Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.525.740
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
4 godine
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Trebali smo nekog superjunaka, a film ispao zajebancija.

Komentar s IMDb:
"The movie is about him doing nothing and cheating a few times. If you are interested in learning about the war, don't watch this."

Probably because he did nothing except cheating, but he got very wealthy anyway. Miracle.
12 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Stric_Jura kaže...
morrisoN kaže...
morbida kaže...

Može preporuka neke komedije ?

 General (2019)

 to je tragikomedija...

 

eventualno bi se dala povećati kvaliteta sinkroniziranjem na turski...

 Ne pizdite, flim/serija je klasik.

 

Već je konkurentan "the Roomu i Plan 9-u".

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 19:21 (DarthMarkus).
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

kako smo nesposobna nacija za snimit film, epski nesposobna

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
MrBlc kaže...

Jojo Rabbit - crnohumorna komedija/drama o dječaku u nacističkoj Njemačkoj koji je zaluđen nacističkom ideologijom, a onda otkriva da mu majka na tavanu skriva židovsku djevojku.

 

Ozbiljna tema obrađena na neozbiljan način koji graniči s parodijom, a ipak sve ostaje poprilično umjesno. Svakako preporučam pogledati.

 

Da dobar je Jojo Rabbit. Inace volim takav zajebantski pristup ozbiljnoj temi ali trebalo mi je malo da se priviknem na ton filma, ali sve u svemu vrijedan gledanja.

 

1917

 

Film kao stvoren za pogledati u kinu, pogotovo s obzirom na cinjenicu da se dobri ratni filmovi u zadnjih 10-15 godina mogu nabrojati na prste jedne ruke. Tehnicki fenomenalan, tu mislim da ce poharati oskare. Deakins jos jednom potrdio da je jedan od najboljih majstora svog zanata trenutno.

Jos jednom ponavljam, grehota ne pogledati u kinu.

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Terminator užas. ako gledate da postoji bezbroj mogucih budućnosti onda mozemo dobiti bezbroj terminatora. U slijedecem nastavku nitko ziv nezna za ovu zensku pa sad terminatori traze novu žrtvu jer vec postoji drugacija budućnost i tako u nadogled. Kao kad su pitali RDJ hoce li se vratiti iron manu, sve je moguće. Svaki film koji se dotakne vremena i prolasku kroz vrijeme ocekujte ovakve prevrate i gluposti. Sve su to pare, malo prequel pa sequel pa remake pa se vratis kroz vrijeme i evo ti trash filmova koliko hoćeš.
Samo da znate slijedeca Star Wars trilogija je Prequel Prequel trilogije 😄
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...

1917

 

Film kao stvoren za pogledati u kinu, pogotovo s obzirom na cinjenicu da se dobri ratni filmovi u zadnjih 10-15 godina mogu nabrojati na prste jedne ruke. Tehnicki fenomenalan, tu mislim da ce poharati oskare. Deakins jos jednom potrdio da je jedan od najboljih majstora svog zanata trenutno.

Jos jednom ponavljam, grehota ne pogledati u kinu.

Tehnički je film odličan, atmosfera i rovovi su veoma dobro prikazani, dobiš osjećaj kao da si tamo. Stvarno sam uživao u tim kadrovima, kojih ima dosta, pogotovo u prvoj polovici filma.

 

Priča je onako, meh, ništa posebno...Inspirirano je stvarnim događajima, ali imali su oni tu dosta slobode. Očekivao sam više nakon prve polovice filma, a druga polovica me malo razočarala. Ima nekih čudih stvari u filmu (Mini spoiler, recimo kod prelaženja mosta, scena je postavljena tako da snajper glavnom liku puca sleđa, a poslje se ispostavi da je zapravo bio s druge strane i gađa od naprijed. Po svim efektima i iskrama se dobio dojam da je bio iza), no nisu me previše zasmetale, dao bih 8/10.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.1.2020 12:33 (Promster).
4 godine
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Knives Out (2019)
(samo)ubojstvo bogatog starca za njegov 85ti rođendan i istraga, ne čitajte ništa o filmu nego pogledajte (čitanje će pokvariti film)
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

1917 mi je do polovice bio itekako dobar, a ova druga polovica itekako losa. Kao da su oni sami izgubili plot i nisu znali kako dalje, sve iza mosta je masu losije, nelogicno i vrlo dosadno.

10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

... zbog filmova i muzike mrzim internet... nit je televizor glavni medij za gledanje filmova, nit je mobitel za slusanje glazbe... iako sad postoji ta mogucnost a kao "pametni" pa to zlorabe... nit gledate kvalitetno, nit slusate kvalitetno... proci ce vam zivot pitat ce te se di sam bio, sta sam radio... kino ftw... hebo vas terminator btw... i djoker... da nije torenta pol vas ne bi gledalo film, koji uopce ne zasluzuje gledanje...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
tajo1960 kaže...

 

Downton Abbey - 2019 - IMDB 7,5/10

https://www.imdb.com/title/tt6398184/

Ovo je krasan film klasične engleske kinematografije. Film o malom zapletu oko dolaska kraljevsje obitelji na 2 dana u navedeni dvorac; film sa izvrsnim engleskim glumcima, izgovorom jezika, prekrasnim scenama glamoura engleskog plemstva i običnog ljudstva (posluge).

Ljubiteljima britanskog filma sa tematikom 20-30-tih godina prošlog stoljeća bezrezervna preporuka.

 

 

 Mene je žena još prije par godina navela da s njom odgledam istoimenu seriju. Bio sam ugodno iznenađen. Za sve ljubitelje "engleštine" obavezno štivo. Film još nisam pogledao, no vjerujem da ću uskoro.

morrisoN
4 godine
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Don't let go (2019)
Ovdje ne putuju ljudi kroz vrijeme kao kod Terminatora, nego signal. Nije znanstvena-fantastika, više fantastika, ali svejedno napeta radnja i zanimljiv.

Kakve veze ima kako tko gleda film, za ocjenu filma...
4 godine
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tallahassee kaže...

... zbog filmova i muzike mrzim internet... nit je televizor glavni medij za gledanje filmova, nit je mobitel za slusanje glazbe... iako sad postoji ta mogucnost a kao "pametni" pa to zlorabe... nit gledate kvalitetno, nit slusate kvalitetno... proci ce vam zivot pitat ce te se di sam bio, sta sam radio... kino ftw... hebo vas terminator btw... i djoker... da nije torenta pol vas ne bi gledalo film, koji uopce ne zasluzuje gledanje...

 Dođeš na temu "posljednji film koji ste gledali, preporuka" i naškrabaš neku glupost iz koje mi nije jasno koji nam to film preporučuješ?

 

"Proći će nam život" ? Tebi neće?

Hoće i onima što se igraju igrica proći život?

Šta ti preporučuješ da radimo da nam ne prođe život?

Šta ti radiš, da naučimo?

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Život prođe sto god ti radio, ako voliš film i muziku barem ti je prošao u uživanju. Zasto nebi netko gledao film na tvu koji si je kupio da moze uzivati s obitelji? Po tvojoj logici je uzitak dati 1000e za kvalitetan tv a onda ici u kino slusati klince kako suskaju, pricaju itd tjekom filma. Idem ponekad i u kino, gledao sam jokera u kinu a i doma i mogu ti reći da mi je bio veći užitak pogledati ga doma u miru.
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Pogledal sam neki dan Stephen King's "Doctor Sleep".
Ovo je stvarno veliko iznenađenje od filma,totalno neočekivano.Nešto takvo nisam pogledal još od devedesetih godina..Film je totalno u onom starom "štihu" devedesetih godina,takvi filmovi se više ne rade danas,zbog toga je i iznenađenje.
Topla preporuka! :)
10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

... cuj njubare, dodjem u temu... dva posta ima vec je manga, takve najvise volim... koju ces mi dramu preporuciti? sa recimo, Redfordom...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
metrix.2k kaže...

1917 mi je do polovice bio itekako dobar, a ova druga polovica itekako losa. Kao da su oni sami izgubili plot i nisu znali kako dalje, sve iza mosta je masu losije, nelogicno i vrlo dosadno.

 

Mi možeš objasnit ovo da je druga polovica lošija? Sad sam se vratio iz kina i meni je cijeli film fantastičan. Scena nakon mosta je možda i najbolja u cijelom filmu. Radnja nastavlja jako logičnim tokom.

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

1917

 

Iskreno,ja ne znam sta je to tako fantasticno u ovome filmu?Vidim vecina ovdje hvali film,a ja umalo da nisam zaspao.

Radnja monotona,prica jednostavna i nikako nije niti do koljena Vojniku Ryanu(kako je vec netko ovdje usporedio).

Nacin snimanja "u jednome kadru",je odlican i to je po mome sudu jedino sto valja u ovome filmu.

Mene film uopce nije odusevio!

 

4/10

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
14 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Odličan film - Victoria- https://www.imdb.com/title/tt4226388/

 

Victoria is a 2015 German crime thriller film.

It is one of the few feature films shot in  single continuous take.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.1.2020 16:10 (Uran 11).
4 godine
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Vidjevši dobre ocjene pogledao sam film: Psych The Movie (2017). Ja ovo nikome ne preporučujem i ne znam zašto je dobio dobre ocjene. Ok, znam da je parodija i zajebancija ali užasno dosadno loše očekivane fore i nije ništa smiješno. Ponekad je bolje pogledati lošije ocjenjene filmove i dobro se iznenaditi, nego se ovako razočarati.
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

It Chapter Two

 

Još kad sam ga stavio na watchlistu prošlog ljeta bilo mi je čudno zašto će film trajati skoro 3h...nakon gledanja taj segment mi je još čudniji. Bez imalo pretjerivanja, ovdje ima bar sat vremena materijala kojeg se moglo izbaciti, radnja ne bi trpila ni malo, a film bi bio znatno fluidniji i gledljiviji.

Scene nabacane, u većini ih se bilda neka tenzija, onda se otvore vrata, nema ništa, olakšanje, lik se okrene, jump scare...praznoglavo.

Likovi su potpuno identični onima iz prvog filma...može se reći, pa da, to su oni samo 27 god. stariji...ovdje je to odrađeno na način da imamo djecu u tjelima odraslih, dijalozi i humor kojeg prakticiraju jesu istiovjetni onima kojeg su prakticirali kao djeca od 12-13 god. ili koliko već...izgleda čudno, loše i isforsirano.

Šarma koji je bio forte prvog filma ovdje gotovo da i nema, ako i ima onda je u malim, jedva vidljivim česticama.

 

6/10

 

In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
4 godine
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Da, it chapter two slažem se. I ja sam se namučio da to "odgledam", nije mi uopće proletio u napetosti ili užitku.
10 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

... hm, kad slusas samo muziku, malo vuce na H8ful Eight by Morricone... hateful road warrior... ko je kome... maestro je razvuko, ali je potpuno isti filing...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.1.2020 0:03 (Tallahassee).
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

1917 (2019)

 

Ništa nisam ni gledao ni čitao o filmu, jednostavno kupio ulaznicu za kino i dopustio da me film iznenadi. I jest. Da odma kažem, ovaj film se neće svidit svima. Pogotovo onima koji očekuju neku tipičnu ratnu pucačinu. Film je dosta originalan i mogo bi reć na jedan umjetnički način prikazuje rat. Uglavnom se bazira na jednom liku i njegovoj ratnoj priči. Najveća pohvala je definitivno kamera, to rijetko hvalim ali ovdje je to nešto WOOOOOOOW. Mislim da sam u cijelom filmu izbrojao možda 2-3 reza. Scene traju po 40-50 minuta. Stvarno nemam pojma kak su to sve uspjeli snimit u jednom take-u. Fuckin' BREATHTAKING ! Tak je film nekog sporijeg i smirenijeg tempa da čovjek može totalno uživat u svakoj pojedinoj sceni. Scenografija, atmosfera, muzika, napetost, fantastično pogođen prikaz rata. Jednom riječju fantazija. Plus, sviđa mi se da nema puno ratnih scena nego je taj dio dosta odmjeren. Možda bi kao minuse istaknuo prilično jednostavnu radnju i ne pretjerano kvalitetne dijaloge ali mi ne utječu previše na ocjenu.

 

Od mene, 8/10

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luckyluke kaže...

 Mislim da sam u cijelom filmu izbrojao možda 2-3 reza. Scene traju po 40-50 minuta. Stvarno nemam pojma kak su to sve uspjeli snimit u jednom take-u.

 nisu, scene traju od 38sec do 6min, a ovih od 6 je malo, tako da ima barem 10 puta više rezova nego si nabrojao

10 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luckyluke kaže...

1917 (2019)

 

 Možda bi kao minuse istaknuo prilično jednostavnu radnju i ne pretjerano kvalitetne dijaloge ali mi ne utječu previše na ocjenu.

 

Od mene, 8/10

 ... ne kaze se badava u odredjenim prilikama "manje je vise"... ovaj film je upravo to... scena sa flareom u onom srusenom gradu, jednostavna, a toliko brutalno efektna - predobro...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
9 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
https://www.imdb.com/title/tt6214084/?ref_=nv_sr_srsg_0

odlican turski, preporuka, od mene 8 ocjena

https://www.imdb.com/title/tt5989218/?ref_=fn_al_tt_1

a ovo ne znam kako mi je proslo "ispod radara", odlican, zivotna drama, fantazija gluma sva 3 lika, od mene 8+ i sve preporuke


e da , pogledah i Searching, sjajan triler, bas mi se dopao, neko ga je par stranica ranije spominjao, bas mi je legao
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Sinoc ponovno pogledao doma Jokera i ponovno sam odusevljen s filmom,definitivno jak kandidat za Oscara!Prava je milina bilo gledat u 4K HDR materijalu sa full prikazom na TV bez onih debilni crnih rubova,steta sto vrlo rijetko naletim na tako snimljeni film di svih 55" OLEDA dolazi do punog sjaja i izrazaja!
AUDIOFIL
4 godine
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Pustite više Jokera u tih par filmova koje smo već iskomentirali.

2050 (2019) loše ocjene ali sam ipak pogledao jer bi kao trebalo biti sci-fi. U 2050 još uvijek mijenjaju motorno ulje u autima, auta su ista kao i danas. Više ima sisa i guzica u filmu nego sci-fi elemenata, od kojih su jedini dostavni dronovi u par scena ako je to uopće sci-fi. Film se završava kao swingerski happy-end(ing). Katastrofa, isprazno i glupo filozofiranje (kao nekad na bug forumu😂) i zasluženo loše ocjene.

The Host (2006) Korejski monster film u kojem bi se za razliku od Parazita (2019) zaista moglo raditi o virusima (ili ne bi). Prepoznatljiva je ponovo korejska socijalna tematika i hranaaaa koja se provlači i kroz ovaj film. Preporuka.
12 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Jučer gledao novog Terminatora. SKINUO PREKO TORRENTA

 

Dakle ovako.

 

Prvi dio filma čisto Ok. Reko evo još jedan film koji su posrali, a čini se solidan.

 

O Boy, was I wrong. Pa ovoga se ni Michael Bay ne bi posramio. Nisam mogao pogledati do kraja. Izdržao sam do scene u avionu.

 

Jedini + su mi efekti i Mackenzie Davies (ne zbog glumačkih vrlina, hehe).

 

Ako su se ostali filmovi posrali po franšizi ovaj joj je definitivno otfikario glavu.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2020 10:55 (DarthMarkus).
11 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Jučer žena i ja uspjeli uhvatiti 3 filma.

 

Terminator - Dark Fate.

 

Ne razumijem kenjanje po filmu, ko akcić je super, hrpa glupih i nerealnih scena ko u svakom takvom filmu, očekivano i uredno izvedeno.

Priča ko svaka sa putovanjem kroz vrijeme, paradoksima i petljama, sve je sudbina, i jebeš sudbinu.

 

Zadatak filma je da zabavi gledatelja, mene i ženu je zabavio, iako znaš kako završava, put do završetka je zanimljiv.

 

Svi moraju malo ohladit, i pomirit se sa činjenicom da je Terminator završio sa drugim nastavkom, a sve ovo su spinoff uradci, neki bolji, neki lošiji. Prošli je bio sranje, ovaj je 3 koplja bolji. 

7/10.

 

Knives out.

 

Očekivao sam Orient express, dobio sam duhovitu priču o ubojstvu/samoubojstvu, sa dosta razvedenom radnjom i likovima (za današnje blage standarde), Craig je rasturio Kentucky Poirota, mala Marisol uvjerljiva i zanimljiva, antipatični kapetan Amerika bio u duhu svog lika ... sve u svemu 8/10.

 

A simple favor. (Slatka mala tajna)

 

Ajme meni, koji klasičan cheesy početak, savršeni amerikanci, samohrane majke, Kendrick vloggerica ... cijelo vrijeme imam osjećaj da gledam kenjkavu romantičnu cheesy dramu.

Ajoj jesam bio u krivu, krimić samo takav, sve kaj treba je progutati prvih pol sata, jer film nije kakvim se predstavlja.

Zanimljiv, napet, zabavan. Kraj skoro desetka. Kao i za Knives out, nesmijem ništa reći o filmu, da nebi slučajno bacio nekakav hint/spoiler.

 

9/10

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.1.2020 10:23 (Jarvan).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice