Pomoć pri kupnji fotoaparata do 3.500kn

poruka: 30
|
čitano: 20.913
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Pomoc pri kupnji fotoaparata

Znaci ovako..
Uskoro kupujem novi fotoaparat
cjenovnog ranga do max 3500kn
primarna svrha bi bila slikavanje ali mi je mogucnost snimanja videa također vrlo draga tj volio bih da mogu i snimati
znam da sad (mozda) trazim previse za premalo para..al jednostavno uskoro kupujem to a neznan bas puno o tome i ne zelim falit posto to za mene i nisu bas male pare i svakako nebih htio pogrijesiti kod kupnje
zato vas molim da mi pomognete bar malo ;)

znaci za sad samo onako iz prve samo ugledao Sony DSC-HX1  koji nema bas tako losu sliku..ima dobar zoom a i ima mogucnost snimanja
drugi fotic koji sam vidio u tom cjenovnom rangu je Canon EOS 1000D koji ima bolju sliku koliko znam ali nema mogucnost snjimanjan videa sto ja gledam kao minus (iako znam da nije bas namjenjen za to)

ugl samo ta 2 sam onako pogledao ..dalje nisan bas gledao uopce pa ako neko jos ima neke prijedloge molio bih da mi kaze

i jos da pitam.... Ovaj Canon je SLR (znam sto znaci) a Sony je SLR like - to neznam sto znaci tj nemogu nac neku razliku osim da ima neizmjeniv objektiv  pa ako i to moze neko objasnit bio bih zahvalan


Hvala unaprijed ;)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc pri kupnji fotoaparata

SLR like znači da izgleda kao SLR, iako to nije. Znači da nema ogledalo i pentaprizmu, a samim time ni optičko tražilo. Imaš live view na LCD-u.

Ako ti je video bitan, i ne misliš se upuštati u daljnje troškove uzmi Sonya. Svaki SLR je rupa bez dna, kupovina tjela je u principu samo početak ulaganja u cijeli sustav. Kod sonya naknadno možeš uložiti još nešto novaca u memorijske kartice, stativ i eventualno par filtera, i to je to.

Kod Canona (zapravo svakog SLR-a) ćeš brzo htjeti bolji objektiv, pa teleobjektiv, onda će ti netko reći (ja prvi) da uzmeš fiksnu 50-icu (ekvivalent), vanjski blic...

...bla, bla...

Ako nisi fotoamater i zaljubljenik u fotografiju radije uzmi sonya, ima pristojne performanse, a jednostavan je za korištenje/nošenje.

Ako jesi fotoamater (a čini mi se po pitanju da nisi), opet ti ne bih preporučio 1000D, radije polovni 30D ili nešto slično (zapravo mislim da je trenutno pentax best buy, ali to je druga tema).

 

EDIT: Tek sad vidim da je ovo staro dva tjedna, vidio sam bio samo da je ponedjeljak...

 

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.11.2010 19:44 (ksoric).
14 godina
offline
RE: Pomoc pri kupnji fotoaparata

uf i ja tek sad vidio odgovor...vec sam misio da je tema zaboravljena

 

ugl u ova 2 tjedan sam malo proucavao sve to... uskoro bi trebao krenuti na foto tecaj...

i fotografija me opcenito zanima. tako da je sony totalno otpisan

u 2. mjesecu kupujem neki DSLR..e sad ako uspijem nac neku dobru ponudu nekog koji je bolji od 1000D a opet ne previse skuplji od 3000kn uzet cu njega ;)

al mislo sam ovako...posto sam pocetnik i jos cu neko vrijeme bit :D..da sad za pocetak uzmem novi 1000D i onda ako me dalje bude zanimalo sve to kupit cu neki skuplji (obicno nakon ljeta kad se nakesan para)

trenutno imam samo oko 3000kn na raspolaganju tako da..

 

hvala na odgovoru

15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri kupnji fotoaparata do 3.500kn

Imao sam prilike raditi s 1000D i ne preporučujem ga (radi ok slike, ali handling mu je nikakav, ili ja imam prevelike šape).   Kad budeš imao novce javi se opet pa ćemo nešto iskemijati.

Lijep pozdrav.

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć pri kupnji fotoaparata do 3.500kn

Provjeri Fujifilm finepix hs10,mislim da se moze naci nov do 3000 kuna,osim toga 30x zoom,full HD video rezolucija 1920 x 1080 (HD 30 fps),10.3 Mpix...opet,zavisno sve od toga za sta ces ga koristiti....misljenja sam da bi sa njim bio zadovoljan.Jeste prosumer ali...

 

Pozdrav.

Zenidba je prva glupost koju covek moze da ucini kad postane zreo i razuman.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2010 16:50 (QualityPro).
14 godina
offline
Pomoć pri kupnji fotoaparata do 3.500kn

imao sam sony dsc h-10, pa sam kupio i širokokutnu predleču pa tele predleču i na kraju ipak nisam bio zadovoljan (to sam skužio nakon godinu dana korištenja) jer je to ipak like-dslr (nema tražilo,jako ograničeno slikanje u lošim svijetlosnim uvjetima,mali senzor i sve što to znači za kvalitetu slike........), pošto nisam bio pri novcima isto sam tražio nešto najviše za najmanje novaca i kupio pentax i sad sam super zadovoljan (prodao bi ovaj svoj i kupio veči-jači model ali opet pentax),potpisujem sve što je naveo ksoric o kupnji dslr i dodatnim ili popratnim troškovima ( u roku godinu dana nakupovao  još 6 objektiva i vanjski blic i torbu za sve to),ovo uzmi u obzir samo ako ti je fotografija hobi i voliš slobodno vrijeme trošiti zbog nje inače obvezatno neki napredni kompakt---like dslr

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.11.2010 9:17 (struić).
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć pri kupnji fotoaparata do 3.500kn
ako imaš strpljenja skupi još 1000 kn i uzmi canona 500D (ima snimanje videa u viskoj rezoluciji)
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
14 godina
offline
RE: Pomoć pri kupnji fotoaparata do 3.500kn

evo ovako...

mogucnost snimanja videa mi se postala nepotrebna posto sam neki dan dobia full hd kameru...tako da mi to u aparatu prakticki i netreba

1000kn vise za 500d mi je previse posto uz njega za tu cijenu nedobijem objekitv nego i njega moram posebno kupovat a 1000d kupim za 3000kn sa objektivom

tako da 70% uzimam 1000D a onda ako mi unaprijeđivanje tog slikavanja bude onemoguceno manama 1000D poslije ljeta kupujem neki bolji posto kao sto sam vec naveo...u to vrijeme imam najvise novca. Sad imam oko 3000kn sto mi je taman za 1000D + memorijska i ako bude viska novca za neki filter

 

al ako neko ima jos neke prijedloge neka slobodno kaze... ako moze i stavit link sa cijenom ili slicno

Hvala

16 godina
moderator
offline
RE: Pomoć pri kupnji fotoaparata do 3.500kn

Ovako, nije stvar da li 1000d ili ne, stvar je koji sistem, jer kad prerastes tijelo ili ono zastari, poželjećeš nešto naprednije/novije i tu će biti važno šta si izabrao na početku.

 

Mnogo je bitnija izrada i ergonomija aparata, nego to ''kakvu sliku daje'', šta god podrazumjevali pod tim. Canon gura neku svoju zastarjelu politiku guranja megapixela i busanje u prsa sa video mogućnostima, dok su mu tradicionalne fotografske karakteristike slabije u odnosu na Nikon (metering, AF, ergonomija (pogotovo xxxD modela)).

Možda da razmisliš o Nikonu D3100 koji je odličan ali i nešto skuplji entry level dslr. Kad stekneš iskustvo i dobiješ sliku o svojim željama, možeš ići u izgradnju sistema. Možda će ti trebati macro, možda neki portretni objektiv, možda ultraširokokutni... Tako isto i sa tijelima, možda trebaš čvrsto i zabrtvljeno tijelo, veliku brzinu i buffer, male dimenzije, kompatibilnost sa starijim objektivima...

Govorim o Canonu i Nikonu kao najprodavanijim markama, možeš razmotriti i Pentax, Sony, Olympus (4/3 sistem).

 

Šta god izabrao, zapamti najvažniju stvar, najbitnije je tvoje znanje i svjetlo, skuplja oprema neće dati ''bolje slike'', samo će ti omogućiti da uslikaš brže i lakše nego sa jeftinijom opremom, kao i to da će podnijeti više maltretiranja. :D

15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoc pri kupnji fotoaparata
badboycro kaže...

uf i ja tek sad vidio odgovor...vec sam misio da je tema zaboravljena

 

ugl u ova 2 tjedan sam malo proucavao sve to... uskoro bi trebao krenuti na foto tecaj...

i fotografija me opcenito zanima. tako da je sony totalno otpisan

u 2. mjesecu kupujem neki DSLR..e sad ako uspijem nac neku dobru ponudu nekog koji je bolji od 1000D a opet ne previse skuplji od 3000kn uzet cu njega ;)

al mislo sam ovako...posto sam pocetnik i jos cu neko vrijeme bit :D..da sad za pocetak uzmem novi 1000D i onda ako me dalje bude zanimalo sve to kupit cu neki skuplji (obicno nakon ljeta kad se nakesan para)

trenutno imam samo oko 3000kn na raspolaganju tako da..

 

hvala na odgovoru

Skupi ti i više od 3000kn, vidit ćeš da ćeš brzo prerast taj 1000D(u biti ne znam kome je on dovolja osim maloj dječici) i skupljaj pare za nešto ozbiljnije.

 

Evo ti je Nasty dobro reka da pogledaš Nikona, a ja bi reka da odrišiš kesu pošteno pogledaš Nikona D7000, a isto uz njega i koji dobar objektiv. Kada kupiš neku taku pilu onda sigurno par godina je nećeš trebat mjenjat.

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
14 godina
offline
RE: Pomoc pri kupnji fotoaparata

hvala na odgovoru obojici {#}

 

al problem je u tome sto jednostavno nemogu cekat do kraja ljeta da kupim nesto bolje...

jer kazem..novci mi inace nisu problem..al sad u ovom trenutnku imam oko 3000kn i neznam bas dal cu moc vise od toga potrosit

tako da mi trenutno samo novac pokazuje put premo 1000D

zato sam i rekao da bi prvo malo trebao uc u taj svijet DSLR-ova i onda ako me bude zanimalo i dalje i sve to na kraju ljeta uzmem neki bolji model (nakon ljeta ce mi se buđet podignit preko 6,7k kn za aparat)

 

zanima me konkretno koje su lose mane 1000D naspram nekih konkurentnih aparata i aparata opcenit...

gledao sam sad neke slike koje su slikane sa 1000D i poprilicno mi se sviđaju (znam da aparat samo skljoca a ja slikajem al svejedno)

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri kupnji fotoaparata do 3.500kn

Može sa svakim aparatom napravit dobra slika, samo ima onih sa kojima lakše i jednostavnije dođeš do željenih rezultata.{#}

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć pri kupnji fotoaparata do 3.500kn
jesi li razmišljao o polovnom aparatu? za 3000 možeš uzeti 30D s nekim objektivom i vjerovatno gripom... iako ima 8mpx nemoj se dati smesti jer je to jedan vrlo dobar fotoaparat...
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
14 godina
offline
RE: Pomoć pri kupnji fotoaparata do 3.500kn

Polovni ipak necu kupovat iako znam se prednosti (i mane) toga.

 

Na kraju sam se ipak odlucio za 1000D (3100kn) sa kit objektivom

I sad me zanima jedna stvar sto se objektiva tog tice

Kao sto na slikama izgleda.. kit objektiv koji dolazi sa 1000D izgleda ovako - tj to je taj http://www.kenrockwell.com/canon/lenses/images/18-55mm-is/18-55mm-is.jpg

međutim kako mi prodavaci kazu.. taj objektiv valjda nije vise dostupan od strane proizvodaca te cu uz 1000D dobiti ovaj objektiv http://dpnow.com/archives/18-55.jpg

Neznam po cemu se razlikuju osim po izgledu (na ovom prvom mi se sviđa bolji grip nego na ovom drugome

pa jel moze neko objasnit razliku?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć pri kupnji fotoaparata do 3.500kn
prvi ima stabilizaciju sliku unutar objektiva i kvalitetniji je, ajmo reći... iako je staklo isto, sve je u biti istko osim malog redizajna i IS-a
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
14 godina
offline
RE: Pomoć pri kupnji fotoaparata do 3.500kn

Hvala

to za stabilizaciju slike sam i znam znao al da je kvalitetniji nisam {#}

ugl znaci taj sa IS-om nije kit objektiv koji inace dolazi sa aparatom nego ga se mora posebno kupit?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć pri kupnji fotoaparata do 3.500kn
je kit objektiv, samo ga neki ne nude uz tijelo, neam pojma zašt... svakako je bolj od 18-55 bez IS-a pa ako možeš ugrabi ga...
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri kupnji fotoaparata do 3.500kn

Nažalost, upravo se spremam za put pa ti nemam vremena skupljati linkove i obrazlagati svoj stav, ali mislim da ti izbor i nije baš naj. Ako nisi u prevelikoj žurbi, od ponedjeljka nadalje možemo vidjeti što se još nudi. 1000d sam imao prilike isprobati i ne bih ga preporučio, kao ni taj objektiv kojeg si linkao. Stara verzija 18-55 objektiva prilično je nesretno rješenje.

I dalje sam uvjeren da bi puno bolje prošao kupnjom polovnog aparata više klase (pogotovo unutar canon tabora). Posebno bih obratio pažnju na pentaxov tabor, a i sony ima što za ponuditi. Canon i nikon su carevi u višim klasama ali u ovoj klasi mislim da i nisu baš konkuretni. Olya ti ne spominjem da ne bi bilo "svaki cigo svoga konja hvali". :-)

U svakom slučaju, sretno s kupovinom. Ako dolaziš iz niže klase 1000d će te sigurno oduševiti jer ipak je slr, ali mislim da ima i boljih rješenja.

Lijuep pozdrav.

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Pomoć pri kupnji fotoaparata do 3.500kn

Znam da izbor nije bas najbolji al nemam bas izbora velikog. Polovni nebih kupovao iz osobnih razloga a novi do 3500 dslr koji je bolji od 1000D nisam uspio pronaci.

 

15 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri kupnji fotoaparata do 3.500kn

Pitanje koji se uopće može naći za tu cijenu, siugurno je sadmo da je teško naći škripavijeg.{#}

www.fotografiranje-vjencanja-split.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Pomoć pri kupnji fotoaparata do 3.500kn

ako neko zna..molio bi da mi kaze gdje u hrvatskoj ima kupit canon 1000D sa kit objektivom  EF 18-55 IS znaci sa objektivom sa stabilizacijom slike

 

13 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri kupnji fotoaparata-DATUM

želim da mi fotić ispisuje datume na slici . nekad su to imali sonyevi kompakti. da li je to i danas tako ne znam. u kojem god dućanu pitam ,gledaju me ko telad u šarena vrata. to mi je bitno zbo arhiviranja obiteljskih slika, a da ne moram to naknadno sa kompa gubit vrijeme. dakle, pri kupnji fotića ta opcija bi mi bila draga. ak ko zna-HVALA.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Pomoć pri kupnji fotoaparata-DATUM

Eo ovako...nadam se da ce bar sad neko nesto napisat..

Imam izbor između 3 aparata. Znaci radi se od  1000D , 450D i nikonu D3000

pa me sad zanima koji od ta 3 je najbolji

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.12.2010 17:04 (badboycro).
14 godina
offline
RE: Pomoć pri kupnji fotoaparata-DATUM

Eto samo da obavjestim da sutra 99% dolazi 450D

mislim da nisam pogrijesio

15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć pri kupnji fotoaparata-DATUM
što se mene tiče biti će dobar, jer koristim canon, a vjerovatno nekom nikonašu je bolji d3000
Svako kapitalističko divljanje mora biti kažnjeno.- Ulrike Meinhof
14 godina
offline
RE: Pomoć pri kupnji fotoaparata-DATUM

evo dosao je jos jucer

za sada mogu reci da je fotic odlican {#}

15 godina
neaktivan
offline
RE: Pomoć pri kupnji fotoaparata-DATUM
I biti ce ti odlican jos dugo vremena. Uzivaj.
Vuk dlaku mjenja ali nikada!
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri kupnji fotoaparata do 3.500kn

Dobar dan svim članovima.Novi sam ovdje i ne snalazim se najbolje ali se nadam da će mi netko od vas pomoći.

U potrazi sam za novim fotoaparatom .S fotografiranjem nisam baš od jučer ali da sam neki veliki znalac-nisam.

Trenutno imam stari sony-ev dsc H-50. Ne bih ga se ni odricao da nemam stalnih i nepopravljivih problema sa otvaranjem blica (kućište je jednom davno zaliveno ljepljivom tekućinom i od tada bez obzira na čišćenja ne radi kako treba).Također ovaj sony od damog početka upotrebe ima problema sa dugmetom za slikavanje .Stisneš a on te lagano odj...Zašto-ne znam.

Dakle ovako ,ja tražim nešto bolje od tog sonya,volio bih da ima i neko dobro hd snimanje (nemam ja love sad i za kameru ) ,cijena onako od 3500 do 4000 kuna ....molim za savjet i linkove na par modela .Možda bih opet sony jer sam već dugo s njim ali ako mislite da postoji bolje rješenje -help me .

Unaprijed zahvaljujem na pomoći .

Pozdrav{#}

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
PREPORUKA - dobar bridge za amatera!!!

Pozdrav svima! Nova sam na ovom forumu. Forum je super. Ovako, ja sam amater no volim kvalitetnu fotografiju. Naime, prije 2 god sam kupila NIKON COOLPIX, no na auto modu je sposoban slikati jedino priliko jako dobrog osvijetljenja, a gradska svijetla, kiša, vlaga... u takvim uvjetima uopće nije sposoban napraviti dobru fotku. Sve nešto mutno, svijetla se razvlače, ili je prevelik odsjaj... sve u svemu, blagi užas. Pročitala sam da su za amatere najbolji kompaktni aparati, a stelenica više da bi bila bridge. Dosta slikam sve moguće prigode, slavlja, rođendane, prirodu. Nije mi bitno da ne znam kako zumira, više da mi je slika čista, da može slikati dobro prilikom slabijeg osvijetljenja, d amu ne smeta kiša, vlaga... Dakle, jedan solidan aparat koji bez problema slika u gotovo svim uvjetima. Naletila sam na CANON POWERSHOT SX 40 HS. Našla sam ga po cijeni od 2.500 kn. Znam da su kvalitetni aparati i puno skuplji, tako da mi se ovo čak čini dobar omjer kvalitete i cijene. Što vi mislite? Naravno, sve preporuke su dobrodošle. Hvala unaprijed!!!

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.1.2013 15:41 (rebecca).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri kupnji fotoaparata do 3.500kn
dinobaraba kaže...

Dobar dan svim članovima.Novi sam ovdje i ne snalazim se najbolje ali se nadam da će mi netko od vas pomoći.

U potrazi sam za novim fotoaparatom .S fotografiranjem nisam baš od jučer ali da sam neki veliki znalac-nisam.

Trenutno imam stari sony-ev dsc H-50. Ne bih ga se ni odricao da nemam stalnih i nepopravljivih problema sa otvaranjem blica (kućište je jednom davno zaliveno ljepljivom tekućinom i od tada bez obzira na čišćenja ne radi kako treba).Također ovaj sony od damog početka upotrebe ima problema sa dugmetom za slikavanje .Stisneš a on te lagano odj...Zašto-ne znam.

Dakle ovako ,ja tražim nešto bolje od tog sonya,volio bih da ima i neko dobro hd snimanje (nemam ja love sad i za kameru ) ,cijena onako od 3500 do 4000 kuna ....molim za savjet i linkove na par modela .Možda bih opet sony jer sam već dugo s njim ali ako mislite da postoji bolje rješenje -help me .

Unaprijed zahvaljujem na pomoći .

Pozdrav{#}

Postoji bolje rješenje - Canon ili Nikon, novi dslr-ovi imaju hd snimanje, čak i low-end modeli od 3000 do 4000 kuna... Pogledaj na http://webshop.ksu.hr/naslovnica da li ima nešto što ti odgovara za Canon ili Nikon i pronađi to za nižu cijenu negdje drugdje.

dinobaraba kaže...

Da li je ovo možda forum samo za pametnjakoviće pa im je ispod časti odgovoriti na jedan je....upit? Ma f.off snac cu se ja i sam. Mrs u p.m.

Forum je većinom za pametnjakoviće, nije nikom ispod časti odgovoriti, ljudi rade Dino ili imaju obaveze. Napravi BUMP, ne moraš se odmah ljutiti.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice