GPS ne radi u avionu?

poruka: 17
|
čitano: 1.705
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, Danny_HR, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
GPS ne radi u avionu?

Primjetio sam da GPS na mobitelu ne radi u avionu iznad odredjene visine. Mob nije bio u zrakoplovnom modu, vec mu je ikljucena sim kartica i mreza. Koristio sam offline google maps, cisto radi orjentacije gdje se nalazimo i sto vidimo iz aviona., tj gdje su nacinjene fotke. Provjerom na flightradar24 ustanovio sam da je GPS radio do visine 6900m. Ima li netko slicna iskustva ili zna zasto je to tako?

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
Re: GPS ne radi u avionu?

Vjerovatno na toj visini ne možeš hvatati  signal iz dovoljno satelita (jer si zapravo u prostoru koji pokriva samo najbliži), pa ne možeš ni imati triangulaciju lokacije.

Kruha i igala...
10 godina
GPS ne radi u avionu?

Zemlja je ravna ploča dahhh

6 0 hvala 0
10 mjeseci
Diablo86 kaže...

Zemlja je ravna ploča dahhh

Ma šta ravna, konkavna!

Live long and prosper.
11 godina

Na toj visini bi komercijalni GPS trebao raditi, ali moguće da ima problema s nalaženjem satelita jer nemaš network assist, a krećeš se brzo, plus si u metalnoj kutiji koja djelomično blokira signal. Vjerojatno ima veze i gdje su sateliti, te kroz koje dijelove aviona signal mora proći.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2020 18:33 (MrBlc).
7 godina
GPS ne radi u avionu?

sta se moze dogoditi ako mobitel ostavimo u noramalnom radu a ne u zrakoplovnom

0 0 hvala 0
8 godina
GSP kaže...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
10 godina
GPS ne radi u avionu?

radi GPS sasvim normalno na 12 km visine iznad Atlantika, ne jednom sam pustio da malo snima putanju zrakoplova....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
GSP kaže...

Zrakoplovu nista, no problemi nastaju u baznim stanicama gdje dolazi do zagusenja zbog ubrznih pojavljivanja i nestajanja signala mobilnog uredjaja. Takodjer vas provajder moze slati ubrzano poruke (i naplacivati)  da ste u roamingu, pogotovo ako letite iznad malih zemalja. u avionu je dovoljno iskljuciti sim karticu.

All software has bugs.Any developer who claims that his or her software is always bug-free is living in a fantasy world.
10 mjeseci
Nix kaže...
GSP kaže...

Zrakoplovu nista, no problemi nastaju u baznim stanicama gdje dolazi do zagusenja zbog ubrznih pojavljivanja i nestajanja signala mobilnog uredjaja. Takodjer vas provajder moze slati ubrzano poruke (i naplacivati)  da ste u roamingu, pogotovo ako letite iznad malih zemalja. u avionu je dovoljno iskljuciti sim karticu.

Zar ne govore da se ugasi mobitel u avionu, jer da može u nekim rijetkim slučajevima pobrkat instrumente? Malo mi je uvijek bilo čudno da instrumenti u avionu nisu zaštičeni od toga, ali bolje spriječit nego gasit vatru.

Live long and prosper.
10 godina
GPS ne radi u avionu?

ne ugasiti mobitel, nego ugasiti u njemu sve što emitira - BT, WiFi, mob. podaci - znači aktivne sklopove - tj. staviti u "zrakoplovni" mod...

GPS je samo prijemnik i ja ga ostavljam upaljenog upravo zato da snimam let tu i tamo...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
Filox kaže...
Nix kaže...
GSP kaže...

Zar ne govore da se ugasi mobitel u avionu, jer da može u nekim rijetkim slučajevima pobrkat instrumente? Malo mi je uvijek bilo čudno da instrumenti u avionu nisu zaštičeni od toga, ali bolje spriječit nego gasit vatru.

Zrakoplovni mod na mobilnim uredjajima su izmislili telekom operateri, a ne avio kompanije. Uspjesno su pustili pricu o opasnosti za avione, ciljajuci na ljudski strah od kvara aviona tijekom leta, a u biti problem je sa njihovom infrastrukturom.

No postoji opasnost od koristenja mobilnih uredjaja, u slucaju jakih turbolencija isti mogu ozlijediti ljude.

11 godina
GSP kaže...

LOL: Crobrother
7 godina
GPS ne radi u avionu?

De dosadni ste vise s tim djecijim forama

1 0 hvala 0
10 godina
GSP kaže...

12 godina
Stric_Jura kaže...

radi GPS sasvim normalno na 12 km visine iznad Atlantika, ne jednom sam pustio da malo snima putanju zrakoplova....

Ovisi o uređaju. Ne postoji tehničko ograničenje da GPS prijemnik ne radi na toj visini (GPS sateliti su na visini od 20000 km), ali većina proizvođača ugrađuje softverska ograničenja na brzinu i visinu kako bi onemogućila da se prijamnici koriste za navođene projektile i slične militantne naprave.

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
10 godina

ako "zli pokvareni Kinezi koji samo kradu od pametnih AngloSaksonaca" to nisu onemogućili u masovno proizvedenim smartphoneima (provjereno - Nokia 7 plus, Huawei P9 lite, Xiaomi Redmi Note 8T), sumnjam da su i ostali...

meni glatko prikaže i brzinu i visinu i zabilježi položaj na svakom od tih mobova...

bez brige, zločesti dečki znaju gdje treba nabaviti pravu robu, ne muče se oni s OEM proizvođačima smartphonea...

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice