AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.630.124
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
AMD Navi

jebga po nicku kužiš da nisam ni karantena ni izolacija...

 

al žena je, pa se mora uspostaviti ravnoteža u kući :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Crocopzmaj12 kaže...

 

 

 Ak sam dobro upoznat, kupio si grafu taman kad se vise nije moglo dolazit u ducan po preuzimanje komponente nego se moralo ic direkt preko dostave. Sto vjerovatno znaci da si mogao vratit grafu nazad futuri u roku od tih 2 tjedna i uzet neku drugu, ili si bas htio taj strix jer je "najbolji" ? 

5 godina
offline
Re: AMD Navi

kupljena u 9 mjesecu...

 

ovo je priča sa servisom, trgovina je sve ispoštovala kako treba

7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Pa jesi provjerio da stvarno imas problem sa pregrijavanjem?

 

Nisu sve kartice zahvacene tim problemom. Ako tvoja je, onda mora na servis i to je to.

 

A sad ces se nacekati, situacija je cupava. Ni Amazon Prime vise ne salje u roku 2 dana - narudzba od 4.4. ceka tek slanje, i to 26.4., ocekivano vrijeme dolaska 3.5.

 

Ja sam imao srecu pa sam na vrijeme uspio ugrabiti zadnju RTX2070S TRIO-X, trenutno ih niti jedna IT trgovina u AT i DE nema,

a Amazon je bar 100€ skuplji (preko 3rd re-sellera) od one cijene po kojoj sam ju ja dobio (569€ sa popustom).

https://www.e-tec.at/details.php?artnr=287306

 

Sad je u istoj trgovini 625€, dakle osjeti se da je Covid podigao cijene svega, i to za puno.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
AMD Navi

A nisam je slao na servis jer je bila ok.

 

Temperatura u igrama 110 °c.

 

Ide njoj ponistenje garancije...

 

Servis je trebao zamjeniti na ploci 10 vijaka m2  sa vijcima kracim 2 mm od orginalnih. Ako za to treba, 36 dana, da shvate da to treba ici u cesku na mjenjanje, nek idu u qurac.

 

Uostalom kakav je to servis koji nemoze zamjeniti vijke.

 

Ovo je servis u kucnoj radinosti, covjek stavio podloske umjesto kracih vijaka

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

Za ekipu kojoj na 5700/XT ne radi HDMI..Izgleda da je to "normalno" i da treba da se koristi DisplayPort to HDMI adapter. Ili ja ne znam da citam sluzbenu amd dokumentaciju..

 

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Posalji mail ASUS-u, centrala je u Srbiji najbliza tebi,

nek ti posalju serafice i promjeni sam. I nek ti dokumentiraju da kartica zadrzava jamstvo.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Foldam vec 2 tjedna bez prestanka i nisam restartao komp uopce. Sad ga restartao da nesto u BIOS-u vidim. Ponovo pokrenem Folding a ono graficka hoce iz kucista izletjeti. Gledam sta je a ono naravno postavke u Radeon Software resetirane...

Tocno ti dodje da nekome jebes majku

Freak Show Inc.
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Foldam vec 2 tjedna bez prestanka i nisam restartao komp uopce. Sad ga restartao da nesto u BIOS-u vidim. Ponovo pokrenem Folding a ono graficka hoce iz kucista izletjeti. Gledam sta je a ono naravno postavke u Radeon Software resetirane...

Tocno ti dodje da nekome jebes majku

 Al stvarno ja vam se divim kakva sranja trpite sa tim karticama točno bi ju zafitiljio u zid da me zajebava iz dana u dan.

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
hummer0 kaže...
Friday kaže...

Foldam vec 2 tjedna bez prestanka i nisam restartao komp uopce. Sad ga restartao da nesto u BIOS-u vidim. Ponovo pokrenem Folding a ono graficka hoce iz kucista izletjeti. Gledam sta je a ono naravno postavke u Radeon Software resetirane...

Tocno ti dodje da nekome jebes majku

 Al stvarno ja vam se divim kakva sranja trpite sa tim karticama točno bi ju zafitiljio u zid da me zajebava iz dana u dan.

 

 

Ozenjen sam pa sam navikao...

 

BTW - da stvar bude gora nemam prakticki nikakvih problema sa karticom, samo sa driverima.

Freak Show Inc.
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Foldam vec 2 tjedna bez prestanka i nisam restartao komp uopce. Sad ga restartao da nesto u BIOS-u vidim. Ponovo pokrenem Folding a ono graficka hoce iz kucista izletjeti. Gledam sta je a ono naravno postavke u Radeon Software resetirane...

Tocno ti dodje da nekome jebes majku

 Probaj sa overdriveNtool, ja sam koristio isključivo to za klokanje vege.

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/e6nxwz/tool_to_apply_clocksvoltage_for_5700_xt_other/

 

https://forums.guru3d.com/threads/overdriventool-tool-for-amd-gpus.416116/

 

Citat:

 

Yeah it hasn't been updated in a while, but it still works great for me lol. Even let me override the weird fan controller on my card.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Foldam vec 2 tjedna bez prestanka i nisam restartao komp uopce. Sad ga restartao da nesto u BIOS-u vidim. Ponovo pokrenem Folding a ono graficka hoce iz kucista izletjeti. Gledam sta je a ono naravno postavke u Radeon Software resetirane...

Tocno ti dodje da nekome jebes majku

 Ti bi mogao provjeriti koliko ti je ram zapravo stabilan. Osim što se settingsi resetiraju kad se detektira nekakav failure na bootu, Radeon grafe su osjetljivije na nestabilnost RAM-a u odnosu na nvidiju. To se među ostalim manifestira black screenovima I drugim zanimljivostima. Meni su konkretno bili black screenovi razni, crashevi vezani uz dll-ove od GPU drivera u event vieweru, i reset postavki od wattmana. Ako si već ustanovio da je situacija ista i kad je ram na jedec tajminzima, onda jbg.

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
dedaa kaže...

 Ti bi mogao provjeriti koliko ti je ram zapravo stabilan. Osim što se settingsi resetiraju kad se detektira nekakav failure na bootu, Radeon grafe su osjetljivije na nestabilnost RAM-a u odnosu na nvidiju. To se među ostalim manifestira black screenovima I drugim zanimljivostima. Meni su konkretno bili black screenovi razni, crashevi vezani uz dll-ove od GPU drivera u event vieweru, i reset postavki od wattmana. Ako si već ustanovio da je situacija ista i kad je ram na jedec tajminzima, onda jbg.

 

Da ga jebes nije RAM. Nemam cak ni black screen probleme vise, samo jebeno resetiranje postavki. Da je ikakva nestabilnost u pitanju valjda bih u mjesec dana konstantnog opterecenja i procesora i graficke imao neki BSOD.

 

Uglavnom, mucilo me sto se pod grafickom "nakuplja" vruc zrak pa sam iz pizdarije ispod nje stavio 80mm ventilator koji sam imao. Kakvu kolicinu vruceg zraka je izbacivao, to nije normalno. Narucim sa amazona kutiju od 5 komada Arctic F8 PWM ventilatora za nekih 20-ak eura. Stavim 2 ispod grafe (jedan pored drugog) a 2 jos naprijed prema prednjem dijelu kucista da stoje jedan na drugom. Vrte se na konstatnih 1000 rpm (ne cuju se jer nema otpora) i idu gore do nekih 1500 ako se procesor pocne grijati. Totalni preporod. Trenutno folda i ventilator je na 1200 rpm a temperatura 67 stupnjeva. Uz furmark mi ventilator ne ide iznad 1400 okretaja a temperatura 74 stupnja.

Vidim sada na redditu i tom's hardware da su i drugi ljudi to isprobavali i da itekako ima smisla.

Inace, u kucistu imam 3x140 intake (2 naprijed, jedan gore iznad procesora) i 1x140 exhaust. Ovo je bas ono sto je nedostajalo da graficka ima pristup svjezem zraku kako spada - sve je hladnije i tise...

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
hummer0 kaže...
Friday kaže...

Foldam vec 2 tjedna bez prestanka i nisam restartao komp uopce. Sad ga restartao da nesto u BIOS-u vidim. Ponovo pokrenem Folding a ono graficka hoce iz kucista izletjeti. Gledam sta je a ono naravno postavke u Radeon Software resetirane...

Tocno ti dodje da nekome jebes majku

 Al stvarno ja vam se divim kakva sranja trpite sa tim karticama točno bi ju zafitiljio u zid da me zajebava iz dana u dan.

 

 

Ozenjen sam pa sam navikao...

 

BTW - da stvar bude gora nemam prakticki nikakvih problema sa karticom, samo sa driverima.

 SIG WORTHY

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

 SIG WORTHY

 

Morao sam guglati da shvatim sta to znaci

Freak Show Inc.
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
DarthMarkus kaže...

 SIG WORTHY

 

Morao sam guglati da shvatim sta to znaci

 Koje razočaranje, ja sam mislio sa si ti OG...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...

 Koje razočaranje, ja sam mislio sa si ti OG...

 

E ja sam sta god hocu biti. Dok god moja zena to dozvoljava...

Freak Show Inc.
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...
Jakovp kaže...

 Koje razočaranje, ja sam mislio sa si ti OG...

 

E ja sam sta god hocu biti. Dok god moja zena to dozvoljava...

 Eto, zato se ja nisam oženio

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...
Friday kaže...
Jakovp kaže...

 Koje razočaranje, ja sam mislio sa si ti OG...

 

E ja sam sta god hocu biti. Dok god moja zena to dozvoljava...

 Eto, zato se ja nisam oženio

 Nda.... zato... 😂

6 godina
offline
AMD Navi

Sa čime undervoltate? Nemam Navi, ali pitam tu jer puno vas tweaka sada po tome. Wattman (Adrenalin sofware, pravo ime jer mi diže tlak), resetira postavke nakon restarta. Rade dok ne ugasim PC. Stoga ako bi bilo nešto poput toga da po nekoj krivulji podesim napon, ako ne neka ide u racku, pumpat ćemo više zraka.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Sa čime undervoltate? Nemam Navi, ali pitam tu jer puno vas tweaka sada po tome. Wattman (Adrenalin sofware, pravo ime jer mi diže tlak), resetira postavke nakon restarta. Rade dok ne ugasim PC. Stoga ako bi bilo nešto poput toga da po nekoj krivulji podesim napon, ako ne neka ide u racku, pumpat ćemo više zraka.

 

Wattman i ne restartas vise. Nikad!

Freak Show Inc.
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
cvaja997 kaže...

Sa čime undervoltate? Nemam Navi, ali pitam tu jer puno vas tweaka sada po tome. Wattman (Adrenalin sofware, pravo ime jer mi diže tlak), resetira postavke nakon restarta. Rade dok ne ugasim PC. Stoga ako bi bilo nešto poput toga da po nekoj krivulji podesim napon, ako ne neka ide u racku, pumpat ćemo više zraka.

 OverdriveNtool - stara tajna rudara

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
offline
AMD Navi

Evo da se i ja ubacim imao sam stalno problem sa profilima undervolta i fancurvea, reset na svakom paljenju gašenju, ako se igra neka freeza isto vraca na default, tako da sam i odustao od toga dok nisam skinio 2020 drivere tocnije verziju 20.2.2

I evo vec vise od mjesec dana ni jedan problem ni crash ni reset postavki.. 

Jedina razlika sto nisam prcko po opcijama tipa radeon anti lag i sl. Samo undervolt i custom fan curve ostalo sve na default.

I da na starim driverim sam koristio VSR na 1440p rezoluciji desktop i igre sto je mozda stvaralo neke probleme jer mi je nativna 1080p.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Linked88 kaže...

Evo da se i ja ubacim imao sam stalno problem sa profilima undervolta i fancurvea, reset na svakom paljenju gašenju, ako se igra neka freeza isto vraca na default, tako da sam i odustao od toga dok nisam skinio 2020 drivere tocnije verziju 20.2.2

I evo vec vise od mjesec dana ni jedan problem ni crash ni reset postavki.. 

Jedina razlika sto nisam prcko po opcijama tipa radeon anti lag i sl. Samo undervolt i custom fan curve ostalo sve na default.

I da na starim driverim sam koristio VSR na 1440p rezoluciji desktop i igre sto je mozda stvaralo neke probleme jer mi je nativna 1080p.

U kojem programu undervoltas i radis custom curve? Wattman ili?

9 godina
offline
Re: AMD Navi

Da wattman, nisam koristio 3rd party programe otkako sam uzeo grafu.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Navi

Jel netko isprobao nove Radeon drivere?

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Jel netko isprobao nove Radeon drivere?

ne vidim nove, 20.2.2 su mi zadnji

 

i s njima jos uvijek mi se smrzava komp kada igram nesto i imam u malom prozoru MPC otvoren i gledam neki video 

 

drugih problema osim gore navedenog nemam

www.youtube.com/TerabitTV
16 godina
offline
Re: AMD Navi
Friday kaže...

Jel netko isprobao nove Radeon drivere?

 Ja. Meni rade.

 

Mitohondri kaže...
Friday kaže...

Jel netko isprobao nove Radeon drivere?

ne vidim nove, 20.2.2 su mi zadnji

 

i s njima jos uvijek mi se smrzava komp kada igram nesto i imam u malom prozoru MPC otvoren i gledam neki video 

 

drugih problema osim gore navedenog nemam

 Ne vidiš na AMD stranici?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
191x7 kaže...
Mitohondri kaže...
Friday kaže...

Jel netko isprobao nove Radeon drivere?

ne vidim nove, 20.2.2 su mi zadnji

 

i s njima jos uvijek mi se smrzava komp kada igram nesto i imam u malom prozoru MPC otvoren i gledam neki video 

 

drugih problema osim gore navedenog nemam

 Ne vidiš na AMD stranici?

 nisam ni gledao, provjerio sam samo nabrzinu u radeon softveru

 

budem sutra skinuo, pa vidio da li su to popravili, nije mi to neki must have, mogu i bez toga

 

thx

www.youtube.com/TerabitTV
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
191x7 kaže...
Friday kaže...

Jel netko isprobao nove Radeon drivere?

 Ja. Meni rade.

 

 

Upravo instaliram

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice