Star Trek: Discovery

poruka: 292
|
čitano: 63.201
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Re: Star Trek: Discovery
zeroname kaže...

Glumila je i u James Bondu tomorrow never dies iz 1997. Čim sam je vidio odmah me podsjetilo na james bonda.

 Vezan. Šime Vezan.

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
10 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
Gorstak79 kaže...
zeroname kaže...

Glumila je i u James Bondu tomorrow never dies iz 1997. Čim sam je vidio odmah me podsjetilo na james bonda.

 Vezan. Šime Vezan.

 

Shemale Vezan

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery

Prve su dvije epizode bile dobre. Serija ima potencijala, ali budemo vidjeli kako će se ostatak sezone odvijati.

Što se tiće samih Klingonaca oni su bili u concept art slićno zamišljeni i u orginalnoj ST seriji iz 1966. g. 

Pošto serija nije imala veliki budžet i nedostupnosti određenih tehnologija. Odlučili su ih napraviti više ljudski.

Kako se ova serija odvija 10. g. prije orginalne serije realno neznamo kako su klingonci izgledali prije virusa.

Michelle Yeoh engleski je bio užasan.    

 

BF3:fluffy_inside
12 godina
offline
Star Trek: Discovery

Meni su prve dvije epizode sasvim ok!

Pomalo se furaju na GoT i ubijaju "glavne" junake,ali ionako mi ubijeni lik nije sjeo na prvu.

Klingonci me neodoljivo posjecaju na Uruk-haije iz LOTR i tu su po mome ukusu trebali više smanjiti muskulaturu samih.

Inace,sve 5,serija ima potencijala!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
15 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
Wolf88 kaže...

Što se tiće samih Klingonaca oni su bili u concept art slićno zamišljeni i u orginalnoj ST seriji iz 1966. g. 

Pošto serija nije imala veliki budžet i nedostupnosti određenih tehnologija. Odlučili su ih napraviti više ljudski.

Kako se ova serija odvija 10. g. prije orginalne serije realno neznamo kako su klingonci izgledali prije virusa.

Michelle Yeoh engleski je bio užasan.   

Taj nedostatak budžeta iz TOS-a za dizajn aliena su nadomjestili u filmovima i novim serijama. Novi dizajn klingonaca je došao sa prvim filmom i takav dizajn su nastavili koristiti (sa manjim izmjenama) i u serijama TNG/DS9/VOY/Enterprise. Ljude ljuti to, zašto mijenjati već solidan i poznati izgled klingonaca koji se držao tako dugo?

 

Meni novi klingonci nisu tako loši, ali fali njihova ikonična kosa i brkovi. Navodno se ovi novi klingonci briju, pa je to razlog. Također se čini da će ignorirati pomalo druge serije, možda u potpunosti ignoriraju i augment virus i ravna čela, ali još je prerano za to.

Još jedna primjedba ide na sporo izgovaranje riječi kod "novih" Klingonaca pa se čini kao da su retardirani ili imaju govornu manu.

 

Dobro ste primijetili da Klingonci nisu viđeni 100 godina. To bi u neku ruku bilo i vjerodostojno jer ih je Enterprise susreo prije 100 godina, ali onda su ugurali taj napad na Vulkansku akademiju prije cca 20-30 godina. Jedino ako nitko nije vidio same klingonce već samo brodove?

 

 

Da li se sjećate one izjave Fullera u kojoj su rekli da će uzeti jedan događaj/incident spomenut u prethodnim filmovima/serijama koji nije nikada pomno obrađeno, izgleda da je to ovaj bio:
Citat Picarda iz First Contact filma: "There is no starship mission more dangerous than that of first contact... centuries ago, disastrous contact with the Klingon Empire led to decades of war..."

 

 

 

Neki su primijetili da u skoro svakoj sceni, čak i u onim casual (razgovor na mostu, šetanje kroz hodnik) je kamera nakošena. To se zove stručno Dutch Angle i koristi se za povećanje napetosti/nemira u gledatelju i treba se koristiti u malim dozama. Međutim ekipa to koristi u skoro svakoj prokletoj sceni kao i u JJ-ovom Star Treku kojeg su uvelike kopirali.

 
 

 

Scene svemirske borbe su jako tamne, lens flareovi, tu su i tanki/sitni jedva vidljivi "pulse phase cannoni", energetski štitovi se ne vide, kamera je nemirna (shaky), dutch angle, brzi cutovi scena itd., sve to uzrokuje slabu vidljivost i ništa nije potpuno jasno. Ne daju ti da vidiš ijedan brod u detalje kao u starijim filmovima/serijama, jer kako je netko rekao: "Milenijalci bi odmah prebacili TV program iz dosade".

 

Usporedite to sa npr. DS9 rematered scenama iz svemirske borbe sa Dominijem:

 

Skoro sve ste već spomenuli na zadnje 2 stranice i sa većinu toga se slažem, te neću ništa ponavljati. Samo ću dodati da me je strah da će serija biti previše akcijski orijentirana i da će biti premalo "Star Trek" scena. Pod time mislim na donošenje teških odluka, duga raspravljanja, mudre izreke i citati, moralne dileme, diplomacija itd., te da na epizode poput Inner Light, In the Pale Moonlight, Living Witness, Measure of a Man, The Visitor, Tapestry, Far Beyond the Stars, City on the Edge of Forever itd. možemo zaboraviti.

 

 

Danas izlazi 3. epizoda, a zove se "Context is for Kings". Michael Burnham će premijestiti na USS Discovery (kojega ćemo konačno vidjeti), brod na kojem se događa nešto misteriozno. Sudeći po previewu bit će odmah i akcije.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.10.2017 14:42 (Hyperion).
11 godina
offline
Star Trek: Discovery

Gledam ja dns 3. epizodu i ona žena na početku mi je poznata. i onda se prisjetim da je glumila u ovom novom Chuckyu 

 

13 godina
online
Re: Star Trek: Discovery
Scena izlaska shuttlea iz bay-a i instant ulaska u warp mi je prebolesna. Na repeat je već neko vrijeme. Nije neki spoiler pa nema alerta. Bolest
11 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
E ova treća epizoda je već bolja nego prve dvije.
15 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
zviznemte kaže...

Gledam ja dns 3. epizodu i ona žena na početku mi je poznata. i onda se prisjetim da je glumila u ovom novom Chuckyu 

Ta je glumila i u jednoj epizodi The Expansea.

 

Security officer je iz BSG-a XD

http://www.imdb.com/name/nm0788907/?ref_=tt_cl_t15

 

 

Epizoda me jako podsjetila na atmosferu iz BSG-a pogotovo tamo u kantini. Serija ne izgleda ni blizu kao niti jedan ST do sada, vjerojatno kada ne bi bio naziv Star Trek, ne bi nitko ni pomislio na Star Trek. Sve je jako mračno, i atmosfera i osvijetljenje, velim ovo ne podsjeća niti malo na Star Trek. Shvaćam, druga su vremena i guraju drugi stil, ali malo su pretjerali.

 

Nema više nakošene kamere, ali onda sam skoro dobio napadaj od bljeskanja i shaky kamere kod onog dijela kada bježe od zvijeri na USS Glennu.

 

Generalno, malo je bolje nego prethodne dvije epizoda, ima dosta misterije i Llorca bi mogao biti dobar.

 

 

Nova strojarnica mi baš i ne izgleda nešto specijalno, vjerojatno su htjeli pratiti cannon i ugledali su se na originalni Enterpriseov engineering iz 1960-ih.

 

 

 

Neki detalji:

- Amanda, mater od Spocka, je voljela čitati Alice in the Wonderland, zbog toga je Michael u jednom dijelu citirala nešto iz te knjige

- Spomenuli su "Jeffreries tubes"

- Tribble na stolu od Llorce
- Crni delta bedževi -> Section 31?

- Identifikacija dahom - I danas postoje bolji sustavi osiguranja od tog...

- Michael navodi Ženevsku konvenciju i glumi moralnu vertikalu, a ona je sama predložila stavljanje glave fotonskog torpeda u mrtvo tijelo klingonca prošlu epizodu...

- Zašto shuttle s početka epizode jednostavno nije skrenuo u vis i odmah bi izašao iz maglice? Zašto je uopće išao kroz maglicu na prvom mjestu?
- USS Discovery (1031) i USS Glenn (1040) iako su novi brodovi klase Crossfield, imaju manji registracijski broj nego npr. USS Shenzhou (1227) koji je dosta stariji od njih

Fortune favours the brave
6 godina
protjeran
offline
Star Trek: Discovery

Jebate, moj pesonja se otme mom starome i krene trcat po gradu da me nadje kad se ja udostojin izic iz sobe. Da san ja na ton brodu, sva vrata na brodu bi se non stop otvarala i zatvarala, a da punen u ono, crka bi warp drajv...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
7 godina
offline
Star Trek: Discovery

Kad sam gledao 3. epizodu stalno mi se po glavi motao Vault 22 (Fallout).

Samo meni ili?

 

0 I meni
6 Meni ne
5 To nekaj za jesti?
Kruha i igala...
6 godina
protjeran
offline
Star Trek: Discovery

mene je scena sa onim cudovistem podsjetila na scenu u alienu kad su se zatvorenici dogovorili zajebat ejlijena pa ga tirali da trci za njima...skoro jednako snimano IMHO...

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/cpu-z-lista/252793.aspx
14 godina
online
Star Trek: Discovery

Šta reći nego odlična 3. epizoda. Ovo bi mogao biti jedan od boljih serijala Zvijezdanih staza.

15 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
Meh, ovo nije star trek.
Rvat katolik!
16 godina
moderator
online
Re: Star Trek: Discovery
tnakir kaže...
Meh, ovo nije star trek.

Točno to je bila i moja reakcija na prve dvije epizode, čak sam na fejsu na koleginu najavu Star Treka upotrijebio izraz "Meh". 

 

Mislio sam da ako tako nastave nema šanse da gledam seriju, no treća epizoda me zaintrigirala, jer je bila svježa i jako dobra. Možda nije Star Trek, ali dobio sam volju za daljnjim gledanjem.

8 godina
offline
Star Trek: Discovery

nije ST ,zapravo ovo je los ST ali solidan sci fi ! 

waaagh
14 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
Treća epizoda je 2 klase bolja nego epizoda 1 i 2. Za sada ocjena 6.
All truly great thoughts are conceived by walking.
13 godina
online
Re: Star Trek: Discovery

Nismo u 80-im i 90-im. Ovo je Star Trek danas i to je to.

7 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
itomic009 kaže...

Nismo u 80-im i 90-im. Ovo je Star Trek danas i to je to.

 slozio bih se. 

 

ukusi se mjenjaju, trendovi se mijenjaju, starimo i vise ti nije toliko dobro/interesantno nesto sto ti je bilo dok si bio klinac

 

odrastao sam na Next generation, sve poslje toga mi nije bilo ni do koljena Picardu i ekipi, Voyager mi je najlosiji, a onaj Enterprise serijal nisam ni pogledao vise od 3 epizode

 

Discovery mi je super, jer sam odmah u startu prihvatio da necu vise nikada necu imati isto iskustvo gledanja kao STNG, i to je u redu, novo doba nove tehnologije drugacija publika i treba se prilagoditi i iskoristiti sve na raspolaganju

 

iako volim tu furku "exploration, new worlds, diplomacy" malo akcije dobro dode 

16 godina
offline
Star Trek: Discovery

A Saša, Vanja i Matija komentiraju kako glavna glumica ima muško ime 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
15 godina
online
Star Trek: Discovery

Ako maknem kultno ime "Star Trek" iz imena serije i ne očekujem dobri stari "Star Trek" onda je ovo odlična serija. Zasad 

13 godina
online
Re: Star Trek: Discovery
X3M kaže...
itomic009 kaže...

Nismo u 80-im i 90-im. Ovo je Star Trek danas i to je to.

 slozio bih se. 

 

ukusi se mjenjaju, trendovi se mijenjaju, starimo i vise ti nije toliko dobro/interesantno nesto sto ti je bilo dok si bio klinac

 

odrastao sam na Next generation, sve poslje toga mi nije bilo ni do koljena Picardu i ekipi, Voyager mi je najlosiji, a onaj Enterprise serijal nisam ni pogledao vise od 3 epizode

 

Discovery mi je super, jer sam odmah u startu prihvatio da necu vise nikada necu imati isto iskustvo gledanja kao STNG, i to je u redu, novo doba nove tehnologije drugacija publika i treba se prilagoditi i iskoristiti sve na raspolaganju

 

iako volim tu furku "exploration, new worlds, diplomacy" malo akcije dobro dode 

 Slažem se sa svim osim boldanim .

7 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
itomic009 kaže...

 Slažem se sa svim osim boldanim .

ma jasno, stvar preferencije

 

Discovery ce biti dobar serijal, ima tu sitnica koje se mogu dobro razraditi, vidjet cemo, ima jos 12 epizoda

11 godina
offline
Star Trek: Discovery

Imaju ovu i jos jednu sezonu da se poprave

14 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
Svaka ST serija je posebna na svoj način. Meni su sve gledljive, no Voyager najviše.
All truly great thoughts are conceived by walking.
6 godina
offline
Re: Star Trek: Discovery
Stvar je u tome što se većina starijih ST serija bavila više filozofskim i moralnim pitanjima. Deep Space 9 je imao nekoliko fantastičnih epizoda na tu temu, pogotovo "In The Pale Moonlight" u kojoj kapetan Sisko, moralna vertikala nepovredivih principa i časti napravi korak preko linije jer vjeruje da njegovi principi moraju biti žrtvovani za veće dobro. Voyager je imao "Endgame" u kojem cijela posada mora odlučiti žrtvovati svoje živote ili živote milijuna, ako ne i milijardi drugih, a samo kako bi što ranije stigli kući.

Ako Discovery ne bude imao nekakvu takvu osnovu, neku ljudskost ispod sve te akcije i svog tog CGI-ja, bit će to još samo jedna u nizu serija i ništa više
16 godina
neaktivan
offline
Re: Star Trek: Discovery
X3M kaže...
itomic009 kaže...

Nismo u 80-im i 90-im. Ovo je Star Trek danas i to je to.

 slozio bih se. 

 

ukusi se mjenjaju, trendovi se mijenjaju, starimo i vise ti nije toliko dobro/interesantno nesto sto ti je bilo dok si bio klinac

 

odrastao sam na Next generation, sve poslje toga mi nije bilo ni do koljena Picardu i ekipi, Voyager mi je najlosiji, a onaj Enterprise serijal nisam ni pogledao vise od 3 epizode

 

Discovery mi je super, jer sam odmah u startu prihvatio da necu vise nikada necu imati isto iskustvo gledanja kao STNG, i to je u redu, novo doba nove tehnologije drugacija publika i treba se prilagoditi i iskoristiti sve na raspolaganju

 

iako volim tu furku "exploration, new worlds, diplomacy" malo akcije dobro dode 

 Eto slažem se, enterprise nisam ni ja mogao gledat i znam zašto, u svakom serijalu su bili likovi koji su ti se zavukli pod kožu, u enterprise-u se to nije dogodilo. Svaki serijal mora imat jednog Datu, 7 od 9, Worfa, Picarda itd. Enterprise toga nije imao iako je vulkanka bila avion ali nije imala ono nešto. Nadam se da će ovaj serijal imati likove zbog kojih ću ćekati svaki novi nastavak iako bi se kao svaki trekie koji drži do sebe pridružio većini s vilama u rukama i oštro protestirao ali serijal mora živjeti naprijed i zato ću držati palce :)

Da mi kompa bude Mažuranić, frend Stjepan Radić, prijatelj Marulić, kao buraz Ante Starčević...
16 godina
offline
Star Trek: Discovery

 

 

Jedino što može donekle izvuć ovu sezonu je ovo:

 

"Section 31 was the name of an officially-nonexistent and autonomous clandestine organization which claimed to protect the security interests of United Earth and, later, the United Federation of Planets. Loosely speaking, it was Starfleet's black-ops division, operating separately from and usually without the knowledge of Starfleet Intelligence (though it often recruited members of Starfleet Intelligence)."

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Star Trek: Discovery
warhammer kaže...

nije ST ,zapravo ovo je los ST ali solidan sci fi ! 

 Ovako nekako.

 

Zapravo, ne smeta me promjena, čak mi se počinje sviđati.

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
13 godina
offline
Star Trek: Discovery

Ko star trek mi je jako loš, ko sci-fi mi je loš. Al vjerujem da ima nade.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice