Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.429
|
čitano: 7.538.266
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Apachy kaže...

Escape from Alcatraz 

 

Odličan film iz '79., Eastwood glavna faca i mastermind bijega. Prva polovica je planiranje, druga egzekucija bijega i puno napetija. Nema CGI fantazija, divlje akcije niti snimki potjere nakon bijega, nema nekog soundtracka koji bi umjetno potencirao napetost, ali i bez toga film je atmosferičan, realan i zanimljiv od početka do kraja. 

 

Od mene čvrstih 8.5/10

 

 

 

Onda ti mogu i preporučiti Papillon (1973) ako nisi gledao, slična tematika. Vrhunski film. 

 

https://www.imdb.com/title/tt0070511/

 

I Felon (2008) mi je isto bio fantastičan "zatvorske" tematike

 

https://www.imdb.com/title/tt1117385/

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.9.2022 10:14 (BeLLicus).
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Pisao sam osvrt kad je izasao u kinu, vecina ljudi ovdje pise o filmovima tek kad stignu na Torrent.
Meni super film, kao da su ga radili tarantino i Guy Ritchie. Gledat cu ga opet
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
cocky kaže...

Pogledah The Curious Case of Benjamin Button (2008).

 

Ahh, tužan film. Briljatan koncept. Završne scene u kojima se vidi obrnuti reciprocitet pogađaju jako. Iako je iz 2008. brutalno dobro su pomlađivali/postarivali likove. Djeluju dosta autentično. Brad Pitt kao narator je odličan. Sviđa mi se i soundtrack. Vidi se da Fincher zna. 

Ovo je najdosadniji film koji sam pogledao u zadnjih 40 godina, koristim ga za sinonim nečega ultra dosadnoga... Jedno 5 dana za redom sam ga pokušavao pogledati, najduže 10 minuta sam uspio ostati budan. Strašno, čak mislim da sad sanjam jer ga je netko pozitivno prokomentirao 

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
stiffler13 kaže...
cocky kaže...

Pogledah The Curious Case of Benjamin Button (2008).

 

Ahh, tužan film. Briljatan koncept. Završne scene u kojima se vidi obrnuti reciprocitet pogađaju jako. Iako je iz 2008. brutalno dobro su pomlađivali/postarivali likove. Djeluju dosta autentično. Brad Pitt kao narator je odličan. Sviđa mi se i soundtrack. Vidi se da Fincher zna. 

Ovo je najdosadniji film koji sam pogledao u zadnjih 40 godina, koristim ga za sinonim nečega ultra dosadnoga... Jedno 5 dana za redom sam ga pokušavao pogledati, najduže 10 minuta sam uspio ostati budan. Strašno, čak mislim da sad sanjam jer ga je netko pozitivno prokomentirao 

 Film je predivan, to što ti imaš emocije na razini hladnjaka je tvoj problem. Ja sam ga odgledao 5 puta i svaki put uživao. No nije sve za svakoga... 

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Jel se isplati ic gledat Avatar u 4DX 3D..izbjegajem gledat 3D i to spricanje vode..!?
AUDIOFIL
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Avatar se uopće ne isplati gledati! Mislim nešto najlošije što je Cameroon napravio ikada!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Malo blasfemije, kako za koga. Film koji je izašao u isto vrijeme kao i blockbuster (Return of the King) i popušio nominacije. Film koji mogu gledat svaki dan. Film tako podcijenjen da je to zločin. Master & Commander

 

مرګ ژوبله
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
volegradele kaže...
Jel se isplati ic gledat Avatar u 4DX 3D..izbjegajem gledat 3D i to spricanje vode..!?

 Kao 3D film najbolji ikada. U biti jedini pravi 3D film. Kao film u klasičnom smislu, jako dobar.

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Super64 kaže...

Malo blasfemije, kako za koga. Film koji je izašao u isto vrijeme kao i blockbuster (Return of the King) i popušio nominacije. Film koji mogu gledat svaki dan. Film tako podcijenjen da je to zločin. Master & Commander

 

 Život dajem za LotR trilogiju (pogotovo nakon poluproizvoda od serije), ali da, ovaj film je vrhunski, svaka prepruka. Nisam ga pogledao barem nekoliko godina pa bi ga valjalo ponovno.

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
2 godine
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Bullet Train (2022)

 

Pa očekivao sam više. Sjajno je film napravljen, ali je radnja mogla biti malo kreativnija. Mogli su to malo inteligentnije napraviti, ovako je sve nešto bilo straightforward. Likovi su padali s neba, a nisu bili nešto interesantni. 

Ocjena: 6.5 / 10. 

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Blonde

 

Vjerovano najgori autobiografijski film koji sam gledao,barem probao.
Film o Marilyn Monroe koji je toliko razvučen i dosadan da zaista treba imati m..a i istrpjeti skoro tri sata filma.
Gotovo sam siguran da se može napraviti kvalitetan i zanimljiv film o njenome životu,ali se redatelj jednostavno izgubio u dočaravanju psihičkoga stanja Marilyn.
Prvih sat i pola filma je relativno nepovezano u par bitnih scena(koje se vjerovano kasnije objasne),no film je toliko dosadan i naporan da te uopće ne zanima "zašto to,kako to"
Ana de Armas je fantastično odglumila i to je jedina svijetla točka filma,sve ostalo je žali Bože vremena!
Preporuka je da to ne gledate!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
3 godine
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Upravo pogledao Lucy 2014

 , fantasticnih "sat i po" ima par sitnica koje su me zasmetale no zažmirio sam!

Scarlett je jednostavno posebna i mož ga hebat, Morgan Freeman je svojim glasom malo produbio i zacinio znanstveni dio filma.

Ostalo je sve ostavio njoj i njenoj "slucajnoj" transformaciji mozgla od 10% pa do 100%, da ne spoilam išta od mene preporuka inace nisam tip koji voli ovakve filmove pogotovo ne s ženskama!

8/10 od mene, jedan od najboljih s zenskom heroinom ako se mene pita!

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.10.2022 19:39 (Boris grozni).
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Vrlo sam se ugodno iznenadio pogledavši norveški The Trip tt13109952 koji je dostupan na Netflixu. Riječ je o akcijskoj horor komediji iz 2021 o bračnom paru relativno neuspješnih medijskih profesionalaca koji odluče jedan drugome okončati život za vrijeme boravka u obiteljskoj vikendici. Režija je vrlo originalna (Wirkola je režirao i Dead Snow) sa ekipom glumaca koji su svoj posao odradili vrhunski. Jedinu uvjetnu zamjerku bih dao na soundtracku koji je kompletno na norveškom (ili nekom nordijskom jeziku), ali to ni najmanje ne umanjuje gotovo dva sata odlične zabave.

One - You lock the target Two - You bait the line Three- You slowly spread the net And four - You catch the man
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Boris grozni kaže...

Upravo pogledao Lucy 2014 , fantasticnih "sat i po" ima par sitnica koje su me zasmetale no zažmirio sam!

Scarlett je jednostavno posebna i mož ga hebat, Morgan Freeman je svojim glasom malo produbio i zacinio znanstveni dio filma.

Ostalo je sve ostavio njoj i njenoj "slucajnoj" transformaciji mozgla od 10% pa do 100%, da ne spoilam išta od mene preporuka inace nisam tip koji voli ovakve filmove pogotovo ne s ženskama!

8/10 od mene, jedan od najboljih s zenskom heroinom ako se mene pita!

 Gledao isti u Cinestaru i onaj intro sountrack mi je ostao zarezan u pamcenju... hebeno i jako dobar film

Battlenet - TheProdigy#2234
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Forgiven. Vrlo neobičan, ali zanimljiv film. Jessica Chastain opet razvalila ulogu!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
10 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Došao 3 dio nove halloween trilogije

https://www.imdb.com/title/tt10665342/

 

Tko voli Halloween filmove svidjet ce mu se. Po mome malo vise od trenutne 5.5 imdb ocjene, pogotovo zato jer je Michael u novoj situaciji u kojoj ga jos nismo vidali...da ne spoilam.

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Amsterdam

 

Cinestar imao ulaznice po 20kn pa smo otisli pogledati film.

Film je cudan, ali meni ne na dobar nacin. Redatelj kao da nije znao koji je zanr filma i sto zeli tako da je gluma pojedinih glumaca neobicna. Christian Bale je po meni odlicno odglumio, Margot Robbie takodjer, a John David Washington mi je bio previse ravan kao i Zoe Saldana, al dobro ona nije bila puno u filmu. Film ima nekih bespotrebno dugih scena i sam po sebi je predug. Neke scene su me nasmijale, ali uglavnom jer su bile cudne, ne znam hoce li se to vecini svidjeti. Radnja je jednostavna, nema vise plotova koji se ispreplicu i rasplet je vrlo slab. I na kraju filma jedan lik prepricava/sumira radnju cijelog filma, bezveze, kao da nismo shvatili ovu vrlo jednostavnu radnju. I makar se film zove Amsterdam, sve scene koje se tamo odvijaju su unutra tako da niti jednim shotom nije prikazan grad sto mi je isto minus. Sve u svemu, vrlo prosjecan film koji da nema ovako kvalitetnu glumacku postavi bi bio ispodprosjecan. Film je u navratima bio toliko dosadan i naporan da mi je par puta doslo da izadjem iz dvorane.

Ocjena: 6/10

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2022 13:33 (emerik).
7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Copycat - lov na serijskog ubojicu uz poneku over the top računalnu tehnlogiju 90tih. Sigourney Weaver u elementu.

 

In the line of fire - odličan triler s uvijek namrgođenim Clint Eastwoodom kao agentom tajne službe i zznemirijućim John Malkovichem kao atentatorom u igri mačke i miša hoće li američki predsjednik ostati živ. Topla preporuka 

 

E.T. - nakon 18 godina sam ga ponovno pogledao i sve što mogu reći je da je i dalje magičan film. Možda su neki elementi malo "strašni" za obiteljski film, ali šarm koji je maleni vanzemaljac ostavio, usitinu će ostati vječan! 

I want to believe
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Je li neko gledao Ticket to Paradise? Planiram otici u kino gledato sa suprugom. Vrijedi li potrositi vrijeme? :)
8 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

I mene cura nagovorila na to zato jer su karte bile jeftine..Em sam poludio na guzvu em sam jedva cekao da zavrsi film da mogu ic doma... Uzas meni.. Nista s nicim ....Glumci ne znam sta reci.. Toliko dobrih glumaca meni je film fail . Ne preporucujem ..4/10 (Amsterdam)

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.10.2022 23:01 (sseennoonn).
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
anelko kaže...
Je li neko gledao Ticket to Paradise? Planiram otici u kino gledato sa suprugom. Vrijedi li potrositi vrijeme? :)

 Jedan frend gledao sa zenom, cura gledala s mamom i svi su bili super zadovoljni filmom :)

6 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The luckiest girl alive. Mila Kunis, ljubitelj sam. Uff, teska tema, uopce nije lagan film za pogledat. Ne gledam inace takve stvari i da sam zbilja znao, nebih ni pogledao. Pod takve stvari mislim na ozbiljnu i depresivnu tematiku. Imam dosta problema tako da mi stvarno ne treba jos "ozbiljnosti". Inace sve je kako bi trebalo bit u takvom filmu, nemam nikakvu zamjerku, cak iznenaden jer je Netflix, a nije toliko lose. 8/10

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
cvaja997 kaže...

The luckiest girl alive. Mila Kunis, ljubitelj sam. Uff, teska tema, uopce nije lagan film za pogledat. Ne gledam inace takve stvari i da sam zbilja znao, nebih ni pogledao. Pod takve stvari mislim na ozbiljnu i depresivnu tematiku. Imam dosta problema tako da mi stvarno ne treba jos "ozbiljnosti". Inace sve je kako bi trebalo bit u takvom filmu, nemam nikakvu zamjerku, cak iznenaden jer je Netflix, a nije toliko lose. 8/10

 Pogledao ga i ja, nekakav prevladavajuci dojam je da je glavni lik uzasno lose napisana.

Jednostavno nisam mogao "navijati" za nju jer mi je antipaticna i sebicna.

 

Svakako ok film za ispucat 2h  6/10

16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
anelko kaže...
Je li neko gledao Ticket to Paradise? Planiram otici u kino gledato sa suprugom. Vrijedi li potrositi vrijeme? :)

 pogledao, film zabavan, za ubiti vrijeme, ništa posebno. 

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

i dokumentarni film je film pa mogu preporučiti "Pljačkaši banke: posljednja velika pljačka". Eto i Netflix povremeno snimi nešto vrijedno gledanja. Likovi su zanimljivi, snimke autentične, postavljena su prava pitanja i nije 10 minuta materijala rastegnuto na 180 minuta. 

https://www.netflix.com/hr/title/81248392

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
thebatman kaže...
cvaja997 kaže...

The luckiest girl alive. Mila Kunis, ljubitelj sam. Uff, teska tema, uopce nije lagan film za pogledat. Ne gledam inace takve stvari i da sam zbilja znao, nebih ni pogledao. Pod takve stvari mislim na ozbiljnu i depresivnu tematiku. Imam dosta problema tako da mi stvarno ne treba jos "ozbiljnosti". Inace sve je kako bi trebalo bit u takvom filmu, nemam nikakvu zamjerku, cak iznenaden jer je Netflix, a nije toliko lose. 8/10

 Pogledao ga i ja, nekakav prevladavajuci dojam je da je glavni lik uzasno lose napisana.

Jednostavno nisam mogao "navijati" za nju jer mi je antipaticna i sebicna.

 

Svakako ok film za ispucat 2h  6/10

 Ja odustao na pola filma, žena odgledala do kraja veli da je ok.

8 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Hellraiser (2022)

Kud svi turci, tu i mali mujo....

Govorahu nasi stari. Davno.

No, vremena se mjenjaju, ni turci nisu sto su nekad bilo, a i muja je sve manje, rijetko ih susretnemo u kakvoj staroj narodnoj pjesmici, kako teskim fizickim radom kuju konja po mjesecu, ili pak u vlasnickoj strukturi kakve zidarske firme, mujo i sinovi.....

No, uzrecica moze biti, uz malo prilagodbe, upotrebljiva i danas.

Kud svi kurtzi, tu i mali....

Pa u ovom slucaju, Hellraiser.

Svjedoci smo neumoljivog amputiranja muskog spolnog organa (u narodu poznatog kao kuratz) popularnim tv likovima, te, zamjenu amputiranog s nekim transicima, bipsicima, raznim brojcano-slovnim oznakama.... Pa ke u tom duhu netko pomislio - hej, idemo odraditi i Hellraisera.

Pa tako Pinhead postaje zensko. S muskim glasom. Valjda da djeluje opakije. Stajaznam. Jos pokoji cenobit dobije amputaciju, no, znamo da oni to vole, pa nije problem.

I stvarno nije. Pinhead stvarno moze biti i zenski lik. Cak i ovaj pinhead moze biti "nas" pinhead. Pihead rulez kao zensko.

Samo da ga nisu uyebali s tim kompjuterskim macho glasom, zenski pinhead koji seksi glasom sapuce sta ce ti sve raditi je ipak nijansu bolji od zenskog.pinheada koji muskim glasom vice.... Nijansa razlike ali bitna nijansa.

Naravno, jasno je da ovo nije, nikad nece biti, i nema nikakve veze s hellraiserom. I original pinheadom, koji je bio misticna sablasna pojava, i osim tih par iglica, nista strasno u vezi njega nije bilo, a opet, mnogi se usrase u gace na taj film i njegovu pojavu.

Sama prica je nesto sto vrlo slici "kako bi perica napisao lektiru o hellraiseru, kojeg nije procitao, nego mu je jovica prepricao radnju, koju je njemu ispricala njegova sestra milica"......

Neki elementi su tu, no, izuzetno pojednostavljeni, poglupljeni, osakaceni... Tako da samo nalikuju. Izdaleka. Likovi su neinteresantni, prozirni, niti znas niti te ista o njima zanima. Cenobiti vise lice na clickere iz re svijeta, sestre iz silent hilla, ili neke hibride aliena i chivauve....

I ne, to nije pozitivno. Da je ovo neki random horror, moze proci, ovako....

Glavna glumica, sa onom frizurom i facijalnim izrazima zeli prikazati uzas, teror, nevjericu, konzumiranje losih droga....no ostavlja dojam osobe s mentalnim, fizickim i psihickim poteskocama. Da ne upotrijebim rijec retard......

Atmosfere nema, straha nema, odvratnih scena nema, napetosti nema, seksa.....ok, dvije scene - ima. Sisa nema. Pohvaljujem sto su za scenu seksa odabrali danas rijetku vrstu, prakticki pred izumiranjem, pa se tako, na veliki sok i nevjericu, seksaju musko i zensko. Za nepovjerovati.

Muzika je...nema je, zvucni efekti su na razini "krim tim 2:pravda na zadatku" - oink, zbrlj, boink, tuuuutf, strc..... Sve da docaraju neku kao napetost, evo, sad ce se nesto desiti. Oce kuratz.....

Doduse, ima par dobrih momenata, jedna ili dvije dobre scene.....

Zanimljivost, film je sniman u Srbiji, a jedan od glumaca je i nas Visnjic, u onako, ok odglumljenoj ulozi, lik je umjereno bitan za pricu, ali ipak, eto...

Zakljucak, ako morate progutati bas sve sto je deklarirano kao horror - odgledati. Ako ne, ili ako trazite bas dobrog predstavnika horror zanra u ove pred halloween dane, radije gledajte original Hellraiser, i nastavke......
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
jozef kaže...

Eto i Netflix povremeno snimi nešto vrijedno gledanja.

 Ima Netflix jako puno dobrog i odličnog sadržaja, ali ima i lošeg, samo treba malo zagrebati ispod površine i svašta se pronađe.

5 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Prošli tjedan odgledao Terminator 2, Crocodile Dundee prvi dio i Blade prvi dio.

 

Sva tri su klasici i odlični filmovi, a gledao sam ih da se prisjetim kako su se nekad snimali filmovi i da vidim što je to bilo tako kvalitetno onda.

 

Na primjer, Crocodile Dundee se danas ne bi mogao snimit, jer ima bar 10 rečenica u filmu koje danas ne bi prošle, kao i cijeli lik Dundeea. (kad sretne crnca vozača limuzine i pita ga iz kojeg je on plemena npr.)

 

Svi nekako zaboravljaju da je Blade bio prvi crni superheroj i to pripisuju Black Pantheru... A Blade je vrhunski. Daywalker...

 

Tjedan prije sam (opet) gledao Fear And Loathing In Las Vegas. E to je baš remek djelo of filma.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2022 18:13 (Filox).
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Filox kaže...

Prošli tjedan odgledao Terminator 2, Crocodile Dundee prvi dio i Blade prvi dio.

 

Sva tri su klasici i odlični filmovi, a gledao sam ih da se prisjetim kako su se nekad snimali filmovi i da vidim što je to bilo tako kvalitetno onda.

 

Na primjer, Crocodile Dundee se danas ne bi mogao snimit, jer ima bar 10 rečenica u filmu koje danas ne bi prošle, kao i cijeli lik Dundeea. (kad sretne crnca vozača limuzine i pita ga iz kojeg je on plemena npr.)

 

Svi nekako zaboravljaju da je Blade bio prvi crni superheroj i to pripisuju Black Pantheru... A Blade je vrhunski. Daywalker...

 

Tjedan prije sam (opet) gledao Fear And Loathing In Las Vegas. E to je baš remek djelo of filma.

 Baš jučer ujutro sam si pustio neki trance mix iz 90tih i došla je 

iz Bladea, i sjetio sam se da nisam dugo pogledao taj film. Znači taj prvi Blade mi je baš ostao u sjećanju kao epic baddas lik, s onim svojim mačem i pozama ma zakon. Bojim sa da novi blade ne bude žensko ili neki frajer koji je žensko zapravo. Btw slušam stripove na youtubu i u jednoj priči je Blade okupljao ekipu da spasi Marvel universe tak da ono kul je lik. Mislim da ću pogledat ovih dana sve Bladeove, iako prvi je ipak prvi i najbolji.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice