Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.517.104
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Envy kaže...

Cry Macho. Zadnji film od Clinta Eastwooda - samo riječi pohvale. Nema niti humora niti tipične akcije... samo linearna drama ali vuče ka dobrom filmu.

 Malo humora ima. Film za sve dobne skupine, a opet zanimljiv.

8 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Prisoners of the ghostland

 

Tesko da je ovo film, jos teze da sam ga gledao, a skoro nevjerovatno da bih ga preporucio ikome....

 

Teze smece ne vidjeh u zivotu, ili sam ja gadno fulao i propustio poantu ovog filma.

 

Vise mi lici na neki art performans, nego na smisleni film sa radnjom i desavanjima, dijalozi su besmisleni, gluma ocajna, likovi nabacani, niti znas tko su, niti znas zasto su tu....

 

Taj dio mi je jasan, postoje i takvi filmovi, ono sto mi nije jasno je zasto je Nicholas Cage odlucio glumiti u ovom filmu, dali mu je karijera toliko propala da mora glumiti u ovakvom smecu, ili, ponavljam, tu postoji neka dubina koju sam ja propustio - neznam.

 

Radnja - neidentificirani dio svijeta, nuklearna katastrofa, postapokalipticno drustvo bazirano na mjesavini divljeg zapada i japanskih samuraja, maloumni i tesko poremeceni likovi, glavni junak pljackas banke, dobiva zadatak osloboditi.... ne, jednostavno je bezveze..

 

Zaobici u sirokom luku.

Children Shouldnt Play with Dead Things
12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Bash kaže...

James Bond - za mene samo rijeci pohvale, vrhunski film. Zavrsio je najbolji period 007 i Daniel Craiga. 

Nekidan su na Otvorenom radiju potvrdili da je po svemu sudeći Goran Višnjić sljedeći Bond.

Mislim da je to pun pogodak,jer svaka často ovome Craigu,ali nikako mi ne leži kao Bond.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
15 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Jack Sparrow kaže...
Envy kaže...

Cry Macho. Zadnji film od Clinta Eastwooda - samo riječi pohvale. Nema niti humora niti tipične akcije... samo linearna drama ali vuče ka dobrom filmu.

 Malo humora ima. Film za sve dobne skupine, a opet zanimljiv.

 Cry Macha sam pogledao valjda čim je istrčao na scenu.

Meni onak, nije bio ni loš ni predobar.

Al' mi je ok jer je bilo minimalno nasilja u filmu.

I da, ipak je to Clint Eastwood, to se jednostavno ne propušta ;)

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
6 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Bash kaže...

James Bond - za mene samo rijeci pohvale, vrhunski film. Zavrsio je najbolji period 007 i Daniel Craiga. 

 Meni osobno najgori Craigov Bond, pola radnje nema smisla, da ne govorim da je BAd Guy bio sve skupa 15min u filmu, nelogičnosti na bacanje..... prevelika zbrka za moj okus.

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Neznam jel već netko pisao, nisam pratio temu dost dugo ali

 

Boss Level - prošao mi je nekako ispod radara, slucajno ga vidio u HULU aplikaciji i aj reko da pogledam, i film je odličan....neki miks edge of tomorrow i Groundhog Day a akcija u stilu John Wicka i sličnih filmova... Ja sam oduševljen nije sad film desetka al za mene 7/10. Obozavam filmove sa ajmo reci, upravljanjem vremenom, tak da je must watch.. Mel Gibson isto solidno odradio negativca

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.10.2021 21:04 (dado16).
7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Mediterraneo kao odličan spoj drame i lagane komedije zaokružen talijanskim štihom.

 

Apsolutna preporuka, a glazba je hipnotična 

I want to believe
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Envy kaže...

Cry Macho. Zadnji film od Clinta Eastwooda - samo riječi pohvale. Nema niti humora niti tipične akcije... samo linearna drama ali vuče ka dobrom filmu.

 Ja obozavam Clint Eastwooda, ali ovo bi mi lako mogao bit najlosiji njegov film. Nakon pola sata sam ugasio i prestao gledat. Nije tako losa radnja, ali su dijalozi u par trenutaka izgledali ko neki loši b-film. Skroz me tih par trenutaka razocaralo, a film i radnja opcenizo nisu bas nesto posebno interesantni, a ni pretjerano relani. Ne ide se samo tako pokupit neko dijete u drugu drzavu, bez papira, bez roditelja...

 

Sve u svemu, ja razocaran. Morat cu ga pogledat do kraja, pa cu moc bolje ocijenit, ali po ovome do sada viđenom...

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Damir22 kaže...

Prisoners of the ghostland

 

Tesko da je ovo film, jos teze da sam ga gledao, a skoro nevjerovatno da bih ga preporucio ikome....

 

Teze smece ne vidjeh u zivotu, ili sam ja gadno fulao i propustio poantu ovog filma.

 

Vise mi lici na neki art performans, nego na smisleni film sa radnjom i desavanjima, dijalozi su besmisleni, gluma ocajna, likovi nabacani, niti znas tko su, niti znas zasto su tu....

 

Taj dio mi je jasan, postoje i takvi filmovi, ono sto mi nije jasno je zasto je Nicholas Cage odlucio glumiti u ovom filmu, dali mu je karijera toliko propala da mora glumiti u ovakvom smecu, ili, ponavljam, tu postoji neka dubina koju sam ja propustio - neznam.

 

Radnja - neidentificirani dio svijeta, nuklearna katastrofa, postapokalipticno drustvo bazirano na mjesavini divljeg zapada i japanskih samuraja, maloumni i tesko poremeceni likovi, glavni junak pljackas banke, dobiva zadatak osloboditi.... ne, jednostavno je bezveze..

 

Zaobici u sirokom luku.

 A ti onda nisi upucen u lik i djelo Nikle Skejđa. Lik vec desetak+ godina glumi po smecima, jer je u dugovima, spisko pare, pa sad snima bilo sta za bilo koje novce. Odavno vec.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Filox kaže...
Envy kaže...

Cry Macho. Zadnji film od Clinta Eastwooda - samo riječi pohvale. Nema niti humora niti tipične akcije... samo linearna drama ali vuče ka dobrom filmu.

 Ja obozavam Clint Eastwooda, ali ovo bi mi lako mogao bit najlosiji njegov film. Nakon pola sata sam ugasio i prestao gledat. Nije tako losa radnja, ali su dijalozi u par trenutaka izgledali ko neki loši b-film. Skroz me tih par trenutaka razocaralo, a film i radnja opcenizo nisu bas nesto posebno interesantni, a ni pretjerano relani. Ne ide se samo tako pokupit neko dijete u drugu drzavu, bez papira, bez roditelja...

 

Sve u svemu, ja razocaran. Morat cu ga pogledat do kraja, pa cu moc bolje ocijenit, ali po ovome do sada viđenom...

Ne znam samo kako možeš takav film na pola ugasiti i prestati gledati. Film je linearna drama (sa vrlo malo humora - što vam se svidi). Ali da je toliko loš da se mora ugasiti, to ne kontam nikako.
Znači odlična drama tko želi da ubije 2h u narednim kišovitim danima.

Dok sa druge strane The Green Knigt je film kao noćna mora... to je već živi užas... da mi nije ostalo još 15 minuta filma (koje ću sada završiti, jer sam eto zagrizao) njega bi ugasio nakon prvih 10 minuta filma. 

5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Envy kaže...

Ne znam samo kako možeš takav film na pola ugasiti i prestati gledati. Film je linearna drama (sa vrlo malo humora - što vam se svidi). Ali da je toliko loš da se mora ugasiti, to ne kontam nikako.
Znači odlična drama tko želi da ubije 2h u narednim kišovitim danima.

Dok sa druge strane The Green Knigt je film kao noćna mora... to je već živi užas... da mi nije ostalo još 15 minuta filma (koje ću sada završiti, jer sam eto zagrizao) njega bi ugasio nakon prvih 10 minuta filma. 

 Znam da je to drama, a ne akcija/komedija. Možda mi nije bio dan za gledat takav film, ali kažem da sam baš primjetio 2-3 specifična dijela dijaloga za koje sam promislio da je scena toliko loše odglumljena da mi je izgledalo ko neki loši b-film. To je bila kratka scena od par sekundi, ali se taj osjećaj lošosti ponovio tako na nekoliko scena, a odgledao sam samo pola sata filma.

 

Pogledat ću ga cijelog kad budem bolje raspoložen, pa ću onda sudit, pošteno.

 

Ajme čekaj, Green Knight, to sam isto pogledao i da, film je očajan, toliko da sam se jedva sjetio da sam ga pogledao prije desetak dana.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Filox kaže...
Envy kaže...

Ne znam samo kako možeš takav film na pola ugasiti i prestati gledati. Film je linearna drama (sa vrlo malo humora - što vam se svidi). Ali da je toliko loš da se mora ugasiti, to ne kontam nikako.
Znači odlična drama tko želi da ubije 2h u narednim kišovitim danima.

Dok sa druge strane The Green Knigt je film kao noćna mora... to je već živi užas... da mi nije ostalo još 15 minuta filma (koje ću sada završiti, jer sam eto zagrizao) njega bi ugasio nakon prvih 10 minuta filma. 

Znam da je to drama, a ne akcija/komedija. Možda mi nije bio dan za gledat takav film, ali kažem da sam baš primjetio 2-3 specifična dijela dijaloga za koje sam promislio da je scena toliko loše odglumljena da mi je izgledalo ko neki loši b-film. To je bila kratka scena od par sekundi, ali se taj osjećaj lošosti ponovio tako na nekoliko scena, a odgledao sam samo pola sata filma.

 

Pogledat ću ga cijelog kad budem bolje raspoložen, pa ću onda sudit, pošteno.

 

Ajme čekaj, Green Knight, to sam isto pogledao i da, film je očajan, toliko da sam se jedva sjetio da sam ga pogledao prije desetak dana.

Ja nisam znao da li sam nešto ružno sanjao ili gledao The Green Knigt.. mislim da ću Loki-a (serija) početi čim mi se prebaci na tablet. Čak sam i sanjao neke budalaštine iz The Green Knigta... film je nigdje veze.

Ali za Eastwooda... ovavezno sada kada bude kišovito, ispočetka i ne obaziri se na sitnice koje ti smetaju. Nije to vrh Eastwooda ali film u svakom slučaju kao drama ima moju bezrezervnu preporuku. Vidjet ćeš kada odgledaš, slično ćeš misliti. 

8 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Filox kaže...
Damir22 kaže...

Prisoners of the ghostland

 

Tesko da je ovo film, jos teze da sam ga gledao, a skoro nevjerovatno da bih ga preporucio ikome....

 

Teze smece ne vidjeh u zivotu, ili sam ja gadno fulao i propustio poantu ovog filma.

 

Vise mi lici na neki art performans, nego na smisleni film sa radnjom i desavanjima, dijalozi su besmisleni, gluma ocajna, likovi nabacani, niti znas tko su, niti znas zasto su tu....

 

Taj dio mi je jasan, postoje i takvi filmovi, ono sto mi nije jasno je zasto je Nicholas Cage odlucio glumiti u ovom filmu, dali mu je karijera toliko propala da mora glumiti u ovakvom smecu, ili, ponavljam, tu postoji neka dubina koju sam ja propustio - neznam.

 

Radnja - neidentificirani dio svijeta, nuklearna katastrofa, postapokalipticno drustvo bazirano na mjesavini divljeg zapada i japanskih samuraja, maloumni i tesko poremeceni likovi, glavni junak pljackas banke, dobiva zadatak osloboditi.... ne, jednostavno je bezveze..

 

Zaobici u sirokom luku.

 A ti onda nisi upucen u lik i djelo Nikle Skejđa. Lik vec desetak+ godina glumi po smecima, jer je u dugovima, spisko pare, pa sad snima bilo sta za bilo koje novce. Odavno vec.

 

Pa, ne pratim njegov lik i dijelo fanaticno, kao niti jednog glumca, pa sam valjda ostao iznenadjen njegovom pojavom u ovom smecu, valjda zadnje iz cega ga se sjecam je bio Ghost Rider, ili National Treasure (izmedju ostalih), tako da me ovo pravo iznenadilo.....

 

Da (mu) se iskupim, poceo sam gledati "Colors from outer space", ne zbog Nicka, vec zbog H.P.L-a, pa javim dojmove....

 

Visnjic i James Bond - svejedno, za mene James Bond je bio samo Sean Connery..... 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2021 21:33 (Damir22).
15 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
dado16 kaže...

Neznam jel već netko pisao, nisam pratio temu dost dugo ali

 

Boss Level - prošao mi je nekako ispod radara, slucajno ga vidio u HULU aplikaciji i aj reko da pogledam, i film je odličan....neki miks edge of tomorrow i Groundhog Day a akcija u stilu John Wicka i sličnih filmova... Ja sam oduševljen nije sad film desetka al za mene 7/10. Obozavam filmove sa ajmo reci, upravljanjem vremenom, tak da je must watch.. Mel Gibson isto solidno odradio negativca

Krenuo sam ovaj film gledati popodne, no neke druge obaveze su me odvukle dalje.

Kako god, nakon 17 i pol minuta mi je jasno da ću ga pogledati do kraja.

I meni je fora to s manipulacijom vremena i onda sitnim koracima otpetljavanje petlje do konačnog cilja.

Još od vremena legendarnog, gore spomenutog Groundhog Day.

Eto, hvala za preporuku 

 

A, da ne budem ponovo offtopic:

 

Neki dan, na preporuku frenda pogledao Tuntematon sotilas (2017) aka Unknown Soldier. Finski, ratni film.

Ne bih sad tu o radnji samog filma, nego mi je super sjeo kao ratni film iz "malo" drugačije perspektive i to kako su opisane sudbine tih vojnika.

Inače scenografija i sami likovi su baš solidno odrađeni. Film traje tri sata, pa je potrebno ugodno se namjestiti i uživati u istom.

Smatram da je ocjena od 7.8/10 po IMBD-u opravdana.

Mada, ovo sa zrncom soli, ipak nisam ja nikakav filmski kritičar, možda će nekome biti promašaj i loša preporuka,

no eto...meni osobno je baš bio zanimljiv i nekako mi dobro sjeo.

 

Edit: BTW, ovo mi je bio točno 5000. post na forumu nakon "samo" 12 i pol godina sudjelovanja na istom.

     E'o onda virtualna , da Vas počastim ;) Jbg, Birtija mi bankrotirala pa ćemo ovdje 

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2021 22:59 (fromcelltohell).
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

candyman- nisam pogledao original na koji se ovaj film valjda nadovezuje ili sto(molim upucenije da mi objasne poveznicu) ali reko idem pogledat ovo. cijela ideja je okej, sami film izveden dosta lose, cijelo vrijeme sam imao dojam ko da me se gusi propagandom black lives matter, a inace mi to toliko ni ne smeta ako je film sam po sebi dobar. ima par spooky dijelova, no nista prestrasno, kao da nekad pozele uc u dubinu i razvit pricu i onda zajebu u sljedecoj sceni. ocekivao sam puno vise od jordana peela nakon odlicnog get outa, no onda kad se sjetim "us" mozda i nebi trebao vise ocekivati nesto od peela. 
Ne preporucam gledanje. 

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Free Guy

Odlican,bas me zabavio ❤❤❤

15 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Cosmic Sin (2021)

 

Ako ste željni ishlapjelog Bruce Willisa u zahrđalom oklopu i s raščupanim obrvama, ako bi voljeli vidjeti ženu od metar i žilet kako nosi jedno 50 Kg težak Sniper u jednoj ruci...

ako baš želite izgubiti sat i pol života na neku glupost (kao što sam ja izgubio) onda preporučam ovaj nadasve šupalj i glup film sa fenomenalnom ocjenom 2,5/10 po IMDB-u.

 

Za sve ostale ovaj film ne preporučam, dakle preskok ;)

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
fromcelltohell kaže...

Cosmic Sin (2021)

 

Ako ste željni ishlapjelog Bruce Willisa u zahrđalom oklopu i s raščupanim obrvama, ako bi voljeli vidjeti ženu od metar i žilet kako nosi jedno 50 Kg težak Sniper u jednoj ruci...

ako baš želite izgubiti sat i pol života na neku glupost (kao što sam ja izgubio) onda preporučam ovaj nadasve šupalj i glup film sa fenomenalnom ocjenom 2,5/10 po IMDB-u.

 

Za sve ostale ovaj film ne preporučam, dakle preskok ;)

 Što te navelo gledati to uopće?

15 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
BeLLicus kaže...

 Što te navelo gledati to uopće?

 Htio sam vidjeti koliko loš može biti Bruce Willis. Ovo je stvarno dno dna. Pa jbt, nakon onakve karijere da je krenuo u ovakve nebulozne filmove. Ne kužim da nemre dobiti neki normalniji film.

OK, lik nikad nije bio top glumac za neke karakterne uloge, a sad kak je star i ishlapio bome nije ni za uloge akcijskih junaka. Eto, ovih dana sam nekako u tom SF modu pa pomalo birkam i gledam SF i "SF" filmove.

Da, privukla me je i IMDB ocjena, ne sjećam se da sam ikad vidio i pogledao film sa nižom ocjenom, bio je to svojevrstan experiment ;)

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

the night house- vidio sam da je izasao na torente i vidim ocjena dobra pa reko pogledat cu, koliko mi je drago da jesam. gledao sam sam u totalno zamracenoj prostoriji s 5.1 ozvucenjem. film ima odlicnu atmosferu i napetost. volim kad su horori jezivi, kad te zvucni efekti plus odlicna kamera navedu da se najezis u trenucima. gluma je odlicna. prica krene vrlo vrlo dobro i zanimljivo i drzi taj tempo skroz do negdje 80% filma kad malo padne, mozda je to samo moje misljenje ali da su izvukli neki bolji kraj ovaj film bi bio hit. u svakom slucaju ne sjecam se kad sam zadnji put gledao bolji i atmosfericniji horor film. preporucam gledanje svim ljubiteljima horor/triler zanra. 

7 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mar123 kaže...

candyman- nisam pogledao original na koji se ovaj film valjda nadovezuje ili sto(molim upucenije da mi objasne poveznicu) ali reko idem pogledat ovo. cijela ideja je okej, sami film izveden dosta lose, cijelo vrijeme sam imao dojam ko da me se gusi propagandom black lives matter, a inace mi to toliko ni ne smeta ako je film sam po sebi dobar. ima par spooky dijelova, no nista prestrasno, kao da nekad pozele uc u dubinu i razvit pricu i onda zajebu u sljedecoj sceni. ocekivao sam puno vise od jordana peela nakon odlicnog get outa, no onda kad se sjetim "us" mozda i nebi trebao vise ocekivati nesto od peela. 
Ne preporucam gledanje. 

 

To ti je postao problem današnjih filmova općenito (barem onih s druge strane bare kako bi se reklo); politička ili aktivistička poruka prevlada nad atmosferom i esencijom filma. U npr: Get Out je to funkiconiralo jer je film bio baziran na tome, ali ne na način na koji bi mnogi mislili SPOILER: sve je sumirano u dijelu kada protagnosit pita negativca zašto baš koriste crnce, a on mu kaže da je razlog jer su crnci sada in, tj. popularni.  U većini filmova to degradira film, ali "progresivna klika" to nikako ne može shvatiti.

 

U odnosu na Candyman iz 91., nije loš, ali nema onu jezivu atmosferu što je imao stari (ne može novi horror s CGI nadomjestiti stare horrore s protezama i lošijom kamerom + urban decay Chicaga). 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.10.2021 8:39 (Brki1994).
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
BeLLicus kaže...
fromcelltohell kaže...

Cosmic Sin (2021)

 

Ako ste željni ishlapjelog Bruce Willisa u zahrđalom oklopu i s raščupanim obrvama, ako bi voljeli vidjeti ženu od metar i žilet kako nosi jedno 50 Kg težak Sniper u jednoj ruci...

ako baš želite izgubiti sat i pol života na neku glupost (kao što sam ja izgubio) onda preporučam ovaj nadasve šupalj i glup film sa fenomenalnom ocjenom 2,5/10 po IMDB-u.

 

Za sve ostale ovaj film ne preporučam, dakle preskok ;)

 Što te navelo gledati to uopće?

 

Kužim da je zbog opisa radnje, zvuči predobro: "Seven rogue soldiers launch a preemptive strike against a newly discovered alien civilization in the hopes of ending an interstellar war before it starts."

 

Predobra ideja za film, ali izgleda da je izvedba katastrofa

12 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Filox kaže...
Envy kaže...

Cry Macho. Zadnji film od Clinta Eastwooda - samo riječi pohvale. Nema niti humora niti tipične akcije... samo linearna drama ali vuče ka dobrom filmu.

 Ja obozavam Clint Eastwooda, ali ovo bi mi lako mogao bit najlosiji njegov film. Nakon pola sata sam ugasio i prestao gledat. Nije tako losa radnja, ali su dijalozi u par trenutaka izgledali ko neki loši b-film. Skroz me tih par trenutaka razocaralo, a film i radnja opcenizo nisu bas nesto posebno interesantni, a ni pretjerano relani. Ne ide se samo tako pokupit neko dijete u drugu drzavu, bez papira, bez roditelja...

 

Sve u svemu, ja razocaran. Morat cu ga pogledat do kraja, pa cu moc bolje ocijenit, ali po ovome do sada viđenom...

 Nemoj ga ni pogledati do kraja. Samo će razočaranje biti veće. Gori od kvazi-komedija iz 70-tih koje je snimao sa Sondra-om Locke...

15 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Brki1994 kaže...

Mediterraneo kao odličan spoj drame i lagane komedije zaokružen talijanskim štihom.

 

Apsolutna preporuka, a glazba je hipnotična 

 I ovaj film na preporuku kolege sam upravo pogledao. Da, fora film, ono misliš bit će frke, ipak je WWII kad ono zeka peka apoteka ;)

On the Internet you can be anything you want. It is strange that so many people choose to be stupid.
8 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Colors out of space

 

Kako sam pisao, razocaran filmom "escape from ghostland", odlucio sam Nicku Cageu dati jos jednu sansu...

 

Za razliku od gorespomenutog smeca, Colors out of space je sasvim solidan filmic, nije to blockbuster, niti mega hit, no za ubiti kisnu vecer odlican, tko voli taj zanr psiho horrora, nema tu previse krvi ni nekih scena, tu me jako podsjeca na The Thing (original), atmosfera, sitni detalji i tek pokoji blood&gore momenat.

 

Film radjen po prici H.P.Lovecrafta, sasvim solidno po mom misljenju preneseno na mali ekran....

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Dal se isplati ići gledati novog Bonda?

7 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Damir22 kaže...

Colors out of space

 

Kako sam pisao, razocaran filmom "escape from ghostland", odlucio sam Nicku Cageu dati jos jednu sansu...

 

Za razliku od gorespomenutog smeca, Colors out of space je sasvim solidan filmic, nije to blockbuster, niti mega hit, no za ubiti kisnu vecer odlican, tko voli taj zanr psiho horrora, nema tu previse krvi ni nekih scena, tu me jako podsjeca na The Thing (original), atmosfera, sitni detalji i tek pokoji blood&gore momenat.

 

Film radjen po prici H.P.Lovecrafta, sasvim solidno po mom misljenju preneseno na mali ekran....

 

 

 

Od istog redatelja će doći još Lovercraftove ekranizacije koliko sam uspio vidjeti,a sljedeći bi trebao biti "Dunwich Horror" (inače odlična Lovercrafotva priča sa fanstastičnim body horrom). 

I want to believe
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Brki1994 kaže...
Damir22 kaže...

Colors out of space

 

Kako sam pisao, razocaran filmom "escape from ghostland", odlucio sam Nicku Cageu dati jos jednu sansu...

 

Za razliku od gorespomenutog smeca, Colors out of space je sasvim solidan filmic, nije to blockbuster, niti mega hit, no za ubiti kisnu vecer odlican, tko voli taj zanr psiho horrora, nema tu previse krvi ni nekih scena, tu me jako podsjeca na The Thing (original), atmosfera, sitni detalji i tek pokoji blood&gore momenat.

 

Film radjen po prici H.P.Lovecrafta, sasvim solidno po mom misljenju preneseno na mali ekran....

 

 

 

Od istog redatelja će doći još Lovercraftove ekranizacije koliko sam uspio vidjeti,a sljedeći bi trebao biti "Dunwich Horror" (inače odlična Lovercrafotva priča sa fanstastičnim body horrom). 

 

jako volim Lovecraftov horor, great ones, izumrle rase, utjecaji iz svemira, i genijalno je što se na diskretan način saznaje što se zapravo događa. Bio sam počeo gledati seriju Lovecraft country, ali izgleda da oni uopće ne kuže šta je Lovecraftov horor. U prvoj epizodi se glavni likovi bore direktno protiv nekakvih čudovišta, izgledao je više kao zombi serija nego kao Lovecraft. Potpuno promašeno.

11 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Black Widow je dosao na Disney+

Dobar je film iako za nijansu "slabiji" od ostalih Marvel filmova po nekakvoj "grandioznosti"

7 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Cijeli smisao Lovercrafa je prikaz tih vanzemaljskih entiteta iliti ludilo kojim utječu na prosječno ljudsko biće.

 

Film Dagon mi npr nije loša ekranizacija Shadow over Insomouth, ali i dalje mi je nekakva želja imati pošten ekranizaciju smještenu u 20te godine prošlog stoljeća.

 

Najbolja "true to the book" ekranizacija mi je The Statement of Randolph Carter.

 

Carpenterov In Mouh of Madness također vuče inspiraciju i to vrlo vrlo dobro 

I want to believe
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice