Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.426
|
čitano: 7.524.392
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Super64 kaže...
Filox kaže...

Gledao FullHD kvalitetu.

 Nema te hd, uhd kvalitete koja može kino zamjeniti, da ne pričam o zvuku. O taj bas, o taj soundtrack.

 

 

 

 ma i meni baš sjela muzika, dobro paše na tu mističnost i mračniju atmosferu koju je film imao, baš ju poprati kako spada. A nisam gledao u kinu

 

Kolko sam čitao i knjiga je dosta teška, a film to kao prati. Zapravo nije neki mozak na pašu SF sa prepuno akcije, nego baš onako lagano otkriva radnju bez previše akcije, i dosta epskih scena same prirode tog planeta.

 

Samo mi kraj padne prerano. Taman se nešto se kao film zalaufa i eto kraj. Bit će ovo bolje kad će se gledati kao serijal i u komadu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.10.2021 23:35 (Jack Sparrow).
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Super64 kaže...

 Nema te hd, uhd kvalitete koja može kino zamjeniti, da ne pričam o zvuku. O taj bas, o taj soundtrack.

 

 kino se ne može mjeriti sa 4k televizorom, a pogotovo ne sa udobnosti kreveta, jedino što kino ima je zvuk, iako i to bi se dalo srediti da se uloži koja kuna u dobar setup

https://www.reddit.com/r/4kTV/comments/od0ejo/my_4k_tv_ruined_the_movie_theater_for_me/

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 0:46 (loky4i4).
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Venom: Let There Be Carnage
Ništa posebno, usudio bih se reči lošiji od prvog dijela. Film ima ok uvod, ali način na koji su uveli glavnog negativca mi je bio totalno bezveze, već viđeno i dosadno. Vizualno nemam šta prigovoriti, CGI je dobar, ali zvuk je preglasan (a namjerno radi toga nisam htio ići u Imax ili Extreme). Bubnjići su mi htjeli explodirati svaki puta kada se Carnage pojavio. Obavezno ostanite pogledati post-credit scenu, isplati se :)

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
15 godina
online
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Dina

 

9/10

Odličan. Ne trudi se ispoštovati nekakve norme koliko bi film trebao trajati ili da zadovolji publiku već pokušava prikazati priču iz knjige na skoro pa dokumentaran način. Kao ljubitelj tog svijeta mi se jako svidjelo kako prikazuje tu budućnost i tehnologiju i kulture jer sve to servira gledateljima zdravo za gotovo, uopće nema onih holivudskih objašnjavanja gledatelju što gleda (i hvala bogu da nema) već se vidi da se išlo iz pretpostavke da gledatelji znaju bar ugrubo priču a sada mogu gledati tu priču. Lincheva verzija, koju isto volim, pokušava dočarati priču ali na način da ju i objasni gledateljima i zbog toga se vidi da su išli u karikaturiranje likova (i inače uobičajena praksa mainstream filmova).

Odlično mi je što u filmu nema niti malo fokusirana na nepotrebne detalje tipa scene tipa nasilja iako ima dosta scena nasilja, te su sve prikazane kao nešto normalno u sceni a ne kao nešto čime se treba šokirati gledatelje. Rezultat je da film na vrlo PG13 način prikazuje brutalnost i to mi je predobro.

Jako mi se sviđa i prikaz Sardukara gdje sam iz filma stekao jasan dojam da nisu neki samo jako dobro utrenirani ljudi već da su ljudske naprave za ubijanje, fanatici kojima je jedina svrha da ubijaju po naređenju, kao mravi vojnici. Mislim da je film jako dobro prikazao tu apsolutnu odanost i kod ostalih vojnika, dobiva se dojam da svi ginu za viši cilj, za svog vladara i svoj tim. Ono ljudska hijerarhija isklesana do krajnosti što i jest temelj priče, odlično prikazano.

 

Machines of Hate kaže...

Sad kad nas ima već dosta koji su pogledali Dinu u kinu, zanima me kako ste zadovoljni kvalitetom slike? Jesam ja to nabasao na loš projektor/platno ili?

 gledah u Areni, IMAX 3D. Slika je bila prezakon čista

15 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

1944 - Estonska WWII drama o narodu koji se našao u vihoru rata. Film prikazuje borbe estonskog Waffen SS protiv estonskih jedinica Crvene armije.

Ovo je prvi estonski film koji sam pogledao, vrlo je kvalitetno napravljen, nabijen akcijom i sa dobrim efektima bez preseravanja.  Po kvaliteti je u rangu Unsere Mutter, unsere Vater (Generation War) i preporučujem ga za gledanje, posebno ljubiteljima WWII tematike. Od mene 8/10 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
9 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ges kaže...

Dina

 

9/10

Odličan. Ne trudi se ispoštovati nekakve norme koliko bi film trebao trajati ili da zadovolji publiku već pokušava prikazati priču iz knjige na skoro pa dokumentaran način. Kao ljubitelj tog svijeta mi se jako svidjelo kako prikazuje tu budućnost i tehnologiju i kulture jer sve to servira gledateljima zdravo za gotovo, uopće nema onih holivudskih objašnjavanja gledatelju što gleda (i hvala bogu da nema) već se vidi da se išlo iz pretpostavke da gledatelji znaju bar ugrubo priču a sada mogu gledati tu priču. Lincheva verzija, koju isto volim, pokušava dočarati priču ali na način da ju i objasni gledateljima i zbog toga se vidi da su išli u karikaturiranje likova (i inače uobičajena praksa mainstream filmova).

Odlično mi je što u filmu nema niti malo fokusirana na nepotrebne detalje tipa scene tipa nasilja iako ima dosta scena nasilja, te su sve prikazane kao nešto normalno u sceni a ne kao nešto čime se treba šokirati gledatelje. Rezultat je da film na vrlo PG13 način prikazuje brutalnost i to mi je predobro.

Jako mi se sviđa i prikaz Sardukara gdje sam iz filma stekao jasan dojam da nisu neki samo jako dobro utrenirani ljudi već da su ljudske naprave za ubijanje, fanatici kojima je jedina svrha da ubijaju po naređenju, kao mravi vojnici. Mislim da je film jako dobro prikazao tu apsolutnu odanost i kod ostalih vojnika, dobiva se dojam da svi ginu za viši cilj, za svog vladara i svoj tim. Ono ljudska hijerarhija isklesana do krajnosti što i jest temelj priče, odlično prikazano.

 

Machines of Hate kaže...

Sad kad nas ima već dosta koji su pogledali Dinu u kinu, zanima me kako ste zadovoljni kvalitetom slike? Jesam ja to nabasao na loš projektor/platno ili?

 gledah u Areni, IMAX 3D. Slika je bila prezakon čista

 

Sardaukari su prikazani predobro, baš da se usereš. Jedino je problem što SPOILER su Sardaukari nosili svoje uniforme u napadu, a trebali su biti odjeveni u harkonnenske uniforme. To mi je dosta bitna razlika nego u knjizi, možda i najbitnija. Velika je razlika jel Sardaukari napadaju po nalogu Cara ili prerušeni.

10 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
loky4i4 kaže... 

 kino se ne može mjeriti sa 4k televizorom, a pogotovo ne sa udobnosti kreveta, jedino što kino ima je zvuk, iako i to bi se dalo srediti da se uloži koja kuna u dobar setup

 

 Da u pravu si, sigurno nemaš doma 4k televizor dijagonale 15 - 20 metara koliko je cca u extreme 2d kinu (možda i više). Da definitivno je bolje u kinu. Slažem se.

مرګ ژوبله
14 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Vezano za Dune, u filmu je skoro ništa o navigatorima a baš su mi posebno zanimljivi pa ako može malo više informacija o njima od nekog tko je čitao knjigu. Ako sam dobro razumio to su dakle ljudi koji zbog konzumacije začina, kojeg moraju valjda non stop uzimat da mogu savijat vrijeme i prostor, uopće više nisu ljudska bića. Želio sam napisat da su prikazani bolje u drugom djelu ali vidim na google images da ima razne faze mutiranja. Izgleda da je navigator koji je prikazan u pvom djelu level 3 koliko vidim, tako da vjerovatno navigator prve razine može proći za čovjeka ako je u skafanderu?

 

Inače, pogledao sam staru verziju prije nekoliko mjeseci pa mi je ovo bilo dobro...

9 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
KIKI3ooo kaže...

Vezano za Dune, u filmu je skoro ništa o navigatorima a baš su mi posebno zanimljivi pa ako može malo više informacija o njima od nekog tko je čitao knjigu. Ako sam dobro razumio to su dakle ljudi koji zbog konzumacije začina, kojeg moraju valjda non stop uzimat da mogu savijat vrijeme i prostor, uopće više nisu ljudska bića. Želio sam napisat da su prikazani bolje u drugom djelu ali vidim na google images da ima razne faze mutiranja. Izgleda da je navigator koji je prikazan u pvom djelu level 3 koliko vidim, tako da vjerovatno navigator prve razine može proći za čovjeka ako je u skafanderu?

 

Inače, pogledao sam staru verziju prije nekoliko mjeseci pa mi je ovo bilo dobro...

 

tek u sljedećoj knjizi saznajemo više o Navigatorima, oni imaju monopol nad svemirskim putovanjima, nažalost tek sam počeo čitati tu knjigu pa ne znam više detalja, ako baš hoćeš možeš guglati, imaš dune wiki i sve ti piše. Ako slučajno misliš čitati knjige onda nemoj jer ćeš si spoilat, ali ako ne misliš onda udri na wiki

5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
KIKI3ooo kaže...

Vezano za Dune, u filmu je skoro ništa o navigatorima a baš su mi posebno zanimljivi pa ako može malo više informacija o njima od nekog tko je čitao knjigu. Ako sam dobro razumio to su dakle ljudi koji zbog konzumacije začina, kojeg moraju valjda non stop uzimat da mogu savijat vrijeme i prostor, uopće više nisu ljudska bića. Želio sam napisat da su prikazani bolje u drugom djelu ali vidim na google images da ima razne faze mutiranja. Izgleda da je navigator koji je prikazan u pvom djelu level 3 koliko vidim, tako da vjerovatno navigator prve razine može proći za čovjeka ako je u skafanderu?

 

Inače, pogledao sam staru verziju prije nekoliko mjeseci pa mi je ovo bilo dobro...

 Ne znam ja koji si ti film gledao, ali drugi dio Dune još nije napravljen, postoje stari film i novi film. U novom filmu navigatori nisu prikazani uopće, a u starom su i prikazani i objašnjeno je koliki su jaki, odnosno koliki utjecaj imaju na sve. Da, od spice melange su mutirali i mogu savijati vrijeme-prostor, traveling without moving.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Super64 kaže...
Filox kaže...

Gledao FullHD kvalitetu.

 Nema te hd, uhd kvalitete koja može kino zamjeniti, da ne pričam o zvuku. O taj bas, o taj soundtrack.

 

 

 

 Nema kina na Braču, šta ću ja sad. Zvuk imam više nego dobar, tu mi kino ne treba.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ovo je i moj zakljucak nakon jucerasnjeg gledanja u kinu i procitane knjige.

Likovi su bas plitki i uopce ne ostvaris neku povezanost sa istima da ti bude stalo do njih.

Ja bi mu max dao 6.5/10
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
16 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Social Dilemma

 

Ovo bi trebalo bit pod obavezno prikazivano u osnovnim i srednjim skolama!

Odlican dokumentarac koji prikazuje kako se ljudima manipulira preko drustvenih mreza i popularnih servisa tipa Tik-Tok, Snapchat itd...

 

8/10

 

 

 

Dune

 

Dosadan film.

Gledao sam ga nesto vise od 1h, trudio se zainteresirat no ugasio ga i obrisao sa diska.

 

5/10

 

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.10.2021 12:40 (Batista).
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Ima li nesto kao Dune i Star Wars?
Da ima takvu mističnost i radnju?
Nisam nikad prije gledao Dune ni čitao a sad mi je taj svijet toliko zanimljiv da čitam knjigu trenutno i pogledao sam ovaj novi film, stari film pa cak i seriju.
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Super64 kaže...

 Da u pravu si, sigurno nemaš doma 4k televizor dijagonale 15 - 20 metara koliko je cca u extreme 2d kinu (možda i više). Da definitivno je bolje u kinu. Slažem se.

 Pa ni ne treba mi, ne impresioniram se veličinom platna, bitniji mi je komfor, no dobro svatko sebi bira.

7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

As Good as It Gets

 

Nije baš moj žanr, ali cura i ja smo se lijepo nasmijali na film 

Topao, opušten i inspirativan, a Jack Nicholson sve diže na novu razinu. Greg Kinnear je isto odličan (uloge čovjeka kojeg prati nesreća mu odlično stoje, ala. Little Miss Sunshine).

 

Preporuka svima!

 

Najviše me je ubila scena kada Nicholson upoznaje glavne likove: "Carol, the waitress and Simon, the fag" 

I want to believe
12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Batista kaže...

The Social Dilemma

 

Ovo bi trebalo bit pod obavezno prikazivano u osnovnim i srednjim skolama!

Odlican dokumentarac koji prikazuje kako se ljudima manipulira preko drustvenih mreza i popularnih servisa tipa Tik-Tok, Snapchat itd...

 

8/10

 

 

 

Dune

 

Dosadan film.

Gledao sam ga nesto vise od 1h, trudio se zainteresirat no ugasio ga i obrisao sa diska.

 

5/10

 

 Social Dilemma je odličan, pogledaj i The Great Hack ako već nisi.

Za Dune se nadam da nisi u pravu, vidjeti ću sljedeći tjedan.

 

Gogy7 kaže...
Ima li nesto kao Dune i Star Wars?
Da ima takvu mističnost i radnju?
Nisam nikad prije gledao Dune ni čitao a sad mi je taj svijet toliko zanimljiv da čitam knjigu trenutno i pogledao sam ovaj novi film, stari film pa cak i seriju.

Evo ovo je najbolji rezultat nove Dune. Nadam se da će se što više ljudi sada zakačiti za taj fenomenalni svijet i istražiti što više, a na kraju i pročitati knjige koje su SF klasici. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Brki1994 kaže...

As Good as It Gets

 

Nije baš moj žanr, ali cura i ja smo se lijepo nasmijali na film 

Topao, opušten i inspirativan, a Jack Nicholson sve diže na novu razinu. Greg Kinnear je isto odličan (uloge čovjeka kojeg prati nesreća mu odlično stoje, ala. Little Miss Sunshine).

 

Preporuka svima!

 

Najviše me je ubila scena kada Nicholson upoznaje glavne likove: "Carol, the waitress and Simon, the fag" 

Odlična komedija, svi su mi dobri, ali Nicholson tu rastura. U tom stilu dobar je i "Something's Gotta Give" gdje Jack opet briljira.

16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...
Ima li nesto kao Dune i Star Wars?
Da ima takvu mističnost i radnju?
Nisam nikad prije gledao Dune ni čitao a sad mi je taj svijet toliko zanimljiv da čitam knjigu trenutno i pogledao sam ovaj novi film, stari film pa cak i seriju.

 Ako ciljas na SF zanr nije film ali The Expanse serija je po meni odlicna i taman dok zavrsis sve ce ti doci i zadnja sezona i po meni vrijedi pogledati. 

The Cronicles of Riddick nisu losi filmovi, ima ta odredjena doza misticnosti mada ne na ovom nivou kao Dune ili SW.

 

Od serija imas i His Dark Materials isto po knjizi napisano kao i The Witcher ima prva sezona na Netflixu, uskoro izlazi i druga i to su ti sve serije i nisu SF ali imaju tu dozu misticnosti i po meni je radnja poprilicno dobra.

 

9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

https://www.imdb.com/title/tt1160419/

 

Dune 8/10 

Meni je bio odličan gotovo u svakom pogledu, ponekad radnja ide presporo ali to tako treba. Odmah sam si naručio i prvu knjigu koja prati ovaj film i nastavak mu, jer taj svijet mi je predobar... Pa kako budem pročitao uzimat ću sljedeće nastavke, planiram pročitati svih 6 koje je napisao Frank Herbert, za sada je prva triologija cijela prevedena, a drugi dio triologije za sad 1 knjiga no prevest će se i peta i šesta.

10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
14 godina
protjeran
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Koja vijest.

14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mzopg kaže...
Brki1994 kaže...

As Good as It Gets

 

Nije baš moj žanr, ali cura i ja smo se lijepo nasmijali na film 

Topao, opušten i inspirativan, a Jack Nicholson sve diže na novu razinu. Greg Kinnear je isto odličan (uloge čovjeka kojeg prati nesreća mu odlično stoje, ala. Little Miss Sunshine).

 

Preporuka svima!

 

Najviše me je ubila scena kada Nicholson upoznaje glavne likove: "Carol, the waitress and Simon, the fag" 

Odlična komedija, svi su mi dobri, ali Nicholson tu rastura. U tom stilu dobar je i "Something's Gotta Give" gdje Jack opet briljira.

 To je vrlo duhovita drama. Nije komedija iako je ta scena urnebesna. Neki filmovi imaju duhovitije scene nego prave komedije, iako to definitivno nisu. Nije žanr od kojeg bi se očekivao tako dobar film, meni jedan od najdražih filmova.

9 godina
offline
15 godina
neaktivan
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

No Sudden Move (2021)

 

Novi Soderbergh-ov krimić. Grupa kriminalaca bivaju angažirani za naizgled jednostavan i skupo plaćen posao. Nakon što se plan izjalovi, shvate da se iza jednostavnog zadatka krije nešto puno veće.

 

Glumačka postava izvrsna. Film posjeduje sve elemente noira, od neočekivanih obrata, tjeskobne atmosfere, fatalne žene, do 'buddya' (Cheadle i Del Toro), koji si međusobno ne vjeruju, ali imaju koristi jedan od drugon. Atmosfera je smještena u Detroit u 50-e godine. Rasna i klasna netrpeljivost se prožima kroz cijeli film, ali ne djeluje previše propagando.

 

Premisa filma je zanimljiva, glumci izvrsni. Najveća mana filma je kompleksan scenarij pa radnja na trenutke djeluje konfuzno, dok se istovremeno film posvjećuje vrijeme likovima koji su manje bitni za radnju, te se tako usporava tempo filma.

 

Sve u svemu jako dobar noir triler s odličnim crnim humorom, odličnom režijom (detalji, prelazak kadrova), dobrim dijalozima, jakim likovima i zanimljivim obratima. Kod režije će nekima možda smetati jer je snimano fish eye kamerom, pa se pojavljuje distorzija slike u nekim scenama. Navodno je to trebalo pridonijeti tjeskobnoj atmosferi, ali meni niti je smetalo niti je što pridonijelo.

 

7/10

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.10.2021 10:14 (warhed).
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Dobar film. Jedino je rasplet malo nedorečen. Previše su zakomplicirali. Inače, osvježenje od filma u usporedbi sa onim što se nudi u zadnje vrijeme.
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...
Ima li nesto kao Dune i Star Wars?
Da ima takvu mističnost i radnju?
Nisam nikad prije gledao Dune ni čitao a sad mi je taj svijet toliko zanimljiv da čitam knjigu trenutno i pogledao sam ovaj novi film, stari film pa cak i seriju.

 Serija Foundation ti ima neku mističnost, a i vibra mi je kao i u Dune

12 godina
neaktivan
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
TiMi79 kaže...
Gogy7 kaže...
Ima li nesto kao Dune i Star Wars?
Da ima takvu mističnost i radnju?
Nisam nikad prije gledao Dune ni čitao a sad mi je taj svijet toliko zanimljiv da čitam knjigu trenutno i pogledao sam ovaj novi film, stari film pa cak i seriju.

 Serija Foundation ti ima neku mističnost, a i vibra mi je kao i u Dune

Još jedan SF klasik koji treba i pročitati, vrhunska trilogija genijalnog Asimova.

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Dune

Ah, valjda je bilo i vrijeme da Villenueve napravi film koji mi se neće svidjeti...osim povremenih bljeskova, ovo je jedan zamoran film.
In Dreams: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ntFAqhK5M
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Preporuka za noviji horor posto je halloween? 😉
Black Spider
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.10.2021 16:52 (crni pauk).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice