Film - Ultimativna Rasprava izdvojena tema

poruka: 462
|
čitano: 180.882
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
11 godina
neaktivan
offline
Film - Ultimativna Rasprava
Volvox kaže...

 I ostale filmske kritike koja ga hvali da je odlično odglumio, čovjek je čak Oscara dobio za to, znam da Oscar nije neko mjerilo jer svakakve gluposti dobivaju i nominiraju, ali opet, neki pokazatelj je, za razliku od tebe koji blage veze nemas o filmovima i pljujes po svemu šta je dobro kad god stignes. Kakve ti mentalist glupe komentare imaš pa to nema nigdje, a i sam imaš 16 godina, i da su svi rekli da je Heath Ledger najgori Joker tebi bi bio briljantan, daj misli malo tom glavom, a ne sve šta je drugima dobro, ti namjerno govoriš da je loše (ili obrnutno), samo da bi bio drugačiji od svih.. ne razumijem

 Da te nisam malo uzrujao.

 

Why so serious???:DDDD

Koristimo domaće proizvode za brijanje - Ralon (Atlantic Grupa d.d.)
16 godina
odjavljen
offline
Film - Ultimativna Rasprava

 

Onjegin pokušava glumiti trola ali mu ne ide nikako 

16 godina
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
XXX kaže...

 

Onjegin pokušava glumiti trola ali mu ne ide nikako 

 onjegin je trol koji pokusava glumiti covjeka, a nejde mu

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2015 18:30 (nixass).
12 godina
neaktivan
offline
Film - Ultimativna Rasprava

Star wars bez yode nije star wars 

Repent the end is near!
16 godina
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
Scarfaceee kaže...

Star wars bez yode nije star wars 

yode nema ni u Star Wars IV

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2015 13:35 (nixass).
10 godina
protjeran
offline
16 godina
offline
Film - Ultimativna Rasprava

Bas gledam trailere za Batman vs. Superman...

 

Ne mogu a da ne primjetim da ovaj Affleck jednostavno nema izgled face za takvu ulogu...

Ne znam, mozda dobro odglumi, al fakat izgleda nekako baby

Truth in engineering.
10 godina
offline
Film - Ultimativna Rasprava

Nije neki dokaz kvalitete Oscar taj ali moram ipak da pozdravim hejtere novoga Maxa i masem sa ovih 10 nominacija.




Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2016 18:52 (Wack).
14 godina
neaktivan
offline
Film - Ultimativna Rasprava

Ako tema nije za laike već samo za filmoznance, sorry.

upalo mi u oko Zlatni globusi, kaže za najbolji...

- drama , ok može Povratnik,

- muzički ili komediju MArsijaner, kaj ? Pa gledao sam, to je SF, ne kužim ?

- DiCaprio, ok može, a konačno i Oscar bi trebao pasti ili ? Pitam se zašto nigdje nema Tarantina ? Sad vidio az sporednu glumicu bila nominiranan Jenniferka, OK, al ono ništ posebno, uloga s najmanje teksta... Aha, vidio gdje sam i mislio i njega Mr. QT, najbolji - scenarij, na žalost ništa...

- MAtt može ok za MArsijanca, iako ostale filmove nisam ni gledao,

 

 

 

10 godina
protjeran
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
Asta kaže...

Ako tema nije za laike već samo za filmoznance, sorry.

upalo mi u oko Zlatni globusi, kaže za najbolji...

- drama , ok može Povratnik,

- muzički ili komediju MArsijaner, kaj ? Pa gledao sam, to je SF, ne kužim ?

- DiCaprio, ok može, a konačno i Oscar bi trebao pasti ili ? Pitam se zašto nigdje nema Tarantina ? Sad vidio az sporednu glumicu bila nominiranan Jenniferka, OK, al ono ništ posebno, uloga s najmanje teksta... Aha, vidio gdje sam i mislio i njega Mr. QT, najbolji - scenarij, na žalost ništa...

- MAtt može ok za MArsijanca, iako ostale filmove nisam ni gledao,

 

 

 

 Tarantino ti se dosta povlacio po Americkim fasistickim tv kucama - zbog svoga stava o prekomijernoj uporabi sile Americke policije posljednjih godina. To ga je dovelo na los glas..... naravno ne medju normalnom populacijom, ali politika je politika. A nije tajna ko vodi glavnu rijec u Americkoj filmskoj industriji - konzervativci uglavnom..... (citaj) Spielbergovi zemljaci, kojima se liberalno bas i ne dopada, jer im kvari biznis. Ciste packe Tarantinu, ali bas onak djubretarski.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
Asta kaže...

Ako tema nije za laike već samo za filmoznance, sorry.

upalo mi u oko Zlatni globusi, kaže za najbolji...

- drama , ok može Povratnik,

- muzički ili komediju MArsijaner, kaj ? Pa gledao sam, to je SF, ne kužim ?

- DiCaprio, ok može, a konačno i Oscar bi trebao pasti ili ? Pitam se zašto nigdje nema Tarantina ? Sad vidio az sporednu glumicu bila nominiranan Jenniferka, OK, al ono ništ posebno, uloga s najmanje teksta... Aha, vidio gdje sam i mislio i njega Mr. QT, najbolji - scenarij, na žalost ništa...

- MAtt može ok za MArsijanca, iako ostale filmove nisam ni gledao,

 

 

 

  PA u pravu su. To je komedija koliko je taj film los i kopija gravity-a

8 godina
neaktivan
offline
Film - Ultimativna Rasprava

Što mislite? Je li hommage ili čisti plagijat? Osobno mi je Reverant prosječan film, a Inarritu si je još prošle godine zabrijao da je najveći redatelj koji je ikada postojao...

 

Inarritu vs. Tarkovski

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2016 21:41 (količina).
11 godina
neaktivan
offline
Film - Ultimativna Rasprava

 

Najbolji filmovi 2015.-e godine, slažem se u potpunosti.

Koristimo domaće donje rublje (Galeb d.d.)
16 godina
moderator
offline
Film - Ultimativna Rasprava
XXX kaže...

 a) prolazilo mu je sa prethodnim, i vjerojatno pomoglo

b) misliš da nema primjera liječenih od struke pa svejedno nasilni? Moguće da je ovaj i bio u nekom programu od struke koja hga je trebala adekvatnije zbrinuti. Sustav je definitivno zakazo kao i struka koja to nije prepoznala na vrijeme.

 

a) To što mu je prolazilo s prethodnim, ne znači da je to ispravan i siguran način.

b) Vjerovatno da ima, ali takvim slučajevima treba ograničiti pristup oružju i držati ih pod nadzorom jer su bolesni, a ne odvesti ih na range i staviti u situaciju da proživljavaju traume ponovo, što ona dvojica jesu uradili.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
DrNasty kaže...
XXX kaže...

 a) prolazilo mu je sa prethodnim, i vjerojatno pomoglo

b) misliš da nema primjera liječenih od struke pa svejedno nasilni? Moguće da je ovaj i bio u nekom programu od struke koja hga je trebala adekvatnije zbrinuti. Sustav je definitivno zakazo kao i struka koja to nije prepoznala na vrijeme.

 

a) To što mu je prolazilo s prethodnim, ne znači da je to ispravan i siguran način.

b) Vjerovatno da ima, ali takvim slučajevima treba ograničiti pristup oružju i držati ih pod nadzorom jer su bolesni, a ne odvesti ih na range i staviti u situaciju da proživljavaju traume ponovo, što ona dvojica jesu uradili.

 a) istina ali u životu ništa nije sigurno

b) onda su zakazali jer ga nisu držali pod nadzorom jer u USA možeš doći do oružja u svakom supermarketu

 

16 godina
moderator
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava

Failali su oni dobro jer su mu dali da puca, bez obzira da li je imao pristup van strelišta. Plus onaj njihov pristup da ga voze i ne govore s njim što je ovome vjerovatno svakakve fleševe izazvalo (tako je i izjavio, mislio je da će ga ubiti). Ne opravdavam njega ali su se oni doveli u tu situaciju a mogli su je izbjeći.

Čisti dokaz da ako si stručan u jednom poslu, da se ne trebaš petljati u tuđi posao (snajper u medicinu), bez obzira na dobre namjere.

16 godina
odjavljen
offline
Film - Ultimativna Rasprava

Da je struka odradila svoj posao na vrijeme i kako treba nebi ni došli u tu situaciju.

13 godina
neaktivan
offline
Film - Ultimativna Rasprava

Ček, kako ti točno misliš da medicina liječi ljude oboljele od PTSP-a? Misliš da im daju čarobne napitke i pričaju priče da bi zaboravili na sve?
Isto kao i sa shizofrenijom i depresijom, kljukaju te ljekovima dok se ne "isključiš". Postoje ljekovi koji sprječavaju da se na svako štemanje zida trzneš, ali ti isti ljekovi sprječavaju da se trzneš na bilo što drugo.

Najbolji lijek je raditi nešto da ne misliš o tome i po mogućnosti raditi ono čega se zapravo bojiš.

 

 

A da je u filmu hrpa Američke propagande, ne bih se složio. Jedini primjeri su 9/11 na TV-u i povorka na kraju(makar je to nekakvo odavanje počasti). Za rat ne bih mogao reći jer se nije dotaknuo na političku stranu priče, samo na čisto napucavanje, a to što su se borili protiv Iračana i što je glavni junak preživio nije propaganda nego je tako zaista bilo.

Ne vidim tu propagandu o kojoj svi pričaju. Glavni junak nije krenuo s namjerom da pobije sve Iračane i povješa im uši iznad kamina nego da zaštiti obitelj. Našao je ženu, dobiti će dijete, a u SAD-u ruše tornjeve. Naravno, pametnije bi bilo da je ostao jer nije učinio razliku, ali je odlučio da ide. To nije propaganda.

 

 

A za ovo što govorite za ovoga koji ih je ubio - ja mislim da je to zbog shizofrenije. Ne toliko PTSP jer je bio sam na zadnjem sjedalu, već zato jer ljudi sa shizofrenijom nisu za vjerovati.

Imam primjer, neću navoditi, ali samo ću reći da skroz neugodno i da se čovjek ne osjeća sigurno dok je uz takvu osobu. Razlikuje se od tipa do tipa bolesti, ali ova s kojom sam se sreo, uf.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
16 godina
moderator
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
chutac kaže...

a) Ček, kako ti točno misliš da medicina liječi ljude oboljele od PTSP-a? Misliš da im daju čarobne napitke i pričaju priče da bi zaboravili na sve?

 

b) A da je u filmu hrpa Američke propagande, ne bih se složio. Jedini primjeri su 9/11 na TV-u i povorka na kraju(makar je to nekakvo odavanje počasti). Za rat ne bih mogao reći jer se nije dotaknuo na političku stranu priče, samo na čisto napucavanje, a to što su se borili protiv Iračana i što je glavni junak preživio nije propaganda nego je tako zaista bilo.

Ne vidim tu propagandu o kojoj svi pričaju. Glavni junak nije krenuo s namjerom da pobije sve Iračane i povješa im uši iznad kamina nego da zaštiti obitelj. Našao je ženu, dobiti će dijete, a u SAD-u ruše tornjeve. Naravno, pametnije bi bilo da je ostao jer nije učinio razliku, ali je odlučio da ide. To nije propaganda.

 

 

 a) Valjaš gluposti. PTSP oboljeli imaju problema suočiti se s tim sjećanjima, trebaju pomoć, stručnu osobu. Baciti ih u okruženje gdje će se to sve vratiti i imaš što imaš.

http://www.ptsd.va.gov/public/treatment/therapy-med/treatment-ptsd.asp

 

b) Eastwood je prolupao i pušiš njegovu američku pitu od govana. Pročitaj autobiografiju i pogledaj kakav ti je junak bio, kako je razmišljao i šta je mislio o iračanima. Kakva obitelj, o čemu pričaš? U filmu plemenito lovi monstruoznog talibanskog snajpera koji je IRL poginuo (i nije bio monstrum već se samo spomenulo da je bio olimpijac), hrpa govana.

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Film - Ultimativna Rasprava

Na stranu moraliziranje ali u stavrnoj situaciji staršno bih volio imati takvog snajperistu na vlastitoj strani, da mi spašava glavu nego li na suprotnoj. Što je on u tom trenutku mislio o protivniku me nebi ni najmanje brinulo. Posao mu je bio da štiti suborce i iz te perspektive on je za svoje kolege heroj, to je jedino bitno i mislim da je to ono što Eastwood jako uspješno prenio na ekran.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2016 17:59 (XXX).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
XXX kaže...

Na stranu moraliziranje ali u stavrnoj situaciji staršno bih volio imati takvog snajperistu na vlastitoj strani, da mi spašava glavu nego li na suprotnoj. Što je on u tom trenutku mislio o protivniku me nebi ni najmanje brinulo. Posao mu je bio da štiti suborce i iz te perspektive on je za svoje kolege heroj, to je jedino bitno i mislim da je to ono što Eastwood jako uspješno prenio na ekran.

 I ja bih volio imati dr. Manhattana na svojoj strani.

Koristimo domaće donje rublje (Galeb d.d.)
10 godina
protjeran
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
chutac kaže...

Ček, kako ti točno misliš da medicina liječi ljude oboljele od PTSP-a? Misliš da im daju čarobne napitke i pričaju priče da bi zaboravili na sve?
Isto kao i sa shizofrenijom i depresijom, kljukaju te ljekovima dok se ne "isključiš". Postoje ljekovi koji sprječavaju da se na svako štemanje zida trzneš, ali ti isti ljekovi sprječavaju da se trzneš na bilo što drugo.

Najbolji lijek je raditi nešto da ne misliš o tome i po mogućnosti raditi ono čega se zapravo bojiš.

 

 

A da je u filmu hrpa Američke propagande, ne bih se složio. Jedini primjeri su 9/11 na TV-u i povorka na kraju(makar je to nekakvo odavanje počasti). Za rat ne bih mogao reći jer se nije dotaknuo na političku stranu priče, samo na čisto napucavanje, a to što su se borili protiv Iračana i što je glavni junak preživio nije propaganda nego je tako zaista bilo.

Ne vidim tu propagandu o kojoj svi pričaju. Glavni junak nije krenuo s namjerom da pobije sve Iračane i povješa im uši iznad kamina nego da zaštiti obitelj. Našao je ženu, dobiti će dijete, a u SAD-u ruše tornjeve. Naravno, pametnije bi bilo da je ostao jer nije učinio razliku, ali je odlučio da ide. To nije propaganda.

 

 

A za ovo što govorite za ovoga koji ih je ubio - ja mislim da je to zbog shizofrenije. Ne toliko PTSP jer je bio sam na zadnjem sjedalu, već zato jer ljudi sa shizofrenijom nisu za vjerovati.

Imam primjer, neću navoditi, ali samo ću reći da skroz neugodno i da se čovjek ne osjeća sigurno dok je uz takvu osobu. Razlikuje se od tipa do tipa bolesti, ali ova s kojom sam se sreo, uf.

 Povorka na kraju je dokumentarni dio. Tako je i bilo. Ameri ne znaju napraviti (ili vrlo rijetko) nepateticni ratni film, takva su valjda nacija i uopce ih ne osudjujem zbog toga. Eastwood ga je za njih i napravio.

Mislim da smo mi skloniji pljuvanju svega i svacega, i pametovanju o svima oko nas iako ih u stvari ne razumijemo. Tako da mogu samo reci da se kao u ovom filmu rijetko bavimo malim ljudima, uvjek su nase naslovnice bombasticno i iskljucivo posvecene Sevki ili nasim politicarima - parazitima. Mi heroja nemamo, a to je prava zalost.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
Tallahassee kaže...

 Povorka na kraju je dokumentarni dio. Tako je i bilo. Ameri ne znaju napraviti (ili vrlo rijetko) nepateticni ratni film, takva su valjda nacija i uopce ih ne osudjujem zbog toga. Eastwood ga je za njih i napravio.

Mislim da smo mi skloniji pljuvanju svega i svacega, i pametovanju o svima oko nas iako ih u stvari ne razumijemo. Tako da mogu samo reci da se kao u ovom filmu rijetko bavimo malim ljudima, uvjek su nase naslovnice bombasticno i iskljucivo posvecene Sevki ili nasim politicarima - parazitima. Mi heroja nemamo, a to je prava zalost.

 Ne znam jesam li u životu pogledao nepatetičan ratni film.


Ali sad ozbiljno, ako znaš neki film koji ne veliča rat, koji se ne bavi glupostima kao što su čast, svrha, vrijednost života i ne sentimentalizira stradanje, molim te da ga preporučiš.

Koristimo domaće donje rublje (Galeb d.d.)
16 godina
moderator
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
Onjegin kaže...


Ali sad ozbiljno, ako znaš neki film koji ne veliča rat, koji se ne bavi glupostima kao što su čast, svrha, vrijednost života i ne sentimentalizira stradanje, molim te da ga preporučiš.

 'Allo 'Allo.

10 godina
protjeran
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
Onjegin kaže...

 Ne znam jesam li u životu pogledao nepatetičan ratni film.


Ali sad ozbiljno, ako znaš neki film koji ne veliča rat, koji se ne bavi glupostima kao što su čast, svrha, vrijednost života i ne sentimentalizira stradanje, molim te da ga preporučiš.

 Mislim da je to bilo koji ratni film koji mi se nije svidio kao ratni film - Apokalipsa, Thin Red Line, Dr. Strangelove..... Full Metal Jacket - tzv. anti-ratni filmovi...... American Snajper je na zalost pokusaj. I kao kolega iznad ipak jace, puno jace - Crna Guja.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.3.2016 19:24 (Tallahassee).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
Onjegin kaže...
Ali sad ozbiljno, ako znaš neki film koji ne veliča rat, koji se ne bavi glupostima kao što su čast, svrha, vrijednost života i ne sentimentalizira stradanje, molim te da ga preporučiš.

 Tora! Tora! Tora!

 

Kronologija, objektivan prikaz obje strane, bez patetike.

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Film - Ultimativna Rasprava
Onjegin kaže...
XXX kaže...

Na stranu moraliziranje ali u stavrnoj situaciji staršno bih volio imati takvog snajperistu na vlastitoj strani, da mi spašava glavu nego li na suprotnoj. Što je on u tom trenutku mislio o protivniku me nebi ni najmanje brinulo. Posao mu je bio da štiti suborce i iz te perspektive on je za svoje kolege heroj, to je jedino bitno i mislim da je to ono što Eastwood jako uspješno prenio na ekran.

 I ja bih volio imati dr. Manhattana na svojoj strani.

 Svi njegovi oboreni ciljevi su potvrđeni a svaki oboreni cilj je i spašeni kolega. To je tak u ratu, nema tu puno mjeste za vitezove okruglog stola.

11 godina
neaktivan
offline
Film - Ultimativna Rasprava
mar123 kaže...

jel idete u srijedu gledat batmana? ocjena zasad 9,5 od 7500 ljudi na imdbu, po meni ovo bi moglo past ispod 9 al kriticari ga hvale.

 Da se rasprava prebaci ovdje odmah?

 

Pogledao sam oba trailera tako da ne moram više ni gledati film.

Koristimo domaće donje rublje (Galeb d.d.)
15 godina
online
Film - Ultimativna Rasprava

gledo sam jucer, nije ostavio neki odlican dojam. ben affleck je bio okej, lex je bio odlicno odglumljen. ocekivo sam puno vise od ovog sto sam dobio, bolji je od man of steela ali nikako u rangu dark knighta.

11 godina
neaktivan
offline
Film - Ultimativna Rasprava
m77 kaže...

 Sprdanje s ljudima koji vole BvS i slične filmove, a onda 'mante se ozbiljnih stvari gdje kao Tarantino spada.

Toliko si se uzjogunio da sam mislio da ćeš početi o Bergmanu, Bunuelu, Tarkovskom, Kurosawi...a ne o Tarantinu za kojeg imam osjećaj da ako sam pogledao jedan film, da sam pogledao sve, glad za osvetom, pucnjava, tuča, krv, glad utažena, THE END.

Da odmah kažem, nisam uopće fan superhero filmova, odbojni su mi, nezanimljivi, ali netko to voli i to je u redu, ja volim Kubricka, Miikea, a volim naletjeti i na onaj kvartet gore spomenut.

 Kako si počeo ovaj post mislio sam da ćeš znati nešto o filmu, a ne navesti meme redatelje za lezbijke šareno obojane kose koje su ono totalno zaljubljene u film koje su počele gledati filmove iz Kriteriona.

Koristimo domaće donje rublje (Galeb d.d.)
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice