Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.429
|
čitano: 7.538.141
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mar123 kaže...

google kaze da ce doc na hbo max nakon izlaska iz kina, kad bi to trebalo bit ne znam. 

 16.05.23

 

Tada izlazi na Prime Video i Itunes...

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
kign kaže...
mar123 kaže...

google kaze da ce doc na hbo max nakon izlaska iz kina, kad bi to trebalo bit ne znam. 

 16.05.23

 

Tada izlazi na Prime Video i Itunes...

 Ne znam gdje si ovo našao, jer na HBO dolazi tek u 7. mjesecu. Međutim, ipak dolazi u kina 08.06 https://kinofilm.hr/sisu-2/

مرګ ژوبله
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nakon što sam vidio neke klipove na društvenim mrežama o novom filmu Guy Ritchie a, rekoh , super, i još glumci , rekoh ne može biti loše.

The Covenant (2023) - IMDb

 

Uglavnom bez spoilera, film ima radnju 30-40 minuta ostalih 1,5 h je bez ikakvog pretjerivanja moglo i bez.

 

Razočaranje na kvadrat, ali film ima svojih svijetlih trenutaka.

Izgleda od kako je režiser počeo raditi američke filmove a ne svoje, recimo britanske , komercijalizacija ga je do kraja uzela.

Pogledati , ali sa daljinskim u ruci za premotavanje , preporuka.

 

Drugi:

Last Sentinel (2023) - IMDb

 

Majko draga božja , film snimljen za 100 eura valjda, nisam uspio do kraja još doći, a trailer je bio ok i ocjena na IMDB je bila puno veća u trenutku kada sam ga krenuo gledati nego što vidim da je sada...

6 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Covenant 2023

Suprotno od kolege gore, nisam očekivao previše od ovog filma, ali me je ugodno iznenadio. Možda bi se moglo izrezati par minuta, ali sve u svemu preporuka. 8/10.

Guardians of the Galaxy Vol. 3

Film je svakako bolji od ostalih Marvelovih filmova koji su izašli nedavno (Ant-Man, Black Panther, Dr. Strange). Backstory se lijepo uklapa, ima dosta zanimljivih scena, ali generalno smatram da je film precijenjen. Ne smatram ga ni boljim, a niti pretjerano lošijim od prethodna dva. Preporuka za pogledati. 7/10
E da, pojačali su cringe trenutke (good guy stuff za malu djecu) u filmu pa tko nije za takve stvari vjerojatno mu se neće svidjet.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2023 1:01 (cauchy).
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Air (2023)

 

Matt Damon i Ben Aflleck opet briljiraju. 

Kako je family Jordan sklopila deal s Nike-om te kako je nastala linija Air Jordan. Briljantno. Ima dosta lijepih trenutaka i kvalitetnih izjava. Najviše mi se svidio topli Matt Damon, te je sjajno Afflecku sjela uloga pomalo nervoznog, objektivnog šefa. Sviđa mi se što nisu prikazivali mladog Jordana kako bi zadržali autentičnost. Kontam si da neke stvari nisu baš tako bile i Adidas je npr. malkec spušten, ali je suština priče super (barem meni).

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Super64 kaže...

 Ne znam gdje si ovo našao, jer na HBO dolazi tek u 7. mjesecu. Međutim, ipak dolazi u kina 08.06 https://kinofilm.hr/sisu-2/

Na dvdsreleasedates.com

 

Tamo stoji sutra(16.05)da izlazi na ove dvije digitalne platforme. Za sada nisu nikad pogrijesili,budemo vidjeli sutra.

7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Evo dva Schwarzeneggerova dragulja koje sam pogledao s guštom:

 

Last Action Hero - akcijska komedija i parodija akcijskih filmova kasnih 80tih i ranih 90tih. Klišeji su odlični i prva polovica filma je sjajna dok druga polovica otkrije odličan potencijal koji se nažalost ne iskoriosti dovoljno. Charles Dance također odličan.

True Lies - ponovna suradnja Schwarzeneggera i Camerona je rezultirala možda najboljom akcijskom komedijom 90tih godina. Film ima sve: scenografiju, priču, akciju, glazbu, utegnutu Jamie Lee Curtis i komičnog Bill Paxtona. Tko nije pogledao, ovo je must watch.

 

i odlična parodija akcijskih filmova općenito (posebice serijala Lethal Weapon):

 

Loaded Weapon 1 - nemam što previše nadodati. Ako volite parodije, volit će te i ovo. Samuel L.Jackson izgleda isto već skoro 30 godina

 

I want to believe
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luka998 kaže...

Air (2023)

 

Matt Damon i Ben Aflleck opet briljiraju. 

Kako je family Jordan sklopila deal s Nike-om te kako je nastala linija Air Jordan. Briljantno. Ima dosta lijepih trenutaka i kvalitetnih izjava. Najviše mi se svidio topli Matt Damon, te je sjajno Afflecku sjela uloga pomalo nervoznog, objektivnog šefa. Sviđa mi se što nisu prikazivali mladog Jordana kako bi zadržali autentičnost. Kontam si da neke stvari nisu baš tako bile i Adidas je npr. malkec spušten, ali je suština priče super (barem meni).

pa nije tolko zapravo daleko od istine, malo je ubaceno drame da to lici na film. Razlika izmedu filma i stvarnosti je sto u stvarnosti jordan nakon nike-ove ponude gdje mu nude i postotak prodaje ponovno odlazi u adidas i trazi ih da matchaju tu ponudu, adidas to odbija i MJ se tad odlucuje za bolju novcanu ponudu koja je bila nike-ova. Znaci na kraju je presudio samo novac, a ne nikakvi govori, sastanci, sonny ili bilo tko itd. Ko god je imalo pratio MJ-a zna da je MJ jako veliki biznismen i oduvijek je gledo kako da sto vise unovci to sto je najbolji. 

 

Meni je film super, slazem se sa svim recenim gore. 

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Je samo sto Jordan tad nije ni sam znao koliko vrijedi..rookie ..vjerujem da nije bilo mame ne bih potpisao takav ugovor i da Nikeu nije trebao napokon netko tko ce ucinit iskorak van tenisica za trcanje!
Adidas je tada drzao sve najvece zvijezde u NBA a Jordan je bio samo potencijal kojeg je Nike prepoznao!
AUDIOFIL
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luka998 kaže...

 Ako ti se taj svidio pogledaj onda i Tetris.

 

Opcenito preporuka za film,odlican je,a ne spominje se ni blizu kao Air.

Meni osobno zanimljiviji i bolji od Air-a.Za air vecina znamo kako je zavrsilo i sta se desilo,a tetris nas je 90% igralo sigurno,a nemamo pojma sta je u pozadini bilo i kako se odvilo sve.Sigurno da je radi drame i svega nesto nadodano nemam volje to provjeravat ali film je stvarno dobar.

Origin_Steam: hrka11
5 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
kign kaže...
Super64 kaže...

 Ne znam gdje si ovo našao, jer na HBO dolazi tek u 7. mjesecu. Međutim, ipak dolazi u kina 08.06 https://kinofilm.hr/sisu-2/

Na dvdsreleasedates.com

 

Tamo stoji sutra(16.05)da izlazi na ove dvije digitalne platforme. Za sada nisu nikad pogrijesili,budemo vidjeli sutra.

 Izasao na RARBG 4K verzija

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2023 9:10 (Mitohondri).
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
emerik kaže...

Je li gledao mozda netko 42 sekunde? Tarik glumi trenera spanjolske vaterpolo repke na Olimpijadi '92. Prema traileru mi izgleda kao da bi mogal biti ok film.

 Glumi Dragana Matutinovića. Jednog od dva naša vaterpolska luđaka. Kaže Matuta da mu se film svidio ali da je Tarik luđi nego što je on stvarno bio. Moš mislit :)

 

https://www.index.hr/sport/clanak/Marca-Dragan-Matutinovic-je-svirepo-cudoviste-spanjolskog-vaterpola/638868.aspx

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Sisu

 

Teško je išta pametno reći o ovome filmu. Opisivanje poglavlja i hektolitri krvi neodoljivo podsjećaju na Tarantina, scene borbe na John Vicka, a WW2 tematika na recimo Fury.
No ništa od toga ovaj film nije! Nema taj Tarantinov štih, John Vick je puno realniji od Sisu-a (koliko god to nemoguće zvučilo), Daleko je to od Furya jer pokušavaju Ruski T55 progurati pod Sturmgeschütz (valjda).
Priča isprazna, nema tu nekakve logike niti smisla, glavni glumac tek na kraju propriča i tek onda kada misliš da će njegov motiv biti smislen, ne bude - što dodatno sroza ukupni dojam.
Najviše zamjeram tu nerealnost i sisteme preživljavanja koji se ne viđaju niti u crtanim filmovima.
Ogromno razočaranje od filma!

Ocjena 3 samo zato što su pogodili Štuku i Kondora

 

3 / 10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Mogući spoileri za Sisu, pa eto, upozoreni ste.

Milka30
Ti si baš promašio poantu ovog filma koji uopće ne pokušava ganjati povjesnu preciznost, ovo je hommage nekom zaboravljenom vremenu nefeminiziranih junaka akcijskih i western filmova, glavni lik i njegova motivacija su skoro pa potpuno nebitni, on, Karpo ili kako se već zove, je primarno personifikacija tog finskog 'Sisu-a' - hrabrost, odlučnost, odbijanje ostajanja na podu...sekundarno, lik je vuk samotnjak koji se odmetnuo od civilizacije, zlato traži isključivo da se obogati i da odjebe daleko od svih.

Zamjerati ovom filmu da nije vjerno prikazao neki nazi avion je ono...ispeci pa reci.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
The Pale Blue Eye - jedva 5.5/10
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
m77 kaže...
Mogući spoileri za Sisu, pa eto, upozoreni ste.

Milka30
Ti si baš promašio poantu ovog filma koji uopće ne pokušava ganjati povjesnu preciznost, ovo je hommage nekom zaboravljenom vremenu nefeminiziranih junaka akcijskih i western filmova, glavni lik i njegova motivacija su skoro pa potpuno nebitni, on, Karpo ili kako se već zove, je primarno personifikacija tog finskog 'Sisu-a' - hrabrost, odlučnost, odbijanje ostajanja na podu...sekundarno, lik je vuk samotnjak koji se odmetnuo od civilizacije, zlato traži isključivo da se obogati i da odjebe daleko od svih.

Zamjerati ovom filmu da nije vjerno prikazao neki nazi avion je ono...ispeci pa reci.

 Ma sve pet stari moj, jasno mi je sve što si napisao i na što misliš (uostalom, lipo je objašnjeno na početku što "sisu" znači). Ali problem nastaje što film nema nikakvu poantu, a trudi se opisati hrabrost, odlučnost, odbijanje ostajanja na podu...Što je u filmu totalni promašaj!

Ako pribijanje noge na čavao koji te drži dok su te objesili - nakon pola sata, ili preživljavanje pod vodom dišući zrak iz vrata zaklanih Nijemaca, ili preživljavanje pad aviona samo zato što si se vezao "sisu", onda ok, promašio sam poantu!

Recimo film iz 2014 Unbroken je prikazao kako se objašnjava "sisu", a ovo meni osobno je bijedni pokušaj kopiranja Tarantina.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2023 16:15 (Milka30).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Mješaš žanrove, Unbroken je biografska drama - realizam, Sisu je grindhouse - nešto nerealno, prenaglašeno...imao si kriva očekivanja na ulazu u film, nakon 15 minuta se vidi gdje film ide, ali tvoja su očekivanja i dalje bila nepromjenjena...kao da ja odem gledati Blair Witch Project očekujući laku romantičnu komediju, izađem van ljut i razočaran jer sam dobio found footage horror.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.5.2023 17:31 (m77).
7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao ponovno sveto trojstvo Cageovih akcijskih filmova iz devedesetih i osjećao se kao klinac petkom navečer tamo sredinom 2000tih kada su ovakvi filmovi žarili i palili HRT-om, RTL-om i videotekom

 

The Rock - definitivno najbolji film Michael Bay-a. Cage, Connery i Harris su odlični, a cijela priča je koliko prizemljena uz naravno Hollywoodski štih.

 

Face Off - najbolji film John Woo-a snimljen u Americi. Travolta i Cage igraju jedan drugoga, a akcijske scene su ništa drugo nego spektakli dostojni John Woo-a. Premisa je suluda i puna plot holesa, ali to ne mijenja činjenicu da je ovo zabava koja se ne uzima previše za ozbiljno.

 

Con Air - meni osobno najdraži akcijski film svih vremena. Gdje da počnem što čini ovaj film izvrsnim akcijskim filmom; odlični glumci, izvrstan soundtrack, suluda premisa, američka pustinja i cheesy dijalozi.

 

 

I want to believe
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Žena je ljubitelj J. Lo. i natjerala me da pogledam The Mother. Volio bi da sam dva sata gledao u zid.
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Krenuo bi gledati serijal star wars filmova i serija pa me zanima da li je ova lista ok što se tiče redoslijeda?
Osim crtića koji mi se baš ne gledaju:)
https://editorial.rottentomatoes.com/guide/star-wars-movies-in-order/
5 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mariclius kaže...
Krenuo bi gledati serijal star wars filmova i serija pa me zanima da li je ova lista ok što se tiče redoslijeda?
Osim crtića koji mi se baš ne gledaju:)
https://editorial.rottentomatoes.com/guide/star-wars-movies-in-order/

animirane serije su ti najboji dio star wars sage, steta da to propustis

 

inace lista je ok da

10 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mariclius kaže...
Krenuo bi gledati serijal star wars filmova i serija pa me zanima da li je ova lista ok što se tiče redoslijeda?
Osim crtića koji mi se baš ne gledaju:)
https://editorial.rottentomatoes.com/guide/star-wars-movies-in-order/

 Prvo rijesi ovih 6 glavnih, iz 70ih i kraja 90ih. Ja sam gledao kako su snimani, tim redoslijedom. Mislim da nema smisla da tih 6 mijesas sa ostalima. Nakon njih nastavi sa filmovima, pa tek onda na serije, pa tek onda na animirane. Mozes isto kronoloski kako su izlazili.

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
BlueMax kaže...
Žena je ljubitelj J. Lo. i natjerala me da pogledam The Mother. Volio bi da sam dva sata gledao u zid.

 A ko nije ljubitelj J.Lo,ali ne sto se glume tice

Origin_Steam: hrka11
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

U ovom filmu je bila odlična

 

 

 

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Mitohondri i Dr.Feel, hvala na brzom odgovoru.👍
Krenuo sa tih 6 filmova pa ću onda ostatak.
Pogledati ću i animirane kad su tako dobri.
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mariclius kaže...
Mitohondri i Dr.Feel, hvala na brzom odgovoru.👍
Krenuo sa tih 6 filmova pa ću onda ostatak.
Pogledati ću i animirane kad su tako dobri.

Nije bas tako jednostavno. Clone Wars animirani film kao uvod u 7 sezona crtića je loš, isto kao i dobar dio 1. sezone. Ali onda kreće na bolje, 7. sezona je remekdjelo, pogotovo Siege of Manadalore finale. Inace sam sve to pogledao 2-3-4x puta al i dalje mi je ovo nenadjebiv fan super cut

Upozorenje: trailer je prepun spoilera, ako nisi gledao filmove, ne gledaj trailer

16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mariclius kaže...
Krenuo bi gledati serijal star wars filmova i serija pa me zanima da li je ova lista ok što se tiče redoslijeda?
Osim crtića koji mi se baš ne gledaju:)
https://editorial.rottentomatoes.com/guide/star-wars-movies-in-order/

 Ova lista je dobra samo ako zelis da znas kako je koji film smjesten u vremenski prostor Star Wars univerzuma ali za gledati je ovim redosljedom je uzas i bogohuljenje.

 

Ovi filmovi se trebaju gledati redosljedom kojim su i izasli jer ako prvo odgledas epizode 1 do 3 onda ti pola radnji u druge dvije trilogije uopste nece biti toliko zanimljive, da ne spominjem da bi gledao prva tri filma koji su radjeni sa modernim CGI i onda presao na stare filmove, pa onda opet na moderni CGI. 

 

Najbolji redosljed za gledanje ti je kako su snimani i izlazili:

 

  • Episode IV: A New Hope (1977)
  • Episode V: The Empire Strikes Back (1980)
  • Episode VI: Return of the Jedi (1983)
  • Episode I: The Phantom Menace (1999)
  • Episode II: Attack of the Clones (2002)
  • Episode III: Revenge of the Sith (2005)
  • Star Wars: The Clone Wars (2008-2020)
  • Star Wars Rebels (2014-2018)
  • Episode VII: The Force Awakens (2015)
  • Rogue One: A Star Wars Story (2016) - ovaj moze i prije epizode VII jer ne utice na ukupni dojam
  • Episode VIII: The Last Jedi (2017)
  • Star Wars: Resistance (2018-2020)
  • Solo: A Star Wars Story (2018)
  • Episode IX: The Rise of Skywalker (2019)
  • The Mandalorian (2019-present)
  • The Book of Boba Fett (2021-2022)
  • Obi-Wan Kenobi (2022)
  • Andor (2022-present)
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Dosao Antman Quantumania na D+ pa pogledao sinoc

cak mi je i zabavan film,vizualno preljep u Dolby Vision/Imax.

Nisu furali nikakvu politicku pozadinu sto je plus 🥂

 

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Fast X
https://m.imdb.com/title/tt5433140/

Puno bolji od 9ke sto je najbitnije, naravno mogao bih sad kritizirati sve nerealne scene u filmu, no ako to i losu pricu pustite sa strane, ostatak filma je solidan.

Jason Mamoa nosi ovaj film, njegov nastup jako podsjeca na Jokera: teatralan psihopat koji krade svaku scenu, makar i one od par sekundi.
Daleko najbolji i najzabavniji villain ove franšize.

2 sata i 20 minuta mi je proletjelo i bas sam uživao. Non stop akcija, glasna muzika i predivne scene iz svjetskih gradova. Prica je klisej, vrti se oko obitelji i osvete.

Ako mozete pustiti mozak na pašu uzivat cete u filmu, ako trazite pricu i smisao onda cete mrziti ovaj film.

Po meni puno zabavniji od Guardiansa 3.

7/10
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice