AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.270
|
čitano: 1.636.559
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Hm, stavio nove drivere i foldam... Takt gotovo kontinuirano preko 2020. Bodovi osli u nebo

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Hm, stavio nove drivere i foldam... Takt gotovo kontinuirano preko 2020. Bodovi osli u nebo

Eto, pa se ti igraj s postavkama

 

 

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Super ficer novih drivera - ventilator ne ide nikako ispod 1200 okretaja. A sa proslima mi je bio na 1100 dok foldam. E jebes  mi sve

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
12 godina
online
AMD Navi

Jel su hotfixali memorijski bug ?

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Hm, stavio nove drivere i foldam... Takt gotovo kontinuirano preko 2020. Bodovi osli u nebo

 

Friday kaže...

Super ficer novih drivera - ventilator ne ide nikako ispod 1200 okretaja. A sa proslima mi je bio na 1100 dok foldam. E jebes  mi sve

 

Pa s obzirom da imas stalan boost preko 2000Mhz, ocekivano je da i RPM ide gore.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...
Friday kaže...

Hm, stavio nove drivere i foldam... Takt gotovo kontinuirano preko 2020. Bodovi osli u nebo

 

Friday kaže...

Super ficer novih drivera - ventilator ne ide nikako ispod 1200 okretaja. A sa proslima mi je bio na 1100 dok foldam. E jebes  mi sve

 

Pa s obzirom da imas stalan boost preko 2000Mhz, ocekivano je da i RPM ide gore.

 

Ja pricam o idle stanju. Tek kad iskljucim custom curve ventilator se ugasi. Ali bez custom curve strah me i pokrenuti nesto jer ce vjerojatno otici na 2000 okretaja.

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Nek hladi. Bar znas da radi. Fino romanticno, nisi u server roomu a imas ugodjaj kao da jesi.

Zar je moguce da je Sapphire, iako bolje hladnjena od THIC III, usput i glasnija?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...

Nek hladi. Bar znas da radi. Fino romanticno, nisi u server roomu a imas ugodjaj kao da jesi.

Zar je moguce da je Sapphire, iako bolje hladnjena od THIC III, usput i glasnija?

 

A vidi, meni smeta bilo kakav zvuk ventilatora. A iznad 1100 okretaja se cuje. Proc mi je na 450 okretaja ako nista znacajno ne radim. Ventilator na gornjem dijelu kucista (koji snabdjeva hladnjak od procesora) je na 350 okretaja. 2 na ulazu i jedan na izlazu se isto jedva vrte. Na firewallu koji je 2 metra od mene imam Corsair napajanje i cujem ga (a firewall vuce 20W u full loadu). Nije strasno ali cujem ga. Takva je meni atmosfera u sobi gdje mi je komp. U toj sobi zadnjih mjesec i pol dana radim (dakle veci dio dana sam unutra). I treba mi tisina ako nemam slusalice na usima.

Jutros upalim i svoj komp i sluzbeni laptop i odem si praviti caj. Vratim se nazad i cujem ventilator iz kucista. Pomislim da se folding automatski pokrenuo. Spojim se RDP-om na njega a on idle. Ventilator na grafi na 1250 okretaja a temperatura graficke 25 stupnjeva.

Taj hladnjak na nitru jako dobro hladi ali daleko je to od neke tisine. Prosla kartica mi je bila phoenix 2080. Naspram nje mi je noctua na procesoru bila preglasna. E to je hladnjak. A da stvar bude gora - nitro sam uzeo upravo radi tisine koji svi hvale. Daleko od toga da je glasna jer ju zahvaljujuci nekim tweakovima u kucistu mogu drzati na 1100 okretaja pod opterecenjem (barem sam mogao sa pretproslim driverima). Ali kad dodjes u prostoriju u kojoj je tisina i jedino sto posve jasno cujes je njen ventilator koji u idle radi na 1250 okretaja... onda shvatis da tisina ipak nije tisina

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Tebi fali nesto za opustanje u toj radnoj prostoriji, jer ako radis od doma, nije to zdrava okolina.

Radio previse ometa, stalno su iste glupe pjesme, onda mjenjas stanice,

a ako puknes MP3, onda opet nije "spontano" nego nekakva playlista.

 

https://www.amazon.co.uk/s?k=tabletop+fountains&ref=nb_sb_noss

 

Ovako nesto si nadji, fontanu, gdje cujes fino zuborenje vode, opusta.

Ja sam odrastao kraj rijeke, bare i jezera, ja ne mogu bez tog zvuka.

A kad pada kisa, i lupka, osobito po limenim krovovima, mogao bi spavat danima, nema mi lijepse.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Ne, samo trebam jebeni ventilator moci podesiti onako kako meni pase

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Svejedno ti treba nekakav dobar zvuk za opustanje. Vjeruj mi. Nagradi se sa zuborenjem,

a i zrak u toj prostoriji ce ti biti osvjezen, mozes dodati mirisno ulje (par kapi) u vodu,

tako da ce ti biti fantazija za radit. Plus manje ces patiti za ventilatorom. Njega ces smireno podesiti kako ti pase.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...

Svejedno ti treba nekakav dobar zvuk za opustanje. Vjeruj mi. Nagradi se sa zuborenjem,

a i zrak u toj prostoriji ce ti biti osvjezen, mozes dodati mirisno ulje (par kapi) u vodu,

tako da ce ti biti fantazija za radit. Plus manje ces patiti za ventilatorom. Njega ces smireno podesiti kako ti pase.

 

Koristim mirisne svijece redovito. I definitivno mi ne treba nikakav zvuk za smirenje. Slusam glazbu kad mi treba zvuk. Kad mi ne treba zvuk - ne treba mi NIKAKAV zvuk.

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

To nije zvuk nego sum. No dobro, ako neces, nemoj, al nemoj kasnije reci da ti nisam rekao

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Koristim mirisne svijece redovito. I definitivno mi ne treba nikakav zvuk za smirenje. Slusam glazbu kad mi treba zvuk. Kad mi ne treba zvuk - ne treba mi NIKAKAV zvuk.

točno tako je i meni

kad drkenjam po netu ili pišem nešto (odnosno kad radim), jedini vent koji radi je onaj na procesoru (360rpm), ventovi na kućištu, grafi i napajanju su na nuli = potpuna tišina, koja mi najviše odgovara

10 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Prosla kartica mi je bila phoenix 2080. Naspram nje mi je noctua na procesoru bila preglasna. E to je hladnjak. A da stvar bude gora - nitro sam uzeo upravo radi tisine koji svi hvale.

Zasto si uopce prelazio s 2080 na 5700 XT, ak se smije znati?

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
The_Fichek kaže...
Friday kaže...

Prosla kartica mi je bila phoenix 2080. Naspram nje mi je noctua na procesoru bila preglasna. E to je hladnjak. A da stvar bude gora - nitro sam uzeo upravo radi tisine koji svi hvale.

Zasto si uopce prelazio s 2080 na 5700 XT, ak se smije znati?

 

2080 sam prodao prije nekih godinu dana. Jer nisam igrao, samo je stajala. Bila mi je zelja uzeti vrhunsku karticu i odluka je pala na phoenix 2080 (2080ti je bila isto u izboru ali srecom sam dosao pameti pa ju nisam uzeo). Nakon 3 mjeseca sam se izgustao. Nakon jos 3 mjeseca stajanja sam ju odlucio prodati jer mi je bilo nesuvislo da mi stoji i da ju uopce ne koristim. Ulazim u periode kad relativno dugo nista ne igram pa sam odlucio prodati ju dok nisam izgubio previse na vrijednosti (izgubio svega 150 eura za 6 mjeseci).

Krajem godine sam odlucio sloziti kompletno novi AMD setup a posto nista jace od 5700XT nije postojalo - uzeo sam nitro. Malo je nedostajalo da kupim 2080 ponovo od tipa kojem sam ju prodao. Ali kako sam uzimao preko firme zapravo me nitro izasla puno jeftinije. A i htio sam ici na AMD.

S obzirom koliko igram cak mi je i 5700XT overkill ali volim dobar hardver i nije mi zao sto sam ju uzeo. Povremeno zalim sto nisam uzeo 2070 super ali izuzev povremenih problema sa driverima - nitro me sluzi dobro.

 

Trenutno se nadam da ce big navi donijeti puno dobroga pa postoji mogucnost da 5700XT prodam i uzmem nesto jace

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Pa kad pogledas, 5700XT je brza od 2070S, i super je kartica, FreeSync radi bolje od G-Synca (na Adaptive Sync monitorima,

nema flickeringa, nema nestajanje slike i slicnih gluposti), ali kad te sprcaju sa driverima u kombinaciji sa WinUpdateima da OS postane

nebootabilan, to je vec tragedija. Zato sam nakon 27 dana vration THIC-III i uzeo Trio-X i flashao je u Trio-Z.

 

I zao mi je i nije mi zao. A sta je tu je. Za 50% vise novaca imam podjednake ili nesto slabije performanse (400vs600€).

Al Trio hladnjak je veoma dobar, i pod opterecenjem potpuno necujan, osobito sad kad nemam vise staklene bocne nego aluminjske sa rupama za disanje.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
2 4 hvala 0
12 godina
online
Re: AMD Navi
Friday kaže...
The_Fichek kaže...
Friday kaže...

Prosla kartica mi je bila phoenix 2080. Naspram nje mi je noctua na procesoru bila preglasna. E to je hladnjak. A da stvar bude gora - nitro sam uzeo upravo radi tisine koji svi hvale.

Zasto si uopce prelazio s 2080 na 5700 XT, ak se smije znati?

 

2080 sam prodao prije nekih godinu dana. Jer nisam igrao, samo je stajala. Bila mi je zelja uzeti vrhunsku karticu i odluka je pala na phoenix 2080 (2080ti je bila isto u izboru ali srecom sam dosao pameti pa ju nisam uzeo). Nakon 3 mjeseca sam se izgustao. Nakon jos 3 mjeseca stajanja sam ju odlucio prodati jer mi je bilo nesuvislo da mi stoji i da ju uopce ne koristim. Ulazim u periode kad relativno dugo nista ne igram pa sam odlucio prodati ju dok nisam izgubio previse na vrijednosti (izgubio svega 150 eura za 6 mjeseci).

Krajem godine sam odlucio sloziti kompletno novi AMD setup a posto nista jace od 5700XT nije postojalo - uzeo sam nitro. Malo je nedostajalo da kupim 2080 ponovo od tipa kojem sam ju prodao. Ali kako sam uzimao preko firme zapravo me nitro izasla puno jeftinije. A i htio sam ici na AMD.

S obzirom koliko igram cak mi je i 5700XT overkill ali volim dobar hardver i nije mi zao sto sam ju uzeo. Povremeno zalim sto nisam uzeo 2070 super ali izuzev povremenih problema sa driverima - nitro me sluzi dobro.

 

Trenutno se nadam da ce big navi donijeti puno dobroga pa postoji mogucnost da 5700XT prodam i uzmem nesto jace

 Ja sam do sada mislio da jedini imam te faze. Već dugo vremena, prodam kompletno gaming pilu i ništa ne igram dok me čežnja ponovo ne uzme.

 

Ja to zovem period čišćenja.

 

A onda kad se dovoljno očistim šećer u venu i ajmooo. Na jesen npr. ću pokleknut ko pravi.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

 

Trenutno se nadam da ce big navi donijeti puno dobroga pa postoji mogucnost da 5700XT prodam i uzmem nesto jace

 Ja sam do sada mislio da jedini imam te faze. Već dugo vremena, prodam kompletno gaming pilu i ništa ne igram dok me čežnja ponovo ne uzme.

 

Ja to zovem period čišćenja.

 

A onda kad se dovoljno očistim šećer u venu i ajmooo. Na jesen npr. ću pokleknut ko pravi.

 

Prosle godine nisam nista igrao do studenog. Zena vec popizdila jer ne voli kad udjem u tu fazu.

A onda kad me uhvati da pocnem igrati... Samo dodjem kuci s posla i kazem da idem igrati. Donosi mi sendvice i kolace u sobu kao po pokretnoj traci. I zna da se u iducih tjedan dana bas i necemo vidjeti dok me ne prodje najgora faza.

Besmisleno mi je onda cijelo to razdoblje drzati jacu graficku u kucistu, pogotovo ako imam integrusu (sto trenutno nije slucaj).

Freak Show Inc.
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
Čitatelj kaže...

Pa kad pogledas, 5700XT je brza od 2070S, i super je kartica, FreeSync radi bolje od G-Synca (na Adaptive Sync monitorima,

nema flickeringa, nema nestajanje slike i slicnih gluposti), ali kad te sprcaju sa driverima u kombinaciji sa WinUpdateima da OS postane

nebootabilan, to je vec tragedija. Zato sam nakon 27 dana vration THIC-III i uzeo Trio-X i flashao je u Trio-Z.

 

I ja bi te naocale...

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
Čitatelj kaže...

Pa kad pogledas, 5700XT je brza od 2070S, i super je kartica, FreeSync radi bolje od G-Synca (na Adaptive Sync monitorima,

nema flickeringa, nema nestajanje slike i slicnih gluposti), ali kad te sprcaju sa driverima u kombinaciji sa WinUpdateima da OS postane

nebootabilan, to je vec tragedija. Zato sam nakon 27 dana vration THIC-III i uzeo Trio-X i flashao je u Trio-Z.

 

I ja bi te naocale...

 Welcome back!

 

Baš si mi ukrao riječ iz usta, nema pojma a dijeli TD okolo.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: AMD Navi

Po najzadnjem update 2070s devastira 5700xt u igrama koje podržavaju dlss. Prešišala je i u bfV gdje je amd bio jači. 

kradem mine iz minskog polja
16 godina
offline
Re: AMD Navi
dery kaže...

Po najzadnjem update 2070s devastira 5700xt u igrama koje podržavaju dlss. Prešišala je i u bfV gdje je amd bio jači. 

 Nisu testirali Radeon Image Sharpening i image scaling. U biti jeftiniji dlss koji radi u skoro svim igrama.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
191x7 kaže...
dery kaže...

Po najzadnjem update 2070s devastira 5700xt u igrama koje podržavaju dlss. Prešišala je i u bfV gdje je amd bio jači. 

 Nisu testirali Radeon Image Sharpening i image scaling. U biti jeftiniji dlss koji radi u skoro svim igrama.

 Nije to baš 100% isto. Novi dlss je kao ok...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
AMD Navi

Asus tuf evo izbačena nova verzija nakon fijaska. Sredili je bome uredno skroz.

 

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
AMD Navi

Bez uvrede bilo kojem poduzeću, ali kakvi dipl. ing. tamo rade kada si dozvole ovakve gluposti? Jel moguće da su izvršni direktori takve budale pa da žele uštedit toliko da plasiraju pokvaren proizvod? Dobro, nije pokvaren do unepotrebljivosti, ali ipak je sa greškom. Sramota, sramota, sramota. Kao budućem dipl. ing., ako mi postave zadatak u smislu iskorištavanja starih komponenti i prilagodbe, pa valjda ću isprojektirat jebe** bakrenu pločicu za hlađenje čipa kako treba. Hvala HU i ostalim recenzentima što rastave ta govna i pokažu kako je to izvedeno.  

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Bez uvrede bilo kojem poduzeću, ali kakvi dipl. ing. tamo rade kada si dozvole ovakve gluposti? Jel moguće da su izvršni direktori takve budale pa da žele uštedit toliko da plasiraju pokvaren proizvod? Dobro, nije pokvaren do unepotrebljivosti, ali ipak je sa greškom. Sramota, sramota, sramota. Kao budućem dipl. ing., ako mi postave zadatak u smislu iskorištavanja starih komponenti i prilagodbe, pa valjda ću isprojektirat jebe** bakrenu pločicu za hlađenje čipa kako treba. Hvala HU i ostalim recenzentima što rastave ta govna i pokažu kako je to izvedeno.  

 Ma AMD je kriv, ne oni 

16 godina
offline
AMD Navi

Entry level 5600XT testirane

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Izuzev eskapade sa minimalnim okretajima ventilatora - cini mi se da su novi driveri jako dobri. Odigrao partiju cod-a. Takt mi ni u jednom trenu nije pao ispod 2010. Bas ga melje

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: AMD Navi

Čovječe, Pulse je brutalno dobra kartica. Sad, jesu za njega pickali takav primjerak, to ne znam.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.5.2020 20:41 (cvaja997).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice