Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.522.462
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

James Caan RIP. Jonathan Jonathan Jonathan, legenda. Kum, Rollerball, Misery.

 

مرګ ژوبله
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Top Gun: Maverick (2022)

Nije exceedao očekivanja. Film je dobar, trebao nam je i drago mi je da sam ga pogledao. Snimljen je brutalno. Ali 8,6 na imdb-u i skoro 100% na rottenu... To bi trebao biti masterpiece, film sa višom svrhom... Nedavno sam pogledao V for Vendettu i meni Top Gun 2 nije na razini takvih filmova. Ocjena 8 / 10.

 

5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
luka998 kaže...

Top Gun: Maverick (2022)

Nije exceedao očekivanja. Film je dobar, trebao nam je i drago mi je da sam ga pogledao. Snimljen je brutalno. Ali 8,6 na imdb-u i skoro 100% na rottenu... To bi trebao biti masterpiece, film sa višom svrhom... Nedavno sam pogledao V for Vendettu i meni Top Gun 2 nije na razini takvih filmova. Ocjena 8 / 10.

 

 Cek. Znaci ti si dao tom filmu ocjenu 8/10 i ne slazes se s ocjenom od 8.6 na imdbu ?!?! Pa to je samo malo vise od toga sto si ti dao, jer je i tamo max 10. Doduse, ja ga jos nisam pogledao tako da necu donositi jos sud. Ja sam i inace skrt s tim visokim ocjenama, jer mislim da se pretjeruje s njima. No, sigurno cu napisati jel' vrijedi pogledati ili ne.

15 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

zasto vas uopce tolko brinu te brojcane ocjene? pogotovo raspravljat o decimalama jos? 

brojcana ocjena na imdbu mi pomaze samo da vidim jel nesto bas kriticno lose ili je gledljivo. cim je ocjena iznad nekog prosjeka(iznad npr 6.5) bacam se na citanje par pisanih review-ova(ne mora bit od kritike) da vidim o cemu se radi uopce i gledam na kraju dal osoba koja pise kaze da preporucuje gledanje ili ne. 

svi mi imamo neki svoj ukus i neka svoja pravila za ocjenjivanje filma. znam dosta ljudi koji za bilokoji film koji im nije smece daju ocjenu 8 ili 9, ali onda ubuduce znas da kad vidis da su dali 8 il 9 da najvjerojatnije ne mozes ocekivat film ranga kum. 

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Dokumentarac Truman Show
4/5
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Nitko nije gledao novog thora?
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...
Nitko nije gledao novog thora?

 Nope, niti ću, ta Marvelska sranja od filmova sam gledao prije 10 god kad sam bio u dvadesetima(ni tad mi nisu bili nešto, prvi Iron Man mi je solidan) sada svoje slobodno vrijeme obično želim potrošiti na kvalitetan i zanimljiv film ili seriju. Ovako 2 sata izgubiš na film sa lošom glumom, još gorom radnjom gdje se mora "spasiti" svijet 86 put od zlikovaca sa hrpom cgia i to je vjv može biti zanimljivo samo nekom pubertetliji. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2022 9:14 (BeLLicus).
6 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...
Nitko nije gledao novog thora?

 Ne još, možda sa ekipom odem poslije rokova, a ako ne, čekat ću HD piratsku verziju za neko kišno poslijepodne.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Cuo sam da su pretjerali sa salama, cringe scenama i da opet guraju sjw gluposti u film.
6 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...
Cuo sam da su pretjerali sa salama, cringe scenama i da opet guraju sjw gluposti u film.

 Nikad neće prestat. Jeb... ih sjw.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
5 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Thor: Love and Thunder

 

Lagana komedija, potpuno različito od Dr. Strangea ili Spidermana, mada bliže ovom drugom. Ako ste gledali Thor: Ragnarok, redatelj je isti, a time i pristup. Sva ozbiljnost je bačena kroz prozor i scene nemaju previše smisla. Zadnja borba gdje Thor djeci da moći da iz  igračaka pucaju munje i ubijaju sjenovita čudovišta, iznenadna veza između Jane Foster i Mjolnira, "ljutnja" Thorove sjekire na Thora jer gleda Mjolnir i sl.... Film se ne doživljava ozbiljno, ako ga ni vi ne budete, relativno ok ćete se provest. Meni to ne smeta, ali daleko je ovo od nekog pamtljivog filma. S druge strane svjetlosnim godinama iznad Black Widow ili Eternalsa koji su crnilo na dnu kace. Dobro za ubiti popodne s frendom/curom, ništa više od toga. 

 

6/10

16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
encoding kaže...

Thor: Love and Thunder

 

Lagana komedija, potpuno različito od Dr. Strangea ili Spidermana, mada bliže ovom drugom. Ako ste gledali Thor: Ragnarok, redatelj je isti, a time i pristup. Sva ozbiljnost je bačena kroz prozor i scene nemaju previše smisla. Zadnja borba gdje Thor djeci da moći da iz  igračaka pucaju munje i ubijaju sjenovita čudovišta, iznenadna veza između Jane Foster i Mjolnira, "ljutnja" Thorove sjekire na Thora jer gleda Mjolnir i sl.... Film se ne doživljava ozbiljno, ako ga ni vi ne budete, relativno ok ćete se provest. Meni to ne smeta, ali daleko je ovo od nekog pamtljivog filma. S druge strane svjetlosnim godinama iznad Black Widow ili Eternalsa koji su crnilo na dnu kace. Dobro za ubiti popodne s frendom/curom, ništa više od toga. 

 

6/10

 Sve objasnjeno i potpisujem sve.

 

Ako volite film koji ce biti teska razbibriga onda definitivna preporuke samo postavite se tako u startu. 

Ako ocekujete ozbiljan film i neku dubokoumnu radnju onda ga obidjite jer nije za vas. 

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Dr. Vicko kaže...
encoding kaže...

Thor: Love and Thunder

 

Lagana komedija, potpuno različito od Dr. Strangea ili Spidermana, mada bliže ovom drugom. Ako ste gledali Thor: Ragnarok, redatelj je isti, a time i pristup. Sva ozbiljnost je bačena kroz prozor i scene nemaju previše smisla. Zadnja borba gdje Thor djeci da moći da iz  igračaka pucaju munje i ubijaju sjenovita čudovišta, iznenadna veza između Jane Foster i Mjolnira, "ljutnja" Thorove sjekire na Thora jer gleda Mjolnir i sl.... Film se ne doživljava ozbiljno, ako ga ni vi ne budete, relativno ok ćete se provest. Meni to ne smeta, ali daleko je ovo od nekog pamtljivog filma. S druge strane svjetlosnim godinama iznad Black Widow ili Eternalsa koji su crnilo na dnu kace. Dobro za ubiti popodne s frendom/curom, ništa više od toga. 

 

6/10

 Sve objasnjeno i potpisujem sve.

 

Ako volite film koji ce biti teska razbibriga onda definitivna preporuke samo postavite se tako u startu. 

Ako ocekujete ozbiljan film i neku dubokoumnu radnju onda ga obidjite jer nije za vas. 

 Kad čitam ove komentare na taj film i redatelja, strah me je šta će isti napraviti sa star warsom.

Živjeti u svijetu i pritom ne biti svjestan smisla svijeta isto je kao i lutati velikom knjižnicom i pritom ne doticati knjige
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Mislim da gore ne može, posebno nakon emača rena... osim ako iron man-ov asistent kaj je režisirao mandaloriana ne dobije posao za nove filmove
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ramzocro-HCR kaže...
 strah me je šta će isti napraviti sa star warsom.

 Ne znam za marbel, ali za SW znam da će napravit kako mu Kathleen kaže. 

مرګ ژوبله
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Taika je jako dobar redatelj i niti ne sumnjam da ce napraviti odlican posao sa SW...uostalom,kako kaze kolega ne moze gore od ovoga.

Kod njega je "problem" sto svakome filmu da dobru dozu humora,sto ce biti pomalo cudno za SW.No,zivi bili pa vidjeli!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
5 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Jurrasic Dominion  - stvarno sam navijao da konacno neka od dobricina u filmu zavrsi u ustima mesozdera, ali opet - djabaluk - film je klasicno jahanje stare teme. K tome uzasno bezidejan...

Novi Doctor Strange - bez komentara. Stvarno lose.

Hustle - onako. Klasican Sandlerov film. Doduse neki pokusaj sa mjesavinom drame i komedije, na kraju je ispalo doslovno to - sataras, odnosno uz malo komedije dobili smo jos manje drame. Tko voli Sandlera moze proci, tko ne...

The Money Pit - ovo mi uletilo jer sam se zazelio starih, naivnih komedija. Film je iz 80ih, a nekako mi je promakao. I tko ga nije pogledao, a voli taj zanr komedija 80ih nije los.

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Taika je jako dobar redatelj i niti ne sumnjam da ce napraviti odlican posao sa SW...uostalom,kako kaze kolega ne moze gore od ovoga.

Kod njega je "problem" sto svakome filmu da dobru dozu humora,sto ce biti pomalo cudno za SW.No,zivi bili pa vidjeli!

 Da baš čudno, pfffff, a kad se sjetiš Solo - Chewbaka momenata. Mislim, ako ti je uopće poznata originalna SW saga.

مرګ ژوبله
8 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Zadnji film iz stare trilogije vec je krenuo drugim smjerom. Dovoljno je spomenut one tupave medvjedice koji iako su primitivni nadmudrili i pobjedili stormtroopere koji su iz baze izasli kao u nekom losem sitcom-u i upali u "zamku".

 

Od opasne sile mracna strana je postala kanta za napucavanje.

 

Nemam u planu vise nist gledat kaj god ima veze s tim jer to ce trajat dok god oni imaju bar nekakvu zaradu

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
6 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Meni kao običnom ne zainteresiranom SW laiku su najbolji bili filmovi koji su najviše popljuvani, Rouge one, The rise of Skywalker npr. Nisam nikada odgledao originalnu trilogiju, iako znam hrpu mladih ljudi koji obožavaju SW. Nešto je bilo u priči što ja ne znam prepoznat. Starijima je to bilo vau u ono vrijeme, stoga takva ljubav, između ostalog. Osobno su mi novi filmovi dobri, iako ne znam priču ni najmanje. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
cvaja997 kaže...

Meni kao običnom ne zainteresiranom SW laiku su najbolji bili filmovi koji su najviše popljuvani, Rouge one, The rise of Skywalker npr. Nisam nikada odgledao originalnu trilogiju, iako znam hrpu mladih ljudi koji obožavaju SW. Nešto je bilo u priči što ja ne znam prepoznat. Starijima je to bilo vau u ono vrijeme, stoga takva ljubav, između ostalog. Osobno su mi novi filmovi dobri, iako ne znam priču ni najmanje. 

 A prica je najjaci dio....Rogue one nije dio trilogija i inace je odlican film... Daleko bolji od zadnja tri nastavka.......

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Super64 kaže...

 Da baš čudno, pfffff, a kad se sjetiš Solo - Chewbaka momenata. Mislim, ako ti je uopće poznata originalna SW saga.

 

 Ma stari moj nije "problem" sa SW humorom,nego je sa Taikinim humorom,koji mi nekako ne lezi za SW.

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Meni su super 1,2 i 3. Obiwan i Anakin su mi puno bolji od Lukea i Han Sola.
Noviji filmovi su dosta politicki orijentirani, senat, pregovori itd, imas osjecaj da se radi o nekom carstvu. Stariji filmovi se svode na zvijezdu smrti i odnos otac sin. Puno vise tog smo vidjeli u novijim filmovima: Duku, Yoda u top formi, Grevious itd.
Ovo bezidejno grabljenje love s Rey necu ni spominjati, lose i ne gledljivo.
Volio bih Starkiller film.
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Santana kaže...

Zadnji film iz stare trilogije vec je krenuo drugim smjerom. Dovoljno je spomenut one tupave medvjedice koji iako su primitivni nadmudrili i pobjedili stormtroopere koji su iz baze izasli kao u nekom losem sitcom-u i upali u "zamku".

 Slažem se za medvjediće, ali će teško ikad nadmašit "Empire Strikes Back", najbolji SW film i jedan od najboljih filmova SF tematike općenito. 

مرګ ژوبله
12 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Originalna trilogija mi je i dan danas daleko bolja od svega što je kasnije izašlo.

1, 2 i 3 su mi plastični i umjetni filmovi, sama radnja je čist ok, ali nemaju originalnost i sve ostalo što 4, 5 i 6 imaju.

Ove kasnije nastavke sam pogledao dva komada i stao, nije to namijenjeno meni niti je "my cup of tea".

 

Medvjedići su super, a tko traži realnost, logiku i slično u SW serijalu taj je fulao film. SW je prvenstveno Disney style zabavni SF (potpuno je logično da je kasnije Disney i otkupio prava), takve filmove su u to doba radili George Lucas i Spielberg i njihova namjena nije bila tražiti logiku u njima već zabaviti publiku i po tome su u potpunosti uspjeli, ako se mene pita. Ukoliko želimo realnost onda imamo Odiseju i slične filmove. Ovo je čista SF bajka u kojoj po ko zna koji put gledamo borbu između dobra i zla, a da ne bude sve c/b imamo i likove poput Han Sola.

 

Baš sam nabavio stream za 4k DD+ verzije i jedva ih čekam ponovno pogledati, mislim na 4, 5 i 6.

1, 2 i 3 sam pogledao jednom i mislio da neću više nikada i onda sam im nakon koje godine odlučio dati još jednu šansu i ponovno ih pogledam, ovaj put u kinu i efekt je isti. Mogu pogledati, ali ništa posebno u tim filmovima mi se nije urezalo u mozak. Za razliku od 4, 5 i 6 koje znam gotovo napamet.

8 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mzopg kaže...

Originalna trilogija mi je i dan danas daleko bolja od svega što je kasnije izašlo.

1, 2 i 3 su mi plastični i umjetni filmovi, sama radnja je čist ok, ali nemaju originalnost i sve ostalo što 4, 5 i 6 imaju.

Ove kasnije nastavke sam pogledao dva komada i stao, nije to namijenjeno meni niti je "my cup of tea".

 

Medvjedići su super, a tko traži realnost, logiku i slično u SW serijalu taj je fulao film. SW je prvenstveno Disney style zabavni SF (potpuno je logično da je kasnije Disney i otkupio prava), takve filmove su u to doba radili George Lucas i Spielberg i njihova namjena nije bila tražiti logiku u njima već zabaviti publiku i po tome su u potpunosti uspjeli, ako se mene pita. Ukoliko želimo realnost onda imamo Odiseju i slične filmove. Ovo je čista SF bajka u kojoj po ko zna koji put gledamo borbu između dobra i zla, a da ne bude sve c/b imamo i likove poput Han Sola.

 

Baš sam nabavio stream za 4k DD+ verzije i jedva ih čekam ponovno pogledati, mislim na 4, 5 i 6.

1, 2 i 3 sam pogledao jednom i mislio da neću više nikada i onda sam im nakon koje godine odlučio dati još jednu šansu i ponovno ih pogledam, ovaj put u kinu i efekt je isti. Mogu pogledati, ali ništa posebno u tim filmovima mi se nije urezalo u mozak. Za razliku od 4, 5 i 6 koje znam gotovo napamet.

 ma nije samo do medvjedica. U prva dva (po godinama) filma empire je bio prijetnja velika. Zbilja  su ih prikazali kao silu koja ne moze past. Dok u zadnjem filmu orginalne trilogije ispali su sprdancija.Ono sto su stvarali u prva dva filma su odbacili.

Bolje je i to nego ovo novo, al se vidi promjena smjera kod zadnjeg filma.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.7.2022 22:44 (Santana).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Santana kaže...
mzopg kaže...

Originalna trilogija mi je i dan danas daleko bolja od svega što je kasnije izašlo.

1, 2 i 3 su mi plastični i umjetni filmovi, sama radnja je čist ok, ali nemaju originalnost i sve ostalo što 4, 5 i 6 imaju.

Ove kasnije nastavke sam pogledao dva komada i stao, nije to namijenjeno meni niti je "my cup of tea".

 

Medvjedići su super, a tko traži realnost, logiku i slično u SW serijalu taj je fulao film. SW je prvenstveno Disney style zabavni SF (potpuno je logično da je kasnije Disney i otkupio prava), takve filmove su u to doba radili George Lucas i Spielberg i njihova namjena nije bila tražiti logiku u njima već zabaviti publiku i po tome su u potpunosti uspjeli, ako se mene pita. Ukoliko želimo realnost onda imamo Odiseju i slične filmove. Ovo je čista SF bajka u kojoj po ko zna koji put gledamo borbu između dobra i zla, a da ne bude sve c/b imamo i likove poput Han Sola.

 

Baš sam nabavio stream za 4k DD+ verzije i jedva ih čekam ponovno pogledati, mislim na 4, 5 i 6.

1, 2 i 3 sam pogledao jednom i mislio da neću više nikada i onda sam im nakon koje godine odlučio dati još jednu šansu i ponovno ih pogledam, ovaj put u kinu i efekt je isti. Mogu pogledati, ali ništa posebno u tim filmovima mi se nije urezalo u mozak. Za razliku od 4, 5 i 6 koje znam gotovo napamet.

 ma nije samo do medvjedica. U prva dva (po godinama) filma empire je bio prijetnja velika. Zbilja  su ih prikazali kao silu koja ne moze past. Dok u zadnjem filmu orginalne trilogije ispali su sprdancija.Ono sto su stvarali u prva dva filma su odbacili.

Bolje je i to nego ovo novo, al se vidi promjena smjera kod zadnjeg filma.

 Mnogi filmovi iz tog doba imaju taj naivni prikaz dobra i zla, prvo grade silu do maksimalnog zla, a onda je netko brzinski uništi u zadnjih 15min. filma. 

 

Pogledaj Ralje, ista stvar, a opet ih uživam pogledati svako ljeto. 

Ili Rocky... mlati ga ko' mačka u vreći 10 rundi i onda se Rocky naljuti i sredi ga u pola minute. Pa opet je zabavno jer je pozitivno, nema veze što nije realno, to je bila shema po kojoj su se radili filmovi, ima ih i danas takvih jer jednostavno publika voli kad negativac izgubi.

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
cvaja997 kaže...

* * * Nisam nikada odgledao originalnu trilogiju, * * *

Nisi nikada ogledao orgilanu (prema godinama snimanja) SW triologiju i 3-dijelni nastavak iste? I onda se usudiš nešto tako da lupiš.

Znaš li ti da je SW saga tako popularna da ima toliko ljudi koji su htjeli čak i religiju da osnuju?! 

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
ramzocro-HCR kaže...
* * *

 Kad čitam ove komentare na taj film i redatelja, strah me je šta će isti napraviti sa star warsom.

On kao redatelj odradit će dobar posao... ali će ga uraditi onako kako mu scenarij kaže i producent kaže.

U USA Producent ima glavnu ulogu a u Evropi to je redatelj iliti režiser. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 16.7.2022 19:55 (Envy).
10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mzopg kaže...

Pogledaj Ralje, ista stvar, a opet ih uživam pogledati svako ljeto. 

Ili Rocky... mlati ga ko' mačka u vreći 10 rundi i onda se Rocky naljuti i sredi ga u pola minute. Pa opet je zabavno jer je pozitivno, nema veze što nije realno, to je bila shema po kojoj su se radili filmovi, ima ih i danas takvih jer jednostavno publika voli kad negativac izgubi.

 Realno? Kaj danas marbel radi realne filmove? Ali kad pogledaš jednog Aliena, pa taj film ima sve što ni jedan marbel nema, likove koji su od krvi i mesa neplastični, napetost, atmosferu (nakon više od 40 godina ovo još nisu uspjeli nadmašit), jednostavnu priču koja ne zamara, ima sve što danas po mome možeš pronaći samo u zadnjoj Dini i Fury Roadu. Nekad su se filmovi radili mozgom, danas kompjuterom. Negdje sam pročitao da u Death Staru i originalnim light sabreovima ima djelova Spitfirea. Makete su radili majstori, sama izrada tih pizdarija je svijet za sebe. Svaki kadar je bio bitan, priča "nerealna" ali efekti realni, kadrovi bez digitalnih pomagala odabrani pažljivo i sa smislom. Nekad se to radilo iz gušta, danas samo za pare. Tupavim medvjedićima unatoč i taj je film napravljen iz gušta.

مرګ ژوبله
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice