AMD Navi izdvojena tema

poruka: 9.269
|
čitano: 1.629.086
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Vi koji ste undervoltali RX 5700 XT..dali Vam se često postavke undervolta vrate na default?
Meni čim pokrenem igru, ode na default.
Čak sam pokušao sa MSI atrerburnerom undervoltati, a AMD program uopće ne pokretati i ista stvar?
Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Luc989 kaže...
Vi koji ste undervoltali RX 5700 XT..dali Vam se često postavke undervolta vrate na default?
Meni čim pokrenem igru, ode na default.
Čak sam pokušao sa MSI atrerburnerom undervoltati, a AMD program uopće ne pokretati i ista stvar?

 

Meni se nakon reboota dosta cesto resetira. Ali pokretanjem igre (ili bilo cega drugog) - ne.

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: AMD Navi
Da, i meni nakon reboota svakako, ali onda sam baš zato pokušao u MSI afterburneru podesiti undervolt i staviti da se MSI afterburner pokreće s paljenjem PC-a. Ali uzalud, čim pokrenem igru odmah kao da AMD program postane "primaran" i njegove postavke su tada "primarne" i tako nestaje undervolt.
Luc
14 godina
offline
AMD Navi

Pozdrav,

 

ima tko iskustvo s AsRockicom 5600 XT ?

 

https://www.asrock.com/Graphics-Card/AMD/Radeon%20RX%205600%20XT%20Challenger%20D%206G%20OC/

 

zanima me prije svega razina buke, tj. izostanak iste...

 

 

za 2300 mislim da se isplati jer i 1660 Super s malo boljim hladnjakom je blizu 2000 kn

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Pitanje je kako se sve 5600XT ponasaju nakon sto se flashaju sa novim BIOS-om koji podize taktove.

 

Vjerujem da su najtise ove sa 100mm ventilatorima:

https://geizhals.at/?cat=gra16_512&xf=11570_semi-passiv+(0dB-Zero-Fan-Modus)%7E5587_100%7E9809_10+0007188+-+RX+5600+XT

 

A najbrza bi bila po tome MSI, jer ima 2x 8-pin i moze povuci vise, no vjerojatno to utjece i na temperature.

 

Dok kartice sa 1x 8-pin bi po tome trebale biti i najtise:

https://geizhals.at/?cat=gra16_512&xf=11570_semi-passiv+(0dB-Zero-Fan-Modus)%7E5585_1x+8-Pin%7E5587_100%7E9809_10+0007188+-+RX+5600+XT

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
Stric_Jura kaže...

Pozdrav,

 

ima tko iskustvo s AsRockicom 5600 XT ?

 

https://www.asrock.com/Graphics-Card/AMD/Radeon%20RX%205600%20XT%20Challenger%20D%206G%20OC/

 

zanima me prije svega razina buke, tj. izostanak iste...

 

 

za 2300 mislim da se isplati jer i 1660 Super s malo boljim hladnjakom je blizu 2000 kn

 Gledaj verzije sa 14gbps memorijom, Pulse je out of the box, ostale idu s bios updejtima mada navodno nisu sve stabilne...

14 godina
offline
AMD Navi

ma sad u Linksu isto Asrockica 5700 XT za 2579 kn

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Stric_Jura kaže...

ma sad u Linksu isto Asrockica 5700 XT za 2579 kn

 

Jbt, pa to je super cijena... Ja sam svoju nitro platio 573 eura

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
AMD Navi

Ma sve je to super, cijena je odlicna za RX5700XT, al sta ti vrijedi kad kombinacija Microsoft-AMD_Radeon ne pasu,

dodje WinUpdate, driveri ne rade. Evo, ja sam 25 dana imao sve po PS-u, i onda WinUpdate, black screen,

ne rade driveri, safe mode, makni drivere, pa nece pa nece, do te mjere da sam digao nov OS, sve drivere,

puknem update i opet ista stvar. Vratio karticu i uzeo 50% skuplju 2070S, kojoj po brzini 5700XT i papira veoma

dobro, s obzirom da je jedna 400€ a druga 600€, makar ni nVidija nije imuna na gluposti, tipa da G-Sync/Adaptive Sync ne rade preko HDMI-a,

sto je cisto ljenost i debilnost, kao i overclock panela ne radi kako spada preko HDMI-a, makar bi trebao ici na 144Hz, zayebava, dok sa AMD-om nema frke,

HDMI -> 144Hz + FreeSync, bez kasljucanja.

 

Ja se stvarno iskreno nadam da ce Microsoft i AMD uspjeti do kraja godine rijesiti probleme, jer kad dodje Big Navi, a driveri ne budu stimali,

imat ce konkurentan proizvod koji ce sam sebe pokopati i podbaciti sa prodajom, bas zbog tih softwareskih gluposti.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Stric_Jura kaže...

Pozdrav,

 

ima tko iskustvo s AsRockicom 5600 XT ?

 

https://www.asrock.com/Graphics-Card/AMD/Radeon%20RX%205600%20XT%20Challenger%20D%206G%20OC/

 

zanima me prije svega razina buke, tj. izostanak iste...

jako loše to izgleda, vrlo malo hladnjaka ta grafa ima

ukupna širina grafe ne prelazi širinu stražnjeg lima, što je u odnosu na pulse i slične grafe već značajno manje

još kad pogledaš sliku sa stražnje strane, koliko je zapravo uzak taj hladnjak, uh

bilo kome tko je osjetljiv na buku ja to ne bi preporučio, onima koji kućište drže pod stolom i gejmaju sa sluškama je buka ionako nebitna

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Stric_Jura kaže...

Pozdrav,

 

ima tko iskustvo s AsRockicom 5600 XT ?

 

https://www.asrock.com/Graphics-Card/AMD/Radeon%20RX%205600%20XT%20Challenger%20D%206G%20OC/

 

zanima me prije svega razina buke, tj. izostanak iste...

jako loše to izgleda, vrlo malo hladnjaka ta grafa ima

ukupna širina grafe ne prelazi širinu stražnjeg lima, što je u odnosu na pulse i slične grafe već značajno manje

još kad pogledaš sliku sa stražnje strane, koliko je zapravo uzak taj hladnjak, uh

bilo kome tko je osjetljiv na buku ja to ne bi preporučio, onima koji kućište drže pod stolom i gejmaju sa sluškama je buka ionako nebitna

 

 

Da ali je debela 2 i pol slota, po meni je neka sredina, nije super, ali nije ni katastrofa.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...

Da ali je debela 2 i pol slota, po meni je neka sredina, nije super, ali nije ni katastrofa.

katastrofa je za one kojima je buka bitna, već je bilo testova tih challenger modela

ventovi se vrte preko 2000rpm, temperature preko 80 stupnjeva... loše je to izvedeno

kažem, za nekog kome buka nije bitna je ok, za ostale mi ne izgleda dobro

izostanak poštenih recenzija da ne spominjemo, očito je da je skrivaju kao zmija noge

5 godina
offline
AMD Navi

Već sam na pola puta ispunjavo podatke za dostavu, kad se sjetih pogledati reviewe. Odustao.

Naći će se neka bolja rabljena skoro, pa i non-XT s dobrim hladnjakom i 2 BIOSA.

Apoc
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
picajzla0707 kaže...
Jakovp kaže...

Da ali je debela 2 i pol slota, po meni je neka sredina, nije super, ali nije ni katastrofa.

katastrofa je za one kojima je buka bitna, već je bilo testova tih challenger modela

ventovi se vrte preko 2000rpm, temperature preko 80 stupnjeva... loše je to izvedeno

kažem, za nekog kome buka nije bitna je ok, za ostale mi ne izgleda dobro

izostanak poštenih recenzija da ne spominjemo, očito je da je skrivaju kao zmija noge

 

To je bilo za 5700XT koja je dosta toplija, i ima totalno drukčiji hladnjak.  Ne znači da je i ova takva, ali opet, to je asrock lol

 

Apocalypso722 kaže...

Već sam na pola puta ispunjavo podatke za dostavu, kad se sjetih pogledati reviewe. Odustao.

Naći će se neka bolja rabljena skoro, pa i non-XT s dobrim hladnjakom i 2 BIOSA.

 

Da, XT model je topao i glasan, ali bolji od ref modela i za te pare je i dalje to odlična kupnja.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
AMD Navi

Dobra cijena, loša kartica . Ja sam isto mislio piknit, chekiram reviewe - nope. Wait for better days.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.4.2020 11:31 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...

 

To je bilo za 5700XT koja je dosta toplija, i ima totalno drukčiji hladnjak.  Ne znači da je i ova takva, ali opet, to je asrock lol

 ova je jeftinija, sumnjam da joj je hladnjak bolji, vjerojatno čak i lošiji obzirom na cijenu

izostanak recenzija i iskustva s ostalim challengerima ne daju materijala za preporuku

4 godine
odjavljen
offline
AMD Navi

A da je uzet i stavit neki cooler tipa Accelero? Dal se isplati zajebavat i gubit garanciju?

Have no fear, Vlad is here
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
VladimirLem kaže...

A da je uzet i stavit neki cooler tipa Accelero? Dal se isplati zajebavat i gubit garanciju?

 

Ma no, to je suludo po meni

Freak Show Inc.
12 godina
offline
AMD Navi

I gubi smisao buđet grafe na akciji.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi
Jakovp kaže...

 

To je bilo za 5700XT koja je dosta toplija, i ima totalno drukčiji hladnjak.  Ne znači da je i ova takva, ali opet, to je asrock lol

 

 Ma vec sam ja govorio o tome da Challenger 5600 XT i 5700 nisu lose kak se prica. Nije valjda da svi i svaki put igraju bez slusalica i imaju zabijene usi u kucistu. Uglavnom, normalno prozracno kuciste, 3 venta i dobro je, kod 5700 XT treba dobro napravit fan curve.

15 godina
offline
AMD Navi

Čalenđera treba zaobići to su najgore sklepani gpu. XT model im je katastrofa tako da su i ovi slabiji ista stvar.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...

 Ma vec sam ja govorio o tome da Challenger 5600 XT i 5700 nisu lose kak se prica. Nije valjda da svi i svaki put igraju bez slusalica i imaju zabijene usi u kucistu. Uglavnom, normalno prozracno kuciste, 3 venta i dobro je, kod 5700 XT treba dobro napravit fan curve.

 i već si dobio odgovor da to nije istina, non xt 5700 challenger je 10 stupnjeva toplija od pulse modela

za 5600 nema recenzija uopće

11 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Navi
hahhaajaads kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Uzeo sam AMD 5700 XT anniversary edition, dolazi mi za par dana. Koliko čitam najbolje bi je bilo undervoltat, je li to netko radio i kakva su iskustva?
Trebali updateta bios i koji su benefiti?

 Da undervolt, sa undervoltom neces samo temperature smanjit, nego ces i dobit bolje performanse. Ne treba nikakav bios update radit.

 Na koliko undervoltat tu stock referentnu 5700xt da bi se dobio takav efekt?

16 godina
offline
Re: AMD Navi

Ja sam svoju spustio na 0.96V ako se ne varam, pad performansi je bio u rangu 4-6% za osjetno manje temperature.

Da driveri nisu jebali u to vrijeme vjerojatno bi ju ostavio, imao sam entry model od Power colora sa custom PCB

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Kalmageddon kaže...
hahhaajaads kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Uzeo sam AMD 5700 XT anniversary edition, dolazi mi za par dana. Koliko čitam najbolje bi je bilo undervoltat, je li to netko radio i kakva su iskustva?
Trebali updateta bios i koji su benefiti?

 Da undervolt, sa undervoltom neces samo temperature smanjit, nego ces i dobit bolje performanse. Ne treba nikakav bios update radit.

 Na koliko undervoltat tu stock referentnu 5700xt da bi se dobio takav efekt?

 

Skini na 1.1 za pocetak pa onda skidaj dolje jos po 0.02 dok ide. Pustis si neki bench pa provjeravaj stabilnost i rezultate

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Navi
Meni flashana RX 5700 Pulse radi stabilno u Superpositionu i Furmarku, skoro pa bez obzira na takt/voltažu, ali se ruši u igrama. (Ac Odyssey, Cod Warzone).
Uspio sam je potpuno stabilizirati na 1900 Mhz/1050V.
Možda nekom pomogne.
PSN - DeniZg80
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Navi

Evo dobra recenzija Asrock 5700 XT Challenger koja je bila na akciji u Linksu za 2560kn, ako se dobro sjecam.

Isto kao kolega gore ju je stavio na 1050V sto je rezultiralo stabilnim clockovima oko 1900Mhz, fan speed oko 60% u loadu, max GPU temp 77, hot spot 92 stupnja. Mene osobno zacudjuje da temp nije pala s promjenom paste na Grizzly kryonaut kako kaze lik na videju. Nadalje VRM i memorija imaju zasebne alu hladnjake sto se vidi na 2:46. Da grafa nije tolko kompaktna, da ima malo veci glavni alu hladnjak i mozda koji heatpipe vise bila bi top, ali bi i cijena vjerojatno bila veca. Ovako je jako dobra, ali ta buka ostaje nepoznanica, iako se ventilatori cine dovoljno dobri..

 

S obzirom na recenziju izgleda da je bila dosta dobra ponuda. Ako ju je ulovio neki forumas slobodno neka napise dojmove.

 

Ovdje je i usporedba s Nitro grafom, od istog YT lika:

Kaze da ju nemre dostic, no realno je Nitro na kraju bolja za 70Mhz sto je 1-2 fps-a. U komentarima je razliku u zvuku opisao ovako: "The challenger was set at just above 40dba within the case and audible above case fans. The sapphire was well below the noise of the case fans (near silent) so couldn't register its actual noise level in isolation."

5 godina
offline
AMD Navi

ako se kome da čitati....

 

5700 xt Rog, kupljena u futuri (sve uredno, sa njima nemam niti pomisao na ružnu riječ)

 

nakon saznanja da je ta verzija grafičke kartice u qurcu radi vijaka, istu sam šaljem u ovlašteni MRservi, kako bi skratio vrijeme (da se ne šalje u futuru, pa da je oni moraju slati do servisa... nepotrebno gubljenje vremena)

 

grafičku šaljem 8.3.-taman kada ovo sranje sa koronom kreće, ali eto imam sreće da to što oni zovu servis radi...

 

naravno, znam da nisam jedini na servisu, pošto vidim, da je ta tvrtka, ovlašteni servis za mnoge uređaje, pa čekam...

 

i čekam

 

i nakon par dana, nakon upita, što je, dobijem broj naloga pa mogu pratiti preko njihovog portala u kojem je stadiju servis...

 

7 dana... stoji uređaj zaprimljen...

 

poslije toga 14 dana stoji uređaj čeka dijagnostiku....

 

nakon toga status promjenjen na čeka se odgovor Asusa/podrška/dijelovi...

 

nebudi mi teško pa jučer napišem mail i stavim u kopiju i futuru, nakon čijeg upita slijedi odgovor ovlaštenog MRservisa (kopija iz maila):

 

"Poštovani,

 

Tek danas smo dobili odgovor od proizvođača da pošaljemo grafičku karticu na zamjenu vijaka, danas šaljemo karticu u Češku na zamjenu ."

 

...36 dana

 

zatražena grafička natrag, psmtr

 

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Navi
Crocopzmaj12 kaže...

ako se kome da čitati....

 

5700 xt Rog, kupljena u futuri (sve uredno, sa njima nemam niti pomisao na ružnu riječ)

 

nakon saznanja da je ta verzija grafičke kartice u qurcu radi vijaka, istu sam šaljem u ovlašteni MRservi, kako bi skratio vrijeme (da se ne šalje u futuru, pa da je oni moraju slati do servisa... nepotrebno gubljenje vremena)

 

grafičku šaljem 8.3.-taman kada ovo sranje sa koronom kreće, ali eto imam sreće da to što oni zovu servis radi...

 

naravno, znam da nisam jedini na servisu, pošto vidim, da je ta tvrtka, ovlašteni servis za mnoge uređaje, pa čekam...

 

i čekam

 

i nakon par dana, nakon upita, što je, dobijem broj naloga pa mogu pratiti preko njihovog portala u kojem je stadiju servis...

 

7 dana... stoji uređaj zaprimljen...

 

poslije toga 14 dana stoji uređaj čeka dijagnostiku....

 

nakon toga status promjenjen na čeka se odgovor Asusa/podrška/dijelovi...

 

nebudi mi teško pa jučer napišem mail i stavim u kopiju i futuru, nakon čijeg upita slijedi odgovor ovlaštenog MRservisa (kopija iz maila):

 

"Poštovani,

 

Tek danas smo dobili odgovor od proizvođača da pošaljemo grafičku karticu na zamjenu vijaka, danas šaljemo karticu u Češku na zamjenu ."

 

...36 dana

 

zatražena grafička natrag, psmtr

 

 

 

A gle svejedno si u karanteni pa ni ne mozes igr...

 

Cek...

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice