Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

poruka: 9.402
|
čitano: 1.502.943
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
4 mjeseca
Re: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
deya100 kaže...

Daa, bas sam ugodno iznenaden za objektiv tog raspona ispod 1.000 EUR, Sonyev ekvivalent kosta preko 2.000 EUR a ne nudi bas toliko vise...

Ne nudi ništa bolje, nju sam uzeo umjesto mrljavog Sonya 70-200 f4, samo šteta neiskorititi taj objektiv s nekim ff vece rezolucije, po meni nema smisla uparivati ff 24mp s duzim objektivima. Onda rade uzeti/ostati na apsc jer ej kvaliteta fotki prakticki identicna a košta te 10x manje.

11 godina

Nisam ga uzeo samo radit telca, imam i Tamron 17-28 i 28-75  

11 godina

Orionova maglica (Messier M41) sa stativa, bez praćenja.

Malo tehnikalija: 80 "normalnih" ekspozicija na ISO 12800, F/6.3, 1.6 SEC, 350mm + 15 dark frejmova (iste postavke kao i "obične" samo s poklopcem na objektivu) + 15 bias frejmova (sve postavke iste kao i za prethodne samo brzina najveća koju aparat pruža (1/8000), isto poklopac na objektivu. Sve skupa stackano u besplatnom DeepSkyStacker-u, dovršeno u Photoshopu. Jedan kolega mi je obećao posuditi DIY ekvatorijalnu montažu s praćenjem pa me baš zanima kako će se pokazati na dužim ekspozicijama uz koje onda mogu spustiti ISO. Mada se Sony A7 III odlično nosi i s ISO 12800...

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 21:07 (deya100).
Moj PC  
10 0 hvala 0
4 mjeseca
deya100 kaže...

Orionova maglica (Messier M41) sa stativa, bez praćenja.

Malo tehnikalija: 80 "normalnih" ekspozicija na ISO 12800, F/6.3, 1.6 SEC, 350mm + 15 dark frejmova (iste postavke kao i "obične" samo s poklopcem na objektivu) + 15 bias frejmova (sve postavke iste kao i za prethodne samo brzina najveća koju aparat pruža (1/8000), isto poklopac na objektivu. Sve skupa stackano u besplatnom DeepSkyStacker-u, dovršeno u Photoshopu. Jedan kolega mi je obećao posuditi DIY ekvatorijalnu montažu s praćenjem pa me baš zanima kako će se pokazati na dužim ekspozicijama uz koje onda mogu spustiti ISO. Mada se Sony A7 III odlično nosi i s ISO 12800...

kako ti se samo dalo

11 godina

Pa nije baš neki problem. Interval shooting i fotić sam opiči 80 + 15 ekspozicija, sve skupa par minuta, bias-ove opičiš "rafal" od 15 fotografija, znači sekunda i pol. Obrada sve skupa manje od 10 min efektivno (tu ne računam 15-tak min koliko je trebalo DeepSkyStackeru da to sve skupa "prožvače").

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

Leteća Frida

Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina

Nekolicina random fotki nastalih u zadnje vrijeme. Čisto da malo oživim temu...

Zalazak ima i timelapse:

Moj PC  
9 0 hvala 0
11 godina

WRC Croatia Rally 24.04.2021

EDIT:

Evo i kratki video:

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.4.2021 23:18 (deya100).
Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina

Pozdrav, dugo sam htio probati fotografiju kao hobi i evo u Veljači sam se napokon upustio u to na nagovor frenda.

Kupio Sony A6000 i Sony 18-105mm F4 G OSS. Objektiv uzeo zbog veceg raspona i da skuzim sto ustvari zelim fotkati.

Nakon dva mjeseca skuzio da me najvise zanima slikanje prirode i zivotinja tako da sam sada fokusiran na to. Za to sad koristim objektiv Sony 200-600mm 5.6-6.3

Ima tu jos puno ucenja tek sam na pocetku.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 8:30 (Wedran Dev).

7 0 hvala 0
11 godina
Wedran Dev kaže...

Pozdrav, dugo sam htio probati fotografiju kao hobi i evo u Veljači sam se napokon upustio u to na nagovor frenda.

Kupio Sony A6000 i Sony 18-105mm F4 G OSS. Objektiv uzeo zbog veceg raspona i da skuzim sto ustvari zelim fotkati.

Nakon dva mjeseca skuzio da me najvise zanima slikanje prirode i zivotinja tako da sam sada fokusiran na to. Za to sad koristim objektiv Sony 200-600mm 5.6-6.3

Ima tu jos puno ucenja tek sam na pocetku.

Prva je po mojem guštu,

Ostale tak tak, mislim fotografije su ok pogotovo ove s životinjama.

Imaju čudne (ove crop-ane), meni neprirodne omjere stranica.

Ali sve u svemu imaš oko pa samo nastavi.

Ako te zanima, možeš preskrolati po mojoj galeriji na Deviant ART-u.

- https://www.deviantart.com/uran11/gallery

11 godina

Damn, fotke su ti super. Ocaran sam bojama na fotkama. 

11 godina

Hvala.

Photoshop Lightroom, must have za svakog fotografa.

Imaš na netu hrpu presetsa za Lightroom, pa isprobavaš.

A, naravno možeš i ručki.

Ovu zadnju na galeriji sam pofotkao jučer s  prvim 6MP Pentax DSLR-om iz 2003.

Raw fotografija je ok, ali malo tweakinga s Lightroom-om i eto.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice