Koju seriju trenutno pratite? izdvojena tema

poruka: 16.058
|
čitano: 2.883.746
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Pogledao sinoc zadnju epizodu trece sezone Picarda.

Jedino mi je zao sto je to kraj....za mene je ovo 10/10

6 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

Meni je ovaj top. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
13 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

 

Yellowstone

 

Trebalo mi je vremena da ovo počnem gledati, na kraju sam pomislio da ću pokušati. Da budem iskren, bilo je sporo u prvih nekoliko epizoda, ali onda sam bio privučen i navučen.

Ostalo mi je još pola 5. sezone i zadovoljan sam viđenim, poslije ču nastaviti sa 1883 i 1923.

 

7/10

15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
MEGATAMA kaže...

Upravo zavrsio gledanje zadnje epizode sedme sezone Star Trek Next Generation,uistinu kultna serija i nije mi zao jedne minute koju sam potrosio na ledanke svih 7 sezona unazad par mjeseci.

Vidio sam da na Amazon Prime imaju 3 sezone Picarda pa sam to odmah nastavio gledat,za pocetak su me dvije stvari iznenadile...koliko je Patric Stewart ostario(naravno da je ali skok iz devedesetih u danasnje vrijeme  mi je donio taj efekat) te druga stvar....koliko je enormno produkcija serija napredovala.

Nadam se da cu u ovoj seriji uzivat kao sto sam uzivao u Next Generation.

 

Meni je Picard 1. i 2. sezona smeće naspram STNG. Čujem da su svi oduševljeni 3. sezonom pa moram to pogledati. Produkcija mi nikad nije bila važna u ST serijalima, puno više mi znači odlični likovi i priče. Samo pogledaj orginalni Star Trek sa Spockom i Kirkom.

Nisam pratio sve tvoje postove, ali vidim da si završio sa STNG pa pogledaj ako nisi Voyager koji je jednako dobar a Star Trek: Deep Space Nine koji je ne samo najbolji dio ST serijala već i jedna od najboljih seriji ikad.

9 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Preporuka za mini seriju (3 epizode) Des

Serija o serijskom ubojici, kome se svidio Netflixov Dahmer neka pogleda 

9 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

The Night Agent (2023)

 

Netflixova serija. Poželio se akcije, trilera i naletio na ovo. Nakon 1. epizode skužim, uhh kakvo je ovo smeće. Gluma loša, radnja opće poznata, zlikovci se ponašaju generično, znači sve već viđeno. Krenem na 2. epizodu, mislim si možda će se dogoditi nekakav neočekivani zaplet pa da krene biti zanimljivo. Nakon pola 2. epizode ništa se nije dogodilo, već nekako imam osjećaj kako bi to moglo završiti. Imam 2 opcije, ili totalno prestati gledati, ili odgledati zadnju epizodu da vidim je li moja intuicija bila točna. Budući da znam da mi se to nikada više u budućnosti neće dati gledati niti imam volje za 2. sezonu, odlučih se pogledati zadnju epizodu. I voilà ispadoše sve onako kako sam predvidio. Nevjerojatno da su toliko lame seriju napravili. Svaka čast ljudima koji su utrošili desetak sati na ovo. 

9 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

black mirror je vani!

10 godina
neaktivan
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Tko voli arnolda bit ce mu dobar FUBAR.

Luka meni je Night agent bila ok serija, reko bih opravdava 7.5 na imdbu.

7 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Boys jeste spremni 

 

Antony Star ponovno kao najbolja ekranizacija negativca na televiziji ikad

 

12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
X3M kaže...

Boys jeste spremni 

 

Antony Star ponovno kao najbolja ekranizacija negativca na televiziji ikad

 

 Bas sam zadnjih mjesec dana pogleda sve tri sezone i stvarno jedva cekam novu sezonu

14 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Treca sezona the boysa mi je bila onako. Ne znam jeli do mene ali prve 2 su bile, ono, sta je neko reka, neda ti se ništa više gledat nakon toga. Treca, ne znam. Tako da ću smanjit ocekivanja. Nadam se fokusu na homelandera, mislim, kako je dobro čovik odglumia pyzduna, to je, ono, svjetsko čudo.

 

... evo progura još tih par epizoda šta mi je ostalo i završia DS9. Tu i tamo koju epizodu na netflixu i lagano pogleda sve. Nema, najrazrađeniji ST svemir koji obuhvaća politiku, religiju, ekonomski aspekt. Ono, trekerski fan fest. Neke epizode budu genijalno interesantne. Jako zrelo i jako pametno napravljena serija. Ali nisam se baš povezao sa likovima. Gul Dukat i Quark su mi jaki.

 

 

15 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Počela nova sezona Star Trek: Strange New Worlds.

 

Ne znam što bih napisao. Okej mi je bila prva sezona, Anson Mount je dobro odglumio Pikea, Rebecca Romijn (ex STamos) mi je isto bila solidna, ostali bez pretjeranih primjedbi. Priča kak, tak, niš posebno. Veliki plus je bio što je bila većinom lišena guranja moderne propagande.

 

Počnem gledati novu epizodu. Iz nekog razloga u epizodi skoro pa uopće nema glavnog lika, spomenutog Pikea. Okej, nije veliki problem.

1. No kako se epizoda odvija, skužiš da je postava, uz iznimke Pecka (Spocka) i Olusanmokuna (doktora), ful ženska i kako su sve najbolje, najpametnije, najsposobnije. Jer zašto ne?

2. U jednoj od prvih scena, (muški) inspektori daju primjedbe na funkcioniranje broda, i u osnovi samo rade svoj posao, no djevojke instant reagiraju vrlo agresivnom i neprofesionalnom retorikom, jer zašto ne? Nije da je Starfleet u svim bitnim (i nebitnim) značajkama vojna organizacija, sa strogom hijerarhijom, jasno definiranim dužnostima i kodeksom ponašanja kršenje kojeg te može dovesti na tanak led. No usprkos tome, i bez ikakvih reperkusija, gospodične bez problema iskazuju bezbrazno ponašanje, posesivno u odnosu na svoje radne stanice, kao da su u najmanju ruku privatno vlasništvo. No pretpostavljam da je danas u redu prikazivati takvo ponašanje kao prihvatljivo, dok god su muškarci ti koji se stavljaju u red.  Jer, zašto ne?

3. Naravno, jedina osoba koja skuži plan da se otme brod je...žena. Zašto ne, pitam ja?

4. Na planetu liječnici pomažu maloj djevojčici, kojoj su roditelji bolesni. Naravno, oba roditelja su žene. Jer, zašto ne?

5. U jednoj sceni se mora izvršiti hitna teleportacija, i naravno, epizoda nije potpuna bez transgendera koji maestralno odradi tu teleportaciju. Zašto ne čekirati i tu kućicu?

6. Nakon teleportacije Spock cmizdri, jer je mislio da je roknuo svoju ljubljenu. I da, to je u skladu s tim da je morao podivljati krajem prošle sezone, pa sad teže kontrolira osjećaje, no realno, sama činjenica da je sad on mali osjećajko se mogla izbjeći. No s obzirom na to da je potpuno u skladu s današnjom paradigmom da muškarci moraju pokazivati svoje osjećaje, a već smo utvrdili da se serije snimaju tako da apolutno pogoduju onom što se danas propagira kao prikladno ponašanje, opet pitam, zašto ne?

 

Sve gore navedeno je agenda koja se gura u modernom društvu na Zemlji početkom 21. stoljeća, no ja vas pitam, pa zašto to ne bi ubrizgali u svaki show koji se danas producira, pa makar se događao u dalekoj budućnosti? Možemo se teleportirati, živimo u savezu sa stotinama vanzemaljskih vrsta, siromaštvo i ogromna količina problema koji su stoljećima morili Zemlju su eliminirani, meritokracija bi trebala biti norma, no hej, zašto ipak ne bi, kao jedan od osnovnih elemenata serije, u istu gurali problematiku današnjeg društva? Zašto stremiti prikazivanju skoro pa utopijskog društva, kad ga možeš prožeti propagandom današnjice?

 

Šalu na stranu, sam sam si kriv, jer sam odlučio pogledati sedam sezona TNG-a, DS9 i Voyager, pa mi je nažalost u svježem sjećanju npr. ribanje Worfa od strane Date, jer je Worf bio bezobrazan na mostu. Ili kad je doktorica Brahms komentirala "nedostatke" u motorima Enterprisea, na što je La Forge reagirao, naravno, no s poštovanjem i pazeći da ne prekorači restrikcije svog položaja (glavni inženjer na brodu, i commander, odmah ispod kapetana). I sve one situacije u kojima je Picard odlučio biti pravedan, no strog, no eto, nije cmizdrio. Ili Janeway, koja je jak ženski lik, no ne zato što je ponižavala i tretirala kao smeće svoje (muške) kolege, nego zato što je bila sposobna, pravedna, profesionalna, hrabra, plemenita i sve ono što čini kvalitetnu osobu i časnika (iako nije bila savršena, kao ni Picard, ni Sisko). I kad su odlučili Reg Barclaya integrirati u posadu na Enterpriseu, iako je bio društveno neprilagođen i problematičan, što je rezultiralo produktivnim članom tima osobom koja je u nekoliko navrata odradila jako bitne stvari, dok se s druge strane u ST Discovery (Short Trek) kapetanica na bezobrazan i neprofesionalan način pokušala riješiti lika koji je, po njenim riječima "idiot". Jer takvo ponašanje je apsolutno u skladu s onim što je pramjera u tadašnjem društvu (hint: nije, no je u današnjem, jer treba sjebati patrijarhat).

 

Jel problem samo što guraju sranja koja guraju? Ne. Problem je to što se kvaliteta likova, dijaloga i općenito serije neminovno srozava, obrnuto proporcionalno s količinom uguranih sranja, brojem počekiranih kućica, što intenzivnijem inzistiranju na "poruci".

 

 

Epizoda je kakva, takva, no ako se nastavi u ovom tonu, završiti će kao Discovery, a taj film ne bu gledali.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2023 1:01 (glas_razuma).
15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

E da, zaboravio sam ono zbog čeg sam i odlučio napisati komentar.

 

Dakle, u jednoj sceni helmsman, pardon, helmswoman (kormilarka?) pita Spocka postoji li neka fraza kojom bi dao zapovijed za skok u warp, jer postoji kod svakog drugog. I nije bitno što je on rekao, no ženska kaže "No presh." Radi se o specifičnom izrazu za SAD (https://www.urbandictionary.com/ define.php?term=no%20presh), i to jednom koje koriste mlađi milenijalci i Gen Z ekipa. Opet, nisam u niti jednoj sceni ST TNG-a, u svih sedam sezona, čuo niti jedan takav specifičan izraz koji je korišten krajem 80-ih i početkom 90-ih u SAD-u u to vrijeme. Naravno, pisci SNW-a (spomenuti milenijalci i Gen Z ekipa) ubacuju ovakav sleng, jer su lijeni, nemaštoviti, nedosljedni i moraju biti kul. "Let`s be relatable." Let`s not.

 

Uglavnom, kad sam čuo taj "No presh"., doslovno mi je u trenu nestala svaka uživljenost u scenu, uši malo prokrvarile, jednostavno točka na i osrednje napisanih dijaloga i zaboravne epizode.

 

I sad će netko reći "ma, boli me briga, to je nebitno, pa mogli su taj izraz koristiti i onda, bla, bla, bla". U redu, nek je vama nebitno. Meni je taj "no presh" simboličan, jer predstavlja sve loše u Holivudu ovih dana, i nešto što jednu legendarnu franšizu poput Star Treka (i sve druge, no danas je ST u pitanju) pretvara u neprobavljivo smeće. Ovakva sranja + retkoni = uništavanje dragih uspomena iz mladosti i djetinjstva. A nikom to ne bi trebalo biti okej i svejedno događa li se. Eto. Rant over.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2023 12:09 (glas_razuma).
14 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Uvik se sitim jedne epizode TNG koja je lišena bilo kakvih privatnih razgovora. Svaki član posade imam svoju funkciju koju obavlja, komunikacija je svedena na formalnost, kako i treba bit u takvom okruženju koje zahtjeva disciplinu i hijerarhiju. Tako su na jednostavan i pametan način pokazali kako bi izgledao jedan običan dan na zvjezdanom brodu. I nakon toga je gušt gledat kako se stvaraju odnosi među posadom. U ovim modernim star trekovima, kad vidim kako se zastavnik obraća časniku i način razgovora općenito...

14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

Pa barem je star trek uvijek bio progresivan i ispred vremena s ubacivanjem propagande u seriju, još od TOS-a

 

nemoj bit snowflake

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
7 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
prorok kaže...

Pa barem je star trek uvijek bio progresivan i ispred vremena s ubacivanjem propagande u seriju, još od TOS-a

 

nemoj bit snowflake

Istina, ali to su radili tako da si znao tocno na sto skrecu pozornost i bilo je napravljeno sa inteligencijom i argumentima i za jednu i za drugu stranu.

 

recimo epizoda kada se sudi Dati da li je ga se moze smatrati osobom ili je vlasnistvo Star Fleeta, pa onda ona epizoda s Rikerom i onim transgender alienima, pa na samim pocecima matrijarh drustvo itd itd, koliko je to dobro napravljeno cudo jedno

 

ovo danas je apsolutno zlostavljanje gledatelja, nebulozama koje iskljucivo se prezentira kao jedine ispravne, i ne daje se prostora suprotnim misljenjima, a kamoli samim cinjenicama

 

nisam snowflake, niti me generalno smetaju bilo kakve razlicitosti u bilo kojem smislu, smeta me nacin uvodenja u "normalu" tih i takvih stvari, smeta me njihovo konstantno forsiranje 24/7 i negiranje cinjenica i na kraju me smeta sto zbog toga dobivamo lose serije i filmove, koji imaju podlogu da budu remek djela, kao Voyager, Lord of the Rings i slicne katastrofe koje su unistene zbog tih kretena 

 

Gene je bio ispred svoga vremena i furao tu neku utopijsku filozofiju o skoro savrsenom drustvu i ono cemu bi trebali teziti, kao minijaturni dio puno vece slike kozmosa.

 

Generacijama koje su odrasle na TNG-u je sigurno tesko gledati sto danas rade o toga svijeta 

 

 

15 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Meni samo nije jasno po kojoj logici Strange New Worlds ima više ocjene od Voyagera, Enterprisea i DS9?!

Čak i bez ikakve Woke propagande serija je meh, ništa posebno zanimljiva sa nebitnim likovima. Recimo bolja je od Discoverya i to je sve.

Očito danas ljudi imaju niske kriterije kad mogu dati tako visoke ocjene za ovo.

15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
prorok kaže...

Pa barem je star trek uvijek bio progresivan i ispred vremena s ubacivanjem propagande u seriju, još od TOS-a

 

nemoj bit snowflake

Jedno je biti progresivan, drugo je biti "progresivan". Je, šilali su (jedna svjetska vlada, abolicija monetarnog sustava itd.), no imati viziju o tome kakva bi Zemlja jednog dana mogla biti (koliko god da je bila nedosljedna), obrađivati teme na kvalitetan način sagledavanjem više različitih gledišta, poticati na razmišljanje, onako kako je to ST radio u prošlosti, je nešto potpuno različito od pokušavanja nametanja svojih dnevnopolitičkih pogleda na tako agresivan, lijen, i diskriminatoran način te zapravo suzbijati rasprave adresiranjem svih onih koji imaju različito gledište -istima i - fobima. Obračuni redatelja i glumaca s ljudima koji ne cijene poruku koju filmovima i serijama pokušavaju progurati je stvar svakodnevnice. Politike je uvijek bilo, no kako nešto guraš, i s kojim ciljem, to je kritično.

 

Lijeno je i tvoje pokušavanje diskvalifikacije komentara označivanjem mene "snowflakeom". Nije da je ovo prva mala pizdarijica koja se ikad dogodila, pa da je netko izgubio živce, uvrijedio se, i poziva na bojkot. Na kraju krajeva, ja komentiram seriju (i to argumentirano, ukazivanjem na razlike između stari(ji)h serija i novih, i zašto je to loše), što je poanta teme, ti komentiraš to što imam potrebu komentirati. Nemoj ti biti snowflake. Kako bi rekao Maminjo, rasturi me argumentima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.6.2023 14:51 (glas_razuma).
8 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

The Walking Dead: Dead City

 

Jos jedan spin off, ili kako se to vec danas moderno naziva popularnih hodajucih mrtvaca.

 

I dok je jedan drugi, pod nazivom Fear the walking dead, po meni, bio relativno ok (naglasak na bio, u pocetku), jer su uveli novu pricu, nove likove, i onda im kasnije priduzili neke stare i poznate gledateljima TWD-a, ovdje su u startu odlucili zapoceti s starim likovima, starim odnosima, samo su ih smjestili na novu lokaciju.

 

Sto je nekome, kao meni, koji je u osnovi odustao od TWD-a puno prije nego su ovi likovi bili aktualni, veliki fail. I sama pocetna epizoda ustvari nije nista posebno, dosadnjikava, bez glave i repa, bez meni shvatljivog koncepta. Mozda dobrom poznavatelju ovo bude odlicno, sve jasno i smisleno, meni eto nije, sam sam si kriv sto nisam odgledao sve epizode TWD-a. Mozda jednom.

 

Da, glavni bad guy je lik kodnog naziva "Hrvat", individua vjerovatno poznata od prije poznavateljima tematike.....

 

Dat cu joj sansu, mozda se popravi i produbi za nas koji ne poznamo bas TWD.......

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
To je nešto novo? Nije ono mrtvorođenće s tinejđerima?
15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Gajotres kaže...
To je nešto novo? Nije ono mrtvorođenće s tinejđerima?

 To je nastavak serijala sa Maggie i Neganom. Meni su oni bili jedni od boljih likova tako da ću ovo pogledati.

15 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Nova epizoda Star Trek - Strange New Worlds.

 

Uni se sudi jer je lagala na prijavnici za Zvjezdanu flotu, tj. prešutila je da je Ilirijanka, humanoidna vrsta koja je genetičko modificiranje pretvorila u religiju ("We performed our rituals only in secret."). Naime, nakon Eugeničkih ratova na Zemlji, najmanje 30 milijuna mrtvih i ljudske rase na korak do pretvaranja u robove, na Zemlji je zabranjeno genetsko modificiranje, a posebno da genetski modificirane osobe služe u Zvjezdanoj floti.

 

Kao potencijalna spasiteljica na scenu stupa Neera, i sama Ilirijanka, snažna crna žena (naravno) i odvjetnica za ljudska prava, nešto što postoji samo u SAD-u. Dotična očigledno kršenje pravila Federacije i Zvjezdane flote brani genijalnim pravničkim taktikama poput "to nije pravedno", "svi krše pravila, zašto ona ne smije" te tvrdi da se radi o diskriminaciji poput nekada rodne i rasne. Naime, zašto ne gurati modernu propagandu? U jednom trenutku kaže "ako se Uni sudi jer je Ilirijanka...", što je potpuna glupost, jer joj se ne sudi zato, nego jer je lagala u prijavi. Biti Ilirijanac nije nezakonito, lagati o tome je.

 

Svaki, pa i najbanalniji razgovor se pokušava prikazati kao najveća mudrost ikad izrečena, stalno se pušta neka glazba dok pričaju da se stvori dojam neke uzvišenosti. Samo je snažna crna žena pametna i sposobna (iako zapravo ispada prepotentna i iritantna), svi oko nje su glupi i potkapacitirani. Na tragu Picarda, u kojem se Federacija počela prikazivati kao bešćutna i arogantna, tako se i ovdje Zvjezdana flota prikazuje kao zadrta, osvetoljubiva i sklona manipuliranju. I ovdje se vidi ograničenost scenarista, koji inspiraciju crpe isključivo iz američkog pravnog sustava, iako većinu vremena pravo nema nikakve veze s onim što se događa u procesu. Glavni tužitelj koristi inače pametnu i sposobnu tužiteljicu kao svoju lutku, i to se prikazuje na jedan lijen i preočit način. 

 

Nitko Ilirijance nije gurao u Federaciju, sami su htjeli ući. Federacija je od samog starta rekla da su dobrodošli samo oni koji nisu genetski modificirani, iz svojih vrlo dobrih razloga. No neki Ilirijanci su htjeli i ovce i novce, pa su sakrili da imaju genetske modifikacije i uživali u prednostima koje je pružala Federacija. No nekako se u epizodi Federacija prikazala kao fašistička tvorevina koja je hapsila djecu i roditelje u sred noći (noseći crne košulje). A oni koji su svjesno lagali i obmanjivali su prikazani kao moralno nadmoćne žrtve. Pljuc. Plus, guranje transhumanizma kao religije. Dupli pljuc.

 

Kad se samo sjetim procesa tijekom kojeg se raspravljalo je li Data vlasništvo Zvjezdane flote ili ne. Retorika potpuno drugačija, argumentacija, činjenice, rezoniranje, fokusiranje na racionalno. Bez pretjerane dramatike. Ovo? Same emocije. Imala je jadno djetinjstvo, no baš je htjela biti časnik Zvjezdane flote, zato je njeno laganje i obmana okej. Racionaliziranje i relativiziranje bilo čega, bilo kada. Ispričaj srceparateljnu priču, jer tko šljivi činjenice i pravila. Konačan obrat? Tako holivudski glupo i naivno, doslovno te prave budalom. Kako loše. No hej, "just be kind" generaciji je valjda sve to okej, ionako im je glava u oblacima.

9 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Topla preporuka za HBO mini seriju Love & Death. Odlicna Elizabeth Olsen u glavnoj ulozi . Prve 3 epizode nešto sporije ali sve u svemu jako dobra serija

 

15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

Nisam pogledao, no pogledao sam seriju Candy iz 2022. godine, u kojoj glumi Jessica Biel, a koja obrađuje isti događaj. Zanimljiv uvid u to kakvi ljudi mogu biti.

15 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Pogledao sam 1. sezonu serije From. https://www.imdb.com/title/tt9813792/

Horor-drama, nešto u stili Losta i Black Mirrora, ne toliko kvalitetno ali ipak zanimljivo, pogotovo za one koji vole ovakav tip serije.

Uglavnom, radnja se vrti oko jednog mjesta u koje kad uđeš, više nema povratka van. Unutra već žive neki ljudi a povremeno dođu i novi. 

Fora je u tome da se noću pojavljuju ljudi-čudovišta koji sve ubijaju ako niste u kući sa zatvorenim prozorima i amajlijom na vratima da vas štiti.

12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
To sa SNW nije niš čudno, nažalost. Općenito su holivudski scenaristi postali ili prelijeni ili jednostavno nesposobni napisat dobar scenarij.

Ista stvar - Rings of Power, otvaranje serije - Galdriel prikazana kao bitchy likuša, vojskovođa vilenjaka koji su u knjigama prikazani kao vrsni vojnici i taktičari, idu protiv trola, trol ih sve zgužva ko škanicle, vilenjaci ispadaju veći primitivci od trola, osim Galadriel koja jednim potezom mača rješi zvijer, uz obavezan pogled "ja sam faca".

U trilogiji Galadriel prikazana moćna dama koja je nadvladala sama sebe (odlična metafora za život općenito) prije nego je nadvladala zlo. Graciozna, staložena, a opet strašna u tih par scena kaj je imala u fipmovima, ostavila više dojma nego cijela sezona ove moderne Galadriel.

Ne kenjaju ljudi po seriji jer je nova, nego jer scenaristi guraju svakakve ideologije koje su trenutno pomodne i to još na ekstra lijeni brain dead način.
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.6.2023 12:04 (Apachy).
9 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
glas_razuma kaže...

Nisam pogledao, no pogledao sam seriju Candy iz 2022. godine, u kojoj glumi Jessica Biel, a koja obrađuje isti događaj. Zanimljiv uvid u to kakvi ljudi mogu biti.

 Isplati li se gledat? Dopada mi se tema a vidim da nije neka ocjena bas na IMDB

8 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Black Mirror season 6

 

Ili bolje receno, 5 epizoda nicega.

 

Naravno, nije BM bio neka senzacija, niti remek djelo kakvo se vidja jednom u zivotu, no, ovdje su, ionako nisku stepenicu spustili jos nize, gotovo do razine....tesko je reci cega.

 

5 predugackih i prerazvucenih epizoda, koje niti su zanimljive, niti su napete, niti su strasne, iako horror element i nije presudan (bio).

 

Jednostavno su glupe i osrednje. Tek eventualno prva jos donekle drzi ono sto je BM nekada bio, no, losa gluma, likovi, i nevjerovatna razvucenost, otezanje i odugovlacenje je smjestaju u kategoriju "jedva gledljivo".

 

Cak ni S. Hayek, vec pomalo usahla i uvenula, koja u epizodi glumi karikiranu varijantu same sebe, ni najmanje ne podize dojam.

 

Ostale epizode su...... bez ikakvog potencijala, predvidljive, kad prezivis razvucenih pola sata uvoda, do tada ti je sve jasno, kuda ide, sto ce se desiti, kako ce zavrsiti. A svaka zavrsi besmisleno, cak mozda najbitniji element ovakvih serija - promisljanje o odgledanom, razmisljanje, sto ako.... e to je ovdje u potpunosti izostalo, jednostavno nemas o cemu razmisljati.

 

Jednostavno ti bude drago da je zavrsilo.

 

Da je sve ovo odradjeno u formatu 5 kratkih, 15-20 minuta prica, u jednoj epizodi, bilo bi to daleko podnosljivije, ovako, cca 1 vremena po epizodi.,..... uzasno.

 

 

Kratak samo osvrt i na FROM S02.... neznam kuda idu, sto su zamislili, no, ukoliko ovo jako brzo ne pocmu umatati u nesto smislenije, otkrivati barem nesto.,..... vec se lagano gubi poanta, jer se sve pretvorilo u to da cekas slijedecu epizodu da vidis koji lik je dobio svojih 5 minuta da drami ovaj tjedan, uz konstantno uvodjenje nekih novih pravila, neznam, nadam se da imaju nesto konkretno na umu, jer ovako djeluje da doslovce izmisljaju stvari u hodu......

 

Slicno vrijedi i za SILO.....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Damir22 kaže...

Black Mirror season 6

 

Ili bolje receno, 5 epizoda nicega.

 

Naravno, nije BM bio neka senzacija, niti remek djelo kakvo se vidja jednom u zivotu, no, ovdje su, ionako nisku stepenicu spustili jos nize, gotovo do razine....tesko je reci cega.

 

5 predugackih i prerazvucenih epizoda, koje niti su zanimljive, niti su napete, niti su strasne, iako horror element i nije presudan (bio).

 

Jednostavno su glupe i osrednje. Tek eventualno prva jos donekle drzi ono sto je BM nekada bio, no, losa gluma, likovi, i nevjerovatna razvucenost, otezanje i odugovlacenje je smjestaju u kategoriju "jedva gledljivo".

 

Cak ni S. Hayek, vec pomalo usahla i uvenula, koja u epizodi glumi karikiranu varijantu same sebe, ni najmanje ne podize dojam.

 

Ostale epizode su...... bez ikakvog potencijala, predvidljive, kad prezivis razvucenih pola sata uvoda, do tada ti je sve jasno, kuda ide, sto ce se desiti, kako ce zavrsiti. A svaka zavrsi besmisleno, cak mozda najbitniji element ovakvih serija - promisljanje o odgledanom, razmisljanje, sto ako.... e to je ovdje u potpunosti izostalo, jednostavno nemas o cemu razmisljati.

 

Jednostavno ti bude drago da je zavrsilo.

 

Da je sve ovo odradjeno u formatu 5 kratkih, 15-20 minuta prica, u jednoj epizodi, bilo bi to daleko podnosljivije, ovako, cca 1 vremena po epizodi.,..... uzasno.

 

 

Kratak samo osvrt i na FROM S02.... neznam kuda idu, sto su zamislili, no, ukoliko ovo jako brzo ne pocmu umatati u nesto smislenije, otkrivati barem nesto.,..... vec se lagano gubi poanta, jer se sve pretvorilo u to da cekas slijedecu epizodu da vidis koji lik je dobio svojih 5 minuta da drami ovaj tjedan, uz konstantno uvodjenje nekih novih pravila, neznam, nadam se da imaju nesto konkretno na umu, jer ovako djeluje da doslovce izmisljaju stvari u hodu......

 

Slicno vrijedi i za SILO.....

Čuo sam da je BM žešća tragedija. From S02 je žešća tagedija. Meni je Silo čak OK. Nisam mogao dočekati sve epizode pa sam išao čitat knjige. Bolje mi je složena serija, odnosno timeline je bolje napravljen IMHO.

 

Dovršio sam Ted Lassa, ne znam možda zato što nema sličnih serija,  jednostavno, feel good čak i wooke sranja su tako kvalitetno umotana 10/10. Stvarno se nadam spin offu. Inače u seriji u razvodu žena dobije nogometni klub koji želi uništiti iz pakosti mužu i dovodi trenera američkog fudbala koji ne zna ništa o nogometu da vodi klub. 

8 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Ma ok je From, samo malo previse razvlace, realno po ovom receptu mogu imati 100 epizoda a da nista konkretno ne otkriju, cak vise ni ti medjuljudski odnosi ne mogu nositi seriju iz epizode u epizodu, imam neku blijedu ideju u kojem pravcu to sve ide, no, stvarno nebih volio gledati jos 20 epizoda prije nego sto se nesto konkretno pocme desavati.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice