Game of Thrones

poruka: 4.117
|
čitano: 805.822
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
15 godina
offline
Game of Thrones

Jedan normalan video, bez rage-a, baca poveznicu sa prošlim sezonama :

 

17 Details In 'Game Of Thrones' Season 8 Episode 5 You Might Have Missed

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 20:05 (walentkane).
12 godina
neaktivan
offline
Game of Thrones

Nitko ne spominje last goodbye Tyriona i Jamiea. Po meni jedna od scena zbog koje su mi oči zasuzile. Odlično su odglumili tu i svaku scenu dosad kroz sezone.

16 godina
online
Game of Thrones

Jedno od smislenijih objašnjenja...

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Game of Thrones

Odlična scena, a vidim da nitko ne spominje ni početak epizode, koji bi mogao imati bitne implikacije za zadnju epizodu: Varys otrovao Daenerys

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Game of Thrones
Pa nije ju otrovao jer nije htjela jesti.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
12 godina
offline
Re: Game of Thrones
wyks kaže...
Cordas kaže...
Ovo bi sve imali smisla da nije:

Ima smisla da je i ona postala Mad Targeryan, i to mi je sve ok.

 

Pa ne znam sad jesi namjerno preskočio poantu mog posta, ali kad kreatori seriju kažu da je lik dobar i da nema veze sa starim Targaryanima i praktički se cijela serija builda na tome i onda doslovno u dvije epizode preokrenu karakter meni to definitivno nema nikakvog smisla. 

 

Druga stvar da se to postepeno događalo. Ma u biti kao i cijela ova sezona. Sve je nabacano. Dobro je netko rekao, kao da gledamo neku Kinesku verziju gdje je pola toga cenzurirano pa sve ide na preskokce.

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 20:59 (Cordas).
11 godina
offline
Game of Thrones

cim je nestalo materijala iz knjiga, serijal je otisao u kurac, to je jednostavno tako, ne mozemo tu nista, treba otrpit jos sljedeci tjedan i onda je gotovo, steta

 

slucajno naletih na ovaj osvrta, na pisanje u seriji

 

14 godina
offline
Game of Thrones

Neznam kako su sezonu mogli drugačije napravit ali trebali su zadnju sa barem sa 10 epizoda dovršit. Ovaku su samo, bez objašnjenja i prebrzo, gotovo uništili likove Jamiea i Daenerys.

Do not feed the trolls!!
12 godina
offline
Game of Thrones

Finale

12 godina
online
Re: Game of Thrones
walentkane kaže...

Prosječni Amer očekivao je kraj u stilu John Snow sa Deny na tronu zajedno vladaju, imaju djecu, Cersei ubijena od svih njih zajedno, svatko po malo itd. 

Očito nisu gledali nikad europski film gdje nije svaki završetak bajkoviti.

 Kad bolje razmisliš i ovo naginje nekom klišej završetku.

 

Uopće ne bih imao problema da je Cersei na kraju pobjedila.

 

Od ove sezone jedino Danny rampaging će bit u sjećanju. Ostalo ništa.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
14 godina
offline
Re: Game of Thrones
mar123 kaže...

Jel netko primjetio ovo?

 Ja mislim da su svi to primijetili , teško je bilo propustit tako nešto

 

Ali ne slažem se sa slikom, radije bi da ju je uspio otrovat nego da je umro.

Nije mi jasno kako netko još uvijek može biti team dany kad je očito da je ona negativac već sezonama.

9 godina
offline
Game of Thrones

meni je 3. epizoda bila loša, ali evo sad 4. i 5. su mi bile skroz dobre. Ovo je s obzirom na to što se dogodilo bilo prekretnica u povijesti Westerosa

 

sad je li određen lik (Dany) malo prebrzo promijenio film, o tome bi se dalo raspravljati, ali svašta se dogodilo tokom puta zbog čega bi se dalo "prolupati". također genetika

 

 

meni je odlična bila nadmoć zmaja, i potpuno je dosljedno sa loreom dosada. Ja sam proučavao svijet leda i vatre malo više od prosječnog gledatelja i itekako znam koliko su zmajevi bili presudni u starim ratovima. Valyria je bila najmoćnija sila tog svijeta isključivo zbog zmajeva, pet puta su pobijeđivali Stari Ghis, u ratu protiv Rhoyniaca koji su bili vrlo moćna kultura Valyria ih je zmajevima potpuno devastirala. 

I ono što je najsvježije, Aegon Osvajač je sa svojim zmajem Balerionom (koji po opisu jako sliči Drogonu) potpuno pokorio Westeros, uništio Harenhall koji je bio najveća građevina ikad sagrađena, potpuno zapalio vojske kraljeva koji su mu se odupirali i na kraju iskovao željezno prijestolje.

 

Zmajevi su baš nuklearke toga doba i jako mi je drago da se pokazala prava moć zmaja

12 godina
offline
Re: Game of Thrones
Cansee kaže...

meni je 3. epizoda bila loša, ali evo sad 4. i 5. su mi bile skroz dobre. Ovo je s obzirom na to što se dogodilo bilo prekretnica u povijesti Westerosa

 

sad je li određen lik (Dany) malo prebrzo promijenio film, o tome bi se dalo raspravljati, ali svašta se dogodilo tokom puta zbog čega bi se dalo "prolupati". također genetika

 

 

meni je odlična bila nadmoć zmaja, i potpuno je dosljedno sa loreom dosada. Ja sam proučavao svijet leda i vatre malo više od prosječnog gledatelja i itekako znam koliko su zmajevi bili presudni u starim ratovima. Valyria je bila najmoćnija sila tog svijeta isključivo zbog zmajeva, pet puta su pobijeđivali Stari Ghis, u ratu protiv Rhoyniaca koji su bili vrlo moćna kultura Valyria ih je zmajevima potpuno devastirala. 

I ono što je najsvježije, Aegon Osvajač je sa svojim zmajem Balerionom (koji po opisu jako sliči Drogonu) potpuno pokorio Westeros, uništio Harenhall koji je bio najveća građevina ikad sagrađena, potpuno zapalio vojske kraljeva koji su mu se odupirali i na kraju iskovao željezno prijestolje.

 

Zmajevi su baš nuklearke toga doba i jako mi je drago da se pokazala prava moć zmaja

 Napokon neko. Danny uci kroz pogreske. Pogreske su je kostale 2 zmaja. Lako je pogodit zmaja kad "kruza" zrakom, no u ovom slucaju je Drogon bil u full fight modeu a svi znamo iz lore da je zmaj neunistiv u zraku. Kakav mrtvi samostrel... 

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
15 godina
offline
Game of Thrones

Šta je sa onim proročanstvom za Cersei da će ju brat roknit? To su odlučili preskočit?

Rvat katolik!
5 godina
offline
Game of Thrones

Dobro su oni svašta prikazali, dobro se odvija radnja generalno, ali kao što većina vas govori, prebrzo, odnosno s premalo objašnjenja zašto je tako. Je, Danny polako u zadnje vrijeme puca po šavovima, onda dođe u grad, zapali obranu, stane, ljudi u panici, zvona zvone, al njoj nije dosta. I to je u redu. Gleda žena, gleda i kao da vidi Cercei na prozoru kako joj se smije... I onda pukne. I taj dio je u redu napravljen. Ali ako je pukla na Cercei i na sve šta joj se dogodilo ovih godina, tko bi to onda tako lud bezveze krenio bacat bombe oko sebe (palit sa zmajem)? Zar ne bi u takvom stanju ludila krenili svi direkto na Red Keep i po prozorima tražit pogledom di je kurva da joj facu zapali? Kad je poletila sa zmajem s one kule, mislio sam da je krenila direkt na Red Keep. E tu je moglo opet bit malo kontraverzi, dođe do Red Keepa i spali ga, sruši ga, ubije Cercei (manje bitno), ali u procesu uništavanja Red Keepa umre i dio ljudi, civila, koji su se tu sklonili. To je mogao bit onda taj dio di je ona ubila civile, ali ih ne bilo ni blizu mrtvo koliko ih je na ovaj način ubijeno. Besmisleno, bezrazložno i out-of-character. Danny nikad nije mrzila ljude Westerosa, nije imala ništa protiv građana Kings Landinga. Dapače, smatrala ih je svojim budućim građanima, svojim ljudima. Na kraju ne samo da je njih spalila na stotine tisuća, nego je palila i svoje vojnike. A mogla je direkt na Cercei i tamo uništavat po Red Keepu, tamo bit luda i nenormalna. Ovako je svugdi bila luda i nenormalna, totalno. Previše. Mad King je godinama polako gubia razum, postajao pranoičan i na kraju je mrzio svoj narod, misleći da ga i oni hoće ubit/maknit pa je htio njih svih zapalit. Ne vidim odakle paranoja i mržnja prema ljudima u Danny?

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Game of Thrones
SimeKZ kaže...
Cansee kaže...

meni je 3. epizoda bila loša, ali evo sad 4. i 5. su mi bile skroz dobre. Ovo je s obzirom na to što se dogodilo bilo prekretnica u povijesti Westerosa

 

sad je li određen lik (Dany) malo prebrzo promijenio film, o tome bi se dalo raspravljati, ali svašta se dogodilo tokom puta zbog čega bi se dalo "prolupati". također genetika

 

 

meni je odlična bila nadmoć zmaja, i potpuno je dosljedno sa loreom dosada. Ja sam proučavao svijet leda i vatre malo više od prosječnog gledatelja i itekako znam koliko su zmajevi bili presudni u starim ratovima. Valyria je bila najmoćnija sila tog svijeta isključivo zbog zmajeva, pet puta su pobijeđivali Stari Ghis, u ratu protiv Rhoyniaca koji su bili vrlo moćna kultura Valyria ih je zmajevima potpuno devastirala. 

I ono što je najsvježije, Aegon Osvajač je sa svojim zmajem Balerionom (koji po opisu jako sliči Drogonu) potpuno pokorio Westeros, uništio Harenhall koji je bio najveća građevina ikad sagrađena, potpuno zapalio vojske kraljeva koji su mu se odupirali i na kraju iskovao željezno prijestolje.

 

Zmajevi su baš nuklearke toga doba i jako mi je drago da se pokazala prava moć zmaja

 Napokon neko. Danny uci kroz pogreske. Pogreske su je kostale 2 zmaja. Lako je pogodit zmaja kad "kruza" zrakom, no u ovom slucaju je Drogon bil u full fight modeu a svi znamo iz lore da je zmaj neunistiv u zraku. Kakav mrtvi samostrel... 

 

 Je, to ima smisla, do sada su zmajevi bili polu-pasivni, iz nekog straha ili neznanja kako ih koristiti u borbi. Ovako zmaj treba djelovati, u punoj brzini, u preletima, pa ti gađaj sine... To sve nema veze na kraju s paljenjem civila bez razloga. Mogao je bit uber-zmaj, a na kraju samo Red Keep sravnit sa zemljom, kao što sam gore u postu pojasnio...

Live long and prosper.
12 godina
offline
Game of Thrones

Kurila je ljude jer u njenoj glavi su se oni trebali pobunit protiv Cersei. Posto nisu, danny ih smatra istima ko cersei i krenula palit. Moje misljenje. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
9 godina
neaktivan
offline
Re: Game of Thrones
SimeKZ kaže...

Kurila je ljude jer u njenoj glavi su se oni trebali pobunit protiv Cersei. Posto nisu, danny ih smatra istima ko cersei i krenula palit. Moje misljenje. 

 Upravo to, ljudi su tako prešutno zapravo podržavali Cersei i zbog njih je ostala bez dvoje jedinih ljudi za koje je znala da ju bezuvjetno vole i bez tisuća i tisuća vojnika.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
online
Game of Thrones

 Nije nikakav problem smjer price, nego nacin na koji je to izvedeno odnosno vecina likova se ponasa odjednom u totalnoj suprotnosti sa 7 sezona razvoja... Da je bilo recimo jos 2 sezone koje bi vise razradile događaje i uz bolji writing i manje "suspension of disbelief" moglo je to biti odlicno i sokantno, a ovako je jednostavno prelose. Nitko nije htio sad fairy tale kraj (Jon+Dany na tronu), problem je jednostavno sto je ova sezona katastrofalno lose izvedena i ima vise besmislica nego u SyFy serijama. 

 

Ne znam dal je vec bilo, al:

 

 

"best season ever!" 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
5 godina
offline
Re: Game of Thrones
JozoBozo121 kaže...
SimeKZ kaže...

Kurila je ljude jer u njenoj glavi su se oni trebali pobunit protiv Cersei. Posto nisu, danny ih smatra istima ko cersei i krenula palit. Moje misljenje. 

 Upravo to, ljudi su tako prešutno zapravo podržavali Cersei i zbog njih je ostala bez dvoje jedinih ljudi za koje je znala da ju bezuvjetno vole i bez tisuća i tisuća vojnika.

 Kad su se trebali pobunit? Prije nego je došla ili kad je počela uništavat obranu grada? Prije nego je došla, ljudi o njoj nisu ništa znali i toga je ona bila svjesna, imali su razgovore o tome. Narod je ne poznaje, ali kad je upoznaju, zavolit će je... A kad je uništila obranu i kad su zvona počela zvonit, ljudi su se predali i to JE bila pobuna i protiv Cersei, jer nije Cersei dala naredbu da zvone zvona, ljudi su sami vikali ZVONITE i onda je netko počeo zvonit, ko u Lord of the Rings kad upale Beacons of Minas Tirith. Tu su ljudi rekli: Kvragu i Cersei, nećemo je slušat više, predajemo se, zvonimo, gotovo je... Ljudi su ti koji su po cijelom gradu vrištali: "Ring the bells! Ring the bells!" i to je ona čula. Ispada po onoj sceni da je poludila upravo radi zvona i kad je čula zvonjavu, što je retardirano. U tom trenutku je trebalo bit olakšanje, gotovo je, uništila sam ih, predali su se, bendali su the knee, moji su svi, a sad još samo Nju iden zapalit. A ne, ej, ovi bi se predali... Ma je, iden ih ja zapalit, nema predaje!

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Game of Thrones
Minneyar kaže...

 Nije nikakav problem smjer price, nego nacin na koji je to izvedeno odnosno vecina likova se ponasa odjednom u totalnoj suprotnosti sa 7 sezona razvoja... Da je bilo recimo jos 2 sezone koje bi vise razradile događaje i uz bolji writing i manje "suspension of disbelief" moglo je to biti odlicno i sokantno, a ovako je jednostavno prelose. Nitko nije htio sad fairy tale kraj (Jon+Dany na tronu), problem je jednostavno sto je ova sezona katastrofalno lose izvedena i ima vise besmislica nego u SyFy serijama. 

 

Ne znam dal je vec bilo, al:

 

 

"best season ever!" 

 Nemoj mi protiv SyFy serija!!    

Live long and prosper.
9 godina
offline
Re: Game of Thrones
tnakir kaže...

Šta je sa onim proročanstvom za Cersei da će ju brat roknit? To su odlučili preskočit?

 

da da, malo su izignorirali proročanstva. ista stvar je i sa Quaithe (ona sa crvenom maskom koja je pričala sa Dany), ona je ispala totalno nebitna a itekako je mogla utjecati na svašta, odnosno zaboravili su na nju

 

na dosta stvari serija uopće nije dala odgovor ili je odlučila ignorirati

 

Dany je imala vrlo loše iskustvo sa maegi Mirri maz duur, pokazala joj je milost i popušila gadno. mogli su nekako to izvući u zadnjoj sezoni i uplesti i Quaithe i da one usmjere Dany u ono što je napravila, samo jedna od ideja

5 godina
offline
Game of Thrones

Što god da joj je bilo, saznat ćemo u zadnjom epizodi. Nego, di je uopće tron? U Red Keep-u ili onoj drugoj kuli?

Sve Vas Volim
9 godina
offline
Re: Game of Thrones

Red keep

5 godina
offline
Re: Game of Thrones
Cansee kaže...

Red keep

 Dakle, ko da je mislio sjedit, sjedit će na k**cu. :D

Sve Vas Volim
5 godina
offline
Game of Thrones

Nego, svi prigovaramo oko toga šta nije valjalo, a što vam je bilo vrhunski napravljeno?

 

Meni osobno je vrhunski cijeli dio sa Cersei. Koliko god je bila ogavna (kao lik, ne glumica, jel) i koliko god smo je mrzili i čekali da se pati u mukama, toliko je Lena Headey vrhunski odradila sve emocije, toliko dobro da mi je bilo žao što Cersei umire. Od ponosa i samouvjerenosti, preko straha i strepnje, do raspada svega. Kad je vidila Jaimea i kad su se rasplakali jedno drugome u rukama, skoro sam i ja plakao. Baš je moćno odrađena scena, puna emocija, njih dvoje su maestralno odradili tih 5 minuta. Njihov kraj je bio zadovoljavajući, pošten, tužan, utješan... Sve. Po meni je taj dio odlično napravljen. 

 

Rastanak Jaimea i Tyriona je isto bio dobar, ali ne kao ovaj s Jaimeom i Cersei.

Live long and prosper.
15 godina
offline
Game of Thrones

Meni dosta tih priča koje su se vukle kroz knjige nema smisla. 

 

Koja je poanta čopora vukova od Nymerie? Pokazali su ih jer eto i to je to? Ja sam mislija da će oni nekad kasnije u priči pomoći Aryi u fajtu ili nešto.

 

Također, faceless men thing, mislija san da će Arya malo više koristit maske za ubojstva, a ono koristila samo kad je starog Freya koknila.

 

Onda lord of light... Bezveze su ga vukli kroz cijelu priču, da bi na kraju radi njega Crvena samo palila mačeve i oživila 2 čovika.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2019 9:56 (tnakir).
12 godina
online
Game of Thrones

Lena Headey je apsolutni vrh i def najbolji dio sezone. Maestralno je sve odradila, ta postupna promjena iz samopouzdane bahatosti prema polaganoj realizaciji i ocaju... 

 

ali Jaime je totalno unisten, i sam glumac je izjavio nes u stilu da mu je unisten karakter i da mu je zao radi potracenih 7 sezona. ono, ima najbolji redemption arc od 7 sezona, i onda se odjednom bez razloga okrene za 180 stupnjeva i vrati na polaznu tocku iz prve sezone.

 

i Tyrion isto ful nelogican, zasto bi on htio spasiti Cersei nakon svega? 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
9 godina
offline
Re: Game of Thrones
tnakir kaže...

Meni dosta tih priča koje su se vukle kroz knjige nema smisla. 

 

Koja je poanta čopora vukova od Nymerie? Pokazali su ih jer eto i to je to? Ja sam mislija da će oni nekad kasnije u priči pomoći Aryi u fajtu ili nešto.

 

Također, faceless men thing, mislija san da će Arya malo više koristit maske za ubojstva, a ono koristila samo kad je starog Freya koknila.

 

Onda lord of light... Bezveze su ga vukli kroz cijelu priču, da bi na kraju radi njega Crvena samo palila mačeve i oživila 2 čovika.

 

ima još pitanja koje je serija izignorirala:

 

1. Zašto je Maloprsti dao bodež Branu? 
2. Je li Bran znao da je taj bodež jedini način ubojstva NK-a?
3. Koja je posebnost Crasterove djece?
4. Kakvom tehnologijom je Qyburn oživio Planinu?
5. Gdje je nestao Edmure Tully?
6. Koja je svrha Illyria Mopatiasa u cijeloj priči?
7. Kome je Varys pisao pismo u zadnjoj epizodi?
8. Tko je Quaithe?
9. Tko je Jaqen H'ghar?
10. Gdje je Howland Reed?
11. Gdje je bio Benjen Stark 5 sezona? 
12. Kako i zašto su strahovuci završili na jugu? 
13. Tko je pastuh koji uzdiže svijet?
14. Zašto Jon Arryn nije rekao Robertu za djecu?

 

zato Martin nije sposoban završiti knjige, tamo ima još 50 ovakvih pitanja

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2019 10:05 (Cansee).
5 godina
offline
Re: Game of Thrones
Minneyar kaže...

Lena Headey je apsolutni vrh i def najbolji dio sezone. Maestralno je sve odradila, ta postupna promjena iz samopouzdane bahatosti prema polaganoj realizaciji i ocaju... 

 

ali Jaime je totalno unisten, i sam glumac je izjavio nes u stilu da mu je unisten karakter i da mu je zao radi potracenih 7 sezona. ono, ima najbolji redemption arc od 7 sezona, i onda se odjednom bez razloga okrene za 180 stupnjeva i vrati na polaznu tocku iz prve sezone.

 

i Tyrion isto ful nelogican, zasto bi on htio spasiti Cersei nakon svega? 

 Meni nije toliko loš kraj sa Jaimeijem. Je, otišao je od Cersei, imao je nešto s Brienne (prva i jedina žena s kojom je bio, osim sestre!), podržao je i sudjelovao u borbi za Žive... Ali na kraju on ipak voli Cersei, osjeća da je to kraj, da će umrijeti i želi ipak probat spasit Cersei, ako ne radi nje, onda radi svog djeteta. Na kraju kaže ono što je oduvijek i mislio: "Nothng else matters, only the two of us. Together." Šteta, ali razumijem takvo ponašanje, kad nekoga voliš od rođenja do smrti. Može te poljuljat, možeš se udaljit, ali prejaka je veza između njih dvoje. Po meni nije baš tako uništen Jaime kao lik, čak mi ima i smisla to što je napravio.

 

Kad se opraštao od Brienne, tu je rekao zašto odlazi. U njegovim očima, on je čudovište i ne zaslužuje sad, nakon svega, mir i sreću. Novu ljubav i novi život. Ne, to je bio trenutak u kojem je shvatio tko je i što je cijeli život, ne može sad pobjeći od svega. Zato ostavlja Brienne i ide po svoju sudbinu, po ono što je zaslužio. Znao je on šta ga čeka, ne vjerujem da je gajio puno nade da će uspjet pobjeći sa sestrom, ali je bio svjestan da na svijetu nema mira i ljubavi za osobu kao on. Sve što on sada zaslužuje je Cersei i sudbina koja će im se skupa dogodit. Tako je i bilo...

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.5.2019 10:25 (Filox).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Pjesma leda i vatre (Game Of Thrones) knjiga
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice