Game of Thrones

poruka: 4.117
|
čitano: 806.272
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
15 godina
offline
Game of Thrones

Video iz 2013, sezona 2:

 

Daenerys Vision

 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Game of Thrones

.

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.5.2019 17:59 (alexspalato).
16 godina
offline
Re: Game of Thrones
Srce Isusovo kaže...
walentkane kaže...

Kreće nova serija sa snimanjem:

 

Radnja serije odvija se tisućama godina prije događaja iz "Igre prijestolja", a prema onome što je HBO otkrio, pratimo lagano poniranje svijeta iz zlatnog Doba heroja u najmračnije razdoblje. Od zastrašujuće povijesti Westerosa pa sve do nastanka Bijelih šetača, misterija istoka i legende o Starkovima.

 Mužnja počinje...

GOT ima zanimljiv lore, meni blizu LOTRa i Star Wars (ne, ne kazem da je bolji ili nesto drugo, samo da je dobar i vrijedi ga explorat)..

Ja sam za ako su i writeri ok

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.5.2019 18:05 (nixass).
9 godina
neaktivan
offline
Game of Thrones

Evo, ima peticija čak da se nanovo snimi sezona 

 

LINK

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
Re: Game of Thrones
Ja neznam čemu toliko mržnje. Finale nije ispalo kako neki zele i odmah nevalja. I trazite neka objašnjenja? Nemora se sve razjasniti. Velika očekivanja su opaka stvar. Svi smo mi ocekivali epic bitke, borbu jon snowa i nk, epic bitku za kings landing, tesku smrt cersei. Ja sam zadovoljan onim sto smo dobili. Kakvo sad pobogu ludilo Danny, ona je ostala ista, samo ja shvatila da nema nikog uza sebe. Dosla je do kraja svog cilja i vidi da ga mora sama ostvariti bez obzira na posljedice. A svi kazu da je poludila, nije, i dalje je razumna dovoljno da shvati da ju varys zeli otrovati.
Zadnja epizoda ce vam biti jakoooo loša i svi ce biti razočarani ishodom i samom epizodom.
Zadnja sezona je mogla ispasti epic samo da su htjeli tako ju napisati. Sigurno su bili ograničeni budgetom jer sad glumci dobivaju masne pare po epizodi a malo para ostaje za efekte i ostalo. Uz to scenarij je pisan bez predlozka.
Oni ce zaraditi brdo para jer ce puno ljudi gledati zadnju sezonu unatoc negativnostima. Njima je zarada imperativ a ne vase zadovoljstvo pogledanim.
16 godina
offline
Re: Game of Thrones
Gogy7 kaže...
Ja neznam čemu toliko mržnje. Finale nije ispalo kako neki zele i odmah nevalja. I trazite neka objašnjenja? Nemora se sve razjasniti. Velika očekivanja su opaka stvar. Svi smo mi ocekivali epic bitke, borbu jon snowa i nk, epic bitku za kings landing, tesku smrt cersei. Ja sam zadovoljan onim sto smo dobili. Kakvo sad pobogu ludilo Danny, ona je ostala ista, samo ja shvatila da nema nikog uza sebe. Dosla je do kraja svog cilja i vidi da ga mora sama ostvariti bez obzira na posljedice. A svi kazu da je poludila, nije, i dalje je razumna dovoljno da shvati da ju varys zeli otrovati.
Zadnja epizoda ce vam biti jakoooo loša i svi ce biti razočarani ishodom i samom epizodom.
Zadnja sezona je mogla ispasti epic samo da su htjeli tako ju napisati. Sigurno su bili ograničeni budgetom jer sad glumci dobivaju masne pare po epizodi a malo para ostaje za efekte i ostalo. Uz to scenarij je pisan bez predlozka.
Oni ce zaraditi brdo para jer ce puno ljudi gledati zadnju sezonu unatoc negativnostima. Njima je zarada imperativ a ne vase zadovoljstvo pogledanim.

 Dio kritika je osnovan, dio nije nisu ljudi realni.

Kažu da se Dannyjin lik gradio sve sezone, a onda je spalila grad. Eto nitko ne bude miran i povučen pa onda pukne. Uostalom dala je Snowu šansu doduše morao ju je j..., pošto je odbio onda je rekla da bira strah. Vjerojatno je odlučila da će ga i ona napraviti kad već mora živjeti u njemu. I to je meni ok i sve štima.

Recimo kritika je realna kada kaže da je bitka u 3. epizodi jadno odrađena i kada je uloga Night Kinga ostala nedorečena. S druge strane njegova smrt je sasvim ok odrađena.

Jbg 100 ljudi 100 čudi i uvijek će nešto nekom smetat.

5 godina
offline
Re: Game of Thrones
igy kaže...
Gogy7 kaže...
Ja neznam čemu toliko mržnje. Finale nije ispalo kako neki zele i odmah nevalja. I trazite neka objašnjenja? Nemora se sve razjasniti. Velika očekivanja su opaka stvar. Svi smo mi ocekivali epic bitke, borbu jon snowa i nk, epic bitku za kings landing, tesku smrt cersei. Ja sam zadovoljan onim sto smo dobili. Kakvo sad pobogu ludilo Danny, ona je ostala ista, samo ja shvatila da nema nikog uza sebe. Dosla je do kraja svog cilja i vidi da ga mora sama ostvariti bez obzira na posljedice. A svi kazu da je poludila, nije, i dalje je razumna dovoljno da shvati da ju varys zeli otrovati.
Zadnja epizoda ce vam biti jakoooo loša i svi ce biti razočarani ishodom i samom epizodom.
Zadnja sezona je mogla ispasti epic samo da su htjeli tako ju napisati. Sigurno su bili ograničeni budgetom jer sad glumci dobivaju masne pare po epizodi a malo para ostaje za efekte i ostalo. Uz to scenarij je pisan bez predlozka.
Oni ce zaraditi brdo para jer ce puno ljudi gledati zadnju sezonu unatoc negativnostima. Njima je zarada imperativ a ne vase zadovoljstvo pogledanim.

 Dio kritika je osnovan, dio nije nisu ljudi realni.

Kažu da se Dannyjin lik gradio sve sezone, a onda je spalila grad. Eto nitko ne bude miran i povučen pa onda pukne. Uostalom dala je Snowu šansu doduše morao ju je j..., pošto je odbio onda je rekla da bira strah. Vjerojatno je odlučila da će ga i ona napraviti kad već mora živjeti u njemu. I to je meni ok i sve štima.

Recimo kritika je realna kada kaže da je bitka u 3. epizodi jadno odrađena i kada je uloga Night Kinga ostala nedorečena. S druge strane njegova smrt je sasvim ok odrađena.

Jbg 100 ljudi 100 čudi i uvijek će nešto nekom smetat.

 Ja ne mislim da su krajnji ciljevi toliko loši, koliko su loši djelovi koji prikazuju na koji način su došli do tih ciljeva. Dosta stvari je nedorečeno, dosta je ubrzano, konfliktno s prijašnjim epizodama, određeni likovi nisu baš ostali dosljedni sami sebi... Mogla je serija isto završit, ali da sve bude malo kvalitetnije napravljeno, pa da ovakav kraj ima više smisla, da su likovi i njihovi potezi logičniji, a ne da mi moramo raspravljat što je pisac htio reći i pokušavat shvatiti motive likova, koje pratimo desetljeće i kao razumijemo ih.

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Game of Thrones
Filox kaže...

 Ja ne mislim da su krajnji ciljevi toliko loši, koliko su loši djelovi koji prikazuju na koji način su došli do tih ciljeva. Dosta stvari je nedorečeno, dosta je ubrzano, konfliktno s prijašnjim epizodama, određeni likovi nisu baš ostali dosljedni sami sebi... Mogla je serija isto završit, ali da sve bude malo kvalitetnije napravljeno, pa da ovakav kraj ima više smisla, da su likovi i njihovi potezi logičniji, a ne da mi moramo raspravljat što je pisac htio reći i pokušavat shvatiti motive likova, koje pratimo desetljeće i kao razumijemo ih.

 Jbg kad su nas navikli na sporiju radnju, a sad u 6 epizoda treba završiti seriju.

Komotno se ovdje moglo izvuće 2 sezone, a prethodno je bilo i mlitavih sezona koje se realno moglo ubrzati.

6 godina
offline
Re: Game of Thrones
Gogy7 kaže...
Ja neznam čemu toliko mržnje. Finale nije ispalo kako neki zele i odmah nevalja. I trazite neka objašnjenja? Nemora se sve razjasniti. Velika očekivanja su opaka stvar. Svi smo mi ocekivali epic bitke, borbu jon snowa i nk, epic bitku za kings landing, tesku smrt cersei. Ja sam zadovoljan onim sto smo dobili. Kakvo sad pobogu ludilo Danny, ona je ostala ista, samo ja shvatila da nema nikog uza sebe. Dosla je do kraja svog cilja i vidi da ga mora sama ostvariti bez obzira na posljedice. A svi kazu da je poludila, nije, i dalje je razumna dovoljno da shvati da ju varys zeli otrovati.
Zadnja epizoda ce vam biti jakoooo loša i svi ce biti razočarani ishodom i samom epizodom.
Zadnja sezona je mogla ispasti epic samo da su htjeli tako ju napisati. Sigurno su bili ograničeni budgetom jer sad glumci dobivaju masne pare po epizodi a malo para ostaje za efekte i ostalo. Uz to scenarij je pisan bez predlozka.
Oni ce zaraditi brdo para jer ce puno ljudi gledati zadnju sezonu unatoc negativnostima. Njima je zarada imperativ a ne vase zadovoljstvo pogledanim.

 Realno gledano, ova sezona ima samo jednu stvar na svojoj strani, a to je sam izgled serije. Scene izgledaju predivno, CGI je vrhunski, tu i tamo pokoji CGI konj nestane ali jbg. Jedna stvar koja im nije falila je buđet.

Ono sto fali ovoj sezoni je kvalitetni dijalozi, kvalitetan rasplet radnje, dosljednost radnje i logicni zaključci. Uvijek se moze ubaciti nesto sokantno i nepredvideno, kao sto moj post o reddit ideji pokazuje. Ima logike, bilo bi sokantno i bilo bi razumno da Danerys poludi nakon toga. Ali smo u situaciji da smo imali jednu epizodu ove sezone koja je stvarno dobro napisana, i to je jedna od dvije epizode koju nisu pisali D&D (S8E2). Prva epizoda ima neke fora ideje ali je dijalog bezveze. Nakon toga sve pada u vodu i vrijedi kurcu. I kada si se kao gledatelj navikao na nesto vrhunsko, naravno da ces primjetiti promijenu kvalitete.

Ali na kraju krajeva, hrpa novijih fanova uziva u scenama kao sto su Hardhome, Battle of the Bastards, Battle for Winterfell i slicno. U biti, u spektaklu CGI-a, i steta je sto ne obaziru paznju na ostatak price, ali nije nista cudno jer nece svi uloziti jednako vremena i emocija za seriju. Nije ni Avatar postao financijski najveci film svih vremena zbog originalne i odlicne price.

14 godina
offline
Game of Thrones

meni se čini da su Rvati postali ko i Ameri - nepismeni..

 

sjetite se samo Crvenog vjenčanja - bilmezi su bili presenečeni kad su poklali svatove - a gle čuda, tako i piše u knjizi...

 

svima vama, motike u ruke i kopat, pa kad navečer oteklih ruku budete jedva držali daljinski dok gledate doživljaje vesele ekipe  u izmišljenom svijetu, nećete jamrat' !!

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: Game of Thrones
Stric_Jura kaže...

meni se čini da su Rvati postali ko i Ameri - nepismeni..

 

sjetite se samo Crvenog vjenčanja - bilmezi su bili presenečeni kad su poklali svatove - a gle čuda, tako i piše u knjizi...

 

svima vama, motike u ruke i kopat, pa kad navečer oteklih ruku budete jedva držali daljinski dok gledate doživljaje vesele ekipe  u izmišljenom svijetu, nećete jamrat' !!

 Šta ili tko su bilmezi i šta su bili, presenečeni? Prese-šta?

 

Mi nepismeni?

 

 

 

Live long and prosper.
14 godina
offline
Game of Thrones

bilmez - glupan (turc.)

 

presenečen- iznenađen (slovenski)

 

verstanden?

 

 

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: Game of Thrones
Stric_Jura kaže...

bilmez - glupan (turc.)

 

presenečen- iznenađen (slovenski)

 

verstanden?

 

 

 Ich verstehe, iako nisam išao radit u Njemačku.

Live long and prosper.
16 godina
neaktivan
offline
Game of Thrones

Što volim ove što se prave pametni, a plitki ko bara..

Težak je život nas konceptualnih umjetnika.
12 godina
offline
Game of Thrones

Spoileri za sljedeću epizodu,iako se ionako većina zna

 

 

So, let me get this straight.

>Jaime dies in a basement under tons of stone and debris, but his golden hand appears at ground level.

>Super human dwarf moves rubble.

>Speech to civilians about freeing the civilians but killed all the civilians (so speech to ghosts)

>Dany sends Tyrion to prison (she burns people though) after this 3rd warning but killed Varys.

>Jon "tricks", yes "tricks" Dany, stabs her with his sword that Grey Worm would have taken.

>Grey Worm, Unsullied and the Dothraki do not instantly kill him, okay.

>Drogon (large dragon) lands inside the Throne Room.

>Drogon (large dragon, son of Dany, can breath fire) does not roast Jon.

>Drogon (large dragon without thumbs or even hands) somehow picks Dany up and manages to keep her from falling even though Jon could barely hang on (with thumbs).

>A council is formed (for some reason) with no goal apparently (because Sam has to suggest things) and they have no idea what their purpose is.

>This same council teleports to Kings Landing moments after battle, without a goal.

>For some reason Sansa, Sam, and Tyrion or even Arya no longer want King Aegon for some reason.

>Sam (best friend of Jon/Aegon) called him "The King of The Seven bloody Kingdons" and "rightful heir" just episodes prior but now wants to vote for a new leader. Sansa also described "someone better"

>Knights Watch, yea, with a K (leak clearly by a show watcher only)

>Nights Watch has no reason to exist, The Wall is even useless as it has a big hole in it.

>Dany's entire army lets Jon leave because Sansa tells them, okay.

>Tyrion is searching for a good Master of Whispers for a King that can see everything.

>Brieanne is the Kingsgaurd, but Podrick is Bran's protector for some reason.

>Jon's entire storyline, including his lineage that Bran and Sam needed to tell him about ASAP played no impact at all in the ending, or any of the story.

>Dothraki and Unsullied want to travel around and free slaves because they are great people of course.

>Bronn is somehow on the "council", along with Sam even though he should run his house.

>No mention of Dorne or new Prince of Dorne even though we have seen Dorne during new intros, implying they will play a part.

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
15 godina
online
Game of Thrones

znaci ocekuje nas daleko najgora epizoda. super. jedva cekam.

5 godina
offline
Game of Thrones

Sve gore od goreg... A ja se sve nadao da su bar krivo rekli za ovu zadnju, bar nešto, a one sve najgluplje.

Live long and prosper.
10 godina
offline
Re: Game of Thrones
sstrmi kaže...

Spoileri za sljedeću epizodu,iako se ionako većina zna

 

 

So, let me get this straight.

>Jaime dies in a basement under tons of stone and debris, but his golden hand appears at ground level.

>Super human dwarf moves rubble.

>Speech to civilians about freeing the civilians but killed all the civilians (so speech to ghosts)

>Dany sends Tyrion to prison (she burns people though) after this 3rd warning but killed Varys.

>Jon "tricks", yes "tricks" Dany, stabs her with his sword that Grey Worm would have taken.

>Grey Worm, Unsullied and the Dothraki do not instantly kill him, okay.

>Drogon (large dragon) lands inside the Throne Room.

>Drogon (large dragon, son of Dany, can breath fire) does not roast Jon.

>Drogon (large dragon without thumbs or even hands) somehow picks Dany up and manages to keep her from falling even though Jon could barely hang on (with thumbs).

>A council is formed (for some reason) with no goal apparently (because Sam has to suggest things) and they have no idea what their purpose is.

>This same council teleports to Kings Landing moments after battle, without a goal.

>For some reason Sansa, Sam, and Tyrion or even Arya no longer want King Aegon for some reason.

>Sam (best friend of Jon/Aegon) called him "The King of The Seven bloody Kingdons" and "rightful heir" just episodes prior but now wants to vote for a new leader. Sansa also described "someone better"

>Knights Watch, yea, with a K (leak clearly by a show watcher only)

>Nights Watch has no reason to exist, The Wall is even useless as it has a big hole in it.

>Dany's entire army lets Jon leave because Sansa tells them, okay.

>Tyrion is searching for a good Master of Whispers for a King that can see everything.

>Brieanne is the Kingsgaurd, but Podrick is Bran's protector for some reason.

>Jon's entire storyline, including his lineage that Bran and Sam needed to tell him about ASAP played no impact at all in the ending, or any of the story.

>Dothraki and Unsullied want to travel around and free slaves because they are great people of course.

>Bronn is somehow on the "council", along with Sam even though he should run his house.

>No mention of Dorne or new Prince of Dorne even though we have seen Dorne during new intros, implying they will play a part.

 to se ovako radi

11 godina
neaktivan
offline
Game of Thrones

Za kritičare sa foruma. Serija je bila vrh i dobra, jer je radnja tekla sporo, većinom neke petljancije, stalno očekuješ nešta, čekaš još.

i sad u zadnjoj sezoni šok.

Nema petljanja, ne očekuješ nastavak, radnja ide prema kraju, sve se raspliće i to je to.

Jednostavno navikli 7 godina na isto i nisu spremni da završi, a mora.

Da su nastavili tempon na poočetku serije, mogli su razvući sigurno još koju sezonu. bez obzira na knjige.

Jedno je čitati knjigu ii zamišljati, a drugo je gledati.

Nisam ih čitao i neću. jedino ako se vratimo unazad i ostanemo bez struje. To ostavljam drugima.

Ja od zadnje epizode ne očekujem ništa. neću je gledati u 3h, nego ću sačekati prevod i skinuti je sutra i na miru pogledati.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Game of Thrones
dovla_77 kaže...

Za kritičare sa foruma. Serija je bila vrh i dobra, jer je radnja tekla sporo, većinom neke petljancije, stalno očekuješ nešta, čekaš još.

i sad u zadnjoj sezoni šok.

Nema petljanja, ne očekuješ nastavak, radnja ide prema kraju, sve se raspliće i to je to.

Jednostavno navikli 7 godina na isto i nisu spremni da završi, a mora.

 Nije problem što završava. Problem je što završava brzanjem. Stvari se ne objašnjavaju kad prilaze kraju (Night King je tu najmanji problem), logika više ne postoji (Davos je jedva preživio kad je završio u moru kod Blackwater baya, Euron je preplivao to bez da se zadihao, preciznost od clone troopera dolazi do storm troopera između dvije epizode, likovi se opet teleportiraju tisućama kilometara bez da je ijedna interakcija i razgovor pokazan, ne znam, valjda koriste fast travel checkpointove pa ne stignu razgovorati u trotjedom putovanju do Kings Landinga, likovi koji su veleumovi i vrsni spletkari su u zadnje dvije sezone umrli na načine koji su van svake pameti, Varys je valjda dobio IQ nerf -100%, Sansa je odjednom postala Littlefinger 3.0 i smotala ga bez da je posumnjao ijednu stvar, predstavljen je novi princ Dorna u jednoj rečenici, Robin, koji je zaštitnik Valea i za kojeg se Littlefinger brinuo i po kome je dobio moć zapovijedanja Vitezovima Valea se više ni ne spominje, nego su oni odjednom lojalni sjeveru iako oni nisu baš u nekakvim dobrim odnosima, pisci su zaboravili da su ljudi na Euronovom brodu nijemi pa u prošloj epizodi čujemo kako netko govori da se izmakne, bilo je potrebno više truda da se ubije Mountain nego Night King, Unsullied i Dothraki su jednostavni zaboravili da su mrtvi iako je u Winterfellu bilo cirka 50 živih ljudi na kraju epizode, Dany odjednom poludi u roku dvije epizode (foreshadowing NIJE character development), i da, Yara je zauzela Željezno otočje bez da je pokazana ijedna scena, ijedna borba, išta!!! i još hrpa stvari koju mi se sada niti neda nabrajati jer je 8 ujutro, a i ove stvari su više nego dovoljne već same) i D&D su sami krivi za to što su morali stisnuti kraj u nekoliko epizoda, a HBO je nudio novce za cijelu još jednu sezonu ako treba da se završi kvalitetno, no njima se očito nije dalo raditi više. I to su trebali reći. A ne napraviti ovakvo kolosalno sranje koje ne ide njima, HBO-u ni glumcima na čast.

 

Što je najbolje, serija je kao odgođena bila dvije godine zbog snimanja zimskih scena. A od zime nema niti z u seriji, onih par scena su mogli posipat stiroporom i bilo bi i više nego dovoljno bijelo.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2019 9:21 (JozoBozo121).
10 godina
offline
Game of Thrones

U koliko sati se vec torent more skinit?

Origin_Steam: hrka11
14 godina
neaktivan
offline
Re: Game of Thrones

Emitiranje počinje u 3 ujutro po našem vremenu, i koliko vidim od prijašnjih epizoda već u 03:02:58 je bila dostupna 720p a u 03:03:40 1080p verzija. Znači jako brzo. 

12 godina
neaktivan
offline
Game of Thrones

Ne znam da li je netko već postao. Plačem

 

13 godina
offline
Game of Thrones

 heh

WoT IG: RavenHR_
9 godina
offline
Game of Thrones

Koje tesko smece od zadnje epizode, ovo je kao da se  netko zajebavao. Ja da sam glumac odbio bi snimati kad bi procitao scenarij. Nadam se da ce knjige ispraviti ovo tesko smece od zadnje sezone. Fuj

15 godina
online
Game of Thrones

Bas uzas, al leakovi su nam ionako otkrili sve. 

Neke scene u ovoj zadnjoj ep su tolko lose bile snimljene, bas losa gluma i scenarij su vidljivi bili. 

Ono izglasavanje brana je prejadno bilo, a i svi su ocito zaboravili na jona u 5 minuta, istog jona koji je zapravo pravi nasljednik i skroz nelos izbor, no dobro. 

Sansa mi se uzasno gadi, odvratan lik. 

13 godina
offline
Game of Thrones

Kraj je baš teško smeće !

Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari
14 godina
offline
Re: Game of Thrones
Sickness kaže...

Kraj je baš teško smeće !

 ko i sve od 3. ep nadalje...

-
12 godina
offline
Game of Thrones

Haha,znao sam da će biti ovakvi komentari nakon što sam pročitao leakove

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice