Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 38.771
|
čitano: 6.303.583
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
6 godina
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
JackIsBack kaže...
emerik kaže...

Od kad su kino karte tako skupe? Bas gledam danas, 55 kuna za Bonda, kaj nisu prije bile cijene oko 30?

Baš i ja to isto gledam. Odaberem 2d predstavu (Bond) i gledam karta 55kn. Koji klinac, mislim si pa 55kn je bio 3d u onoj najvecoj super/duper dvorani u IMAX Arena. Idem pogledati koliko je 3d kad ono šok i nevjerica 75kn 😂. 

Na zalost Bond me nece vidjeti (a ni ja njega) u kinu. Ne dam toliko za kartu, pa to je poskupljenje od 40%-50%

ni mene isto. Kad mi plaća skoči toliko e onda idem opet u kino. Žao mi je zbog toga, pogotovo jer bi htio otići gledati Dinu ovaj mjesec, ali ne dam toliko novaca. Sad da žena i ja odemo ispod 150 kn neću proći, a za dva sata zabave, osim toga nisi ni siguran kakva će biti zabava, možda ti se film ne svidi. 

8 godina
Cansee kaže...

ni mene isto. Kad mi plaća skoči toliko e onda idem opet u kino. Žao mi je zbog toga, pogotovo jer bi htio otići gledati Dinu ovaj mjesec, ali ne dam toliko novaca. Sad da žena i ja odemo ispod 150 kn neću proći, a za dva sata zabave, osim toga nisi ni siguran kakva će biti zabava, možda ti se film ne svidi. 

Wow, ono šta reć. Imaš najnoviju grafulju od 1000 eurića plačeš o kino ulaznici od 50 kuna?! ONO WTF? Stvarno je ovaj svijet otišao u k.

مرګ ژوبله
6 godina
Super64 kaže...
Cansee kaže...

Wow, ono šta reć. Imaš najnoviju grafulju od 1000 eurića plačeš o kino ulaznici od 50 kuna?! ONO WTF? Stvarno je ovaj svijet otišao u k.

prvo ja sam tu grafu platio 700 eurića, sada bi dobio bez problema 1000. Drugo dosad sam s njom izrudario preko 10000 kn. Treće, pruža hrpu sati zabave.

Kino pruža prosječno 2 sata možebitne zabave. Iz perspektive nekog gaminga za 20 eura možeš upkinut igru koja će te zabaviti satima i satima, dakle puno više nego što pruža kino.

MENI je kino postalo luksuz na koji ne želim trošiti novac, odnosno nije mi toliko interesantno da bi dao takve novce. Za grafičku bi opet dao 700 ili više eura, a za kino ne bi dao 20 eura. Svatko ima prioritete. Ja shvaćam da će netko ići u kino bez obzira na porast cijena. 

8 godina
mar123 kaže...

Karte za kino placam 27-28 kn, preko studentske. A za napravit studentsku treba xica koja ne vrijedi vec 3 godine al to ovi u kinu ne mogu provjerit. Samo uzmite neciju studentsku i kupujte karte po "normalnim" cijenama. 

to pričaš za cinestar?

znam da u cineplexxu funkcionira tak da pokažeš samo xicu, al u cinestaru kao sami vuku podatke od sveučilišta mada mi se to čini nategnuto.

5 mjeseci
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

pogledao sam The Many Saints Of Newark

očekivao sam puno više..

5,5/10

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
12 godina
Del_Boy97 kaže...
mar123 kaže...

Karte za kino placam 27-28 kn, preko studentske. A za napravit studentsku treba xica koja ne vrijedi vec 3 godine al to ovi u kinu ne mogu provjerit. Samo uzmite neciju studentsku i kupujte karte po "normalnim" cijenama. 

to pričaš za cinestar?

znam da u cineplexxu funkcionira tak da pokažeš samo xicu, al u cinestaru kao sami vuku podatke od sveučilišta mada mi se to čini nategnuto.

pa ja ti odmah sad kazem da ne vuku nikakve podatke. u cinestaru cijenu studentske mozes dobit ili preko njihove studentske kartice ili preko isic kartice. 99% zaposlenika niti ne uzme tu iskaznicu u ruke da vide nego odma piknu studentsku cijenu i vozi.

da bi izradio njihovu studentsku karticu moras im pokazat x-icu, na x-ici ti ne pise nikakav datum nego sam ime i prezime. npr moja x-ica je bila za preddiplomski studij, koji sam zavrsio davno i ta x-ica vise nije valjana(npr u menzi mi ne prolazi jer kazu da je istekla) ali kod ovakvih nekih stvari ti prode ko dokaz da si student. pa masa ljudi nakon sto zavrsi faks si ostavi x-icu bas zato da dobiju te studentske popuste gdje mogu.

sto se samih cijena kino karata u hrvatskoj tice, mi imamo vjerojatno najjeftinije kino ulaznice u europi, a mozda i sire. vjerovali vi to ili ne. nedavno sam bio u drustvu prijatelja iz francuske, madarske, slovenije, amerike itd. i nesto smo bezveze krenuli o kino ulaznicama, i kad sam im reko da u hrvatskoj karta kosta oko 6-7 eura i oko 4 eura za studente rekli su WTF????? 

sad cete vi rec da su i njihove place vece, no nisu svugdje place toliko vece. 

u americi sam kino kartu placao oko 15 dolara, u ceskoj sam ju prije 2 mjeseca platio oko 11 eura. govorim za normalne 2d projekcije, nikakvi imax, extreme ili 3d. pa vi vidite jel jos uvijek kod nas preskupo. 

osobno sam bio u mnogim lancima kina posvuda, istaknuo bi cak tu i u americkom amc-u i mogu rec da je cinestar daleko najbolji i najjaci tu, najbolje dvorane, sjedala, platna itd. neke drzave po europi imaju kina kakva se zagrebackim cinestarima(u ostalim nisam toliko bio, al ne vjerujem da ima razlike) mogu samo poklonit. 

7 godina

Ali nema boljeg osjećaja kada film izade pa se nekim čudom odmah sutra pojavi u videotekama. Nije često, ali kada se desi, uffff...

10 godina
mar123 kaže...

.....

Da,ali zaista place su tamo zaista vece!

Zivim u Slavoniji i svi moji poznanici imaju place od 3800 do 4200 KN.

Koja to EU zemlja ima 550 € "normalnu" placu?

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
6 godina
mar123 kaže...
Del_Boy97 kaže...
mar123 kaže...

to pričaš za cinestar?

pa ja ti odmah sad kazem da ne vuku nikakve podatke. u cinestaru cijenu studentske mozes dobit ili preko njihove studentske kartice ili preko isic kartice. 99% zaposlenika niti ne uzme tu iskaznicu u ruke da vide nego odma piknu studentsku cijenu i vozi.

da bi izradio njihovu studentsku karticu moras im pokazat x-icu, na x-ici ti ne pise nikakav datum nego sam ime i prezime. npr moja x-ica je bila za preddiplomski studij, koji sam zavrsio davno i ta x-ica vise nije valjana(npr u menzi mi ne prolazi jer kazu da je istekla) ali kod ovakvih nekih stvari ti prode ko dokaz da si student. pa masa ljudi nakon sto zavrsi faks si ostavi x-icu bas zato da dobiju te studentske popuste gdje mogu.

sto se samih cijena kino karata u hrvatskoj tice, mi imamo vjerojatno najjeftinije kino ulaznice u europi, a mozda i sire. vjerovali vi to ili ne. nedavno sam bio u drustvu prijatelja iz francuske, madarske, slovenije, amerike itd. i nesto smo bezveze krenuli o kino ulaznicama, i kad sam im reko da u hrvatskoj karta kosta oko 6-7 eura i oko 4 eura za studente rekli su WTF????? 

u americi sam kino kartu placao oko 15 dolara, u ceskoj sam ju prije 2 mjeseca platio oko 11 eura. govorim za normalne 2d projekcije, nikakvi imax, extreme ili 3d. pa vi vidite jel jos uvijek kod nas preskupo. 

osobno sam bio u mnogim lancima kina posvuda, istaknuo bi cak tu i u americkom amc-u i mogu rec da je cinestar daleko najbolji i najjaci tu, najbolje dvorane, sjedala, platna itd. neke drzave po europi imaju kina kakva se zagrebackim cinestarima(u ostalim nisam toliko bio, al ne vjerujem da ima razlike) mogu samo poklonit. 

ma sve je to super, i hvala ti na toj info, baš mi je zanimljivo to pročitati, ali je kino postalo preskupo u usporedbi s alternativama, svijet se mijenja, imamo netflixe, hbo, amazone itd itd. Žena i ja da odemo u kino me košta skoro 200 kn (ako idem normalno sa kokicama i sokom). Toliko me košta i dva mjeseca Netflixa. Imam na raspolaganju s time stotine sati hrpetine filmova i serija. Ako tako gledamo kino je užasno skupo. Također na naetflixu ako mi se nešto ne svidi prekidam i idem dalje, a u kinu sam dao novac i gotovo je svidio mi se film ili ne svidio mogu se jebat. Amazon 45 kn. HBO 100 kn. I karta za kino 60-70 kn??? ma nema šanse, hvala lijepa

Kolega iznad me odmah napao sa najglupljim mogućim argumentom, "imaš skupu grafu a nećeš dati za kino", pa šta to znači, da bi trebao dati da me guze jer imam koju kintu viška? Pa nisam s marsa pao. Nije kino sve što sam ukinuo, ne idem više u kafiće, odnosno otići ću jednom u mjesec dana. Poskupili su cijene nenormalno i meni taj trošak u životu ne treba. Dobar prijatelj mi ima kafić blizu gdje živim, išao sam prije stalno kod njega, sada mu je točeno pivo od 18 do 20 kn, jebena kava 10 kn. Ja mu više ne dolazim, sve i da smo rođena braća. Nije stvar samo u kinu, stvar je zdravog razuma. 

Kužim da će mladi ići u kino, da ćeš izvesti curu tamo, ja sam to prešao, kupio sam kuću, imam ženu i djecu, i fino s njima gledam filmove kod kuće u miru za puno prihvatljiviju cijenu.

8 godina

Ne govori gluposti. Ne može ti djelatnik samo "piknuti" studentsku cijenu. Mora provući karticu i ti moraš pin upisati.

8 godina

Da, zato mi je i bilo čudno

12 godina
Iamdanny kaže...

Ne govori gluposti. Ne može ti djelatnik samo "piknuti" studentsku cijenu. Mora provući karticu i ti moraš pin upisati.

zadnja tri puta islo bez toga, evo nemam razlog lagat. samo sam moro unjet telefonski broj iz nekog razloga i to je to sto sam unosio. 

inace, kad imas studentsku sto i da ti ju mora provuc, pa to je cinestarova kartica, ne potvrda o studiranju. kad si nju dobio to je to, stvar je samo da ju neki student izradi. 

8 godina
mar123 kaže...

A ulaznice za koncerte, tekme? Pa vani ispod 100 eura za te događaje nećeš proč nema šanse. Kod nas je i to još uvjek dosta jeftinije. Jedina je sreća da se po prodanim kino ulaznicama neće mjerit ukupni dobitak nekog Američkog ili slićnog filma, ali da se zatvore kina po Hrvatskoj jer nije tu do cijene karte, tu je do torrenta nećemo se lagat. Vjerujem da je nekima karta skupa, ali ne i gospodinu (govno) koji vozi mercedes a hrani se u pučkoj kuhinji, ko jedan ovdje. S druge pak strane znam likove koji imaju plaču ni 4K kuna pa si priušte i koncert i kino i kazalište i izlazak. Ima tu likova kojima nije do para ali im fali jako puno kućnog odgoja, skromnosti, poniznosti i malo šamaranja.

مرګ ژوبله
3 godine
Za šamaranje si apsolutno u pravu, ima ih.
12 godina
Zaporožac kaže...

pogledao sam The Many Saints Of Newark

očekivao sam puno više..

5,5/10

I ja pogledao.

Flim je dobar, glumci su dobro odradili postao i kao netko tko je gledao Sopranose sviđa mi se, ali isto očekivao puno više. Film nema baš neku radnju, takav mi je feeling ostavio na kraju.

6/10 po meni.

6 godina
Super64 kaže...
mar123 kaže...

A ulaznice za koncerte, tekme? Pa vani ispod 100 eura za te događaje nećeš proč nema šanse. Kod nas je i to još uvjek dosta jeftinije. Jedina je sreća da se po prodanim kino ulaznicama neće mjerit ukupni dobitak nekog Američkog ili slićnog filma, ali da se zatvore kina po Hrvatskoj jer nije tu do cijene karte, tu je do torrenta nećemo se lagat. Vjerujem da je nekima karta skupa, ali ne i gospodinu (govno) koji vozi mercedes a hrani se u pučkoj kuhinji, ko jedan ovdje. S druge pak strane znam likove koji imaju plaču ni 4K kuna pa si priušte i koncert i kino i kazalište i izlazak. Ima tu likova kojima nije do para ali im fali jako puno kućnog odgoja, skromnosti, poniznosti i malo šamaranja.

ti kolega ne razumiješ ono osnovno što sam ja htio reći, a to su prioriteti. Ja shvaćam da je tebi kino više na listi prioriteta nego što je meni, i ja razumijem da ćeš redovito i ići u kino. Meni s druge strane kino nije toliko bitno da bi izdvojio toliko novaca nakon ovih zadnjih poskupljenja. Kad mi djeca budu malo veća neću imati izbora, morat ću ih voditi u kino, ali trenutno neću ići, štedit ću na sebi, i što se tiče kina i birtije.

Ja vjerujem da prosječna rvatina piratizira sve što takne, ali ja to ne radim. Plaćam amazon prime i spotify, brat plaća netflix a sestra hbo i svi imamo međusobne accountove. Ne pamtim kad sam zadnji put bilo šta piratizirao. Ne kažem da ne bi, ali evo stvarno ne pamtim. Dina će izaći na HBO i gledat ću je tad. Također već godinama ne piratiziram igre, kad me nešto zanima onda kupim. I u usporedbi sa svim time što mjesečno plaćam (filmovi, serije, igrice i glazba) meni je dati toliko novaca na kino suludo. Ja shvaćam da tebi nije tako i da to voliš i da ćeš dat novac, svi smo različiti. Isto tako možeš voziti motor ili planinarit, svatko ima svoj izbor gdje će pare spiskat. 

A što se tiče ove ekipe koja zarađuje manje od 4000 kn a ide na sve moguće evente, poznam i ja takve, svaki mjesec su u minusu i žive s roditeljima. Svaka čast onome tko ima plaću od 4k kuna i uz to stambeni kredit ili je u najmu i još režija i hrane i pored toga uspije ići na raznorazne koncerte i kina i utakmice.

11 godina

Gospođa uvijek želi kokice i sok (ali stvarno, kad nismo imali bi išli srijedom i kupili bi u dućanu čokoladice i slicna govanceta pa bi ona stavila u torbicu) ali kad pogledaš koliko bi me došao račun u restoranu (ako idemo sa djecom ne možemo proć ispod 500kn) ili koliko bi došao stvarni izlazak (2 pića 100kn) onda se pomirim sa sudbinom i dopustim da me cinestar ili cineplex oderu. A kino mi ionako uvijek bilo jedan od najboljih izlazaka. Onaj feeling kad izlaziš iz kina kao da si bio ne znam gdje i sve ti izgleda drugačije, ljudi izgledaju drugačije. Na tren...

Atmosfera na Free Guy je bila stvarno kao u stara vremena, odmah sam znao da će tako bit, znao sam da me čeka show u kinu!

7 mjeseci

Nas 6, udaljenih kolega/ica, planira gledati film na daljinu. Znači u isto vrijeme ćemo pustiti film i onda ćemo se dopati. Cure ne žele da film bude predug, tj. preko 1.5 h. Može li netko preporučiti film za takvu prigodu? Thx in advance. 

10 godina
cocky kaže...

Nas 6, udaljenih kolega/ica, planira gledati film na daljinu. Znači u isto vrijeme ćemo pustiti film i onda ćemo se dopati. Cure ne žele da film bude predug, tj. preko 1.5 h. Može li netko preporučiti film za takvu prigodu? Thx in advance. 

Koji žanr vam odgovara? Novi film ili stariji ili je svejedno? Teško je preporučiti gledajući samo duljinu filma.

6 godina
KIKI3ooo kaže...

.....ali kad pogledaš koliko bi me došao račun u restoranu (ako idemo sa djecom ne možemo proć ispod 500kn) ili koliko bi došao stvarni izlazak (2 pića 100kn) onda se pomirim sa sudbinom 

Isprike na ot, ali....

Gdje ti izlazis covjece, u Sheraton?  

Salim se, znam da nisu cijene iste posvuda, no, vecera sa zenom, neki prosjek je 150-200 kn za dvije osobe, ok, ovisi i sto se jede i pije, ali 50kn pice? 

Children Shouldnt Play with Dead Things
10 godina
Damir22 kaže...
KIKI3ooo kaže...

.....ali kad pogledaš koliko bi me došao račun u restoranu (ako idemo sa djecom ne možemo proć ispod 500kn) ili koliko bi došao stvarni izlazak (2 pića 100kn) onda se pomirim sa sudbinom 

Isprike na ot, ali....

Gdje ti izlazis covjece, u Sheraton?  

Salim se, znam da nisu cijene iste posvuda, no, vecera sa zenom, neki prosjek je 150-200 kn za dvije osobe, ok, ovisi i sto se jede i pije, ali 50kn pice? 

Kod nas je isto kao kod Kikija, žena i ja teško prođemo ispod 400kn. Glavno jelo 120-140kn po osobi, malo vina još 100kn, desert je 30-35kn komad i eto te na 400-500kn, a još ako se ubaci lagano predjelo malo sira i pršuta ili nekakva riblja verzija to je još 100kn.

Za 150 do 200kn jedva možeš pizzu pojesti i popiti pivu, tu su hamburgeri po 80kn, a pizza najjeftinija 60kn, malo finija oko 80kn. Pričam o restoranima, ne o fastfoodu.

Ako ćeš jesti ribu ili nešto ispod peke onda dvije osobe teško ispod 100 eura.

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2021 22:08 (mzopg).
12 godina

ja cu opet ponovit pitanje kolege, di vi to jedete???? 

upravo se vratio s vecere s curom, plata za dvoje, na plati tolko stvari da nema sanse da to muskarac i jedna zena pojedu, mozda ako su jako jako gladni. uz to ona popila ledeni caj, ja popio 3 case vina. racun 200 kn. glavno jelo 120-150 kn po osobi? pa di? jedino ako jedete steakove ili tako neke stvari, al normalna jela se krecu do maksimalno 80-90 kn po osobi. 

10 godina
mar123 kaže...

upravo se vratio s vecere s curom, plata za dvoje, na plati tolko stvari da nema sanse da to muskarac i jedna zena pojedu, mozda ako su jako jako gladni. uz to ona popila ledeni caj, ja popio 3 case vina. racun 200 kn. glavno jelo 120-150 kn po osobi? pa di? jedino ako jedete steakove ili tako neke stvari, al normalna jela se krecu do maksimalno 80-90 kn po osobi. 

Tu kod nas u Dalmaciji na moru, blizu Splita...

Za 80-90kn dobiješ karbonaru ili bolonjez. 

Ima mjesta gdje se može ubosti povoljnije, to su obično više one starinske gostione ili marende tipa punjene paprike i slično, ali u većini restorana je kako sam napisao.

Glavno jelo tipa pašticada i njoki 120-150kn, tuna steak isto tako, rižoti, pašte sve oko 100-120kn ove sa tartufima i 150kn.

Nego gdje ti to jedeš da znam gdje ću ovaj vikend. 

12 godina

Ćelavi bez ruku za kosu se vuku.

To je preporuka za onih šestero gore.

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2021 9:34 (Uran 11).
12 godina
mzopg kaže...
mar123 kaže...

Tu kod nas u Dalmaciji na moru, blizu Splita...

Za 80-90kn dobiješ karbonaru ili bolonjez. 

Ima mjesta gdje se može ubosti povoljnije, to su obično više one starinske gostione ili marende tipa punjene paprike i slično, ali u većini restorana je kako sam napisao.

Glavno jelo tipa pašticada i njoki 120-150kn, tuna steak isto tako, rižoti, pašte sve oko 100-120kn ove sa tartufima i 150kn.

Nego gdje ti to jedeš da znam gdje ću ovaj vikend. 

ha onda jasno, zivis u turistickom mjestu. kod vas i apartmani budu po 100 eura noc, pa se i zaradi za rucak od 400 kn(to je cijena zivota u takvim mjestima). 

ja sam iz samobora i jedem u samoboru i zagrebu, mjesta s cijenama koje sam naveo imas mali milijun. slobodno dodi i uvjeri se. ni apartmani nisu po 100 eura. 

10 godina

Pogledao prije par dana, odličan western...

Old Henry (2021) - nema poznatih glumaca, ni ekipe, ali zanatski izvrstan film, mračan i u bojama kasne jeseni.

Crvene papričice su mu dale 96%, a Popcorn 84%. Obavezno pogledati!

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2021 13:24 (Corto_1973).
2 godine
Corto_1973 kaže...

Pogledao prije par dana, odličan western...

Old Henry (2021) - nema poznatih glumaca, ni ekipe, ali zanatski izvrstan film, mračan i u bojama kasne jeseni

Tim Blake Nelson je poznat, jedan od najboljih sporednih glumaca 

super da je dobio priliku za "lead" rolu

hvala na preporuci

www.youtube.com/TerabitTV
10 godina
mar123 kaže...

ha onda jasno, zivis u turistickom mjestu. kod vas i apartmani budu po 100 eura noc, pa se i zaradi za rucak od 400 kn(to je cijena zivota u takvim mjestima). 

ja sam iz samobora i jedem u samoboru i zagrebu, mjesta s cijenama koje sam naveo imas mali milijun. slobodno dodi i uvjeri se. ni apartmani nisu po 100 eura. 

Ne žalim se. 

Znali smo u Liku malo u prirodu pa onda na ručak ili večeru i tamo se moglo lijepo pojesti i jako povoljno, ali i to se počelo mijenjati.

U Zagrebu je u principu povoljnije nego tu kod nas, puno je veći izbor pa ima jako povoljno i jako skupo, ali se uvijek nađe nešto.

Nego da se vratimo filmovima, pogledao sam jedan jako zanimljiv film.

Under the Silver Lake

Redatelj i pisac David Robert Mitchell koji je napravio i odličan horor "It Follows".

Glavna uloga Andrew Garfield, jako dobro odglumljeno.

Film je čudan, interesantan i potrebno je pažljivo gledanje, vjerojatno i ponovno gledanje jer je teško sve pohvatati iz prve.

Nažalost da bi se u potpunosti shvatio potrebno je i poznavanje određene povijesti tog kraja, ali srećom imamo internet pa će oni željni istraživanja to brzo pronaći.

Vidi se veliki hommage Hitchcocku, a ima tu i ludila u stilu Terry Gilliama i psihologije u stilu Davida Lyncha.

Meni se svidio, a svakako ću ga pogledati još jednom.

6 tjedana
protjeran

Treba li COVID putovnica za odlazak u kinu (Cinestar)?

5 godina

dune 2021. fan i verzije David Lyncha iz 1984. meni je odličan. radnja ide do otprilike polovice ovog starog tako da jedva čekam i nastavak.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice