Pomoć oko odabira fotoaparata izdvojena tema

poruka: 2.247
|
čitano: 689.962
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Hvala vam na savjetima. Također, koliko je zapravo kit 18-55mm loš objektiv i mogu li se pomaknuti na nešto bolje, a da zadržim više manje istu fov, AF i stabilizaciju? Znam da bi bilo najbolje da si mogu priuštiti par primeova, ali ne mogu pa onda radimo kompromise. Po vama, isplati li mi se više pokušati dobiti neke novce za ovaj kit pa tražiti zamjenu za njega ili pak ostaviti kit i pridodati mu neki drugi lens? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Kod zoom objektiva ti vrijedi ona "kolko para tolko muzike". Nikonov AF-S DX 18-55 uopće nije toliko loš i teško da ćes uz malu investiciju dobiti neki vidljivo bolji objektiv. Najjeftiniji kojim biš ga mogao zamijeniti je http://www.protis.hr/products/details/sigma-c-1770284-dc-mac-os-hsm-nikon/70322

S time da što se kvalitete optike tiče, vrlo malo dobivaš. Preporučio bih ti da zadržiš kit i uzmeš si onaj koji sam ti naveo kao nadopunu, ako već ne planiraš kupovati primeove. Primeovi nisu skupi, jedini je problem je što Nikoni nemaju stabilizaciju u tijelu, a i jeftini primeovi također nemaju. Otvor blende im je veći nego kod zoomova pa time kompenziraju taj nedostatak.

16 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Ok, i još samo jedno pitanjce. Između Tamrona 55-200mm i Nikona 55-200mm izabrao bi Tamrona jer je isplativiji, kvalitetniji, nešto treće? Nikonov je skuplji, ali malo korištenih polovnih s garancijom ima u rangu novog Tamrona pa me čisto zanima mišljenje o tome.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.4.2014 13:09 (Christian).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Nikonov 55-200 je mrvicu bolji, ali ne toliko kolika je razlika u cijeni.

16 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Eventualno Tamron 17-50mm kao zamjena za kit 18-55mm? Cijena mu je dosta velika (barem za moju razinu bavljenja fotografijom), ali me zanima imaš li kakvog iskustva s njim i koje je tvoje mišljenje o njemu?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
DarioGTI kaže...

CANON Powershot SX 510 HS - može li dotični fotoaparat slikati dok se snima video (dakle snimam nešto, i sad želim fotku okinut bez prekidanja videa) ? Ima li možda netko nešto za reći o ovom aparatu ako ga je imao u rukama?

Epilog priče - kao što vidite, bio sam zagrijan za ovog Canona, njemu je cijena bila 195e, ali sam se na kraju ipak odlučio uzeti Fujifilm SL1000 koji je na akciji bio za 239e + 17e za 32GB SD karticu, inače je SL1000 koštao oko 120e više, tako da je ovo bila dobra ponuda, pa sam ga i pazario.

 

Neću puno pričat o aparatu, samo ću reći da me je ovaj optički 50x zoom oduševio. Ima i par opcija za istraživanje za mene amater-fotografa, ako se i tako mogu nazvati. Sve u svemu, ja sam super zadovoljan sa ovim čudom.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Christian kaže...

Eventualno Tamron 17-50mm kao zamjena za kit 18-55mm? Cijena mu je dosta velika (barem za moju razinu bavljenja fotografijom), ali me zanima imaš li kakvog iskustva s njim i koje je tvoje mišljenje o njemu?

 

Bolji je od kita u svakom slucaju, da nema toliko izrazene kromatske aberacije bio bi stvarno savrsen objektiv. Ta greska se moze ispraviti u post processingu pa ako te ne smeta malo zezanja oko toga u naknadnoj obradi, slobodno ga uzmi... Ali ako stvarno zelis nesto gdje ces primjetiti razliku u optici, uzmi http://www.canosa.com.hr/nikkor-af-s-dx-16-85mmf35-56g-ed-vr-objektiv-auto-focus-nikon-jaa800da/18208021789/product/ Skup je ali je stvarno dobar objektiv...
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.5.2014 23:33 (Trickortreat).
12 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Imam  ja pitanjce, frend želi neki superzoom, ali da je dobar i za video, pa ako imate ideja, pišite.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Svi novi aparati su više manj dobri za video. Ali evo primjer https://www.svijet-medija.hr/art/fotoaparat-fuji-s4800-crni-torba-vanguard-peking-14/52158

16 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Kad smo već spominjali primove, pretpostavljam da i tu imaš preporuku? Gledam im sad malo cijene i modeli tipa 50mm f/1.8 AF D, 50mm f/1.8 AF-S, 50mm f/1.4 AF-S nisu uopće toliko skupi. 

 

Btw, koliko bi otprilike vrijedio ovaj polovan model?

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.5.2014 13:58 (Christian).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Christian kaže...

Kad smo već spominjali primove, pretpostavljam da i tu imaš preporuku? Gledam im sad malo cijene i modeli tipa 50mm f/1.8 AF D, 50mm f/1.8 AF-S, 50mm f/1.4 AF-S nisu uopće toliko skupi. 

 

Btw, koliko bi otprilike vrijedio ovaj polovan model?

 

Taj rabljeni objektiv ako nađeš u pola cijene novog i ako je u dobrom stanju, slobodno ga uzmi...

Što se tiče primeova, za početak nemoj uzimati 50mm jer ti na tvom aparatu koji je APS-C daju 75mm, a to već spada pod portretne objektive koji nisu baš za svakodnevnu uprovu jer te previše ograničavaju u kadriranju. Ono što bih ti preporučio je http://www.edigital.hr/irokokutni_objektiv/Nikon_35mm_/_F1.8_AF-S_DX_G_objektiv-p28902.html?bid=&partner=10001

 

16 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Iz nekog ti razloga ne mogu poslati pm pa moram nastaviti daviti cjelokupno pučanstvo ovog foruma. Ovaj 18-70mm imam priliku uzeti za nekih 750kn, jedino kaj ga još nisam imal priliku viditi u živo.
Da sad konačno zaokružim priču. Koristim D3100 već neko vrijeme, imam samo kit 18-55m i spreman sam investirati do nekakvih 1000, max 1500kn trenutno u objektiv, novi ili rabljeni (.nemam problema s rabljenima). Ne mogu izdvojiti neko polje fotografije kojim se posebno bavim, zbilja ga koristim all-round. Tvoja preporuka bi mi bila da te novce utrošim na? Shvaćam da je to stvar kompromisa i da ne mogu dobiti sve, ali neke generalne smjernice. Ostaviti kit pa kupit neki od 55-200mm, uzeti ovog primea i ostaviti kit, prodati kit i kupiti nešto drugo, prodati i kit i d3100 i uzeti nešto sasvim treće? :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Christian kaže...

Iz nekog ti razloga ne mogu poslati pm pa moram nastaviti daviti cjelokupno pučanstvo ovog foruma. Ovaj 18-70mm imam priliku uzeti za nekih 750kn, jedino kaj ga još nisam imal priliku viditi u živo.
Da sad konačno zaokružim priču. Koristim D3100 već neko vrijeme, imam samo kit 18-55m i spreman sam investirati do nekakvih 1000, max 1500kn trenutno u objektiv, novi ili rabljeni (.nemam problema s rabljenima). Ne mogu izdvojiti neko polje fotografije kojim se posebno bavim, zbilja ga koristim all-round. Tvoja preporuka bi mi bila da te novce utrošim na? Shvaćam da je to stvar kompromisa i da ne mogu dobiti sve, ali neke generalne smjernice. Ostaviti kit pa kupit neki od 55-200mm, uzeti ovog primea i ostaviti kit, prodati kit i kupiti nešto drugo, prodati i kit i d3100 i uzeti nešto sasvim treće? :D

 

Kada biš imao dovoljno love preporučio bih ti, kako već nisi utukao lovu u mnogo objektiva da uzmeš Pentax K-50, aparat je stvarno odličan za te novce. Weather resistant tijelo, 100% pokrivenost optičkog tražila sa pentaprizmom, ogroman izbor dediciranih APS-C objektiva.

Drugi izbor bi ti bio da prodaš kit i kupiš si http://imaging.nikon.com/lineup/lens/zoom/normalzoom/af-s_dx_16-85mmf_35-56g_vr/index.htm ako ga nađeš negdje po nekoj povoljnoj cijeni. U dućanima dođe oko 4100kn...

13 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Dvoumim se između Lumix FZ200 i Canon PowerShot SX50 HS. Ovaj Canonov ima duplo veći zoom ali to mi i nije toliko puno bitno, više me zanima kvaliteta slike. Kakva su vaša mišljenja o Lumixu? Jel to dobar bridge fotoaparat za mene koji nisam noob a ni pro? Isplati li se? Ili ipak da uzmem Canona?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Pravilo ti je - čim veći zoom, tim lošija kvaliteta slike uz ostale iste parametre.

Ali opet, za cijenu tog Panasonica već imaš DSLR aparate koji nadilaze kvalitetu slike bridge aparata za nekoliko puta...

Ali ako bas zelis superzoom, ne vjerujem da postoji na trzistu ista bolje od fz200
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.5.2014 19:30 (Trickortreat).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Trickortreat kaže...

Pravilo ti je - čim veći zoom, tim lošija kvaliteta slike uz ostale iste parametre.

Ali opet, za cijenu tog Panasonica već imaš DSLR aparate koji nadilaze kvalitetu slike bridge aparata za nekoliko puta...

Ali ako bas zelis superzoom, ne vjerujem da postoji na trzistu ista bolje od fz200

Kuzim, ali ja realno gledano necu koristis zoom veci od nekih 20x, tako da mi ovih 50 ne predstavlja nesto... A sta se DSLR-a tice, ako kupim njega trebam i objektiv, a to mi previse promasuje budzet (btw kad smo vec kod toga koji preporucas?)...

Canon sa svojim powershotom puca na ovaj zoom sto mi se nesviđa, dok je panasonic na 24x i puno bolji pri slabom osvjetljenju... Ali ima li Lumix tu kvalitetu kao i Canon (ne u specifikacijama nego u 'praksi', ili nakon nekoliko godina...)?

14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Jel mogu dobit savjet za neki dobar portrait objektiv ali da nije fiksan? Vec imam fiksnu 50-ku koja otvara do 1.8 i izvrsna je za portrete ali ako moze preporucite mi nesto s zoomom. Koristit ce se na canon 600D tijelu. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
CroIvo kaže...

Kuzim, ali ja realno gledano necu koristis zoom veci od nekih 20x, tako da mi ovih 50 ne predstavlja nesto... A sta se DSLR-a tice, ako kupim njega trebam i objektiv, a to mi previse promasuje budzet (btw kad smo vec kod toga koji preporucas?)...

Canon sa svojim powershotom puca na ovaj zoom sto mi se nesviđa, dok je panasonic na 24x i puno bolji pri slabom osvjetljenju... Ali ima li Lumix tu kvalitetu kao i Canon (ne u specifikacijama nego u 'praksi', ili nakon nekoliko godina...)?

 

Objektiv ovog Panasonica proizvodi Leica i dosta je bolji od Canonovog.

A što se tiče DSLRa, dobra stvar je što s njima u paketu već dođe objektiv, a onaj koji bih ti bez rezerve preporučio je http://www.edigital.hr/DSLR_fotoaparati/Pentax_K-500__digitalni_fotoaparat_(18-55mm_DAL_objektiv)_crni_DSLR-p41812.html?bid=&partner=10001 (morati ćeš copy/paste cijeli link jer inaće ne radi)

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.5.2014 23:24 (Trickortreat).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
athlon64 kaže...

Jel mogu dobit savjet za neki dobar portrait objektiv ali da nije fiksan? Vec imam fiksnu 50-ku koja otvara do 1.8 i izvrsna je za portrete ali ako moze preporucite mi nesto s zoomom. Koristit ce se na canon 600D tijelu. 

 

Uf... takvi su ti objetivi jako skupi. Među jeftinijima je http://www.m-computers.hr/sigma-50-15028-apo-ex-dc-os-hsm-nikon/sig-nik-50-150-2.8/product/

Taj je inače za Nikon, ali ima isti i za Canon...

Drži se primeova ako ti fotografija nije izvor zarade. Primeovi su ti ionako u većini slučajeva optički kvalitetniji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.5.2014 23:24 (Trickortreat).
13 godina
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Vrijedi li Fuji FinePix S4800 1.100 kn, vidim da je u Metrou na akciji? 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Slavonac-DJ kaže...

Vrijedi li Fuji FinePix S4800 1.100 kn, vidim da je u Metrou na akciji? 

 

Vrijedi... nisam nasao nigdje nize cijene od te koju si naveo, a opcenito imam dobro iskustvo sa fujijevim aparatima. I sam sam ih nekoliko posjedovao. Evo i recenzije http://www.ephotozine.com/article/fujifilm-finepix-s4800-review-22146
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.5.2014 9:33 (Trickortreat).
13 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Kupio sam ga jučer, dobije se gratis i torbica. 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

fuji finepix s4700 extreme digital - 999kn koliko je taj fotić stvarno dobar za macro?

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.5.2014 15:13 (alexandarxan).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
alexandarxan kaže...

fuji finepix s4700 extreme digital - 999kn koliko je taj fotić stvarno dobar za macro?

 

Dovoljno dobar, nemaš velikih razlika među kompaktima.

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Misljenjene o Nikon Coolpix L820?

ljepilo..xD
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
ljepilo kaže...

Misljenjene o Nikon Coolpix L820?

Nedavno sam kupio nikon l320, koji je mlađi brat od l820. Ovaj je odličan za početnika, te definitivno veliko poboljšanje u odnosu na kompakt kojeg sam prije imao. Jedina mana(meni ne smeta toliko, nekome možda hoće) je što nema manual mode(ni l320 ni l820), pa imaj to na umu

Ako si stisnuo TU, stisni i HVALA da znam tko si
12 godina
odjavljen
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata
Trebam neki fotic do 3k kuna Za fotkanje raznoraznih prilika ali ponekad i neka "profi" fotka Mislim da nema potrebe za dslrom posto ne planiram kupovati objektive i aktivnije se time baviti,ali za alternativu bi uzeo kompat s izmjenjivim objektivom recimo Zapeo mi je za oko Canon Eos M Ima li nesto bolje do tih para? Moze i dslr ako ima koja bolja opcija Mora imati i snimanje videa
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata

Nemoj Canon EOS M, nije se pokazao kao nešto dobro. Ako ne misliš mjenjati objektive i mirrorless i DSLR su ti nekako overkill. Kit objektivi nikad nisu nešto spektakularno.

Ako želiš najbolji kompakt za tu lovu uzmi http://www.canosa.com.hr/fujifilm-xq1-fuji/102948/product/ (morat ćeš ih kontaktirati da ga naruče)

f1.8 otvor blende, 2/3" senzor, 25-100mm objektiv i kombinirani contrast detect/phase detect autofocus će ti biti i više nego dovoljni za sve situacije ako ti baš ne treba nešto s izmjenjivim objektivima...

Što se videa tiče, više i ne postoje aparati koji ga ne podržavaju.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.5.2014 8:53 (Trickortreat).
14 godina
neaktivan
offline
Pomoć oko odabira fotoaparata

Može neka preporuka za kompakt fotić do 1500 kn (može i rabljeni). Bitno mi je da su fotografije slikane noću (porteti ljudi) što kvalitetnije. Gledao sam Canon s95 ali to je već relativno stari model, pa ako ima nešto novije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć oko odabira fotoaparata
Uf... neces se bas usrecit sa nocnim portretima aparatima ispod 1500kn... za to su ti ipak potrebni veci senzori i veliki otvori blende.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice