Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat

poruka: 28
|
čitano: 15.375
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat

Pozdrav!

 

Molio bi nekog ako zna da mi kaze gdje mogu nabaviti  nove baterije za sony fotoaparat.

 

Na baterijama ima oznaka Cyber-shot     , Ni-MH  s.ize AA, 1.2V    ,2100mAh

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat
msi00 kaže...

Pozdrav!

 

Molio bi nekog ako zna da mi kaze gdje mogu nabaviti  nove baterije za sony fotoaparat.

 

Na baterijama ima oznaka Cyber-shot     , Ni-MH  s.ize AA, 1.2V    ,2100mAh

To su ti obične AA baterije koje možeš kupiti na svakom kiosku, samo što se pune (NiMH).

2100mAh je oznaka kapaciteta, što veći broj, duže će ti trajati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.11.2011 15:41 (DrNasty).
13 godina
neaktivan
offline
Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat

ali ove obicne baterija nisu 1.2V   nego 1.5 V

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat

Jednokratne, one što se ne pune, su na 1,5 V, dok su punjive na 1,2 V. Ali uređaji koji su pogonjeni AA baterijama rade koje god od tih staviš.

14 godina
offline
Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat

potraži Eneloop 2100 mAh (bijele) ili Eneloop 2500 mAh (crne-xxx), najkvalitetnije AA punjive  baterije na našem tržištu,karakteristika im je malo (skoro pa nikakvo/cca.10% na godinu ak se ne koriste) samopražnjenje,veliki broj punjenja (preko 1000 puta),kapacitet odgovara deklaraciji,rade na aparatima na kojima neke jeftinjava/metro/getro punjive baterije ne rade

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat

Nemam baš tako puno iskustva s AA baterijama, ali prema onima koje imam, mogu reći da jednokratne AA baterije, pa makar davale viši napon, treba izbjegavati, jer s njima fotić kraće izdrži (doduše, nikad nisam kupovao ultraskupe Duracell). Još gore - jedan (pra)stari Olympusov fotić s jednokratnim baterijama (napajao se s 4 AA baterije) mi je uspijevao ispucati tek nekih dvadesetak fotki.

 

Jednokratne treba imati samo za svaki slučaj, jer mogu jako dugo izdržati ako samo stoje, dok se punjive vrlo brzo same od sebe isprazne (s iznimkom baterija poput Eneloop). Zato preferiram Li-ionske baterije - napuniš i nakon mjesec dana su skoro pa pune, a i obično se kraće pune. Šteta samo što ne dolaze u AA formatu (tj. dolaze, ali s 3,6 volti, dakle ne smiju se stavljati u uređaje koji primaju klasične AA baterije).

 

Osim toga, puno ekološkije je koristiti punjive baterije - možda se baterije+punjač u prvu ruku čine skupima, ali u konačnici te puno manje koštaju (naravno, ako će se intenzivno koristiti - stavljanje punjive baterije recimo u zidni sat je jako upitno, jer se isprazne same od sebe prije nego ih uređaj potroši).

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat

Za AA uređaje koji troše puno, NiMH su nezamjenjive (Sanyo i Varta sa svojim verzijama što se ne prazne), jer su u mogućnosti dati puno veću struju od jednokratnih AA, čak i duracell, koje se pate kad treba napuniti blic.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat
DrNasty kaže...

Za AA uređaje koji troše puno, NiMH su nezamjenjive (Sanyo i Varta sa svojim verzijama što se ne prazne), jer su u mogućnosti dati puno veću struju od jednokratnih AA, čak i duracell, koje se pate kad treba napuniti blic.

Jesi vidio ovo? http://en.wikipedia.org/wiki/CR-V3_battery

 

Daju se za sitne pare kupiti preko eBaya. Samo ti uređaj treba moći primiti tako spojene baterije. Pogledao sam svoj stari Sonyjev fotić i u njega ne idu - baš ima rupu za svaku bateriju. Pa eto, da mi trebaju AA baterije, a da mogu ugurati takve baterije unutra (dakle, u osnovni format spojenih AA baterija), kupio bih upravo takve baterije. Mislim da bi proizvođači uređaja, koji još nisu prešli na proprietary Li-ion baterije, trebali uvažiti postojanje CR-V3 baterija i napraviti prozor za ulaganje baterija tako da i ove mogu unutra.

16 godina
moderator
offline
Re: Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat

Jako dobra stvar, samo što većina bolje dizajniranih utora za AA baterije ima žljebove za svaku AA bateriju (da spriječe prevrtanje) i to je glavna zapreka.

Kakvo im je zagrijavanje kod teškog opterećenja?

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 13:24 (DrNasty).
16 godina
moderator
online
Re: Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat
DrNasty kaže...

Jako dobra stvar, samo što većina bolje dizajniranih utora za AA baterije ima žlijebove za svaku AA bateriju (da spriječe prevrtanje) i to je glavna zapreka.

Ja sam si sad pogledao bežični miš i u njemu nemam žljebove, odnosno izgleda da bih mogao unutra ugurati jednu CR-V3 bateriju. Sad si ozbiljno razmišljam o tome - prvenstveno zbog samopražnjenja. Da imam još koji uređaj kojemu trebaju takve baterije, vjerojatno bih ih kupio.

 

DrNasty kaže...

Kakvo im je zagrijavanje kod teškog opterećenja?

Nemam pojma - pročitaj ovaj tekst ako ti se da: http://www.wrotniak.net/photo/c/rcr-v3.html

 

On veli da su se NiMH bolje zagrijale, ali su u konačnici i dale bolje performanse, tj. dosta više slika je uspio napraviti s njima. S druge strane, javio mu se i neki tip koji kaže da su njemu CR-V3 bolje baterije jer je njegov uređaj preosjetljiv na pad napona pa NiHM proglasi praznima dok su još dosta pune, a s CR-V3 nema problema kad inicijalno imaju 3V.

 

Treba uzeti u obzir i to da je taj tekst od 2005. I da danas koštaju daleko manje, barem ove koje se mogu kupiti preko eBaya. I neke su deklarirane na 1600-1800 mAh, ova njega je bila 1200. Uspoređivao ih je s NiMH od 2300 mAh. Mada, ako baš ideš gledati brojke, dvije NiMH baterije od 2300 mAh daju 4600 mAh, što je 3,5x veće od deklariranog kapaciteta ove njegove Li-ionske.

16 godina
moderator
offline
Re: Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat

Još jedan problem punjivih (RCR) je veći nominalni napon i opasnost za elektroniku uređaja. Čitao sam o LED svjetiljkama, high end primjerci koji daju više lumena su pogonjeni CR123A 3V baterijama, a punjive verzije su na 3,6 V i postoji mogućnost pregaranja diode.

 

Što se miša tiče, pogledaj ready2use Varte, iste su kao eneloop (oko 15% pražnjenja za godinu dana). Ja koristim 1600mAh verzije i stvarno sam zadovoljan (jedino je vrijeme punjenja lošije, 8h).

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 13:11 (DrNasty).
16 godina
moderator
online
Re: Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat
DrNasty kaže...

Još jedan problem punjivih (RCR) je veći nominalni napon i opasnost za elektroniku uređaja. Čitao sam o LED svjetiljkama, high end primjerci koji daju više lumena su pogonjeni CR123A 3V baterijama, a punjive verzije su na 3,6 V i postoji mogućnost pregaranja diode.

Sve je to jasno, no RCR-V3 su napona 3 V i mijenjaju dvije AA baterije - ako uređaj može podnijeti dvije klasične AA baterije, znači da radi na 3V (2x1,5V). Jedino je razlika s punjivim AA baterijama koje su 2x1,2 pa ispada da uređaj s njima kad su skroz pune radi tek na 2,4 V.

 

DrNasty kaže...
Što se miša tiče, pogledaj ready2use Varte, iste su kao eneloop (oko 15% pražnjenja za godinu dana). Ja koristim 1600mAh verzije i stvarno sam zadovoljan (jedino je vrijeme punjenja lošije, 8h).

Tnx. Vidjet ću što ću kupiti - ove Li-ionske su mi fora jer su nova tehnologija. {#} Zapravo, ne znam još sad kak će biti ta situacija s mišem - trenutno koristim žični miš - nešto me muči desna šaka, prvenstveno mali prst i ovog bežičnog, kojega sam do prek koji mjesec koristio zato jer mi žični nije dobro ležao u ruci, sam ostavio sa strane (sad mi je zapravo gore držati bežičnog koji mi je prije bolje pasao) i nekako mi se čini da ga neću moći dalje koristiti (a ni žični mi ne paše). Tako da ću u dogledno vrijeme valjda kupiti drugi miš i to vjerojatno žični. A druge potrošače AA baterija nemam (u tipkovnici ionako baterija dugo izdrži, Sonyjev fotić ne koristim više).

16 godina
moderator
offline
Re: Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat

Hm, na wiki linku koji si dao kažu da CR verzije (jednokratne) imaju napon 3 V, dok su RCR (punjive) sa naponom 3,7 V.

 

Miš nije potrošač, pa ako nepunjive alkalne AA baterije mogu izdržati par mjeseci, onda je neisplativo puno više dati za NiMH koje ćeš napuniti jednom u pola godine (karikiram period).

16 godina
moderator
online
Re: Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat
DrNasty kaže...

Hm, na wiki linku koji si dao kažu da CR verzije (jednokratne) imaju napon 3 V, dok su RCR (punjive) sa naponom 3,7 V.

Vjerojatno greška - trebalo bi istražiti odakle ta informacija. Ili je to možda zastarjela informacija. Jer u onom dugačkom tekstu, onog tipa koji je testirao baterije, njegova baterija je deklarirana na 3V, a i sve ove punjive na eBayu su deklarirane na 3V.

 

DrNasty kaže...

Miš nije potrošač, pa ako nepunjive alkalne AA baterije mogu izdržati par mjeseci, onda je neisplativo puno više dati za NiMH koje ćeš napuniti jednom u pola godine (karikiram period).

Ako pogledaš da NiMH AA bateriju kupiš za 1 dolar preko eBaya, onda se itekako isplati kupiti punjive. A više ni kod nas nisu skupe (kupiš komad za 10-15 kuna - valjda toliko koliko koštaju Duracellke alkalne ili čak jeftinije?). {#} A alkalne su - koliko? 2 kune po komadu? 2,5 kuna? One najveći šrot? Ispada te da si si vratio ulaganje u NiMH baterije (ako već imaš punjač) već kroz 2-4 punjenja. Pa makar ih koristio samo u mišu - doduše, tamo ti se vrati kroz malo dulji period.

 

Ma nije zapravo ni stvar u tome. Meni su alkalne baterije apsurd za išta što redovito koristiš - samo proizvodiš otpad.

16 godina
moderator
offline
Re: Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat

Možda zavisi od marke, modela i kvalitete/cijene, evo ove su deklarirane u tabeli na 3,3 V, onda dole piše 3 V (+/- 0,5 V, što je veliko odstupanje).

Ja sam vidio na ebayju jeftine AA NiMH po 3000 mAh, ali ne znam da bi to stavljao u bliceve jer se baterije jako griju kad ih se optereti, pa jedna jeftina baterija može sj.ebati 100x skuplji blic. Vartine 2100 mAh r2u su 9 € za 4 komada.

16 godina
moderator
online
Re: Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat
DrNasty kaže...

Možda zavisi od marke, modela i kvalitete/cijene, evo ove su deklarirane u tabeli na 3,3 V, onda dole piše 3 V (+/- 0,5 V, što je veliko odstupanje).

Trebao bi njih pitati što točno znače te dvije deklaracije. Uglavnom, ja se ne bih toliko uzrujavao oko tih stvar. Možda može biti problem kod svjetiljki i sličnih proizvoda, ali mislim da normalni elektronički uređaji mogu prihvatiti određena odstupanja, odnosno rade od-do napona. Ako sam dobro pohvatao stvari, fotići znaju kad je baterija prazna kad napon padne ispod neke vrijednosti.

 

Ja sam inače kupio zamjensku bateriju za kameru preko eBaya - tj. dvije, za kameru. Jedna je deklarirana 7,4 V, jedna 7,2 V, a originalna baterija je deklarirana na 6,8 V. Sad bih se ja trebao zabrinjavati hoću li s tim baterijama spaliti kameru? Jesam se zapravo malo zabrinjavao ispočetka. No, znaš na koliko je deklariran punjač (ili bolje da se izrazim - adapter za napajanje, s ozbirom da se spaja u kameru i da kamera može raditi s njim i bez da se baterija nalazi u njoj)? Na 8,4 V. {#}

 

DrNasty kaže...

Ja sam vidio na ebayju jeftine AA NiMH po 3000 mAh, ali ne znam da bi to stavljao u bliceve jer se baterije jako griju kad ih se optereti, pa jedna jeftina baterija može sj.ebati 100x skuplji blic.

A probao si ili su ljudi pisali o njima ili što? Ali dobro - blicevi su jako opterećujući. Sumnjam da bi se takve baterije nešto osobito zagrijavale u mali potrošačima, tipa miša ili zidnog sata. Drugim riječima - da, te jeftine baterije iz Kine su navjerojatnije smeće - sad je samo na korisniku da zna pravilno iskoristiti to smeće. {#}

 

DrNasty kaže...

Vartine 2100 mAh r2u su 9 € za 4 komada.

Znači, nekih 16 kuna po komadu. Nije strašno. Alkalna Duracellka kod nas košta 10-12 kuna po komadu (ne znam za koliko se mogu naručiti izvana). Mislim - čovjek mora biti lud da onda kupuje kvalitetne alkalne baterije umjesto kvalitetenih punjivih. A ako će kupovati hrpu jeftinih alkalnih, onda je jasno da troši puno alkalnih baterija i da bi mu se umjesto njih isplatilo kupovati punjive - već sa 6 punjenja će mu se isplatiti punjive baterije ako ih uspoređujemo s najjeftnijim i najlošijim jednokratnim. Sve se svodi na to da su jednokratne baterije isplavite i smislene EVENTUALNO samo za slabe potrošače, tipa zidnih satova.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 15:26 (mbaksa).
16 godina
moderator
offline
Re: Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat
mbaksa kaže...

A probao si ili su ljudi pisali o njima ili što?

Nisam probao ali sam ipak skeptičan, zbog onog na slici {#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat
mbaksa kaže...
Tnx. Vidjet ću što ću kupiti - ove Li-ionske su mi fora jer su nova tehnologija. {#} Zapravo, ne znam još sad kak će biti ta situacija s mišem - trenutno koristim žični miš - nešto me muči desna šaka, prvenstveno mali prst i ovog bežičnog, kojega sam do prek koji mjesec koristio zato jer mi žični nije dobro ležao u ruci, sam ostavio sa strane (sad mi je zapravo gore držati bežičnog koji mi je prije bolje pasao) i nekako mi se čini da ga neću moći dalje koristiti (a ni žični mi ne paše). Tako da ću u dogledno vrijeme valjda kupiti drugi miš i to vjerojatno žični. A druge potrošače AA baterija nemam (u tipkovnici ionako baterija dugo izdrži, Sonyjev fotić ne koristim više).

Bežićni miševi su dosta mali potrošači. Klincima i meni na dvije Logitech kombinacije miš+tastatura punjive Sanyo AA baterije (2700mAh) izdrže po 2 mjeseca. Ne znam koliko se isplati trošiti novce na LiIon + poseban punjač?


BTW, nevezano za temu: ako ti trne mali prst ili osjećaš trnce cijelim vanjskim dijelom šake, pogledaj kod doktora da ti nije tzv. sindrom karpalnog tunela, česta boljka (nas) informatičara:-( Zna biti poprilično zeznuto (odumiranje živaca) ako se na vrijeme ne liječi tj. operira.

16 godina
offline
Re: Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat
DrNasty kaže...
mbaksa kaže...

A probao si ili su ljudi pisali o njima ili što?

Nisam probao ali sam ipak skeptičan, zbog onog na slici {#}

To se zove Mačak od 10 kila, u Vreči to sigurno kolko košta i kak je označeno 3000mAh tolko i valja uglavnom ništkoristi fučkaš to.{#}{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
16 godina
moderator
online
Re: Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat
DrNasty kaže...
mbaksa kaže...

A probao si ili su ljudi pisali o njima ili što?

Nisam probao ali sam ipak skeptičan, zbog onog na slici {#}

Ja bih prije očekivao da će se zbog toga ekspresno potrošiti kod vrlo jakih potrošača, ali eto -nisam koristio AA baterije u jakim potrošačima tako da ne znam kako se ponašaju.

 

Koristio si i neke baterije koje su ti se pregrijavale u flashu?

 

Luciano kaže...
Bežićni miševi su dosta mali potrošači. Klincima i meni na dvije Logitech kombinacije miš+tastatura punjive Sanyo AA baterije (2700mAh) izdrže po 2 mjeseca. Ne znam koliko se isplati trošiti novce na LiIon + poseban punjač?

Jasno, kad već imaš dobre punjive baterije, onda ti se ne isplati trošiti na Li-ionske. Sad, kad bismo znali da će (duplo) duže izdržati, to bi bila druga priča.

 

Luciano kaže...

BTW, nevezano za temu: ako ti trne mali prst ili osjećaš trnce cijelim vanjskim dijelom šake, pogledaj kod doktora da ti nije tzv. sindrom karpalnog tunela, česta boljka (nas) informatičara:-( Zna biti poprilično zeznuto (odumiranje živaca) ako se na vrijeme ne liječi tj. operira.

Čak si i razmišljam o tome. Nekako si mislim da je uzrok tome to što previše toga radim s tim malim prstom - naučio sam se krivo držati mobitel (držim mali prst ispod mobitela da mi ne sklizne, na sličan način držim i čašu), a sad sam skužio i da kad pomičem miš ulijevo, da mi je zapravo najviše pri toj radnji opterećen upravo mali prst, jer miš zapravo njime guram. I skužio sam ga mali prst istežem kad trebam stisnuti slovo ž ili puknuti Enter. Tak da ću prvo sad pokušati ispraviti sve te krive stvari koje radim pa ćemo onda vidjeti.

 

rambox kaže...
DrNasty kaže...
mbaksa kaže...

A probao si ili su ljudi pisali o njima ili što?

Nisam probao ali sam ipak skeptičan, zbog onog na slici {#}

To se zove Mačak od 10 kila, u Vreči to sigurno kolko košta i kak je označeno 3000mAh tolko i valja uglavnom ništkoristi fučkaš to.{#}{#}

Ma daj. Jedna takva punjiva baterija košta 5 kuna. Najjeftinije, najslabije, najnekvalitetnije baterije koje možeš kupiti u dućanu koštaju koliko - 2 ili 2,5 kune? Što to znači? Znači da je dovoljno da tog mačka u vreći dvaput napuniš i ako će izdržati samo onoliko koliko ona bijedna baterija za 2,5 kune (koja je deklarirana na koliko? 1500 mAh?) ti si na nuli. Sa svakim daljnjim punjenjem ti profitirao, a profitirala je i Zemlja, jer nećeš bacati stare baterije i tako stvarati otpad. {#} Kupio sam inače bratu nekakve takve bezvezne baterije - 8 AA i 8 AAA, također nazivno visokog kapaciteta, s punjačem - sve skupa nekih 70 kuna. Znači, oko 4 kune po bateriji. Jest da je punjač smeće, jest da baterije ne ulijevaju povjerenje, ali - rade. Prve koje je napunio su mu relativno kratko trajale u mišu, drugi put je već bila bolja situacija. Trebao bih ga sad pitati kakva je konkretno situacija, ali s obzirom da je majka u tipkovnici koristila Duracelke AAA, koje su strašno skupe, mislim da su se približili nuli, a sve nakon toga znači uštedu, ali rekoh - nije stvar samo u uštedi novca, nego je stvar u stvaranju daleko manje smeća. Pa makar i te baterije doživljavao kao smeće. {#} Koje nema deklariran kapacitet.

 

Kužiš u čemu je stvar? Ja baterije ne doživljavam kao proizvod - ja kao proizvod koji meni treba doživljavam električnu energiju. Zašto bih za prijenos te električne energije nepotrebno zagađivao prirodu i onda još to i skupo plaćao? Nema smisla. Zato sam i spominjao Li-ionske baterije, jer su Li-ionske baterije najčešće i najpozdanije. Kad usporedim korištenje svog starog fotića s AA baterijama i novijeg s propriatery Li-ion baterijom ili kamerom - razlika je nebo i zemlja. AA baterije, ako nemaš tipa Eneloop moraš puniti dan prije nego planiraš fotić koristiti. Kod Litij-ionskih napuniš i - to je to. Kad ti se nešto fotka ili snima, uzmeš i fotkaš ili snimaš. Treba naglasiti i to da su se Eneloop baterije pojavile na našem tržištu - kad? Pred nekoliko godina? Tako da one sad malo mijenjaju situaciju.

16 godina
moderator
offline
Re: Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat
mbaksa kaže...

Ja bih prije očekivao da će se zbog toga ekspresno potrošiti kod vrlo jakih potrošača, ali eto -nisam koristio AA baterije u jakim potrošačima tako da ne znam kako se ponašaju.

 

Koristio si i neke baterije koje su ti se pregrijavale u flashu?

 

Da, flash može povući dosta struje koje NiMH baterije daju (za razliku od alkalnih, pa se i dosta brže puni kondenzator), samim tim se baterije dosta ugriju (skoro pa neugodno vruće) ako opalim nekoliko puta na full power (realni/testirani GN je 34, mada kinezi deklariraju 39, što znači da je dosta jak). Nikon SB-900 posebno ima problema sa nakupljanjem topline (najavili su SB-910 neki dan koji adresira probleme sa hlađenjem), Bara mi kaže da su eneloopice dosta hladnije od običnih NiMH i da nije imao problema.

Zato sam skeptičan prema no-name baterijama jer osim što vjerovatno neće dati deklarirani kapacitet, mogu imati još raznih neželjenih nuspojava/mana koje ne bi bile vidljive u malim potrošačima.

16 godina
moderator
online
Re: Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat
DrNasty kaže...
Da, flash može povući dosta struje koje NiMH baterije daju (za razliku od alkalnih, pa se i dosta brže puni kondenzator), samim tim se baterije dosta ugriju (skoro pa neugodno vruće) ako opalim nekoliko puta na full power (realni/testirani GN je 34, mada kinezi deklariraju 39, što znači da je dosta jak). Nikon SB-900 posebno ima problema sa nakupljanjem topline (najavili su SB-910 neki dan koji adresira probleme sa hlađenjem), Bara mi kaže da su eneloopice dosta hladnije od običnih NiMH i da nije imao problema.

Zato sam skeptičan prema no-name baterijama jer osim što vjerovatno neće dati deklarirani kapacitet, mogu imati još raznih neželjenih nuspojava/mana koje ne bi bile vidljive u malim potrošačima.

Kužim. Ma nisam ni ja imao bogzna kakva očekivanja od baterjia koje sam bratu naručio niti ih je on planirao koristiti u nečem poput flasha. Tu naravno treba ići na provjereno - ili eventualno kupiti tek tek toliko da se proba pa APP (ako prođe, prođe). Sasvim je jasno da punjiva baterija za 1 dolar ne može davati 3000 mAh ili će biti nekih drugih problema.

 

Inače, što se tiče ovih Li-ionskih proprietary baterija koje sam kupio za Sonyjevu kameru - deklariran im je velik kapacitet (3900 i 4200 mAh - Sonyjeva originalna te klase je deklarirana na 3900, ja sam s kamerom dobio manju, s oko 1000 mAh) - baterije stvarno dugo drže i blizu su deklariranog kapaciteta. Doduše, ova od 3900 (koštala nekih 130 kuna) je nešto izdržljivija od ove od 4200 (koštala nekih 70 kuna), ali u globalu sam zadovoljan baterijama (tj. baterijom jer sam jednu uništio {#} - svojom krivnjom, nevezano uz kameru ili punjač). Jedino me jedna jednom zeznula - kad je bila pri kraju, kamera je ostala bez struje pa se zadnja snimka nije ispravno snimila na karticu (ali ipak je radila). Tu je pretpostavljam problem što su te baterije deklarirane na 7,4/7,2 volta, što bi vjerojatno značilo da i kad su pri kraju, imaju viši napon nego originalne Sonyjeve pa kamera ne zna da je baterija stvari pri kraju, misli da može još izdržati, pa se ne isključi na vrijeme.

16 godina
moderator
offline
Re: Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat

Ako tražiš zamjenske baterije, Lenmar je jedan od proizvođača koji radi pristupačne zamjenske modele, a opet je iznad no-name ebay modela.

16 godina
moderator
online
Re: Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat
DrNasty kaže...

Ako tražiš zamjenske baterije, Lenmar je jedan od proizvođača koji radi pristupačne zamjenske modele, a opet je iznad no-name ebay modela.

60 dolara umjesto Sonyjevih 1300 kuna kod nas (edit: kad sam kupovao je bila 1300, sad je 900 kuna, što je i dalje jako mnogo) - super. 60 dolara (+ dostava) umjesto 13 dolara no-name s eBaya? Glasam za 13 dolara. {#} Pa makar ne imao dvogodišnju garanciju. Ako koja prije ispusti dušu, lako kupim drugu. Što jednu - još tri. {#} Zapravo kad sam ove naručivao, bio sam jako skeptičan i namjerno sam naručio baterije od dva različita proizvođača preko dva različita prodavača, jer sam ciljao na ono - ako je samo jedna dobra, puna šaka brade. A kad ono - došle obje dobre.

 

PS da imam para, radije bih kupio tu Lenmarovu s garancijom. {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 22:43 (mbaksa).
16 godina
offline
Re: Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat
DrNasty kaže...

Ako tražiš zamjenske baterije, Lenmar je jedan od proizvođača koji radi pristupačne zamjenske modele, a opet je iznad no-name ebay modela.

Kaj če mu zamjenjske baterije, kad če svake normalne Ni-MH od provjerene firme bit super za svaki fotič sigurno bez greške.{#} Imam i ja Sony Digitalac star nekoliko godina, kladim se da ima baš ovakve Baterije fotka ispod ja sam iste ovakve dobil uz Fotič i one su svoje odvozile kaj drugo sad trenutno imam dvije AA Eneloop i dva komada AA Panasonic i to je to.{#}

 

http://agenmainan.com/image/cache/data/Battery/image_batera-charge-sony-stamina-500x500.jpg

 

 

http://www.protis.hr/products/details/baterija-tip-aa-nickel-metal-hydride-2-kom-punjive-2600mah-panasonic-p6p2bc2600/17451

 

http://www.nabava.net/trazilica.php?tp=0&q=eneloop

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
16 godina
moderator
online
Re: Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat
rambox kaže...
DrNasty kaže...

Ako tražiš zamjenske baterije, Lenmar je jedan od proizvođača koji radi pristupačne zamjenske modele, a opet je iznad no-name ebay modela.

Kaj če mu zamjenjske baterije, kad če svake normalne Ni-MH od provjerene firme bit super za svaki fotič sigurno bez greške.{#}

Ma mi smo otišli s raspravom u malo druge vode. Ne znam ni kakve bi to bile "zamjenske (AA) baterije", kad AA baterije nisu proprietary, nego su općeprihvaćeni standard. Da, naravno, provjerene firme su u pravilu bolje.

16 godina
moderator
offline
Re: Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat
mbaksa kaže...

60 dolara umjesto Sonyjevih 1300 kuna kod nas (edit: kad sam kupovao je bila 1300, sad je 900 kuna, što je i dalje jako mnogo) - super. 60 dolara (+ dostava) umjesto 13 dolara no-name s eBaya? Glasam za 13 dolara. {#} Pa makar ne imao dvogodišnju garanciju. Ako koja prije ispusti dušu, lako kupim drugu. Što jednu - još tri. {#} Zapravo kad sam ove naručivao, bio sam jako skeptičan i namjerno sam naručio baterije od dva različita proizvođača preko dva različita prodavača, jer sam ciljao na ono - ako je samo jedna dobra, puna šaka brade. A kad ono - došle obje dobre.

 

PS da imam para, radije bih kupio tu Lenmarovu s garancijom. {#}

 

Da, a osim garancije dobiješ i proizvođačeve specifikacije (a možda i koji mAh više), pa će i kamera pouzdanije raditi (npr. možda ti se ne bi desila greška kod zapisivanja). Razlika u cijeni se pogotovo vidi kod skupljih i kapacitetnijih baterija, čak su neke i više nego duplo jeftinije od originala (kao tvoj slučaj), dok je za moj aparat razlika 20% (40$ vs 50$ na amazonu, ali sam čitao iskustva korisnika, zna nekad errore bacati sa zamjenskom).

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.12.2011 23:01 (DrNasty).
16 godina
moderator
online
Gdje nabaviti nove baterije za sony fotoaparat

Još jedna kul stvar - AA NiMH baterije koje se pune preko USB porta! {#}Rechargeable AA1.2V USB Batteries NiMH Cells 1450mAh x2

 
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice