AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.634.446
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: AMD Navi

Da, je8eš sav HW ako nema vremena za komp!

 

Rasprava može biti jako korisna, isčekujemo NAvi za nastavak...

 

P.S. SP je najbolji navečer!

p.s.s. Priključi se, al se nemoj odati drugi put..?

Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
Wolf88 kaže...

U principu svi će popljugati koji uzmu 3070 8gb i 3080 10gb jer kroz 6 mj neće biti dovoljno za 2k i 4k gaming.

Ako bi se odlučio za Amper onda bi rađe pričekao za ova dva modela da dođu sa više vram-a.

Nekako mi se čini da če 3060 8gb imati dosta slične performanse kao 3070 8gb.

 Glupav potez nvidije za korisnike, naravno dobar za njihov djep. 

Razlika izmedju 3090 i 3080 je u svega par cuda-e gada gledas vec 8 tisuca i sta ja znam, a ova je doslovno duplo skuplja a kladim se da nece biti brza 10-15tak posto koliko i jezgri fali...Bit ce da je Gdrr6x nenormalno skup i postat ce HBM prica totalno nebitna u gejming svijetu.Nezelim znati sta ce kostati 3080 20 GB.

Steta, ostaje Pascal ipak Pascal jos.

 

 

kaj ti brijes? kakav nedostatak memorije?

 

 

G6X vs G6 ima ima 2 puta veci bandwith pri istom "voltage stepu"  kakav boziji nedostatak memorije

 

tko kupi danas 3080 kupio je karticu za sljedecih 5 godina bezbrzinog 4k gaminga

 

ovakak generacijski skok u performansama i tehnologiji necete vidjeti sljedecih 10 godina

 

AMD ce u 10. mjesecu ponuditi konacno raw performanse koje je nvidia ponudila 27.9.2018. , zasto bi cekali na to kad mozete po toj cijeni po kojoj ce se prodavati vec danas kupiti 2080Ti i sa DLSS 2.0 imat cete 30% vece performase od tog "big navi" proizvoda

 

pogle zadnje financijsko izvjesce, sljedece godine ziher ide prodaja GPU djela firme Samsungu, da se vise rjese toga i posvete se onome sto najbolje rade, a to su procesori

 

 

7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Meh, treba razmisljati o buducnosti. HMB2E je usao u masovnu proizvodnju ove godine,

dakle ocekuje se negdje - ocito ne kod nVidije, dakle tradicionalno kod AMD-a.

 

S obzirom koliko se puno memorije moze stackati na jedan HMB2E modul, doslovno

je jedan modul od 16GB dovoljan za bilo koju karticu - to bi znacilo 1/4 sirine sabirnice, dakle 1024/4=256bit,

sto ne izgleda bas simpaticno, ali ako se uzmu dva HMB2E modula od 16GB, onda imas monster karticu

od 3GB i 512bit sirinu sabirnice - mineri ce poludit.

 

Takodjer je HMB2E prosao standardizaciju po JEDEC standardu, dok GDDR6X nije, i vjerovatno nece,

ostat ce nVidijina eksluziva i to je OK.

 

Za HMBNext je prerano govoriti - navodno do 64gb po stacku uz sirinu sabirnice od 1024bit po stacku,

datacentri ce biti idealni za ovaj tip memorije - a streamanje igara postaje sve popularnije, i vjerujem da

ce upravo tu naci svoju svrhu.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...

Ako Big Navi nece biti najjaca kartica ikad, definitivno ce bit najruznija...

Kad vidim ova tri slova "R" na ventovima, odmah se sjetim ove trojice. 

9 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže
Koliko onih koji nisu AMD entuzijasti upće žele čekat i što?
 
Ti koji ne žele čekati ili imaju profesionalni razlog zbog posla ili profesionalnu bolest preseravanja da moraju imati top model.

Slažem se s tobom da će najbolja kupovina biti prijašnji top modeli jer će cijene padati.

Koliko su "gladne" nove Nvidia kartice i koliko ih treba hladiti?

Svi proizvođači će morat napraviti dobre hladnjake kao Nvidia.

Ali nije tu samo trošak GPU, jer mnogi će morati napraviti i update napajanja, kvalitetnije za ove beštije, a ubrzo će i konzole van, taman za one koji se žele ugodno igrati bez ponovnog zajebavanja sa PC

Da, Navi2 ima priliku ako mene pitaš, uzeti veći dio tržišta nego prošla generacija.

Koji će RTX3000 ići u ITX kućišta?
SSD koliko si mi života uštedio...
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 9:04 (Bur33k).
14 godina
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
HCgamingCRO kaže...
Wolf88 kaže...

U principu svi će popljugati koji uzmu 3070 8gb i 3080 10gb jer kroz 6 mj neće biti dovoljno za 2k i 4k gaming.

Ako bi se odlučio za Amper onda bi rađe pričekao za ova dva modela da dođu sa više vram-a.

Nekako mi se čini da če 3060 8gb imati dosta slične performanse kao 3070 8gb.

 Glupav potez nvidije za korisnike, naravno dobar za njihov djep. 

Razlika izmedju 3090 i 3080 je u svega par cuda-e gada gledas vec 8 tisuca i sta ja znam, a ova je doslovno duplo skuplja a kladim se da nece biti brza 10-15tak posto koliko i jezgri fali...Bit ce da je Gdrr6x nenormalno skup i postat ce HBM prica totalno nebitna u gejming svijetu.Nezelim znati sta ce kostati 3080 20 GB.

Steta, ostaje Pascal ipak Pascal jos.

 

 

kaj ti brijes? kakav nedostatak memorije?

 

 

G6X vs G6 ima ima 2 puta veci bandwith pri istom "voltage stepu"  kakav boziji nedostatak memorije

 

tko kupi danas 3080 kupio je karticu za sljedecih 5 godina bezbrzinog 4k gaminga

 

ovakak generacijski skok u performansama i tehnologiji necete vidjeti sljedecih 10 godina

 

AMD ce u 10. mjesecu ponuditi konacno raw performanse koje je nvidia ponudila 27.9.2018. , zasto bi cekali na to kad mozete po toj cijeni po kojoj ce se prodavati vec danas kupiti 2080Ti i sa DLSS 2.0 imat cete 30% vece performase od tog "big navi" proizvoda

 

pogle zadnje financijsko izvjesce, sljedece godine ziher ide prodaja GPU djela firme Samsungu, da se vise rjese toga i posvete se onome sto najbolje rade, a to su procesori

 

 

 Daj smanji taj Nvidia hype malo i budi realan. Ampere je donio 35% pomak na 4K u odnosu na Turing (kada uspoređuješ ekvivalent 102 čipove), na manjim rezolucijama ta razlika je još i manja. Ako Hopper ne bude također bio bar 35% bit će flop, s druge strane AMD obečava 50% performance per watt na RDNA2 u odnosu na RDNA1 tako da nije Ampere sam po sebi ni približno toliko čudo koje se viđa samo jednom u 10 godina kao što pričaš.

 

I da, pogledaj HU review, 10GB je već sada "problematično" za neke igre na 4K, što li će tek biti za tipa dvije godine (a kamoli za pet godina koje ti spominješ) ? Također kakve veze ima bandwith s količinom memorije? To što je puno veći bandwith nego na Turingu ne znači baš nešto previše (niti invalidira to da je 10 GB već danas blizu granice za 4K), jer niti Radeonu VII nije bandwith od 1024 GB/s baš previše pomogao da bude konkurentan u gamingu.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 10:20 (X-Wind).
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
X-Wind kaže...

 

 Daj smanji taj Nvidia hype malo i budi realan. Ampere je donio 35% pomak na 4K u odnosu na Turing (kada uspoređuješ ekvivalent 102 čipove), na manjim rezolucijama ta razlika je još i manja. Ako Hopper ne bude također bio bar 35% bit će flop, s druge strane AMD obečava 50% performance per watt na RDNA2 u odnosu na RDNA1 tako da nije Ampere sam po sebi ni približno toliko čudo koje se viđa samo jednom u 10 godina kao što pričaš.

 

 Ni meni nije jasan taj hype. nVidija je dostavila ono što radi već par generacija, skok od najmanje 30ak% posto. Kako je sad ovih 35% neviđeno u 10 godina??

7 godina
offline
Re: AMD Navi

Na prethodna dva posta ću dati komentar koji možda ima/nema veze na ovu temu.

Ljudi danas rade hype  za apsolutno sve u svijetu tehnike (najčešće bez podloge) jer im to omogući proizvođač. Daj ljudima panem et circenses (kruha i igara) u vidu bombastičnih trailera, namještenih benchmarka i slogana u vidu: "like you never seen it before.... ili be prepared for future".

Ljude hrane s tim glupostima i onda naravno da ekipa "svršava" na brandove i proizvode, a to još potpiruju i razni "nazovi" you tuberi kojima je očito doseg 20 minuta ponavljati iste riječi poput; awesome, you wont believe it, amazing, 4K, extreme i slično.

Današnji pomaci u računalnoj tehnologiji nisu niti približni kao što je to bilo nekoć. Sjećam se sredine 2000tih kada je hrpa igara počela izlaziti na bazi Shader-a 3.0, a ja još imao 2.0 pa sam naravno bio frustiran jer se nekako brzo odvijalo i brzo zastarijevalo, iako su tada postojali stvarni pomaci na području performansi i funkcionalnosti, pa se hype dizao s razlogom. Danas se samo vode borbe tko će više izvući iz nekog sintetičkog bencha ili par fps-a više iz igre, dok ti za istu komponentu za koju naprave mali refresh (intel skylake koji se vrti skoro 4 godine, radeon HD u r5 i r7 seriju) pa ga uvale za veće novce i još te uvjere kako je to novo. 

Hype je zajebana stvar. Mislim svi se veselimo oko nekih stvari i sve je to okej, ali treba stati na zemlju jer su ipak tu naši novci u igri.

 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 8:33 (Brki1994).
6 godina
offline
Re: AMD Navi
X-Wind kaže...

 

 

 Daj smanji taj Nvidia hype malo i budi realan. Ampere je donio 35% pomak na 4K u odnosu na Turing (kada uspoređuješ ekvivalent 102 čipove), na manjim rezolucijama ta razlika je još i manja. Ako Hopper ne bude također bio bar 35% bit će flop, s druge strane AMD obečava 50% performance per watt na RDNA2 u odnosu na RDNA1 tako da nije Ampere sam po sebi ni približno toliko čudo koje se viđa samo jednom u 10 godina kao što pričaš.

 

I da, pogledaj HU review, 10GB je već sada "problematično" za neke igre na 4K, što li će tek biti za tipa dvije godine (a kamoli za pet godina koje ti spominješ) ? Također kakve veze ima bandwith s količinom memorije? To što je puno veći bandwith nego na Turingu ne znači baš nešto previše (niti invalidira to da je 10 GB već danas blizu granice za 4K), jer niti Radeonu VII nije bandwith od 1024 GB/s baš previše pomogao da bude konkurentan u gamingu.

 

 

 

apsolutno sam realan, uopce nisam na hypan

 

generacijski skok je 70% 3080 vs 2080 na 4k rezoluciji

 

normalno da je na manjim rezolucijama manja razlika kad graficka radi sa pol snage i bottlencka je procesor, zato se gleda 4K gdje radi svojim skoro punim kapacitetom

 

Apere je cudo koje smo zadnji puta vidjeli prije 20 godina

 

bandwith po "voltage stepu" ne ovaj tvoj bandwith sabirnice cini mi se, taj bandwith sabirnice je dovoljan jer se sav posao odradi 2 puta brze kod G6X memorije

 

nema problema sa kolicinom memorije niti ce biti, mozda kod AMD kartica, kod nVIDIa ne, zbog tensor jezgri, AI i DLSS

 

 

 

9 godina
online
AMD Navi

Da malo karikiram sa postotcima jer su vrlo (ne)zahvalni za mjerenje ičega.

Razlika između 10 i 20 fps-a je 100% a između 40 i 60 samo 50%... jel bi u ovom slučaju radije 100% ili 50%?

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
online
Re: AMD Navi
3dfx kaže...

Apere je cudo koje smo zadnji puta vidjeli prije 20 godina

 

 

  Kakvo je to čudo Ampere ? Grafa koja troši 320W i brža je od prethodnog flagship-a za oko 35% ?? Što je tu čudo ? Jedini plus u priči je što su vratili cijene u neku normalu s obzirom na katastrofalne cijene od prethodne generacije. To je jedini pomak. Ovo drugo je sve teški hype koji je ovih dana očito postao normalno ponašanje. Znači, imamo lažno reklamiranje da je duplo brža od RTX 2080, imamo ogromno povećanje potrošnje (što nikad nije plus) i imamo nekakav standardni pomak flagship-a u performansama te malu promijenu u imenovanju. Kao što sam rekao, sve je već viđeno osim TDP-a i sada je cijena vraćena u neku normalu. Meni je čudo to što sve nahaypani kupci puše. To je čudo. Grafa je brža naravno, što dobijemo svake dvije godine i to je to, ništa neobično. A i to što je Nvidia srušila cijene, mislite da je to radi filantropije ili ? 

10 godina
offline
Re: AMD Navi
BugInterventna kaže...
D3lBoy kaže...

Oh gospode, da je gcn bilo bi "AMD jos uvijek vuce GCN!". Sad kad vise nije "vise nije GCN tj. potpuno nova arhitektura sa novim izazovima". I pretpostavljam da si imao RDNA1 pa znas kako je sa driverima, nije da citas tuđje komentare, koji čitaju tuđje komentare, koji čitaju tuđje komentare...

 Price oko Navi drivera je bilo puno previse (po svim zivim forumima, redditu, kaficima, ...)  da bi se mogli zanemariti. I HU je svojedobno napravio pool koji je to potvrdio.

Tocno to, kafanske price, i svi ti poolovi i vecina komentara su napravljeni upravo od tih koji su culi po kafanama jedne te iste stvari i onda "e a jel znas da im driveri suckaju, cuo sam". Imam 5700XT od 2mj. nisam imao nikakvih znacajnijih problema osim maxane memorije na multi monitoru, no to sam imao i na 1070.


Nacitao sam se reddita o black screenovima i znao sam da stvari ne mogu ostat takve, te svejedno zamjenio novu 2070 za 5700XT jer sam znao da cu za istu lovu dobit DOSTA jacu karticu, i bome je.

A promjenio sam zilion drivera. Uvijek ista stvar, los launch i odma je losa serija opcenito, za vijeke vijekova. Iako u praksi nije tako.
Podsjeca me na Battlefield 4 dane, koji je imao jako los launch, no zbog pritiska zajednice bio popravljan i sređen do te granice da je postao najbolji battlefield koji je uveo puno novih stvari koje dan danas vecina shootera koristi. No kafanske price su i dalje "Battlefield 4?! Ma zbugano smece"

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 11:59 (D3lBoy).
Moj PC  
9 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi
Bur33k kaže...

Koji će RTX3000 ići u ITX kućišta?

 

To ovisi u kucistu, no fizika je takva da 350W kartice jednostavno nemaju dovoljno zraka u mnogim ITX rjesenjima,

tj. u moje kuciste bi fizicki stala unutra, ali bi tad ventilatori na ispuhu preko vodenog bloka radili na jako visokim okretajima,

da bi izbacili topli zrak van. A nebi ni pomoglo to sto bi taj isti topli zrak zagrijavao vodeni blok, i zapravo grijao

procesor, bez obzira sto je grafika na drugoj polovici "sedvic" kucista.

 

Po meni, RTX3070/S/Ti sa do TDP-om od 250W, to se da fino hladiti u ITX kucistu.

 

E sad, Zalman Z-Machine ITX omogucuje dva vodena bloka od 240mm, pa stavis CPU blok na dno,

GPU blok na vrh, i efektivno mozes staviti i "RTX3090" sa TDP-om od 500W u ITX kuciste.

 

https://geizhals.eu/zalman-z-machine-300-silver-zm300s-a2251746.html

 

Kuciste je dizajnirano kao idealno ITX rjesenje sa dva vodena bloka,

no toliki RGBgay prisilno dize cijenu na 300€, sto je po meni bezobrezno puno,

ali opet s druge strane, ITX bez kompromisa takodjer postoji.

 

Da mogu birat, pa da maknu RGBgay i stave aluminijske bocne stranice sa preferiranim rupama

kao na ostatku kucista, ovalnog oblika - da se fino uklopi u dizajn, i da je cjenovno od 150-200€,

svakako bi me svrbilo da ga kupim. Sve drugo je kvalitetno - od prekidaca do materijala,

nisu stedjeli, al 300€ samo zato sto je RGBgay, no way.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...
3dfx kaže...

Apere je cudo koje smo zadnji puta vidjeli prije 20 godina

 

 

  Kakvo je to čudo Ampere ? Grafa koja troši 320W i brža je od prethodnog flagship-a za oko 35% ?? Što je tu čudo ? Jedini plus u priči je što su vratili cijene u neku normalu s obzirom na katastrofalne cijene od prethodne generacije. To je jedini pomak. Ovo drugo je sve teški hype koji je ovih dana očito postao normalno ponašanje. Znači, imamo lažno reklamiranje da je duplo brža od RTX 2080, imamo ogromno povećanje potrošnje (što nikad nije plus) i imamo nekakav standardni pomak flagship-a u performansama te malu promijenu u imenovanju. Kao što sam rekao, sve je već viđeno osim TDP-a i sada je cijena vraćena u neku normalu. Meni je čudo to što sve nahaypani kupci puše. To je čudo. Grafa je brža naravno, što dobijemo svake dvije godine i to je to, ništa neobično. A i to što je Nvidia srušila cijene, mislite da je to radi filantropije ili ? 

pa valjda gledas skok istih modela, a ne jaceg 3080 vs 2080 70% skok.

 

sad idi vidi kada je takav skok bio zadnji puta, bez obzira bila to nvidia ili amd

 

kome je bitno koliko grafa trosi ako je hladenje napravljeno da je tiha i hladna, sta te brine racun za struju? koliko ces vise platiti godisnje 50kn?

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...
3dfx kaže...

Apere je cudo koje smo zadnji puta vidjeli prije 20 godina

 

 

  Kakvo je to čudo Ampere ? Grafa koja troši 320W i brža je od prethodnog flagship-a za oko 35% ?? Što je tu čudo ? Jedini plus u priči je što su vratili cijene u neku normalu s obzirom na katastrofalne cijene od prethodne generacije. To je jedini pomak. Ovo drugo je sve teški hype koji je ovih dana očito postao normalno ponašanje. Znači, imamo lažno reklamiranje da je duplo brža od RTX 2080, imamo ogromno povećanje potrošnje (što nikad nije plus) i imamo nekakav standardni pomak flagship-a u performansama te malu promijenu u imenovanju. Kao što sam rekao, sve je već viđeno osim TDP-a i sada je cijena vraćena u neku normalu. Meni je čudo to što sve nahaypani kupci puše. To je čudo. Grafa je brža naravno, što dobijemo svake dvije godine i to je to, ništa neobično. A i to što je Nvidia srušila cijene, mislite da je to radi filantropije ili ? 

vec je pocelo, ali kako vrijeme bude prolazilo, ljudi ce bolje razumjeti to sto govoris. udarac hajpa u glavu jos uvijek ih drzi pa su jos malo grogirani. ali uskoro ce se to razbistriti. medjutim, jos nisu skuzili da je pravi hajp ne performanse vec cijena. Sad jos svi traze 3080 za 700 eura, sutra ce i sa 800 biti zadovoljni. ali doci ce sljdeci tjedan, karticu jos nisu kupili, a cijene ce se vrtit malo ispod 900 eura. To ce bit otkrivenje.

 

disklejmer: pojma nemam o cemu pricam, samo nagadjam :D 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 12:34 (jovial).
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
D3lBoy kaže...

 Price oko Navi drivera je bilo puno previse (po svim zivim forumima, redditu, kaficima, ...)  da bi se mogli zanemariti. I HU je svojedobno napravio pool koji je to potvrdio.

Tocno to, kafanske price, i svi ti poolovi i vecina komentara su napravljeni upravo od tih koji su culi po kafanama jedne te iste stvari i onda "e a jel znas da im driveri suckaju, cuo sam". Imam 5700XT od 2mj. nisam imao nikakvih znacajnijih problema osim maxane memorije na multi monitoru, no to sam imao i na 1070.


Nacitao sam se reddita o black screenovima i znao sam da stvari ne mogu ostat takve, te svejedno zamjenio novu 2070 za 5700XT jer sam znao da cu za istu lovu dobit DOSTA jacu karticu, i bome je.

A promjenio sam zilion drivera. Uvijek ista stvar, los launch i odma je losa serija opcenito, za vijeke vijekova. Iako u praksi nije tako.
Podsjeca me na Battlefield 4 dane, koji je imao jako los launch, no zbog pritiska zajednice bio popravljan i sređen do te granice da je postao najbolji battlefield koji je uveo puno novih stvari koje dan danas vecina shootera koristi. No kafanske price su i dalje "Battlefield 4?! Ma zbugano smece"

ne sjecam se tocno kada sam nabavio prvu 5700 XT, cini mi se mjesec do dva nakon izlaska, Sapphire i imao sam crni ekran non stop, zamjenio je za MSI, sa njom nisam imao crni ekran, ali su mi se driveri rusili u igrama konstantno, zamjenio za Asus koja je bila jos uz to i bucna i grijala se zbog ono "sarafica" koji se kasnije pokazao kao problem. 

da bi na kraju i tu zamjenio za PowerColor i ta mi je ostala, jer nije imala niti jedan od navedenih problema, ali ostao je jedan, kada igram bilo koju igru u window modu, i imam neki video player na kojem nesto gledam, pocne nakon minute sttuter i smrzne se sve, a drugi problem je rijetko smrzavanje prilikom gledanja HBOGO ili Netflix bez obzira na web preglednik. Ovaj problem jos nisu rjesili u driverima.

 

ali kako me to ne smeta, jer mi u igrama radi ko beba, nisam radio povrat ili zamjenu

 

naravno da netko nema nikakvih problema, medutim da AMD ima problema sa driverima je takoder cinjenica, i onda obicno ljudi odu na forum i kukaju, pa se stvori masa i onda imas misljenje da ima 80% kartica nece radit kako treba 

 

jednostavno to moraju rjesiti, jer shvacam ljude i njihove frustracije, pogotovo one koji nisu sa hardverom na ti, pa polude skroz da sta su im to prodali, kakvo je to smece koje neradi i slicno

 

zamisli nekoga tko ne prati i ne zanima ga hardver kao nas ovdje, da je isao 3 puta mjenjati karticu i svaki puta mu nesto ne valja, pa taj bi zvao sve novine u hrvatskoj 5 inspektro i tuzio bi ducan da mu prodaju smece

www.youtube.com/TerabitTV
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Da launch je bio los, no kazem od 2020. je sve (bar meni) skroz ok. Nikad black screenova, a undervolto sam ju dosta i svašta. Sve stabilno, također imam 3 monitora (1 tv) spojena sa 1080p, 1440p i 4k ekranima, sve radi kak i treba, na 1440p igram Red Dead online, dok na full hd gledam yt. I nema smrzavanja i štekanja.

Tako da je malo naporno citat o tom boogeymanu koji ne postoji, bar ne kod mene.

Battlelog: D3lBoy-00
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...

 

 

kaj ti brijes? kakav nedostatak memorije?

 

 

G6X vs G6 ima ima 2 puta veci bandwith pri istom "voltage stepu"  kakav boziji nedostatak memorije

 

tko kupi danas 3080 kupio je karticu za sljedecih 5 godina bezbrzinog 4k gaminga

 

ovakak generacijski skok u performansama i tehnologiji necete vidjeti sljedecih 10 godina

 

 Ovo boldano, jednostavno LOL. 

Eno ti BF5, Larica  kuca vec na 10 Gigi u 4k... nepricaj nebuloze da ce 10G biti future proof molim te, sta propusnost memorije ima sa kolicinom?!

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 13:57 (HCgamingCRO).
13 godina
online
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
3dfx kaže...

 

 

kaj ti brijes? kakav nedostatak memorije?

 

 

G6X vs G6 ima ima 2 puta veci bandwith pri istom "voltage stepu"  kakav boziji nedostatak memorije

 

tko kupi danas 3080 kupio je karticu za sljedecih 5 godina bezbrzinog 4k gaminga

 

ovakak generacijski skok u performansama i tehnologiji necete vidjeti sljedecih 10 godina

 

 Ovo boldano, jednostavno LOL. 

Eno ti BF5, Larica  kuca vec na 10 Gigi u 4k... nepricaj nebuloze da ce 10G biti future proof molim te. 

 10 giga nije future proof ali za sljedećih par godina dosta.

6 godina
offline
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...
3dfx kaže...

 

 

kaj ti brijes? kakav nedostatak memorije?

 

 

G6X vs G6 ima ima 2 puta veci bandwith pri istom "voltage stepu"  kakav boziji nedostatak memorije

 

tko kupi danas 3080 kupio je karticu za sljedecih 5 godina bezbrzinog 4k gaminga

 

ovakak generacijski skok u performansama i tehnologiji necete vidjeti sljedecih 10 godina

 

 Ovo boldano, jednostavno LOL. 

Eno ti BF5, Larica  kuca vec na 10 Gigi u 4k... nepricaj nebuloze da ce 10G biti future proof molim te, sta propusnost memorije ima sa kolicinom?!

evo ti pa citaj zasto je G6X duplo bolja od G6 i zasto nema sanse da 10GB nece biti dovoljno za 4K gejmanje sljedecih nekoliko godina

 

stavi si ovaj post u arhivu pa mi se javi za 3godine, da testiramo da li ce te igre koje cemo igrati za 3godine raditi bez problema na 3080 sa 10GB na 4K, koju kupujem sljedece godine

14 godina
offline
Re: AMD Navi
3dfx kaže...
X-Wind kaže...

 

 

 Daj smanji taj Nvidia hype malo i budi realan. Ampere je donio 35% pomak na 4K u odnosu na Turing (kada uspoređuješ ekvivalent 102 čipove), na manjim rezolucijama ta razlika je još i manja. Ako Hopper ne bude također bio bar 35% bit će flop, s druge strane AMD obečava 50% performance per watt na RDNA2 u odnosu na RDNA1 tako da nije Ampere sam po sebi ni približno toliko čudo koje se viđa samo jednom u 10 godina kao što pričaš.

 

I da, pogledaj HU review, 10GB je već sada "problematično" za neke igre na 4K, što li će tek biti za tipa dvije godine (a kamoli za pet godina koje ti spominješ) ? Također kakve veze ima bandwith s količinom memorije? To što je puno veći bandwith nego na Turingu ne znači baš nešto previše (niti invalidira to da je 10 GB već danas blizu granice za 4K), jer niti Radeonu VII nije bandwith od 1024 GB/s baš previše pomogao da bude konkurentan u gamingu.

 

 

 

apsolutno sam realan, uopce nisam na hypan

 

generacijski skok je 70% 3080 vs 2080 na 4k rezoluciji

 

normalno da je na manjim rezolucijama manja razlika kad graficka radi sa pol snage i bottlencka je procesor, zato se gleda 4K gdje radi svojim skoro punim kapacitetom

 

Apere je cudo koje smo zadnji puta vidjeli prije 20 godina

 

bandwith po "voltage stepu" ne ovaj tvoj bandwith sabirnice cini mi se, taj bandwith sabirnice je dovoljan jer se sav posao odradi 2 puta brze kod G6X memorije

 

nema problema sa kolicinom memorije niti ce biti, mozda kod AMD kartica, kod nVIDIa ne, zbog tensor jezgri, AI i DLSS

 

 

 

 

Kažem ti 3080 nije ekvivalent 2080. Dakle Nvidia uzme jači/veći čip i umjesto da ga nejma 3080ti nejmala ga je ovaj put 3080 jer su se bojali da ne ispadne da Big Navi bude jači od toga pa su igrali na sigurno. Again pandan 3080 je 2080ti, ne 2080. 2080 je 104 čip, kako može 3080 koji je 102 čip biti ekvivalent tome? Da su ono što su danas nazvali 3080 nazvali 3070 ili još manje onda bi pretpostavljam još više svršavao od hajpa makar se radi o jedno te istoj kartici bez obzira kako ju Nvidia nazvala. Nvidijin marketing je odradio jeben posao, ali ne mogu vjerovati da ekipa na tehničkom forumu toliko puši tu priču (ili se radi o fanbojevima koji namjerno šire dalje taj bullshit jer tako Nvidia ispada bolja nego što je).

 

Što se memorije tiče dao sam ti jasne reference (HU review i MLID video) koji govore o tome da već sada 10 GB nije dosta za neke igre na 4K. Možeš ti onda do sutra tvrditi da će tih 10 GB biti dosta za idućih 5 godina kad nisi ponudio nikakav dokaz za to. Da se razumijemo moći će 3080 vrtiti 4K igre i za pet godina, samo neće FPS biti toliko dobar koliko bi mogao biti da je imala 16 GB.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 15:01 (X-Wind).
6 godina
offline
Re: AMD Navi
X-Wind kaže...

 

 

 

 

Kažem ti 3080 nije ekvivalent 2080. Dakle Nvidia uzme jači/veći čip i umjesto da ga nejma 3080ti nejmala ga je ovaj put 3080 jer su se bojali da ne ispadne da Big Navi bude jači od toga pa su igrali na sigurno. Again pandan 3080 je 2080ti, ne 2080. 2080 je 104 čip, kako može 3080 koji je 102 čip biti ekvivalent tome? Da su ono što su danas nazvali 3080 nazvali 3070 ili još manje onda bi pretpostavljam još više svršavao od hajpa makar se radi o jedno te istoj kartici bez obzira kako ju Nvidia nazvala. Nvidijin marketing je odradio jeben posao, ali ne mogu vjerovati da ekipa na tehničkom forumu toliko puši tu priču (ili se radi o fanbojevima koji namjerno šire dalje taj bullshit jer tako Nvidia ispada bolja nego što je).

 

Što se memorije tiče dao sam ti jasne reference (HU review i MLID video) koji govore o tome da već sada 10 GB nije dosta za neke igre na 4K. Možeš ti onda do sutra tvrditi da će tih 10 GB biti dosta za idućih 5 godina kad nisi ponudio nikakav dokaz za to. Da se razumijemo moći će 3080 vrtiti 4K igre i za pet godina, samo neće FPS biti toliko dobar koliko bi mogao biti da je imala 16 GB.

 a zasto je meni kao kupcu bitno sta nvidia radi, to jest koji cip uzima i gdje ga stavlja, sto se mene tice mogli su stavi i 3090 cip i nazvat ga 3080, dok god je isti naziv i cijena proizvoda kao 2080, jebe mi se

 

po tvome smo onda jos i bolje prosli, jer placamo manje za cip koji smo prije vise placali, pa to je super covjece, sta nije?

 

uglavnom offtopic smo, pa necemo vise spamati o ovome

 

pozdrav

 

 

15 godina
offline
Re: AMD Navi
itomic009 kaže...

  Jedini plus u priči je što su vratili cijene u neku normalu s obzirom na katastrofalne cijene od prethodne generacije. To je jedini pomak. Ovo drugo je sve teški hype 

Pao si na iluziju.Cijenu je ista kao za predhodnu, skoro i predpredhodnu generaciju samo je skok u performansama normalan kakav i treba da bude. Iluzija je kao da ti daju više za manje, ali daju ti više za isto, kako i treba da bude. Cijeli svijet je na to pao tako da nisi jedini.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 15:46 (dery).
5 godina
offline
AMD Navi

Upravo to. I Jensen je rekao da je 3080 zapravo 2080Ti Ampere generacije, a ista je i verzija čipa.

S time u vidu, Ampere je osrednji release performance wise, i price drop na normalne cijene, nakon generacije sa suludim, previsokim cijenama.

 

Jedino što iz toga zakljucujem je da čekam mjesec dana vidjeti što AMD sprema. 

Apoc
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 15:58 (Apocalypso722).
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Apocalypso722 kaže...

Upravo to. I Jensen je rekao da je 3080 zapravo 2080Ti Ampere generacije, a ista je i verzija čipa.

S time u vidu, Ampere je osrednji release performance wise, i price drop na normalne cijene, nakon generacije sa suludim, previsokim cijenama.

 

Jedino što iz toga zakljucujem je da čekam mjesec dana vidjeti što AMD sprema. 

 slazem se ali mislim da se varas oko cijene. ovo ce jako malo ljudi dobiti za najavljenu cijenu i ti ce dobit super proizvod. medjutim, vecina ce to platiti vise nego sto su mislili. al ok, imaju najbolju karticu (i nadam se 4k monitor).

15 godina
offline
AMD Navi

Pošto sam promjenio par grafičkih u zadnje vrijeme od AMD i Nvidije da napišem svoje iskustvo s driverima. U novijim igrama s AMD driverima nisam imao nekih većih problema npr. Doom Eternal, no sa starim igrama havarija. Blood 2 s GOGa uopće se ne želi pokrenuti, Quake 2 XP također, Arcane Dimension s RT shaderom jako zastajkuje u nekim misijima, F.E.A.R se ruši često. S Nvidijinim driverima nema nijedan navedeni problem, sve radi ko podmazano. Poslan je upit AMD-u o ovom problemu i odgovorili su da oni optimiziraju drivere za nove igre. Mislim da je ovo loša AMD-ov politika. Ako sam kupio njihovu grafičku za toliko i toliko novaca očekujem da mi sve igre iz kolekcije rade, bile one stare ili nove. Ili da se makar potrude ispraviti grešku.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
4 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Navi
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 16:39 (HCgamingCRO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
A jest ružna
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Navi
Zato iduci put nećeš amd nego nvidiu i igraj stare naslove.
15 godina
offline
AMD Navi

Ampere nije skroz po najavama, AMD može sa super ponudom ovo stić.

Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice