Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

poruka: 292
|
čitano: 105.557
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Da, ima automatsku panoramu, ja ga imam i mogu to potvrdit. Ali, stvarno, zar vam je to kriterij za odabir fotića, pa tko još radi panorame unutar fotića, to se radi spajanjem više "normalnih/običnih" fotki koje bi se trebale preklapat cca 30% a radi se na kompu softwareom predviđenim za to (naravno može i Photoshopom). Takve panorame će uvjek biti neusporedivo bolje nego one dobivene u fotiću - razlog: kompjuter uvjek ima jaču procesorsku snagu nego fotić i većina programa za panorame je kvalitetnija nego neki ugrađeni software kojeg koristi fotić, na taj način dobivene panorame su uvijek bolje blendane nego u fotiću...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Može malo pomoći oko odabira fotoaparata.

Znači, dao bih do 2000 kn, ali neznam što je bolje za te novce.

 

Ugl. vidio sam ovaj Canon SX 510IS, ultrazoom fotić, koji ima sve što mi treba. Širokokutni objektiv, velik zoom, full hd sa stereo zvukom i prihvatljiva cijena.

E sad je pitanje, pošto mi ipak treba aparat koji ima kakav takav zoom, jel velika razlika između onog jeftinog DSLR-a 1100 (tako nekako je ime modela) i ovog gore u linku što se tiče kvalitete slike?

Jer znam ako bi htio zoom s DSLR-om da mi treba i drugi objektiv, a to košta dodatno, a toliko novaca nemam.

 

Hvala unaprijed :)

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2013 0:00 (explorer 4).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Itko {#}

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Sam si odgovorio u prethodnom postu. A kvaliteta slike ultrazoom-a i DSLR-a je neusprediva (u korist DSLR-a).

14 godina
neaktivan
offline
Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Našao sam pomoć na drugom mjestu, odlučio sam uzeti canon d1100 i strpiti se, pa onda uzeti objektiv za zoom.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.11.2013 22:13 (explorer 4).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Koji je best-buy fotić u ovom rangu? I kakva su vaša iskustva sa AA baterijama, imao sam takve baterije i stalno su bile prazne, punjač je očito bio loš ili ne znam

kad mačaka nema miševi kolo vode
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
jez_cro kaže...

Koji je best-buy fotić u ovom rangu? I kakva su vaša iskustva sa AA baterijama, imao sam takve baterije i stalno su bile prazne, punjač je očito bio loš ili ne znam

 

Za ovaj novac možeš kupiti DSLR ili neki ultrazoom. Stvar je preferencije.

Ima dobrih AA baterija, samo treba kesnuti malo više za njih. No ima ih prilično dobrih za ok cijenu, Primjerice Camellion always ready koje koštaju oko 80 kn.

 

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
10 godina
neaktivan
offline
Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Molim za pomoć, htjela bih kupiti malo bolji digitalni foto aparat. Mislim se između Olympus E- PM1 (14-22mm)objektiv (ne piše mi koliki je optički zum, valjda bi to trebala znati iz objektiva?) i Canon PowerShot SX500, više sam za Olympus zbog veličine, ako imate još kojeg preporučiti iz te kategorije bila bih vam zahvalna!

Hvala, pozdrav!!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
ljubica10 kaže...

Molim za pomoć, htjela bih kupiti malo bolji digitalni foto aparat. Mislim se između Olympus E- PM1 (14-22mm)objektiv (ne piše mi koliki je optički zum, valjda bi to trebala znati iz objektiva?) i Canon PowerShot SX500, više sam za Olympus zbog veličine, ako imate još kojeg preporučiti iz te kategorije bila bih vam zahvalna!

Hvala, pozdrav!!

 

Da, iz objektiva se zna koliki je, ali ovdje on praktički ne postoji, jer je i 22mm vrlo širok kut.

Canon ima dobar zoom, ali i zasigurno lošiju kvalitetu slike.

 

Možeš li reći za što najviše koristiš fotić, možda bi ti mogli lakše pomoći :)

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Hvala na odgovoru, koristila bi ga za obiteljske fotografije, prigode, rođendane...!

10 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Oprostite krivo sam napisala za Olympus-  Olympus E-PM1 digitalni fotoaparat kit (14-42mm objektiv)!!

14 godina
neaktivan
offline
Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Onda si uzmi onaj Canon gore, mislim da će ti biti sasvim dovoljan.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Koliki je optički zum od olympus?

14 godina
neaktivan
offline
Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Ljubice zoom na Olympusu nije velik ali sve drugo je neusporedivo bolje nego na navedenom canonu (općenito kvaliteta fotografije, brzina autofokusa, bolje fotke u uvjetima slabog osvjetljenja, manje digitalnog šuma...) a i za obiteljske fotke, rođendane i sve to ti i ne treba velik zoom tako da nemoj padat na velik zoom jer ga nećeš često koristit a izgubit ćeš sve drugo... Ja bi na tvom mjestu svakako Olympusa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Hvala na odgovoru!!

12 godina
offline
Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Ako zelite katastrofalno losu fotografiju kupite ultrazum.

 

@explorer4, jesi kupio aparat?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
BlueMax kaže...

Ako zelite katastrofalno losu fotografiju kupite ultrazum.

 

@explorer4, jesi kupio aparat?

 

Zašto katastrofalno loša fotografija?

 

Nisam, šparam za bolji, tako da je cifra otišla na gore s 2000.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
12 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
explorer 4 kaže...
BlueMax kaže...

Ako zelite katastrofalno losu fotografiju kupite ultrazum.

 

@explorer4, jesi kupio aparat?

 

Zašto katastrofalno loša fotografija?

 

Nisam, šparam za bolji, tako da je cifra otišla na gore s 2000.

Zasto? Zato sto samo objektiv kod DSLR-a s tolikim zumom kosta preko 10 000kn. Znaci dobar komplet takvih optickih karakteristika racunaj minimalno 15 000kn. I onda pitanje, zasto bi netko dao 15 000 kn za nesto sto moze imati za 1500? Tesko je na to odgovoriti nekome ko se ne razumije u tematiku i onda mu zato das fotografiju napravljenu jednim i drugim aparatom pa mu sve bude jasno.

 

Najjeftiniji superzum za koji nesto malo vrijedi i za kojeg bi ja dao preko 300kn je Panasonic FZ200. Sve ispod toga ne vrijedi ni 300kn.

________________________________________

 

Dobro je da sparas jer kupovina 1100D tijela bez objektiva je bacanje novca. Ako se vec ide na tu najnizu klasu DSLR-a onda se obavezno kupuje kit jer cesto taj kit objektiv skuplji kad ga kupujes zasebno nego u kompletu s tijelom. Kupovati posebno tijelo a posebno objektiv zna biti duplo skuplje.

Ako te sparanje dobro ide i siguran si da zelis DSLR (koji ce ti biti vise u ormaru nego uz tebe) rastegni se bar do Nikona D5100 sa kitom.

14 godina
offline
Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Koji je bolji fotić nikon l820 ili canon sx270

kad mačaka nema miševi kolo vode
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

sx

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Pozdrav, odlučio sam se za superzoom, unatoč svemu, pa ako mi možete pomoći između nekoliko izbora?

Koji je od ovih bolji?
http://www.edigital.hr/Kompaktni_fotoaparati/Panasonic_DMC-FZ62_digitalni_fotoaparat-p28613.html

http://www.edigital.hr/Kompaktni_fotoaparati/Fujifilm_FinePix_S8200_digitalni_fotoaparat-p45636.html

 

Ili se isplati mijenjat viewfinder i manual kontrole i iskoristit ponudu?
http://www.edigital.hr/Kompaktni_fotoaparati/Olympus_SP-820_UZ_digitalni_fotoaparat_crni-p34085.html

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
BlueMax kaže...

sx

po čemu

kad mačaka nema miševi kolo vode
12 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
jez_cro kaže...
BlueMax kaže...

sx

po čemu

po najbitnijemu, kvaliteti fotografije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.12.2013 21:34 (BlueMax).
11 godina
neaktivan
offline
Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Trebam malu pomoc oko kupnje aparata,dakle nesto da je kompaktno,da ima manualne opcije i da ima lecu sa sto manjim f brojem dakle nesto kao sto je bio XZ-1 sa f 1.8  al posto njega se nemoze vise nabavit nesto najslicnije tome bi bilo....

U zadnjih godina dana san prominija dva aparata prvo Canon IXUS 230HS stvarno odlican aparat al bez puno opcija slike,onda iza toga prelazim na dslr svijet sa Nikon D90 cisto iz znatizelje al tek sad vidin da niti iman vrimena od posla ni nista malo vise paznje mu posvetit pa eto treca sreca sad neka kombinacija oboje best buy na trzistu bi bilo.....cijena kao sto tema kaze 2000 +/- koja kuna gori doli..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
Smretko kaže...

Trebam malu pomoc oko kupnje aparata,dakle nesto da je kompaktno,da ima manualne opcije i da ima lecu sa sto manjim f brojem dakle nesto kao sto je bio XZ-1 sa f 1.8  al posto njega se nemoze vise nabavit nesto najslicnije tome bi bilo....

U zadnjih godina dana san prominija dva aparata prvo Canon IXUS 230HS stvarno odlican aparat al bez puno opcija slike,onda iza toga prelazim na dslr svijet sa Nikon D90 cisto iz znatizelje al tek sad vidin da niti iman vrimena od posla ni nista malo vise paznje mu posvetit pa eto treca sreca sad neka kombinacija oboje best buy na trzistu bi bilo.....cijena kao sto tema kaze 2000 +/- koja kuna gori doli..

XZ-2

11 godina
neaktivan
offline
Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

A evo provea san sad malo vrimena cackajuci po netu.Vidin da je medu kandidatima i Nikon P330 ili Canon S110. Za istu cijenu se vise manje svi prodaju pa sad koja strana ce prevagnit

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
Smretko kaže...

A evo provea san sad malo vrimena cackajuci po netu.Vidin da je medu kandidatima i Nikon P330 ili Canon S110. Za istu cijenu se vise manje svi prodaju pa sad koja strana ce prevagnit

XZ-2 ima bolju fotografiju od oba koja jos spominjes. Kompaktnost je prednost ova druga dva. Nikon ima nesto bolju fotografiju od Canona ali ima strasno spor RAW write i spor odaziv menija. Osobno kad bi birao mislio bi se par sekundi izmedju S110 i XZ-2 i onda kupio XZ-2.

14 godina
neaktivan
offline
Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

Pozdrav, skoro pa sam u pravoj temi.

Naime, rado bih si kupio nekakav digitalac do 1000 HRK no apsolutno nemam pojma ništa o fotoaparatima.


Samo me uputite u best-buy modele koji se nude u tom cijenovnom rangu i ako nije problem,

navedite par kratkih stvari koje bi morao tražiti odnosno na koje bi morao pripaziti pri kupovini.

 

Vidim da ima jeftinih fotića od 600HRK pa nadalje no uistinu ne znam koliko su kvalitetni.

 

Sam aparat bi mi trebao čisto totalno amaterski, nikakve pretjerano napredne tehnologije - samo point and shoot

a da je slika kvalitetna i aparat dobar.

 

Preporuka generalno marke itd..?

 

Hvala unaprijed

Something witty.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000 kn?
forzzuk kaže...

Pozdrav, skoro pa sam u pravoj temi.

Naime, rado bih si kupio nekakav digitalac do 1000 HRK no apsolutno nemam pojma ništa o fotoaparatima.


Samo me uputite u best-buy modele koji se nude u tom cijenovnom rangu i ako nije problem,

navedite par kratkih stvari koje bi morao tražiti odnosno na koje bi morao pripaziti pri kupovini.

 

Vidim da ima jeftinih fotića od 600HRK pa nadalje no uistinu ne znam koliko su kvalitetni.

 

Sam aparat bi mi trebao čisto totalno amaterski, nikakve pretjerano napredne tehnologije - samo point and shoot

a da je slika kvalitetna i aparat dobar.

 

Preporuka generalno marke itd..?

 

Hvala unaprijed

S obzirom kaj tebi treba jel,Nevinašce i kad uračunamo kaj sam spomenul na dolnjem prvom linku vezano za punjače baterija i da Canon ima poseban vanjski punjač izbor nije težak.Ovaj Canon model na drugom linku, to je okvirno odličan izbor ako kupuješ nekaj novo s napomenom da ovaj Canon model ima Optičku stabilizaciju slike pa ako ti se malo ruke tresu slika če ipak ispast ok.Još samo trebaš kupit jednu rezervu bateriju, jer jedna baterija nikad nije dovoljna srečom baterije nisu skupe i eto nema problema to je to.Cool

 

 

http://www.bug.hr/forum/topic/digitalni-fotoaparati/pomozite-izabrati-fotoaparat/182755.aspx?page=0&jumpto=3541105&sort=asc&view=flat

 

http://www.protis.hr/products/details/digitalni-fotoaparat-canon-powershot-a4000-is-16mpx-8x-srebrni/65729

 

http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_a4000_is_review/conclusion/

 

http://www.usa.canon.com/cusa/consumer/products/cameras/digital_cameras/powershot_a4000_is#Features

 

http://www.baterije24.com/shopexd.asp?bc=no&id=123138

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice