Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

poruka: 9.230
|
čitano: 1.706.812
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

slika je namjerno preeksponirana jer je ostalo na slici jako zatrpano detaljima...al ocekujem kritiku :-)

igralište igralište
La lucha continuada...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Jako dobro. Da sam na tvom mjestu malo bi sredio kontrast

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit Windows 7 Ultimate Build 7077
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Oly_E3 kaže...

Jako dobro. Da sam na tvom mjestu malo bi sredio kontrast

 da...vjerovatno malo ipak previse bijele...
La lucha continuada...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Samo možda malo kontrast u programu gdje obrađuješ slike

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit Windows 7 Ultimate Build 7077
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Oly_E3 kaže...

Evo vam jedna od jučer (budite blagi Namigiva)

 

Pčela u letu

 imaš izuzetno puno šuma na toj slici. sama fotka ko fotka je ništa spektakularno - dobar ulov pčele.

eterna luchar kaže...

slika je namjerno preeksponirana jer je ostalo na slici jako zatrpano detaljima...al ocekujem kritiku :-)

 ne, ostavi fotku kakva je, tak bijela - dobio si stvarno dobru high-key fotografiju. (moožda malo kontrasta, no bolje ne pretjerivati, ko zna kaj će izroniti iz pozadine)
dodao bi malo bjeline na dnu, malo više na vrhu (da po vertikali stabla i koš dođu na donju trećinu), nebi škodilo malo prostora s obje strane lijevo i desno, no inače, jedna od najboljih fotki u ovom topicu.
ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2009 12:16 (elkarrde).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
elkarrde kaže...
Oly_E3 kaže...

Evo vam jedna od jučer (budite blagi Namigiva)

 

Pčela u letu

 imaš izuzetno puno šuma na toj slici. sama fotka ko fotka je ništa spektakularno - dobar ulov pčele.
 Čuj iso je 2000 i f10.
Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit Windows 7 Ultimate Build 7077
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

probaj idući put (lako reć, treba uloviti pčelu tak) preciznije isfokusirati pčelu, nije ti oštra.

u tom slučaju (isfokusirane pčele) možeš i otvoriti blendu i spustiti ISO. :)

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

A probao sam sve: velika blenda, mala (f8-16) blenda i mali ISO, velika (f4-5,6) blenda i visoki ISO, 3FPS, 5FPS. Ali ove pčele su stvarno brze (još me ugrizla jedna)

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit Windows 7 Ultimate Build 7077
16 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Evo jedna slikana sa jeftinjakom Benq DC E1000. AL dobar jeftinjakCool. Pa komentirajte

 

BUG NA CVIJETU

FOXCONN P9657AA; INTEL CORE 2 DUO E4300 (1.8GHz) oc @ 2.5GHz; ASUS EN7300GT SILENT (400/800) oc @ 570/960; 2 GB DDR2 RAM TwinMOS 667MHz; HDD 160 GB WD; LENOVO L171 17"; "Gravitacija je *učka"
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

jesu, da, znam. pčele je dosta teško uslikati u letu.

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
scorpion667 kaže...

Evo jedna slikana sa jeftinjakom Benq DC E1000. AL dobar jeftinjakCool. Pa komentirajte

 

BUG NA CVIJETU

 Nisam nikakav kritičar,niti se razumijem u fotografiju.No,znam kad mi se nešto sviđa i što mi  je oku ugodno.
Ova tvoja fotografija mi je fenomenalna,šteta što sadrži i dtum i vrijeme. Inače,po meni 10/10Cool
http://s2.ba.bitefight.org/c.php?uid=94118
16 godina
moderator
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Mozda da je malo veci zoom na cvijet i malo manji dof, da se naglasi cvijet, al opet, kompakt je to.

15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Evo jedna podvodna fotografija

 

Škirla

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit Windows 7 Ultimate Build 7077
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

evo dodan kontrast više ne ide, bilo bi bezveze...

mozda se ne vdi na prvu ali kad pogledas obje skuzit ceš/ćete

 

EDIT: evo jos jedan snimljena na gigu jednog banda, svjetlosni uvjeti su bili prelosi al meni je slika na kraju bila ok...

doradena doradena
dislikecore.com dislikecore.com
La lucha continuada...
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2009 13:31 (eterna luchar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
eterna luchar kaže...

evo dodan kontrast više ne ide, bilo bi bezveze...

mozda se ne vdi na prvu ali kad pogledas obje skuzit ceš/ćete

 

EDIT: evo jos jedan snimljena na gigu jednog banda, svjetlosni uvjeti su bili prelosi al meni je slika na kraju bila ok...

 
dobro iskorišteno protusvjetlo ;) nekako me podsjeća na route 66, jesam li u pravu?
no, dala sam si malo slobode da ju uže kropnem, čisto da vidim razliku. stavljam ju u prilog usporedbe radi ;)

na ovoj drugoj (prvoj) ne bih nabijala kontrast, kao što vidimo svašta će izmigoljiti iz te bijele pozadine ;)
crop crop
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.4.2009 14:28 (draenei).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
draenei kaže...
eterna luchar kaže...

evo dodan kontrast više ne ide, bilo bi bezveze...

mozda se ne vdi na prvu ali kad pogledas obje skuzit ceš/ćete

 

EDIT: evo jos jedan snimljena na gigu jednog banda, svjetlosni uvjeti su bili prelosi al meni je slika na kraju bila ok...

 
dobro iskorišteno protusvjetlo ;) nekako me podsjeća na route 66, jesam li u pravu?
no, dala sam si malo slobode da ju uže kropnem, čisto da vidim razliku. stavljam ju u prilog usporedbe radi ;)

na ovoj drugoj (prvoj) ne bih nabijala kontrast, kao što vidimo svašta će izmigoljiti iz te bijele pozadine ;)
 route 66... nisam upoznat s nicime uz to osim onog znaka...moze koji link?
i sto se tice cropa, dobra opaska... sto cini pjednostavno pravilo trecine...hehhe

La lucha continuada...
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Malo se zasladite ovo slikom

 

Naranče

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit Windows 7 Ultimate Build 7077
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

ne samo trećina već i uži krop, ulazak u kadar, popunjavanje kadra, kako god želiš :)  po mom mišljenju, prva verzija ima previše bespotrebnog prostora, druga verzija mi je bolja jer se stavlja naglasak na siluetu...

(route 66...popularan birc  u zagrebu... no, sori, ništa bitno ;))

16 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Evo jedna uslikana na moru - bacam se na vašu milost i nemilost Smijeh

Uslikano je sa mobitelom pa pokušajte zanemarit šum Belji se

Inače mob je K800 Namigiva

Crkvica Crkvica
http://www.njuskalo.hr/oglas380962
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Fali ti dio zvonika (gdje je) :-D

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit Windows 7 Ultimate Build 7077
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Oly_E3 kaže...

Fali ti dio zvonika (gdje je) :-D

 da, zanimljiva slika, fali zvonik...steta
La lucha continuada...
16 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Pokušo sam dobit da zamućeni djelovi(crkva i pozadina) budu 2/3 slike,a kamen 1/3 pa mi je nesto zvonik

http://www.njuskalo.hr/oglas380962
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Mogao si to isto dobiti i okomitom kompozicijom. Inače nije loša ideja Osmijeh

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit Windows 7 Ultimate Build 7077
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Oly_E3 kaže...

Mogao si to isto dobiti i okomitom kompozicijom. Inače nije loša ideja Osmijeh

 To mi je jasno sad,al sam n00b pa ne razmišljam puno On-site
http://www.njuskalo.hr/oglas380962
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Najfriškija:

 

http://mzdelar.deviantart.com/art/quot-the-heart-119037094

 

@ elkarrde: ne bih se složio da se autoru sviđa svaka njegova fotka, ja sam zadovoljan sa možda 1% svojih, često na 50 napravljenih imam jednu koja me potpuno usreći. I onda je gledam nekoliko mjeseci i počinjem joj nalaziti nedostake i detalje koji mi se ne sviđaju, tako da praktički nikada nisam zadovoljan svojim fotografijama.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Jogi kaže...

@ elkarrde: ne bih se složio da se autoru sviđa svaka njegova fotka, ja sam zadovoljan sa možda 1% svojih, često na 50 napravljenih imam jednu koja me potpuno usreći. I onda je gledam nekoliko mjeseci i počinjem joj nalaziti nedostake i detalje koji mi se ne sviđaju, tako da praktički nikada nisam zadovoljan svojim fotografijama.

 no, očito ne spadaš u grupu običnih, vikend fotografa, onih koji fotkaju svoje tulume, svoj vrt, svoju ženu i djecu. takvi su gotovo uvijek zadovoljni fotkama, jer im fotke služe čisto kao dokumentacija nekog događaja - bio sam tamo, vidi, vidi!

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Evo još koja moja (moja kritika: mogao sam još malo zatvoritit blendu, ali leptir je neki brzi bio)

 

Leptir

Olympus E-3, ZD 12-60, Sigma 30 f1.4, FL-50R, HLD-4 Intel Core2Duo E6600, Intel DG965WH, 2x 2GB PQI DDR2 800MHz, Gainward HD4870 Golden Sample, Seagate 320GB i 500GB, Coolermaster CM-690, Raptoxx 750W Windows Vista Ultimate Service Pack 1 32-bit Windows 7 Ultimate Build 7077
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2009 13:13 (Oly_E3).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Oly_E3 kaže...

Evo još koja moja (moja kritika: mogao sam još malo zatvoritit blendu, ali leptir je neki brzi bio)

 

Leptir

 lepo si ga ćepo... iliti ljepo si ga uhvatio... još da si našao nekog ljepšeg leptira SmijehSmijehSmijeh šala
Bolje ispasti budala nego iz aviona | C'est la vie
15 godina
neaktivan
offline
Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija

Evo jedne moje. I?

Area-51 m15x
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.11.2009 10:08 (Razer_Copperhead).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Komentari (pohvale&kritike) vaših fotografija
Oly_E3 kaže...

Evo još koja moja (moja kritika: mogao sam još malo zatvoritit blendu, ali leptir je neki brzi bio)

 

Leptir

 jedan dio napretka u fotografiji jest pokušati naučiti napraviti selekciju svojih fotki......... ako znaš da je leptir trebao biti oštriji, a vidiš da nije - onda ta fotka jednostavno nema šta raditi u javnosti!! Namigiva   (tim više što ti to nismo mi rekli nego si do tog zaključka sam došao)

uzimajući u obzir
1. da si se u nekom topiku pohvalio da se već duže vrijeme baviš fotografijom
2. još neke detalje pomoću kojih sam stvorila neku sliku o tebi
- oprosti ali vrlo kritično se postavljam prema tvojim radovima....
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.4.2009 14:07 (draenei).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Kupovina fotoaparata i foto opreme
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice