.

 

I evo nas u fantasy landu, sad objasni tko ce, kako ce i kada ce to iskoristit/prilagodit?

Valjda si shvatio pitanje.... 

 Pa nerazumijem bas pitanje najbolje...Iskoristit ce svi jel tako radi svaki cip, bilo intel nvidia ili amd. Svaki cip treba in-cache kako neke informacije nemora vaditi stalno iz ram-a. Automatski ti je cip brze/bolje radi i nevjerujem da treba ikakve prilagodbe od bilo koga devsa amd drivera blabla da to radi.

NIje to cud-a ko kod zelenih di su malo rekao bih varali, pa natjerali nekako integer unit da obradjuje isto fp32 a kad je kombinirana racunica i integer-a i fp32 onda je taj broj cuda-e od 8k i 10k puno manji. Turing je mogao jedno i drugo a ampere samo jedno. Vamo ce odmah nabiti fizicki 128mb L3 cache bez nekih caka e radit ce 128 kad je ovako i ovako i samo tako...

Ugl treba cekati release-ove objih kartica i onda suditi kako ce biti. 

Developer mora optimizirat i cache tojest i pozive iz cachea jer sta ti vrijedi veci cache ako softver to ne zna iskoristit i tu dolazimo na moje pitanje...tko,kad....

Vi brijete da je ovo magija pa samo sve odradi....ali ne da mi se vise ici u nebuloze. 

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi

Pa eto, zelis onda reci da oni to nece napraviti jelte? Kao sto je svugdje prica kako se orijetniraju samo na intel i nvidija! To zel reci jel tako.

 

15 godina
online
Re: AMD Navi
Spitfire_zg kaže...

Ma kakvih 50%, da snize sada samo 20%-ocistili bi police jer sigurno ima ljudi kojima se ne da cekati 3 mjeseca da se stabilizira trziste. Meni je primjerice grafa otisla prije mjesec dana i kaj sad da radim. Ko sladoledari na moru. Dignu svako ljeto cijenu kuglice, ujednace svi cijene ko kartel i libo ih pa da nemaju pet kupca dnevno. Kakva indolencija, pa ja sam mislio da je uz pohlepu glavna znacajka kapitalizma i kompetitivnost i nadmetanje!?

 Kažem trebalo bi, a ne da će tako biti. Trebalo bi jer stiže za iste pare jači novi srednji rang 3060, 3060ti, onda i nešto slabije poslije.Ako neće tako onda nek zaborave prodaju. Azija već reže do 50% rtx seriju asusu i zotac.Nisu blesavi da im ostane na lageru.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 13:35 (dery).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Hahaha, s jedne strane govoriš meh dlss, nema za to igara, iako nevidija drži 80% tržišta, s druge strane očekuješ da se oko ovog potrude za daleko manji udio na tržištu.
Jest da dlss podržavaju samo rtx grafe kojih je malo - ali ih ipak i sad ima, a sa 3xxx serijom to će rasti jer će se prodavati ko kifle, dok će ovih amd grafa s tolikim cacheom biti par posto na tržištu i godinu dana nakon predstavljanja. Mislim, bilo bi dobro da developeri podrže sve što je dobro za korisnike bez obzira jel to za amd ili nevidiju, ali sam razmisli koliko te jebe fanbojizam u pokušaju logičnog razmišljanja :)))
15 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Hahaha, s jedne strane govoriš meh dlss, nema za to igara, iako nevidija drži 80% tržišta, s druge strane očekuješ da se oko ovog potrude za daleko manji udio na tržištu.
Jest da dlss podržavaju samo rtx grafe kojih je malo - ali ih ipak i sad ima, a sa 3xxx serijom to će rasti jer će se prodavati ko kifle, dok će ovih amd grafa s tolikim cacheom biti par posto na tržištu i godinu dana nakon predstavljanja. Mislim, bilo bi dobro da developeri podrže sve što je dobro za korisnike bez obzira jel to za amd ili nevidiju, ali sam razmisli koliko te jebe fanbojizam u pokušaju logičnog razmišljanja :)))

 

Razmisli malo, koliko igara se radi isključivo za pc?

Sve igre koje će biti rađene za konzole rađene su za AMD-ov hardver pa iz toga zaključi da li će podržavati ili ne. 

Da Nvidija drži konzole DLSS bi već bio u svim igrama kao i Ray tracing. Ovako Ray tracing dolazi na nove konzole s AMD-ov Ray tracing tehnologijom.

Jedino se priča da bi novi Switch mogao podržavati DLSS jer Switch koristi Nvidijin hardware. Koliko igara sa Switcha se portalo na PC?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
6 godina
offline
AMD Navi

Pusti, oni znaju da AMD gubi novce na konzolama. Nvidia nije ušla u konzola biznis jer se ne isplati, ne zato jer nemaju prava uć u CPU biznis (ne mogu stvorit APU). Konzole su ti ionako mali udio u gamingu, rang 3080 je mid range, 20xx serija je minimum danas. Lol.

 

Edit: svaka rijec je sarkazam, osim da nVidia ne može uć u biznis jer nema pravo na x86 licencu. Ponavljam sarkazam, ima 3 posta ispod takoder napisano (sarkazam).

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 13:31 (cvaja997).
Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Tako bi trebalo biti 5700xt, 2080, 2070,1080ti, 1080, 1070 ti, 1070, vega 64 i vega 56 su sad srednji segment one dole ispdo low segment. 2080ti ide u high segment i iznad nje.Amd big navi ta koja još treba izaci itd bome proširila se ponuda za svaki džep.E sad ovdje je najbolje uzeti 5700xt, pošto ako te ništa ne jebe u životu da te ona zeza.Znaš kako kažu ako ti je sve idealno nije dobro stavi kamenčić u cipelu da znaš da imaš problem pa tako i sa 5700xt.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 14:18 (dreadmoore).
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Samo je pitanje koliko je amd hardver na konzolama sličan onome na grafama. Koliko sam skužio ps i xbox rade na nekom principu direktnog učitavanja igara sa superbrzog ssd-a, nigdje se ne spominje taj veliki gpu cache, što znači da će prebacivanje sa konzola za pc zahtjevati drukčiji pristup, a kad već optimiziraju za pc onda je upitno koliko će resursa posvetiti nečemu što ima par posto grafičkih na pc tržištu uz tkozna koliko posla za to. Dlss s druge strane, ako je implementacija tako jednostavna, sigurno neće biti zaobiđen, no to su sve nagađanja, nadajmo se da će koristiti sve što im nevidija i amd grafe omoguće, a ne da i dalje gledamo uglavnom jadne portove kao dosad
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Pusti, oni znaju da AMD gubi novce na konzolama. Nvidia nije ušla u konzola biznis jer se ne isplati, ne zato jer nemaju prava uć u CPU biznis (ne mogu stvorit APU). Konzole su ti ionako mali udio u gamingu, rang 3080 je mid range, 20xx serija je minimum danas. Lol.

 

Mislim da je to daleko od istine - konzole su cista zarada - jer Sony, Microsoft i Nintendo kupuju

u startu odredjenu kolicinu chipova koji su razvijani samo za njih - i u startu su svi prodani njima,

jedino tko gubi su Sony, Microsoft i Nintendo, ako ne prodaju dovoljan broj konzola,

te im ostane previse starih chipova, vise nego sto je potrebno za RMA.

 

Da nije tako, ni AMD ni nVidia nebi nikad isli na konzole, a zna se da oboje guraju koliko god mogu.

AMD je tu u prednosti, jer imaju in-house CPU-e, s kojima su izgurali PowerPC iz konzola,

dok je Nintendo umjesto x86 presao sa PowerPC-a na ARM.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
15 godina
online
Re: AMD Navi
dreadmoore kaže...
Tako bi trebalo biti 5700xt, 2080, 2070,1080ti, 1080, 1070 ti, 1070, vega 64 i vega 56 su sad srednji segment one dole ispdo low segment. 2080ti ide u high segment i iznad nje.Amd big navi ta koja još treba izaci itd bome proširila se ponuda za svaki džep.E sad ovdje je najbolje uzeti 5700xt, pošto ako te ništa ne jebe u životu da te ona zeza.Znaš kako kažu ako ti je sve idealno nije dobro stavi kamenčić u cipelu da znaš da imaš problem pa tako i sa 5700xt.

 Nakon izlaska mid range ampera serija 5xxx je mrtva. Ko je lud to uzet bez obzira na probleme koje imaju.Kad se malo razmisli ne bi riskirao ni da je XT 2k kn.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 17:16 (dery).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
dreadmoore kaže...
Tako bi trebalo biti 5700xt, 2080, 2070,1080ti, 1080, 1070 ti, 1070, vega 64 i vega 56 su sad srednji segment one dole ispdo low segment. 2080ti ide u high segment i iznad nje.Amd big navi ta koja još treba izaci itd bome proširila se ponuda za svaki džep.E sad ovdje je najbolje uzeti 5700xt, pošto ako te ništa ne jebe u životu da te ona zeza.Znaš kako kažu ako ti je sve idealno nije dobro stavi kamenčić u cipelu da znaš da imaš problem pa tako i sa 5700xt.

 Ja mislim da je jos bolje uzet polovnu 2080s/2080ti sa garancijom, pustit ju nek rikne od sebe i nadat se da ces dobit neku 3070/3080.

6 godina
offline
Re: AMD Navi

Jel sam osim smajlija trebao pisat (sarkazam)?

14 godina
offline
Re: AMD Navi
Ma 5700xt je samo malo doljevanje ulja na vatru ili ajmo reci sarkazam , naravno da je bolje 2080/2080ti.A naravno ne letiti pred rudu tamo nekad 11-12 mjesec, kad sve izađe na tržište i ako se cijene malo ustabile.Nisi lud sad kupovat 3080 ili šta već, jer joj cijena mora kleknuti nakon što amd izbaci big navi.Do tad se zadovolji stim što imaš, nećeš ništa bitno propustiti samo ćeš možda čak i uštediti osim ako nas sve majneri ne sjebu.
6 godina
offline
AMD Navi

Ma daj, imam RX 580, htio sam 5600XT ili 2060. Kad sam probao Apex na nativnoj (1440p) i drži se u FreeSync spektru sa mojim postavkama, odustao sam. Možda kupim 5700XT ako padnu cijene do Nove godine te ako ne budem morao placat nesto važnije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Pusti, oni znaju da AMD gubi novce na konzolama. Nvidia nije ušla u konzola biznis jer se ne isplati, ne zato jer nemaju prava uć u CPU biznis (ne mogu stvorit APU). Konzole su ti ionako mali udio u gamingu, rang 3080 je mid range, 20xx serija je minimum danas. Lol.

 Što pričaš ti ? 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_best-selling_game_consoles

 

Pogledaj koliko se konzole prodavaju čovječe

15 godina
offline
AMD Navi

Ma pričaju od kako je AMD dobio konzole kako je to maksimalno neisplativo, te da se nVidia zato i  nije htjela time baviti. Navdno su margine na chipovima minimalne.

 

E, sad... minimalne ili ne, ukoliko je prodano stotine miliona, da je po konzoli u prosjeku "čistoga" AMD zaradio 5$... mislim kužite shemu.

 

Ja osobno vjerujem da konzole financiraju i opravdavaju kompletan GPU odjel , al ko će ga znati - samo vodstvo firme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: AMD Navi

BMK za profitabilnost i AMD-a i Nvidije... jbt kao da vama u džep ide... ja samo hoću grafulje po normalnim cijenama

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 12:44 (miki_the_pirat).
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...

Ma pričaju od kako je AMD dobio konzole kako je to maksimalno neisplativo, te da se nVidia zato i  nije htjela time baviti. Navdno su margine na chipovima minimalne.

 

E, sad... minimalne ili ne, ukoliko je prodano stotine miliona, da je po konzoli u prosjeku "čistoga" AMD zaradio 5$... mislim kužite shemu.

 

Ja osobno vjerujem da konzole financiraju i opravdavaju kompletan GPU odjel , al ko će ga znati - samo vodstvo firme.

 Nije sve samo u zaradi po prodanom chipu, tu moraš uzeti da Sony, Microsoft i AMD dijele troškove istraživanja i razvoj i ono što je sigurno da je AMD

od ova dva proizvođaća konzola dobio puno povoljnije njihove licencirane tehnologije koje sigurno koriste u NAVI arhitekturi

BF3:fluffy_inside
12 godina
offline
AMD Navi

Evo jedan od navodno leakova za AMD, neznam koliko istine ima.. ali izgleda da je u rangu sa 2080Ti

https://twitter.com/TUM_APISAK/status/1304622061831159808/photo/1

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice