Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.429
|
čitano: 7.543.076
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Jebote, ovi naši portali, umro Wolgang Petersen. Maestro koji je režirao - Das Boot. RIP

مرګ ژوبله
7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

One Hour Photo - Robin Williams je maestralno odigrao ulogu koja je s razlogom against-type. Komičar u dramskoj ulozi uvijek dobro funkcionira pa se to vidi i ovdje. Solidan (psihološki) triler s dobrom postavom i taman trajanjem od 90 minuta da ne bude predugačak (iako sam poželio da je film nešto dulji). 

 

Super64 Tvoj komentar za naše medije stoji (o istima se nemože previše lijepoga reći), a Petersonu vječni naklon do poda jer snimiti takvu filmičinu i najbolji antiratni film svih vremena nije mali poduhvat. Europski kinematografi su uvijek snimili bolji antiratni film nego amerikanci (samo pogledati rezime europskih filmaša i sve je jasno).

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.8.2022 7:51 (Brki1994).
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Brki1994 kaže...

Super64 Tvoj komentar za naše medije stoji (o istima se nemože previše lijepoga reći), a Petersonu vječni naklon do poda jer snimiti takvu filmičinu i najbolji antiratni film svih vremena nije mali poduhvat. Europski kinematografi su uvijek snimili bolji antiratni film nego amerikanci (samo pogledati rezime europskih filmaša i sve je jasno).

 Pa i složio bi se, a malo i ne bi. Recimo jedan malo poznati, vrlo podcjenjeni film, o kojem nitko ne priča, a meni je u top 10 najboljih antiratnih/ratnih filmova. Američki. Sa glumcima kakvi danas jednostavno ne postoje. A ovdje su dovoljna samo ta dva, moja dva najdraža glumca. Lee Marvin, koja je to njuška stari.  Hell in the Pacific

 

مرګ ژوبله
6 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nije tema,  ali ako slucajno nisi znao,  imas zavrsenu seriju 12 Monkeys koja je jako dobra. Naravno,  subjektivno je,  ali mene nije razocarala. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Naravno, pogledana odmah nakon filma. Nije kao film ali agonija se osjeća
9 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nope (2022)

 

https://www.imdb.com/title/tt10954984/

 

Teško smeće od filma, ne znaš što je gore u ovom filmu, Daniel Kaluuya koji je onako vrhunski odglumio u Get Out da ovdje kao da je naduvan 24/7, radnja teče sporo i besmisleno, film nema aspolutno nikakvog smisla, dosadno ko smrt i jedva čekaš da završi. Ženi sam se morao opravdavati što sam nam to pustio, rekoh pa taj isti redatelj je napravio Get Out i Us, pa reko i ovo bi moglo biti na toj razini kad ono isprdak. Sve u svemu zaobićite u širokom luku. 2/10 jer sam dobre volje. Ja ne znam što je sa ovom godinom i filmovima ali ovo je očajno. 

7 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Super64 kaže...
Brki1994 kaže...

Super64 Tvoj komentar za naše medije stoji (o istima se nemože previše lijepoga reći), a Petersonu vječni naklon do poda jer snimiti takvu filmičinu i najbolji antiratni film svih vremena nije mali poduhvat. Europski kinematografi su uvijek snimili bolji antiratni film nego amerikanci (samo pogledati rezime europskih filmaša i sve je jasno).

 Pa i složio bi se, a malo i ne bi. Recimo jedan malo poznati, vrlo podcjenjeni film, o kojem nitko ne priča, a meni je u top 10 najboljih antiratnih/ratnih filmova. Američki. Sa glumcima kakvi danas jednostavno ne postoje. A ovdje su dovoljna samo ta dva, moja dva najdraža glumca. Lee Marvin, koja je to njuška stari.  Hell in the Pacific

 

 

Taj film je igla u plastu sijena američkih anti ratnih filmova. Zato sam i rekao da europksi filmaši naprave bolji ratni film. Razlog je povijesno nasljeđe. Europa je bila povijesno epicentar i bojno polje velikih i malih sila pa je to kao takvo utjecalo na anti ratno raspoloženje. Američki filmaši na rat ne gledaju osobno i kao na tragediju već kao svojevrsnu "glorifikaciju" patriotizma i nasilja. Usudio bi se reći da mi je uz film koji si preporučio (isti sam pogledao davno), Platoon i Full Metal Jacket spadaju u tu kategoriju. Dok su drugi američki ratni filmovi "anti ratni" kroz pretežno eksploativne slike i scene stradnja civila i tipične "Hollywoodske" kamilice, ova dva točno pokazuju dehumanizaciju u samim vojnim redovima. Paths of Glory je s druge strane, ultimativni američki anti ratni film koji je pokazao svu onu trulež i dehumanziju ljudskog bića od strane vojske. U sva tri filma niej riječ o protivničko strani, već o "našima" koji su nerijetko nemilosrdniji. Full Metal Jacket bi po meni bio remek djelo da se drugi dio filma u Vijetnamu uopće nije snimio i da je sve ostalo na prvom aktu u kasarni. Sve što bi trebalo biti rečeno u ratu bi bilo rečeno tamo. Film novije produkcije koji bi mogao tu svrstati je Jarhead, ali on se bavi totalno drugačijom problematikom od ovih iako su dodirne točke tu negdje. Filmaši koji su snimili ta tri filma ipak su bili drugačiji i po drugim filmovima te su imali nešto "ljudskiji" pristup problematici, ali niti priibližno kao što su to imali europljani. 

 

Naravno, ovo gore je moj subjektivni stav, ali film koji smatram najbolji anti ratnim filmom svih vremena i koji zaslužuje tu titulu (što zbog povijesne autentičnosti, što zbog same produkcije) je Come and See (Idi i smotri). Sva okrutnost rata je prikazana tamo (ovaj film bi u školama trebao biti umjetničko štivo). Možda se kosi gore s mojim stavom da su scene stradanja civila i gotovo pa stvarna okrutnost prema civila eksploativne, ali tu postoji ključna razlika. Sam redatelj je bio dijete tijekom Staljingradske bitke te je zbog traume uspio dočarati taj horror, zvijerstva koja postoje samo u ljudima. Puno surealnih scena koje se povlače kroz film imaju i nemaju smisla, ali je to i poanta. Rat nema smisla i svako interpretiranje istoga je beznačajno. 

 

Čak bi postavio i ključnu razlikui između gore navedena tri filma i Idi i smotri. Dok američki filmovi, posebice Paths of Glory pokazuje beznačaj rata, Idi i Smotri pokazuje dodatno i sav onaj horror koji s njime dolazi.

 

Do sutra bi mogao o ovakvim analizama. 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.8.2022 10:06 (Brki1994).
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
BeLLicus kaže...

Nope (2022)

 

https://www.imdb.com/title/tt10954984/

 

Teško smeće od filma, ne znaš što je gore u ovom filmu, Daniel Kaluuya koji je onako vrhunski odglumio u Get Out da ovdje kao da je naduvan 24/7, radnja teče sporo i besmisleno, film nema aspolutno nikakvog smisla, dosadno ko smrt i jedva čekaš da završi. Ženi sam se morao opravdavati što sam nam to pustio, rekoh pa taj isti redatelj je napravio Get Out i Us, pa reko i ovo bi moglo biti na toj razini kad ono isprdak. Sve u svemu zaobićite u širokom luku. 2/10 jer sam dobre volje. Ja ne znam što je sa ovom godinom i filmovima ali ovo je očajno. 

Ja ga isto jucer pogledao kad sam vidio da se pojavio u videoteci.

Gledo sam prosle godine trailer i izgledao mi je bas primamljivo zbog misticnosti i atmosfere. Na kraju ispao sranje i neka wonabe komedija.

Reko sam jucer da moram ovih dana pogledat Signs https://www.imdb.com/title/tt0286106/ da isperem ovu ljagu iz ociju.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
5 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Top Gun: Maverick
 

Ako je ovo film godine necu pogledati vise niti jedan film iz ove godine.

Bukvalno prekopiran prvi film. To je ocigledno nekome ko je prvi dio pogledao barem 20 puta. Iako niti prvi nije remek djelo kinbematografije ipak je film poslije kojeg se jednostavno dobro osjecam. 

Maverick je kopija prvog filma samo losija kopija. Prica suplja, nepovezana, glumci neuvjerljivi cak i letacke scene su neuvjerljive jer ko ima malo znanja o avijaciji zna da 90% stvari nema sanse da se dese u stvarnosti niti su dozvoljene...

Lose. Jedva 6 na nostalgiju.....

E da zadnja pjesma je odlicna....

Da ne bude gledao kuci u kinu je bolje. Gledao na 55 C1 sa dolbi digital 5.1 ozvucenjem....

2 godine
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pogledao jučer Nope..

 

Fan sam SF-a i zato sam mu na IMDB dao ocjenu 3, iako je zaslužio nulu..

Glupo do boli, jadno režirano, tupav scenarij, NLO mi liči na svemirsku meduzu.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Odlučio sam pogledati pokoji azijski klasik, pa sam nedavno pogledao Oldboy 

 

Malo je reći da sam ostao zaprepašten filmom. Nemam nikakve želje opet gledati nešto takvo.

Nije film loš, bio je cijelo vrijeme zanimljiv, stalno me zanimalo što će biti dalje, ali kad su neke stvari otkrivene iskreno život mi se zgadio. 

 

Ali ako netko ima preporučiti neki azijski klasik ne bi imao ništa protiv, samo da je malo normalniji od Oldboya.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2022 9:01 (Cansee).
6 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Odličan je Oldboy, iako te potpuno razumijem. Ima već koja godina da sam ga pogleda, možda bi mogao ponoviti, ali isto tako drugo gledanje ne bi ostavilo utisak onakav kakav bi trebalo.

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Super64 kaže...

Žalosno je, jako žalosno, što Prey nije išao u kino distribuciju. Najbolji Predator nakon originala. Pravi "stripovski" film, ala Blek Stena u ženskoj formi. Jako su lijepo uklopili Predatora u doba otkrivanja Amerike, sad je na ekipi da izmisle i prilagode sljedećeg u neko drugo. Meni osobno recimo u doba 1. sv rata. 

 Prey - meni je ok film, ali ocekivao sam ipak vise s obzirom na hype. Lijepa kinematografija, ok prica, cak su mi i woke elementi dobro uklopljeni, ne djeluje pretjerano isforsirano. Samo ima dosta naivnih aspekata i scena koje bas ne drze vodu, dosta toga je moglo bit pametnije napisano. I najveci negativni aspekt - ne svida mi se kako su prikazali predatora. OG Predator je bio lovac, stalker, danima ih prati kroz dzunglu i ubija jednog po jednog, izraduje trofeje itd, dok ovaj nakon one inicijalne zmije i vuka tek tolko, postaje full on terminator mode. Leti okolo, prima koplja, strijele, metke, zamke i ostalo ko da je retardiran, i nema trenutka odmora nego samo trci i ubija, makar je sav izbusen i izmasakriran. I onda spusi u 1v1 borbi protiv zenske koja pred 1 dan u filmu nije mogla zeca ubit. Ni izgled mi ne lezi, izgleda najgore dosad, al ajd, moze se sve skupa opravdati da je ovo neki drugi tip predatora, tipa "Brute" arhetip neki

 

Inace meni bi rang lista predatora bila nekako Predator > AvP2:Requiem > AvP > Prey > Predator 2 > Predators > The Predator. Znam, kontroverzno, al po meni su AvP i AvP2 nepravedno hejtani, meni su bili prezabavni, pogotovo dvojka, glavni predator tamo je badass.  

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2022 15:03 (Minneyar).
11 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ovo je bila predatorica, ne predator, i to "berserker".

Primila je HEAD ON masu štete, jer to su berserkeri, i takva izubijana je bila taman da je netko dokrajči.

Jedan od boljih filmova ove godine, i dosad najbolji Predator film.

10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Zanimljivo je kako je struka (kritičari) poredala Predator filmove - https://editorial.rottentomatoes.com/guide/predator/ a samo prva tri imaju prolaz po ocjenama.

مرګ ژوبله
3 godine
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Cansee kaže...

Odlučio sam pogledati pokoji azijski klasik, pa sam nedavno pogledao Oldboy 

 

Malo je reći da sam ostao zaprepašten filmom. Nemam nikakve želje opet gledati nešto takvo.

Nije film loš, bio je cijelo vrijeme zanimljiv, stalno me zanimalo što će biti dalje, ali kad su neke stvari otkrivene iskreno život mi se zgadio. 

 

Ali ako netko ima preporučiti neki azijski klasik ne bi imao ništa protiv, samo da je malo normalniji od Oldboya.

 

 

I Saw The Devil

The Wailing

Chaser

The Handmaiden

Memories of Murder

Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

Confessions

A Bittersweet Life

Man from Nowhere

Intimate Strangers

Innocent Witness

Keys to the Heart

Believer

 

Mali fact: Oldboy je dio Vengeance trilogije (Oldboy, Lady Vengeance, Mr. Vengeance), ali price nisu povezane izmedu filmova.

 

To bi trebalo biti dovoljno za pocetak :)

Origin: IsusCmarobnjak
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2022 15:51 (Cmarobnjak).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Cansee kaže...

Odlučio sam pogledati pokoji azijski klasik, pa sam nedavno pogledao Oldboy 

 

Malo je reći da sam ostao zaprepašten filmom. Nemam nikakve želje opet gledati nešto takvo.

Nije film loš, bio je cijelo vrijeme zanimljiv, stalno me zanimalo što će biti dalje, ali kad su neke stvari otkrivene iskreno život mi se zgadio. 

 

Ali ako netko ima preporučiti neki azijski klasik ne bi imao ništa protiv, samo da je malo normalniji od Oldboya.

 

 

Oldboy je fenomenalan film i spada u kasnije klasike novijeg doba, ako te baš zanimaju stariji klasici koji su označili novi početak Koreanske kinematografije onda kreni sa:

 

Aimless Bullet



Ratna tematika:


21st:
Miracle in Cell No. 7
The Tiger
A Tale of Two Sisters


Kar-Wai Wong:
In the Mood for Love (čisto savršenstvo)
2046 (još jedno remek-djelo)


Najnovije djelo genijalnog Park Chan-wooka:


Teško je odrediti što će ti odgovarati, ali ovdje imaš različite žanrove, pa će ti valjda nešto sjesti. Bilo bi lakše da si napisao što ti ne odgovara kod Oldboya.
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2022 19:29 (mzopg).
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mzopg kaže...
Cansee kaže...

Odlučio sam pogledati pokoji azijski klasik, pa sam nedavno pogledao Oldboy 

 

Malo je reći da sam ostao zaprepašten filmom. Nemam nikakve želje opet gledati nešto takvo.

Nije film loš, bio je cijelo vrijeme zanimljiv, stalno me zanimalo što će biti dalje, ali kad su neke stvari otkrivene iskreno život mi se zgadio. 

 

Ali ako netko ima preporučiti neki azijski klasik ne bi imao ništa protiv, samo da je malo normalniji od Oldboya.

 

 

Oldboy je fenomenalan film i spada u kasnije klasike novijeg doba, ako te baš zanimaju stariji klasici koji su označili novi početak Koreanske kinematografije onda kreni sa:

 

Aimless Bullet



Ratna tematika:


21st:
Miracle in Cell No. 7
The Tiger
A Tale of Two Sisters


Kar-Wai Wong:
In the Mood for Love (čisto savršenstvo)
2046 (još jedno remek-djelo)


Najnovije djelo genijalnog Park Chan-wooka:


Teško je odrediti što će ti odgovarati, ali ovdje imaš različite žanrove, pa će ti valjda nešto sjesti. Bilo bi lakše da si napisao što ti ne odgovara kod Oldboya.

 

ma odgovara mi sve osim onih očitih grozota. Ono žderanje sirove hobotnice mi i nije smetalo, ali ona šokantna otkrivenja su mi bila baš gadna. Ne želim spoilat ljudima

3 godine
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mzopg kaže...
Cansee kaže...

Odlučio sam pogledati pokoji azijski klasik, pa sam nedavno pogledao Oldboy 

 

Malo je reći da sam ostao zaprepašten filmom. Nemam nikakve želje opet gledati nešto takvo.

Nije film loš, bio je cijelo vrijeme zanimljiv, stalno me zanimalo što će biti dalje, ali kad su neke stvari otkrivene iskreno život mi se zgadio. 

 

Ali ako netko ima preporučiti neki azijski klasik ne bi imao ništa protiv, samo da je malo normalniji od Oldboya.

 

 

Oldboy je fenomenalan film i spada u kasnije klasike novijeg doba, ako te baš zanimaju stariji klasici koji su označili novi početak Koreanske kinematografije onda kreni sa:

 

Aimless Bullet



Ratna tematika:


21st:
Miracle in Cell No. 7
The Tiger
A Tale of Two Sisters


Kar-Wai Wong:
In the Mood for Love (čisto savršenstvo)
2046 (još jedno remek-djelo)


Najnovije djelo genijalnog Park Chan-wooka:


Teško je odrediti što će ti odgovarati, ali ovdje imaš različite žanrove, pa će ti valjda nešto sjesti. Bilo bi lakše da si napisao što ti ne odgovara kod Oldboya.

 

Cansee kaže...
mzopg kaže...
Cansee kaže...

Odlučio sam pogledati pokoji azijski klasik, pa sam nedavno pogledao Oldboy 

 

Malo je reći da sam ostao zaprepašten filmom. Nemam nikakve želje opet gledati nešto takvo.

Nije film loš, bio je cijelo vrijeme zanimljiv, stalno me zanimalo što će biti dalje, ali kad su neke stvari otkrivene iskreno život mi se zgadio. 

 

Ali ako netko ima preporučiti neki azijski klasik ne bi imao ništa protiv, samo da je malo normalniji od Oldboya.

 

 

Oldboy je fenomenalan film i spada u kasnije klasike novijeg doba, ako te baš zanimaju stariji klasici koji su označili novi početak Koreanske kinematografije onda kreni sa:

 

Aimless Bullet



Ratna tematika:


21st:
Miracle in Cell No. 7
The Tiger
A Tale of Two Sisters


Kar-Wai Wong:
In the Mood for Love (čisto savršenstvo)
2046 (još jedno remek-djelo)


Najnovije djelo genijalnog Park Chan-wooka:


Teško je odrediti što će ti odgovarati, ali ovdje imaš različite žanrove, pa će ti valjda nešto sjesti. Bilo bi lakše da si napisao što ti ne odgovara kod Oldboya.

 

ma odgovara mi sve osim onih očitih grozota. Ono žderanje sirove hobotnice mi i nije smetalo, ali ona šokantna otkrivenja su mi bila baš gadna. Ne želim spoilat ljudima

 Toplo preporucujem da svaki korejski film gledate s prijevodom od Kardiovaskularnog Terorista (ako je preveo film naravno). Inace gledam sve sa engleskim titlovima, ali ako gledam nesto sto je on preveo, obavezno moram pogledati s time.

 Sto se mene tice, on je najbolji hrvatski prevoditelj (prevodi samo korejce i ima jako domisljat izbor rijeci): https://titlovi.com/titlovi/?korisnik=kardiovask.+terorist

 

EDIT: to naravno ima smisla samo ako se odlucite za piratski put ;)

Origin: IsusCmarobnjak
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2022 8:09 (Cmarobnjak).
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Pogledao Prey i mogu reci da me ugodno iznenadio. Od muzike, lokacije i samog drugacijeg pristupa. A još kad sam vidio da ima poveznice iz Predatora 2,još više me dobio 😎. Ocijena 7/10
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
AmonZero kaže...
BeLLicus kaže...

Nope (2022)

 

https://www.imdb.com/title/tt10954984/

 

Teško smeće od filma, ne znaš što je gore u ovom filmu, Daniel Kaluuya koji je onako vrhunski odglumio u Get Out da ovdje kao da je naduvan 24/7, radnja teče sporo i besmisleno, film nema aspolutno nikakvog smisla, dosadno ko smrt i jedva čekaš da završi. Ženi sam se morao opravdavati što sam nam to pustio, rekoh pa taj isti redatelj je napravio Get Out i Us, pa reko i ovo bi moglo biti na toj razini kad ono isprdak. Sve u svemu zaobićite u širokom luku. 2/10 jer sam dobre volje. Ja ne znam što je sa ovom godinom i filmovima ali ovo je očajno. 

Ja ga isto jucer pogledao kad sam vidio da se pojavio u videoteci.

Gledo sam prosle godine trailer i izgledao mi je bas primamljivo zbog misticnosti i atmosfere. Na kraju ispao sranje i neka wonabe komedija.

Reko sam jucer da moram ovih dana pogledat Signs https://www.imdb.com/title/tt0286106/ da isperem ovu ljagu iz ociju.

Čim se odlućite "baviti" Jordanom Peele-om morate biti spremni na sve. Peele je takav, neobičan i čudan, nekonvencionalan. Ili ga voliš ili ne voliš. Svaki mu film nosi određenu poruku, pa je potrebno pažljivo čitati između redova. Takav je slučaj i s ovim filmom, bez svjetlucavih trodimenzionalnih i inih svemirskih brodova, odsječenih ekstremiteta, litara i litara prolivene krvi, raznih svemirskih rogonja, itd...priznati ću široj javnosti da sam na Get Out svojevremeno zaspao (valjda sam bio preumoran) i odgledao ostatak sutradan, a Nope me iznenadio jer mi je prošao u "hipu", bez da sam uopće pogledao na sat.

Nešto potpuno novo, nešto potpuno čudno, bez nabildanih superjunaka kojih mi je zadnje vrijeme pun kurac ili svemirskih boraca u blistavim odijelima. Neću spojlati i iznositi poruku filma, ali ona, vjerujte, postoji. Film mi je bolji nego "Get Out" i mrvicu lošiji nego "Us".

Mislim da je ocjena na imdb-u realna. I od mene 7/10.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2022 3:21 (BlackMoon).
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ovo sa "bez litara i litara prolivene krvi", nebi se bas slozio 

Ma mene je vecinom razocarao posto je trailer navjestavao neki ozbiljniji film, a na kraju skoro pa komedija ispala.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

 

Das Leben der Anderen

 

https://cutt.ly/wCuGZZq

 

 

 

Odličan film 9/10

 

 

 

 

8 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Prey (2022)

 

Dakle....

 

Predator, i predator 2 su mi stvarno dobri filmovi, nisam sad neki lud fan, ali, ta dva ostvarenja smatram kvalitetnim filmovima.

 

Ostale, poput alien protiv predatora, predator protiv aliena, predator i alien protiv snjeguljice, snjeguljica protiv predatora..... ne dozivljavam pretjerano.

 

A ovaj film mi nekako najvise vuce na - snjeguljicu protiv predatora.

 

Settings americkog "divljeg" zapada, indijanci, sve je to ok, posebice su me odusevile scene prirode, stvarno odlicno. Medjutim, cijela prica je neuvjerljiva.

 

Ok, imamo mladjahnu partizanku, pardon, indijanku, iako postoje ozbiljne sumnje da je s obzirom na svoje boracke kvalitete ipak bila u partizanima, koja se zeli dokazati kao veliki lovac. I tako, uci se ona hvatati zecove, misove i parcove, kad jednog dana skuzi predatora....

 

A predator ko predator, svoje vrhunske lovacke vjestine iskazuje loveci kucice i macice i uzimajuci trofeje....

 

Elem, mlada par...indijanka, odmah momentalno odluci da to treba ubiti, kako bi se ona dokazala, pa eto, ode pratiti predatora. Znate, onog predatora....

 

U medjuvremenu izgine par nebitnijih pripadnika plemena, nadju se tu i neki bjelci, kojima je jedina svrha da izginu i oni, predator je u medjuvremenu zaboravio da je lovac i skupljac trofeja, pa ubija kao rambo na lsd-u.

 

Fast forward, nakon krace borbe s ljutim neprijateljem, mlada indijanka, nakon sto je jahala na konju, ubije predatora, na valjda najgluplji moguci nacin....

 

Dobije koplje, kraj filma....

 

Mislim, jebote....

 

Nimalo iskoristena domorodacka kultura, vjerovanja, prikaz zivota, tranzicija glavne junakinje od djevojcice do chuck norrisa u par sekundi, svi ostali likovi manje vise nebitni, sluze da bi ginuli....

 

Cak i povremeni ljubitelj duha sa sekirom je naucio koliko su americki indijanci bili praznovjerni, lakovjerni, tako da prizor predatorovog broda, ili sama predatorova pojava sigurno nebi rezultirala "idemo to zatuci" pristupom, nadao sam se ipak malo kompleksnijem pristupu prici i ideji.

 

Spicoka je kad mladoj partizanki bljedoliki objasnjava kako napuniti pistolj, yebi mi sve ako bi itko na taj opis znao napuniti i rukovati s pistoljem, a kamoli ne neka indijanka koja pistolj prvi put vidi u zivotu....

 

Mislim, ok filmic za pogledati, ali usporedjivati ovo s prvim predatorom, onim lovom, napetosti, atmosferi, settingsu djungle.... no way....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
12 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

U gornjoj listi Koreanaca, zaboravio sam spomenuti jedan bitan film, a sigurno ih ima još puno jer tko bi se svega sjetio na pamet.

 

Spring, Summer, Fall, Winter... And Spring

 

Predivan film izvrsnog Kim Ki-duka, koji nas je nažalost napustio prije dvije godine, covid mu je presudio.

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Me Time okej film za visit na mobitelu dok ga gledaš. Užas ako ga se kritički ide gledati

6/10

#fsb
11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Cmarobnjak kaže...
Cansee kaže...

Odlučio sam pogledati pokoji azijski klasik, pa sam nedavno pogledao Oldboy 

 

Malo je reći da sam ostao zaprepašten filmom. Nemam nikakve želje opet gledati nešto takvo.

Nije film loš, bio je cijelo vrijeme zanimljiv, stalno me zanimalo što će biti dalje, ali kad su neke stvari otkrivene iskreno život mi se zgadio. 

 

Ali ako netko ima preporučiti neki azijski klasik ne bi imao ništa protiv, samo da je malo normalniji od Oldboya.

 

 

I Saw The Devil

The Wailing

Chaser

The Handmaiden

Memories of Murder

Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

Confessions

A Bittersweet Life

Man from Nowhere

Intimate Strangers

Innocent Witness

Keys to the Heart

Believer

 

Mali fact: Oldboy je dio Vengeance trilogije (Oldboy, Lady Vengeance, Mr. Vengeance), ali price nisu povezane izmedu filmova.

 

To bi trebalo biti dovoljno za pocetak :)

 

Prvi na listi mi je vjerojatno top 5 filmova koji sam u životu gledao.

 

8 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Nope (2022)

I dalje - nope.

Kako kolega gore rece, mozda ja nisam za to, mozda sam nesto propustio, mozda nisam shvatio...

Ali po meni, film o nicemu. Doslovce. Prvih sat vremena cekas da se nesto desi, onda ostalih sat vremena... Bezveze.

O cemu je ovo film?

Spojleri

Pojma nemam? Nekom vanzemaljskom obliku zivota koji zivi u oblacima, jede ljude? Jede konje?

Kakve veze imaju scene s majmunom koji ubije neke ljude? Kakve veze imaju ti ljudi s vanzemaljcima? Kakve veze ima lik koji prezivi to majmunsko ubijanje?

2 sata ciste dosade, no, priznajem, mozda ja nisam za ovakve filmove....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Scena s poludjelom čipanzom je upravo smisao filma prepričan u nekoliko minuta.
Zlo izgleda puno opakije kad ga gledaš iz daljine ili ga se bojiš. Sa zlom se treba suočiti, kao što radi dječak ispod stola i pruža mu šaku. Tada zlo možda ne izgleda tako strašno, a ljudski strah je to što ga potencira…
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Crni, žuti, zeleni vragovi, ne da se nude, nego bi i prodali Hrvatsku za Judine škude!
8 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Hvala na pojasnjenju, nisam isao tako duboko razmisljati....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice