Kupovina fotoaparata i foto opreme

poruka: 887
|
čitano: 288.462
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
8 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
b00 kaže...
marushin kaže...

 Kupuj.

ma to je moj oglas. gledao sam da stavim nesto nizu cijenu da ode sto prije, fali mi love za novi :|

 

tesko ga je prodat za ovako male novce. nevjerovatno kako vrijednost fotica pada. doslovno vrijedi kao neka brza memorijska kartica. nigdje veze.

 Kak koji. Neki drze cijenu. Npr. Fuji X-Pro 2 mi pada na pamet, a starije analogne da ne spominjem 

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
11 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

ima tko za preporucit ducan iz njemacke da pogledam cijene tamo? dakle ducan koji bi se mogao fizicki posjetit a ne online shop.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Strm kaže...

Pozdrav ekipa, htio bi prodati  Canon 6D (ne znam koliko okidanja ima), Canon L 24-70 2.8 MK1, Canon 50mm 1.8 i flash patona 600EX-RT (kopija canona jel)

Koliko realno to sve vrijedi?

Također, 24-70 ima manju grešku, kad izoštravam iz blizine u infinity stane negdje na pola puta, i onda treba ručno pipnuti prsten i nastavi uredno izošravati dalje, i kad iz infinity izoštravam na blizinu se to ne događa, jel imate preporuku da bolje ostavim tako i tako prodam ili da popravljam zbog prodaje? Meni to osobno nikad nije smetalo ali eto...

Hvala

 

 bump

12 godina
online
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Strm kaže...
Strm kaže...

Pozdrav ekipa, htio bi prodati  Canon 6D (ne znam koliko okidanja ima), Canon L 24-70 2.8 MK1, Canon 50mm 1.8 i flash patona 600EX-RT (kopija canona jel)

Koliko realno to sve vrijedi?

Također, 24-70 ima manju grešku, kad izoštravam iz blizine u infinity stane negdje na pola puta, i onda treba ručno pipnuti prsten i nastavi uredno izošravati dalje, i kad iz infinity izoštravam na blizinu se to ne događa, jel imate preporuku da bolje ostavim tako i tako prodam ili da popravljam zbog prodaje? Meni to osobno nikad nije smetalo ali eto...

Hvala

 

 bump

 Pogledaj Njuškalo, cijene su totalno lude.

Vidio sam 5D MK IV body za 7.000 kn, a vidio sam i za 20.000kn (naravno, daaaleko drugačiji broj okidanja, ali da vidiš razlike)

Baš tražim 24-70 MK I, pa pratim cijene. Ima ih od 3.800 do 7.500 kn, i to za približno isti izgled i tragove korištenja.

Tako da... prodaj za koliko možeš :D

 

P.S. Za koliko bi dao 24-70 u ovom stanju?  Išao bi gledati tutoriale za popravak, možda ga uništim 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
CyberDemonVZ kaže....

P.S. Za koliko bi dao 24-70 u ovom stanju?  Išao bi gledati tutoriale za popravak, možda ga uništim 

NIKAKO sam otvarati leće i kameru poradi servisa.

NIKAKO!

 

Ako nisi profi i stvarno iskusan, imaš nekih 60-70% šanse da ćeš nešto pokidati, ili nepravilno sastaviti.

Leće su jako kompaktne unutra, vrpčasti konektori posvuda, jako precizno naštimana optika.

Pričam iz iskustva, nemoj otvarati leću osim ako je nisi spreman baciti u smeće ako/kad ju pokvariš.

 

Bolje odnijeti na servis.

 

A to što autofokus zašteka na pola; Zvuči kao da je remen/zupčanik/štoveć koji je spojen na servomotor i staklo pri kraju.

Možda izdrži, možda se sutra raspadne.

E sad, razmisli koliko se isplati platiti popravak i ima li više smisla prodati ga u takvom stanju, ili prvo popraviti pa prodati za više.

The planet broke before the Guard did!
13 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
CyberDemonVZ kaže...
Strm kaže...
Strm kaže...

Pozdrav ekipa, htio bi prodati  Canon 6D (ne znam koliko okidanja ima), Canon L 24-70 2.8 MK1, Canon 50mm 1.8 i flash patona 600EX-RT (kopija canona jel)

Koliko realno to sve vrijedi?

Također, 24-70 ima manju grešku, kad izoštravam iz blizine u infinity stane negdje na pola puta, i onda treba ručno pipnuti prsten i nastavi uredno izošravati dalje, i kad iz infinity izoštravam na blizinu se to ne događa, jel imate preporuku da bolje ostavim tako i tako prodam ili da popravljam zbog prodaje? Meni to osobno nikad nije smetalo ali eto...

Hvala

 

 bump

 Pogledaj Njuškalo, cijene su totalno lude.

Vidio sam 5D MK IV body za 7.000 kn, a vidio sam i za 20.000kn (naravno, daaaleko drugačiji broj okidanja, ali da vidiš razlike)

Baš tražim 24-70 MK I, pa pratim cijene. Ima ih od 3.800 do 7.500 kn, i to za približno isti izgled i tragove korištenja.

Tako da... prodaj za koliko možeš :D

 

P.S. Za koliko bi dao 24-70 u ovom stanju?  Išao bi gledati tutoriale za popravak, možda ga uništim 

 Možeš ga i u ovom stanju koristiti kao što sam i ja već 2 godine, al mislim da ću ga dati na servis prije prodaje 

12 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme

Meni je riknula stabilizacija na Nikon 55-300mm jer je puknula ona trakica na kojoj su kontakti. A ono najjeftiniji obektiv, ali nisam mislio da bi to nakon par godina već otišlo. U servisu su rekli da bi popravak koštao oko 1500-2000kn, a objektiv košta manje :/  
Pa sam naručio na ebayu tu trakicu, potražio tutoriale i otvorio objektiv zamijenio trakicu i sad imam ispravan objektiv. Hoću reči moguće je popraviti, ali je jakoooo riskantno. Znači ostao mi je mali otisak prsta na jednoj unutarnjoj leći i morao sam ponovno otvarati. Tako da ako po nekom tutorialu izgleda lagano onda ok, ali ako je imalo dublje u objektivu nije se za igrati. 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
11 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Dud kaže...

Meni je riknula stabilizacija na Nikon 55-300mm jer je puknula ona trakica na kojoj su kontakti. A ono najjeftiniji obektiv, ali nisam mislio da bi to nakon par godina već otišlo. U servisu su rekli da bi popravak koštao oko 1500-2000kn, a objektiv košta manje :/  
Pa sam naručio na ebayu tu trakicu, potražio tutoriale i otvorio objektiv zamijenio trakicu i sad imam ispravan objektiv. Hoću reči moguće je popraviti, ali je jakoooo riskantno. Znači ostao mi je mali otisak prsta na jednoj unutarnjoj leći i morao sam ponovno otvarati. Tako da ako po nekom tutorialu izgleda lagano onda ok, ali ako je imalo dublje u objektivu nije se za igrati. 

gg za servis. svi sposobni su otišli iz hrvatske. ostao šljam kojima je popravak nuklearna fizika pa stave takvu cijenu.

 

pretpostavljam da te ta trakica ispala par dolara na ebayu/amazonu

3 godine
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
b00 kaže...
Dud kaže...

Meni je riknula stabilizacija na Nikon 55-300mm jer je puknula ona trakica na kojoj su kontakti. A ono najjeftiniji obektiv, ali nisam mislio da bi to nakon par godina već otišlo. U servisu su rekli da bi popravak koštao oko 1500-2000kn, a objektiv košta manje :/  
Pa sam naručio na ebayu tu trakicu, potražio tutoriale i otvorio objektiv zamijenio trakicu i sad imam ispravan objektiv. Hoću reči moguće je popraviti, ali je jakoooo riskantno. Znači ostao mi je mali otisak prsta na jednoj unutarnjoj leći i morao sam ponovno otvarati. Tako da ako po nekom tutorialu izgleda lagano onda ok, ali ako je imalo dublje u objektivu nije se za igrati. 

gg za servis. svi sposobni su otišli iz hrvatske. ostao šljam kojima je popravak nuklearna fizika pa stave takvu cijenu.

 

pretpostavljam da te ta trakica ispala par dolara na ebayu/amazonu

 meni takoder, trakica 20kn a popravak 900! Ali ga nisam dao popraviti jer kao taj dio vezan na neki drugi pa je taj komad cijeli bio skoro 500kn+ruke!

12 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
b00 kaže...
Dud kaže...

Meni je riknula stabilizacija na Nikon 55-300mm jer je puknula ona trakica na kojoj su kontakti. A ono najjeftiniji obektiv, ali nisam mislio da bi to nakon par godina već otišlo. U servisu su rekli da bi popravak koštao oko 1500-2000kn, a objektiv košta manje :/  
Pa sam naručio na ebayu tu trakicu, potražio tutoriale i otvorio objektiv zamijenio trakicu i sad imam ispravan objektiv. Hoću reči moguće je popraviti, ali je jakoooo riskantno. Znači ostao mi je mali otisak prsta na jednoj unutarnjoj leći i morao sam ponovno otvarati. Tako da ako po nekom tutorialu izgleda lagano onda ok, ali ako je imalo dublje u objektivu nije se za igrati. 

gg za servis. svi sposobni su otišli iz hrvatske. ostao šljam kojima je popravak nuklearna fizika pa stave takvu cijenu.

 

pretpostavljam da te ta trakica ispala par dolara na ebayu/amazonu

 Da, par dolara ne znam sad točno ali manje od 100kn sigurno. Ali kažem imam sreće kaj je jeftini objektiv i izrada je takva da se lako došlo do tog mjesta gdje je trebalo mijenjati. Da je bilo imalo dublje ne bih ni dirao.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
14 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Pozdrav,

treba mi pomoć oko nabavke novog foto aparata ali...

Na postojećem Olympus SP-500UZ raspao se USB konektor (možda ga je moguće i prelemiti ali...)
Na novi aparat mora pasati filter adapter 45.6 na 52mm

52mm je u biti Peca 590nm infracrveni filter...
Uz puno ali...da li tu ima neke pomoći??

https://i.postimg.cc/cL1N7PSW/20220321-124217.jpg

 

Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Prodajem DSLR fotoaparat Canon EOS 200D s lećom EF-S 18-55 IS STM, sasvim novi, korišten doslovno dvaput, kupljen u 6.mjesecu 2019. Bijele je boje.
Uz fotoaparat poklanjam SD karticu 16GB, torbicu Rivacase također novu, stativ (tronožac) i knjigu National Geographica "Fotografski vodič".
Cijena: 2500kn (trenutno se cijene novog kreću 4500-5000kn)
Nazvati na broj mobitela 091/8976402 u večernjim satima.

 

Pomozite, trenutno samo stoji u ladici i ne služi ničemu, ako znate da netko traži, učinite nam uslugu i jednom i drugom. :)

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
nemazime12 kaže...

Prodajem DSLR fotoaparat Canon EOS 200D s lećom EF-S 18-55 IS STM, sasvim novi, korišten doslovno dvaput, kupljen u 6.mjesecu 2019. Bijele je boje.
Uz fotoaparat poklanjam SD karticu 16GB, torbicu Rivacase također novu, stativ (tronožac) i knjigu National Geographica "Fotografski vodič".
Cijena: 2500kn (trenutno se cijene novog kreću 4500-5000kn)
Nazvati na broj mobitela 091/8976402 u večernjim satima.

 

Pomozite, trenutno samo stoji u ladici i ne služi ničemu, ako znate da netko traži, učinite nam uslugu i jednom i drugom. :)

 Mora da se šališ, za to ako dobijes 100€ u 2022g budi sretan.

11 godina
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
nemazime12 kaže...

Prodajem DSLR fotoaparat Canon EOS 200D s lećom EF-S 18-55 IS STM, sasvim novi, korišten doslovno dvaput, kupljen u 6.mjesecu 2019. Bijele je boje.
Uz fotoaparat poklanjam SD karticu 16GB, torbicu Rivacase također novu, stativ (tronožac) i knjigu National Geographica "Fotografski vodič".
Cijena: 2500kn (trenutno se cijene novog kreću 4500-5000kn)
Nazvati na broj mobitela 091/8976402 u večernjim satima.

 

Pomozite, trenutno samo stoji u ladici i ne služi ničemu, ako znate da netko traži, učinite nam uslugu i jednom i drugom. :)

 stavi na njuskalo.hr i na facebook marketplace, takoder na fb se uclani u sve one grupe foto oprema, canon foto oprema kupovina zamjena itd, ima ih milijon i prodaj tamo. ja sam imao masu upita za svoj nikon preko fb i prodao sam ga za par dana dok preko njuskala nisam niti jedan upit dobio 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.3.2022 0:13 (b00).
5 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=14-432336

 

Jel ovo predobro da bi bilo istinito? kod drugih se prodaje oko 1000e za samo tijelo

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Kupovina fotoaparata i foto opreme
nomedgeuteam kaže...

https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=14-432336

 

Jel ovo predobro da bi bilo istinito? kod drugih se prodaje oko 1000e za samo tijelo

 realno ne vrijedi ni pola tih novaca! Za te pare se uzima fantastican ff a ne to govance!
https://www.nabava.net/digitalni-fotoaparati/nikon-z5-body-mirrorless-digital-camera-bezrcalni-digitalni-fotoaparat-tijelo-voa040ae-cijena-217458971

10 godina
offline
Kupovina fotoaparata i foto opreme

Imam FujiFilm X-T30, i valjda sam okinuo možda 100 fotki s njim, pa ga planiram prodati, samo ne znam po kojoj cijeni i jel ću uspjeti prodati. Samo skuplja prašinu.

Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice