Koju seriju trenutno pratite? izdvojena tema

poruka: 16.076
|
čitano: 2.889.621
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Hexfire kaže...
Odlična je i zadnja. A i ovaj spinoff je navodno super jer je više manje ista stvar.

 Bosh Legacy nisam gledao.  Ove ostale jesam.....

8 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
A rekao sam to prije da ce nastaviti analno zlostavljati dextera sa onim isprdkom od sina njegovoga.....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
2 godine
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Damir22 kaže...
A rekao sam to prije da ce nastaviti analno zlostavljati dextera sa onim isprdkom od sina njegovoga.....

 Ako je Dekter to naučio raditi u seriji SIX FEET UNDER iz 2001 god. , nije mu problem nastaviti u 2023 godini.. 

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
9 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Netflixova, Neumat, odlicnaa, ali vec u 12. min uvode gejeve u pricu, totalno nebitno, ali moraju ga pristaviti, no, nisam odustao, nema sexa scena too much pa moze zeludac svariti nekako 

12 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

TLOU 5 Epizoda Endure and survive je po mome sudu,dosada najbolja!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.2.2023 12:12 (Milka30).
9 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Milka30 kaže...

TLOU 5 Epizoda Endure and survive je po mome sudu,dosada najbolja!

 

jako dobra epizoda, točno tako je trebala biti epizoda sa billom i frankom, 15-20 minuta pozadinska priča o tim likovima, a ostatak epizode u "sadašnjem" vremenu, odnosno sa joelom i ellie. 

13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Mislim da su taj dio sa Frankom i Samom odradili još bolje nego sama igra. Strašno emotivna epizoda.
Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Milka30 kaže...

TLOU 5 Epizoda Endure and survive je po mome sudu,dosada najbolja!

 Odličan omjer backstorya, napetosti i klanja.

13 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

An Idiot Abroad

https://www.imdb.com/title/tt1702042/

 

Ponovo gledam nakon 6-7g. i davim se od smijeha, ako niste gledali ovaj izvanredni dokumentarac od srca preporučujem. 8/10

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.2.2023 6:11 (HOME123456).
15 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Jučer je izašla prva epizoda "Star Trek: Picard" treće sezone. Nakon osrednje prve sezone, i druge sezone koja je imala puno potencijala, no na kraju je ispala bezvezna (imao si u sezoni putovanje kroz vrijeme, Q-a i Borgove, no fokusirao si se na guranje propagande kroz kritiziranje američke imigracijske politike i glorificiranje homoseksualnih odnosa, pa si napravio sranje), showrunner je postao Terry Matalas koji navodno zagovara povratak Star Trek korijenima.

 

Nekoliko recenzenata koji su u prošlosti jako kritizirali smjer u kojem je Star Trek u zadnjih par godina (Strange New Worlds je granični slučaj), jako hvale novu sezonu Picarda (showrunner im je poslao sve epizode). Jedna od recenzija (spoiler free), nakon prvih šest epizoda:

.

 

Pogledao sam prvu epizodu, i bio sam zadovoljan (osmica). Neću se zaletati, no mislim da bih mogao uživati u ovoj sezoni (što nije bio slučaj s prve dvije epizode Picarda i Discovery-em općenito). Za ljubitelje Star Treka (no i one koji to nisu), preporučujem.

 

 

8 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Nisam izdrzao....

Iako sam rekao da necu gledati tlou dok ne budu sve epizode vani, jednostavno je postalo nemoguce izbjegavati temu, gdje god se okrenes - neko prica o njoj.

Proslave, sastanci, sahrane, bar micve, slucajni prolaznici - uvijek se nadje neko tko bas mora nesto reci o seriji.

Yebesga, ajde...

"Tek" sam odgledao 3 epizode, igru sam davno presao, nisam neki fanatik koji je prekopao svaki cosak, procitao svako slovo i analizirao svaku sekundu igre, pa dozvoljavam da puno toga fulam.

A bas taj osjecaj da nesto propustam je prisutan svake sekunde gledanja.

Seriju uglavnom hvale zbog glume, glumaca, vjernosti igri i slicno. No ja jako malo igre uspijevam pronaci u seriji.

Settings je odlican, svijet koliko sam vidio odlicno odradjen, zvuk, slika... Nema zamjerke, na momente uspjeva triggerati pokoji flashback na igru i to je fenomenalno.

Prica? Hmm. Star sam ja vec, no ipak se sjecam neke druge price i nekih drugih scena iz same igre. Naravno jasno mi je da je serija daleko manje inverzivna nego igra, neke stvari su izmjenjene radi dramskog dojma, scena i slicno....no recimo pocetak ima tek pokoju dodirnu tocku s pocetkom igre. Da, glavna ideja je prisutna, ali.....

Mala koja glumi Ellie je totalni promasaj. Cak cu progutati sto ni najmanje ne lici, ali ona njena "posebna potreba" faca, buljenje ociju, otvorena usta kao da ce je opaliti mozdani (a skoro u svakoj sceni izvleda tocno tako).... Preglumljavanje, psovanje, neko badass isfuravanje, vitlanje nozicem.,. Jbg, ja se takve ellie ne sjecam iz igre.

Neznam kriterij ali mislim da je njeno izjasnjavanje kao nebinarne glavni razlog zasto ona bas glumi. Lose. Doduse svi se dive njenoj glumi, no eto.....

Kemija ne postoji, zemska iz Fringea je jos jedan fail, uopce joj ne lezi uloga, otegne na nacin koji nema veze s igrom.... Pa se vracam na onaj osjecaj propustanja, mozda se samo pogresno sjecam.

Nije losa serija, naprotiv, kad covjek prestane traziti igru u seriji, i pocme traziti seriju u igri, onda se kockice djelomicno posloze.

Famozna epizoda 3, analni jarani, nema veze s igrom, no pojasnjava neke stvari, ustvari cak mi je trenutno vise stalo do ta dva lika i njihove price nego do ellie.

Bemtisve, cim se pojavila, cekao sam da je netko upuca, da to nije nasa ellie... Mislim da bi "ovo" bilo bolje u ulozi kceri, a da bi ellie daleko bolje odglumila ona mala koja glumi kcer. Vise je zivota unjela u tu bezveze sporednu ulogu, nego sto ovo unosi u najbitniji lik..






Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Damir22 kaže...
 Preglumljavanje, psovanje, neko badass isfuravanje, vitlanje nozicem.,. Jbg, ja se takve ellie ne sjecam iz igre.

 Koju si ti to igru igrao majke ti? Ellie je upravo takva u prvoj igri.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
8 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Ne kazem da nije, kazem da se ne sjecam takve ellie.

Niti lici na nju.

Ne sjecam se da je psovala stalno, ne sjecam se da je glumila neku opasnu.... Nesto opasno u ovom slucaju. Ne sjecam se skakavca. No, nije meni sjecanje kao nekad....

Jedino su prenjeli foru s plivanjem, no opet, da mala (mali,malo) nebi ispala totalna placipicka, ipak se ne boji uci u vodu, dok u igri.....jelte....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
13 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Damir22 kaže...
Ne kazem da nije, kazem da se ne sjecam takve ellie.

Niti lici na nju.

Ne sjecam se da je psovala stalno, ne sjecam se da je glumila neku opasnu.... Nesto opasno u ovom slucaju. Ne sjecam se skakavca. No, nije meni sjecanje kao nekad....

Jedino su prenjeli foru s plivanjem, no opet, da mala (mali,malo) nebi ispala totalna placipicka, ipak se ne boji uci u vodu, dok u igri.....jelte....

 Dobro ste uočili da nešto ne štima.....

 

 

Ovdje je objašnjeno dobro:   

 

            !Spojleri!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.2.2023 18:53 (lmutak).
13 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?

 cini se da tu ima spoilera. barem nama koji nismo odigrali igricu.

 

pa pripazite kad gledate 

ja sam ugasio nakon par sekundi kad sam vidio nesto sto nisam znao do sad

9 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Je li patka /fora ili 6. epizodu TLOU rezirala je Bosanka Jasmila Zbanic ?

15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
dadotb kaže...

Je li patka /fora ili 6. epizodu TLOU rezirala je Bosanka Jasmila Zbanic ?

 Nije patka, Zbanic je režirala 6tu epizodu. Mislim da skoro svaku epizodu režira netko drugi, ima ih najmanje 5-6 režisera koji su radili na prvoj sezoni.

14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
JackIsBack kaže...
dadotb kaže...

Je li patka /fora ili 6. epizodu TLOU rezirala je Bosanka Jasmila Zbanic ?

 Nije patka, Zbanic je režirala 6tu epizodu. Mislim da skoro svaku epizodu režira netko drugi, ima ih najmanje 5-6 režisera koji su radili na prvoj sezoni.

 ne kužim koja je fora s tim šaltanjem režisera, daj najboljeg i nek napravi sve

15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Damir22 kaže...
Neznam kriterij ali mislim da je njeno izjasnjavanje kao nebinarne glavni razlog zasto ona bas glumi. Lose. Doduse svi se dive njenoj glumi, no eto.....

Nisi jedini koji misli da nije rasturila.

 

Damir22 kaže...
Famozna epizoda 3, analni jarani, nema veze s igrom, no pojasnjava neke stvari, ustvari cak mi je trenutno vise stalo do ta dva lika i njihove price nego do ellie.

To i je bila poanta te epizode.

 

No šteta što nisi pogledao zadnje dvije, po meni vrlo dobre epizode (posebno peta). I ne, nije za 9.6 (trenutna ocjena na IMDB-u), no vrlo je dobra.

11 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

nikad me nisu zanimale serije zato kaj sam uvijek mislio da je to nes dosadno i babsko ko ona smeca kaj nam serviraju na televiziji

 

prva serija koju sam pogledo je bila squid game jer su he hypali po citavom netu

 

poslije toga sam pogledao hellbound jer se o njoj krenulo pricat kao o "novom cudu koje stece popularnost brzo kao i squid game"

 

onda sam pogledao game of thrones jer uvijek svi pricaju o toj seriji i bacaju neke reference na nju

 

pa house of the dragon

 

pa wednesday 

 

pa chernobyl

 

pa last of us

 

i evo veceras sam pogledao zadnju epizodu the walking dead 

 

sve serije koje sam do sada pogledo bi preporucio i svima bi dao ocjenu minimalno 9/10, iako moram priznat da me ove poput GoT, HotD i the walking dead dosta umore. nekako su mi kao "muska" verzija spanjolskih sapunica. ostale su vise kao film sa dubljim pricama od ogovaranja i spletkaranja po razlicitim krugovima

 

 

 

neznam sad kaj da gledam dalje. super mi je kaj su Got i the walking dead imale tako puno sezona i epizoda. kad krenes gledat to sve za redom bas te uvuce u pricu i citav svijet. za razliku od npr last of us ili hotd koji su imali samo par epizoda kad sam krenuo gledat. kad je tako malo epizoda ostavi me na cliff hangeru i dok stigne sljedeca vec zaboravim detalje iz prijasnjih i jednostavno nije to to

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2023 2:29 (b00).
2 godine
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
loky4i4 kaže...
ne kužim koja je fora s tim šaltanjem režisera, daj najboljeg i nek napravi sve

Zato jer nisu bitni, kao što su scenaristi i producenti, i to baš u filmskim serijama, dočim su u dugometražnim filmovima redatelji jako bitni, kao i scenaristi i producenti.

 

Odgovorio bih čovjeku b00  koji je napisao kako nije gledao baš puno serije.

 

Serije su zadnjih 15 godina preuzele krunu od filmskih uradaka,i zato imamo sve manje kvalitetnih dugometražnih filmova..

Ne znam, mislim da godišnje naletim na jedan ili dva filma koji su 8/10, ostatak je 6/10, dočim sam nekada pogledao po desetak filmova odličnih filmova godišnje, i desetak vrlo dobrih, danas je nažalost tako, ali ima puno odličnih serija.

合氣道 Konačni cilj svih živih bića je neprestana potraga za srećom. Znanstveno dokazano.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2023 7:28 (Zaporožac).
14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
b00 kaže...

 

 

 

 

 

 

neznam sad kaj da gledam dalje. super mi je kaj su Got i the walking dead imale tako puno sezona i epizoda. kad krenes gledat to sve za redom bas te uvuce u pricu i citav svijet. za razliku od npr last of us ili hotd koji su imali samo par epizoda kad sam krenuo gledat. kad je tako malo epizoda ostavi me na cliff hangeru i dok stigne sljedeca vec zaboravim detalje iz prijasnjih i jednostavno nije to to

 

Band of Brothers

 

Breaking Bad

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
6 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Breaking bad definitivno moras. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
16 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Pogledao The White Lotus, obje sezone i moram priznati da me je prva sezona ugodno iznenadila sa tematikom, pricom, radnjom, a cak mi je i gluma bila odlicna kod pojedinih likova. 

 

Druga sezona mi je ok,ima zanimljivu radnju ali nije bas na nivou prve. 

 

Tko zeli seriju od 6 epizoda, koja ima zanimljivu, pomalo napetu, a opet duhovitu pricu definitivna preporuka za prvu sezonu i od mene ocjena 8,5/10.

Druga sezona isto ima preporuku ali fali malo one duhovitosti i humora ali i njoj dajem 7/10. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2023 23:24 (Dr. Vicko).
15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Dr. Vicko kaže...

Pogledao The White Lotus, obje sezone i moram priznati da me je prva sezona ugodno iznenadila sa tematikom, pricom, radnjom, a cak mi je i gluma bila odlicna kod pojedinih likova. 

 

Druga sezona mi je ok,ima zanimljivu radnju ali nije bas na nivou prve. 

 

Tko zeli seriju od 6 epizoda, koja ima zanimljivu, pomalo napetu, a opet duhovitu pricu definitivna preporuka za prvu sezonu i od mene ocjena 8,5/10.

Druga sezona ito ima preporuku ali ali malo one duhovitostii humora ali i njoj dajem 7/10. 

 Vidiš sto ljudi, sto čudi. Meni druga sezona bolja od prve. Možda zbog settinga na Siciliji, a i radnja mi bila manje sumorna. Uglavnom moja preporuka za obje sezone.

Bolje biti bez one stvari nego bez srece!
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.2.2023 20:52 (Dermentor).
5 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

High seas Netflix

 

 

Laganica za pogledati. U stilu filmova po romanima Agate Kristi. Vizuelano spektakularno izgleda. Praznik za oci vlasnicima OLED sa DV i HDR.

12 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Zadnja TLOU je bas dodatno dokazala koliko su profulali sa Bellom Ramsy,u biti totalna drugacija osobnost od orginalne Ellie.

Nisam igrao igru,ali znam dosta o njoj i nikako mi ne ide u glavu sta su htijeli dobiti sa toliko nekulturnom,iritantnom Ellie?

Sa obzirom na to u sta ce Ellie "postati",ne ide bas na ruku gay propagandi o tome kako su svi gay kulturni,mirni...savrseni.

Predvidam buducnost...protesti raznoraznih organizacija duginih boja,kada se sazna da je Ellie gay,a prikazana u tako lošem svjetlu!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
8 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Nakon odgledane 5 epizode, ja uopce neznam kuda oni idu.....

Jer ovo je mozda 20% povezano s igrom. Naravno odredjena odstupanja pozdravljam, nuzna su zbog price, ali....cijela epizoda posvecena sporednim likovima, a likovi nemaju veze s onim kako su presstavljeni u igri.

Osim sto su crnci i braca. Sve ostalo izmisljeno. Cemu? Posebice cemu malog predstavljati kao gluhonjemog, neznam koji su motivi za takva izmisljanja.... Jos jedna epizoda koja sa igrom ima max 5 dodirnih tocaka......
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Milka30 kaže...

Zadnja TLOU je bas dodatno dokazala koliko su profulali sa Bellom Ramsy,u biti totalna drugacija osobnost od orginalne Ellie.

Nisam igrao igru,ali znam dosta o njoj i nikako mi ne ide u glavu sta su htijeli dobiti sa toliko nekulturnom,iritantnom Ellie?

Sa obzirom na to u sta ce Ellie "postati",ne ide bas na ruku gay propagandi o tome kako su svi gay kulturni,mirni...savrseni.

Predvidam buducnost...protesti raznoraznih organizacija duginih boja,kada se sazna da je Ellie gay,a prikazana u tako lošem svjetlu!

 Kakve veze bella ramsey ima stim? ak su fulali, fulali su s likom a ne odabirom glumice.

 

 

I zašto bi sve moralo ić kako je išla igra? U tome je čar adaptacije. Ako oćete igru, imate igru, ne kužim. nemojte bit takve pahuljice da vam smeta sve i svašta

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.2.2023 18:44 (prorok).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice