AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.630.099
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

Na ovoj dretvi (po nekima) imamo :

 

Ryzene koji u prosjeku rade na 4.5 - 4.6 Ghz (allcore)

 

Ogromnu količinu 3600+ buđet b450 ploča i 2080ti komboa

 

Black screenova koji su mit (koje Nvidia fanboysi plasiraju).

 

Masu ljudi koji su prešli sa 8700k na 9700k te sad na 10xxx.

 

Sad i ovo.

 

Stvarno, ako neko tko ne prati hw dođe u ovu temu, usrećit će se u pm.

 

se mozda zna koji je prosječni OC 3600?

 

10 godina
offline
Re: AMD Navi
blackdevil kaže...

 

se mozda zna koji je prosječni OC 3600?

 

 Kod novih binova je normala 4.4-4.5, ko se zeli igrat vjerovatno moze i dalje. Ima tu jedan na forumu di je digao na 4.7ghz na 1.4v, sto je 24/7 safe.

11 godina
online
Re: AMD Navi
Ako će podržavat sve igre s taa, onda je to jako puno igara. Još kad uzmeš u obzir da je implementacija nezahtjevna, moglo bi biti vrlo gadno za amd.
Naravno, uvijek mogu odgovoriti sa sličnim rješenjem kao što su najavili i rt hardver, samo je pitanje kad i u koju seriju će to moći ubaciti, a sigurno je da aktualne 5700/xt to neće imati s čim podržati dok nevidijina 2xxx serija treba samo upgrejd drivera
12 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
blackdevil kaže...

 

se mozda zna koji je prosječni OC 3600?

 

 Kod novih binova je normala 4.4-4.5, ko se zeli igrat vjerovatno moze i dalje. Ima tu jedan na forumu di je digao na 4.7ghz na 1.4v, sto je 24/7 safe.

 Kod intela je normala 5.3 i 5.4 Ghz. Tko se želi igrati može i na 5.5, 5.6. Ima jedan koji je prešao sa 8700k na 9700k, pa na 10700k. Al taj je umro.

 

 

Ja mislim da je Chaselol dobio dostojnog nasljednika u vidu tebe.

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 10:03 (DarthMarkus).
10 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže... 
se mozda zna koji je prosječni OC 3600?

 Kod novih binova je normala 4.4-4.5, ko se zeli igrat vjerovatno moze i dalje. Ima tu jedan na forumu di je digao na 4.7ghz na 1.4v, sto je 24/7 safe.

 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 8:19 (nicky.sl).
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...
hahhaajaads kaže...
blackdevil kaže...

 

se mozda zna koji je prosječni OC 3600?

 

 Kod novih binova je normala 4.4-4.5, ko se zeli igrat vjerovatno moze i dalje. Ima tu jedan na forumu di je digao na 4.7ghz na 1.4v, sto je 24/7 safe.

 Kod intela je normala 5.3 i 5.4 Ghz. Tko se želi igrati može i naa 5.5, 5.6. Ima jedan koji je prešao sa 8700k na 9700k, pa na 10700k. Al taj je umro.

 

 

Ja mislim da je Chaselol dobio dostojnog nasljednika u vidu tebe.

 

 

 

 Hahahhaah, zakon!

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

 na 1.4v, sto je 24/7 safe.

 

11 godina
online
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

 

Ja mislim da je Chaselol dobio dostojnog nasljednika u vidu tebe.

 možda to i jest on, ovo hahhaajaads zvuči kao nabrzaka napravljen account da stoji za rezervu 

12 godina
offline
Re: AMD Navi
ansha kaže...
hahhaajaads kaže...

 na 1.4v, sto je 24/7 safe.

 

 
 "Nemoj! Reci da mu veruješ!"

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
10 godina
offline
AMD Navi

Pa nije safe vama koji renderate 24/7 gdje je proc na 100%, gejmanjem ovaj proc radi na 50 ili ispod %, jedino ne eto zalosno sto to jos ne znate.

 

Ali isto se vidi da bas ne pratite neke stvari tak da je djabe govorit ovim fanbojcicima.

 

Btw blackdevil, da te nebie ovi zeznuli, imas tu na forumi par koji su kloknuli taj novi bin, na redditu imas isto hrpetina gdje ljudi drze 4.4/4.5/4.6 na 1.3v pa su to pregledaj

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 10:47 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

Pa nije safe vama koji renderate 24/7 gdje je proc na 100%, gejmanjem ovaj proc radi na 50 ili ispod %, jedino ne eto zalosno sto to jos ne znate.

 

Ali isto se vidi da bas ne pratite neke stvari tak da je djabe govorit ovim fanbojcicima.

 Moj Miško jedni fanboy u cijeloj priči si ti.

 

Toliko si napuhao brend u zadnjih 10-20 postova da bi i ti i VladaEVGAClassified pozavidio.

 

Ja da sam neki klnac u AMD-u dao bi ti medalju.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
10 godina
offline
AMD Navi

Fanboy zbog govorenje istine ? Smijete se na neke 4.4+ GHz i 1.4v a pojma nemate o cem govoris, kao da covjek sa nekim 3600 bude renderao 24/7. Isto sto se tice grafa, gdje je tu fanboizam kad je 2080ti stvarno jaca za 20-30 fpsa od 5700xt za 7000kn vise ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Navi

Kolege, svi ste mi dragi, al jebeno ste za$rali topic!!!

 

Ovo nema veze s NAVI-jem.

 

Ali petak je, lako ćemo!

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
3 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
AMD Navi

#rant
Čitam dretvu zadnjih par str i ne vjerujem koliko je sve otišlo u q. Imam 5700XT nitro+, igram AC Odyseey trenutno. PC spec je na profilu. I moramo sa provjeriti stanje u mene. Ugl temp mi ne prelazi 75c, hotspot 90. vrti oko 50ak frameova average. U gradovima manje, na otvorenom više CPU (radi na defaultu, nikakav OC) me bootleneck-a jbg. Rpm je oko 1250-1450 ovisno jesam u gradu ili van što je i logično, moram naglasiti da živim u Splitu, nemam klimu u stanu (jbg podstanar, znam, vruće je opčenito). Sad te temp koje neki imaju i rpm od 2000+ mi stvarno nemaju smisla, zato odmah se šalje na garanciju itd, očito nešto nije uredu.  Da Navi ima problema to je očito, i sam sam ih imao kad sam tek kupio grafu u 10mjesec prošle god, famous black screen, tj. video signal loss, ali našao problem i riješio. (U pitanju je bio ram u mom slučaju, promijeno XMP profil, i nemam nikakvih problema od tada). Svatko ima neko svoje mišljenje, ali ovo palamuđenje da je 1200rpm preglasno, da sve mora raditi na (karikira, /s)60c, vrtiti neke bolesne frameove, na 100w, na 700rpm, objesite mačku o rep. Uživajte malo u igrama, a ne čiji tata crveni ili zeleni ima bolji auto.  Čini mi se da ovdje ljudi ne rade ništa, svi imaju setupe od 3000€ i vrte benchmarke po cijeli dan, i gledaju tko će imati bolji score. I naslađivaju se drugima kako imaju veču kitu. 

When we are good they never remember, when we are bad they never forget. JM
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 20:48 (true_blue).
Moj PC  
16 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: AMD Navi
true_blue kaže...

  

  Ma svaka čast, neka si im ti rekao. Al stvarno pretjeruje ekipa tu na forumu, ko da se bave nuklearnom fizikom. Daj upali igru i uživaj. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.7.2020 22:20 (rokonja).
9 godina
online
Re: AMD Navi
rokonja kaže...

  Ma svaka čast, neka si im ti rekao. Al stvarno pretjeruje ekipa tu na forumu, ko da se bave nuklearnom fizikom. Daj upali igru i uživaj

 Ne ide to više tako... možda je bilo nekad kad smo klinci bili pa se igrali na kompu... sad se igramo s kompom... jbg... gušti su gušti.

Ako prođe više od 3 mjeseca bez promjene komada hardwarea nastupa apstinencijska kriza

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.8.2020 11:54 (miki_the_pirat).
14 godina
offline
Re: AMD Navi
miki_the_pirat kaže...

...kriza

 

  E pa treba se znat kontrolirat, pa nije to valjda postala ovisnost... Eto sad sa novim driverima ovo radi ko ludo, još došo i up date biosa... ma ludilo brale. Sada imam i info u task manageru na koliko mi Mhz radi memorija...

16 godina
offline
AMD Navi

Ipak to su očekivane glasine, AMD več dosta vremena planira Chiplet dizajn nabacit i na diskretne grafe.

 

https://www.tweaktown.com/news/74274/amds-next-gen-rdna-3-revolutionary-chiplet-design-could-crush-nvidia/index.html

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: AMD Navi
rambox kaže...

Ipak to su očekivane glasine, AMD več dosta vremena planira Chiplet dizajn nabacit i na diskretne grafe.

 

https://www.tweaktown.com/news/74274/amds-next-gen-rdna-3-revolutionary-chiplet-design-could-crush-nvidia/index.html

 

 

 jako zanimljivo , ali neka oni prvo izbace RDNA 2. Sad baš čitam da do 11. mj neće izaći nove grafe.

BF3:fluffy_inside
12 godina
offline
AMD Navi

Evo malo negativne statistike.

 

Ne znam jel već netko stavio, ali evo RMA lista Mindfactorya (za AMD  Ngridiju)

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vQbqvpHU0z6oK9HaCRbDPhkEoq5OA32mRGysyDZYhFsAk2kwKie-DaKplFyco7vwlw3ansFpjNstrpG/pubhtml

 

EDIT : par kompića iz švabišena su mi već natuknuli da je mindfactory najeftiniji, ali nikako najbolji što se tiče kvalitete. Poslovanje im je najblaže rečeno u sivoj zoni, zato i imaju takve cijene. Dakle ovo ne mora biti relevantno.

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.8.2020 12:56 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

Evo malo negativne statistike.

 

Ne znam jel već netko stavio, ali evo RMA lista Mindfactorya (za AMD  Ngridiju)

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vQbqvpHU0z6oK9HaCRbDPhkEoq5OA32mRGysyDZYhFsAk2kwKie-DaKplFyco7vwlw3ansFpjNstrpG/pubhtml

 

EDIT : par kompića iz švabišena su mi već natuknuli da je mindfactory najeftiniji, ali nikako najbolji što se tiče kvalitete. Poslovanje im je najblaže rečeno u sivoj zoni, zato i imaju takve cijene. Dakle ovo ne mora biti relevantno.

Bilo je, vidili smo, stavi i u Nvidia temu ako nisi, rtx 2080ti krepava ko u startu.

 

edit: fala za mindfactory info.

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.8.2020 15:44 (metallic).
10 godina
offline
AMD Navi

Steata sta asusa nema da vidim kakav je tamo RMA/returns bio 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Navi

Evo ja imam msi gaming x i nikakvih problema s nicim igram pubg i temp su od 64-71 par sati igranja u komadu  brzina ventova na auto do 43 posto ode ali isto idem na 2080s iki ti ili cekam noviju gen driveri su novi 2.8.1 mislim 4.8 su pušteni

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
DarthMarkus kaže...

Evo malo negativne statistike.

 

Ne znam jel već netko stavio, ali evo RMA lista Mindfactorya (za AMD  Ngridiju)

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vQbqvpHU0z6oK9HaCRbDPhkEoq5OA32mRGysyDZYhFsAk2kwKie-DaKplFyco7vwlw3ansFpjNstrpG/pubhtml

 

EDIT : par kompića iz švabišena su mi već natuknuli da je mindfactory najeftiniji, ali nikako najbolji što se tiče kvalitete. Poslovanje im je najblaže rečeno u sivoj zoni, zato i imaju takve cijene. Dakle ovo ne mora biti relevantno.

 Sivoj zoni....pojasni?

I sto znaci ovo oko njihove kvalitete....postivanje garancija ili nesto trece?.... 

11 godina
offline
Re: AMD Navi
MEGATAMA kaže...
DarthMarkus kaže...

Evo malo negativne statistike.

 

Ne znam jel već netko stavio, ali evo RMA lista Mindfactorya (za AMD  Ngridiju)

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vQbqvpHU0z6oK9HaCRbDPhkEoq5OA32mRGysyDZYhFsAk2kwKie-DaKplFyco7vwlw3ansFpjNstrpG/pubhtml

 

EDIT : par kompića iz švabišena su mi već natuknuli da je mindfactory najeftiniji, ali nikako najbolji što se tiče kvalitete. Poslovanje im je najblaže rečeno u sivoj zoni, zato i imaju takve cijene. Dakle ovo ne mora biti relevantno.

 Sivoj zoni....pojasni?

I sto znaci ovo oko njihove kvalitete....postivanje garancija ili nesto trece?.... 

Znaš kako kruže priče da se shopovi vole domoći isporuke kartica koje su upitne kvalitete po nižoj cijeni i onda se praviti blesavi na RMA.

Davno smo po HR znali imat kakav novi shop bez tradicije sa full niskom cijenom nekih GPU, kad bi rasprodali paletu, onda ključ u bravu, a teret na uvoznika.

 

Koliko se sjećam, nabavljalo se po KINI, i to je to.

Pardon za mali

Survivor - eye of the tiger
11 godina
offline
Re: AMD Navi
metallic kaže...
MEGATAMA kaže...
DarthMarkus kaže...

Evo malo negativne statistike.

 

Ne znam jel već netko stavio, ali evo RMA lista Mindfactorya (za AMD  Ngridiju)

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vQbqvpHU0z6oK9HaCRbDPhkEoq5OA32mRGysyDZYhFsAk2kwKie-DaKplFyco7vwlw3ansFpjNstrpG/pubhtml

 

EDIT : par kompića iz švabišena su mi već natuknuli da je mindfactory najeftiniji, ali nikako najbolji što se tiče kvalitete. Poslovanje im je najblaže rečeno u sivoj zoni, zato i imaju takve cijene. Dakle ovo ne mora biti relevantno.

 Sivoj zoni....pojasni?

I sto znaci ovo oko njihove kvalitete....postivanje garancija ili nesto trece?.... 

Znaš kako kruže priče da se shopovi vole domoći isporuke kartica koje su upitne kvalitete po nižoj cijeni i onda se praviti blesavi na RMA.

Davno smo po HR znali imat kakav novi shop bez tradicije sa full niskom cijenom nekih GPU, kad bi rasprodali paletu, onda ključ u bravu, a teret na uvoznika.

 

Koliko se sjećam, nabavljalo se po KINI, i to je to.

Pardon za mali

Nisam imao dojam da je Mindfactory takva vrsta trgovine......postoje godinama, imaju online prodaju ali i fizicke trgovine, mislim da i ovdje u Berlinu imaju outlet.

Bio sam dojma da mogu ponudit neke proizvode jeftinije jer prodaju ogromne kolicine hardvera i imaju dealove sa odredjenim brandovima isto kao i Media Markt ili Saturn. 

15 godina
offline
Re: AMD Navi

Normalno da imaju velik povrat kad prodaju u danu koliko hrvatska cijelu god. Mogu i ponudit najnižu cijenu jer uzimaju na tisuće komada uz koje dolaze popusti na količinu. Ne kao kod nas nabavlja se po komad. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2020 11:35 (dery).
10 godina
offline
AMD Navi

Imaju velik povrat Navi kartica zato sto su ljudi vracali zbog drivera kartice, cisto sumnjam da je razlog bilo masivno crkavanje kartica. Reddit je pun postova "vratio sam 5700XT zbog drivera i zamjenio za 2070Super".

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.8.2020 12:55 (D3lBoy).
Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi

Hej, a ti obratno, ako se ne varam?!

 

Jesi zadovoljan, gejmas li?

Survivor - eye of the tiger
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Tocno ja obratno :) Ona 2070 mi je uši probušila sa coilwhineom, u svaki poligon koji pogledam druga frekvencija pištanja.

Jesam, performanse su super, ali se još uvijek hrvam sa downclockom memorije na idleu, uspio sam osposobiti na 75hz downclock memorije, ali sa 2 monitora - nema boga. Tako da mi je drugi na integrusi, ali to je sve dio zabave...

Battlelog: D3lBoy-00
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice