5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu

poruka: 35
|
čitano: 9.121
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu

Udruga Svijet fotografije poziva Vas na 5. Međunarodni fotosajam koji će se održati 17. listopada 2009. od 10h do 16h u Pučkom otvorenom učilištu, Ulica grada Vukovara 68 u Zagrebu. Ulaznica je 10 kuna.

Program 5. fotosajma:

10:30 - 12:00 Povodom međunarodne godine astronomije i 5. Međunarodnog fotosajma Boris Štromar će uz predavanja prezentirati i razne tehnike astrofotografije. Posjetitelji će tijekom predavanja moći vidjeti fotografije i opremu kojom su napravljene.

12:00 - 13:00
Predavanje o studijskoj rasvjeti pod vodstvom profesionalnih fotografa Jadranka Begića, Timora Šatare i Gorana Katića.

13:00 - 14:00 Predavanje o digitalnoj obradi fotografija u Photoshopu pod vodstvom profesionalnog fotografa Jadranka Begića.

14:15 - 15:30 Foto session u suradnji Svijet Medija, Sony Overseas S.A. predstavništvo u Hrvatskoj i Fotosvijet d.o.o. u kojem će posjetitelji moći isprobati studijsku rasvjetu i mnogobroje dodatke za rasvjetu od osvjetljive pozadine, softboxa za bljeskalice, snoot, barn doors (klapne) s filterima u boji, saćaste nastavke za reflektor do soft light reflektor (ili beauty dish popularni tanjur) i dr. i koristiti Sony DSLR fotoaparate uz savjete profesionalnih fotografa Timora Šatara i Gorana Katića.

Ulaz i izlaz na predavanja su slobodni, pa ni prethodna najava nije potrebna. Ako i zakasnite na početak, slobodno uđite, nećete biti kažnjeni. Namigiva

Zahvaljujemo Jadranku Begiću i Timoru Šatari, ekipi iz CahayaBox za pomoć pri organizaciji predavanja.

S prosjekom od oko 1000 posjetitelja i 40 izlagača, zagrebački fotosajam najveći je događaj ovakvog tipa i u ovom dijelu Europe. Po broju izlagača nadmašila nas je samo bečka fotoburza koja ipak ima upola manje posjetitelja. Veći sajmovi ove vrste u Europi su u Bievresu, blizu Pariza i Houtenu u Nizozemskoj.

Cilj sajma je omogućiti ljubiteljima fotografije da na jednom mjestu prezentiraju, prodaju i razmjenjuju svu fotografsku opremu, od najnovijih modela fotoaparata i studijske rasvjete do starih analognih fotoaparata koje više ne možete naći u redovnoj prodaji. Uz ponuđenu fotoopremu tu su i predavanja i prezentacije koje će se, zbog velikog interesa posjetitelja, održati u dvorani sa 200 sjedećih mjesta.

http://www.fotosajam.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.9.2009 20:20 (Ivan Bajlo).
 
2 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu

OK, tko pije kavu na tom sajmu?

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu
nitko?
baš nitko?
pih
:D
16 godina
neaktivan
offline
5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu

ja cu pokusati ali ne garantujem, beba bas i nije za sajmova a i mali bi garant ako krene razbijati razbio neki d3x

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu
ksoric kaže...

OK, tko pije kavu na tom sajmu?

nadam se da ću stić. frend se ženi, tak da ću navratiti samo na brzinu.

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: 5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu

Ahh nije mi u planu ići u Zagreb, ali bilo bi jako lijepo otići Osmijeh

Atomska bubamara - Last known good rank
15 godina
neaktivan
offline
5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu

hehe

kak najčešće ispadne da manje "problema" oko dolaska imaju oni koji su van zagreba nego mi iz zagreba

 

:diže čašu u ime života u metropoli:

 

Izlanuo se

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu
draenei kaže...

:diže čašu u ime života u metropoli:

 

Izlanuo se

 

  Neka vama naše metropole, ali dobro je meni i na moru. ;-)

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
15 godina
neaktivan
offline
RE: 5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu

*ironiija*

 

Neodlučan

16 godina
moderator
offline
5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu

Eh, volio bih da mogu iskombinirati nekako da dođem.

Nije se usr*o onaj kojem je daleko zahod, nego onaj ko je kasno krenuo.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu
draenei kaže...

*ironiija*

 

Neodlučan

  Znam, i dolijevam ulje na vatricu.  Osmijeh

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
15 godina
neaktivan
offline
RE: 5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu

ulje...na.....vatru.....oh

jadna ja :(

 

mijenjam kavu za alkohol!

15 godina
neaktivan
offline
5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu

Alkohol u rano jutro?

Dogovoreno! Cool

Vuk dlaku mjenja ali nikada!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu

Ej!!

Jel zna mozda netko iz iskustva kakvi su fotici tamo tj. jel pametno uzet neke novce s sobom i nadat se nekom oke foticu (dslr) za normalnu cijenu?!?

Tipa, neki canonov fotic (dslr) za oko 2000kn?!

I kakav je sajam inace?nisam nikada bila, a imam volje vidjet to pa pitam jel se isplati?

Nadam se necijem odgovoru!Pozdrav!!:))

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu

Isplati se jer i do 30% možeš kupiti neki fotić koji je relativno skup.

Private
16 godina
neaktivan
offline
5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu

Ako se znamo cjenkati onda da, a ima dosta i rabljene opreme pa ako se kužimo može se svašta kupiti.

A slika najbolje govori...

 

Na Youtube možete pogledati:

za fotografije posjetite našu galeriju:

http://www.fotosajam.com
 
0 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: 5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu
Artena kaže...

Ej!!

Jel zna mozda netko iz iskustva kakvi su fotici tamo tj. jel pametno uzet neke novce s sobom i nadat se nekom oke foticu (dslr) za normalnu cijenu?!?

Tipa, neki canonov fotic (dslr) za oko 2000kn?!

I kakav je sajam inace?nisam nikada bila, a imam volje vidjet to pa pitam jel se isplati?

Nadam se necijem odgovoru!Pozdrav!!:))

 

ako naletiš na nekog tko prodaje polovni DSLR, onda možda naletiš na neki olympus E1, ili tak neš.

al inače - ne, samo analogija.

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
14 godina
neaktivan
offline
5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu

Elkarrde....(tnx)

 

Hm, vidjet cu, a tako bi jedan dobar fotic, vec se predugo vremena krpam sa canonovim digitalcem, mislim nije los al ono.... kolko bi fotke mogle bit bolje tj. ne bolje, nego bi imala vise mogucnosti!!;))

 

*i zasto brijem po nadimku da si ti Felixov buraz?!

nvm*

 

Pozdrav!!:))

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu
Artena kaže...

*i zasto brijem po nadimku da si ti Felixov buraz?!

nvm*

hehe, možda jer jesam? ;)

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
neaktivan
offline
RE: 5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu

mos misliti da mi je za nekolikominuta prije mene covjek kupio savrseno ocuvan FA35 2.0 za 100€, da mogu dohvatiti ujeo bih se za guzicu

16 godina
neaktivan
offline
5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu

i novi fotići su isto na popustu, tjedan dana prije prošlogodišnjeg ovogodišnjeg (koji je bio u travnju) sajma ja sam kupio svoj K-m za 3500 kn a na sajmu je nov bio 3000 u istom kitu, sve isto

 

tako da ima popusta ;)

http://damir-zg.deviantart.com/
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.10.2009 9:10 (damir_zg).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu

Evo i mene ziv sam :D hvala na pitnaju XD

 

kad smo kod sajma dolazi nas 4 iz vz, i mene osobno zanima jel ima pentax objektiva i za kolko se prodaju uglavnom :D

jer sam cul da je na proslom fotosajmu bilo svega 2 polovna objektiva za kupit :( (novi nisu bed za par soma imas kaj oces - sam kaj nemam par soma viska) ali nekih 500-700 kn bi islo

ak ne objektivi pentax rabljeni blicevi?? (p.s. ak ima ko kaj tak s foruma javite)

 

Grjesiti je ljudski ali za potpun kaos ipak treba kompjuter
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2009 10:55 (Akhenaten).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu
Akhenaten kaže...

kad smo kod sajma dolazi nas 4 iz vz, i mene osobno zanima jel ima pentax objektiva i za kolko se prodaju uglavnom :D

jer sam cul da je na proslom fotosajmu bilo svega 2 polovna objektiva za kupit :( (novi nisu bed za par soma imas kaj oces - sam kaj nemam par soma viska) ali nekih 500-700 kn bi islo

ak ne objektivi pentax rabljeni blicevi?? (p.s. ak ima ko kaj tak s foruma javite)

 

prošli put je bilo jako slabo, nemam pojma kak bi moglo biti ovaj put, no nemoj se nadati puno.

 

također, s blicevima jako oprezno, stariji blicevi (iz '80ih i '70ih) imaju visok napon okidanja - prže elektroniku na digitalcima.

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
RE: 5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu

to znam, ali mislim da bi se dal naci nek bliz oko 10 god starosti koji bi mogel biti ok za nekih 500 kn

Grjesiti je ljudski ali za potpun kaos ipak treba kompjuter
16 godina
neaktivan
offline
RE: 5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu
Akhenaten kaže...

to znam, ali mislim da bi se dal naci nek bliz oko 10 god starosti koji bi mogel biti ok za nekih 500 kn

za tu lovu ti nabavim novi novcati blic s manualnim podešavanjem snage od 1/1 do 1/64, s 90° bounce i 360° swivel glavom, i integriranim optičkim triggerom. i ne prži elektroniku. Smijeh

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
16 godina
neaktivan
offline
5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu

Evo još par dodatnih informacija:

Do sada je prijavljeno 34 izlagača i rezervirano 74 stolova i novi se javljaju svaki dan, a kao posebno iznenađenje posjetitelji će tijekom foto sessiona imati priliku fotografirati bivšu Miss sporta i manekenku Stefany Hohnjec. Molim da budete pristojni inače ćete dobiti trajnu zabranu posjeta fotosajmu. Namigiva


U petak iz tiska izlazi knjiga Hrvatska novinska fotografija 2008. i moći će se kupiti već idući dan na 5. Međunarodnom fotosajmu.

"Hrvatska novinska fotografija 2008." donosi 115 najboljih radova hrvatskih fotoreportera iz 2008. godine. Odabrani radovi proizlaze iz godišnjeg natječaja za najbolje fotografije kojeg organizira Zbor fotoreportera Hrvatskog novinarskog društva. Sudjeluju samo profesionalni fotoreporteri iz cijele zemlje, a međunarodni stručni žiri odabrao je pobjednike te najvrijednije i najznačajnije fotografije koje su obilježile 2008. godinu. Ovakav presjek podsjeća nas na trenutke i emocije iz sfere nacionalnih vijesti, ali uključuje i one ljude i događaje koje nismo stigli zamijetiti, a fotografski su visoko vrijedni. Knjiga sadrži objavljivane fotografije, ali i one koje nisu dospijele na novinske stranice, a istovremeno svojom kvalitetom zaslužuju biti primjećene i upamćene.

Cijena knjige: 75 kn

http://www.fotosajam.com
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu

Elkadre,,,, u kakvom stanju? za pentaxa?

 

 

ummm,, zainteresiran!

Grjesiti je ljudski ali za potpun kaos ipak treba kompjuter
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 12:01 (Akhenaten).
16 godina
neaktivan
offline
RE: 5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu
Akhenaten kaže...

Elkadre,,,, u kakvom stanju? za pentaxa?

 

 

ummm,, zainteresiran!

novo, u kutiji.

 

imaš pm, da ne offtopičarimo ovdje. ;)

ea mel tation dignissim theophrastus. inani aperiam inciderint an pri. ut ius nulla quodsi corpora. aliquid vocibus.
15 godina
neaktivan
offline
5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu

Jao koja je ovo trgovina ovdje :D

 

Uglavnom, ja sam bio. Bilo je vise Pentax stvari nego prosle godine. Pogotovo kod jednog gospodina iz Beograda kod kojeg sam nabavio prime objektiv 50 M 1.7 za 150kn, a slike ostre da boli glava :D Blitz star nekih 25g, uredno radi sa K20D. I jos jedan objektiv, 40-80, Pentaxov... nista posebno, dobio ga na poklon :D Bilo je svega i svacega.. svaki put sve bolje i bolje.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 5. Međunarodni fotosajam, 17. 10. u Zagrebu

ma bilo jeo kej, ali nisam nasel nist pretjerano zanimljivo meni,,,

 

jedino sam kupil torbu aka ruksak od vanguarda i poklopac za objektiv koji mi trebal,,,, ironija je bila da sam ga kupil na standu od pentaxa za 250 kn dok je isti na standu od vanguarda bil 320 mislim :D kad smo im to rekli zena je ostala zbunjena i isla zvat sefa XDCool

Grjesiti je ljudski ali za potpun kaos ipak treba kompjuter
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice