Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 38.126
|
čitano: 5.932.584
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
9 godina
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Shadow in the clouds

WTF sam ja upravo gledao?
Po traileru,pomislio sam da je u pitanju još jedan biografski film o hrabroj ženi pilotkinji u WWII,sa velikom dozom američkoga patriotizma,a ono niti blizu!
Film jako dobro krene,posebno oduševljava soundtrack na početku koji odiše punokrvnim sc-fi trash filmom,priča se dobro odvija i onda naglo krene u totalni niskobudžetni trash!Da se razumijemo,film nije niskobudžetni,ali je trash-štoviše,mislim da je to namjerno napravito.
No ok,prožvaka se i to jer film drži dobru misterioznu priču i stalno se očekuje rješenje misterije filma.No ne,film i dalje nastavlja trashom,štoviše sami kraj začini sa dodatnim trashom svih trasheva!
Joj,joj,joj ovaj film je savršen za grupno gledanje totalno napušene ekipe!
Eh da,je l' to samo meni ili glavna glumica Chloe Grace ima najgore "deranje u agoniji" u povijesti kinematografije?

4 / 10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
11 godina

Može preporuka nekog dokumentarca. Ovo je što sam gledao (bar što se mogu sjetiti)

https://www.imdb.com/list/ls084503220

7 godina
neaktivan
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
loky4i4 kaže...

Može preporuka nekog dokumentarca. Ovo je što sam gledao (bar što se mogu sjetiti)

S obzirom da ti je Senna već na listi, preporučio bih ova dva. Zajedno sa Sennom, meni najbolja tri sportska dokumentarca koja sam gledao.

Pantani: The Accidental Death of a Cyclist

Hitting the Apex

The Three Deaths of Marisela Escobedo

- pogledao na preporuku jednog Meksikanca. Prikazuje na što je sve spremna jedna majka, kako bi dobila pravdu za svoju ubijenu kći te kaotično stanje u Meksiku.

Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

Toliko od mene za sada. Nadam se da će biti još preporuka.

8 godina
loky4i4 kaže...

Vidim Free Solo na listi, pa evo jos par slicne tematike:

The Dawn Wall - Snimljen iste godine kad i Free Solo te meni cisto kao dox jos bolji od njega,iako je ono sto je napravio Alex Honnold ludje.

Valley Uprising- Povijest penjanja u Yosemite nacionalnom parku

Touching The Void- meni vjerojatno najbolji penjacke tematike.

TT3D: Closer to the Edge (2011) Dox o vjerojatno najopasnijoj  auto-moto utrci na svijetu. Totalno bolesna ekipa se utrkuje na obicnim cestama Isle of Man te pritom pogibaju ko muhe.

Hoop Dreams - jebo The Last Dance, ovo je najbolji kosarkaski dox ikada.

Milka30  A i ti bas gledas svakakve pizdarije haha

9 godina
geronimo4661 kaže...

Milka30  A i ti bas gledas svakakve pizdarije haha

A JBG godišnji...ma bilo je i gorih filmova!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
11 godina

Dali ste tonu materijala :)

Nisam ništa gleda :D

6 godina
Mackey kaže...
loky4i4 kaže...

S obzirom da ti je Senna već na listi, preporučio bih ova dva. Zajedno sa Sennom, meni najbolja tri sportska dokumentarca koja sam gledao.

Pantani: The Accidental Death of a Cyclist

Hitting the Apex

- pogledao na preporuku jednog Meksikanca. Prikazuje na što je sve spremna jedna majka, kako bi dobila pravdu za svoju ubijenu kći te kaotično stanje u Meksiku.

Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)

Toliko od mene za sada. Nadam se da će biti još preporuka.

Hvala za ovo, gledam vcrs...djeluje odlicno

7 godina

Cistim prijenosni pa rekoh sebi da pogledam prije brisanja, preporuka od cega poceti: ?

8 Following (1998)
25 Ford V Ferrari (2019)
2 Margin Call (2011)
7 Office Space (1999)
Kreativnost se postiže repeticijom. Analogno, talent - radom.
11 godina

The net - Geumul - Mreža - 2016 - IMDB 7,3/10

https://www.imdb.com/title/tt5996202/

Drama. Južna koreja. Sjevernokorejskom ribaru u pograničnom pojasu zaplete se mreža u propeler motora čamca i završi u južnokorejskim vodama. Uhićen, odveden na ispitivanja pod sumnjom da je špijun, zadržan... Sve dalje što bih napisao, bilo bi spoiler.

Prilično vjerno i dobro snimljen i odrađen film o situacijama koje se realno i događaju u tamošnjem svijetu. Dajem preporuku za gledanje.

Samo dvije stvari na svijetu imaju miris po ribi... jedna od njih je riba :-)
9 godina
tajo1960 kaže...

The net - Geumul - Mreža - 2016 - IMDB 7,3/10

https://www.imdb.com/title/tt5996202/

Drama. Južna koreja. Sjevernokorejskom ribaru u pograničnom pojasu zaplete se mreža u propeler motora čamca i završi u južnokorejskim vodama. Uhićen, odveden na ispitivanja pod sumnjom da je špijun, zadržan... Sve dalje što bih napisao, bilo bi spoiler.

Prilično vjerno i dobro snimljen i odrađen film o situacijama koje se realno i događaju u tamošnjem svijetu. Dajem preporuku za gledanje.

Nažalost Ki-duk Kim nas je napustio prošle godine, navodno još jedna žrtva coronavirusa. 

Svakako preporučujem pogledati i druge njegove filmove, ukoliko se već nije pogledalo.

Recimo 3-Iron, pa remek-djelo Spring, summer, fall, winter... and spring, odlična Pieta, mogao je on još puno dobrih filmova snimiti.

8 godina
mzopg kaže...

Nažalost Ki-duk Kim nas je napustio prošle godine, navodno još jedna žrtva coronavirusa. 

Svakako preporučujem pogledati i druge njegove filmove, ukoliko se već nije pogledalo.

Recimo 3-Iron, pa remek-djelo Spring, summer, fall, winter... and spring, odlična Pieta, mogao je on još puno dobrih filmova snimiti.

Da, veliki gubitak za film. Bio je uzasno podcijenjen  i slabo prihvacen u Juznoj Koreji, nevjerojatno je da ni jedan njegov film nije u top 100 najgledanijih tamo u zadnjih 15-20 godina, pa cak ni filmcina kao sto je Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring bez kojeg se ne moze napraviti lista najboljih juznokorejskih filmova uopce.

6 godina

dobar horor preporuka za dijete od 15 god npr, moze i stariji ...hvala

da nije neka glupost, mada realno jesu takvi

9 godina
dadotb kaže...

dobar horor preporuka za dijete od 15 god npr, moze i stariji ...hvala

da nije neka glupost, mada realno jesu takvi

Conjuring

Conjuring 2

Mozda ipak da dijete pogleda 2 nastavak,iako lošiji od prvoga dijela,malo je "blaži"

6 godina

prvi gledali bas nedavno..super hvala

10 godina

Po ko zna koji put Back to the future trilogija, ovaj put na na rtl-u. Čudno kako netko već nije napravio neki reboot pošto je to popularno danas ali mislim da ga je nemoguće napraviti koliko je original dobro napravljen, tj.savršen, gluma (Biff najjači), priča, ma sve. Zemeckisu naklon do poda.

10/10

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 22:43 (vrinho).
5 godina
Iako su se vec pokakali na neke vrhunske filmove sa rebootima, kao npr ghostbusters, da ne spominjem sto su od sw napravili...

Neke stvari su svetinja, ipak.

Neznam moze li tko zamisliti bttf bez foxa, ramba bez stalonea, terminatora bez arnija.....

Naravno, ne iskljucujem da netko nece pokusati neka lgtbxyz sran..a i sa tim filmovima, no nadam se....
Children Shouldnt Play with Dead Things
10 godina

Original je original! Jedino kaj u novijoj verziji može biti bolje je CGI, ništa više.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
11 godina
Batista kaže...

The Skin I live In

U pm kolko je ovaj film poremecen.

Sto ne znaci da ne valja :D

Ako ste psihicki nestabilni, mozda bolje da ne gledate ovaj film. Ukoliko volite radnju koja ide iz krajnosti u krajnost - way to go...

Ocjena 7/10

Što reći, španjolska kinematografija nikada ne razočara.Definitivno film za pogledati. 8/10

Nedavno pogledao konacno i I see You.Po meni dosta underrated film, ima nešto rupa u plotu ali drži neku napetost cijelo vrijeme.

7/10

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 23:38 (perkoxcar).
4 godine

U zadnje vrijeme tucem po ruskoj kinematigrafiji - i mogu reci, film za preporuku:

https://www.imdb.com/title/tt6673840/

Vrhunski, na granici dokumentarca i filma. 9/10

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
10 godina

Immortal

In the distant future, Earth is occupied by ancient gods and genetically altered humans. When a god is sentenced to death he seeks a new human host and a woman to bear his child.

To Each His Own.
11 godina

The good, the bad and the ugly - Il buono, il brutto, il cattivo - Dobar, loš, zao - 1966 - IMDB 8,8/10

https://www.imdb.com/title/tt0060196/

Western; redatelj legendarni Sergio Leone. Pogledao BluRay izdanje noćas... Potjera za zlatom vrijednim 200.000 (ondašnjih) Dollara, sakrivenih u jednom groblju... što drugo reći nego - klasik cjelokupnog filmskog svijeta svih vremena; legendarni naslov koji treba s vremena na vrijeme ponovo pogledati. Preporuka!

9 godina
Čitatelj kaže...

U zadnje vrijeme tucem po ruskoj kinematigrafiji - i mogu reci, film za preporuku:

https://www.imdb.com/title/tt6673840/

Vrhunski, na granici dokumentarca i filma. 9/10

Vrebam ga već duže vrijeme, baš me zanima, ali nikako naći kvalitetan stream. Ima li ga negdje legalno u dobroj kvaliteti?

4 godine
Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
8 godina
Kajillionaire

Čudan...i zabavan film sa odličnom glumom svo četvero glavnih aktera, no E. R. Wood se ipak ističe zbog posebnosti njene uloge.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
11 godina

In my father's den - U jazbini mog oca - 2004 - IMDB 7,5/10

https://www.imdb.com/title/tt0385017/

New Zealanad; drama, mystery, thriller. Na trenutke pomalo usporen, ali odličan novozelandski film o novinaru koji iz Europe dolazi na očev pogreb, sprijatelji se sa mladom osobom koja nestane, a počnu sumnje i nevjerice na svim stranama. Tu su i neke obiteljske tajne i sukobi iz davnih vremena...

Malo preko 2 sata vrlo dobro odrađenog filmskog djela. Od mene preporuka za pogledati.

For a few Dollars more - Per qualche dollaro in più - Za Dolar više (Za šaku Dolara) - 1965 - IMDB 8,3/10

https://www.imdb.com/title/tt0059578/

Western, USA. I opet legenda Sergio Leone i opet Clint Eastwood i Lee van Cleef i slična ekipa. Mrvicu "slabiji" od nedavno pogledanog Dobar, loš, zao, ali ne puno. 2+ sata vraćanja u vrijeme kad ljudski život nije vrijedio ni centa, kad su pljačke, ubojstva i sva zla na razini bandi, bandita, revolveraša i lovaca na nagrade i ucjene bili normalna pojava.

I u Dobar, loš, zao je u nekim trenucima iritantan zvuk rikošeta metaka ispaljenih bilo kada i u bilo što, a to se provlači i ovdje, ali to treba zanemariti. Inače, što se tiče glume, režije, scene, svega - isplati se sjesti i provesti 2+ sata uz klasik western. Preporuka!

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 15:29 (tajo1960).
8 godina

Pogledao sa ženom u kinu Fatman i veliko razočaranje, spora i dosadna radnja, krajnje glupave fore, kraj filma nedorečen i bezvezan, jedan od gorih filmova Mela a toliko popme se dizalo na Cinestar Premiere kanalu za najavu tog filma. 

Definitivno bačenih skoro 80kn za kino karte. Ocjenu bolje da ne dajem. 

2 godine
roby27 kaže...

Pogledao sa ženom u kinu Fatman i veliko razočaranje, spora i dosadna radnja, krajnje glupave fore, kraj filma nedorečen i bezvezan, jedan od gorih filmova Mela a toliko popme se dizalo na Cinestar Premiere kanalu za najavu tog filma. 

Definitivno bačenih skoro 80kn za kino karte. Ocjenu bolje da ne dajem. 

Nemoj se ljutiti ali iz samog trailera se vidi da je glup film....

8 godina

Mah nisam dobio takav dojam ali dobio preporuku za film od tajo1960 ha ha sorry tajo ali ides na blacklistu za preporuke filmova dok se ne sabereš ha ha  

11 godina
roby27 kaže...

Mah nisam dobio takav dojam ali dobio preporuku za film od tajo1960 ha ha sorry tajo ali ides na blacklistu za preporuke filmova dok se ne sabereš ha ha  

Roby, postoje 4 vrste gledatelja filmova, ovdje na forumu. 

-Gledatelji koji ne gledaju filmove :)

-Gledatelji koji gledaju filmove što im servira televizija (i sve im je dobro)

-Gledatelji koji filmove gledaju preko nekih od "toleriranih" načina dobave (ne moram pisati što je to)

-Gledatelji koji gledaju filmove u kinu.

I onda bi gledatelj koji je iz neke od prve 3 kategorije trebao osjećati neku tugu sada, prema tebi, što ti spadaš u ovu 4. grupu, a film ti se nije svidio? 

Sorry, ali, meni osobno je bio upravo zabavan i tipa "razbibriga". A i sam žanr Fantasy lijepo piše u opisu filma. Što si očekivao; novu Kubrikovu Odiseju u svemiru sa Djed Mrazom? 

Gle, niti će mene stavljanje na tvoju Black listu za preporuke ražalostiti, niti će tebe u budućnosti spasiti od gledanja (i opet) prosječnih, a opet zanimljivih i gledljivih filmova.

Pa ne sastoji se svijet samo od vrhunskuh filmova ... ima tu svega, a ukusi ljudi su različiti. Što je meni dobro i za preporuku, tebi, naravno, ne mora biti, samo, ne znači da se ostalima neće svidjeti. Dapače, mnogi ljudi film doživljavaju kao razonodu, a ne kao "pametnu knjigu života i smrti".

9 godina
roby27 kaže...

Zato uvijek gledaj moje preporuke i nečeš fulati

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice