Star Trek - Enterprise

poruka: 543
|
čitano: 113.562
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Star Trek - Enterprise

STAR TREK ENTERPRISE smjenjuje Voyagera ovog četvrtka 01.04.2010 (zar nije ironično nx-01 -> 01.04.2010 = prvi april) te će se emitirati u istom terminu.16.20h te repriza u 00.20.(nesumnjam da će sport ili sabor poremetit emitiranje...)

  
Star Trek: Enterprise je serija nastala 2001. i osmišljena od strane dvojca Brannona Brage i Ricka Bremana.

Pilot epizoda Enterprisea, "Broken Bow" je emitirana na UPN-u 26.09.2001.

Prve dvije sezone egzistira samo pod imenom "Enterprise", no dolaskom treće sezone i Enterprise dobiva dodatak "Star Trek".
Serija je zamišljena kao prequel svim ostalim Star Trek serijama. To je izazvalo mnogo pozitivnih i negativnih reakcija. Sjetimo se samo Lucasovih Star Warsa...
 
Enterprise je prvi brod Zvjezdane Flote, klase NX-01, sa warp 5 motorom koji je stvorio ljudima priliku da počnu istraživati galaksiju.

Glavna ideja serije je da prikaze nastanak Federacije.

 

U prve 3 sezone je temeljna radnja serije bio Temporalni hladni rat koji nije bio bas hvaljen ni od gledatelja ni od kritike. Serija je u prve dvije sezone forsirala

stand-alone epizode, a zanemarivala višedijelne nastavke. To se pokazalo greškom jer se nakon 3. sezone pokazalo da su višedijelni nastavci bas ono u čemu

je Enterprise najjači. Enterprise se atmosferom dosta ističe od prijašnjih Star Trek spin-offova.
Brod je mračan, prevladavaju tonovi sive i plave boje, osvjetljenje je slabije. Naravno, to je pozitivno jer je radnja ipak 200 godina prije TNG ere.

Efekti su pretežito izvanredni i spadaju u najbolje efekte ikad viđene u TV seriji. 2004. godine, Enterprise je dobio Emmya za najbolje specijalne efekte za epizodu "Countdown".

Uvodna špica je veliko osvježenje u odnosnu na prijašnje. Vise nemamo brod koji prolazi kroz anomalije, mimo planete itd. već kroz špicu pratimo povijest ljudskog

napretka prikazujući razne inserte iz ljudske povijesti.

Glazba nije vise instrumentalna već prerada pjesme "Faith of the Heart" Roda Stewarta. Pjesmu je za Enterpriseove potrebe izveo Russel Watson.

Završna špica u 1.-oj epizodi je drukčija od ostalih jer koristi instrumentalnu izvedbu "Faith of the heart", dok ostale koriste "Archer's theme" koju je skladao Dennis McCarthy

i bila je opcija za uvodnu špicu.


Ukratko:

1. sezona - lansiranje broda, početak istraživanja, upoznavanje, napeti odnosi sa vulkancima,andorijancima i drugima. Uvod u Temporal Cold War (kojeg ni sam nisam skužio)

2. sezona - isto kao i prva samo su likovi su opušteniji,ima boljih epizoda, tenzije između andorijanaca i vulkanaca rastu te sukob eskalira,a enterprise se nađe u sredini toga itd.
                   Ono neočekivano je kraj 2. sezone, zemlju napadne jedna sonda i pobije 7mil. ljudi, enterprise odlazi a Zemlju i biva nešto nadograđen.


3. sezona - primarno se orijentira na traženje ksindija unutar expanse-a, da spriječe ono što su započeli. Malo podsjeća na voyagera, nema im tko pomoći,a neprijatelji sa svih

                   strana vrebaju te ima puno anomalija na koje brod svako malo nailazi radeći štetu. Atmosfera je jako mračna ovdje, osobno mi je ovo najnapetija sezona star trek-a

                   te jedina kroz koju se proteže samo jedan cilj.

4. sezona - početak 4.-e sezone je neočekivan i napet te prve dvije epizode označuju kraj temporalnog hladnog rata i enterprise se vraća kući teško oštećen od svega što mu(joj)

                   se dogodilo. Zanimljivost ove sezone je to što palicu preuzima Manny Coto koji uvodi novi štih te povezuje par epizoda u jednu cjelinu(arc) tako ima par arc-ova :

                   augumenti, vulkanci, andorijanci... Ima i dvodjelna epizoda u paralelnom svemiru,za te 2 epizode je napravljen posebna uvodna špica. U prvom arcu se javlja i brent spinner

                   u ulozi dr. Noonien  Soong-a, te se napokon javljaju romulanci i početak federacije.

Znači radnja se dešava od 2151. godine do 2154. godine (tko je gledao avatara tamo je 2154 godina, kako su tamo ljudi zaostali prema ovima hehe)


Jedina star trek serija koju možete skinuti/kupiti u 720p HD formatu uz remastirani TOS.



Nešto sam prepisao sa www.ufprcroatia.com ,a nešto sam.

Više o enterprise-u:

http://www.ufpcroatia.com/link.php?kat=uvod/ent

Više o uvodnoj špici:

http://www.ufpcroatia.com/link.php?kat=uvod/ent_uvodna

Ovdje imate kratki sadržaj svih epizoda enterprise-a i ostalih ST serija te vijesti i ostalo. (serije -> enterprise -> sezona 1/2/3/4)

http://startrek.sfcentar.com/



Što se tiče igrica, enterprise nx-01 se pojavljuje u star trek legacy, ovdje ima jedna free arkada, a ovdje fanovi rade mod za half life 2 samo neznam jel to propalo ili šta?

No napravili su interijere i brod kao što se vidi na

.

Brod se naknadno može dodati u star trek bridge commander(nx-01 normal , nx-01 azati prime tj. oštećen) i star trek armada II.

 

Da budem iskren serija je imala najlošije ocjene, često kritizirana te su je trebali otkazati već nakon 3.-e sezone no ogroman broj fanova je pomogao pismima i peticijama

da se serija neotkaže i nastavili su je snimati ,ali to im nije pošlo i za rukom nakon 4.-e sezone koja je i zadnja, iako su fanovi skupili nekih $30 milijuna da nastave snimati.

U sljedećim sezonama su trebale biti još brojne stvari no to je sada gotova stvar.

Osobno mi je najbolja star trek serija baš zato jer se odvaja od ostalih po stilu koji se očito mnogima nije svidjeo, ti koji nisu podnosili seriju su većinom pretpostavljam

hardcore TOS i TNG fanovi koji su odmah na početku počeli kritizirat uvodnu špicu jer se odvaja od ostalih (nije instrumental).

 

Pripremite se kao ja na ovaj način:

   

Nadam se da će vam se serija svidjeti, da neće opet uhebat termin,da će biti puno komentara u ovoj temi i ono najvažnije držite fige da nam snime novu seriju.

Živjeli dugo i berićetno!

 

ENGAGE

 

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2010 12:27 (Hyperion).
15 godina
offline
Star Trek - Enterprise

Broken Bow

 

Prošlo je gotovo devedeset godina od povijesnog warp leta Zeframa Cochranea, a čovječanstvo još nije istražilo gotovo ništa od beskrajnih dubina svemira. Desetlijećima sputavani u razvoju prvog pravog warp motora od strane Vulkanaca, ljudi su ipak dočekali lansiranje novog, revolucionarnog svemirskog broda imenom Enterprise NX-01 pod zapovijedanjem kapetana Jonathana Archera.

Međutim, planovi za lansiranje Enterprisea ozbiljno dođu u pitanje kada nepoznati progonitelji sruše klingonski brod na Zemlju. Brod pada u mjesto Broken Bow u Oklahomi.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2010 10:34 (Hyperion).
16 godina
neaktivan
offline
Star Trek - Enterprise

Konačno nova tema za dolazeću iduću seriju nakon Voyagera, baš sam prije dva tri dana počeo gledati Enterprise, sad sam na osmoj epizodi. Zanimljivo kako nakon nekog vremena makar sam gledao tu seriju ranije, opet je isto zanimljiva kao da i nisam. Dobra sedma epizoda 'The Andorian Incident' Archer je mirno vulkansko svetište pretvorio u ratnu zonu.

16 godina
offline
Star Trek - Enterprise

Ne znam, meni je osobno Enterprise najlošiji od svih ST serijala..  

Nekako mi Archer nije dostojan nasljednik (u biti prethodnik hehe) Picarda, Kirka pa čak ni Cisca..   o Janeway ne želim sada Namigiva

 

Mada to je jedini serijal koji nisam pogledao niti do pola (ostale sam odvrtio i po više puta), pa mislim da ću mu jednom ipak dati šansu.

 

Lijep pozdrav ;)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek - Enterprise
Hyperion kaže...

Broken Bow

 

Prošlo je gotovo devedeset godina od povijesnog warp leta Zeframa Cochranea, a čovječanstvo još nije istražilo gotovo ništa od beskrajnih dubina svemira. Desetlijećima sputavani u razvoju prvog pravog warp motora od strane Vulkanaca, ljudi su ipak dočekali lansiranje novog, revolucionarnog svemirskog broda imenom Enterprise NX-01 pod zapovijedanjem kapetana Jonathana Archera.

Međutim, planovi za lansiranje Enterprisea ozbiljno dođu u pitanje kada napoznati progonitelji sruše klingonski brod na Zemlju. Brod pada u mjesto Broken Bow u Oklahomi.

A može jednom u Sloveniju past,samo bi čitava država bila zgažena.

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Moj avatar http://fc03.deviantart.net/fs48/f/2009/178/7/3/Warhammer40k_SouvereignVenture_by_TheFirstAngel.jp
16 godina
neaktivan
offline
Star Trek - Enterprise

U Star Trek sam se zaljubio prvi put negdje 1997. god. kada sam nekoliko puta slučajno nabasao na Voyager na TV-u. Od tada sam pogledao sve filmove i serije koji su smješteni u dobro poznati Star Trek svemir. Enterprise sam gledao zadnji (pogledao ga tek prije neke 2 godine) i od tada mi je bio i ostao najdraži serijal. Jedino mi ne ulazi nikako u glavu kako je ovakva serija mogla biti ukinuta poslije onako fantastične 3. i .4 sezone. Pa to su mi vjerovatno 2 najbolje sezone u bilo kojoj seriji - IKAD. Tko zna kakva će biti nova (eventualna) Star Trek serija, ali čisto sumnjam da će biti dobro kao Enterprise.

 

Zašto mi je Enterprise najdraži? Možda radi one mračnije atmosfere, radi onih početničkih grešaka i uzbuđenja kad otkriju nešto novo. Jednostavno - sam osjećaj serije je više "ljudski" i bliže nama.

 

EDIT: I T'pol Nevinašce

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2010 23:59 (scorpion667).
16 godina
offline
RE: Star Trek - Enterprise
scorpion667 kaže...

 

EDIT: I T'pol Nevinašce

S ovim se moram složiti hehe Belji se

Lijep pozdrav ;)
15 godina
offline
Star Trek - Enterprise

Ah...T'Pol...  Nevinašce

TrustNo1
14 godina
neaktivan
offline
Star Trek - Enterprise

ajme baš odvratno što to sranje će emitirati,bolje bi bilo da su stavili opet Picarda i ekipu

ALLAHU AKBAR
16 godina
offline
Star Trek - Enterprise

Ma nije meni los Enterprise. Sasvim je gledljiv, a neke epizode su mi stvarno odlicne medu najboljima svih vremena.

 

Meni osobno je daleko najgori deep space nine, jedan jedini lik je bia ok u ciloj seriji, a od ovih drugih mi se rigalo. Steta.

16 godina
neaktivan
offline
Star Trek - Enterprise

Najbolji je Voyager, onda Enterprise, onda Picardov Enterprise i to je to, ali ipak mi je Farscape bolji od svih tih serija.

16 godina
neaktivan
offline
Star Trek - Enterprise

Neznam, meni je osobno žao ljudi koji seciraju svaku seriju posebno i onda odluče da im se neki određeni dio serijala ne sviđa. Iako je Enterprise moj favorit, u svim serijalima sam jednako uživao gledajući. Za mene ne postoji loš Star Tek jer su mi čak i najdosadnije epizode bile zanimljivije nego pola drugih serija i filmova koje sam gledao.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
14 godina
neaktivan
offline
Star Trek - Enterprise

najgori je deep space nine,sa onim prorocima i pah utvarama,ma stvarno bezveze,a onaj Sisko nema pojma glumiti,kad se nalljuti izlgeda ko debil

ALLAHU AKBAR
15 godina
offline
RE: Star Trek - Enterprise

Meni su također sve dobre, ali jedino za gledanje DS9-a sam najmanje raspoložen zbog statičnosti. Stalno su na toj postaji i to me živcira te oni "Bogovi" u crvotočini, ali zadnje 2 sezone su stvarno odlične, dotad neviđeno u star trek-u.

 

Vjera,bogovi i slično mi je upropastilo battlestar galacticu, zbog toga mi je se neda skidat,ali bilo je gušt epizoda te battlestarovi, bitke,poseban stil, nemirna kamera ,muzika,likovi, frakking to je sve bilo super. Samo nikad nisam dokučio tu neravnotežu na brodu, koriste prastare telefone, imaju samo radar,a ne big screen i senzore ili nešto nalik njima, a na planetima još koriste tamiće.

 

Svaka ST serija ima svoje pluseve i minuse,ali sve ih volim gledat. Nikako da mi dosadi iako neki umiru od dosade pri samom spomenu ST-a (skoro cijeli moj razred).

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek - Enterprise
Hyperion kaže...

Meni su također sve dobre, ali jedino za gledanje DS9-a sam najmanje raspoložen zbog statičnosti. Stalno su na toj postaji i to me živcira te oni "Bogovi" u crvotočini, ali zadnje 2 sezone su stvarno odlične, dotad neviđeno u star trek-u.

 

Vjera,bogovi i slično mi je upropastilo battlestar galacticu, zbog toga mi je se neda skidat,ali bilo je gušt epizoda te battlestarovi, bitke,poseban stil, nemirna kamera ,muzika,likovi, frakking to je sve bilo super. Samo nikad nisam dokučio tu neravnotežu na brodu, koriste prastare telefone, imaju samo radar,a ne big screen i senzore ili nešto nalik njima, a na planetima još koriste tamiće.

 

Svaka ST serija ima svoje pluseve i minuse,ali sve ih volim gledat. Nikako da mi dosadi iako neki umiru od dosade pri samom spomenu ST-a (skoro cijeli moj razred).

 

ma to se oni prave,a zapravo ne mogu dočekati da dođu doma i gledaju seven of nine ili kapetanicu kako kolje borg kraljicuCool

ALLAHU AKBAR
15 godina
offline
RE: Star Trek - Enterprise
sandarsios87 kaže...

ma to se oni prave,a zapravo ne mogu dočekati da dođu doma i gledaju seven of nine ili kapetanicu kako kolje borg kraljicuCool

Isti vrag ako slušaš neke malo "ženskaste iliti pi*kaste" pjesme odmah te zahebavaju i govore da si pi*ka. Naravno i za mnoge druge stvari.

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
14 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek - Enterprise
Hyperion kaže...
sandarsios87 kaže...

ma to se oni prave,a zapravo ne mogu dočekati da dođu doma i gledaju seven of nine ili kapetanicu kako kolje borg kraljicuCool

Isti vrag ako slušaš neke malo "ženskaste iliti pi*kaste" pjesme odmah te zahebavaju i govore da si pi*ka. Naravno i za mnoge druge stvari.

 

ma  boli te briga šta oni misle o tebi,ionako če 90 posto kurvica i droljica(koje se prave važne) nakon škole raditi u pekari ili na zavodu čekati cijelu vječnost.

ALLAHU AKBAR
15 godina
offline
Star Trek - Enterprise

One more thing.

 

Dizajn nx-01 klase je "ukraden" od akire iz 24. stoljeća za koju većinom svi znate.

 

AKIRA

 

NX-01

 

 

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2010 20:35 (Hyperion).
15 godina
offline
RE: Star Trek - Enterprise
Hyperion kaže...

 

1). U prve 3 sezone je temeljna radnja serije bio Temporalni hladni rat koji nije bio bas hvaljen ni od gledatelja ni od kritike.
2.) Brod je mračan, prevladavaju tonovi sive i plave boje, osvjetljenje je slabije. Naravno, to je pozitivno jer je radnja ipak 200 godina prije TNG ere.


3.) Uvodna špica je veliko osvježenje u odnosnu na prijašnje. Vise nemamo brod koji prolazi kroz anomalije, mimo planete itd. već kroz špicu pratimo povijest ljudskog

napretka prikazujući razne inserte iz ljudske povijesti.

Glazba nije vise instrumentalna već prerada pjesme "Faith of the Heart" Roda Stewarta. Pjesmu je za Enterpriseove potrebe izveo Russel Watson.

1.) Putovanje kroz vrijeme mi nikad nije bila dobra tema u fikciji, jednostavno jer je previše komplicirano i prepuno paradoksa. Još nisam pogledao/pročitao niti jedan film/seriju/knjigu koji je dobro odradio tu temu. Čak i Terminator ima svojih gluposti.

 

2.) Brod mi se sviđa iako je krhke konstrukcije (nosači motora), ali mislim da su mogli staviti više naoružanja i vojnog osoblja (prve sezone kasnije su to ispravili) s obzirom na ljudsku povijest. Ipak je ovo početak svemirskog istraživanja. U TNG "nenabrijani" Enterprise ima smisla jer ipak je u seriji čovječanstvo napredovalo po pitanju humanosti (ili da kažem svemirnostiSmijeh)

 

3.) Uvodna špica mi je odlična, ako ne i najbolja koju sam vidio. Kad sam ju prvi put pogledao ostao sam paf... Prikaz razvoja Enterprise-a (i ljudskog istraživanja) jednostavno je odlično složen.

Glazba mi je također dobro odabrana jer ipak je NX-01 nekako bliži današnjem vremenu nego TNG.

 

 

scorpion667 kaže...

Jedino mi ne ulazi nikako u glavu kako je ovakva serija mogla biti ukinuta poslije onako fantastične 3. i .4 sezone. Pa to su mi vjerovatno 2 najbolje sezone u bilo kojoj seriji - IKAD.

Tko zna kakva će biti nova (eventualna) Star Trek serija, ali čisto sumnjam da će biti dobro kao Enterprise.

 

Zašto mi je Enterprise najdraži? Možda radi one mračnije atmosfere, radi onih početničkih grešaka i uzbuđenja kad otkriju nešto novo. Jednostavno - sam osjećaj serije je više "ljudski" i bliže nama.

 

EDIT: I T'pol Nevinašce

S ovime se slažem. Bilo mi je odlično vidjeti agresivnijeg i odlučnijeg kapetana Federacije. U ostalim serijalima nije bilo nekog neprijatelja protiv kojeg bi otvoreni sukob bio opravdan. Borg je nekako nestvaran jer je ipak personifikacija nečega lošeg i samim time je bio opravdan sukob s njima (eat or be eaten). S Klingoncima i Vulkancima uvijek se moglo naći mirnije rješenje i izbjeći full scale rat.

Nešto slično su napravili u DS9 ali nisam dobio dojam da se u tom ratu čovječanstvo bori za opstanak, tj. rat nije bio epic.

 

To je nešto što mi je uvijek falilo u Star Treku. Veliki, otvoreni, epic sukobi u kojima bi se pokazala moć, tehnologija, brodovi i oružja.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek - Enterprise
Meni je DS9 super. Ma svi su mi super, ali neznam zašto ti se ne sviđa. Oni jesu 'statični', ali nije potrebno da se miču kad su tamo kardasijanci i crvotočina. I Odo. I Defiant. I Worf. I puno toga. Meni je dobar, ali o ukusima se ne raspravlja.
Ako ti je netko pomogao, stisni Hvala (ispod potpisa). ///// Od ponedjeljka do petka sam na: m.bug.hr
16 godina
offline
Star Trek - Enterprise

Da samo koilko bi onda kostala jedna epizoda u kojoj bi se događali ti veliki sukobi. Ko ce pljunut lovu za specijalne efekte i sve kaj se vidi napravit zato ih i nije bilo baš normalno.NevinašceCool

14 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek - Enterprise
scorpion667 kaže...

U Star Trek sam se zaljubio prvi put negdje 1997. god. kada sam nekoliko puta slučajno nabasao na Voyager na TV-u. Od tada sam pogledao sve filmove i serije koji su smješteni u dobro poznati Star Trek svemir. Enterprise sam gledao zadnji (pogledao ga tek prije neke 2 godine) i od tada mi je bio i ostao najdraži serijal. Jedino mi ne ulazi nikako u glavu kako je ovakva serija mogla biti ukinuta poslije onako fantastične 3. i .4 sezone. Pa to su mi vjerovatno 2 najbolje sezone u bilo kojoj seriji - IKAD. Tko zna kakva će biti nova (eventualna) Star Trek serija, ali čisto sumnjam da će biti dobro kao Enterprise.

 

Zašto mi je Enterprise najdraži? Možda radi one mračnije atmosfere, radi onih početničkih grešaka i uzbuđenja kad otkriju nešto novo. Jednostavno - sam osjećaj serije je više "ljudski" i bliže nama.

 

EDIT: I T'pol Nevinašce

Boldano: točno tako bi i ja opisao Enterprise.Namigiva A i ostatak tvog posta je kao da sam ga ja pisao.

 

Ali evo i moje verzije:

Ja sam kao klinac krajem 80-tih sa starim gledao TOS (nije da se baš puno toga sjećam - zapravo, ostala mi je samo slika teleportacije ekipe na neki planet). Nakon toga Voyager kao i ti. Enterprise mi je isprva bio šok (osobito uvodna špica - koja mi je kasnije postala omiljena, pogotovo kad slušate riječi i shvatite da boljih riječi za prvi "boldly go" nema), u startu je kod mene imao podređeni položaj (zbog mojih predrasuda). Ali kako sam bio u krivu! Na sreću, brzo sam shvatio da je to sasvim pogrešno i to mi je postala (i ostala) omiljena Star Trek serija.

 

Zapravo, tek sam s Enterpriseom (nešto prije otkazivanja serije) shvatio bit Star Treka i filozofiju Federacije koju sam zadržao i danas. Dobro je rečena u First Contactu: "The acquisition of wealth is no longer the driving force in our lives. We wish to better ourselves and the rest of humanity." Tu sam našao cilj koji bi trebalo ostvariti u svijetu - ukinuti novac (za koji smatram da je najveće zlo na svijetu i da je uzrokovao najviše smrti u povijesti). Od svega u Star Treku, to bih najviše volio doživjeti.

 

Citirat ću i Archera iz epizode Judgment, kad razgovara sa svojim klingonskim odvjetnikom:

Archer: "We fought three world wars that almost destroyed us. Whole generations were nearly wiped out."

Kolos: "What changed?"

Archer: "A few courageous people began to realize... they could make a difference." Među tih "few courageous people" može biti svatko od nas.

 

Ne sramim se reći da sam više puta pustio suzu gledajući Enterprise.

Za kraj, svima koji još nisu gledali Enterprise (a i nama koji ga već jesmo, neki i po nekoliko puta) želim puno uživanja u, po meni najboljoj Star Trek seriji!

 

Hyperion kaže...

One more thing.

 

Dizajn nx-01 klase je "ukraden" od akire iz 24. stoljeća za koju većinom svi znate.

Krivo! Dizajn Akire je pokraden od NX-01 klase!Belji se

15 godina
offline
RE: Star Trek - Enterprise
brogus kaže...

 

Hyperion kaže...

One more thing.

 

Dizajn nx-01 klase je "ukraden" od akire iz 24. stoljeća za koju većinom svi znate.

Krivo! Dizajn Akire je pokraden od NX-01 klase!Belji se

Možda u ST svijetu, ali realno gledajući AKIRA se pojavila mislim u TNG-u ili DS9-u sredinom devedesetih, a ENTERPRISE je krenuo 2001. godine.



Za ovo ostalo,nebi ni sam bolje rekao.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2010 22:53 (Hyperion).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek - Enterprise
Hyperion kaže...
brogus kaže...

 

Hyperion kaže...

One more thing.

 

Dizajn nx-01 klase je "ukraden" od akire iz 24. stoljeća za koju većinom svi znate.

Krivo! Dizajn Akire je pokraden od NX-01 klase!Belji se

Možda u ST svijetu, ali realno gledajući AKIRA se pojavila mislim u TNG-u ili DS9-u sredinom devedesetih, a ENTERPRISE je krenuo 2001. godine.



Za ovo ostalo,nebi ni sam bolje rekao.

Pa na to sam i mislio (naravno, kronološki gledano). Zato sam i ubacio smajlića.

14 godina
offline
Star Trek - Enterprise

Evo pogledu prvu epizodu i cini se dobar...

 

Nego ima neko neki torent il tak nes za ovu seriju?

15 godina
offline
Star Trek - Enterprise

Mislio sam da će strpat sve u jednu epizodu kao što je to bilo s voyagerom i kao što ja imam dvd rip takav. Muzika na kraju je bila kao i na svakom kraju epizode, a trebala je u prvoj epizodi biti instrumentalna izvedba where my heart will take me.

 

Anyway samo kraj sam pogledao,ali imam backupSmijeh

 

 

Baš gledam kak je slika kristalno čista na TV-u, pa razmišljam o nabavci HD Enterprise-a. Bio sam skinuo jednu epizodu,ali su titlovi 1-2 sec kasnili.Viče

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2010 17:40 (Hyperion).
14 godina
neaktivan
offline
Star Trek - Enterprise

Iako sam epizodu već gledao mogu reći da sam zadovoljan. Dobro su prikazali odnose vulkanaca prema ljudima, ljudski optimizam, entuzijazam i naivnost u to vrijeme. Od likova su mi naravno Archer i TPol fantastični...Osmijeh 

“Ustanite kao lavovi iz drijemeža, U nesavladivom broju Stresite lance ko rosu sa vas Koje su, dok ste spavali, stavili na vas Vas je mnogo, a njih je – malo.”
14 godina
neaktivan
offline
Star Trek - Enterprise

za mene je enterprise užas,pogotovo onaj Archer,koji je tipičan američki seronja

ALLAHU AKBAR
15 godina
neaktivan
offline
RE: Star Trek - Enterprise
sandarsios87 kaže...

za mene je enterprise užas,pogotovo onaj Archer,koji je tipičan američki seronja

Meni živcira što su gotovo važni ljudi u ST-u Amerikanci,bilo bi dobro vidjeti Rusa,Njemca,Španjolca itd... u ulozi kapetana.

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Moj avatar http://fc03.deviantart.net/fs48/f/2009/178/7/3/Warhammer40k_SouvereignVenture_by_TheFirstAngel.jp
15 godina
offline
RE: Star Trek - Enterprise
I.Kk kaže...
sandarsios87 kaže...

za mene je enterprise užas,pogotovo onaj Archer,koji je tipičan američki seronja

Meni živcira što su gotovo važni ljudi u ST-u Amerikanci,bilo bi dobro vidjeti Rusa,Njemca,Španjolca itd... u ulozi kapetana.

Ruski kapetan -> neprocjenjivo!

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice