Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.522.812
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ne mogu se sjetit da je netko spomenio The Vault/Way Down (koja je ovo spika sa 2 naziva, nisam skužio...). 

Znamo napamet ovakve filmove, gledali smo puno "pljački stolječa". Ne bi ga nikad pogledao da nisam "morao".

Ništa posebno, ništa originalno, ništa interesantno - ali je template ok realiziran i dobije se sve što se očekuje od ovakvog filma.

 

...

Dodao bi još da su došla teška vremena za nas zgodne. Dobijamo samo uloge negativaca i gadova. Ljudi nas jednostavno ne vole. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2021 10:25 (KIKI3ooo).
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Brzi i žestoki 9

 

ajme meni....trenutna ocjena na imdb 5.2, mislim da je to najgora od svih fast and furiousa i opravdano je tako. 

 

Čak i ako zanemarimo potpuno nepoštivanje fizike i svega ostaloga kao što je to slučaj u ostalim filmovima serijala, ovdje je scenarij tako loš da to nije za ljude. 

 

Nedavno sam pogledao ponovno 8 da se malo podsjetim kako završi i to. I taj film je koliko god da je nerealan je zabavan. Ali ovaj baš pretjeruje sa svime. Samo je falilo da se Machete pojavi u filmu, a kad smo kod machetea taj film je daleko realniji od ovoga :) 

14 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
snake44 kaže...

Brzi i žestoki 9

 

ajme meni....trenutna ocjena na imdb 5.2, mislim da je to najgora od svih fast and furiousa i opravdano je tako. 

 

Čak i ako zanemarimo potpuno nepoštivanje fizike i svega ostaloga kao što je to slučaj u ostalim filmovima serijala, ovdje je scenarij tako loš da to nije za ljude. 

 

Nedavno sam pogledao ponovno 8 da se malo podsjetim kako završi i to. I taj film je koliko god da je nerealan je zabavan. Ali ovaj baš pretjeruje sa svime. Samo je falilo da se Machete pojavi u filmu, a kad smo kod machetea taj film je daleko realniji od ovoga :) 

Ajde, baš sam pokušavao jesti.

Kako nekome pada na pamet uopće ići pogledati to sra.. , is beyond me.

A da netko (kao ti) ide  dva puta gledat isti film iz serijala, nemam riječi.

 

Dajte preporuke za pogledati a ne za ne pogledati.

 

Evo jednog za pogledati.

 

"The King of comedy" 1982. god.

Jerry Lewis i Robert de Niro u Krimi-komediji.

 

https://www.imdb.com/title/tt0085794/

 

 

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Awake

 

Primijetio sam da Netflix izbaciva filmove s poprilično zanimljivim radnjama,donekle originalnim i onda uspije zahebati svaki takav film.Hvala Bogu,ovaj puta Awake nisu zahebali i napravili su vrlo dobar film.Iz aviona se vidi da je u pitanju niskobudžetni film,no to nije niti toliko bitno,jer je cijelo vrijeme zanimljiv.
Kamera u par navrata oduševljava,posebno hvalim kameru iz automobila na početku dok tone u jezero.Gluma sasvim solidna.
Vrlo dobar film preporuka od mene!

 

7.5 / 10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2021 14:46 (Milka30).
7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Francuska kinematografija mi je uvijek bila zanimljiva pa sam si odvrtio zadnjih par dana 2 filma koja sam gledao na faksu.

 

Delicatessen i City of lost Children su mi najbolji filmovi Jean-Pierre Jeuneta. Oba filma su stilski jako slični i smiješteni su u nekakav surealan i bizaran svijet koji me fascinira, ali i plaši zbog same misterije istog.

 

Delicatessen je smiješten u distopiji gdje je hrana hvalevrijedan resurs i služi kao novac. Radnja se vrti oko stanovnika jedne stambene zgrade u okolici Pariza koji preživljavaju zahvaljući, khm, neizbirljivosti. Komičan i satiričan, aposlutna preporuka svakom ljubitelju francuske crne komedije i komedije uopće.

 

City of lost Children mi je film koji me podsjeća na one uznemirijuće i bizarne snove koje sam imao kada sam bio dijete (a snovi su glavna tema filma). Radnja se vrti oko djevojčice i snagatora (kojeg je utjelovio uvijek odličan Ron Perlman) koji izbjegavaju znanstvenika koji treba djecu iz razloga koji neću spoilati. Film me neodoljivo podsjeća na odličan Dark City jer estetika filma i bizarni likovi koketiraju s retro-futurizmom i pojedinim filozovskim pitanjima.

Funfact: Ron Perlman iako ne priča francuski, sve je svoje dijaloge zapamtio na francuskom pa nije bilo potrebe za sinkronizacijom.

 

Preporuke za oba filma!

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pet 11.6.2021 15:02 (Brki1994).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Jako dugo vremena nisam pisao u ovoj temi, ali za ovo sam morao. Upravo došao iz kina, odgledao FF9 i mogu reci da je lagano u top5 najglupljih filmova sto sam gledao, top 10 najlosijih. Ljudi moji, nemojte trošiti novce, a ni vrijeme na ovo smece

1/10

Edit - sat vremena nakon filma i pol sata nakon objave jos ne mogu vjerovati koliko glup film. 

Spoiler slijedi,  iako realno nebitno koliko glup film. Znaci autom na raketni pogon su odletjeli u svemir, i autom unistili satelit tako sto su se provezli kroz njega i spasili svijet

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.6.2021 0:13 (sstrmi).
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
sstrmi kaže...

...Znaci autom na raketni pogon su odletjeli u svemir, i autom unistili satelit tako sto su se provezli kroz njega i spasili svijet

 E hebiga,sad bas moram pogledati film!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Onda zadnji nastavak mora biti F&F vs Alien and Predator, ako ne bude ništa slično, nema šanse da gledam 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Infinite

 

Kada se već govori o nerealnim filmovima,vrijeme je da i ja upozorim na jedan takav.
Infinite je film koji po traileru puno obećava,sa Mark Walbergom to ne može biti loš film,no kao što to obično biva,film je podbacio u svakome pogledu.
Ok,priča drži vodu,ali je dosta loše ispričana-točnije izrežirana.Dijalozi su pomalo robotski,nema tu puno glume,likovi slabo okarakterizirani-a baš su trebali proraditi na tome jer je to bitno za priču!
Postoji hrpetina WTF scena,poput one kada glavnoga lika stavljaju u hi-tech komoru gdje ga moraju ubiti davljenjem,a sve su to mogli isto napraviti i u kanti za mort kupljenoj u Vinkopromu za 20 kn.A totalno nerealne scene ravne onima iz gore navedenim FF,ovaj film ih ima 2-3 komada koji će u gledatelju ostaviti jedan veliki WTF?
Vidim da ima puno ekipe kojima se ovaj film sviđa(u biti svima se sviđa na toj stranici di sam ga gledao),tako da mora da je meni nešto promaklo?
Kako god-od mene:


4 / 10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
14 godina
protjeran
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

@ ursusc355

 

Stvarno sam zabrinut za tvoje mentalno stanje, kužim simptome.

Pa ti  toplo preporučam da se javiš čim prije je moguće svojem psihijatru.:)

 

5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
sstrmi kaže...

Jako dugo vremena nisam pisao u ovoj temi, ali za ovo sam morao. Upravo došao iz kina, odgledao FF9 i mogu reci da je lagano u top5 najglupljih filmova sto sam gledao, top 10 najlosijih. Ljudi moji, nemojte trošiti novce, a ni vrijeme na ovo smece

1/10

Edit - sat vremena nakon filma i pol sata nakon objave jos ne mogu vjerovati koliko glup film. 

Spoiler slijedi,  iako realno nebitno koliko glup film. Znaci autom na raketni pogon su odletjeli u svemir, i autom unistili satelit tako sto su se provezli kroz njega i spasili svijet

 Ja ne mogu vjerovati da si ocekivao da ce deveti nastavak bilo cega valjati ista....A pogotovo te fransize u kojoj vec treci nije valjao...;)

5 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...
Gogy7 kaže...
Cruella
https://m.imdb.com/title/tt3228774/

Ovaj film me totalno Iznenadio.
Ocekivao sam neki trash film a dobio sasvim solidan film.
Nemojte ocekivati neku mracnu villain origin priču, ovdje se ipak radi o "family friendly" filmu.
Emma Stone i Emma Thompson su rasturile uloge. Bas sam uzivao u njihovim dijalozima i glumi.
Zanimljiv film, s ok pričom i sjajnim glumicama.
Solidnih 7/10

Potpisujem svaku napisanu!

Meni je impresivna uloga Emme Thompson koja je zaista savršeno odigrala kako biti pravo đubre od žene

Ja dajem čvrsti

 

8 / 10

i meni se jako svidio film, potpuno neocekivao dobar

 

svaka preporuka

www.youtube.com/TerabitTV
7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Na HRT1 je bio u petak Once upon a time in America i koja je to filmčina. Prvi put sam ga pogledao  i moram reći da je meni osobno ovaj film superiorniji od Kuma s kojim se često uspoređuje. Kum mi je više romantični prikaz mafije, dok mi je ovaj film baš bio surov prikaz što zbog scena silovanja, nasilja nad ženama, djecom i općenitog beskrupoloznog prikaza mafije. Nema svetaca i dobrih ljudi, svi imaju svoju cijenu. Budući da je Sergio Leone europljanin, točno se vidi razlika u stilu, kadrovima i dijalozima koji su u europskom filmu puno suroviji i realniji. Cijeli film je pomalo nihilističan i to je njegov glavni adut. Nema bijega od takvog života, nego samo živjeti dok ne dođe zadnji dan. Morriconeovu glazbu ne moram pretjerano komentirati.

 

Filmčina i po koja je svakako vrlo dobar prikaz "obećane zemlje" i što je to obećana značilo pojedincima! 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 12:31 (Brki1994).
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

...slažem se, Leon je brutalan, čak i njegovi "spaghetti-westerni" imaju samo nijanse sive a ne "visok, lijep i plav 'ko Đuka Čaić" heroje iz američke produkcije i nemeze s druge strane (non-PC Indijance i Meksikance uglavnom)...

 

uostalom, Leone se deklarirao kao reziognirani socijalist, ali nikad nije išao u glorificiranje ljevičara, niti demonizaciju desničara, on se bavi čovjekom i njegovom prirodom...

 

a "Bilo jednom u Americi" je epskiji u svakom pogledu od "Kuma" i to sva 3 zajedno - naravno, moje mišljenje...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 15:10 (Stric_Jura).
7 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Apsolutno!

Leone je western napravio onakvim kakav je. Surov i okrutan. 

Dolje sam satvio dvije slike. Na jednoj je pokojni talijanski glumac Gian Maria Volonté, a na drugoj američka legenda Lee Van Cleef.

Volonte nije bio u američkoj produkciji dok Van Cleef je, ali pogledaj kako ih je Leone izjednačio s bliskim kadrovima. Iako su državljani različitih zemalja, nema onog Hollywoodskog glamura iz tog perioda. Znoj, brada, koža uništena od sunca i pijeska i pogledi koji sve govore. To je za mene western, "rugged look" kako bi se reklo i nepristupačan pustinski teren gdje je toliko vruće i puno gamadi da poželiš iz kože iskočiti. Kada gledam njegove westerne, pejzaž toliko lijepo prikaže da ožednim koliko sve suho izgleda 

 

Američki westerni su dobri, ali su sterilni i kada pogledaš Leoneove westerne, postanu kamilica (westerni iz tog radzoblja).

 

Bilo jednom u Americi mi se najviše svidio iz onog realnog prikaza kada su protagonisti klinci. Mali ulični džeparoši koji žele biti veće od života i kojima su jaja puna pa nose onoj susjedi kolač kako bi im dala p****. Dojmila me je scena kada jedan od likova donese njoj tortu i onda ju čeka dok ne dođe pa ne može odoljeti i pojede tortu. Na kraju dana ipak je dijete, a ne gangster. 

Sva ta surovost života ovjekovječena Morriconeom daje neku poetičnost cijelom filmu.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.6.2021 15:47 (Brki1994).
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

ajme da li je moguce da je neko Bilo jednom u Americi pogledao 2021. ?? epsko remek djelo ... al zato svako smece od strip junaka 95% komentara, eee moja djeco...

7 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
dadotb kaže...

ajme da li je moguce da je neko Bilo jednom u Americi pogledao 2021. ?? epsko remek djelo ... al zato svako smece od strip junaka 95% komentara, eee moja djeco...

 

Moguće je kao što vidiš 

 

Godinama mi je već na popisu filmova, ali nikako ga pogledati. Sada sma i to odradio i ponovno ću ga pogledati kroz određeno vrijeme. Filmski klasici nikada ne ostaju zaboravljeni i to je s razlogom.

Što se tiče superhero filmova, nije moj ukus. Svaki slijedi istu schemu i trpanje svega i svačega tako da su ti sva osjetila aktivarana non stop i nemožeš se na nešto usmjeriti. U cijeloj priči me žalosti što se takvim filmovima daje medijska pompa, a današnji filmski kritičari su beskičmenjaci i nedovoljno "kulturno osviještena" klika koja se rukovodi masom i novcem.

Stariji filmovi imaju onu dinamiku gdje se možeš prepustiti audio vizalnom dojmu koji traje i traje i očarava te. Suvremeni CGI fest filmovi s natrpanim svime i svačime su nažalost realnost, ali očekujem da će ovo stoljeće biti revival, tj. filmska renesansa. U cijeloj priči me žalosti što se takvim filmovima daje medijska pompa, a današnji filmski kritičari su beskičmenjaci i nedovoljno "kulturno osviještena" klika koja se rukovodi masom i novcem.

 

I want to believe
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Nije svaki superhero film smeće,niti je odlika kvalitetnoga filma da nema cgi.Imam preko 40 godina i više volim novije filmove od starijih.Naravno postoje i stari nezaboravni klasici tipa Afrička kraljica,Život je lijep...ali isto tako postoje i odlični Thor ragnarok,Infinity war,endgame...sve je stvar ukusa,nema veze s modernim načinom snimanja filma.Meni osobno se riga od Građanina Kanea,ali kažu da se u to ne smije dirati,to je jednostavno "neponovljivo remek djelo"
Svakome na volju,postoji internet možemo gledati sve i svašta kada god hoćemo,te treba poštivati tuđi ukus.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Brki1994 kaže...

Na HRT1 je bio u petak Once upon a time in America i koja je to filmčina. Prvi put sam ga pogledao  i moram reći da je meni osobno ovaj film superiorniji od Kuma s kojim se često uspoređuje. Kum mi je više romantični prikaz mafije, dok mi je ovaj film baš bio surov prikaz što zbog scena silovanja, nasilja nad ženama, djecom i općenitog beskrupoloznog prikaza mafije. Nema svetaca i dobrih ljudi, svi imaju svoju cijenu. Budući da je Sergio Leone europljanin, točno se vidi razlika u stilu, kadrovima i dijalozima koji su u europskom filmu puno suroviji i realniji. Cijeli film je pomalo nihilističan i to je njegov glavni adut. Nema bijega od takvog života, nego samo živjeti dok ne dođe zadnji dan. Morriconeovu glazbu ne moram pretjerano komentirati.

 

Filmčina i po koja je svakako vrlo dobar prikaz "obećane zemlje" i što je to obećana značilo pojedincima! 

Obožavatelj sam Leonea ali ne bih rekao da je Kum romantični prikaz mafije u odnosu na Leonea. U Kumu brat ubije brata zbog posla, proračunato. Supruga je doživotni zatočenik, mafijaški vojnici su potrošna roba, izdaja, hobotnica sve do Vatikana...te na kraju spoznaja promašenog života.

Oba prikaza su remek djelo.

 

 

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Brki1994 kaže...

Apsolutno!

Leone je western napravio onakvim kakav je. Surov i okrutan. 

Dolje sam satvio dvije slike. Na jednoj je pokojni talijanski glumac Gian Maria Volonté, a na drugoj američka legenda Lee Van Cleef.

Volonte nije bio u američkoj produkciji dok Van Cleef je, ali pogledaj kako ih je Leone izjednačio s bliskim kadrovima. Iako su državljani različitih zemalja, nema onog Hollywoodskog glamura iz tog perioda. Znoj, brada, koža uništena od sunca i pijeska i pogledi koji sve govore. To je za mene western, "rugged look" kako bi se reklo i nepristupačan pustinski teren gdje je toliko vruće i puno gamadi da poželiš iz kože iskočiti. Kada gledam njegove westerne, pejzaž toliko lijepo prikaže da ožednim koliko sve suho izgleda 

 

Američki westerni su dobri, ali su sterilni i kada pogledaš Leoneove westerne, postanu kamilica (westerni iz tog radzoblja).

 

Bilo jednom u Americi mi se najviše svidio iz onog realnog prikaza kada su protagonisti klinci. Mali ulični džeparoši koji žele biti veće od života i kojima su jaja puna pa nose onoj susjedi kolač kako bi im dala p****. Dojmila me je scena kada jedan od likova donese njoj tortu i onda ju čeka dok ne dođe pa ne može odoljeti i pojede tortu. Na kraju dana ipak je dijete, a ne gangster. 

Sva ta surovost života ovjekovječena Morriconeom daje neku poetičnost cijelom filmu.

 

The Wild Bunch teško da je kamilica. 

 

Uz bilo jednom na divljem zapadu meni najbolji wstern je svakako unforgiven, realan, brutalan i nezaboravan

 

U ovoj sceni uvijek uživam ko blesav. Ludo koliko možeš navijati za nekog antijunaka jer su mu neki postupci ispravniji od "dobrih" likova.

 

 

 

inače kad smo kod tih pamtljivh scena, nezaboravnih uloga jednu također ne zaboravljam. Nije western.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2021 11:50 (forumaš).
14 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Milka30 kaže...

Nije svaki superhero film smeće,niti je odlika kvalitetnoga filma da nema cgi.Imam preko 40 godina i više volim novije filmove od starijih.

Jesi ga nadrobil, jedan stari film vrijedi  više nego sve kaj je rađeno u zadnjih 10 godina.

 

Mislim, ti gledaj kaj hoćeš, ali nemoj tu pisati teške gluposti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2021 12:12 (Uran 11).
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Uran 11 kaže...
Milka30 kaže...

Nije svaki superhero film smeće,niti je odlika kvalitetnoga filma da nema cgi.Imam preko 40 godina i više volim novije filmove od starijih.

Jesi ga nadrobil, jedan stari film vrijedi  više nego sve kaj je rađeno u zadnjih 10 godina.

 

Mislim, ti gledaj kaj hoćeš, ali nemoj tu pisati teške gluposti.

 Si gledao Whiplash, 12 Years a Slave, Drive, Her, Mad Max: Fury Road, Gone Girl, The Wolf of Wall Street, Take Shelter, Nightcrawler, Blade Runner 2049, Get Out, Inception, Interstellar...

7 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

E vidiš, Građanin Kane je odličan film s razlogom. Čak bi rekao da je film tehnološki ispred vremena s obzirom na godinu u kojoj je snimljen dok je priča u drugom planu (iako je odlična). Wells i slični redatelji se više neće ponoviti. Ima li boljih filmova od njega? Naravno da ima, ali status najboljeg filma ima ili je imao zbog tehničke strane jer je u ono vrijeme bio nešto neviđeno i danas je relevantan u nekoj mjeri.

 

forumaš romantični je prikaz iako brat ubije brata, zatočenu ženu, topovsko meso i slično. Sve je to u svijetu i životu mafije i mafijaša način života. Film čak donekle idealizira mafiju (ne otvoreno, ali na američki način) i ima obilježje tragedije gdje uvijek junak umire. Istina da je film mračan, ali nije niti približno kao Bilo jednom u Americi koji je kao da gledaš dokumentarac. Pogotovo jer su protagonisti ljudi od krvi i mesa i točno im osjetiš na licima emocije koje osijećaju u tom trenutku. Hvala Leoneu na bližim kadrovima!

Film je takav stilistički i takav je s razlogom. Leone kao europljanin uvijek za razliku od amerikanca može stvari sagledati iz drugog kuta. Sjeti se Dobar, loš, zao i scene prije uništavanja mosta kada se bore sjevernjaci i konfederacija. Niti američki film nije tako jednostavno prikazao rat koji razara naciju kao što Clint kaže: nisam nikad vidio toliko puno ljudi potraćenih na loš način. Ta rečenica sumira čitav taj rat bez obzira na stranu i daje drugačiji osvrt na cijelu situaciju.

 

Wild Bunch je odličan western, ali s jednim razlogom. Godina snimanja. Film je nastao 1969.g. kada su se surovi špageti westerni već udomačili i dali drugačiju sliku zapada koji nije idealiziran i bajan, već krvav i nemilosrdan. Točno vidiš kako se westerni mijenjaju nakon Leonea (ali tu je dijelom i kulturna revolucija po svijetu pa su određene uštogljene norme pale) i postaju ozbiljniji, krvaviji i više nihilistički fokusirani. Pale rider mi pada na pamet kao jedan od takvih filmova, kao i Unforgiven koji si spomenuo. 

 

Runaway Train mi je bio odličan. Hladnoća i pakleni stroj koji juri prema neinomnom su mi se urezali u sjećanje i film s razlogom uživa kultni status. Jon Voight koji igra antijunaka i Eric Roberts prije nego je otšiao u klinac su mi izvrsni. Fun fact: isti taj vlak je korišten i u Under siege 2 sa Seagalom.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2021 12:46 (Brki1994).
14 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
forumaš kaže...
Uran 11 kaže...
Milka30 kaže...

Nije svaki superhero film smeće,niti je odlika kvalitetnoga filma da nema cgi.Imam preko 40 godina i više volim novije filmove od starijih.

Jesi ga nadrobil, jedan stari film vrijedi  više nego sve kaj je rađeno u zadnjih 10 godina.

 

Mislim, ti gledaj kaj hoćeš, ali nemoj tu pisati teške gluposti.

 Si gledao Whiplash, 12 Years a Slave, Drive, Her, Mad Max: Fury Road, Gone Girl, The Wolf of Wall Street, Take Shelter, Nightcrawler, Blade Runner 2049, Get Out, Inception, Interstellar...

Znam za sve, gledao većinu, i dalje tvrdim isto.

 

Blade runner 2049 mi je Ok, Interstellar iznad prosjeka osim jadnog kraja.

Wiplash, teška glupost.

Nightcrawler, bože žali vremena.

Gone girl, tak tak.

Her, bolje da nisi spominjao, glupost na kvadrat, kao da je samo on imao "her".

De Capria mogu prežvakati samo u Tarantinovim filmovima, i to s mukom.

 

Jedini film koji me se dojmio i mogu ga gledati više puta je " Cloud Atlas" iz 2012

https://www.imdb.com/title/tt1371111/

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2021 13:18 (Uran 11).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Uran 11 kaže...

 

Blade runner 2049 mi je Ok, Interstellar iznad prosjeka osim jadnog kraja.

Wiplash, teška glupost.

Nightcrawler, bože žali vremena.

Gone girl, tak tak.

Her, bolje da nisi spominjao, glupost na kvadrat, kao da je samo on imao "her".

De Capria mogu prežvakati samo u Tarantinovim filmovima, i to s mukom.

 

Jedini film koji me se dojmio i mogu ga gledati više puta je " Cloud Atlas" iz 2012

https://www.imdb.com/title/tt1371111/

 

 Ukratko leže ti filmovi koji su visoko budžetni, zabavni za gledanje i manje zahtjevni za mozak s minimumom drame.

Od svih nabrojanih dva najkvalitetnija su ti "teška glupost" i "bože žali vremena", tako da je kvalitetniji blockbuster mainstream idealan izbor za tebe.

14 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Npr.

"Rope" od Hitchcocka visokobuđetan?

"Seppuku" od Kobayashija visokobuđetan?

 

A Wiplash i Nightcrawler su smeće od filmova.

 

Samo vi gledajte to novo smeće, zato filmska industruija radi sve "bolje" filmove.

Si misle ,"vidiš popušili su ovo sranje, idemo napraviti još gore smeće"

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2021 14:37 (Uran 11).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Uran 11 kaže...

Npr.

"Rope" od Hitchcocka visokobuđetan?

"Seppuku" od Kobayashija visokobuđetan?

 

A Wiplash i Nightcrawler su smeće od filmova.

 

Samo vi gledajte to novo smeće, zato filmska industruija radi sve "bolje" filmove.

Si misle ,"vidiš popušili su ovo sranje, idemo napraviti još gore smeće"

 Ajde barem si zabavan sa svojim pisanjem.

 

Meni je super ekipa koja se fura na onu "eh nema više glazbe/filmova/hrane/žena..." kao što je nekad bilo...  Ja tvrdim da ima i uvijek će biti, bilo je i onda sranja od filmova i vrhunskih filmova kao i danas. Razlika je što je danas sve daleko dostupnije i imamo veći izbor pa je donekle i teže raditi selekciju, s druge strane svako malo otkrijem nekakav "dijamant" i oduševim se.

 

Rope i Seppuku nije spominjan u postu koji sam citirao, a što sve voliš nemam pojma, ali od onoga što si u tom postu izdvojio sam napisao svoje mišljenje.

 

WHiplash i Nightcrawler su izvrsni filmovi, a to što ih ti ne kužiš ili ti tematski nisu bili zanimljivi je isključivo tvoj subjektivni dojam. Meni je jednom davno "Pulp Fiction" bio takvo sranje da nikako nisam shvaćao što ljudi vide u njemu, pa opet nisam šetao okolo i pričao da je taj film sranje. Mozart i Bach su mi bili dosadni do boli, Picasso netko tko crta na nivou djeteta, a gastronomski vrhunac pizza i hamburger. Da li sam trebao zaključiti da je moja osobna percepcija jedino mjerilo kvalitete?

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Meni se nije dalo odgovarati :D
14 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Drago mi je da te zabavljam.:)

 

Volim filmove s dobrom glumom i s pričom koja me uvuče u radnju.

99% današnjih filmova mogu komotno ugasiti nakon 10 minuta, jer nemaju ništa od ovoga gore.

 

Pulp Fiction mi nije niš posebno makar volim Tarantina (kao redatelja naravno).

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2021 15:12 (Uran 11).
14 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
forumaš kaže...
Meni se nije dalo odgovarati :D

 Onda bome nisi ni ovo trebal napisati.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice