Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.526.000
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mzopg kaže...

....

 A Perfect Murder

Disclosure

Basic Instinct

Fatal Attraction

 

Ovako na brzinu samo od jedniog glumca i to pored vec spomenutog The Game.

Ovoliko dobrih filmova novije produkcije nije bilo unazad nekoliko godina

 Pa dobro nisu to sad baš nekakva remek-djela filmske umjetnosti. To su uglavnom pristojni prosječni trileri, ima ih na kile. Izuzetak su dva iz te liste koji su nešto kvalitetniji. Imaš i danas podjednako, ako ne i boljih filmova na tu temu.

 Koji su to bolji? Nisam ni rekao da su remek djela vec da su odlicni filmovi koji su pravljeni oko price a ne oko demoa za graficke kartice....

Preporuci mi te novije bolje filmove.... Rado cu ih pogledati ako nisam. A ove gore sam izvadio iz rukava za 5 sec i to samo od jednog glumca a gdje su svi ostali? Fincher, denze, morgan freeman, al pacino i slicna ekipa. Tesku artiljeriju tipa meril strip i sl necu ni pominjati....

Evo odgledao avatara 2 i onako. Meh. vidim da su kritike odlicne ali su tipa vizuelno odlicno izgleda a prica i nije nesto. U tome i jeste kvaka. Odrastao sam na filmovina 80tih i 90 tih kad se nisi mogao vaditi na efekte. Morao si imati pricu. Sad bas i ne.....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Posmatrač kaže...
mzopg kaže...

....

 A Perfect Murder

Disclosure

Basic Instinct

Fatal Attraction

 

Ovako na brzinu samo od jedniog glumca i to pored vec spomenutog The Game.

Ovoliko dobrih filmova novije produkcije nije bilo unazad nekoliko godina

 Pa dobro nisu to sad baš nekakva remek-djela filmske umjetnosti. To su uglavnom pristojni prosječni trileri, ima ih na kile. Izuzetak su dva iz te liste koji su nešto kvalitetniji. Imaš i danas podjednako, ako ne i boljih filmova na tu temu.

 Koji su to bolji? Nisam ni rekao da su remek djela vec da su odlicni filmovi koji su pravljeni oko price a ne oko demoa za graficke kartice....

Preporuci mi te novije bolje filmove.... Rado cu ih pogledati ako nisam. A ove gore sam izvadio iz rukava za 5 sec i to samo od jednog glumca a gdje su svi ostali? Fincher, denze, morgan freeman, al pacino i slicna ekipa. Tesku artiljeriju tipa meril strip i sl necu ni pominjati....

Evo odgledao avatara 2 i onako. Meh. vidim da su kritike odlicne ali su tipa vizuelno odlicno izgleda a prica i nije nesto. U tome i jeste kvaka. Odrastao sam na filmovina 80tih i 90 tih kad se nisi mogao vaditi na efekte. Morao si imati pricu. Sad bas i ne.....

Daj mi godinu od koje smatraš da je novije pa stavim par preporuka.

 

Avatar nema smisla uspoređivati s tim filmovima, on je blockbuster, zna se kako Cameron radi filmove u 21.st., priča je sporedna pristojna i igra na emocije gledatelja, a fokus je na kameri i efektima. Nisam pogledao Avatar 2, ali tako je kod njega još od Titanika, pa pretpostavljam da će i ovdje biti isto.

 

5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mzopg kaže...
,,,,

Daj mi godinu od koje smatraš da je novije pa stavim par preporuka.

 

Avatar nema smisla uspoređivati s tim filmovima, on je blockbuster, zna se kako Cameron radi filmove u 21.st., priča je sporedna pristojna i igra na emocije gledatelja, a fokus je na kameri i efektima. Nisam pogledao Avatar 2, ali tako je kod njega još od Titanika, pa pretpostavljam da će i ovdje biti isto.

 

 Bas zato sto je prica sporedna meni je meh... Vizuelano spektakularno (mada nije ni to licno meni jer imam kuci oled pa su boje u kinu isprane i bez kontrasta al ok za kino odlicno) ali ja sam odrastao na filmovima 90tih lkao sto rekoh pa film koji se zasniva na efektima a prica je sporedna meni je u najbolju ruku prosjecan.  Prvi avatar je imao zaokruzenu pricu dok drugi ima repova koliko hoces. 

 

Spoiler:

 

Na pocetku se rastaje od svog plemena i odlazi i pleme jednostavno nestaje i ne spominje se vise. Ovi sto ga proganjaju ostaju kod starog plemena da ga traze i samo u jednoj sceni kao uhvatili signal i odmah ga nasli. U jednoj sceni. U novom plemenu se kao prilagodjava i to traje dobrih 45 minuta. 45 minuta skoro nicega. pliva roni i sl. Spektakularno ali razvuceno do bola. Zadnja bitka. Krecu zajedno on i novo pleme i usred bitke novog plemena vise nema. Ostaje sam bez ikakvog obrazloženja i sl. Puno rupa u prici a film traje preko 3 sata. Gore sam spomenuo LOTR. Isto traje 3 sata ali nema rupa u radnji. Za sve likove se zna odakle su dosli sta su radili i gdje su zavrsili.... Nema repova.....

Otisao sam u kino jer sam znao da ce biti spektakularno vizuelno ali predugo sa puno nelogicnosti. Mopglo je to puno bolje pogotovo od Kamerona. Ovo je onako odradjeno da se izmuzu pare i nije nesto što će ostati upamćeno kao prvi avatar. razumijem da 3d više nije wow a ovaj dio se bazirao na efektima i vizuelnoj atrakciji... Za mene lično samo 6,5....

 

Ostadoh dužan godine ;)

 

Ajd recimo zadnjih 10 godina nekih top 5 filmova po tebi. U stalnoj sam potrazi za dobrim filmovima i na kraju uvijek zavrsim na 90tim...

Dobrih serija se nadje pogotovo evropske produkcije ali filmova....

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 7:24 (Posmatrač).
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Posmatrač kaže...

 

Ajd recimo zadnjih 10 godina nekih top 5 filmova po tebi. U stalnoj sam potrazi za dobrim filmovima i na kraju uvijek zavrsim na 90tim...

Dobrih serija se nadje pogotovo evropske produkcije ali filmova....

 Ovo podebljano sto si napisao je i kod mene isto 

Origin_Steam: hrka11
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
hrka11 kaže...
Posmatrač kaže...

 

Ajd recimo zadnjih 10 godina nekih top 5 filmova po tebi. U stalnoj sam potrazi za dobrim filmovima i na kraju uvijek zavrsim na 90tim...

Dobrih serija se nadje pogotovo evropske produkcije ali filmova....

 Ovo podebljano sto si napisao je i kod mene isto 

 Znaci nisam lud ;)

Uhvatim sebe kako pola sata listam HBOMax i Netflix i na kraju gledam nekoliko dobrih ljudi po 50ti put. Ili top gun valjda 100ti puit. Znam da nije vrhunski film i da je cisti prosjek i US Navy propaganda ali se nekako osjecam dobro kad ga gledam .... Za razliku od ovog novog koji je tesko smeće....

....

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Posmatrač kaže...
hrka11 kaže...
Posmatrač kaže...

 

Ajd recimo zadnjih 10 godina nekih top 5 filmova po tebi. U stalnoj sam potrazi za dobrim filmovima i na kraju uvijek zavrsim na 90tim...

Dobrih serija se nadje pogotovo evropske produkcije ali filmova....

 Ovo podebljano sto si napisao je i kod mene isto 

 Znaci nisam lud ;)

Uhvatim sebe kako pola sata listam HBOMax i Netflix i na kraju gledam nekoliko dobrih ljudi po 50ti put. Ili top gun valjda 100ti puit. Znam da nije vrhunski film i da je cisti prosjek i US Navy propaganda ali se nekako osjecam dobro kad ga gledam .... Za razliku od ovog novog koji je tesko smeće....

....

 Pol sata?

Meni je žao baterija na daljinskom jer listam listam taj prokleti Netflix i ne nađem ništa po mom ukusu za taj tren i kaj napravim?

Dok sam scrolao po Netflixu opet mi je predložio Altered Carbon , i počnem ga OPET gledati jer jednostavno ja sam jedan od onih , bolje nešto dobro 5 puta nego loš 1 puta.

Ne znam koliko puta sam iz kina otišao jer niesam vidio logike više sjediti.


Da.... Toliko šunda izbacuju , pogotovo Netflix da je valjda manje od 1% nove produkcije GLEDLJIVO , ne dobro, gledljivo...

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Posmatrač kaže...

 Znaci nisam lud ;)

Uhvatim sebe kako pola sata listam HBOMax i Netflix i na kraju gledam nekoliko dobrih ljudi po 50ti put. Ili top gun valjda 100ti puit. Znam da nije vrhunski film i da je cisti prosjek i US Navy propaganda ali se nekako osjecam dobro kad ga gledam .... Za razliku od ovog novog koji je tesko smeće....

....

 Jedno vrijeme sam imao HBO Max i Netflix,na kraju sam gledao ono sto skinem sebi na Synology i preko Kodija na tv navijam...Jedino zadnje sto sam geldao na Netflixu je serija Vikingi samo nastavio di sam stao i to je to...u par mjeseci ne znam jesam 2 filma tamo pogledao.

Zato mi pase ovako kad neko spomene film koji sam geldao davno da se i ne sicam radnje ili ga nisam gledao nikako...a nekako mi najvise pasu ovi 80 90te i najdraze mi je njih gledat.

Origin_Steam: hrka11
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Crotiger kaže...
P....

 Pol sata?

Meni je žao baterija na daljinskom jer listam listam taj prokleti Netflix i ne nađem ništa po mom ukusu za taj tren i kaj napravim?

Dok sam scrolao po Netflixu opet mi je predložio Altered Carbon , i počnem ga OPET gledati jer jednostavno ja sam jedan od onih , bolje nešto dobro 5 puta nego loš 1 puta.

Ne znam koliko puta sam iz kina otišao jer niesam vidio logike više sjediti.


Da.... Toliko šunda izbacuju , pogotovo Netflix da je valjda manje od 1% nove produkcije GLEDLJIVO , ne dobro, gledljivo...

 Hahahhaha juce poceo gledati opet altered carbon ;)

16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Dečki, vi imate jedan drugi problem - morate se osloboditi i izaći iz komfort zone. Razumijem da vam je ideja odmoriti se i opustiti se od stresa i ne želite potrošiti dva sata privatnog vremena na glupost ali proživljavanje jednog te istog iskustva ponovo i ponovo vas ne odmara. Svatko od nas voli neki žanr, neki ritam, neki tip zapleta ali dobrih filmova ima i biti će ih.

 

Nisam filmofil pa ne mogu unatrag deset godina izvrtiti sve iz neke baze podataka ali već sam dao preporuku za Emily the criminal i apsolutno stojim iza nje. Puno dublji film nego što se čini na prvu i nego što mu opis ukazuje. Nemojte se fokusirati na opise, riskirajte malo :) Nekad ćete se razočarati ali nekad ćete upiknuti i fenomenalnu stvar.

 

Izvrsni filmovi kojih se ovako na brzinu mogu sjetiti su Život drugih (težak), Son of Rambow (digne te i vrati u djetinjstvo), Ex Machina, Upgrade.

Gledam te!
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Veliki Brat kaže...

Dečki, vi imate jedan drugi problem - morate se osloboditi i izaći iz komfort zone. Razumijem da vam je ideja odmoriti se i opustiti se od stresa i ne želite potrošiti dva sata privatnog vremena na glupost ali proživljavanje jednog te istog iskustva ponovo i ponovo vas ne odmara. Svatko od nas voli neki žanr, neki ritam, neki tip zapleta ali dobrih filmova ima i biti će ih.

 

Nisam filmofil pa ne mogu unatrag deset godina izvrtiti sve iz neke baze podataka ali već sam dao preporuku za Emily the criminal i apsolutno stojim iza nje. Puno dublji film nego što se čini na prvu i nego što mu opis ukazuje. Nemojte se fokusirati na opise, riskirajte malo :) Nekad ćete se razočarati ali nekad ćete upiknuti i fenomenalnu stvar.

 

Izvrsni filmovi kojih se ovako na brzinu mogu sjetiti su Život drugih (težak), Son of Rambow (digne te i vrati u djetinjstvo), Ex Machina, Upgrade.

Nije to problem nego jednostavno pogleda sam pun k...tih filmova i jednostavno vise ne znam sta da pogledam,bar kod mene je tako.

Od ova 4 sto si nabrojao,pogledao sam 3,Son of Rambow sad idje na skidanje,zato mi i sluzi ova tema da naletim na nesto sto nisam gledao...a uvecer nakon svega mi vecinom pase nesto da ne smara toliko.

Origin_Steam: hrka11
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Veliki Brat kaže...

Dečki, vi imate jedan drugi problem - morate se osloboditi i izaći iz komfort zone. Razumijem da vam je ideja odmoriti se i opustiti se od stresa i ne želite potrošiti dva sata privatnog vremena na glupost ali proživljavanje jednog te istog iskustva ponovo i ponovo vas ne odmara. Svatko od nas voli neki žanr, neki ritam, neki tip zapleta ali dobrih filmova ima i biti će ih.

 

Nisam filmofil pa ne mogu unatrag deset godina izvrtiti sve iz neke baze podataka ali već sam dao preporuku za Emily the criminal i apsolutno stojim iza nje. Puno dublji film nego što se čini na prvu i nego što mu opis ukazuje. Nemojte se fokusirati na opise, riskirajte malo :) Nekad ćete se razočarati ali nekad ćete upiknuti i fenomenalnu stvar.

 

Izvrsni filmovi kojih se ovako na brzinu mogu sjetiti su Život drugih (težak), Son of Rambow (digne te i vrati u djetinjstvo), Ex Machina, Upgrade.

 ije u tome problem vec je jedan od problema manjak vremena a drugi je sto ne zelim experimentisati i pocinjati gledati 5 filmova da bih poslije sat i pol nakon odustajanja od 5tog filma vratio se na seinfelda po milioniti put....

Sto kaze kolega zato i jesam ovdje da nadjem preporuku da ne moram experimentisati sa glupostima kojima dansnja filmografija obiluje....Lakse nadjem dobru seriju nego dobar film jer serije uglavnom nisu atraktivne za vizuelne efekte koji su sami sebi svrha i nemaju veliku ili nikakvu vezu sa radnjom. Ex mashina gledao. Mislim da sam i uograde gledao...

 

U zadnje vrijeme uzivam u nordijskim serijama. Imaju odicnih trilera serija, španci manje ali ih ima....Fokusirani su na pricu...

AMericke serije su isto tako hiper produkcija... 

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Veliki Brat kaže...

Dečki, vi imate jedan drugi problem - morate se osloboditi i izaći iz komfort zone. Razumijem da vam je ideja odmoriti se i opustiti se od stresa i ne želite potrošiti dva sata privatnog vremena na glupost ali proživljavanje jednog te istog iskustva ponovo i ponovo vas ne odmara. Svatko od nas voli neki žanr, neki ritam, neki tip zapleta ali dobrih filmova ima i biti će ih.

 

Nisam filmofil pa ne mogu unatrag deset godina izvrtiti sve iz neke baze podataka ali već sam dao preporuku za Emily the criminal i apsolutno stojim iza nje. Puno dublji film nego što se čini na prvu i nego što mu opis ukazuje. Nemojte se fokusirati na opise, riskirajte malo :) Nekad ćete se razočarati ali nekad ćete upiknuti i fenomenalnu stvar.

 

Izvrsni filmovi kojih se ovako na brzinu mogu sjetiti su Život drugih (težak), Son of Rambow (digne te i vrati u djetinjstvo), Ex Machina, Upgrade.

 Da,slazem se sa tobom!

Dobrih filmova unazad 10 godina ima "kamara".Brzo Guglanje "best movies last decade" dovodi me do preporuka koja su po mome osobnome sudu vrlodobri i trebaih pogledati.Svaki je na svoj nacin orginalan i poseban.Broj filmova je jos veci,ali se jednostavno ne mogu sjetiti:

A Quiet Place (2018)
Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018)
Parasite (2019)
mother! (2017)
Mad Max: Fury Road (2015)
The Shape of Water (2017)
What We Do In The Shadows (2015)
The Hateful Eight (2015)
Joker (2019)
Baby Driver (2017)
The Edge of Tomorrow (2014)
The Shape of Water (2017)
Blade Runner 2049 (2017)
Interstellar (2014)
The Wolf of Wall Street (2013)
Arrival (2016)
..........

Ovo su meni vrlodobri/odlicni filmovi.

Isto tako preporucujem Emily the criminal!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

90tih se toliko odlicnih filmova snimalo godisnje.....

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Istina,ali ima i moderna kinematografija svijih bisera

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Istina,ali ima i moderna kinematografija svijih bisera

 Ono sve sto si ti nabrojao sam pogledao...ocu rec za nas koji volimo filmove nebitno zanr,pogledana je vecina sto se smatra dobrim i ovo sto izlazi sad je "meh" sta ja znam...ima ono dobri filmova ne kazem ja,ali evo nerflix izbaci 10 filmova od tog 1 valja...Tako nekad komentiramo pa neko kaze da mu je dobar Hbo Max/Netflix ili nesto slicno, a vecinom kroz pricu skuzim da skoro nisza nisu gledali od tih odlicnih filmova i tek sad naleti na to na ovim servisima,normalno da mu je onda to sve odlicno.

Origin_Steam: hrka11
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...
Veliki Brat kaže...

Dečki, vi imate jedan drugi problem - morate se osloboditi i izaći iz komfort zone. Razumijem da vam je ideja odmoriti se i opustiti se od stresa i ne želite potrošiti dva sata privatnog vremena na glupost ali proživljavanje jednog te istog iskustva ponovo i ponovo vas ne odmara. Svatko od nas voli neki žanr, neki ritam, neki tip zapleta ali dobrih filmova ima i biti će ih.

 

Nisam filmofil pa ne mogu unatrag deset godina izvrtiti sve iz neke baze podataka ali već sam dao preporuku za Emily the criminal i apsolutno stojim iza nje. Puno dublji film nego što se čini na prvu i nego što mu opis ukazuje. Nemojte se fokusirati na opise, riskirajte malo :) Nekad ćete se razočarati ali nekad ćete upiknuti i fenomenalnu stvar.

 

Izvrsni filmovi kojih se ovako na brzinu mogu sjetiti su Život drugih (težak), Son of Rambow (digne te i vrati u djetinjstvo), Ex Machina, Upgrade.

 Da,slazem se sa tobom!

Dobrih filmova unazad 10 godina ima "kamara".Brzo Guglanje "best movies last decade" dovodi me do preporuka koja su po mome osobnome sudu vrlodobri i trebaih pogledati.Svaki je na svoj nacin orginalan i poseban.Broj filmova je jos veci,ali se jednostavno ne mogu sjetiti:

A Quiet Place (2018)
Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018)
Parasite (2019)
mother! (2017)
Mad Max: Fury Road (2015)
The Shape of Water (2017)
What We Do In The Shadows (2015)
The Hateful Eight (2015)
Joker (2019)
Baby Driver (2017)
The Edge of Tomorrow (2014)
The Shape of Water (2017)
Blade Runner 2049 (2017)
Interstellar (2014)
The Wolf of Wall Street (2013)
Arrival (2016)
..........

Ovo su meni vrlodobri/odlicni filmovi.

Isto tako preporucujem Emily the criminal!

 Po meni jedno od boljih preporuka sveukupno ali tj..ili umjesto Shape of Water neš drugo..film mi je djelovao poput stripa u pokretu ali spakovanog u filmu..

Blade Runner 2049 jedan od rijetkih nastavaka koji su u rangu originala.. A tek Mad Max Fury Road.. OMG..

Umjesto Interstellar po meni ide bez problema Inception. Sama ideja i izvedba su kod Inception_a veći,puniji nego kod Interstellarra iako je Inception 

pod navodnike "na zemlji"...

- - -Space may be the final frontier, but it's made in the Hollywood basement - - -
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Veliki Brat kaže...

Dečki, vi imate jedan drugi problem - morate se osloboditi i izaći iz komfort zone. Razumijem da vam je ideja odmoriti se i opustiti se od stresa i ne želite potrošiti dva sata privatnog vremena na glupost ali proživljavanje jednog te istog iskustva ponovo i ponovo vas ne odmara. Svatko od nas voli neki žanr, neki ritam, neki tip zapleta ali dobrih filmova ima i biti će ih.

 

Nisam filmofil pa ne mogu unatrag deset godina izvrtiti sve iz neke baze podataka ali već sam dao preporuku za Emily the criminal i apsolutno stojim iza nje. Puno dublji film nego što se čini na prvu i nego što mu opis ukazuje. Nemojte se fokusirati na opise, riskirajte malo :) Nekad ćete se razočarati ali nekad ćete upiknuti i fenomenalnu stvar.

 

Izvrsni filmovi kojih se ovako na brzinu mogu sjetiti su Život drugih (težak), Son of Rambow (digne te i vrati u djetinjstvo), Ex Machina, Upgrade.

Upravo sam krenuo napisati gotovo identičan tekst.  I onda skrolam dalje i naletim na tvoj post.

Nemam što dodati, ovo je precizna definicija i opis problema.

 

Mene ovo podsjeti na ekipu koja dođe u restoran (imam par takvih frendova) pola sata gledaju jelovnik i onda na kraju svaki put "mješana pizza" ili "ćevapi"... Ziheraši.

 

Odlično vam je kolega napisao, nekad ćete se za*ebati samo tako, ali nekad ćete i otkriti genijalne ili super zabavne filmove.

 

Milka30 kaže...
Veliki Brat kaže...

Dečki, vi imate jedan drugi problem - morate se osloboditi i izaći iz komfort zone. Razumijem da vam je ideja odmoriti se i opustiti se od stresa i ne želite potrošiti dva sata privatnog vremena na glupost ali proživljavanje jednog te istog iskustva ponovo i ponovo vas ne odmara. Svatko od nas voli neki žanr, neki ritam, neki tip zapleta ali dobrih filmova ima i biti će ih.

 

Nisam filmofil pa ne mogu unatrag deset godina izvrtiti sve iz neke baze podataka ali već sam dao preporuku za Emily the criminal i apsolutno stojim iza nje. Puno dublji film nego što se čini na prvu i nego što mu opis ukazuje. Nemojte se fokusirati na opise, riskirajte malo :) Nekad ćete se razočarati ali nekad ćete upiknuti i fenomenalnu stvar.

 

Izvrsni filmovi kojih se ovako na brzinu mogu sjetiti su Život drugih (težak), Son of Rambow (digne te i vrati u djetinjstvo), Ex Machina, Upgrade.

 Da,slazem se sa tobom!

Dobrih filmova unazad 10 godina ima "kamara".Brzo Guglanje "best movies last decade" dovodi me do preporuka koja su po mome osobnome sudu vrlodobri i trebaih pogledati.Svaki je na svoj nacin orginalan i poseban.Broj filmova je jos veci,ali se jednostavno ne mogu sjetiti:

A Quiet Place (2018)
Spider-Man: Into the Spider-Verse (2018)
Parasite (2019)
mother! (2017)
Mad Max: Fury Road (2015)
The Shape of Water (2017)
What We Do In The Shadows (2015)
The Hateful Eight (2015)
Joker (2019)
Baby Driver (2017)
The Edge of Tomorrow (2014)
The Shape of Water (2017)
Blade Runner 2049 (2017)
Interstellar (2014)
The Wolf of Wall Street (2013)
Arrival (2016)
..........

Ovo su meni vrlodobri/odlicni filmovi.

Isto tako preporucujem Emily the criminal!

 Taj prvi bi jedino izbacio sa liste, mene je totalno razočarao, ne znam što je ljudima dobro u tom filmu. Ostali su odlični, a ima tu i izvrsnih filmova.

 

3 godine
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Slažem se sa ovom analogijom iz restorana..  Comfort is the enemy of progress.”

Ko klinac nikad nisam htio gledat film a da je spadao pod žanr-"Drama"

Ispalo je da su mi dvije drame (pogledane "slučajno") promijenile pogled na život: Dead poet society i Shawshank redemption

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.12.2022 22:12 (marushin).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Posmatrač kaže...

Ostadoh dužan godine ;)

 

Ajd recimo zadnjih 10 godina nekih top 5 filmova po tebi. U stalnoj sam potrazi za dobrim filmovima i na kraju uvijek zavrsim na 90tim...

Dobrih serija se nadje pogotovo evropske produkcije ali filmova....

Ovo je mojih nekakvih top 5, iz glave i sigurno će mi kasnije pasti na pamet još neki koji je možda i bolji:

Nebraska (2013) - fenomenalan film

Midsommar (2019) - jedan od top horora u zadnjih ohoho godina

Mad Max: Fury Road (2015) - remek-djelo u svom žanru

The Handmaiden (2016) - jedan od najboljih misteri-trilera koji sam ikada pogledao, savršen film u svakom segmentu

Roma (2018) - fenomenalna drama

 

Pa dalje:

Uncut Gems (2019) - izvrstan triler

Take Shelter (2011) - mrvicu stariji od tih 10 god limita - izvrstan psihološki triler

The Vast of Night (2019) - izvrsna SF drama, originalna, maštovita, sa super glumom i dijalozima

The Distinguished Citizen (2016) - top drama sa elementima komedije, obavezno pogledati

Thirteen Lives (2022) - jako dobra ekranizacija istinitog događaja u režiji Ron Howarda, nije dobra kao Rush, ali je bolje od očekivanog

The Dig (2021) - jako dobra biografska drama, slow pace

The Little Things (2021) - odličan slow pace triler, Jared Leto izvrstan.

 

Evo još malo:

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017) - odlična drama

You Were Never Really Here (2017) - odlična krimi drama

The French Dispatch (2020), ovo nije za svakoga, tko voli Wes Andersona i njegov stil ovaj film će mu biti dobar

Locke (2013) - odlična minimalistička drama

Us (2019) - odličan Horor u režiji Jordana Peelea (tko je gledao njegov Get Out će ga se sjetiti, meni je ovaj film još bolji)

Under the Silver Lake (2018) - jako zanimljiv triler, nekakav miks David Lyncha i Hitchcocka, meni je bio baš dobar

The Girl in the Yellow Jumper (2020) - odličan Tarantino style triler

Kimi (2022) - tko voli Soderbergha u ovome će uživati, jako dobro

Richard Jewell (2019) - vrlo dobar biopic

The Wife (2017) - dobra drama

No Limit (2022) - prema istinitom događaju, Netflix

Incendies (2010) - Denis Villeneuve

Room (2015) - izvrsna drama

The Revenant (2015) - Inarritu

Marriage Story (2019) - drama

Manchester by the Sea (2016) - drama

Another Round (2020) - komedija-drama

Gravity (2013) - odličan SF

Cold War (2018) - romantična drama

Promising Young Woman (2020) - neočekivano dobar

The Wailing (2016) - top horor

The Lighthouse (2019) - ne znam što bi više napisao, pogledajte :)

 

Od ovih "klasičnih" trilera koje je kolega spominjao:

Decision to Leave (2022) - ovaj film je pravi prikaz genijalnosti jednog redatelja, s takvom maštovitošću gradi likove i "upravlja" našim emocijama, ali na jedan originalan i specifičan način, bez klasične patetike. Film je u startu malo čudan, ali budite uporni isplati se. Predivan film. Pomalo Hitchcockovski.

Only the Animals (2019) - jako dobar misteri krimić

Below Zero (2021) - još jedan dobar krimić

The Outfit (2022) - evo i još jedan, ovaj je minimalistički, ali jako dobro snimljen, odglumljen i režiran

No Exit (2022) - solidan triler, malo moderniji štih

The Invitation (2015) - dobar psihološki triler

The Good Liar (2019) - još jedan vrlo dobar triler

Hell or High Water (2016) - odličan triler, Jeff Bridges i ekipa

8 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
R.I.P.D 2: Rise of the damned

Onomad bijase simpatican filmic, s dobrom glumackom postavom, originalnom idejom, zgodnim forama, i iako nije bio svjetski hit ili zaradio milijarde, bio je ok za ubiti dosadno vece....

Drugi dio je dosao relativno nezapazeno, zbog vrlo dobrih razloga, jer nema apsolutno nikakve veze s prvim dijelom, osim imena i ideje.

Ideje koja je totalno promjenjena, okrenuta, gotovo neprepoznatljiva.

Glavni junak, serif Roy iz prvog dijela, vrijeme radnje, divlji zapad, 18i neka.... Kako pogine, a onda ga regrutiraju, onda se vraca... Film ne ponudi nikakvo objasnjenje zasto je ovdje glumac koji glumi serifa 30 godina mladji od glumca iz prvog dijela, niti tocno kako se to ostari nakon sto umres - nesto s cime se prvi dio nije imao potrebe baviti, jer, pravila su jasno postavljena.

Nadalje, sve sto saznamo o njemu iz prvog dijela,.ovdje je okrenuto i izvrnuto...

Partner(ica) mu je, ni manje ni vise nego Ivana Orleanska. S ozbiljnom krizom identiteta, jer malo govori engleskim, malo francuskim naglaskom, i ne, nema veze s likom koji je u kadru. E sad kao da to nije dovoljno glupa ideja, postujuci pravilo prvog dijela, nazad se vracaju kao drugi lik, ni manje ni vise nego kao dvije crnkinje. Depilirane. S piercinzima. Halo, 19 stoljece, amerika, divlji zapad???

Naravno, pojava dvije crnkinje, od kojih jedna hoda s dvometarskim srednjovjekovnim macem, uobicajeno, nitko ne trza. Sve normalno.

S poznatima vise ne mogu komunicirati, jer ocigledno nisu imali nikoga da napise 5 pametnijlh recenica.

Deadosi su, za razliku od prvog dijela, gdje su bili jednostavno umrli koji su izigrali pravila i ostali na zemlji, ovdje demoni iz pakla.... I predstavljeni su kao crni dim, jer ocigledno za neki dobar cgi se nije imalo para....

A za otvoriti portal, vise nije nuzno skupljati dijelove artefakta, vec jednostavno iskopati rupu u zemlji.

Crni svecenik koji drzi misu i vjencava bijelce..... Amerika, 19 stoljece, halo, opet....

Cak sam u nekom momentu pomislio da je rijec o parodiji, ali ne, ovo je jednostavno smece.

Preskociti, nije vrijedno potrositi 100minuta zivota za ovo.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.12.2022 18:52 (Damir22).
14 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Green Mile. Gledao ne znam ni sam koliko puta i film je odlican.

Softwer
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Softwer kaže...

The Green Mile. Gledao ne znam ni sam koliko puta i film je odlican.

 Jedna od boljih ekranizacija Stephen Kinga, jako dobar. Duncan mi je uvijek bio simpa glumac, onako kao dobročudni gorostas, šteta što je otišao tako mlad, mislim da nije ni 55 napunio.

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao novi Avatar i film mi nije bas sjeo. 
Specijalni efekti su ocekivano najbolji dio filma i steta sto isto nije sa glazbom i pricom. Nakon sat i pol mi je bilo dosta eye candya i onda se ubiti skuzi da je prica srot. Scene su napravljene namjerno da se 3D efekt maksimalno iskoristi i nakon prvog sata to pocinje ici na zivce. Prica je na isti kalup kao i prvi film ali dosta manjkava. Nije ni do koljena prvom filmu. 
6/10

Ako sam ti pomogao opali TD!
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Avatar 2

 

Slicno kao post gore. Meni je prvi dio bio bolji. Da je film trajao 2 sata mozda bi bio puno bolji.

Nakon sat i pol mi dosadilo gledati jer mi se cinilo ko da gledam slikovnicu.

Film nije los, ali mi se cini da ga je bolje gledati doma nego u kinu jer predugo traje... I na kraju sam vec bio smoren za bilo kakvu akciju. Prica isto nije nesto.

 

6.5/10

Moj brat bi dao istu ocjenu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.12.2022 11:21 (tigerija).
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mzopg kaže...
Softwer kaže...

The Green Mile. Gledao ne znam ni sam koliko puta i film je odlican.

 Jedna od boljih ekranizacija Stephen Kinga, jako dobar. Duncan mi je uvijek bio simpa glumac, onako kao dobročudni gorostas, šteta što je otišao tako mlad, mislim da nije ni 55 napunio.

Kada vec govorite o Stephen Kingu,ja nekidan pogledao The mist.

Nije kao Green mile ali je odlican film.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...
mzopg kaže...
Softwer kaže...

The Green Mile. Gledao ne znam ni sam koliko puta i film je odlican.

 Jedna od boljih ekranizacija Stephen Kinga, jako dobar. Duncan mi je uvijek bio simpa glumac, onako kao dobročudni gorostas, šteta što je otišao tako mlad, mislim da nije ni 55 napunio.

Kada vec govorite o Stephen Kingu,ja nekidan pogledao The mist.

Nije kao Green mile ali je odlican film.

 Ne znam da li spoilam nešto ili samo zaintrigiram ljude koji nisu gledali, ali ovaj film mi ima daleko najiritantniji kraj od svih filmova koje sam ikad gledao i mrzim ga samo zbog toga i nikad ga više ne želim pogledati u životu.
Btw kad smo kod magle ne znam jeste gledali Carpenterove Fog filmove, ima jedan iz 80tihremake iz 2000tih. A i Silent hill filmovi imaju tu maglovitu atmosferu, osim kaj su poslije ful horor.
Ako netko zna još neki sličan mist-ičan film nek napiše pliz.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.12.2022 16:20 (Dud).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Dud kaže...
Milka30 kaže...
mzopg kaže...
Softwer kaže...

The Green Mile. Gledao ne znam ni sam koliko puta i film je odlican.

 Jedna od boljih ekranizacija Stephen Kinga, jako dobar. Duncan mi je uvijek bio simpa glumac, onako kao dobročudni gorostas, šteta što je otišao tako mlad, mislim da nije ni 55 napunio.

Kada vec govorite o Stephen Kingu,ja nekidan pogledao The mist.

Nije kao Green mile ali je odlican film.

 Ne znam da li spoilam nešto ili samo zaintrigiram ljude koji nisu gledali, ali ovaj film mi ima daleko najiritantniji kraj od svih filmova koje sam ikad gledao i mrzim ga samo zbog toga i nikad ga više ne želim pogledati u životu.
Btw kad smo kod magle ne znam jeste gledali Carpenterove Fog filmove, ima jedan iz 80tihremake iz 2000tih. A i Silent hill filmovi imaju tu maglovitu atmosferu, osim kaj su poslije ful horor.
Ako netko zna još neki sličan mist-ičan film nek napiše pliz.

 Carpenterov sa Jamie Lee Curtis mi je kao klincu bio kultni horor, ne znam kakav bi mi bio danas, ali mi je dugo bio jedan od najdražih horora. Ima tu mističnost, malo ribarsko mjesto, radio stanica, svjetionik... odlična atmosfera. 

 

Ovaj novi što je Milka30 sam gledao, nije mi ostao u nekakvom dobrom sjećanju, a vidim sad da ima i Danska serija iz 2017. 

12 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Dud kaže...
Milka30 kaže...
mzopg kaže...
Softwer kaže...

The Green Mile. Gledao ne znam ni sam koliko puta i film je odlican.

 Jedna od boljih ekranizacija Stephen Kinga, jako dobar. Duncan mi je uvijek bio simpa glumac, onako kao dobročudni gorostas, šteta što je otišao tako mlad, mislim da nije ni 55 napunio.

Kada vec govorite o Stephen Kingu,ja nekidan pogledao The mist.

Nije kao Green mile ali je odlican film.

 Ne znam da li spoilam nešto ili samo zaintrigiram ljude koji nisu gledali, ali ovaj film mi ima daleko najiritantniji kraj od svih filmova koje sam ikad gledao i mrzim ga samo zbog toga i nikad ga više ne želim pogledati u životu.
Btw kad smo kod magle ne znam jeste gledali Carpenterove Fog filmove, ima jedan iz 80tihremake iz 2000tih. A i Silent hill filmovi imaju tu maglovitu atmosferu, osim kaj su poslije ful horor.
Ako netko zna još neki sličan mist-ičan film nek napiše pliz.

 Zanimljivo, meni je bas prosjek film, ali ga kraj dize na novu razinu, savrseno i nepredvidljivo. 

 

Pogledao Black Adam, poprilicno lose ali spasava ga ponesto u mojim ocima brz pacing i dobre borbe i efekti. Za mozak na pasu je ok, za ista vise od toga nah. Definitivno nije mesija koji ce spasiti DCU... makar mislim da ga vise nista nece spasit nakon ovog sto su Cavillu napravili

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Minneyar kaže...
Dud kaže...
Milka30 kaže...
mzopg kaže...
Softwer kaže...

The Green Mile. Gledao ne znam ni sam koliko puta i film je odlican.

 Jedna od boljih ekranizacija Stephen Kinga, jako dobar. Duncan mi je uvijek bio simpa glumac, onako kao dobročudni gorostas, šteta što je otišao tako mlad, mislim da nije ni 55 napunio.

Kada vec govorite o Stephen Kingu,ja nekidan pogledao The mist.

Nije kao Green mile ali je odlican film.

 Ne znam da li spoilam nešto ili samo zaintrigiram ljude koji nisu gledali, ali ovaj film mi ima daleko najiritantniji kraj od svih filmova koje sam ikad gledao i mrzim ga samo zbog toga i nikad ga više ne želim pogledati u životu.
Btw kad smo kod magle ne znam jeste gledali Carpenterove Fog filmove, ima jedan iz 80tihremake iz 2000tih. A i Silent hill filmovi imaju tu maglovitu atmosferu, osim kaj su poslije ful horor.
Ako netko zna još neki sličan mist-ičan film nek napiše pliz.

 Zanimljivo, meni je bas prosjek film, ali ga kraj dize na novu razinu, savrseno i nepredvidljivo. 

 

Pogledao Black Adam, poprilicno lose ali spasava ga ponesto u mojim ocima brz pacing i dobre borbe i efekti. Za mozak na pasu je ok, za ista vise od toga nah. Definitivno nije mesija koji ce spasiti DCU... makar mislim da ga vise nista nece spasit nakon ovog sto su Cavillu napravili

jel moze meni netko pojasnit sto DC radi s ovim izmjenama glumaca stalno, za iste likove? znaci sve je kao u istom universu al batmana vec imamo dva glumca, sad nesto cujem da cavill vise nece bit superman, pa mjenjaju i ovog tipa sto je flasha glumio. marvel je zadrzo istu postavu preko 10 godina, ovi mjenjaju svake 2 godine. 

8 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Suti, super je sto samo mjenjaju glumce, ako nastave ovaj trend da svojim junacima mjenjaju spol i boju koze, onda tek ode sve.......
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice