Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

poruka: 292
|
čitano: 105.749
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
MineCraftGamerProo006 kaže...

Nemora biti ultrazoom bilo sta do 2k a da radi najbolje fotke za ulozen novac u to.Meni se svida nikon l830 jako a i po testu vidim da radi super fotke. A sta vi mislite.

Canon SX500is, iako je ultrazoom, radi odlicne fotke, i meni kao amateru je odlican fotic, pogledaj recenzije po netu!

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
11 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Ok mi se cini a kolko si ga platio. Ja bi si uzo nesto onaj najbolje za taj novac (2000kn). I mozda je bolji sx510hs?Makar ima problema sa blendom il tak nes. Nemam pojma. Vidjet cu sta ce rambox rec na sve ovo on se kuzi dosta u to i bio mi je reko da ce danas eventualno napisati sta mi treba itd. I sta mislite jer bi se isplatio uzeti Canon 1100d povoljan 2100kn 2 baterije 8 gb sd i dodatan grip.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 11:17 (MineCraftGamerProo006).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
Fujiji su super po mom iskustvu, sam sam imao par njihovih digitala dok nisam presao na DSLR. Imaju iskustva u digitalnim aparatima, ipak su oni koji su prvi takav uredaj pustili na trziste. A ako porocackas po netu ces vidjeti da ljudi generalno najvise hvale njihov izgled JPEGa. Ipak imaju ogromno iskustvo u prikazu oku ugodnih boja jos od doba filma.
Ali ako te ne zanima iskljucivo ultrazoom, zaboravi na sve ovo prije. Definitivno najbolji aparati na trzistu do 2000kn su Olympus E-PL3 i E-PM1
16 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
MineCraftGamerProo006 kaže...
Posto si mi napisao tu da napisem evo. Posto sam citao tu malo i vidim da je taj canon cisti sranje tj taj model. A zašto ne taj nikon, i ak on ne valja mozes mi nesto preporuciti do 2000 kn a da izgleda ko sx510 za amatersko koristenje.

A ko je rekel da je Canon SX510HS sranje kad nije, ja sam samo preporuči da ga preskočiš jer za tolko kolko košta ne nudi najbolje fotke a usput i koristi staru tehnologiju.Izlanuo se Za amaterske potrebe to je dobar fotič, a usput ima veliko optički Zoom 30X zato su mu i dali preporuku u onom testu.Oni problemčiči sa Cromatic Aberrations, to nije ništa ekstremno i drastično tako su i tom testu zaključili i to bi trebalo bit vrlo jasno.

 

Canon SX510HS kao okvirno noviji fotič, on koristi DIGIC4 foto procesor koji je na tržište izbačen još tamo 2008 godine. Dakle to je stara tehnologija, zapakirana ili iskorištena u novom fotiču tak se to gleda u praksi.

 

Ovo isto treba spomenuti jer je dosta bitno u praksi, samo najnoviji Canon DIGIC 6 procesor ili Canon fotič koji ga ima nudi video snimanje u MP4 formatu. Canon DIGIC 6 procesor on nudi i 1080p video sa 60fps pa kome to treba tu je sve vrlo jasno.Svaki stariji Canon fotič u praksi, dakle bilo da ima DIGIC 4 ili DIGIC 5 procesor oni snimaju video u MOV formatu koji je podešen na preveliki bitrate.Zašto je Canon do sad koristil baš MOV video format sa tak velikim video Bitrate to znaju samo oni. Kratko i jasno prelezak na MP4 je puno bolja opcija to je i Canon na kraju zaključili bez greške.Eto jedne usporedbe na tom polju koja sve govori, 720p MOV video kod Canon ima čak 23mbps ako Canon fotič koristi DIGIC4 ili DIGIC5 procesor.U slučaju da neki Canon fotič koristi najnoviji Canon DIGIC6 procesor, 720p MP4 video ima bitrate od 8mbps a video je čak i bolji ili kvalitetniji+bolja stabilizacija slike i to je ono najbitnije u praksi.

 

Nisam ja badave izabral SX270HS, jer mi treba mali ali vrlo dobar fotič koji normalno ima DIGIC6 procesor i nudi 20X Optički Zoom a to je i više nego dosta.Kratko i jasno kaj se tiče ove usporedbe, dakle SX510HS koji ima 30X Optički Zoom vs SX270HS koji ima nemali 20X Optički Zoom. U ovoj dilemi kaj izabrati jel, tu se logički nema šta razmišljat ako znaš o čem se tu radi dakle SX510HS to je danas stara tehnologija.{#}

Trickortreat kaže...
MineCraftGamerProo006 kaže...
Posto si mi napisao tu da napisem evo. Posto sam citao tu malo i vidim da je taj canon cisti sranje tj taj model. A zašto ne taj nikon, i ak on ne valja mozes mi nesto preporuciti do 2000 kn a da izgleda ko sx510 za amatersko koristenje.

 

 

Ako ti baš treba sooperzoom, probaj s ovim http://www.canosa.com.hr/fuji-finepix-s8200/102834/product/ Fujiji imaju super out f camera JPEGe.

Taj Fuji je jednostavno preskup i to gadno,Izlanuo se onda je bolje da kupi Canon SX510HS bez obzira na sve spomenuto bit če dobar fotič za amaterske potrebe i uštedit če 700kn.Kod Fuji ima jedan drugi dodatni trošak, jer on za napajanje koristi 4 AA baterije dakle ako doma nema NI-MH baterije treba ih kupit jel.Uz to ako nema dobar punjač baterije jel, i to treba kupit ili kratko i jasno još 200kn za Sanyo Enellop baterije+dobar punjač.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/digitalni-fotoaparati/samopraznjenje-punjivih-baterija/209516.aspx?page=0&jumpto=4225563&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/digitalni-fotoaparati/aparat-podrzava-alkalne-nimh-baterije/177959.aspx?page=0&jumpto=3433961&sort=asc&view=flat

MineCraftGamerProo006 kaže...

Nemora biti ultrazoom bilo sta do 2k a da radi najbolje fotke za ulozen novac u to.Meni se svida nikon l830 jako a i po testu vidim da radi super fotke. A sta vi mislite.

Pa moraš sam odlučit kaj očeš,Nevinašce znam ja da se tebi izgledom sviđa taj Nikon onako malo veči fotič jel.No realno gledano u praksi najbolja kupnja je baš Canon SX270HS, ne zato kaj ga ja imam nego to su činjenice crno na bijelo jer radi najbolje fotke i to zato kaj ima najmanje Megapixela.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
11 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Najvjerojatnije cu si kupiti sx510hs svida mi se dizajn a fotke nisu lose i mislim da za oko 1500kn nemoze bolje tog izgleda fotoaparata a onaj nikon je skup a jako lose fotografije daje tj nisu lose neg za te pare su lose. Sta mislis jer se isplati kupiti sx510hs za amatera i pocetnika nista posebno sam za pocetak pa za 1,2 kupit neki dslr aparat ja msm da da.?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
MineCraftGamerProo006 kaže...

Najvjerojatnije cu si kupiti sx510hs svida mi se dizajn a fotke nisu lose i mislim da za oko 1500kn nemoze bolje tog izgleda fotoaparata a onaj nikon je skup a jako lose fotografije daje tj nisu lose neg za te pare su lose. Sta mislis jer se isplati kupiti sx510hs za amatera i pocetnika nista posebno sam za pocetak pa za 1,2 kupit neki dslr aparat ja msm da da.?

 

Olympusi koje sam ti naveo su barem tri klase iznad ovih Canona. Ako te trenutno ne zanimaju aparati sa izmjenjivim objektivima onda ovaj uzmi http://www.m-computers.hr/nikon-coolpix-p330-white/VNA241E1/product/

F1.8 otvor blende i mogućnost snimanja RAW fotografija pa kada se malo uvježbaš i kada ti automatske postavke postanu nedovoljne P330 će ti pružiti i puno veću umjetničku slobodu. Niti jedan Canon ispod S120 ti ne pruža ovo što taj Nikon.

 

16 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
Trickortreat kaže...
MineCraftGamerProo006 kaže...

Najvjerojatnije cu si kupiti sx510hs svida mi se dizajn a fotke nisu lose i mislim da za oko 1500kn nemoze bolje tog izgleda fotoaparata a onaj nikon je skup a jako lose fotografije daje tj nisu lose neg za te pare su lose. Sta mislis jer se isplati kupiti sx510hs za amatera i pocetnika nista posebno sam za pocetak pa za 1,2 kupit neki dslr aparat ja msm da da.?

 

Olympusi koje sam ti naveo su barem tri klase iznad ovih Canona. Ako te trenutno ne zanimaju aparati sa izmjenjivim objektivima onda ovaj uzmi http://www.m-computers.hr/nikon-coolpix-p330-white/VNA241E1/product/

F1.8 otvor blende i mogućnost snimanja RAW fotografija pa kada se malo uvježbaš i kada ti automatske postavke postanu nedovoljne P330 će ti pružiti i puno veću umjetničku slobodu. Niti jedan Canon ispod S120 ti ne pruža ovo što taj Nikon.

 

A čuj može on kupit nešto od ovog trojca,Nevinašcedakle Olympus E-PL3 ili E-PM1 i na kraju taj Nikon Coolpix P330 u bijeloj boji.Dakle to su fotiči sa znatno večim senzorima, i sve ostalo kaj uz to ide normalno dakle bolje fotke/znatno manje šuma sa znatno večim ISO postavkama itd.

 

No meni se čini da on baš hoče neki veči fotič,Izlanuo se ali koji ima veliki Optički Zoom 20+ tu je poanta znači onda ova tri gornja fotiča odma ispadaju iz izbora.Prvi koji od njih ispada iz izbora je Nikon Coolpix P330 , i to vjerojatno samo zato kaj je bijele boje fučkaj ga mnogi ljudi ne vole fotič u bjeloj boji. No ja s tim nemam problema fotič može bit bilo koje boje, osim da nije žuti te naranđasti ili crveni te ljubičasti ili recimo kričavo zeleni.Da imam izbor između crnog i bijelog fotiča, dakle govorimo o identičnom modelu ja bi uvjek izabral crni no da nema izbora i da je ovaj bijele boje ima malo nižu cijenu nema frke ja bi ga itekak kupil bez greške.Smijeh

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
11 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Konancno me neko shvaca da li mislis da bi trebo uzet taj canon uz moje zahtjeve a uopce nije jako skup. Molim vas

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 19:48 (MineCraftGamerProo006).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
rambox kaže...

A čuj može on kupit nešto od ovog trojca,Nevinašcedakle Olympus E-PL3 ili E-PM1 i na kraju taj Nikon Coolpix P330 u bijeloj boji.Dakle to su fotiči sa znatno večim senzorima, i sve ostalo kaj uz to ide normalno dakle bolje fotke/znatno manje šuma sa znatno večim ISO postavkama itd.

 

No meni se čini da on baš hoče neki veči fotič,Izlanuo se ali koji ima veliki Optički Zoom 20+ tu je poanta znači onda ova tri gornja fotiča odma ispadaju iz izbora.Prvi koji od njih ispada iz izbora je Nikon Coolpix P330 , i to vjerojatno samo zato kaj je bijele boje fučkaj ga mnogi ljudi ne vole fotič u bjeloj boji. No ja s tim nemam problema fotič može bit bilo koje boje, osim da nije žuti te naranđasti ili crveni te ljubičasti ili recimo kričavo zeleni.Da imam izbor između crnog i bijelog fotiča, dakle govorimo o identičnom modelu ja bi uvjek izabral crni no da nema izbora i da je ovaj bijele boje ima malo nižu cijenu nema frke ja bi ga itekak kupil bez greške.Smijeh

 

A gle, na prethodnoj stranici ove teme je napisao da mu ne treba ultrazoom. Pokazao sam mu 3 mnogo bolja fotića za više nego razumnu cijenu (par sto kuna stvarno nije problem dat ako znaš da uzimaš nešto kvalitetnije), taj Nikon se može uzet i u crnoj, metallic ili crvenoj boji.

Još jednom ću ponoviti - čim veći zoom opseg tim će fotke biti lošije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 18:18 (Trickortreat).
14 godina
offline
Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Da li neko zna ima li se Olympus E-PM1 kupiti negdje u Zupanji, Vinkovcima ili Osijeku ili negdje okolo tih gradova? Vidim na nabava.net je online kupovina ili zagreb.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.7.2014 18:01 (esko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
esko kaže...

Da li neko zna ima li se Olympus E-PM1 kupiti negdje u Zupanji, Vinkovcima ili Osijeku ili negdje okolo tih gradova? Vidim na nabava.net je online kupovina ili zagreb.

 

Nema niceg loseg kod kupovine preko neta. Ja sam bas svu svoju opremu kupio na taj nacin.
14 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
Trickortreat kaže...
esko kaže...

Da li neko zna ima li se Olympus E-PM1 kupiti negdje u Zupanji, Vinkovcima ili Osijeku ili negdje okolo tih gradova? Vidim na nabava.net je online kupovina ili zagreb.

 

Nema niceg loseg kod kupovine preko neta. Ja sam bas svu svoju opremu kupio na taj nacin.

Nije frka online kupovina nego sto sam iz Bosne i moram doci po to. A ovi gradovi su mi 1-2h voznje, pa eto moze proc. Btw hvala za preporuku E-pm1 :)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
Aha... pa probaj dogovorit dostavu na neku tebi blizu adresu. Ne mora ti biti kucna. Samo napomeni dje da ti dostave a oni ce te obavijestiti kada posiljka bude blizu. Overseas express tako funkcionira. Ma nemas frke. Forum i sluzi da si pomognemo ;)
16 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
MineCraftGamerProo006 kaže...

Konancno me neko shvaca da li mislis da bi trebo uzet taj canon uz moje zahtjeve a uopce nije jako skup. Molim vas

Pa več sam sve napisal vezano za SX510HS,Nevinašce dakle ak si baš navalil na veči fotič bit če ok ali upamti to je novi fotič sa starom tehnologijom.Pročitaj opet kaj sam napisal u dolnjem postu, a šta češ ti na kraju izabrat to prepuštam tebi.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/digitalni-fotoaparati/digitalni-fotoaparat-do-2000-kn/183915.aspx?page=8&jumpto=4296772&sort=asc&view=flat

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
14 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
rambox kaže...

Pa več sam sve napisal vezano za SX510HS,Nevinašce dakle ak si baš navalil na veči fotič bit če ok ali upamti to je novi fotič sa starom tehnologijom.Pročitaj opet kaj sam napisal u dolnjem postu, a šta češ ti na kraju izabrat to prepuštam tebi.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/digitalni-fotoaparati/digitalni-fotoaparat-do-2000-kn/183915.aspx?page=8&jumpto=4296772&sort=asc&view=flat

 

Koliko god da je stara tehnologija bolja je po svim aspektima. To su klase aparata koje se jednostavno ne mogu direktno uspoređivati. Ne postoji aparat sa senzorom veličine 1/2.3" parirati aparatu sa 4/3 senzorom, a i od 1/1.7" bi trebao biti barem 5 godina noviji da bude bolji ili na istoj razini...

16 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
Trickortreat kaže...
rambox kaže...

Pa več sam sve napisal vezano za SX510HS,Nevinašce dakle ak si baš navalil na veči fotič bit če ok ali upamti to je novi fotič sa starom tehnologijom.Pročitaj opet kaj sam napisal u dolnjem postu, a šta češ ti na kraju izabrat to prepuštam tebi.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/digitalni-fotoaparati/digitalni-fotoaparat-do-2000-kn/183915.aspx?page=8&jumpto=4296772&sort=asc&view=flat

 

Koliko god da je stara tehnologija bolja je po svim aspektima. To su klase aparata koje se jednostavno ne mogu direktno uspoređivati. Ne postoji aparat sa senzorom veličine 1/2.3" parirati aparatu sa 4/3 senzorom, a i od 1/1.7" bi trebao biti barem 5 godina noviji da bude bolji ili na istoj razini...

Nekaj si izgleda krivo skužil jel,Izlanuo se ja sam u tom linku s razlogom pocrnil ono bitno. Dakle tu ide usporedba samo SX270HS vs SX510HS(vrlo slična cijena), i ništa drugo tu nije uspoređeno dakle jedan novi(zapravo stari)Canon vs jedan novi Canon fotič.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
14 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
rambox kaže...

Nekaj si izgleda krivo skužil jel,Izlanuo se ja sam u tom linku s razlogom pocrnil ono bitno. Dakle tu ide usporedba samo SX270HS vs SX510HS(vrlo slična cijena), i ništa drugo tu nije uspoređeno dakle jedan novi(zapravo stari)Canon vs jedan novi Canon fotič.{#}

 

aha.. to... da... moj bed :)

14 godina
offline
Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Ipak sam narucio E-PL3 jer je skuplji samo 160 kuna od E-PM1. Ko ce to sad docekat :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
To su u ti isti aparati. Epl3 ima malo vise opcija na tijelu aparata pa ne moras cackat po izbornicima i mrvicu je veci pa bolje lezi u ruci, ali ostalo je identicno... A doci ce, oko 5 dana u vecini slucajeva treba. Dobro je sto se sve moze dogovorit za placanje pouzecem pa nema panike :)
14 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
Trickortreat kaže...
To su u ti isti aparati. Epl3 ima malo vise opcija na tijelu aparata pa ne moras cackat po izbornicima i mrvicu je veci pa bolje lezi u ruci, ali ostalo je identicno... A doci ce, oko 5 dana u vecini slucajeva treba. Dobro je sto se sve moze dogovorit za placanje pouzecem pa nema panike :)

Ma znam al aj reko nije velika razlika pa neka dugmica vise :D. Nego ako ne bude valjao drz' se dobro XD.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
Trickortreat kaže...
To su u ti isti aparati. Epl3 ima malo vise opcija na tijelu aparata pa ne moras cackat po izbornicima i mrvicu je veci pa bolje lezi u ruci, ali ostalo je identicno... A doci ce, oko 5 dana u vecini slucajeva treba. Dobro je sto se sve moze dogovorit za placanje pouzecem pa nema panike :)

 

Podebljano - pa i nije baš beznačajna razlika i definitivno vrijedi tih 160 kn više, meni je recimo ergonomija jedna od bitnijih stvari... 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
esko kaže...

Ma znam al aj reko nije velika razlika pa neka dugmica vise :D. Nego ako ne bude valjao drz' se dobro XD.

 

Ma bit će dobar... tu mu je i review pa listaj dok čekaš :P

http://www.dpreview.com/reviews/olympusepl3/21

12 godina
offline
Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Pozdrav...Evo trebam savjet u ovoj temi, jer sam zaista što se tiće fotografije u krivoj ulici :)

Naime, majka mi je luda za slikanjem bubica, leptirića, cvijetića, kapljica, rose....itd...Sada je skupila nešto novca,

nešto sam dodao ja i imamo na raspolaganju nekih 2200 kuna...

Naravno ako se nađe nešto što je baš TO, nekih 200-300 kunića se još može skemijati

Znaći prioritet su manje više makro fotografije...i priroda općenito...Hvala unaprijed na savjetu za nešto najisplativije u tom cijenovnom rangu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
geci1981 kaže...

Pozdrav...Evo trebam savjet u ovoj temi, jer sam zaista što se tiće fotografije u krivoj ulici :)

Naime, majka mi je luda za slikanjem bubica, leptirića, cvijetića, kapljica, rose....itd...Sada je skupila nešto novca,

nešto sam dodao ja i imamo na raspolaganju nekih 2200 kuna...

Naravno ako se nađe nešto što je baš TO, nekih 200-300 kunića se još može skemijati

Znaći prioritet su manje više makro fotografije...i priroda općenito...Hvala unaprijed na savjetu za nešto najisplativije u tom cijenovnom rangu.

 

Ne postoji ti takvo sto za tu cijenu. Trebati ce ti kvalititeni SLR ili mirrorless sa dediciranim macro objektivima. Najmanju cijenu koju za to mozes ocekivati je nekih 5000kn
12 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
Trickortreat kaže...
geci1981 kaže...

Pozdrav...Evo trebam savjet u ovoj temi, jer sam zaista što se tiće fotografije u krivoj ulici :)

Naime, majka mi je luda za slikanjem bubica, leptirića, cvijetića, kapljica, rose....itd...Sada je skupila nešto novca,

nešto sam dodao ja i imamo na raspolaganju nekih 2200 kuna...

Naravno ako se nađe nešto što je baš TO, nekih 200-300 kunića se još može skemijati

Znaći prioritet su manje više makro fotografije...i priroda općenito...Hvala unaprijed na savjetu za nešto najisplativije u tom cijenovnom rangu.

 

Ne postoji ti takvo sto za tu cijenu. Trebati ce ti kvalititeni SLR ili mirrorless sa dediciranim macro objektivima. Najmanju cijenu koju za to mozes ocekivati je nekih 5000kn

 

Uf...Da ne postoji nekakva povoljnija opcija...radi se naime, o sasvim amaterskom fotografiranju..

14 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
Postoji.. ali neces dobiti rezultate koje mislis - te makro fotke kukaca i kapljica. Kompakti uglavnom podrzavaju makro samo kod manjih zarisnih duljina, a tamo dolazi do najvecih distorzija i poteskoca kod makro fotografije kao npr pre mala udaljenost od subjekta do objektiva. Vecina kompakata iznad 1500kn ima makro opciju ali je ovakva kakvu sam ti gore opisao.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.8.2014 19:03 (Trickortreat).
14 godina
neaktivan
offline
Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

@geci1981 evo par fotki koje sam ja napravio Olympusom XZ-1 dakle naprednim kompaktom pa ako to zadovoljava... Sad je aktuelni model XZ-2 (dakle nasljednik XZ-1) koji bi trebao biti još bolji i definitivno bi ušao u budžet i moguće je raditi donekle dobar makro s tom klasom aparata... Naravno da ćeš DSLR-om i decidiranim macro objektivima dobiti puno kvalitetnije fotke kako ti i Trickotreat sugerira ali to i košta. Jeftinija varijanta a daje jako dobre rezultate u DSLR svijetu je uzeti neki polovni stariji model i kupiti macro tube i neki stari manuelni objektiv velike milimetraže kakvi se daju naći za jeftinu lovu. Imaš recimo odličnih polovnih Pentaxa za jako dobru lovu a dobra stvar kod Pentaxa je i to što ti oni mjere svjetlo bez obzira koji objektiv staviš na njega i bez obzira da li postoje električni kontakti s objektivom ili je strogo "na palentu"

 

Moje fotke iste rezolucije ali originali (bez bugove kompresije):

 

Pčela

Kapljice1

Kapljice2

Cvijet i leptir

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.8.2014 23:31 (deya100).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Vidim da se često spominje Canon SX270. I ja sam ga planirao nabavit, ali svi po netu kukaju kako SX270 i SX280 imaju ozbiljan softverski problem kod snimanja videa (dolazi do masivnog trošenja baterije i aparat se ugasi za desetak minuta). Canon je izdao firmware update koji navodno ispravlja problem, ali ljudi kažu kako se niti nakon nadogradnje ništa nije popravilo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
Kupio taj fotic prije malo (cca. mjesec dana) i zna mi se to desit.
Nije da video potrosi bateriju nega javi da je baterija slaba (a ona na full) i fotic se ugasi.
Upalis ga i ides slikat i vidis da je baterija na ful X-(.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
odjavljen
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
djigibao kaže...
Kupio taj fotic prije malo (cca. mjesec dana) i zna mi se to desit.
Nije da video potrosi bateriju nega javi da je baterija slaba (a ona na full) i fotic se ugasi.
Upalis ga i ides slikat i vidis da je baterija na ful X-(.

Jep, a zanimljivo je da je taj problem prisutan samo kod ta dva modela iz SX serije. Problem je softverske prirode i može se riješit novim firmwareom, ako ga Canon ikad izbaci.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice