Uvod u kinematografiju i stvaranje filma

poruka: 4
|
čitano: 3.805
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Uvod u kinematografiju i stvaranje filma

Vjerujem da nisam jedini koji se ovime bavi,ali eto,jedan od mojih hobija uključuje pisanje scenarija i snimanje filmova.Kako nisam naletio na nijednu sličnu temu o ovome,odlučio sam otvoriti vlastitu temu u kojoj ću pričati o trikovima,DIY projektima,obradi,zvuku,rasvjeti na sceni i slično,te ako bude zainteresiranih,mogu priložiti neke slike sa seta te korisne linkove.

 

Za početak....

1)Prvi korak je ''pisanje'' knjige snimanja koja sadrži razne isječke i crteže,a služi kako bi redatelju/scenaristu opisao detalje snimanja te poželjan izgled na sceni.

2)Svaki film bilo da se radi o animiranom,igranom ili bilo kakvom drugom žanru zahtijeva unaprijed pripremljen i do kraja razrađen scenarij koji sadrži:


   a)Dijaloge glumaca i njihova imena
   b)Opis lokacije i doba dana(interijer/exterijer,dan/noć i mjesto)
   c)Specifične efekte(Šum kiše,prigušeno svjetlo,itd.)
   d)Kutevi snimanja(rakusi,perspektive i ostalo)

   c)Plan snimanja koji sadrži datum,popis glumaca,lokaciju snimanja i potrebne rekvizite

 

3)Počinje produkcija,mikrofoni su uključeni,glumci spremni,a redatelj razrađuje rasvjetu i kuteve snimanja koji su pogodni,te provjeravaju kvalitetu zvuka,
   na samom kraju,kamera se uključuje i klapa označava početak snimanja

 

4)Nakon snimanja,svi materijali se pregledavaju i odabiru najbolje scene koje će se kasnije montirati skupa s obradom  zvuka,dodaju se razni efekti,zvučni
      te color grading i ostali efekti koji će vašem filmu dati jedinstveni stil.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.2.2015 15:33 (CyberPlague).
10 godina
offline
Re: Uvod u kinematografiju i stvaranje filma

Jako dobra tema kolega haha. Inace imam pitanje za sve koji se bave video editingom filmova ili bilo cega.

Koji softwer koristite to jest u kojem vam je najlakse raditi i snaci se, meni definitivno sony vegas..

Stipe
9 godina
neaktivan
offline
Uvod u kinematografiju i stvaranje filma

Evo nakon par mjeseci odustalo se od prvog filma što zbog nemogućnosti rendanja(2.5K) i tehničkih poteškoća pa sve do glumaca koji su odustali od projekta.

Trenutno je u planu novi film i ekipa radi na stabilizatorima za Dashboard mount i za 2 tjedna počinje snimanje prvih scena u vožnji.Možete očekivat i BTS sadržaje u ovoj temi

15 godina
neaktivan
offline
Uvod u kinematografiju i stvaranje filma

Ajde ako imaš vremena/volje malo podrobnije objasni neke od koraka snimanja filma (ili barem onaj korak u koji si ti uključen), bilo bi super znati kako to ide.

--------------------------------------------------------------------------------------------
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice