Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.524.853
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Violent Night (2022)

Puno krvi i nasilja, ali je krv preloše napravljena, a nasilje je bazirano na borbi između čekića i automatskih pušaka... Koja bezvezarija. Dosta likova je neinteresantno. Santa je super napravljen, ali samo to nije dovoljno da preporučim ovaj film. E da, soundtrack je solidan.

 

 

 

 

 

 

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Glass Onion: A Knives Out Mystery (2022)

 

 

Ajd neka ću ja biti prvi. Nekada bi na ovom bagu za ovakav film, u ovo vrijeme (već je 2 dana na torrentima) izašlo 10 recenzija. A je malo propao ovaj bag. Još ga ja malo održavam. Što se ovog filma tiče, definitivno preporuka. Bio sam malo skeptičan i mislio sam da će biti dosta lošiji od prvog, ali lijepo su se snašli. Jako je uglancan te mi se sviđa kasting. Kate Hudson je prelijepa i simpatična, ja sam ju uvijek volio. Priča je dosta složena i zanimljiva, jedino je malo ubrljan zadnji dio. Napravljen je na foru neke nižerazredne, lame komedije. Ipak, malo je slabiji od prvog dijela, prvi mi je još bolje sjeo i bio je ozbiljniji, ali i ovaj je vrlo - vrlo dobar. 

15 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luka998 kaže...

Glass Onion: A Knives Out Mystery (2022)

 

 

Ajd neka ću ja biti prvi. Nekada bi na ovom bagu za ovakav film, u ovo vrijeme (već je 2 dana na torrentima) izašlo 10 recenzija. A je malo propao ovaj bag. Još ga ja malo održavam. Što se ovog filma tiče, definitivno preporuka. Bio sam malo skeptičan i mislio sam da će biti dosta lošiji od prvog, ali lijepo su se snašli. Jako je uglancan te mi se sviđa kasting. Kate Hudson je prelijepa i simpatična, ja sam ju uvijek volio. Priča je dosta složena i zanimljiva, jedino je malo ubrljan zadnji dio. Napravljen je na foru neke nižerazredne, lame komedije. Ipak, malo je slabiji od prvog dijela, prvi mi je još bolje sjeo i bio je ozbiljniji, ali i ovaj je vrlo - vrlo dobar. 

Maloprije pogledo, dijelim misljenje s tobom. svida mi se film, bolji mi je od onih novih poirot filmova. zacudilo me ovo sto je malo neozbiljniji od prvog, ali svejedno drzu paznju i 2 i pol sata prelete. Daniel Craig mi bas pase za ulogu i volio bi da snime jos filmova u ovom serijalu, samo neka kvaliteta ostane na ovoj razini. 

Preporuka za gledanje. 

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
O cemu vi pričate, pa film je užas, nije ni do gležnja prvom filmu.
Strasno loša priča, puna kliseja, spora radnja, djeluje neozbiljno. Kraj je toliko loš da nisam mogao vjerovati sto gledam. Zanimljiva ideja ali lose izvedena. Likovi nezanimljivi, misterija gotovo ni nema, motivi su djetinjasti.
Pogledati da, ali kao dobra preporuka nikako.
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...
O cemu vi pričate, pa film je užas, nije ni do gležnja prvom filmu.
Strasno loša priča, puna kliseja, spora radnja, djeluje neozbiljno. Kraj je toliko loš da nisam mogao vjerovati sto gledam. Zanimljiva ideja ali lose izvedena. Likovi nezanimljivi, misterija gotovo ni nema, motivi su djetinjasti.
Pogledati da, ali kao dobra preporuka nikako.

 Nagurali su jako puno poznatih likova , po meni bolja ekipa nego prvi dio  a film nema početak, sredinu niti kraj.

Katastrofa od izgubljenog vremena.

Ali kak se veli, ukus je stvar o kojoj se ne raspravlja.

11 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...
O cemu vi pričate, pa film je užas, nije ni do gležnja prvom filmu.
Strasno loša priča, puna kliseja, spora radnja, djeluje neozbiljno. Kraj je toliko loš da nisam mogao vjerovati sto gledam. Zanimljiva ideja ali lose izvedena. Likovi nezanimljivi, misterija gotovo ni nema, motivi su djetinjasti.
Pogledati da, ali kao dobra preporuka nikako.

 Slažem se, prvi nastavak mi je bio filmčina, ovaj drugi je osrednji film, da bih nekome preporučio, ne bih. Pogledati ako baš ništa drugo nemate.

11 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Smile 7/10

 

Dosta dobar horor. Onaj tip istraživačkog horora, koji su mi najdraži. Originalna ideja za film, dobri glumci, radnja drži pažnju od početka do kraja. Super mi je i kraj filma. Preporuka tko voli ovakve filmove!

7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Sretni blagdani svim forumasima

 

Nesto filmova od mene sto sam pogledao ove dane:

 

1. Snow Falling on Cedars - solidan triler smjesten u pedesete godine proslog stoljeca u malom gradicu na sjeveru zapadne obale Sjedinjenih drzava.  Radnja se vrti oko sudenja japanskom ribaru i ubojstva njegovog prijatelja iz djetinjstva. Max Von Sydow kao i svaki put ukrade kadrove gdje se nalazi. Prelijepi kadrovi, ali prica mi je bila manjakava u dosta dijelova unatoc tome sto je film baziran na knjizi.

 

2. Glass Onion: A Knives Out - odmah cu reci da je prvi film superiorniji u svakom pogledu. Sama konstrukcija price, likovi i atmosfera mi je u prvom filmu puno ozbiljnija i s umjerenom dozom humora dok ovaj film nezna sto zeli biti. Daniel Craig nosi film iako je sve to moglo biti puno puno bolje. Pogledati samo zbog Craiga iako imam dojam da su ga u ovom filmu sveli na parodiju samog sebe.

 

3. The Ref - curi i meni je vec nekoliko godina bozicna tradicija pogledati film. Dijalozi su odlicni, prica je apsurdna, ali ipak film ima sarm i dusu. Leary, Spacey i Davis kao protagnosti su toliko nespojivi da su ustavri spojivi, a ostatak likova daje svoju notu ovom filmu. Preporuka svima koji nisu pogledali ovaj skriveni dragulj.

 

4. Die Hard - bozicni klasik koji je zapoceo s klisejem naseg heroja koji se nade na krivom mjestu u krivo vrijeme protiv skupine kriminalaca u nemogucim uvjetima. Osamdesete su stvorile kulte fransize, ali ova je savrsen blend svega. Meni osobno najbolji akcijski film svih vremena. Sama cinjenica sto je film i dan danas svjez puno govori o kvaliteti koju i dalje ima.

I want to believe
8 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Silent Night

 

Ukratko, pogledati....

 

Nije to vrhunsko filmsko ostvarenje, niti nesto sto cete pamtiti cijeli zivot....ali vrijedi gledati...

 

Ni nije zamisljeno kao ozbiljan film, po meni, vise kao "nod" filmovima koji su obiljezili bozicno vrijeme poput Die Hard, Home alone i slicno....

 

Pa je najbolji opis ovog filma mozda - Brus Viljis sam kod kuce.....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Damir22 kaže...

Silent Night

 

Ukratko, pogledati....

 

Nije to vrhunsko filmsko ostvarenje, niti nesto sto cete pamtiti cijeli zivot....ali vrijedi gledati...

 

Ni nije zamisljeno kao ozbiljan film, po meni, vise kao "nod" filmovima koji su obiljezili bozicno vrijeme poput Die Hard, Home alone i slicno....

 

Pa je najbolji opis ovog filma mozda - Brus Viljis sam kod kuce.....

 Krivo si napisao Violent Night.

 

I pridružujem se preporuci.

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
8 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Isprike, fulao naslov....

Violent night....

Tnx!
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luka998 kaže...

Glass Onion: A Knives Out Mystery (2022)

 

 

Kate Hudson je prelijepa i simpatična

ajde sad znamo da osim što nemaš ukusa za dobre serije nemaš ni za žene. 

 

mar123 kaže...
bolji mi je od onih novih poirot filmova

 To i nije bilo teško postići, novi Poirot filmovi su jako loši.

 

Gogy7 kaže...
O cemu vi pričate, pa film je užas, nije ni do gležnja prvom filmu.
Strasno loša priča, puna kliseja, spora radnja, djeluje neozbiljno. Kraj je toliko loš da nisam mogao vjerovati sto gledam. Zanimljiva ideja ali lose izvedena. Likovi nezanimljivi, misterija gotovo ni nema, motivi su djetinjasti.
Pogledati da, ali kao dobra preporuka nikako.

A prvi dio ne upada u ovaj opis? Pa identičan stil, misterije, scenarij, gluma... ja ne vidim previše razlike. Meni su i prvi i drugi dio čisto ok, zabavno za pogledati, ali bez ikakve dubine i ozbiljnosti. Ovo je više nekakav miks Mr. Beana i Poirota. Dobro snimljeno, dobro odglumljeno, ali priča mi je copy-paste igre Cluedo.

 

Kad bi baš birao drugi dio mi je nešto malo bolji, lijepi krajolici, koliko vidim na snimanju je angažirano pola Srbije. 

 

Crotiger kaže...
Nagurali su jako puno poznatih likova , po meni bolja ekipa nego prvi dio  a film nema početak, sredinu niti kraj.

Katastrofa od izgubljenog vremena.

Ali kak se veli, ukus je stvar o kojoj se ne raspravlja.

 Ma nije toliko loše, pretjeruješ. Po meni je film za 7/10, znači može se pogledati i zabavan je i to je to.

Kako nema početak, sredinu i kraj? Ima jasnu priču. Čak smo saznali da je slavni detektiv gej, možda je to problem? 

 

mmafan kaže...
Slažem se, prvi nastavak mi je bio filmčina, ovaj drugi je osrednji film, da bih nekome preporučio, ne bih. Pogledati ako baš ništa drugo nemate.

 Prvi nastavak? 

Isti k*rac prvi i drugi dio, isti koncept, ista gluma, razlika je jedino okruženje. Originalnost 0 bodova sve su to enigme viđene već sto puta u raznim detektivskim serijama i filmovima.

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mzopg kaže...
luka998 kaže...

Glass Onion: A Knives Out Mystery (2022)

 

 

Kate Hudson je prelijepa i simpatična

ajde sad znamo da osim što nemaš ukusa za dobre serije nemaš ni za žene. 

 

mar123 kaže...
bolji mi je od onih novih poirot filmova

 To i nije bilo teško postići, novi Poirot filmovi su jako loši.

 

Gogy7 kaže...
O cemu vi pričate, pa film je užas, nije ni do gležnja prvom filmu.
Strasno loša priča, puna kliseja, spora radnja, djeluje neozbiljno. Kraj je toliko loš da nisam mogao vjerovati sto gledam. Zanimljiva ideja ali lose izvedena. Likovi nezanimljivi, misterija gotovo ni nema, motivi su djetinjasti.
Pogledati da, ali kao dobra preporuka nikako.

A prvi dio ne upada u ovaj opis? Pa identičan stil, misterije, scenarij, gluma... ja ne vidim previše razlike. Meni su i prvi i drugi dio čisto ok, zabavno za pogledati, ali bez ikakve dubine i ozbiljnosti. Ovo je više nekakav miks Mr. Beana i Poirota. Dobro snimljeno, dobro odglumljeno, ali priča mi je copy-paste igre Cluedo.

 

Kad bi baš birao drugi dio mi je nešto malo bolji, lijepi krajolici, koliko vidim na snimanju je angažirano pola Srbije. 

 

Crotiger kaže...
Nagurali su jako puno poznatih likova , po meni bolja ekipa nego prvi dio  a film nema početak, sredinu niti kraj.

Katastrofa od izgubljenog vremena.

Ali kak se veli, ukus je stvar o kojoj se ne raspravlja.

 Ma nije toliko loše, pretjeruješ. Po meni je film za 7/10, znači može se pogledati i zabavan je i to je to.

Kako nema početak, sredinu i kraj? Ima jasnu priču. Čak smo saznali da je slavni detektiv gej, možda je to problem? 

 

mmafan kaže...
Slažem se, prvi nastavak mi je bio filmčina, ovaj drugi je osrednji film, da bih nekome preporučio, ne bih. Pogledati ako baš ništa drugo nemate.

 Prvi nastavak? 

Isti k*rac prvi i drugi dio, isti koncept, ista gluma, razlika je jedino okruženje. Originalnost 0 bodova sve su to enigme viđene već sto puta u raznim detektivskim serijama i filmovima.

 Bitno da si ti išai sve nas korektirati kao da će to nešto postić?

Film je debilan.

Ja sam iznio svoje mišljenje.

Ovaj dio foruma nije da se pobijaju tuđa mišljenja već da svatko iznese svoje mišljenje.

Ti si si uzeo za pravo nametati svoje mišljenje drugima.

Dali je DC u filmu gay ili ne me jednostavno zaboli ćuna, ali vidiš ti si to našao kao stvar koja bi mogla , nekome , smetati pa da mu film zbog toga smeta? Imaš ogledalo doma?

KH ti nije legla kao žena?

 

Znaš kaj sam upravo sada napravio a trebao sam umjesto 2 sata ovog filma filma prije 2 dana? 

Bacio sam svjetsku čorku i tako sam se naspavao i odmorio.  

 

Fakat si trolčina.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Crotiger kaže...
 Bitno da si ti išai sve nas korektirati kao da će to nešto postić?

Film je debilan.

Ja sam iznio svoje mišljenje.

Ovaj dio foruma nije da se pobijaju tuđa mišljenja već da svatko iznese svoje mišljenje.

Ti si si uzeo za pravo nametati svoje mišljenje drugima.

Dali je DC u filmu gay ili ne me jednostavno zaboli ćuna, ali vidiš ti si to našao kao stvar koja bi mogla , nekome , smetati pa da mu film zbog toga smeta? Imaš ogledalo doma?

KH ti nije legla kao žena?

 

Znaš kaj sam upravo sada napravio a trebao sam umjesto 2 sata ovog filma filma prije 2 dana? 

Bacio sam svjetsku čorku i tako sam se naspavao i odmorio.  

 

Fakat si trolčina.

 Odličnan ti je post. 

 

Ja namećem mišljenje, a ti ne? Zanimljiva teza. Znači kad ti napišeš da je film debilan to je ok, ali kad ja napišem da je ok onda je to nametanje mišljenja. 

Kolega kojem sam komentirao Katicu i njegov ukus će znati zašto sam to napisao jer je vezano na neke prethodne rasprave... meni osobno je Kate uvijek bila bezvezna ženska i prosječna glumica, ali to je moje mišljenje.

 

Daniel mi je u ovom filmu (serijalu) zabavan, lijepo je čovjek napravio odmak od agenta 007 i smiješi mu se nova franšiza.

 

Kada netko ima rječnik smeće, debilno i slično onda već znam koji je profil osobe u pitanju. Kod takvih je obično nešto ili za 1 ili za 10, nema sredine.

6 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Batman 2022

Ovaj film sam dugo izbjegavao pogledati upravo jer je Batman s Christianom Baleom bio vrhunski i smatrao sam da će bilo kakav remake biti puno lošiji. Jučer, u nedostatku boljih filmova za pogledati i s obzirom da je preporučen na IMDB-u kao najbolji film u protekloj godini, odlučio sam ga napokon pogledati.

Kao što sam i pretpostavio, film mi se nije svidio. Previše je tmuran, akcijske scene su preduge i dosadne, radnja je nekako blijeda i nije me uspjela zainteresirati.

Nikako ne preporučam pogledati ako ste već pogledali prijašnje Batman filmove s Baleom jer je ovo žešći downgrade.

Šteta potrošenog vremena.

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Violent Night 2022

Iza ovog filma stoji David Leitch (John Wick, Nobody, Bullet Train) i to se vidi.
Po meni super film za opuštanje.
Dobar tempo, super humor i krvava akcija, cak mi je i prica zanimljiva.
Nije se islo u nikakve komplikacije, sve je to bozicna čarolija i gotovo. Trebao mi je jedan ovakav nasilni i zabavni bozicni film, ima nesto u tom nasilju u bozicnim filmovima (die hard i sam u kući) sto cini film drugacijim od ostalih. Nemojte ga shvatiti ozbiljno i uzivat ce te u filmu. Mene je nasmijao kao nijedan film ove godine.
Totalna preporuka 👍
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...
Violent Night 2022

Iza ovog filma stoji David Leitch (John Wick, Nobody, Bullet Train) i to se vidi.
Po meni super film za opuštanje.
Dobar tempo, super humor i krvava akcija, cak mi je i prica zanimljiva.
Nije se islo u nikakve komplikacije, sve je to bozicna čarolija i gotovo. Trebao mi je jedan ovakav nasilni i zabavni bozicni film, ima nesto u tom nasilju u bozicnim filmovima (die hard i sam u kući) sto cini film drugacijim od ostalih. Nemojte ga shvatiti ozbiljno i uzivat ce te u filmu. Mene je nasmijao kao nijedan film ove godine.
Totalna preporuka 👍

 Nema Leitch ništa s ovim filmom. Ovo je čisti Wirkola film (Dead Snow), kad smo kod njega valjalo bi pogledat to i nastavak mu... 

 

edit: ok, producer je, istina.

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2022 1:07 (prorok).
5 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Violent Night

 

Film je sve što sam očekivao na temelju trailera - sprdnja za pogledati s frendovima/obitelji ako ste raspoloženi za malo tarantinovskog klanja pod izlikom božićnog filma. Odaje počast čak i legendarnom "sam u kući" pa tako možemo vidjeti kako bi Sam u kući izgledao da je bio 18+ film. Sve to, nažalost, uz danas neizbježnu dozu "woke" sranja: muški likovi su redom nespretni, nesposobni tupani, a ženski su neopravdano arogantni i prisilno "badass", a zapravo te sramota gledat ih. Koga navedeno ne smeta, preporuka

 

7/10

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ovdje je par gluposti napisano pa da napomenem ljudima.

 

Što se tiče Glass Oniona, ljudi dobar je. Ja ne znam kakve ljudi imaju standarde i što očekuju, ali priča sasvim odgovara Knives Out-u, scenografija je predobra, boje su žive, glumci su karizmatični, itd, itd... Ima svojih mana, nije masterpiece, ali se isplati pogledati.

 

Kod Violent Nighta najveći su problem tupavi zlikovci. Ja mračim kad vidim takav koncept. Inače, kasting Sante je odličan, ostalo je prosječno, do ispodprosječno. 

 

The Batman (2022)... To je ljudi brutalan film. Ima toliko prostora za klišeje i glupih stvari, a opet ništa od toga nije "zloupotrebljavano". Jedan od onih Batmana gdje je Batman najbliži čovjeku, a Pattinson je odlično odradio ulogu. Atmosfera je kakva i priliči Batmanu. Koliko je ove godine izašlo bezveznih i nepamtljivih filmova, ovaj je Batman definitivno pri vrhu. 

 

 

Pogledao sam na (mislim) Cinestar TV-u Bad Santa iz 2003. 

Thorton je pojeo ulogu. I u ovom filmu je bilo puno prostora za cringe scene, slatkorječivost i slične gluposti kakve se koriste u božićnim filmovima, ali je ovaj konzistentan do kraja. Koncept je dosta kreativan te pokazuje kako se na jedan sasvim spontan način može unijeti božićnog duha u jednu bezosjećajnu, neodgovornu, egoističnu osobu. U filmu glumi jedan mali, debeli klinac koji je definitivno x-fatcor filma. 

 

 

7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

12 Angry Men - pogledao sam ga po stoti put i svaki put ostanem oduševljen. Fantastična studija karaktera i ljudskog ponašanja. Bezvremenski film

I want to believe
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao sam zadnji Spielbergov film. Drama The Fabelmans. Poprilično dosadno i mlako za Spielberga, nekak ko da mu se nije dalo, nema epic scena, nema neke povezanosti s likovima, a ni izbor glumaca mi nekak nije sjeo. Glumci kao da su rutinski odradili, tipa ono znam kak bi trebao izgledati i ponašati se muškarac iz tih godina pa ću ga tak odglumiti bez puno poosobljivanja. Priča je o klincu koji želi snimati filmove i onda dobije kameru i snima filmove, tijek priče sam skužio nakon pola sata tak da ne znam baš je sve nekak mlako i dosadno. Zabavnije mi je je gledati seriju The Goldbergs koja ima istu temu, ali je zabavna (osim mame Goldberg zbog koje sam prestao gledati tu seriju). 

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Brki1994 kaže...

12 Angry Men - pogledao sam ga po stoti put i svaki put ostanem oduševljen. Fantastična studija karaktera i ljudskog ponašanja. Bezvremenski film

 I BEZ SPECIJANIH EFEKATA!!!!!!!!!!!!!!!!!! Čak nema ni boju.... Nezamislivo ;)

Fanstatičan film. 12 ljudi u jednoj sobi i i uzivas u svakoj sekundi filma.... To nisam dozivio ima godina.......

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Dud kaže...

Pogledao sam zadnji Spielbergov film. Drama The Fabelmans. Poprilično dosadno i mlako za Spielberga, nekak ko da mu se nije dalo, nema epic scena, nema neke povezanosti s likovima, a ni izbor glumaca mi nekak nije sjeo. Glumci kao da su rutinski odradili, tipa ono znam kak bi trebao izgledati i ponašati se muškarac iz tih godina pa ću ga tak odglumiti bez puno poosobljivanja. Priča je o klincu koji želi snimati filmove i onda dobije kameru i snima filmove, tijek priče sam skužio nakon pola sata tak da ne znam baš je sve nekak mlako i dosadno. Zabavnije mi je je gledati seriju The Goldbergs koja ima istu temu, ali je zabavna (osim mame Goldberg zbog koje sam prestao gledati tu seriju). 

 Dobre kritike ima, baš ću ga pogledati ovih dana.

 

Posmatrač kaže...
Brki1994 kaže...

12 Angry Men - pogledao sam ga po stoti put i svaki put ostanem oduševljen. Fantastična studija karaktera i ljudskog ponašanja. Bezvremenski film

 I BEZ SPECIJANIH EFEKATA!!!!!!!!!!!!!!!!!! Čak nema ni boju.... Nezamislivo ;)

Fanstatičan film. 12 ljudi u jednoj sobi i i uzivas u svakoj sekundi filma.... To nisam dozivio ima godina.......

 Remek-djelo. Pogledam ga jednom godišnje i još mi nije dosadio.

5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mzopg kaže...
Dud kaže...

Pogledao sam zadnji Spielbergov film. Drama The Fabelmans. Poprilično dosadno i mlako za Spielberga, nekak ko da mu se nije dalo, nema epic scena, nema neke povezanosti s likovima, a ni izbor glumaca mi nekak nije sjeo. Glumci kao da su rutinski odradili, tipa ono znam kak bi trebao izgledati i ponašati se muškarac iz tih godina pa ću ga tak odglumiti bez puno poosobljivanja. Priča je o klincu koji želi snimati filmove i onda dobije kameru i snima filmove, tijek priče sam skužio nakon pola sata tak da ne znam baš je sve nekak mlako i dosadno. Zabavnije mi je je gledati seriju The Goldbergs koja ima istu temu, ali je zabavna (osim mame Goldberg zbog koje sam prestao gledati tu seriju). 

 Dobre kritike ima, baš ću ga pogledati ovih dana.

 

Posmatrač kaže...
Brki1994 kaže...

12 Angry Men - pogledao sam ga po stoti put i svaki put ostanem oduševljen. Fantastična studija karaktera i ljudskog ponašanja. Bezvremenski film

 I BEZ SPECIJANIH EFEKATA!!!!!!!!!!!!!!!!!! Čak nema ni boju.... Nezamislivo ;)

Fanstatičan film. 12 ljudi u jednoj sobi i i uzivas u svakoj sekundi filma.... To nisam dozivio ima godina.......

 Remek-djelo. Pogledam ga jednom godišnje i još mi nije dosadio.

 Nikad i nece...

12 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

E sad nešto potpuno drugačije. 

 

Pogledao sam večeras Avatar 2. Otišao sam s jako niskim očekivanjima i na kraju me za divno čudo film baš zabavio.

Film je vizualni spektakl. 3D je odličan. Po meni ga se isplati pogledati jer su scene nevjerojatne i toliko uvjerljive da nemaš dojam da je to sve SF i CGI.

 

Priča je očekivano Cameronska, crno-bijeli likovi, borba dobra protiv zla, ništa novo za njega još od Titanika. Ovdje je preslikao kauboje i indijance, pa se malo poigrao s moby dickom i na kraju se prisjetio Titanika. Kad bi ocjenjivao priču to bi bilo vjerojatno 5/10, ali jednostavno ne mogu zanemariti vizualni spektakl koji je napravio, tako da i uz tu površnu, jednodimenzionalnu neoriginalnu priču film jednostavno zaslužuje veću ocjenu, 7.5/10.

 

Film traje dosta dugo, 3h 12min., nema pauze. Tko je kratak s vremenom i ide pogledati da bi odgledao neće uživati. Tko ide sa seciranjem priče i detalja oko iste neće uživati. Tko ide uživati u vizualima i opustiti se sa manjim fokusom na priču i ignoriranjem njene površnosti će dobro provesti te 192 minute.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mzopg kaže...

E sad nešto potpuno drugačije. 

 

Pogledao sam večeras Avatar 2. Otišao sam s jako niskim očekivanjima i na kraju me za divno čudo film baš zabavio.

Film je vizualni spektakl. 3D je odličan. Po meni ga se isplati pogledati jer su scene nevjerojatne i toliko uvjerljive da nemaš dojam da je to sve SF i CGI.

 

Priča je očekivano Cameronska, crno-bijeli likovi, borba dobra protiv zla, ništa novo za njega još od Titanika. Ovdje je preslikao kauboje i indijance, pa se malo poigrao s moby dickom i na kraju se prisjetio Titanika. Kad bi ocjenjivao priču to bi bilo vjerojatno 5/10, ali jednostavno ne mogu zanemariti vizualni spektakl koji je napravio, tako da i uz tu površnu, jednodimenzionalnu neoriginalnu priču film jednostavno zaslužuje veću ocjenu, 7.5/10.

 

Film traje dosta dugo, 3h 12min., nema pauze. Tko je kratak s vremenom i ide pogledati da bi odgledao neće uživati. Tko ide sa seciranjem priče i detalja oko iste neće uživati. Tko ide uživati u vizualima i opustiti se sa manjim fokusom na priču i ignoriranjem njene površnosti će dobro provesti te 192 minute.

Film je katastrofa, prije 5/10 nego 7.5 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
jglllllll kaže...
mzopg kaže...

E sad nešto potpuno drugačije. 

 

Pogledao sam večeras Avatar 2. Otišao sam s jako niskim očekivanjima i na kraju me za divno čudo film baš zabavio.

Film je vizualni spektakl. 3D je odličan. Po meni ga se isplati pogledati jer su scene nevjerojatne i toliko uvjerljive da nemaš dojam da je to sve SF i CGI.

 

Priča je očekivano Cameronska, crno-bijeli likovi, borba dobra protiv zla, ništa novo za njega još od Titanika. Ovdje je preslikao kauboje i indijance, pa se malo poigrao s moby dickom i na kraju se prisjetio Titanika. Kad bi ocjenjivao priču to bi bilo vjerojatno 5/10, ali jednostavno ne mogu zanemariti vizualni spektakl koji je napravio, tako da i uz tu površnu, jednodimenzionalnu neoriginalnu priču film jednostavno zaslužuje veću ocjenu, 7.5/10.

 

Film traje dosta dugo, 3h 12min., nema pauze. Tko je kratak s vremenom i ide pogledati da bi odgledao neće uživati. Tko ide sa seciranjem priče i detalja oko iste neće uživati. Tko ide uživati u vizualima i opustiti se sa manjim fokusom na priču i ignoriranjem njene površnosti će dobro provesti te 192 minute.

Film je katastrofa, prije 5/10 nego 7.5 

Daleko je film od katastrofe, klasično pretjerivanje. Ljudima je nešto ili super ili katastrofa. Da nema prvog dijela efekt ovog drugog bi bio još spektakularniji.

 

Stavim ti ja par filmova pa da vidiš što je katastrofa, kada nakon deset minuta jednostavno više ne možeš gledati koliko je sve loše, od glume, režije, kamere... 

 

Avatar 2 ima vrhunsku produkciju, top 3D, dobru glumu, priča je pristojna, ali joj je najveći nedostatak manjak originalnosti, ali nije sad da je film zbog te priče negledljiv ili loš.

 

Ništa bolju priču nema ni zadnji Top Gun, crno-bijelo, klišeji na sve strane, igra na emocije... ali opet je snimljen fenomenalno i u kinu je show.

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.12.2022 17:05 (mzopg).
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mzopg kaže...
jglllllll kaže...

Film je katastrofa, prije 5/10 nego 7.5 

Daleko je film od katastrofe, klasično pretjerivanje. Ljudima je nešto ili super ili katastrofa. Da nema prvog dijela efekt ovog drugog bi bio još spektakularniji.

 

Stavim ti ja par filmova pa da vidiš što je katastrofa, kada nakon deset minuta jednostavno više ne možeš gledati koliko je sve loše, od glume, režije, kamere... 

 

Avatar 2 ima vrhunsku produkciju, top 3D, dobru glumu, priča je pristojna, ali joj je najveći nedostatak manjak originalnosti, ali nije sad da je film zbog te priče negledljiv ili loš.

 

Ništa bolju priču nema ni zadnji Top Gun, crno-bijelo, klišeji na sve strane, igra na emocije... ali opet je snimljen fenomenalno i u kinu je show.

 Da, ali nakon pocetnih nekoliko minuta kad se naviknes na tu kvalitetu i uzmes ju kao zdravo za gotovo nestaje taj wow efekt. Bar je tako meni bilo, prica je neoriginalna, dosadna i onaj srednji dio filma je isto predosadan. Par puta mi je doslo da izadjem iz kina koliko mi se nije dalo gledati, a prvi film sam obozavao. Gledao ga kad je izasao, nekoliko puta doma i jos jednom sad prije dva, tri mjeseca kad su radili ponovan release. Kad god sam pricao s ljudima koji su prigovarali za prvi Avatar, ja sam ga branio. Ali ovaj nastavak me totalno razocarao, dok sam s prvim filmom bio odusvljen. Najveci promasaj filma mi je Spider i prica koju pokusavaju sloziti oko njega, jako los i predvidljiv lik i vrlo osrednji glumac. Vecina njegovog teksta je buraz i kume. Nije mi jasno kako kroz 10+ godina produkcije nisu mogli napisati bolje scenarij. Al sto je najbolje, Cameron je totalno uvjeren da je ovaj film savrsenstvo. Sad je li to zaludjenost, ne znam. Ali on je obozavatelj oceana i to se vidi po filmu da su mu te teme jako bitne, al sam ponekad imao osjecaj kao da gledam dokumentarac. Cameron zbilja istinski vjeruje da je ovaj fim odlican, naletio sam na neki njegov intervju u kojem spominje Infinity War kao da je jadan film u odnosu na ovo. Voljeli vi ili ne Marvel, mislim da se vecina ljudi moze sloziti da je Infinity War miljama bolji i zanimljiviji film od ovog, ima svojih nelogicnosti, ali ima i puno zanimljiviju, nepredvidljiviju radnju i nekoliko preokreta.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
emerik kaže...
mzopg kaže...
jglllllll kaže...

Film je katastrofa, prije 5/10 nego 7.5 

Daleko je film od katastrofe, klasično pretjerivanje. Ljudima je nešto ili super ili katastrofa. Da nema prvog dijela efekt ovog drugog bi bio još spektakularniji.

 

Stavim ti ja par filmova pa da vidiš što je katastrofa, kada nakon deset minuta jednostavno više ne možeš gledati koliko je sve loše, od glume, režije, kamere... 

 

Avatar 2 ima vrhunsku produkciju, top 3D, dobru glumu, priča je pristojna, ali joj je najveći nedostatak manjak originalnosti, ali nije sad da je film zbog te priče negledljiv ili loš.

 

Ništa bolju priču nema ni zadnji Top Gun, crno-bijelo, klišeji na sve strane, igra na emocije... ali opet je snimljen fenomenalno i u kinu je show.

 Da, ali nakon pocetnih nekoliko minuta kad se naviknes na tu kvalitetu i uzmes ju kao zdravo za gotovo nestaje taj wow efekt. Bar je tako meni bilo, prica je neoriginalna, dosadna i onaj srednji dio filma je isto predosadan. Par puta mi je doslo da izadjem iz kina koliko mi se nije dalo gledati, a prvi film sam obozavao. Gledao ga kad je izasao, nekoliko puta doma i jos jednom sad prije dva, tri mjeseca kad su radili ponovan release. Kad god sam pricao s ljudima koji su prigovarali za prvi Avatar, ja sam ga branio. Ali ovaj nastavak me totalno razocarao, dok sam s prvim filmom bio odusvljen. Najveci promasaj filma mi je Spider i prica koju pokusavaju sloziti oko njega, jako los i predvidljiv lik i vrlo osrednji glumac. Vecina njegovog teksta je buraz i kume. Nije mi jasno kako kroz 10+ godina produkcije nisu mogli napisati bolje scenarij. Al sto je najbolje, Cameron je totalno uvjeren da je ovaj film savrsenstvo. Sad je li to zaludjenost, ne znam. Ali on je obozavatelj oceana i to se vidi po filmu da su mu te teme jako bitne, al sam ponekad imao osjecaj kao da gledam dokumentarac. Cameron zbilja istinski vjeruje da je ovaj fim odlican, naletio sam na neki njegov intervju u kojem spominje Infinity War kao da je jadan film u odnosu na ovo. Voljeli vi ili ne Marvel, mislim da se vecina ljudi moze sloziti da je Infinity War miljama bolji i zanimljiviji film od ovog, ima svojih nelogicnosti, ali ima i puno zanimljiviju, nepredvidljiviju radnju i nekoliko preokreta.

Ne znam kako nekome onaj podvodni dio i bitke može biti dosadan, ali dobro ukusi su različiti. Srednji dio je drama koja te upoznava sa likovima, klasična priča, ništa novo. Red akcije, red drame.

 

Dobro si me podsjetio, prijevod je bio loš i čudan na određene momente, "bro" su prevodili sa "buraz", "coz" sa "kume", wtf? Ovo prvo mi još i može proći, ali kakav "kume"? I još mi je ostalo u glavi "vrag te neda" ili tako nešto je bio prijevod za "hells nešto..." ne sjećam se više, ali nije imalo nikakve logike.

 

Daleko je ovaj film od savršenstva, ali je vizualno spektakl, barem meni. Da može biti daleko bolji, može i tu prvenstveno mislim na priču, razradu likova, dijaloge... ovdje je to sve samo prosjek.

5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mzopg kaže...
emerik kaže...
mzopg kaže...
jglllllll kaže...

Film je katastrofa, prije 5/10 nego 7.5 

Daleko je film od katastrofe, klasično pretjerivanje. Ljudima je nešto ili super ili katastrofa. Da nema prvog dijela efekt ovog drugog bi bio još spektakularniji.

 

Stavim ti ja par filmova pa da vidiš što je katastrofa, kada nakon deset minuta jednostavno više ne možeš gledati koliko je sve loše, od glume, režije, kamere... 

 

Avatar 2 ima vrhunsku produkciju, top 3D, dobru glumu, priča je pristojna, ali joj je najveći nedostatak manjak originalnosti, ali nije sad da je film zbog te priče negledljiv ili loš.

 

Ništa bolju priču nema ni zadnji Top Gun, crno-bijelo, klišeji na sve strane, igra na emocije... ali opet je snimljen fenomenalno i u kinu je show.

 Da, ali nakon pocetnih nekoliko minuta kad se naviknes na tu kvalitetu i uzmes ju kao zdravo za gotovo nestaje taj wow efekt. Bar je tako meni bilo, prica je neoriginalna, dosadna i onaj srednji dio filma je isto predosadan. Par puta mi je doslo da izadjem iz kina koliko mi se nije dalo gledati, a prvi film sam obozavao. Gledao ga kad je izasao, nekoliko puta doma i jos jednom sad prije dva, tri mjeseca kad su radili ponovan release. Kad god sam pricao s ljudima koji su prigovarali za prvi Avatar, ja sam ga branio. Ali ovaj nastavak me totalno razocarao, dok sam s prvim filmom bio odusvljen. Najveci promasaj filma mi je Spider i prica koju pokusavaju sloziti oko njega, jako los i predvidljiv lik i vrlo osrednji glumac. Vecina njegovog teksta je buraz i kume. Nije mi jasno kako kroz 10+ godina produkcije nisu mogli napisati bolje scenarij. Al sto je najbolje, Cameron je totalno uvjeren da je ovaj film savrsenstvo. Sad je li to zaludjenost, ne znam. Ali on je obozavatelj oceana i to se vidi po filmu da su mu te teme jako bitne, al sam ponekad imao osjecaj kao da gledam dokumentarac. Cameron zbilja istinski vjeruje da je ovaj fim odlican, naletio sam na neki njegov intervju u kojem spominje Infinity War kao da je jadan film u odnosu na ovo. Voljeli vi ili ne Marvel, mislim da se vecina ljudi moze sloziti da je Infinity War miljama bolji i zanimljiviji film od ovog, ima svojih nelogicnosti, ali ima i puno zanimljiviju, nepredvidljiviju radnju i nekoliko preokreta.

Ne znam kako nekome onaj podvodni dio i bitke može biti dosadan, ali dobro ukusi su različiti. Srednji dio je drama koja te upoznava sa likovima, klasična priča, ništa novo. Red akcije, red drame.

 

Dobro si me podsjetio, prijevod je bio loš i čudan na određene momente, "bro" su prevodili sa "buraz", "coz" sa "kume", wtf? Ovo prvo mi još i može proći, ali kakav "kume"? I još mi je ostalo u glavi "vrag te neda" ili tako nešto je bio prijevod za "hells nešto..." ne sjećam se više, ali nije imalo nikakve logike.

 

Daleko je ovaj film od savršenstva, ali je vizualno spektakl, barem meni. Da može biti daleko bolji, može i tu prvenstveno mislim na priču, razradu likova, dijaloge... ovdje je to sve samo prosjek.

 Napisao si svoje misljenje i onda jos dva posta gdje uvjeravas druge da nisu u pravu. WTF?  Meni je film isto dasad predvidljiv i previse razvucen. Likovi samo nestanu bez ikakvog objasnjenja. Pola filma su lijep screensaver i nista vise od toga. WOW efekat potpuno izostao... Totalno razocarenje.... Od Kamerona sam ocekivao puuuuno vise... Ovo je bilo mlacenje mrtvog konja. Ali idemo dalje stožize avatar 3.....Blago tebi ako tebe ovakvi filmovi odusevljavaju....

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice