Koju seriju trenutno pratite? izdvojena tema

poruka: 16.076
|
čitano: 2.889.840
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?

Ne.

 

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Envy kaže...

Pratim ovu o kojoj se priča: Squid Game. Pa nisam suguran gdje će me odvesti. Tek sam na na pola druge epizode.

Mislim da je popularna samo zati što je i Netflix popularan ali ja se iskreno i ne sjećam što je to Netflix napravo a da je kvalitetno u zadnjih par godina.

Evo da te malo podsjetim 

 

Ovo sam zadnje pogledao i meni je jako dobro:

Chestnut Man (odlična Danska krimi-mistery limited serija)

Tabula Rasa (ovaj put Belgijski psihološki triler, isto limited serija)

Equinox (još jedna Danska, ova nije za svakoga, ali tko voli misteriju zapakiranu u folklor i poganske običaje će vjerojatno uživati)

The Woods (vrlo dobra Poljska krimi serija, mogla je biti i bolja da su bolje razradili likove, ali i ovako se isplati pogledati)

 

Ranije pogledao:

Narcos

Mindhunter (nisam još pogledao drugu sezonu, ali prva mi je bila jako dobra)

Dark (pogledati u što kraćem periodu, sa bilježnicom u rukama )

Stranger Things (meni je solidna, ali većini ekipe je odlična, pa eto i nje na popisu)

House of cards

Altered Carbon

Orange is the new black (nisam puno pogledao, ali ono što jesam mi je bilo dobro)

Peaky Blinders

Godless

The Crown (kaže draga da je njoj dobra)

Ozark

BoJack Horseman

Umbrella Academy (još gledam, za sada je dobro)

Sense8

 

12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mzopg, veliko hvala. Ovih prvih 4 mi je ne znam kako promaklo i odmah krećem u potragu za tim serijama. Živio:)
9 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
VladRi kaže...
Envy kaže...

Pratim ovu o kojoj se priča: Squid Game. Pa nisam suguran gdje će me odvesti. Tek sam na na pola druge epizode.

Mislim da je popularna samo zati što je i Netflix popularan ali ja se iskreno i ne sjećam što je to Netflix napravo a da je kvalitetno u zadnjih par godina.

 se isplati kretati uopoce gledati?

 

definitivno se isplati kretat gledat, pa onda vidi kako ti paše, serija je objektivno kvalitetna. Naravno treba imati na umu da se u današnje vrijeme interneta i društvenih mreža neke stvari hajpaju do neba, i ne treba očekivati čudesa, to nije najbolja serija koju sam ikad gledao ali je najbolja koju sam gledao u zadnje vrijeme. Serija ima smisla, glavu i rep, i objektivno je dobra i kvalitetna, tako da se isplati početi, pa onda vidi

11 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Dud kaže...
Timo kaže...

Foundation, da ne citiram sad sve ove gore sto su postali

 

meni takoder fenomenalna, nisam citao knjige pa je ovo iz perspektive nekoga tko apsolutno nema pojma koliko je serija dosljenja i tocna knjigama, niti ne zelim znati jer mi je ovako tiop top

 

jedino sto sam citao od Asimova je Nightfall, i to mi je poslje Kraj djetinjstva, najbolja knjiga opcenito.

 

Uglavnom, serija mi je fakat super za sada, ljubitelj sam sporije radnje, jedina zamjerka koju imam su mi vremenski skokovi sim-tam, cini mi se da taj aspekt nije za sada dobro napravljen, kao da previse toga preskacu s time

 

od mene preporuka, iako nije za svakoga, pogotovo one koji vise vole SF akcijske tematike

 Kaj nije Kraj djetinjstva A.C.Clarke . Mislim, ja znam da je, jer sam pročitao knjigu i jedna od najboljih SF-ova mi je. Ali možda ima i od Asimova tako nešto. I ako nisi pročitaj Humanoidi i Dodir Humanoida od Jacka Wiliamsona, meni definitvno najbolje knjige i bilo bi super da naprave dobro seriju po njima. Pogotovo u ovo vrijeme buđenja AI-a.
Da nije offtopic. Postoji i serija Kraj djetinjstva i naravno da nije dobra kao knjiga ali ok mi je bila.

 da, od Clarkea je. zato napisah da je jedino od Asimova sto sam procitao Nightfall 

 

on topic Treadstone  tak tak, nista ekstra maestralno, a opet sasvim dovoljno dobro za pogledat, pogotovo za ljubitelje Bourne filmova

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mariclius kaže...
mzopg, veliko hvala. Ovih prvih 4 mi je ne znam kako promaklo i odmah krećem u potragu za tim serijama. Živio:)

Nadam se da će ti se svidjeti. :)

Javi dojmove.

 

14 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Squid game je smeće. Wariors smeće. SoA teško smeće. Idemo dalje.

9 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
KIKI3ooo kaže...

Squid game je smeće. Wariors smeće. SoA teško smeće. Idemo dalje.

 

a kakav ti je Clickbait? jesi pogledo to na kraju?

14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Cansee kaže...
KIKI3ooo kaže...

Squid game je smeće. Wariors smeće. SoA teško smeće. Idemo dalje.

 

a kakav ti je Clickbait? jesi pogledo to na kraju?

 To mi nije loše. Nije ni nešto ali nije loše, svakako za pogledat dobar triler. Sve je točno što si napisao o toj seriji, to nas čeka. Mislim, kad bi ubacio deep fake u cijelu tu priču...

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2021 12:27 (KIKI3ooo).
9 godina
online
Koju seriju trenutno pratite?

https://www.hbo.com/scenes-from-a-marriage

jednom recju fantasticna...za sve ljude koji su jos u braku...preporuka

Odlična serija. Atmosfera je savršena. Njih dvoje tako dobro nose svoje likove. Interesantno, tek na kraju četvrte epizode postanem svjesan toga da se sve dešava samo u kući, nema drugih prostora. Danas gledam posljednju epizodu, tako da nisam još 100% siguran hoću li se razočarati krajem.

Kako moj dragi to primijeti, prikazani odnos je nešto što (možda samo nama Balkancima?!) nije blisko...to da nakon preljuba i razlaza s bivšim patrnerom razgovaraš onako duboko, povjeravaš se, imaš smisleniju konverzaciju osim one koja se odnosi na nešto oko djece i alimentacije...možda u nekom idealnom svijetu.
Možda su moji razvedeni ljudi imali drugačija iskustva, pa sudim po tome, možda je moje iskustvo s prethodnim partnerima drugačije.
Nekako...gledam i razmišljam "nema šanse da je ovo ovako"...do pred kraj 4. epizode kad se konačno pojavi i malo Balkana u njima. 
Mislim, preporučujem seriju, u svakom slučaju, teška je serija, ali bi osobe koje nemaju običaj da se "otvaraju" s partnerima definitivno trebalo da pogledaju.
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.10.2021 11:24 (dadotb).
6 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Ja općenito ne gledam serije koje nisu završene (izuzetak je The Expanse). Tako da sada guštam u 30 Rock, na 5. sam sezoni od 7 i serija je sve bolja.

12 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mzopg kaže...
mariclius kaže...
mzopg, veliko hvala. Ovih prvih 4 mi je ne znam kako promaklo i odmah krećem u potragu za tim serijama. Živio:)

Nadam se da će ti se svidjeti. :)

Javi dojmove.

 

Chestnut Man (odlična Danska krimi-mistery limited serija), odlična

Baš kakve volim o serijskim ubojicama.

Da te pitam, gdje si gledao The Woods (Poljska krimi serija)?

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
dadotb kaže...

https://www.hbo.com/scenes-from-a-marriage

jednom recju fantasticna...za sve ljude koji su jos u braku...preporuka

Odlična serija. Atmosfera je savršena. Njih dvoje tako dobro nose svoje likove. Interesantno, tek na kraju četvrte epizode postanem svjesan toga da se sve dešava samo u kući, nema drugih prostora. Danas gledam posljednju epizodu, tako da nisam još 100% siguran hoću li se razočarati krajem.

Kako moj dragi to primijeti, prikazani odnos je nešto što (možda samo nama Balkancima?!) nije blisko...to da nakon preljuba i razlaza s bivšim patrnerom razgovaraš onako duboko, povjeravaš se, imaš smisleniju konverzaciju osim one koja se odnosi na nešto oko djece i alimentacije...možda u nekom idealnom svijetu.
Možda su moji razvedeni ljudi imali drugačija iskustva, pa sudim po tome, možda je moje iskustvo s prethodnim partnerima drugačije.
Nekako...gledam i razmišljam "nema šanse da je ovo ovako"...do pred kraj 4. epizode kad se konačno pojavi i malo Balkana u njima. 
Mislim, preporučujem seriju, u svakom slučaju, teška je serija, ali bi osobe koje nemaju običaj da se "otvaraju" s partnerima definitivno trebalo da pogledaju.

Ovo ću baš pogledati, hvala na preporuci.

Inače radi se o remakeu izvrsne Bergmanove mini-serije koju sam jako davno gledao, ali mi je ostalo sjećanje da se radi o izvrsnoj seriji.

Možda ti bude zanimljivo pogledati i original, pa možeš napraviti usporedbu.

 

https://www.imdb.com/title/tt0070644/

 

Fun fact, Bergman je u jednom intervjuu nakon što je njegova verzija izašla u Švedskoj izjavio kako se broj razvoda osjetno povećao, a broj parova koji su zatražili stručno savjetovanje udvostručio.

 

mariclius kaže...
Chestnut Man (odlična Danska krimi-mistery limited serija), odlična

Baš kakve volim o serijskim ubojicama.

Da te pitam, gdje si gledao The Woods (Poljska krimi serija)?

 

Super, drago mi je da ti se svidila.

The Woods nije toliko dobra, ali su atmosfera i gluma više nego ok. Sad su u điru te "retro" serije, tako i ova prikazuje događaje u ljetnom kampu u jednoj šumi prije 25 god. i današnje posljedice tih događanja...

 

Sve što sam spomenuo sam gledao na Netflixu, bila je nekakva rasprava oko njega pa sam se na to referirao.

 

Tu sam isto spomenuo dosta zanimljivog sadržaja, pa evo ako nekoga zanima trajni link

9 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
mzopg kaže...
dadotb kaže...

https://www.hbo.com/scenes-from-a-marriage

jednom recju fantasticna...za sve ljude koji su jos u braku...preporuka

Odlična serija. Atmosfera je savršena. Njih dvoje tako dobro nose svoje likove. Interesantno, tek na kraju četvrte epizode postanem svjesan toga da se sve dešava samo u kući, nema drugih prostora. Danas gledam posljednju epizodu, tako da nisam još 100% siguran hoću li se razočarati krajem.

Kako moj dragi to primijeti, prikazani odnos je nešto što (možda samo nama Balkancima?!) nije blisko...to da nakon preljuba i razlaza s bivšim patrnerom razgovaraš onako duboko, povjeravaš se, imaš smisleniju konverzaciju osim one koja se odnosi na nešto oko djece i alimentacije...možda u nekom idealnom svijetu.
Možda su moji razvedeni ljudi imali drugačija iskustva, pa sudim po tome, možda je moje iskustvo s prethodnim partnerima drugačije.
Nekako...gledam i razmišljam "nema šanse da je ovo ovako"...do pred kraj 4. epizode kad se konačno pojavi i malo Balkana u njima. 
Mislim, preporučujem seriju, u svakom slučaju, teška je serija, ali bi osobe koje nemaju običaj da se "otvaraju" s partnerima definitivno trebalo da pogledaju.

Ovo ću baš pogledati, hvala na preporuci.

Inače radi se o remakeu izvrsne Bergmanove mini-serije koju sam jako davno gledao, ali mi je ostalo sjećanje da se radi o izvrsnoj seriji.

Možda ti bude zanimljivo pogledati i original, pa možeš napraviti usporedbu.

 

https://www.imdb.com/title/tt0070644/

 

Fun fact, Bergman je u jednom intervjuu nakon što je njegova verzija izašla u Švedskoj izjavio kako se broj razvoda osjetno povećao, a broj parova koji su zatražili stručno savjetovanje udvostručio.

 

mariclius kaže...
Chestnut Man (odlična Danska krimi-mistery limited serija), odlična

Baš kakve volim o serijskim ubojicama.

Da te pitam, gdje si gledao The Woods (Poljska krimi serija)?

 

Super, drago mi je da ti se svidila.

The Woods nije toliko dobra, ali su atmosfera i gluma više nego ok. Sad su u điru te "retro" serije, tako i ova prikazuje događaje u ljetnom kampu u jednoj šumi prije 25 god. i današnje posljedice tih događanja...

 

Sve što sam spomenuo sam gledao na Netflixu, bila je nekakva rasprava oko njega pa sam se na to referirao.

 

Tu sam isto spomenuo dosta zanimljivog sadržaja, pa evo ako nekoga zanima trajni link

 broj razvoda se povecao tacno duplo....ima tekst o tome...hahaha

12 godina
neaktivan
offline
Koju seriju trenutno pratite?

The Billion Dollar Code

"Mrski" Netflix nam donosi još jednu jako zanimljivu priču u obliku mini-serije. S obzirom da smo na IT forumu vjerujem da će ova priča biti zanimljiva većini kolega.

Gluma i režija su solidno odrađene, moglo je to biti i bolje, naravno ima tu pojednostavljivanja stvari, karikiranja i patetike, ali sve u svemu ono što je ovdje bitno je priča, a ona je više nego dobra.

 

Hint: Don't be Evil

 

Pogledajte, pa možemo komentirati. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.10.2021 14:58 (mzopg).
16 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Nakon svog hypea odgledao Squid game. 6.5/10
Sviđa mi se glavna ideja no SPOILERI: od početka sam bio 90% siguran da je tu stari, a dok nisu pokazali kako je upucan bio sam 100% ziher, cijela policijska side-priča je na kraju figurativno i doslovno bačena u vodu, trgovanje organima mi nikako nije pasalo u generalnu ideju "organizacije" iza igre, na kraju mi je totalno neuvjerljivo i bez prave motivacije zašto se okrenuo dok je konačno išao vidjeti kćer. Eto, zanimljiva ideja, ima svojih problema. Onako, preporuka da jednom svakako odgledate no mislim da se nema razloga osvrtati ko na neko remek-djelo.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
15 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Peaky Blinders,nije netflixova serija.

A ostale koje si nabrojio jedino house of card je ok ostalo srednja žalost.

3 godine
offline
Koju seriju trenutno pratite?

Preporuka humoristične serije?

Mnogi mi rekli za Office, ima još šta kvalitetnog na lageru?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Promatrač kaže...

Peaky Blinders,nije netflixova serija.

A ostale koje si nabrojio jedino house of card je ok ostalo srednja žalost.

 Pretpostavljam da meni odgovaraš.

 

Peaky Blinders je originalno BBC Two produkcija, ali je od treće sezone u igru ušao Netflix kao koproducent i suradnik, tako da striktno gledano to nije isključivo njihova proizvodnja i tu si u pravu, ali s druge strane oni imaju veliki utjecaj na razvoj serije i koproducenti su i zato sam je spomenuo. Uz to je serija dobra pa je bilo šteta ne promovirati.

 

Šesta sezona bi trebala biti zadnja, a onda kreće snimanje filma.

 

Ovo što je tebi srednja žalost meni je jako dobro ili odlično, osobno mi je house of cards dobra ali meni dosadna serija jer me ta tematika uopće ne zanima, tako da se sve to svodi na ukuse. Alternate Carbon prva sezona mi je pravo osvježenje u SF svijetu i uživao sam u seriji. Sve ostale spomenute triler-mistery serije su jako dobre i zanimljive.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
marushin kaže...

Preporuka humoristične serije?

Mnogi mi rekli za Office, ima još šta kvalitetnog na lageru?

 Novije?

 

The Good Place

The Marvelous Mrs. Maisel

Catastrophe

Fleabag

BoJack Horseman

Silicon Valley

Atlanta

Barry

Rick and Morty

 

14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
marushin kaže...

Preporuka humoristične serije?

Mnogi mi rekli za Office, ima još šta kvalitetnog na lageru?

Seinfiled

MASH

married with children

It's always sunny in philadelphia

red dwarf

only fools and horses

15 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

See [Sezona 2] je komletirana, ali izgleda da ću prvo ponovo izgledati See [Sezonu 1]-

Štp reći za par kopalja Apple TV+ (kao i svi ostali) kvalitetniji su od Netflixa. Jason Mamoa i David Bautista (isti koji surađu i na filmu Dune) glume u drugoj sezoni.
Moja osobna preporuka.

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Lovac kaže...

Nakon svog hypea odgledao Squid game. 6.5/10
Sviđa mi se glavna ideja no SPOILERI: od početka sam bio 90% siguran da je tu stari, a dok nisu pokazali kako je upucan bio sam 100% ziher, cijela policijska side-priča je na kraju figurativno i doslovno bačena u vodu, trgovanje organima mi nikako nije pasalo u generalnu ideju "organizacije" iza igre, na kraju mi je totalno neuvjerljivo i bez prave motivacije zašto se okrenuo dok je konačno išao vidjeti kćer. Eto, zanimljiva ideja, ima svojih problema. Onako, preporuka da jednom svakako odgledate no mislim da se nema razloga osvrtati ko na neko remek-djelo.

Pa i nije baš tako. Trgovinu organima, vrše oni radnici da si zarade, a pravi novac dolazi od VIP radnika. Okrenuo se kako bi Sezonu 2 napravili. Vjerojatno će i on kao i onaj starac se vratiti u igru.

Gledljiva serija za ubiti ovo kišno vrijeme, ali nema tu neke extremne kvalitete iako neke kvalite u svakom slučaju ima. 

Because anything Korea does, Japan does it better.
14 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Envy kaže...

See [Sezona 2] je komletirana, ali izgleda da ću prvo ponovo izgledati See [Sezonu 1]-

Štp reći za par kopalja Apple TV+ (kao i svi ostali) kvalitetniji su od Netflixa. Jason Mamoa i David Bautista (isti koji surađu i na filmu Dune) glume u drugoj sezoni.
Moja osobna preporuka.

 Pogledao u trku,dahu 1 sezonu..znači po meni baš originalna ideja iako je bilo na temu opće sljepoće :) i filmova ali ovo mi je odrađeno na nivou više jer ipak je u pitanju serija pa ak prođe mož obradit puno više tema,ideja itd..A i pogodili su glavnog jer Momoa je ko stvoren za takve uloge,iako mi je show ukrala kraljica(Sylvia Hoeks) koja je rasturila ulogu tolko da mi se zgadila(što je vjerojatno bila i poanta).

Vidio sam da je druga gotova tako da vjerojatno ću ju zbinđat uskoro..

- - -Space may be the final frontier, but it's made in the Hollywood basement - - -
15 godina
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
ring4ping kaže...
Envy kaže...

See [Sezona 2] je komletirana, ali izgleda da ću prvo ponovo izgledati See [Sezonu 1]-

Štp reći za par kopalja Apple TV+ (kao i svi ostali) kvalitetniji su od Netflixa. Jason Mamoa i David Bautista (isti koji surađu i na filmu Dune) glume u drugoj sezoni.
Moja osobna preporuka.

 Pogledao u trku,dahu 1 sezonu..znači po meni baš originalna ideja iako je bilo na temu opće sljepoće :) i filmova ali ovo mi je odrađeno na nivou više jer ipak je u pitanju serija pa ak prođe mož obradit puno više tema,ideja itd..A i pogodili su glavnog jer Momoa je ko stvoren za takve uloge,iako mi je show ukrala kraljica(Sylvia Hoeks) koja je rasturila ulogu tolko da mi se zgadila(što je vjerojatno bila i poanta).

Vidio sam da je druga gotova tako da vjerojatno ću ju zbinđat uskoro..

Ja ću ponovo ogledati prvu (kad je izašla 2019) pa onda drugu.. nema smisla da razbijam mozak što se desilo u prvoj sezoni dok gledam drugu.

Uglavnon da ponovim: Apple TV+, Amazopn Prime, AMC, HBO itd itd... koplje ispred kvalitete Netflixa.

Because anything Korea does, Japan does it better.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.10.2021 19:20 (Envy).
5 godina
neaktivan
offline
Koju seriju trenutno pratite?

G.E.O.

 

dokumentarna serija o tecaju koji traje skoro osam mjeseci, za spanjolsku policijsku jedinicu za specijalne namjene.

 

svaka preporuka.

 

bas sam se ugodno iznenadio nacinom prezentacije ove dokumentarne serije, kamerom, fotografijom, pojedinacnim "ispovjestima" pred kamerom, prikazom ljudi, empatijom i emocijama, iskreno i bez pretencioznosti.

 

jako dobar prikaz ljudskog putovanja kroz fizicke i psiholoske barijere, sumnje u sebe i svojih sposobnosti, borbe sa strahovima, emocijama, prilagodavanja na rad u timu, vjerovanja ljudima koje ne poznajes, nacin kako se nositi sa teskim situacijama, i kako ih prevladati, pogotovo psiholoski aspekt.

 

Iako je ovo dokumentarac o policijskoj postrojbi, ono sto se prikazuje u dokumentarnoj seriji, je vrlo primjenjivo na svakodnevni zivot, i to daje seriji posebnost.

 

 

www.youtube.com/TerabitTV
9 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?

gdje si nasao seriju ???

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koju seriju trenutno pratite?
dadotb kaže...

gdje si nasao seriju ???

Amazon, serija je 4K HDR, pa svakako predlazem da se gleda preko Amazona. imas 7 dana free cini mi se

www.youtube.com/TerabitTV
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.10.2021 11:10 (Mitohondri).
9 godina
online
Re: Koju seriju trenutno pratite?
Mitohondri kaže...
dadotb kaže...

gdje si nasao seriju ???

Amazon, serija je 4K HDR, pa svakako predlazem da se gleda preko Amazona. imas 7 dana free cini mi se

 eee puno hvala, imam amazon, obozavam dokumentarce

5 godina
offline
Koju seriju trenutno pratite?

The Chestnut Man

 

Odlična Danska serija..... Preporuka....

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice