Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

poruka: 9.230
|
čitano: 1.707.302
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
draenei kaže...
Oly_E3 kaže...

Evo još koja moja (moja kritika: mogao sam još malo zatvoritit blendu, ali leptir je neki brzi bio)

 

Leptir

 jedan dio napretka u fotografiji jest pokušati naučiti napraviti selekciju svojih fotki......... ako znaš da je leptir trebao biti oštriji, a vidiš da nije - onda ta fotka jednostavno nema šta raditi u javnosti!! Namigiva   (tim više što ti to nismo mi rekli nego si do tog zaključka sam došao)

uzimajući u obzir
1. da si se u nekom topiku pohvalio da se već duže vrijeme baviš fotografijom
2. još neke detalje pomoću kojih sam stvorila neku sliku o tebi
- oprosti ali vrlo kritično se postavljam prema tvojim radovima....
 Biti ću precizniji - 4god digitalnom, 2 godine analognom (tada sam još bio klinjo od 15god kada sam prvi put vidio svoj Canon filmski SLR.)

Inače hvala ti na kritici, naravno svakim novim odlaskom na snimanje, pokušavam što bolje prići objektu i što bolje ga snimiti. Meni tvoja kritika samo pomaže i hvala ti za vrijeme uloženo u kritiziranje. Osmijeh
Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit Windows 7 Ultimate Build 7077
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2009 14:14 (Oly_E3).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Oly_E3 kaže...
 Biti ću precizniji - 4god digitalnom, 2 godine analognom (tada sam još bio klinjo od 15god kada sam prvi put vidio svoj Canon filmski SLR.)

Inače hvala ti na kritici, naravno svakim novim odlaskom na snimanje, pokušavam što bolje prići objektu i što bolje ga snimiti. Meni tvoja kritika samo pomaže i hvala ti za vrijeme uloženo u kritiziranje. Osmijeh
 4 god? +2? = 6 god ??
oh, upozoravam, zbog ovog saznanja ću postati nemilosrdna!! Smijeh
15 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Draenai jel mozemo vidjeti neke od tvojih radova, Elkarrde, bara???

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
draenei kaže...
Oly_E3 kaže...
 Biti ću precizniji - 4god digitalnom, 2 godine analognom (tada sam još bio klinjo od 15god kada sam prvi put vidio svoj Canon filmski SLR.)

Inače hvala ti na kritici, naravno svakim novim odlaskom na snimanje, pokušavam što bolje prići objektu i što bolje ga snimiti. Meni tvoja kritika samo pomaže i hvala ti za vrijeme uloženo u kritiziranje. Osmijeh
 4 god? +2? = 6 god ??
oh, upozoravam, zbog ovog saznanja ću postati nemilosrdna!! Smijeh
 hehe, a ko zna kaj smatra pod bavljenjem fotografijom. Namigiva

tnakir kaže...

Draenai jel mozemo vidjeti neke od tvojih radova, Elkarrde, bara???

 ne.

ak niš, ovo je podforum za digitalnu fotografiju, a ja uglavnom slikam analogno. Namigiva
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Aha... ok... da... dobro...

 

Isto mislim da je lakse kritizirat necije djelo nego uslikati dobro djelo pa ga dati drugima na kritiku. Rezultati bi mogli biti razocaravajuci... Jel...

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
draenei kaže...
Oly_E3 kaže...
 Biti ću precizniji - 4god digitalnom, 2 godine analognom (tada sam još bio klinjo od 15god kada sam prvi put vidio svoj Canon filmski SLR.)

Inače hvala ti na kritici, naravno svakim novim odlaskom na snimanje, pokušavam što bolje prići objektu i što bolje ga snimiti. Meni tvoja kritika samo pomaže i hvala ti za vrijeme uloženo u kritiziranje. Osmijeh
 4 god? +2? = 6 god ??
oh, upozoravam, zbog ovog saznanja ću postati nemilosrdna!! Smijeh
 A ja sam mislio da ne možeš biti gora od ovoga (šala naravno) Smijeh
Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit Windows 7 Ultimate Build 7077
16 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Evo jedne, meni je veoma draga

alka alka
Intel Core 2 Duo E8500 @ 3.5 GHz i SCYTHE Mine, ATi Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair HX 520w, Creative Labs X-Fi Xtreme Game
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
tnakir kaže...

Aha... ok... da... dobro...

 

Isto mislim da je lakse kritizirat necije djelo nego uslikati dobro djelo pa ga dati drugima na kritiku. Rezultati bi mogli biti razocaravajuci... Jel...

 hehe, istina, daleko je lakše napisati kritiku nego uslikati dobru fotku.

no, zadovoljan sam većinom svojih fotki oko kojih se potrudim (pravilo trećine, dobar i zanimljiv kadar, efektno osvjetljenje, dobar kontrast i boje), no, kao što rekoh, to su analogne fotke. nema razočarenja, osim u digitaliji. Namigiva
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
elkarrde kaže...
 hehe, a ko zna kaj smatra pod bavljenjem fotografijom. Namigiva

oh...istina :/ al to nije moj problem, pristupam ljudima onako kako se oni sami predstave. nitko se ne žali pa je valjda okej Smijeh

 

tnakir kaže...

Draenai jel mozemo vidjeti neke od tvojih radova, Elkarrde, bara???

 

teško... ja sam manualac, analogni slikar - bez skenera! osim na koncertima. ali to je samo kap u moru...

 

Oly_E3 kaže...
 A ja sam mislio da ne možeš biti gora od ovoga (šala naravno) Smijeh
 oh  Nevinašce

Sonny kaže...

Evo jedne, meni je veoma draga

 samo se hvališ ili............??
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2009 15:02 (draenei).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
draenei kaže...
elkarrde kaže...
 hehe, a ko zna kaj smatra pod bavljenjem fotografijom. Namigiva

oh...istina :/ al to nije moj problem, pristupam ljudima onako kako se oni sami predstave. nitko se ne žali pa je valjda okej Smijeh

 

tnakir kaže...

Draenai jel mozemo vidjeti neke od tvojih radova, Elkarrde, bara???

 

teško... ja sam manualac, analogni slikar - bez skenera! osim na koncertima. ali to je samo kap u moru...

 

Oly_E3 kaže...
 A ja sam mislio da ne možeš biti gora od ovoga (šala naravno) Smijeh
 oh  Nevinašce

Sonny kaže...

Evo jedne, meni je veoma draga

 samo se hvališ ili............??
 Pa zelio bih komentar?! Ako nije problem :D
Intel Core 2 Duo E8500 @ 3.5 GHz i SCYTHE Mine, ATi Radeon HD3870 x2, DDR2 4Gb (2x2Gb) Corsair 1066 MHz, Gigabyte EP35C-DS3R, Corsair HX 520w, Creative Labs X-Fi Xtreme Game
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Sonny kaže...

Evo jedne, meni je veoma draga

 Malo je mutna a i ovaj alkar je trebao biti u prvom planu, odnosno u centru slike, no ovako to nije.

Uzalud je čitati, ako ništa ne naučiš ništa iz tog što si pročitao... http://www.kozul.comuv.com/forum/
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Moju nitko nije komentirao.

Area-51 m15x
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2009 10:09 (Razer_Copperhead).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Razer_Copperhead kaže...

Evo jedne moje. I?

 haa a što reći, dobra je, samo ja bi tu još malo podesio boje, prikrio bi ovaj dojam zamućenosti koji je nastao slikanjem izvana kroz vodu.
Uzalud je čitati, ako ništa ne naučiš ništa iz tog što si pročitao... http://www.kozul.comuv.com/forum/
16 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Evo i par mojih. Slikano FujiFilm FinePix S5500

AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400 || Sapphire HD3870 512MB GDDR4 || 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz || Asus M2R32-MVP || HDD Segate 250Gb, 16Mb || Chieftec power supply 650W Turbo Series
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Branimir2412 kaže...

Evo i par mojih. Slikano FujiFilm FinePix S5500

 
3 - plovilo slijedeći put više u lijevu (ili desnu) trećinu, inače lijepo sve plavo.
4, 6, 7 - sasvim okej.. probati malo savinuti koljena koji put, ne treba uvijek sve biti slikano iz visine očiju! ;) i malo izbjeći detalje (odnosno izrezati ih kasnije) poput travkica u desnom donjem kutu na zadnjoj. zadnja je također divno simetrična, šteta što to nije ranije uočeno - u tom slučaju bi ostavio jednaku površinu neba iznad i vode ispod i - viola! fotkica sa savršenom simetrijom!
5 - njaah......ovakve scene puno bolje izgledaju bez utrpane krošnje nad vodom, osim ako ona nije nekako izolirana (npr. plićim dofom) - ovako se ona stapa sa ostatkom iza, i dobivamo jednu poprilično bezličnu masu u kojoj se ništa ne ističe. i opet - blagi čučanj molim!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Razer_Copperhead kaže...

Moju nitko nije komentirao, onu hobu.

 Pa dobra je hoba ovaj fotka, iako bi ju više volio u tanjuruNamigiva
Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit Windows 7 Ultimate Build 7077
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Oly_E3 kaže...
Razer_Copperhead kaže...

Moju nitko nije komentirao, onu hobu.

 Pa dobra je hoba ovaj fotka, iako bi ju više volio u tanjuruNamigiva
 Tamo je i završila na kraju fotografiranja.
Area-51 m15x
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Je imala 1.5, 2kg

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit Windows 7 Ultimate Build 7077
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Oly_E3 kaže...

Je imala 1.5, 2kg

 Tko se više sijeća nije to bila jedina, a slikano je pri početku ljeta pa se stvarno ne sijećam jer sam ih još puuuuuuuuuno uhvatio do kraja ljeta i ova je jedina bila na modnoj pisti tj. doživjela je 5 min. slave.Cool
Area-51 m15x
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2009 16:46 (Razer_Copperhead).
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Evo jedan podvodna slika (sve podvodne su sa FE-130 aparatom)

 

Jato salpi

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit Windows 7 Ultimate Build 7077
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
draenei kaže...
Branimir2412 kaže...

Evo i par mojih. Slikano FujiFilm FinePix S5500

 
3 - plovilo slijedeći put više u lijevu (ili desnu) trećinu, inače lijepo sve plavo.
4, 6, 7 - sasvim okej.. probati malo savinuti koljena koji put, ne treba uvijek sve biti slikano iz visine očiju! ;) i malo izbjeći detalje (odnosno izrezati ih kasnije) poput travkica u desnom donjem kutu na zadnjoj. zadnja je također divno simetrična, šteta što to nije ranije uočeno - u tom slučaju bi ostavio jednaku površinu neba iznad i vode ispod i - viola! fotkica sa savršenom simetrijom!
5 - njaah......ovakve scene puno bolje izgledaju bez utrpane krošnje nad vodom, osim ako ona nije nekako izolirana (npr. plićim dofom) - ovako se ona stapa sa ostatkom iza, i dobivamo jednu poprilično bezličnu masu u kojoj se ništa ne ističe. i opet - blagi čučanj molim!
- Plovilo maknuti od centra suprotno od smjera gibanja jer se tako daje privid gibanja jedrilice i dosta pridodaje na dinamicnosti fotke.
- Jako dobra fotka broda na rijeci... svidja mi se...
I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Oly_E3 kaže...

Evo jedan podvodna slika (sve podvodne su sa FE-130 aparatom)

 

Jato salpi

 Ova mi je super. Good job man.
Area-51 m15x
16 godina
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Zahvaljujem na opširnim komentarima, inače sam amater u fotkanju. Ali lijepo je saznati neke stvari ovako preko komentara pa ću idući put malo pripaziti te se i sagnuti dok slikam Osmijeh

AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400 || Sapphire HD3870 512MB GDDR4 || 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz || Asus M2R32-MVP || HDD Segate 250Gb, 16Mb || Chieftec power supply 650W Turbo Series
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
tnakir kaže...
- Plovilo maknuti od centra suprotno od smjera gibanja jer se tako daje privid gibanja jedrilice i dosta pridodaje na dinamicnosti fotke.
  Ovisi želiš li steći dojam da odlazi ili da dolazi. Ulazak u kadar s mirnim morem djeluje smirujuće i sigurno, izlazak iz tog kadra u nepoznato izaziva nesigurnost i nelagodu. Pa sad, ovisi koja ti je namjera. 
Vuk dlaku mjenja ali nikada!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Razer_Copperhead kaže...
Oly_E3 kaže...

Evo jedan podvodna slika (sve podvodne su sa FE-130 aparatom)

 

Jato salpi

 Ova mi je super. Good job man.
 Šteta što nisu bile veće. Hvala na komentaru (pohvali).
Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit Windows 7 Ultimate Build 7077
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Evo još jedna podvodna

 

Morska zvijezda

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit Windows 7 Ultimate Build 7077
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Evo još nekoliko mojih slikanih sa K810i. Što mislite?

Area-51 m15x
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Razer_Copperhead kaže...

Evo još nekoliko mojih slikanih sa K810i. Što mislite?

 Zanimljive su (3. mi je najzanimljivija). Samo na prvoj mislim da je leća malo prljava bila.
Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit Windows 7 Ultimate Build 7077
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Oly_E3 kaže...
Razer_Copperhead kaže...

Evo još nekoliko mojih slikanih sa K810i. Što mislite?

 Zanimljive su (3. mi je najzanimljivija). Samo na prvoj mislim da je leća malo prljava bila.
Moguće da je leća prljava jer je prva slika nastala najzadnja, a s kime je mogu obrisati?

@ OK, hvala Oly_E3.
Area-51 m15x
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2009 19:19 (Razer_Copperhead).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Sa vlažni maramicama za naočale, krpicom za naočale, možeš i onim papirom iz kuhinje (sliči toaletnom), majicom.

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit Windows 7 Ultimate Build 7077
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice