Bear Grylls-preživjeti divljinu

poruka: 47
|
čitano: 21.104
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Bear Grylls-preživjeti divljinu

Kako nisam našao sličnu temu,morao sam otvoriti ovu.

 

-Dakle,gledate li ovu TV seriju?

-Što mislite o tom čovjeku i njegovim pustolovinama?

-Da li biste se vi usudili učiniti slično?

...

 

Uglavnom,iznesite sve što spada u ovu temu.Osmijeh

 

Hvala!

Keep this topic alive!
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2010 13:39 (luckyluke).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bear Grylls-preživjeti divljinu

Gledam na Discoveryu ,mislim da ponekad radi neke lude stvari ali zanimljive ,bi se  usudio putovati onako ali ne i jesti žohare i izmet od slonova Smijeh

RIDER-Što je predizborna šutnja? - Jedini dan kada političari ne lažu! :D
15 godina
offline
RE: Bear Grylls-preživjeti divljinu
luckyluke kaže...

Kako nisam našao sličnu temu,morao sam otvoriti ovu.

 

-Dakle,gledate li ovu TV seriju?

-Što mislite o tom čovjeku i njegovim pustolovinama?

-Da li biste se vi usudili učiniti slično?

...

 

Ugavnom,iznesite sve što spada u ovu temu.Osmijeh

 

Hvala!

Da,

Adrenalin junkie ili predobro plaćen pa zanemaruje zdrav razum, iako vjerujem da je to neka čarobno uravnotežana kombinacija navedenog.

Pokušao bih ali mislim da to nebi dugo trajalo.

 

Uglavnom jako dobar dokumentarac iako mi nekako bolje leži Survivorman, relaniji mi je i nekako bolj prikazuje kako bi se trebalo ili kako bi se običan čovjek ponašao u toj situaciji.

15 godina
offline
Bear Grylls-preživjeti divljinu

Ja imam cijelu kolekciju na hardu i gledam dnevno po dve serije.

Meni je fascinantno kako već 5 sezona uspijeva preživjeti takve uvjete tamo.

Bilo bi moguće da ga kamermanska ekipa hrani dok se ne snima pa onda glumi da je gladan itd.

Nisam siguran da mu to rade ali lako moguće.

Keep this topic alive!
14 godina
neaktivan
offline
Bear Grylls-preživjeti divljinu

skinuo sa slovenaca sve epizode i gledao.uglavnom poučno i zanimljivo,iako malo fake,jer se vidi da malo vara.recimo kad bude tamo na ledenjaku pa se smoči kad čamac potone,a malo poslije opet suh ko barut.pa sad patagonija,stavi čarape da se ne kliže,a kasnije ima šiljke i čarape su opet na nogama itd.,ima toga podosta za navesti,no zbog poučnosti mi je sve to ipak odlično.

više anarhije i osobnosti,i svima bi bilo bolje!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bear Grylls-preživjeti divljinu

Nije ni njemu lako,neznam jeste li primjetili ali  ponekad  mora raditi neke stvari samo da  bi pokazao ljudima šta da urade ako se  nađu u takvoj situaciji ,bila je jedan emsija kad je pojeo žohara da bi pokazao koliko on ima proteina Smijeh

RIDER-Što je predizborna šutnja? - Jedini dan kada političari ne lažu! :D
15 godina
offline
RE: Bear Grylls-preživjeti divljinu
rider15 kaže...

Nije ni njemu lako,neznam jeste li primjetili ali  ponekad  mora raditi neke stvari samo da  bi pokazao ljudima šta da urade ako se  nađu u takvoj situaciji ,bila je jedan emsija kad je pojeo žohara da bi pokazao koliko on ima proteina Smijeh

Da,zanimljiva je bila ona serija kad je bio u Alpama.

Zakvačio se užem za tlo i bacio u onu rupu,u koju prema njegovim riječima, nitko ne ostaje živ.

Namjerno se bacio unutra a kad se izvukao bio je gladan ko pas.

Kaj mu je to trebalo?

Keep this topic alive!
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2010 13:53 (luckyluke).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bear Grylls-preživjeti divljinu
wyks kaže...
luckyluke kaže...

Kako nisam našao sličnu temu,morao sam otvoriti ovu.

 

-Dakle,gledate li ovu TV seriju?

-Što mislite o tom čovjeku i njegovim pustolovinama?

-Da li biste se vi usudili učiniti slično?

...

 

Ugavnom,iznesite sve što spada u ovu temu.Osmijeh

 

Hvala!

Da,

Adrenalin junkie ili predobro plaćen pa zanemaruje zdrav razum, iako vjerujem da je to neka čarobno uravnotežana kombinacija navedenog.

Pokušao bih ali mislim da to nebi dugo trajalo.

 

Uglavnom jako dobar dokumentarac iako mi nekako bolje leži Survivorman, relaniji mi je i nekako bolj prikazuje kako bi se trebalo ili kako bi se običan čovjek ponašao u toj situaciji.

ma daj ne pricaj glooposti.....survivorman bolji od ultimate survival.......smijesnoSmijeh........evo sta je survivorman:- u vecini epizoda covek dodje na jedno mesto i kao tu prezivljava (u vecini slucajeva 87% nista ne ulovi i samo sjedi )

- nosi hranu od kuce "kao da mu se nadje"   

- Samo u par epizoda mozda 3-5 upalio je vatru pomocu stapa, kanapa i drveta (starinski nacin)

- ostalo je vatru palio npr. ponese neisparavan upaljac koji daje samo varnicu i pazi cuda ponese vate i benzina   kao slucajno mu se naslo (znaci ponese sta mu treba i kaze pa eto naslo m i se)   

- u jednoj epziodi covjek poneo u tegli pekmeza   i kao eto zadesilo mu se tu pa nece ostat gladan   

- ima neku usnu harmoniku i na njoj u skoro svakoj epizodi svira istu melodiju 10n sekundi (jer ne zna nista drugo ocigledno   )

- smorio sam se gledajuci ga ... i na silu sam odgledo zadnjih par epizoda ...

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2010 14:02 (dogman).
14 godina
neaktivan
offline
Bear Grylls-preživjeti divljinu

pa i bear ima uvijek kremen,a kad bi se netko našao u situaciji to bi bilo smiješno da ima,mislim tko nosi kremen u đepu?

više anarhije i osobnosti,i svima bi bilo bolje!
15 godina
offline
RE: Bear Grylls-preživjeti divljinu
dogman kaže...

 

Uglavnom jako dobar dokumentarac iako mi nekako bolje leži Survivorman, relaniji mi je i nekako bolj prikazuje kako bi se trebalo ili kako bi se običan čovjek ponašao u toj situaciji.

ma daj ne pricaj glooposti.....survivorman bolji od ultimate survival.......smijesnoSmijeh........evo sta je survivorman:- u vecini epizoda covek dodje na jedno mesto i kao tu prezivljava (u vecini slucajeva 87% nista ne ulovi i samo sjedi )

- nosi hranu od kuce "kao da mu se nadje"   

- Samo u par epizoda mozda 3-5 upalio je vatru pomocu stapa, kanapa i drveta (starinski nacin)

- ostalo je vatru palio npr. ponese neisparavan upaljac koji daje samo varnicu i pazi cuda ponese vate i benzina   kao slucajno mu se naslo (znaci ponese sta mu treba i kaze pa eto naslo m i se)   

- u jednoj epziodi covjek poneo u tegli pekmeza   i kao eto zadesilo mu se tu pa nece ostat gladan   

- ima neku usnu harmoniku i na njoj u skoro svakoj epizodi svira istu melodiju 10n sekundi (jer ne zna nista drugo ocigledno   )

- smorio sam se gledajuci ga ... i na silu sam odgledo zadnjih par epizoda ...

Očito si previdio ovo MI, nisam rekao da je općenito bolji jer to ne mogu nikako utvrditi.

 

Drugo što bi ti divljinu išao u speedo gaćicama?

 

Neke stvari koje radi Bear nikada mi nebi pale na pamet, ali to je zabavnije (slažem se da je Survivorman monotoniji) a i dobiješ širi spektar što bi sve mogao učiniti u situaciji preživljavanja.

14 godina
neaktivan
offline
Bear Grylls-preživjeti divljinu

pa i važnije je da se nauči što više,dakle što više opcija o mogučnostima u divljini,a normalno je da to nije stvarno preživljavanje.uostalom,on (bear) je planinar pa se vere gdje ja ne bi ni pogledao gore,a i samim tim što nije sam već ima ekipu,puno olakšava.zamisli kad si sam i izgubljen,to je dodatni pritisak.

više anarhije i osobnosti,i svima bi bilo bolje!
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2010 14:11 (shimano).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Bear Grylls-preživjeti divljinu
shimano kaže...

pa i bear ima uvijek kremen,a kad bi se netko našao u situaciji to bi bilo smiješno da ima,mislim tko nosi kremen u đepu?

nosi kremen kamen.....ali ne nosi upaljac LOL....i BEAR GRYLLS pali u dosta epizoda sa trljanjem drveta vatru

15 godina
offline
RE: Bear Grylls-preživjeti divljinu
dogman kaže...
shimano kaže...

pa i bear ima uvijek kremen,a kad bi se netko našao u situaciji to bi bilo smiješno da ima,mislim tko nosi kremen u đepu?

nosi kremen kamen.....ali ne nosi upaljac LOL....i BEAR GRYLLS pali u dosta epizoda sa trljanjem drveta vatru

Dobro, hipotetske situacije na stranu, danas moraš biti lud da u divljinu ideš bez neke osnovne opreme u što se podrazumijeva da upaljač moraš imati.

14 godina
neaktivan
offline
Bear Grylls-preživjeti divljinu

ma opet isto,radi se o tome da je to sve fake na kraju,ali to ne umanjuje poučnu vrijednost,i to što bear jede i pije kojekakva s.anja,i baca se i pentra po opasnim mjestima,za to kapa dolje.uostalom,ne bi sve gledao da ne valja,ali ipak to nije kako on kaže jer sam naveo par slučaja gdje vara,čisto radi istine je to bitno.

 

 

pa da,upaljač imaš prije nego kremen,to je realnije.

više anarhije i osobnosti,i svima bi bilo bolje!
Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2010 14:24 (shimano).
14 godina
neaktivan
offline
Bear Grylls-preživjeti divljinu

gledao sam zadnju epizodu u nekoj pustinji. Čovjek je stvarno pun znanja što mu i omogućava da preživi. Samo neznam kako može jest tolike žohare, piti vodu u kojoj su životinje izvršavale nuždu.....

btw nisam mogao gledat kad je vadio organe iz deve te ih skuhao Cool

uskoro na sedmici...
15 godina
offline
RE: Bear Grylls-preživjeti divljinu

On ( Bear ) je sve to sigurno prošao puno prije nego se uopće počelo sa snimanjem navedenih dokumentaraca, a sad samo želi pokazat drugima kako da se preživi u nemogućim uvjetima. on je valjda prošae sve žive planine, prašume, pustinje na ovom svijetu.Čovjek se tokom svojih putovanja već najeo raznoraznim životnjama. Naravno on se cijepi protiv svih mogućih i nemogućih bolesti prije nego uopće krene na takva putovanja, pa stoga i ima ''muda'' probati sve živo što se kreće.

Za neke pothvate stvarno moraš biti ''lud''.

Dokumentarci su meni stvarno odlični Namigiva

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/
16 godina
offline
Bear Grylls-preživjeti divljinu

serija je ridiculosly silly, savjeti su mu u biti pogibeljni

 

jednom mu je bio savjet idi ubit aligatora kolcem i pojedi ga sirovog, divno, vidio bi nekog prosječnog čovjeka kako to pokušava i dođe mu naprimjer još par njih i strga mu noge

 

ili oni neki skokovi i penjanja gdje bi većina ljudi ostala bez gležnjeva

 

ima još bezbroj ovakvih primjera i polu-namještaljki u seriji

 

serija ima dobar entertainment value ali to je sve

BC2: NoobsMcKenzie_HR
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bear Grylls-preživjeti divljinu
Sir Vidara the XVII kaže...

serija je ridiculosly silly, savjeti su mu u biti pogibeljni

 

jednom mu je bio savjet idi ubit aligatora kolcem i pojedi ga sirovog, divno, vidio bi nekog prosječnog čovjeka kako to pokušava i dođe mu naprimjer još par njih i strga mu noge

 

ili oni neki skokovi i penjanja gdje bi većina ljudi ostala bez gležnjeva

 

ima još bezbroj ovakvih primjera i polu-namještaljki u seriji

 

serija ima dobar entertainment value ali to je sve

je,rekao sam da je to fake,a i da to gdje on skače i pentra se,nema veze s "normalnim" ljudima.samo to je ipak radi dinamike i atrakcije,ali ima ipak dosta korisnih i poučnih savjeta koje svakako mogu poslužiti.poanta je da svko odabere ono što može napraviti,jer evo recimo ja se ne bi nikad ni pokušao penjati gdje on ide,ali netko možda bi.tako da je to ipak dobra serija dokumentaraca,a da bi bilo savršeno,morao bi ići sam s kamerom i doslovce samo s onim što bi netko realno imao kad bi bio u nekom podneblju,e to bi bilo pravo preživljavanje,a ovo je više kao instrukcije.

više anarhije i osobnosti,i svima bi bilo bolje!
15 godina
offline
RE: Bear Grylls-preživjeti divljinu
Sir Vidara the XVII kaže...

serija je ridiculosly silly, savjeti su mu u biti pogibeljni

 

jednom mu je bio savjet idi ubit aligatora kolcem i pojedi ga sirovog, divno, vidio bi nekog prosječnog čovjeka kako to pokušava i dođe mu naprimjer još par njih i strga mu noge

 

ili oni neki skokovi i penjanja gdje bi većina ljudi ostala bez gležnjeva

 

ima još bezbroj ovakvih primjera i polu-namještaljki u seriji

 

serija ima dobar entertainment value ali to je sve

Zato niti prosječni čovjek ne ide u takve avanture!

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bear Grylls-preživjeti divljinu
kostolomac kaže...

Zato niti prosječni čovjek ne ide u takve avanture!

pa zapravo,ide avanturist koji mora biti spreman da radi svakojake ludosti,ali dogodi se i da se ljudi izgube ili slično,pa onda možeš koristiti takve stvari.uostalom,on navodi često neke primjere o ljudioma koji su se slučajno našli u takvoj situaciji.

više anarhije i osobnosti,i svima bi bilo bolje!
14 godina
offline
Bear Grylls-preživjeti divljinu

nije preporučeno za one slabijeg želuca

My xf.mirkeckiller
16 godina
neaktivan
offline
RE: Bear Grylls-preživjeti divljinu
Marsel007 kaže...

nije preporučeno za one slabijeg želuca

ba kako brutalno, ono kada larva pukne, a iz nje izlete crijeva. fuj

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Bear Grylls-preživjeti divljinu
Marsel007 kaže...

nije preporučeno za one slabijeg želuca

to mi isto nije jasno.pa zar ne možeš ubiti to što jedeš prije,pa onda samo progutaš i pustiš želudac da odradi svoje,a okus u ustima ostane netaknut.

više anarhije i osobnosti,i svima bi bilo bolje!
15 godina
offline
RE: Bear Grylls-preživjeti divljinu
Marsel007 kaže...

nije preporučeno za one slabijeg želuca

hehehehehe, što sve taj nije pojeo u životuSmijeh

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/
15 godina
offline
RE: Bear Grylls-preživjeti divljinu
shimano kaže...
Marsel007 kaže...

nije preporučeno za one slabijeg želuca

to mi isto nije jasno.pa zar ne možeš ubiti to što jedeš prije,pa onda samo progutaš i pustiš želudac da odradi svoje,a okus u ustima ostane netaknut.

Pa zar te nisu učili da treba hranu prije dobro prožvakat nego se ''spusti'' do želuca Smijeh

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/
14 godina
neaktivan
offline
Bear Grylls-preživjeti divljinu

pa nek žvače fantom,zato je i plačen.Smijeh

mora da je ova mala,koju su pronašli nakon 4 dana u močvari punoj aligatora,gledala njegove epizode.

više anarhije i osobnosti,i svima bi bilo bolje!
15 godina
offline
Bear Grylls-preživjeti divljinu

Jedan od najzabavnijih dokumentaraca uopće.

Imam sve epizode na hardu.

16 godina
offline
RE: Bear Grylls-preživjeti divljinu
kostolomac kaže...

Zato niti prosječni čovjek ne ide u takve avanture!

da, ali govori u seriji o ljudima koji se slučajno izgube ili zateknu na takvim mjestima zbog bilo čega, kvarova na vozilima itd, a ne o ljudima koji s namjerom idu na teške pozicije samo da bi se izvukli zbog avanture

shimano kaže...

a da bi bilo savršeno,morao bi ići sam s kamerom i doslovce samo s onim što bi netko realno imao kad bi bio u nekom podneblju,e to bi bilo pravo preživljavanje,a ovo je više kao instrukcije.

da, pa i rekao sam, ima dobar entertainment value, nije loša za pogledat

 

a što se tiče ovoga citata ^^, netko je spomenuo survivorman, koji u biti odgovara tvom opisu

 

nisam ga gledao, a uz silne igre i hobije i stvari koje trebam pogledati stigao bi na red neke 2013, pa ako je netko gledao možda da napiše nešto o seriji

BC2: NoobsMcKenzie_HR
14 godina
neaktivan
offline
Bear Grylls-preživjeti divljinu

ee dobra tema stvarno dobra :D...btw imam ja sve epizode od 1-5 sezone i ove sitno 6. sezona sa discovery.ja snimano [srpski titlovi]...gledam svaki dan 1 epizodu predobra serija.....vrijedi sve odgledat ;D

Athlon X2 5000+ 2,6GHz ; GA-56S-S3 ; 4GB ddr2 kingmax ; GT220-512MB ; 500GB seagate ;500W ; ATX-L8026-C4 ; Pioneer DVR-215D; Samsung SM 943N ; Windows 7 Extreme Edition
14 godina
offline
Bear Grylls-preživjeti divljinu

Pustite vi Bear-a, on se popeo na Everest.Iznenađen

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice