Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.429
|
čitano: 7.541.684
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Evo i ja pogledao Nope sinoć, LG CX i Bluetooth slušalice, moji spavali... Toliko sam se udubio da sam doslovno bio unutar filma, čuješ najmanji zvuk cvrčka na trijemu, odakle puše vjetar, što pada s neba - ma milina dokle je tehnika došla, bolje nego u kinu... Zbog tog doživljaja mi je film bio napetiji nego što je, podsjetio me na ranu epizodu dosjea X ( samo je falilo da se Mulder i Scully pojave na kraju). Glavni glumac je baš dobro odglumio, likovi solidni jedino je taj NLO malo iznenađenje, ali ajde pošto ih volim neka ga

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Tak i ja, praktički sve filmove gledam prek Panasonic RP-HD605N slušalica a često se tak i igram na TV-u. Ne smetaš nikome i doživiš film kako treba.

8 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Top Gun:Maverick

Evo pogledao i ja....

Krecem od kraja, film ima veliki problem, ili otezavajucu okolnost (doduse ne jedini), a to je da postoji vec prakticki identican film, koji je bolji.... Cak se isto i zove.....

Po meni, ovo nije nastavak, ovo je remaster. Bolja grafika, teksture i efekti. Ista prica, samo malo dodatno poglupljena, da bolje pase modernom dobu.

Doslovce svi najbolji momenti filma su copy paste iz originala, ne samo ideja ili dogadjaj, identicne scene. Neko igranje na nostalgiju, netko mislio da ce biti fora, ili jednostavno nisu imali bolju ideju.

Ostatak koji nije copy paste je blago bezvezan. Da se razumijemo, niti original nije imao uzasno smislenu pricu i radnju, no imao je neki sarm, duh tog vremena, u osnovi odlicno smisljena reklama za mornaricu i zrakoplovstvo, uklopljena u zabavan film, s odlicnom muzikom, glumcima, te naravno vjecitim neprijateljima usofa - crvenima. S obirom na doba, cak i vrlo moguc scenarij.

Ovo danas, neimenovana zemlja opremljena najmodernijim zrakoplovima, uran, teroristi (valjda, pojma nemamo), te do sada nevidjena premisa da treba uskim prolazima letjeti, kroz neprijateljski teren, te pogoditi metu velicine kutije cipela, pa onda jos jednom kroz otvoren prolaz pustiti bombu do centra.

New hope, anyone?

Naravno, ponovo, ovo nisu 80-te godine proslog stoljeca, pa se cak i klinci pitaju - pa sto im jednostavno ne frknu par projektila s kojima briju jaja komarcima, nego nam trebaju najbolji piloti da to izvedu. Malo inteligentniji klinci se jos i zapitaju zasto jednostavno protuzracnu obranu nisu poskidali raketama iz daleka, a oni pravo inteligentni se jos i pitaju gdje je air suppor zadnje generacije americkih lovaca, kad vec mrski neprijatelj ima iste, jelte.....

No, da je tako, film bi trajao troduplo manje, i sastojao bi se iskljucivo od kompilacije scena iz originala....

Glazba, kad izbacis onu skladanu prije 30+ godina je totalna nula...

Mislim zabavan filmic za ubiti vrijeme, no....daleko je ovo od top guna.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Evo kaj veli majstor Tarantino o Mavericku

 

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledah i ja Top Gun Maverick (2022)

 

Meni je film odličan od početka do kraja, glazba,glumci,sami letovi avionima, sve mi je bilo odlično. Uživao sam, mladi odlični glumci karizmatični, Tom Cruise na nivou kao i uvijek, film ladno ulazi među bolje ove godine što i nije teško kakva je godina. 

 

Zanimljivo kako orginal koji je isto dobar ima tek 6.9 na imdbu a Maverick 8.5 meni su oba tu negdje po kvaliteti dobar je i jedan i drugi za svoje vrijeme. Preporuke od mene :) 

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ne znam, prvi nisam gledao i ne namjeravam. U drugom mogu pohvaliti tehnički dio filma, mada mi je radnja preglupasta, na razini B blockbustera!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ma film te stalno drži na rubu sjedala, to mu je bila i ideja a ne realna drama sa logičnim ratnim potezima i zakonima fizke. Akcijski nerelani film koji je izvrstan.

 

SPOILER!!!!!!!!!!!

 

Dio kad ga izbace iz vojske, pa on ukrede avion i napravi zadatak za dvije minute i svi to gledaju u prijenosu uživo je neprocjenjiv, adrenalin do neba i nakon toga satisfakcija kao kad si završio dobru igru, osmjeh od uha do uha.

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Fall

 

Vrlo dobar i napet survival film o dvije cure koje zaglave vrhu radio tornja.
Zaista film cijelo vrijeme drži pažnju i rješava sve probleme koje se gledatelj pita "Što nisu napravile ovo-ono...",kada gleda takve filmove.
Ok,postoji samo jedna tehnika spuštanja koje koriste elektromonteri,koje cure nisu probale-ali ok,oprošteno je!
Isto tako,da ne spojlam odličan twist,već viđen u jednom od sličnih filmova,ali super je sjeo cjelokupnoj prići!

Možda jedan od boljih takvih filmova.
Preporuka!

 

7.5 / 10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ja bi za Fall rekao 4/10 i to zato jer sam dobre volje.

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao jucer The Handmaiden 

Jako dobar film. Tesko mi je nesto pricat o filmu, a da ne spojlam. Sam cu rec da je radnja super. Trebali su samo u tip filma umjesto Romance stavit Erotic 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
BlackMoon kaže...
Scena s poludjelom čipanzom je upravo smisao filma prepričan u nekoliko minuta.
Zlo izgleda puno opakije kad ga gledaš iz daljine ili ga se bojiš. Sa zlom se treba suočiti, kao što radi dječak ispod stola i pruža mu šaku. Tada zlo možda ne izgleda tako strašno, a ljudski strah je to što ga potencira…

 Kolega mislim da nismo jednako shatili tu scenu.

 

Meni osobno scena s čimpanzom pokazuje kako je divlja životinja divlja životinja i da je se ne može kontrolirat.

Također u zadnjem trenutku scene majmun skuži malog azijata i krene put njega, te pruža šaku put klinje, a onda netko prostrjeli čimpanzu.

 

Klinjo je uvjeren da mu životinja ne bi naudila i odrasta u tom uvjerenju. Postane vlasnik rodeo showa (šta li je vec ono).

 

30 godina nakon toga, pronađe "svemirsku beštiju" i odluči je pripitomit. Svaki dan je hrani konjima i tako 6 mjeseci. No, beštija je beštija i ipak ga ubije kao i ostatak prisutnog puka.

A onda krene ubijat i sve ostalo u okolici.

 

Baš sam sinoć odgledao film, meni je bio dojmljiv i zanimljiv.

Malo spor na trenutke i 20ak minuta predug.

 

Rekao bi 6/10

 

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
AmonZero kaže...

Pogledao jucer The Handmaiden 

Jako dobar film. Tesko mi je nesto pricat o filmu, a da ne spojlam. Sam cu rec da je radnja super. Trebali su samo u tip filma umjesto Romance stavit Erotic 

bormeš, ona lezbijska scena je jedna od najerotičnijih koje sam gledao...

 

a i sam povijesni kontekst mi je fascinantan...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put ned 4.9.2022 22:57 (Stric_Jura).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Stric_Jura kaže...
AmonZero kaže...

Pogledao jucer The Handmaiden 

Jako dobar film. Tesko mi je nesto pricat o filmu, a da ne spojlam. Sam cu rec da je radnja super. Trebali su samo u tip filma umjesto Romance stavit Erotic 

bormeš, ona lezbijska scena je jedna od najerotičnijih koje sam gledao...

 

a i sam povijesni kontekst mi je fascinantan...

 Fenomenalan film, remek djelo. Ne znam što je bolje u njemu, radnja (priča), kamera, gluma... Da je izašao iz Hollywooda dobio bi jedno 63 oskara i postao instant klasik. 

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ima li kakvih novijih sci fi filmova? Od kad je korona krenula kao da ih manje ima 

http://trakt.tv/user/MjezZza
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
The handmaiden je takva topčina od filma. Na početku malo sporo sve ide, ali kad krene druga perspektiva i sve postaje jasnije... Akcija u krevetu, uništavanje knjižnice, čikovi i muka u predzanjoj sceni. Vrh
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Prey

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Tri kralja, 👍🏿
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Zavrsio sad The Tiger

Ovaj je jos bolji od Housemaid. Fenomenalna glazba, scene i likovi.

Malo mi je sporo krenio film, ak kasnije se bas razvio i na kraju ispricao jednu fenomenalnu pricu.

 

Hvala ti za preporuke. 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Fall

 

Vrlo dobar i napet survival film o dvije cure koje zaglave vrhu radio tornja.
Zaista film cijelo vrijeme drži pažnju i rješava sve probleme koje se gledatelj pita "Što nisu napravile ovo-ono...",kada gleda takve filmove.
Ok,postoji samo jedna tehnika spuštanja koje koriste elektromonteri,koje cure nisu probale-ali ok,oprošteno je!
Isto tako,da ne spojlam odličan twist,već viđen u jednom od sličnih filmova,ali super je sjeo cjelokupnoj prići!

Možda jedan od boljih takvih filmova.
Preporuka!

 

7.5 / 10

Film za ljubitelje adrenalinskih sportova i aktivnosti, bar je to morao biti, ali kad stvari krenu naopako, do zla Boga nerealan! Ovoliko naivnosti i nerealnih scena odavno nisam vidio. Iako počinje kao neloša drama, film se nakon 1/3 jednostavno "utopi". Ne želim spojlati, ali izdržati pet dana na pustinjskom suncu i 600m visine s litrom vode, izostanak bilo kakvog mobitel signala na tolikoj visini?????, trajanje baterije smartphone-a pet dana bez punjenja, napuniti drona u nemogućem položaju do 100% za desetak mimuta i to preko grla klasične žarulje bez da izazoveš kratki spoj, tijelo nesretno stradale cure bačeno s 600m visine ostaje u komadu????, udar groma u toranj bez ikakvih posljedica za curu... Na kraju i sama scena spašavanja uopće nije prikazana, jer redatelj i scenarist izgleda uopće nisu imali pojma kako bi to spašavanje bilo izvedeno, a da se dodatno ne ugrozi unesrećeni ili posada helikoptera...ima još toga!

Na momente mi je došlo da prekinem s gledanjem, jer su ga pretjerali, ali izdržao sam do kraja, jer me zanimalo kako će se redatelj "iskobeljati" iz nereda u koji se upetljao....

Bilo kojem malo ozbiljnijem filmofilu savjetujem ovo preskočiti! 4/10, samo zbog kako-tako nelošeg početka i prve trećine filma...na imdb-u ima veću ocjenu valjda zbog sisa protagonistica!

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2022 0:46 (BlackMoon).
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
BlackMoon kaže...
Milka30 kaže...

Fall

 

Vrlo dobar i napet survival film o dvije cure koje zaglave vrhu radio tornja.
Zaista film cijelo vrijeme drži pažnju i rješava sve probleme koje se gledatelj pita "Što nisu napravile ovo-ono...",kada gleda takve filmove.
Ok,postoji samo jedna tehnika spuštanja koje koriste elektromonteri,koje cure nisu probale-ali ok,oprošteno je!
Isto tako,da ne spojlam odličan twist,već viđen u jednom od sličnih filmova,ali super je sjeo cjelokupnoj prići!

Možda jedan od boljih takvih filmova.
Preporuka!

 

7.5 / 10

Film za ljubitelje adrenalinskih sportova i aktivnosti, bar je to morao biti, ali kad stvari krenu naopako, do zla Boga nerealan! Ovoliko naivnosti i nerealnih scena odavno nisam vidio. Iako počinje kao neloša drama, film se nakon 1/3 jednostavno "utopi". Ne želim spojlati, ali izdržati pet dana na pustinjskom suncu i 600m visine s litrom vode, izostanak bilo kakvog mobitel signala na tolikoj visini?????, trajanje baterije smartphone-a pet dana bez punjenja, napuniti drona u nemogućem položaju do 100% za desetak mimuta i to preko grla klasične žarulje bez da izazoveš kratki spoj, tijelo nesretno stradale cure bačeno s 600m visine ostaje u komadu????, udar groma u toranj bez ikakvih posljedica za curu... Na kraju i sama scena spašavanja uopće nije prikazana, jer redatelj i scenarist izgleda uopće nisu imali pojma kako bi to spašavanje bilo izvedeno, a da se dodatno ne ugrozi unesrećeni ili posada helikoptera...ima još toga!

Na momente mi je došlo da prekinem s gledanjem, jer su ga pretjerali, ali izdržao sam do kraja, jer me zanimalo kako će se redatelj "iskobeljati" iz nereda u koji se upetljao....

Bilo kojem malo ozbiljnijem filmofilu savjetujem ovo preskočiti! 4/10, samo zbog kako-tako nelošeg početka i prve trećine filma...na imdb-u ima veću ocjenu valjda zbog sisa protagonistica!

Yeah! 100% nekakvih budalaština kao recimo da sijalica koja kilometrima vidi u daljinu tek tako zamjeni kao punjač.

Ali... film sam odgeldao zabavio me i to je to. Ništa manje i ništa više.

Ali evo dvije preporuke:
Father of the Bride i 

Jerry and Marge Go Large. Oba filma imaju moju preporuku a ocjenu si sami dodjetlite.

 

Because anything Korea does, Japan does it better.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
BlackMoon kaže...

...Na momente mi je došlo da prekinem s gledanjem, jer su ga pretjerali, ali izdržao sam do kraja, jer me zanimalo kako će se redatelj "iskobeljati" iz nereda u koji se upetljao....

Bilo kojem malo ozbiljnijem filmofilu savjetujem ovo preskočiti! 4/10, samo zbog kako-tako nelošeg početka i prve trećine filma...na imdb-u ima veću ocjenu valjda zbog sisa protagonistica!

Kako suptilno navući kolege da pogledaju loš film. 

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Where the Crawdads Sing - Djevojka iz močvare

Žena me već mjesecima ispituje kad će, kad će pa izašlo jučer... Reko ajmo, kaže neće ona gledati horor. Kad si toliko dosađivala, e sad hoćeš. Kad na kraju uopće nije horor, zezao sam se kad će neko čudovište iskočiti... Radnja je polagana, glavna ličanka simpatična ( i za nju su mislili da je čudovište, kao mi za film), prelijepe scene i snimke močvare, te mi je glazba tijekom cijelog filma odlična... Dao bi mu neki 8/10

6 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Baš sam htio pitat jel bilo "vrućih LGBT scena" na vrhu tornja, il gdje su već zapele, al rekoh sam sebi, nemoj. Nemoj. I sad sam popustio s obzirom na zajeb...ciju.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
cvaja997 kaže...

Baš sam htio pitat jel bilo "vrućih LGBT scena" na vrhu tornja, il gdje su već zapele, al rekoh sam sebi, nemoj. Nemoj. I sad sam popustio s obzirom na zajeb...ciju.

 Nije, platforma je preuska, postojala je mogućnost pada u ekstazi...

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
8 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Znaci i nema pretjeranog razloga za gledati ? ;)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Damir22 kaže...
Znaci i nema pretjeranog razloga za gledati ? ;)

 Ne.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
maxy0 kaže...

Ima li kakvih novijih sci fi filmova? Od kad je korona krenula kao da ih manje ima 

Crimes of the Future

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Dosao jucer Thor Love and Thunder na Disney+

Vrhunska kvaliteta slike u IMAX enhanched varijanti 🥂

 

Film mi je cak ispao zabavan,doduse gadno sam smanjio kriterije za Marvel uradke.

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
MEGATAMA kaže...

Dosao jucer Thor Love and Thunder na Disney+

Vrhunska kvaliteta slike u IMAX enhanched varijanti 🥂

 

Film mi je cak ispao zabavan,doduse gadno sam smanjio kriterije za Marvel uradke.

Ja ga isto jucer pogledo i meni je film los.

Nakon onakvog dobrog prethodnog filma, dobijemo ovu splacinu. 

Radnja losa kao i gluma (izuzetak Bale). Ja neam pojma, radnju ko da je pisalo dijete iz prvog razreda osnovne i dodalo more CGI efekata i GnR.

Kolko god da je film bio ispod prosjeka onakav kraj ga je samo jos vise upropastio.

Ja ga nebi preporucio. Zali boze 2 sata.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ja ga nebum ni gledao, postalo mi muka gledat bilo koji marvel film.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice