AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.638.223
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: AMD Navi
miki_the_pirat kaže...

BMK za profitabilnost i AMD-a i Nvidije... jbt kao da vama u džep ide... ja samo hoću grafulje po normalnim cijenama

Pa onde te ne bi trebao boliti... štoveć... za profitabilnost AMD-a i nVidie.

 

Jedni i drugi su korporacije sa dioničarima i poslovnim planom i sve se vrti oko isplativosti. Ukoliko nema zarade, profita onda nijeisplativo i ne ulaže se daljeu razvoj istoga. Ukoliko AMD neće imati profitabilan GPU odjel bit će upitan nastavak razvoja istog. zatim imaš opciju prodaje odjela drugoj firmi koja će to dalje dizat i razvijat, "rješavanje tereta" na neki način, kojim će dioničari biti oduševljeni jer sve što se ulaže u razvoj GPU odjela iz drugih odjela njima smanjuje profit. Odjel tada nastavlja više ili manje uspješno, to nitko ne može predvidjet, sigurno će im trebat godina-dvije da poslože stvari.

 

Druga opcija, još gora za nas, je da se odjel zatvori , te nVidia postane monopolist (iako ima ovdje dušebrižnika koji će objasnit kako intel, qualcom i slini proizvode grafičke chipove također).

 

Dakle svima koji žele dobre grafe po pristojnim cijenama, da, izuzetno vam je bitno da AMD posluje uspješno i proizvodi kompetitivne grafičke, da ima na njima pristojnu zaradu, a to će bit samo ako su proizvodi dobri i imaju mjesta zaradit na njima jednom kad ih stave na tržište - ono žešto pišem da su MORALI izdat prije nVidie... Na žalost nisu i sad su opet u domeni "pozitivna nula plus" , kako stvari stoje.

6 godina
offline
Re: AMD Navi

 

Citat ti ne valja.

11 godina
offline
Re: AMD Navi
Luka123 kaže...

Evo jedan od navodno leakova za AMD, neznam koliko istine ima.. ali izgleda da je u rangu sa 2080Ti

https://twitter.com/TUM_APISAK/status/1304622061831159808/photo/1

 Nema veze sa naviem a ni sa 2080ti

11 godina
offline
AMD Navi

Na kraju bi ovaj rumor mogao imat tezinu posto ga prenose i "normalni" portali.

Big Navi(ako je taj) 60fps,rtx2080ti 63fps,rtx3080 98fps.

 

https://www.guru3d.com/news-story/rumor-radeon-rx-6000-series-as-fast-as-a-standard-rtx-2080-ti.html

Moj PC  
0 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: AMD Navi
Rhodin kaže...
miki_the_pirat kaže...

BMK za profitabilnost i AMD-a i Nvidije... jbt kao da vama u džep ide... ja samo hoću grafulje po normalnim cijenama

Pa onde te ne bi trebao boliti... štoveć... za profitabilnost AMD-a i nVidie.

 

Jedni i drugi su korporacije sa dioničarima i poslovnim planom i sve se vrti oko isplativosti. Ukoliko nema zarade, profita onda nijeisplativo i ne ulaže se daljeu razvoj istoga. Ukoliko AMD neće imati profitabilan GPU odjel bit će upitan nastavak razvoja istog. zatim imaš opciju prodaje odjela drugoj firmi koja će to dalje dizat i razvijat, "rješavanje tereta" na neki način, kojim će dioničari biti oduševljeni jer sve što se ulaže u razvoj GPU odjela iz drugih odjela njima smanjuje profit. Odjel tada nastavlja više ili manje uspješno, to nitko ne može predvidjet, sigurno će im trebat godina-dvije da poslože stvari.

 

Druga opcija, još gora za nas, je da se odjel zatvori , te nVidia postane monopolist (iako ima ovdje dušebrižnika koji će objasnit kako intel, qualcom i slini proizvode grafičke chipove također).

 

Dakle svima koji žele dobre grafe po pristojnim cijenama, da, izuzetno vam je bitno da AMD posluje uspješno i proizvodi kompetitivne grafičke, da ima na njima pristojnu zaradu, a to će bit samo ako su proizvodi dobri i imaju mjesta zaradit na njima jednom kad ih stave na tržište - ono žešto pišem da su MORALI izdat prije nVidie... Na žalost nisu i sad su opet u domeni "pozitivna nula plus" , kako stvari stoje.

 Znači trebam navijati da AMD/Nevidija budu što profitabilnije i da mi uzmu što je više love moguće, jer to je za moje dobro. Ima li neki IBAN pa da se organiziramo?

16 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Na kraju bi ovaj rumor mogao imat tezinu posto ga prenose i "normalni" portali.

Big Navi(ako je taj) 60fps,rtx2080ti 63fps,rtx3080 98fps.

 

https://www.guru3d.com/news-story/rumor-radeon-rx-6000-series-as-fast-as-a-standard-rtx-2080-ti.html

Glasine su za zabavu, ili za nestrpljive ili na tome se puno klika pa se ljudi vesele.

 

Vezano za RDNA2 pa znaš samo ono kaj su namjerno poslali van, ili "kao Nevidija onih podmetnutih 5240 Cuda jezgri za RTX 3080 itd".

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...

Na kraju bi ovaj rumor mogao imat tezinu posto ga prenose i "normalni" portali.

Big Navi(ako je taj) 60fps,rtx2080ti 63fps,rtx3080 98fps.

 

https://www.guru3d.com/news-story/rumor-radeon-rx-6000-series-as-fast-as-a-standard-rtx-2080-ti.html

 I sta sad? AMD ce izbaciti 2 SKU-a tj 3(jel jedan ce biti LE edition od najjace. vjv na vodu kao furry)...Imas i dokaz da nije to slabiji SKU?

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Hahaha, s jedne strane govoriš meh dlss, nema za to igara, iako nevidija drži 80% tržišta, s druge strane očekuješ da se oko ovog potrude za daleko manji udio na tržištu.
Jest da dlss podržavaju samo rtx grafe kojih je malo - ali ih ipak i sad ima, a sa 3xxx serijom to će rasti jer će se prodavati ko kifle, dok će ovih amd grafa s tolikim cacheom biti par posto na tržištu i godinu dana nakon predstavljanja. Mislim, bilo bi dobro da developeri podrže sve što je dobro za korisnike bez obzira jel to za amd ili nevidiju, ali sam razmisli koliko te jebe fanbojizam u pokušaju logičnog razmišljanja :)))

 Jebiga, kupi nvidiju i budi sretan snjome. Ja pokusavam vamo objasniti kako netzreba nikakve optimizacije od devosa za cache a vi sad mislite da je to nesto sto se mora optimizirati kao neki dlss ili sta ja znam. Znaci komad fizickog HW unutar cipa naspram nesto sto je softwerski. Sto veci cache, Cip ce raditi brze nema tu optimiziranja. To je isto ko sto bi netko rekao sada sacekajte par mj dok devosi neoptimiziraju 24GB vrama za igre...smijesno.

Sam proces kako CIP prima i bradjuje podatke je isti od 80-tih jos kada se i pojavio cache. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 17:10 (HCgamingCRO).
11 godina
online
Re: AMD Navi
HCgamingCRO kaže...

 Jebiga, kupi nvidiju i budi sretan snjome. Ja pokusavam vamo objasniti kako netzreba nikakve optimizacije od devosa za cache a vi sad mislite da je to nesto sto se mora optimizirati kao neki dlss ili sta ja znam. Znaci komad fizickog HW unutar cipa naspram nesto sto je softwerski. Sto veci cache, Cip ce raditi brze nema tu optimiziranja. To je isto ko sto bi netko rekao sada sacekajte par mj dok devosi neoptimiziraju 24GB vrama za igre...smijesno.

Sam proces kako CIP prima i bradjuje podatke je isti od 80-tih jos kada se i pojavio cache. 

kupujem ono što mi je bolje, nema tu ljubljenja intela, nevidije ili amda, ljubim samo svoj džep i kupujem ono što mi najbolje odgovara

pritom imam određene faktore koje mi hw mora zadovoljit - među njima je meni osobno svakako bitna buka i grijanje, čime mi od nevidija trenutno odgovara jedino možda 3060ti

međutim, zasad mi je za 1080/60 sa sigle player igrama sasvim dovoljan i aktualni setup, tako da teško da ću se odlučiti na upgrejd ove godine

 

a što se tiče rasprave, ti i megatama ste završili na tome da je on zaključio da developeri trebaju igre prilagoditi za toliki cache, ti si ga pitao jel neće i tu je stalo

ne kužim se u developerski posao i koliko im za što treba vremena, pogotovo jel softver automatski prepoznaje i ima li i koliko koristi od većeg cachea

no htio sam reći da adm-ovu tehnologiju smatraš pod normalnim da će se koristiti i da će odmah biti prednost, dok nevidijinu koja daje ogromni besplatni boost omalovažavaš, iako je realnije da će se developeri više potruditi za onu tehnologiju koja je zastupljenija na tržištu

ako će amdov veliki cache odmah raditi bez ikakvih prilagodbi, tim bolje, samo još treba vidjeti kako će se to odraziti na perfomanse, nekako sumnjam da tu leži neki veliki boost 

16 godina
offline
AMD Navi

^ bome lijepo izgleda, čini mi se da je i poveća isto kao i 3080.

OT: nadam se da će ADM ovaj launch izbacit adekvatne drivere, jer ono što sam prolazio zadnji put ne zelim više :D

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Navi

 Opa AMD se uhvatio dizajna, ne znam zakaj ali to me jako vuče na ovo dole.

 

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

 Opa AMD se uhvatio dizajna, ne znam zakaj ali to me jako vuče na ovo dole.

 

 

 

 samo sam ceko na kraju videa da se kamera malo udalji pa nam pokaze nekog krsnog mladica :D  :D 

16 godina
offline
Re: AMD Navi
jovial kaže...

 

 

 samo sam ceko na kraju videa da se kamera malo udalji pa nam pokaze nekogkrsnog mladica :D  :D 

Fučkaš to, sad barem znamo kaj če kupovat ljudovi koji štuju pravu ljepotu.

 

https://twitter.com/VideoCardz/status/1305619624717844481/photo/1

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 0:10 (rambox).
10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...
jovial kaže...

 

 

 samo sam ceko na kraju videa da se kamera malo udalji pa nam pokaze nekogkrsnog mladica :D  :D 

Fučkaš to, sad barem znamo kaj če kupovat ljudovi koji štuju pravu ljepotu.

 

https://twitter.com/VideoCardz/status/1305619624717844481/photo/1

 

 ma, ja se posramljeno vracam medju zelenase... najme kaj? naso sam 2080ti za 394 ojra. ovaj jastog sa slike mi dodje na tanjur mozda za koju godinu.

15 godina
offline
Re: AMD Navi
Gdje si našao 2080ti za tu lovu?
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Navi
miki_the_pirat kaže...
Rhodin kaže...
miki_the_pirat kaže...

BMK za profitabilnost i AMD-a i Nvidije... jbt kao da vama u džep ide... ja samo hoću grafulje po normalnim cijenama

Pa onde te ne bi trebao boliti... štoveć... za profitabilnost AMD-a i nVidie.

 

Jedni i drugi su korporacije sa dioničarima i poslovnim planom i sve se vrti oko isplativosti. Ukoliko nema zarade, profita onda nijeisplativo i ne ulaže se daljeu razvoj istoga. Ukoliko AMD neće imati profitabilan GPU odjel bit će upitan nastavak razvoja istog. zatim imaš opciju prodaje odjela drugoj firmi koja će to dalje dizat i razvijat, "rješavanje tereta" na neki način, kojim će dioničari biti oduševljeni jer sve što se ulaže u razvoj GPU odjela iz drugih odjela njima smanjuje profit. Odjel tada nastavlja više ili manje uspješno, to nitko ne može predvidjet, sigurno će im trebat godina-dvije da poslože stvari.

 

Druga opcija, još gora za nas, je da se odjel zatvori , te nVidia postane monopolist (iako ima ovdje dušebrižnika koji će objasnit kako intel, qualcom i slini proizvode grafičke chipove također).

 

Dakle svima koji žele dobre grafe po pristojnim cijenama, da, izuzetno vam je bitno da AMD posluje uspješno i proizvodi kompetitivne grafičke, da ima na njima pristojnu zaradu, a to će bit samo ako su proizvodi dobri i imaju mjesta zaradit na njima jednom kad ih stave na tržište - ono žešto pišem da su MORALI izdat prije nVidie... Na žalost nisu i sad su opet u domeni "pozitivna nula plus" , kako stvari stoje.

 Znači trebam navijati da AMD/Nevidija budu što profitabilnije i da mi uzmu što je više love moguće, jer to je za moje dobro. Ima li neki IBAN pa da se organiziramo?

Postoji njihov IBAN, ali ne ide njima direktno. Vidiš njima plačaju distributeri, koje hrane trgovci, a njih hraniš ti. Organiziraju se ljudi tako da daju pare trgovcima, za uzvrat dobiju neki proizvod. Stvar je a) koliko je taj proizvod poželjan, tj. koliko ljudi ga zaista želi, te b) koliko u + ili - AMD ide kad ga proda. Točno, na nekim proizvodima svjesno gubi novac, barem dio vremena.

 

Tako funkcionira kapitalizam koji su večina zemalja na svijetu prihvatile. Za razliku od komunizma, gdje te zaista mogao boliti k za profitabilnost firme, jer firme su radile d bi radnici imali što raditi, dok se eventualni gubitak nadoknađivao štampanjem novca ili donacijama / posudbom izvana.

 

Dioničari ne praštaju gubitne, uprava odgovara dioničarima... kužiš problem?  AMD sada jako dobro zarađuje na CPU dijelu firme, on ga hrani i zbog njega rastu cijene dionica. Dok je tako dioničari su relativno zadovoljeni i Lisa ima relativno slobodne ruke sa kojim iznosima hrani GPU odjel, iako ni njoj nije posebno primamljiv trenutno, te stalno odgađa ozbiljnu posvečenost njemu, budući želi da CPU napreduje koliko je više moguće, te da se večina chipova proizvodi tamo gdje donosi maksimalni profit.

GPU odjelu treba genijalni proizvod koji će ga gurati gore na lancu profitabilnosti. Lako je sad kad novaca ima... ali GPU odjel nije profitabilan. Ne može biti ako je suditi po Steam anketi. Čak i da to nije tako, da jest profitabilan, u smislu da nije u gubitku... naspram nVidie se može sakrit.

 

To je sve OK dok CPU dio cvate i novaca ima. Kad se Intel probudi za dve tri godine (ako) i krene stiskat na tom tržištu, kad budu pali profiti, ne daj Bože cijene dionica, tada će SVE oči bit uprte u GPU odjel i njegove rezultate, i bolje im je da imaju što pokazati ili će biti rezanja troškova.

 

Da se razumijemo... nije im trenutno bajno. Dobili su novo lice koje se trudi uspješno ih voditi, nije da je Lisa odlučila odjel raspustit... ali ako neće ić, ako i dalje budu imali flop za flopom, nitko to neće gledat u nedogled.

 

BigNavi je trebao biti ta prekretnica... a ispao je na žalost nešto sasvim drugo. Imaju još mjesec dana da iznenade, moguće su nas stvarno sve zavarali (highly unlikely) , al kak sada stvari stoje imat će novu 5700XT (više se ne zove ni 6900XT, sad je 6700XT - navodno) koja se bori sa 3070... Dakle ponavlja se prošlogodišnji scenarij. Ja nisam primjetio da je 5700XT postigla neki značajni uspjeh. Istina, prodavala se, na žalost sad po svim statistikama ni blizu bilo kojoj nVidiji. Ako 6700XT bude jednaka snagom naspram 3070 i 3080, cijene su "tu negdje" , zašto očekujete drugačiji rezultat?

 

A bez rezultata još ovu, pa još slijedeću, pa... generaciju ...? Pa oni koji su vlasnici i to financiraju, neće zauvijek gledat. Ni prva ni zadnja firma da se riješi "utega" kad posao stane. Taj uteg, na žalost, predstavlja jedinu konkurenciju nVidiji. I poslužio je nečemu - da nVidia da 3070 , "u rangu" 2080 Ti za 500$ umjesto 1200-1500$ . Super... ali to ne pomaže AMD-u, već nVidia kupcima (velika večina) koji će imat bolju karticu za puno manje para... Ove godine. Slijedeće pitanje... bez uspješnog AMD-a još veće.

 

A ti se organiziraj... pjevaj borbene, radi što hoćeš... Nije da možeš utjecati na ovo, nitko od nas ne može... neki pjevaju hvalospjeve, neki žale za propuštenim prilikama, neki su suzdržani, trezveno komentiraju, a neke boli K... Uostalom tome forum i služi, barem dok nema svađa i psovki.

9 godina
offline
AMD Navi

 edit: evo je u fortniteu

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 9:34 (Cansee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Cansee kaže...

 

pa jel to nitko nije stavio službeno objavljenu sliku big navija???

 

otkriveno na twitteru i grafa se može pronaći u fortniteu. UIglavnom ovako na prvo estetski izgleda super, barem meni

 

Stavio sam ja jucer. 

9 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
Cansee kaže...

 

pa jel to nitko nije stavio službeno objavljenu sliku big navija???

 

otkriveno na twitteru i grafa se može pronaći u fortniteu. UIglavnom ovako na prvo estetski izgleda super, barem meni

 

Stavio sam ja jucer. 

 

ma nekako sam to fulao, pa kad sam skužio sam promijenio post, sorry 

7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Sta je to fortinajt?

 

No grafika izgleda solidno, kao Sapphire Nitro+ serija, ili MSI Trio serija. Sasvim solidno.

Svidja mi se sto nema blesavi 12-pin konektor.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Navi

Mene previše ne zanima kako izgleda referenta jer nikad nebih uzeo takvu grafu nego uvijek aftermarket model. No dobro izgleda u svakom slucaju... 28.10 je daleko no opet je prije Cyberpunka, AMD ne smije ići sa cijenom pre agresivno jer NVIDIA je napravila jake kartice koje i nisu baš tako skupe, AMD sigurno ima nešto jer svi znamo koliko je Nvidia pohlepna i da nikad nebi stavili 500 dolara cijenu za jednu grafu koja je malo jača od današnje najjače grafe. Tu bar znamo da AMD ima nešto. I kad AMD predstavi možda i dovoljno jaku karticu koja će biti u rangu 3080 a jeftinija sigurno, jer AMD još uvijek nema odgovor na DLSS i RTX onda će NVIDIA udariti sa TI,Super verzijama po istinim cijenama vjv malo nabustane sa više VRAMA... Ja sam prvi bio uh kupujem odma 3080 ali kad bolje razmislim zašto? Pa ni jedna kvalitetna igra ove godine ne izlazi prije 11 mjeseca. A do 19.11 ćemo znati apsolutno sve u vezi grafičkih kartica, što kako gdje :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 9:51 (BeLLicus).
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
online
Re: AMD Navi
BeLLicus kaže...

...jer svi znamo koliko je Nvidia pohlepna i da nikad nebi stavili 500 dolara cijenu za jednu grafu koja je malo jača od današnje najjače grafe...

 kako 'svi znamo' kad im je to postala tradicija u zadnje vrijeme, gtx 970 je bila u korak sa prethodno najjačom 780ti s msrp 330usd, sa gtx 1070 su bili poprilično iznad dotad najjače 980ti i sa msrp od 380 usd

3xxx serija radi to isto, dok je 2xxx serija bila izuzetak, dakle nije da su posljednjih serija radili nešto drukčije nego sada, a znamo kakva je amd bila konkurencija tih godina da su došli na nikad niži tržišni udio

14 godina
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
BeLLicus kaže...

...jer svi znamo koliko je Nvidia pohlepna i da nikad nebi stavili 500 dolara cijenu za jednu grafu koja je malo jača od današnje najjače grafe...

 kako 'svi znamo' kad im je to postala tradicija u zadnje vrijeme, gtx 970 je bila u korak sa prethodno najjačom 780ti s msrp 330usd, sa gtx 1070 su bili poprilično iznad dotad najjače 980ti i sa msrp od 380 usd

3xxx serija radi to isto, dok je 2xxx serija bila izuzetak, dakle nije da su posljednjih serija radili nešto drukčije nego sada, a znamo kakva je amd bila konkurencija tih godina da su došli na nikad niži tržišni udio

 Ma gluposti pise 699$ je bila 980ti i onda su izbacili 1070 za 450$ a u biti iste su preformance.

6 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...

..međutim, zasad mi je za 1080/60 sa sigle player igrama sasvim dovoljan i aktualni setup, tako da teško da ću se odlučiti na upgrejd ove godine.

 

 

 Za 1080/60 nemaš razloga kupovat, osim ako baš ne zapneš za RT. Evo, ja mislin koristit RX 580 još barem 2-3 godine, ako potraje.

11 godina
online
Re: AMD Navi
Festus kaže...

 Za 1080/60 nemaš razloga kupovat, osim ako baš ne zapneš za RT. Evo, ja mislin koristit RX 580 još barem 2-3 godine, ako potraje.

teško da ću zapeti, daleko od toga da mi se ne sviđaju mogućnosti, no s grafikom današnjih igara sam ionako više nego zadovoljan

prvo treba mijenjati procesor, ram i matičnu, poslije toga monitor i tek tada novu grafu, a sve je to upitno obzirom da igre koje uz sve ljepšu grafiku postaju sve više igrački loše i rijetko me kad uspiju zadržati do kraja

ili sam ja prestar i postao sam probirljiv sa svojih skoro pet banki ili igre danas stvarno jesu sve usmjerenije na bling efekt i sve manje na igrivost

10 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Alfredo nr.2 kaže...
Gdje si našao 2080ti za tu lovu?

 izlozbeni primjerak iz ducana u ITA.

13 godina
offline
AMD Navi

Evo i prve prave slike

I render neke slabije...? 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Hmmm puno bolje nego dosadasnji blower-style hladnjaci.

Ne vidim nigdje heat-pipeove, dakle mora da koriste wapor-chamber kao bazu preko jezgre i memorije.

Jako puno listica aluminija, ovo bi moglo biti cak i dobro, makar board-partneri to rade uglavnom bolje i tise,

te provjereno (makar nekad izlete van kvalitete, i talk to you ASUS).

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
AMD Navi

Hm... nije baš da je nešto originalno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice