Stativ, preporuka koji kupiti

poruka: 73
|
čitano: 59.433
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
moderator
offline
Re: Stativ, preporuka koji kupiti
redatelj97 kaže...

Može li se takvo što nabaviti kod nas ili negdje bliže jer ne nabavljam puno stvari iz inozemstva pa mi to dođe novo?

Za te pare? Ne vjerujem. Za veće pare - probaj izguglat Manfrottove stative s fluid video glavom (vidim da Canosa ima nekih stativa, barem za naručiti), Avitech ima neke stative, ali nemam pojma koliko dobre glave imaju - to bi trebao probati, ako bi ti dozvolili.

 

Probaj potražiti po oglasnicima - možda se nađe neki dobar rabljeni stativ, možda neki Sachtler.

 

redatelj97 kaže...

Što točno dođe "ne možeš podešavati drag", ne snimam puno (više se bavim drugim filmskim stvarima) pa su mi takvi izrazi novi?

Kvalitetnije, skuplje video glave imaju opciju podešavanja otpora, znači kad pomičeš ručku može ići na tvrdo ili na mekano. To ti omogućava da imaš ujednačene panove/švenkove, umjesto da jedan dio švenkaš brzo, a drugi dio sporo jer eto, nisi dobro ocijenio kojom silom moraš gurati/povlačiti ručku. Jako korisna stvar, ali eto - takvi stativi, odnosno glave, su jako skupe. Možeš nešto slično probati napraviti tako da skoro pa zaključaš pan ili tilt, ali to nije to.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Stativ, preporuka koji kupiti

Mislio sam na konkretan stativ koji si rekao da i ti imaš, guglao sam i nisam baš naišao na takve, naletio sam na ovaj, jel to taj: 

 

http://www.ebay.com.au/itm/FC-270A-Video-Aluminum-Tripod-Fancier-Weifeng-WF-717-Fluid-Pan-Head-Handle-Bag-/141291264977

 

 

15 godina
offline
Stativ, preporuka koji kupiti

 Kaj kažeš na ovaj?

StariGad_HR @battlefield StariGAD#2592 @ Diablo 3
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Stativ, preporuka koji kupiti
redatelj97 kaže...

Mislio sam na konkretan stativ koji si rekao da i ti imaš, guglao sam i nisam baš naišao na takve, naletio sam na ovaj, jel to taj: 

 

http://www.ebay.com.au/itm/FC-270A-Video-Aluminum-Tripod-Fancier-Weifeng-WF-717-Fluid-Pan-Head-Handle-Bag-/141291264977

Nije takav! Taj je niži - samo 133 cm! I ima krivu glavu - jeftiniju i manje kvalitetnu (717). Moj ima glavu FC-02H.

 

Dao sam ti inače link u prošloj poruci - kad se klikne na "Španjolske". Takav imam, a ako naručiš ovog iz Španjolske, ne moraš se zamarati s carinjenjem. Znači em košta manje od 1400 kuna, em bi ti trebao brzo doći, em nećeš čekati carinu da obavi carinjenje.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Stativ, preporuka koji kupiti

Oprosti, nisam vidio poveznicu. Hvala!

 

Izgleda da je točno ono što mi treba, jeftin, a izgleda, a i u komentarima pišu kvalitetan!

Ne namjeravam kupovati stativ skuplji od kamere :D

16 godina
moderator
offline
Re: Stativ, preporuka koji kupiti
redatelj97 kaže...

Ne namjeravam kupovati stativ skuplji od kamere :D

A čuj... Dobar stativ će trajati više kamera. Isto kak ljudi kažu da treba ulagati u objektive, a ne fotoaparate.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Stativ, preporuka koji kupiti

mbaksa da te pitam još; kakav je kad ga podigneš do kraja tojest staviš na one samostalne nožice, jeli stabilan? moj sadašnji izgleda kao da mu malo nedostaje da pukne i dosta je nestabilan.

16 godina
moderator
offline
Re: Stativ, preporuka koji kupiti
redatelj97 kaže...

mbaksa da te pitam još; kakav je kad ga podigneš do kraja tojest staviš na one samostalne nožice, jeli stabilan? moj sadašnji izgleda kao da mu malo nedostaje da pukne i dosta je nestabilan.

Ovaj ni u kojem trenutku ne ostavlja dojam da bi puknuo. Stabilnost je solidna jer je praktički cijeli metalan, a noge na mjestu drži onaj kruti, metalni "mid-spreader". To ipak ne znači da ga nećeš tu i tamo pomaknuti ili odignuti kod bržeg švenkanja (pana lijevo-desno) jer je, kao što sam bio napisao, pan s dosta većim otporom nego tilt (gore-dolje), a sam stativ nije opet toliko težak. Dakle, s njim je moguće dobiti fine, glatke, stabilne snimke, samo treba malo paziti i kod bržeg švenkanja staviti ruku na noge stativa da ga preko ručke nehotično ne odigneš/pomakneš, barem kad je riječ o maloj kamerici ili mirrorlessu (znači, nekih 400-500 g - nisam koristio na njemu teže stvari, moguće je da bi s nečim od kilu i pol-dvije ili više stvar bila stabilinija - ne znam).

14 godina
offline
Stativ, preporuka koji kupiti

Može preporuka za stativ za cca 500 kn? Može i malo više ako se za 500 kn ne može dobiti neka kvaliteta... Imam trenutno jedan stativ, ne znam točno koji je naziv ali platio sam ga nekih 200 kn. Vrlo je nekvalitetne izrade i izgleda krhko. Taj mi je ok za upotrebu po doma ali za van bih nešto solidnije, iako ne fotkam jako često sa stativom.

Vidim da je 2013. preporučen BK-777. Da li još uvijek vrijedi ta preporuka ili ima nešto novo i bolje?

Inače fotoaparat je sony a6000. Najteži objektiv mi je sonyev 50-210. Možda bih jednog dana nabavio i jedan sa većim zoomom (300, 500...). Nema šanse da taj stoji na ovom stativu ili?

Potpis!
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.8.2015 10:52 (Ezio).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Stativ, preporuka koji kupiti
Ezio kaže...

Inače fotoaparat je sony a6000. Najteži objektiv mi je sonyev 50-210.

To će ti držati bez problema. Samo si vidi je li ti stativ dovoljno visok.

 

Ezio kaže...

Možda bih jednog dana nabavio i jedan sa većim zoomom (300, 500...). Nema šanse da taj stoji na ovom stativu ili?

Koliko težak, koliko dugačak? Mislim da bi i to trebao držati. Ak neće, uvijek možeš kupiti jaču glavu.

14 godina
offline
Re: Stativ, preporuka koji kupiti
mbaksa kaže...
Ezio kaže...

Inače fotoaparat je sony a6000. Najteži objektiv mi je sonyev 50-210.

To će ti držati bez problema. Samo si vidi je li ti stativ dovoljno visok.

 

Ezio kaže...

Možda bih jednog dana nabavio i jedan sa većim zoomom (300, 500...). Nema šanse da taj stoji na ovom stativu ili?

Koliko težak, koliko dugačak? Mislim da bi i to trebao držati. Ak neće, uvijek možeš kupiti jaču glavu.

 znači da uzmem taj bk-777? Ima i bk-777c

Potpis!
16 godina
moderator
offline
Re: Stativ, preporuka koji kupiti
Ezio kaže...
znači da uzmem taj bk-777? Ima i bk-777c

Razlika je u c - karbonu, odnosno karbonskim vlaknima. Prvi je aluminijski, a drugi ima noge od karbonskih vlakana pa bi trebao biti koji gram lakši, možebitno i malčice čvršći, a po zimi neće biti hladan na dodir kao aluminij.

14 godina
offline
Re: Stativ, preporuka koji kupiti
mbaksa kaže...
Ezio kaže...
znači da uzmem taj bk-777? Ima i bk-777c

Razlika je u c - karbonu, odnosno karbonskim vlaknima. Prvi je aluminijski, a drugi ima noge od karbonskih vlakana pa bi trebao biti koji gram lakši, možebitno i malčice čvršći, a po zimi neće biti hladan na dodir kao aluminij.

 OK, definitivno bih, ako ću naručivati, uzeo neki od ta dva.

Ali ako bih kupovao u ZG, kakav je izbor? Gledam u Chipoteci recimo ovo . Prednost mi je što mogu uživo vidjeti kako izgleda ali ne znam da li su BK-777 i BK-777c ipak dosta bolji ili nisu?

Potpis!
16 godina
moderator
offline
Re: Stativ, preporuka koji kupiti
Ezio kaže...
Ali ako bih kupovao u ZG, kakav je izbor? Gledam u Chipoteci recimo ovo . Prednost mi je što mogu uživo vidjeti kako izgleda ali ne znam da li su BK-777 i BK-777c ipak dosta bolji ili nisu?

A što da ti kažem... Idi u Čipoteku pa mrdaj malo te stative pa kad dođeš doma ipak ćeš naručiti Beike. 

14 godina
offline
Re: Stativ, preporuka koji kupiti
mbaksa kaže...
Ezio kaže...
Ali ako bih kupovao u ZG, kakav je izbor? Gledam u Chipoteci recimo ovo . Prednost mi je što mogu uživo vidjeti kako izgleda ali ne znam da li su BK-777 i BK-777c ipak dosta bolji ili nisu?

A što da ti kažem... Idi u Čipoteku pa mrdaj malo te stative pa kad dođeš doma ipak ćeš naručiti Beike. 

 Imas pravo. Probao sam taj stativ u chipoteci i los je. U elipsu sam probao Vanguard espod plus 233ap i taj mi se sviđa. Glava se okrece u svim smjerovima jako glatko, bez ikakvog trzaja. U elipsu je 1050 kn ali ima ga u drugim ducanima jeftinije. Sto mislis o tom?

Potpis!
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2015 9:45 (Ezio).
16 godina
moderator
offline
Re: Stativ, preporuka koji kupiti
Ezio kaže...
Imas pravo. Probao sam taj stativ u chipoteci i los je. U elipsu sam probao Vanguard espod plus 233ap i taj mi se sviđa. Glava se okrece u svim smjerovima jako glatko, bez ikakvog trzaja. U elipsu je 1050 kn ali ima ga u drugim ducanima jeftinije. Sto mislis o tom?

To su staviti različite namjene i različitih karakteristika. Viši je, veći, teži, ima kakvu-takvu videoglavu (za razliku od kugle, kakvu ima Beike), ima kopče umjesto zavrtanja za otpuštanje/zatezanje nogu, može se daleko niže spustiti. Općenito gledano, iskoristiviji je od Beikea. A sad, što konkretno da mislim o njemu? Nisam ga probao pa nemam što misliti o njemu.  Znači, mogu te samo uputiti na različite karakteristike, a samim tim i ponešto različite namjene tih stativa.

14 godina
offline
Re: Stativ, preporuka koji kupiti
mbaksa kaže...
Ezio kaže...
Imas pravo. Probao sam taj stativ u chipoteci i los je. U elipsu sam probao Vanguard espod plus 233ap i taj mi se sviđa. Glava se okrece u svim smjerovima jako glatko, bez ikakvog trzaja. U elipsu je 1050 kn ali ima ga u drugim ducanima jeftinije. Sto mislis o tom?

To su staviti različite namjene i različitih karakteristika. Viši je, veći, teži, ima kakvu-takvu videoglavu (za razliku od kugle, kakvu ima Beike), ima kopče umjesto zavrtanja za otpuštanje/zatezanje nogu, može se daleko niže spustiti. Općenito gledano, iskoristiviji je od Beikea. A sad, što konkretno da mislim o njemu? Nisam ga probao pa nemam što misliti o njemu.  Znači, mogu te samo uputiti na različite karakteristike, a samim tim i ponešto različite namjene tih stativa.

Ima jedna stvar o kojoj nisam razmišljao previše. Visina. ja imam 2 m a ovaj stativ je 160 cm visok. Stativ koji sad imam je isto cca 160cm i ne predstavlja mi neki problem jer je display na a6000 pomičan. Ali opet...vjerojatno bi mi kod češće upotrebe išlo na živce...

Potpis!
16 godina
moderator
offline
Re: Stativ, preporuka koji kupiti
Ezio kaže...
Ima jedna stvar o kojoj nisam razmišljao previše. Visina. ja imam 2 m a ovaj stativ je 160 cm visok. Stativ koji sad imam je isto cca 160cm i ne predstavlja mi neki problem jer je display na a6000 pomičan. Ali opet...vjerojatno bi mi kod češće upotrebe išlo na živce...

S višim stativom će ti, naravno, biti lakše raditi. Ali uzmi u obzir jednu stvar - većinu toga ionako ne možeš snimati sa svoje visine! Ak ćeš to raditi, ljude ćeš snimati s visoka, iz gornjeg rakursa, a trebao bi ih iz razine očiju (osim ako nisu u pitanju kreativni kadrovi). Znači, čak i ako si nabaviš viši stativ, trebat ćeš dobro paziti na to kad ćeš njegovu visinu iskorištavati. 

8 godina
offline
Stativ, preporuka koji kupiti

Danas mi je stigao taj ESPOD PLUS 233AP i cist je solidan 

Plastika (ona rucka, kopce za noge i jos neke stvari) su malo losije kvalitete tj. izgledaju jeftino no vjerujem da je dovoljno izdrzljivo 

Glava se glatko mice lijevo-desno no i ne tak glatko gore i dolje, al jos uvijek dosta dobro ide. 

Stabilan je i visina mi je taman tak da sam zadovoljan. Ak treba mogu snimit neki video da se vidi kolko glava glatko ide.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Stativ, preporuka koji kupiti
Santana kaže...

Danas mi je stigao taj ESPOD PLUS 233AP i cist je solidan 

Plastika (ona rucka, kopce za noge i jos neke stvari) su malo losije kvalitete tj. izgledaju jeftino no vjerujem da je dovoljno izdrzljivo 

Glava se glatko mice lijevo-desno no i ne tak glatko gore i dolje, al jos uvijek dosta dobro ide. 

Stabilan je i visina mi je taman tak da sam zadovoljan. Ak treba mogu snimit neki video da se vidi kolko glava glatko ide.

 

ja sam na kraju uzeo 203. nije bilo u trgovini tad 233 pa zato. ne znam u čemu je točno razlika, ali mislim da glave imaju iste.

Potpis!
8 godina
offline
Re: Stativ, preporuka koji kupiti
Ezio kaže...
Santana kaže...

Danas mi je stigao taj ESPOD PLUS 233AP i cist je solidan 

Plastika (ona rucka, kopce za noge i jos neke stvari) su malo losije kvalitete tj. izgledaju jeftino no vjerujem da je dovoljno izdrzljivo 

Glava se glatko mice lijevo-desno no i ne tak glatko gore i dolje, al jos uvijek dosta dobro ide. 

Stabilan je i visina mi je taman tak da sam zadovoljan. Ak treba mogu snimit neki video da se vidi kolko glava glatko ide.

 

ja sam na kraju uzeo 203. nije bilo u trgovini tad 233 pa zato. ne znam u čemu je točno razlika, ali mislim da glave imaju iste.

 Mislim da njemu ne mozes rasirit noge da bude nizak 

14 godina
offline
Re: Stativ, preporuka koji kupiti
Santana kaže...
Ezio kaže...
Santana kaže...

Danas mi je stigao taj ESPOD PLUS 233AP i cist je solidan 

Plastika (ona rucka, kopce za noge i jos neke stvari) su malo losije kvalitete tj. izgledaju jeftino no vjerujem da je dovoljno izdrzljivo 

Glava se glatko mice lijevo-desno no i ne tak glatko gore i dolje, al jos uvijek dosta dobro ide. 

Stabilan je i visina mi je taman tak da sam zadovoljan. Ak treba mogu snimit neki video da se vidi kolko glava glatko ide.

 

ja sam na kraju uzeo 203. nije bilo u trgovini tad 233 pa zato. ne znam u čemu je točno razlika, ali mislim da glave imaju iste.

 Mislim da njemu ne mozes rasirit noge da bude nizak 

 može. zaključavaju se noge na mislim 3 pozicije. ima i onu zamjensku kratku vertikalu za spuštanje do poda.

Potpis!
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.8.2015 13:27 (Ezio).
8 godina
offline
Re: Stativ, preporuka koji kupiti
Ezio kaže...
Santana kaže...
Ezio kaže...
Santana kaže...

Danas mi je stigao taj ESPOD PLUS 233AP i cist je solidan 

Plastika (ona rucka, kopce za noge i jos neke stvari) su malo losije kvalitete tj. izgledaju jeftino no vjerujem da je dovoljno izdrzljivo 

Glava se glatko mice lijevo-desno no i ne tak glatko gore i dolje, al jos uvijek dosta dobro ide. 

Stabilan je i visina mi je taman tak da sam zadovoljan. Ak treba mogu snimit neki video da se vidi kolko glava glatko ide.

 

ja sam na kraju uzeo 203. nije bilo u trgovini tad 233 pa zato. ne znam u čemu je točno razlika, ali mislim da glave imaju iste.

 Mislim da njemu ne mozes rasirit noge da bude nizak 

 može. zaključavaju se noge na mislim 3 pozicije. ima i onu zamjensku kratku vertikalu za spuštanje do poda.

 onda nemam pojma :D

12 godina
offline
Stativ, preporuka koji kupiti

Trebam savjet za tripod, budžet vrlo ograničen, no... Stalak bi 99,9% vremena mirovao. Ne mislim snimati ništa specijalno u pokretu i slično.. Jedan pajdo prodaje stariji njemački stativ, pa sad nisam pametan, vrijedi li to ičemu?

 

riječ je o bilora 360 profilo II tripodu..

youtube.com/mislavbusic
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Stativ, preporuka koji kupiti

MOLIM VAS DA MI PREPORUČITE STATIV KOJI BI BEZ IKAKVIH PROBLEMA MOGAO DRŽATI 760D I CANON 70-200 4 F4 OBJEKTIV

 

BUDŽET OD 1300 DO 2000 KUNA

 

NIJE MI POTREBAN JAKO ISOKI STATIV JER SAM U INVALIDSKIM KOLICIMA

 

MISLIO SAM IĆI NA PANHEAD JER MI ODGOVARA ŠTO IMA RUČKICE ZA NAVOĐENJE

 

VOLIO BIH DA GLAVA BUDE 3WAY

 

 

HVALA

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.8.2016 10:05 (filip1).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Stativ, preporuka koji kupiti

BUMP

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Stativ, preporuka koji kupiti

Može li preporuka za stativ do nekih 400kn.

Osuđen sam na klimace.. Gledam Cullmann, Bilora.. Hama ne želim ni gledati niti ove no name. 

Ima netko možda polovni neki??

 

http://www.youtube.com/user/Bambytalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Stativ, preporuka koji kupiti
mbaksa kaže...

 
Hitno mi je mbaksa , daj savjet  

Trebao bih kupiti za poklon stativ/tripod za CANON 90D. Pojma nemam šta da gledam jer se nimalo ne razumijem. Okvirno sam cijenu u glavi odredio oko 150 eura za taj stativ. 
Vidim da tu ima dosta izbora i oko kvalitete i namjene pa da se ne bih zeznuo i kupio neko skupo smeće, možeš li mi udijeliti par savjeta?

Ako može par modela sa kojima se ne mogu zeznuti ?

15 godina
offline
Stativ, preporuka koji kupiti

Ja sam sebi nedavno uzeo https://www.aliexpress.com/item/32810821145.html

 

Za cca 200 kn, uredno drži D7500, za tu lovu odličan stativ...

Rvat katolik!
 
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Stativ, preporuka koji kupiti
tnakir kaže...

Ja sam sebi nedavno uzeo https://www.aliexpress.com/item/32810821145.html

 

Za cca 200 kn, uredno drži D7500, za tu lovu odličan stativ...

 
Hvala ti puno na preporuci ali otpada jer mi je hitno pa nemam kada čekati pošiljku iz Kine. Trebao bih to kupiti u roku par dana tako da se baziram na domace prodavnice. A pošto se ne razumijem u fotografiju i popratne alate, nisam strogo omeđen ni cijenom. Ne bih želio kupiti pošto-poto jeftino. Okvirno sam zamislio da bi cijena solidnog tripoda za Canon 90D koji bi služio za slikanje u prirodi i koji bi trebao služiti godinama, mogla biti oko 150-200 eura. 

Malo čitam po forumima i stvarno vidim da nemam pojma.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice