Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.526.296
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Spider-Man: No Way Home

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.12.2021 12:50 (KIKI3ooo).
5 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Riders of Justice

 

Pogledao na temelju preporuka ovdje - nisam požalio.

 

Vrhunski film o osobnoj tragediji, osveti i nošenju s gubitkom. Ima sličnu notu kao Another Round utoliko što Mikkelsen glumi vrhunski, ali ovog puta sasvim drugačiju personu. Nekada je stvarno nemoguće predvidjeti događaje i moramo prihvatiti da se tragedije događaju. Film ima taman svega dovoljno: osjećajnih trenutaka, akcije, humora, ali i višu poruku. Preporuka za dramu

 

8/10

6 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Bruised  Jako dobar film, malo slobodne borbe, chick fights, malo drame. 8/10

GdjeSuBikovi kaže... Dabog da ti dica igrala na toj i5-ici umisto na ryzenu.
2 godine
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Don't Look Up (2021)

 

Nije baš takav koliko ga ishvaliste, ali dobar je. Po nekom mom ukusu, taman za sedmicu. Smiješan je, zabavan je i isplati se pogledati, ali su previše banalizirali i ima puno jeftinog humora da bi zaista bio kvalitetan. Inače, glumci su odlični, a posebno mi se dojmio Di Caprio koji izgleda može više-manje svaku ulogu izvući. 

 

 

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Evo, kreće na HRT3 - Šunka, šunka...

 

mlađahni Javier Bardem i Penelope Cruz, te legendarna scena dvoboja šunkama...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Stric_Jura kaže...

Evo, kreće na HRT3 - Šunka, šunka...

 

mlađahni Javier Bardem i Penelope Cruz, te legendarna scena dvoboja šunkama...

Hvala kolega. Mogu vratiti 7 dana u nazad pa pogledati legalno nekada vjerojatno pred kraj sedmice.
 

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Stric_Jura kaže...

Evo, kreće na HRT3 - Šunka, šunka...

 

mlađahni Javier Bardem i Penelope Cruz, te legendarna scena dvoboja šunkama...

 Film pokojnog Bigasa Lune koji je Javiera Bardema izbacio u orbitu, a No Country For Old Man mu zapečatio mjesto u Hollywoodu!

 

Za ljubitelje znanstvene fantastike preporučio bi Swan Song. Okupio je poznata glumačka imena, a filmove Mahershale Alija ne propuštam! Mada je radnja više-manje pitka nemojte ga gledati umorni zbog dosta spore i lagane radnje.

Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.12.2021 4:42 (BlackMoon).
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Dont look up

Meni film bio super, curi meh.... Sviđa mi se što prikazuje ljudsku pohlepu,ignorantnost i sprdnju s modernim trendovima... Glumačka dodatno pojačala ozbiljnost filma. Nekako si mislim da ni nisu bili predaleko od istine.... 

#fsb
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Pozdrav , sa ekipom se sastajem za novu godinu i gledat ćemo filmove , da li imate kakav dobar film za preporučit , prošlih godina smo gledali dosta dobre filmove (green book, nightcrawlers, One Flew Over the Cuckoo's Nest , gone girl) , pa ako znate neke filmove u tom rangu preporučite mi .

https://www.youtube.com/watch?v=1EAHz5PgHa0
10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

M&M's

مرګ ژوبله
8 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Matrix Ressurections

 

Sjecam se vremena kada se zbog prvog matrixa kupovao dvd player, kada se hodocastilo kod sretnika koji su imali neko kvalitetno ozvucenje u sobi, a obadva  bubrega se nudila za Nokiu 8110....

 

Nisam neki extremni fan matrix-a, no, ovaj zadnji film iz serijala je cak i mene uspio razocarati.... Yebiga....

 

Nedoreceno, nemastovito, nema pamtljivih scena, likova, totalno se vidi da su likovi ostarili, i da, cini mi se, nemaju volje uopce za ovaj film.... Kad su vec isli na uskrsnuca, trebali su pobiti sve likove onda, pa nea, trinity ozivjeti u nekim novim likovma, kao sto su napravili s Morpheusom.

 

Cak bi prica mozda i imala nekog smisla, legenda o njima, da su jos uvijek negdje, iako mrtvi, zarobljeni u matrixu....sve se to moglo daleko bolje, ovako, ovo izgleda samo igranje na nostalgiju i izvlacenje para, ili jos gore, neki reboot serijala, gdje ce opet istu pricu pricati ispocetka u nekim buducim nastavcima....

 

 

Coming 2 America.... 

 

Jos jedno igranje na nostalgiju, totalno nepotrebno...

 

Iako je prvi dio jos i bila simpaticna komedija, ostarila je dobro, i danas se moze pogledati, kao i slicni uradci E. Murphy-a iz tog razdoblja (posebice Trading Places), ovaj nastavak je nepotreban...

 

Nista novo, apsolutno svaka fora koja je bila smijesna u prvom dijelu, iskoristena je i ovdje, a dodana nije niti jedna nova. Isti film, samo iz druge perspektive prikazan. Stvar malo spasava originalna postava, barem tu nisu improvizirali s novim glumcima, no premalo je to da podigne cijeli fim, jer se vrlo brzo primjeti da je film cista kopija originala....

 

Moze se pogledati kao neobavezna zabava, ali nema tu nikakve originalnosti, vjerovatno cak ni ono sto je bilo smijesno u 80-tima danas vise i nije toliko..... 

 

 

Don't Look Up

 

Kad svi toliko hvale film, pogledao sam i ja, iako ovako po opisu ovo svakako nebi bio film kojeg bih gledao..... Ugodno iznenadjen, film odlicno opisuje drustvo i svijet u kojem zivimo, kolicinu debilizma kojom smo okruzeni u svim sferama zivota, cak je i kraj poetican, nesto toliko glupo ionako ne zasluzuje da zivi..... I onda se mi necemu cudimo ;)

Children Shouldnt Play with Dead Things
8 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ghostbusters Afterlife

 

Nakon proslog isprdka sa female fatacicama duhova, stvarno sam ocekivao nesto bolje, kao i uvijek, dobio nista, ovo je jos samo jedno igranje na nostalgiju 80-tih, i kultne filmove koji su obiljezili taj period.

 

Film nema niti komadica one originalnosti, atmosfere, fora....nicega cega je bilo u izobilju u prva dva (jedina dva) filma, cak niti marginalno pojavljivanje glavnih aktera ne moze spasiti ovaj filmic, sve sto smo dobili je teen komedijicu, koja niti je smijesna, niti je strasna, niti ima ikakve veze s original filmovima, prica bi donekle jos i prosla, potencijala je bilo, no, film je trebao biti s glavnim protagonistima, a ne njihovim potomcima, klinac iz Stranger Things mozda je navlakusa za mladje generacije, ali sve je to toliko plitko odradjeno, neuvjerljivo, tocno se vidi da ovo forsiranje nekih rebootova, nastavaka uspjesnih filmova 30+ godina kasnije ne funkcionira, glavni glumci su jednostavno prestari, pojave se u tih par scena tek toliko da daju poveznicu s proslim vremenima, pokupe svoju lovu, i apsolutno ih je briga.....

 

Steta, no neki filmovi jednostavno ne trebaju nastavak 30 godina poslije, niti isti ima ikakvog smisla....

Children Shouldnt Play with Dead Things
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Zasto nisko pao?

Franjo Tuđman ima bogatu povjest i definitivno zaslužuje film o sebi,šta god neki mislili o njemu!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Franjo Tuđman je najbolji HR prijedsjednik sudeći po mojoj rodbini koja je dobila HR državljanstvo a HR nisu vidjeli ni na karti.

A sudeći prema onima sa kojima sam ja sjedio, to je Stipe Mesić sa kojim sam pekao rakiju. ;-)

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Damir22 kaže...

Ghostbusters Afterlife

 

Nakon proslog isprdka sa female fatacicama duhova, stvarno sam ocekivao nesto bolje, kao i uvijek, dobio nista, ovo je jos samo jedno igranje na nostalgiju 80-tih, i kultne filmove koji su obiljezili taj period.

 

Film nema niti komadica one originalnosti, atmosfere, fora....nicega cega je bilo u izobilju u prva dva (jedina dva) filma, cak niti marginalno pojavljivanje glavnih aktera ne moze spasiti ovaj filmic, sve sto smo dobili je teen komedijicu, koja niti je smijesna, niti je strasna, niti ima ikakve veze s original filmovima, prica bi donekle jos i prosla, potencijala je bilo, no, film je trebao biti s glavnim protagonistima, a ne njihovim potomcima, klinac iz Stranger Things mozda je navlakusa za mladje generacije, ali sve je to toliko plitko odradjeno, neuvjerljivo, tocno se vidi da ovo forsiranje nekih rebootova, nastavaka uspjesnih filmova 30+ godina kasnije ne funkcionira, glavni glumci su jednostavno prestari, pojave se u tih par scena tek toliko da daju poveznicu s proslim vremenima, pokupe svoju lovu, i apsolutno ih je briga.....

 

Steta, no neki filmovi jednostavno ne trebaju nastavak 30 godina poslije, niti isti ima ikakvog smisla....

 https://www.imdb.com/title/tt4513678/

 

Publika se ne slaže stobom, ovo je jako visoka ocijena za takvu vrstu filma. S obzirom da je 4 nastavak po redu i da su orginali nezamjenjivi. Ja nisam gledao pa ne mogu suditi treći sa ženama mi je bio koma.

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže..

Zasto nisko pao?

Franjo Tuđman ima bogatu povjest i definitivno zaslužuje film o sebi,šta god neki mislili o njemu!

 Gdje si pročitao da sam ja napisao kako Franjo Tuđman ne zaslužuje svoj film. Kažem koliko je nisko pao da mora glumiti u hr. produkciji jer nema gdje dalje, očito (pod uvjetom da je ovo istina).

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.12.2021 16:09 (loky4i4).
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
loky4i4 kaže...
Milka30 kaže..

Zasto nisko pao?

Franjo Tuđman ima bogatu povjest i definitivno zaslužuje film o sebi,šta god neki mislili o njemu!

 Gdje si pročitao da sam ja napisao kako Franjo Tuđman ne zaslužuje svoj film. Kažem koliko je nisko pao da mora glumiti u hr. produkciji jer nema gdje dalje, očito (pod uvjetom da je ovo istina).

Ne mora značiti da je nisko pao. Daj nam podatke sa iMDB Pro tko radi film, koja produkcija o čemu se radi i sl.

Ne bi bio ni 1. ni 2. ni n-ti koji je zbog nekog projekta pobrao loše kritike. Kao npr. Angelina Jolie iz filma "U Zemlji krvi i meda".

Nego ajmo malo ovo da razbijemo:
Kakvu komediju predlažete za večerašnjo gledanje (naravno tko ostaje u kućnoj atmosferi)?

14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Envy kaže...

Nego ajmo malo ovo da razbijemo:
Kakvu komediju predlažete za večerašnjo gledanje (naravno tko ostaje u kućnoj atmosferi)?

 I mene ovo zanima, trebao bi mi neki pravi novogodisnji film. Nazalost ili nasrecu ostajem kod kuce pa bi htio naci neki film za pogledat sa dragom.

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ja ću rewatchati Underworld serijal ovaj puta Kate Backinsale u lateksu, u 2160p rezoluciji ne može bolje 

2 godine
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Dune: Part One (2021)

 

Htio sam ponovno pogledati Blade Runnera 2049, al' onda sam ipak došao na ideju da pogledam Dinu zbog istog redatelja, pa ak mi malo da one atmosfere iz Blade Runnera, meni je okej. I tako je i bilo. Opet sjajna produkcija, to je sve dobro i lijepo izgledalo, soundtrack odličan. Radnja i svi ti likovi su mi zanimljivi. Jedino što mi je malo smetalo, a to je već i rekao jedan recenzent na youtubeu, u nekim scenama se fino gradi napetost i onda kada bi se trebalo dogoditi nešto značajno, ništa se ne dogodi. I malo mi je krivo što nije bilo ljubavnog dijela sa Zendayom, to je valjda ostavljeno za 2. dio. Sve u svemu, jako dobar, zaslužuje pohvale, samo imam osjećaj da je mogao biti vrh vrhova.

8 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ha cuj, nisam filmski kriticar, sve je to moje osobno misljenje i dojam, no, ocekivao sam daleko vise nakon 30 godina, i s obzirom da su okupili originalnu postavu....

A ne marginalno pojavljivanje na par minuta, ili u end creditsu....

Sto me ponovo vraca na misljenje da je neke nastavke bolje ne snimati, ukoliko ne mozes zadrzati isti duh, istu atmosferu, i iste glumce, sto je 30+ godina naknadno jako jako tesko za izvesti.....

Mozes rebootati koliko hoces, ali to nije to....
Children Shouldnt Play with Dead Things
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Galaxy Quest. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Coder256 kaže...
Envy kaže...

Nego ajmo malo ovo da razbijemo:
Kakvu komediju predlažete za večerašnjo gledanje (naravno tko ostaje u kućnoj atmosferi)?

 I mene ovo zanima, trebao bi mi neki pravi novogodisnji film. Nazalost ili nasrecu ostajem kod kuce pa bi htio naci neki film za pogledat sa dragom.

Encanto malo prije odgledao. Mogu samo zamisliti kako ovaj film izgleda na OLED-u. Moja preporuka. 

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Swan Song. Odličan, moja preporuka.

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Envy kaže...

Swan Song. Odličan, moja preporuka.

Gore sam naveo. Nije baš odličan, ali gledljiv i to u posebno kontroliranim uvjetima. Meni 7/10.

 

Pogledao konačno Dont Look Up. Čitanjem između redaka, ovo je čista parodija na Covid pandemiju , s pesimističnim krajem. Jedan detalj me posebno oduševio, a to je gluma Marca Rylance-a, koji se još jednom pokazao kao izvanredan glumac. Stilom glume neodoljivo me podsjeća na dvostukog oscarorca Christofa Waltza, a ni kvalitetom nimalo ne zaostaje za njim. Vidi se da je čovjek zasluženo ugrabio kipić u Bridge of Spies...ostali na visini zadatka i usudio bih se reći da je gluma i najbolji dio filma... 6.5/10

 

Rijetko prekidam gledanje filma, a još manje me zanima engleska kraljevska obitelj. Ne znam ni sam  zašto sam večeras počeo gledati Spencer. Možda bi i izgurao ovu papazjaniju do kraja, ali preglumljivanje Kristen Stewart me toliko iritiralo, da je "off" bio jedini spas! Zaobići u širokom luku, bez obzira na relativno dobru ocjenu na imdb-u.

  •  
Smetenjaci i smutljivci, mutikaše i bezglavnici, jalnuški diletanti i jednostavno, hm...prodane duše! Takvi i slični njima, brzo bi prodali dragu nam Hrvatsku za Judine škude!
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.1.2022 4:03 (BlackMoon).
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
BlackMoon kaže...
Envy kaže...

Swan Song. Odličan, moja preporuka.

Gore sam naveo. Nije baš odličan, ali gledljiv i to u posebno kontroliranim uvjetima. Meni 7/10.

 

Pogledao konačno Dont Look Up. Čitanjem između redaka, ovo je čista parodija na Covid pandemiju , s pesimističnim krajem. Jedan detalj me posebno oduševio, a to je gluma Marca Rylance-a, koji se još jednom pokazao kao izvanredan glumac. Stilom glume neodoljivo me podsjeća na dvostukog oscarorca Christofa Waltza, a ni kvalitetom nimalo ne zaostaje za njim. Vidi se da je čovjek zasluženo ugrabio kipić u Bridge of Spies...ostali na visini zadatka i usudio bih se reći da je gluma i najbolji dio filma... 6.5/10

 

Rijetko prekidam gledanje filma, a još manje me zanima engleska kraljevska obitelj. Ne znam ni sam  zašto sam večeras počeo gledati Spencer. Možda bi i izgurao ovu papazjaniju do kraja, ali preglumljivanje Kristen Stewart me toliko iritiralo, da je "off" bio jedini spas! Zaobići u širokom luku, bez obzira na relativno dobru ocjenu na imdb-u.

  •  

Je, Swang Song je odličan, samo ga treba geldati u nekim kontroliranim uvjetima. Sinoć iako dobar film 24 minuta prije kraja govorim sebi "daj ajde više se završi".

Don't look Up, kao što sam rekao odgledo sam ga istog trena kada se pojavio pa nisam nigdje u medijima mogao pročitati ništa o fiomu jer sam i ja bio među prvima koji su ga odlgedali. Mogao se svatko pronaći al ida je svojevrsna parodima ja pandemiju - jeste. Ali je i parodia na Jobsa i njegov iPhone. (to mi je najviše zasmetalo).

Sad si me za Spencer stavio na muku... ali hvala u svakom slučaju.

Večeras je Toma na TVSA HD, ustvario bio je sinoć pa se može vratiti tko ima EON 7 dana unazad. A Ex-Yu filmova nema puno na zelenoj ikoni. Nisam gledao niti namjeravam ali ako netko želi eto mu prilike.

2 godine
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Spremao sam krevet i prosuja sam kavu po cijeloj sobi. Počistio sam, al' se još uvijek sve osjeti po coffee.

 

Red Notice (2021)

Film sam gledao u ležećem položaju i prispavalo mi se. Morao sam pauzirati i odšonjati, toliko je bio zanimljiv. Produkcija je dobra, a ostalo sve već viđeno i generički. Trojac, Johnson, Reynolds i Gadot glume isto kao i u desetak prethodnih filmova, nema nikakve svježine. Meni se nije baš svidio. To je idealan film za subotu/nedjelju navečer kad ti naleti na TV-u, inače nope. 

 

 

 

Agent 47 (2007)

Ovaj sam film gledao još kao klinac i ostao mi je u lijepom sjećanju. Mislim da je to bilo ponajviše zbog Olge Kurylenko . U biti, krvoprolića su nice, gluma malo šteka, kutovi snimanja briljantni, kao u igri, hladnokrvnost također dobra, odluke glumaca su u najmanju ruku upitne i tako... Razina ispod John Wicka, ali ima neki šmek. 

15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Upravo odgledao Planetu majmuna iz 1968 na televiziji.
Kakva nostalgija. Odjednom sam opet klinjo.

Naravno da sam se odmah bacio u potragu za preostalim dijelovima originalne franšize. Nakon toga možda pogledam i remake i reboot koje nikad nisam ni odgledao.
morrisoN
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice