Canon EOS 6D Mark II

poruka: 299
|
čitano: 50.649
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

Bilo je nekog govora da AF iz 80D nije dorastao FF, ali kao što vidimo na ovoj fotografiji u prilogu, AF točke su dobro raspoređene preko cijelog frame-a. 

 Krivo si skužio, ne da nije dorastao, AF iz 80d je poprilično sposoban. No, AF na DSLR nije na senzoru nego ispod kao poseban modul.

Taj modul ima neku svoju x veličinu. U slučaju s 80d koji je crop senzor, dakle mal senzor u osnosu na FF taj isti modul će pokriti većinu senzora.

Ako isti taj modul isčupamo i stavimo na FF aparat on će tada pokrivati znatno manji dio senzora bez obzira što je iste veičine.

A ovo je slika i raspored AF točaka s 80d, jel tako? To neće tako izgledati na 6D.

 

Da se razumijemo, za mene argument koji smo vidjeli u Tony-evom videu ne stoji, neda mi se jednu točku seljakati pomoću onog usranog pada do ruba jedan po jedan a volio bi vidjeti kome je točno praktičnije to nego jednostavno rekadrirati. Uostalom i srednja točka je osjetljivija od ostalih.

 

 

14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Znam sve ovo što si napisao, očekivao sam daleko gore nakon što sam također gledao Tony-jev video. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

Znam sve ovo što si napisao, očekivao sam daleko gore nakon što sam također gledao Tony-jev video. 

 Sve 5 al ovo je slika iz 80d jel tako?

Ono što nije spomenuto AF fokus na 6D ima tkz Spot AF koji 80d nema.

14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Da, odlično si primjetio. Greškom sam zamijenio RAW onim iz 80D koji sam obradio u Canonovom software. Postavljam novi čim obradim RAW iz 6D II. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

Bilo je nekog govora da AF iz 80D nije dorastao FF, ali kao što vidimo na ovoj fotografiji u prilogu, AF točke su dobro raspoređene preko cijelog frame-a. 

 Ne nisu.
D500 je puno blizi tome 

D500 D500
 I mirroless tipa a6500
 Dok je ovo 6D mk2
 Ovo je 80D
 

9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...
phoenix2003 kaže...

Bilo je nekog govora da AF iz 80D nije dorastao FF, ali kao što vidimo na ovoj fotografiji u prilogu, AF točke su dobro raspoređene preko cijelog frame-a. 

 Ne nisu.
D500 je puno blizi tome 

 Mislim da su 1dx i D5 i A9  isto puno bliži tome.

15 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...
Santana kaže...
phoenix2003 kaže...

Bilo je nekog govora da AF iz 80D nije dorastao FF, ali kao što vidimo na ovoj fotografiji u prilogu, AF točke su dobro raspoređene preko cijelog frame-a. 

 Ne nisu.
D500 je puno blizi tome 

 Mislim da su 1dx i D5 i A9  isto puno bliži tome.

 Ne kužim komentar.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 0:00 (Mitch).
8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...
Santana kaže...
phoenix2003 kaže...

Bilo je nekog govora da AF iz 80D nije dorastao FF, ali kao što vidimo na ovoj fotografiji u prilogu, AF točke su dobro raspoređene preko cijelog frame-a. 

 Ne nisu.
D500 je puno blizi tome 

 Mislim da su 1dx i D5 i A9  isto puno bliži tome.

 A9 da , ali fullframe DSLR niti jedan nije blizu tome.

D5 af pokriva skoro cijeli DX senzor tak da kolko je FX veci tolko mu fali pointova da pokrije cijeli FX senzor

 

 

1DX mk2 1DX mk2
9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Mitch kaže...

 Mislim da su 1dx i D5 i A9  isto puno bliži tome.

 Ne kužim komentar.

D500 je crop fotaaprat za dizajniran za sport i akciju. Osobno sam impresioniran tim aparatom, međutim;

Mi govorimo ovdje o FF aparatu, a usporedbe s nekakvim cropovima su promašaj, naravno da će D500 imati daleko bolji AF sistem od entery level FF, neznam zašto nitko nije spomenuo i 7dmkii koji se sada može dobiti za 10tk.

Postoje slike, dostupne su, za one koji namjeravaju kupiti 6d, na njima je da prosude dali je dovoljno ili će radi toga tražiti drugu opciju u tom tržišnom segmentu

Taj segment su a7ii i d610, eventualno d750. AF na 6D2 ne zaostaje, u stvari ako zadrži sve iz 80d možda i najbolja opcija. S tim da je Sony opčenito zančajno skuplji kao sistem.

U odnosu na predhodni model 6d, mark II je po tom pitanju neusporedio napredovao.

 

Dakle komentar ističe poantu da ako se uspoređuju specifkacije nekog aparata to bi trebalo biti u cijenovnom razredu sistema i veličini senzora.

 

Fotkaj RAW na -5EV i stavi link. Nema šanse da si dobro napravio jer imam 80D kod sebe i kljuca već na +3,25 na ISO 100...

I jesam li ja to dobro napravio na kraju ili?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 9:47 (ITelektronika).
14 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...
phoenix2003 kaže...

Bilo je nekog govora da AF iz 80D nije dorastao FF, ali kao što vidimo na ovoj fotografiji u prilogu, AF točke su dobro raspoređene preko cijelog frame-a. 

 Ne nisu.
D500 je puno blizi tome 

Pa dobro, bar smo se usaglasili da je 6D klasa za sebe i poseban dio tržišta tako da ne iznenađuje.

15 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...

 

 Bitan je samo cjenovni razred. Jer inače je onda glupo i Lumixe GH uspoređivat s bilo čime, a realno deru bez problema bilo kojeg Canona.

 

Dobro si napravio, ali nisam i dalje zadovoljan rezultatima. Canon je prošle godine sredio ISO invarijantnost, ali opet senzori imaju problema na ekspozicijama većima od 35". Što ekspozicija raste opet su manje invarijantni. 

Realno ovaj test mi je najbitniji u dvoranama di se fula metering, spot/average. Recimo fotkam NBA tekmu kod koša, dosta je tamno iz te nožne perspektive, nema bliceva, i sigurno moram fotkat na 1/640 i brže. E sad me zna pogodit da fotkam na ISO800 ako želim veći kontrast, ali opet nekad trebam dignut +1EV kod nekih fotki di je jednostavno drugačija rasvjeta. Kod tog dizanja EV, Canon je uvijek, sada nešto manje, davao najgore rezultate iz najviših tabora.

 

6D2 će sigurno biti bolji u aspektu "pucanja" senzora u teškim uvjetima od 6D (koji je skoro pa bio bolji od 5D3-malo sramotno), ali opet po meni dosta zaostaje u hrpu stvari koje mogu drugdje dobit za istu ili čak manju lovu.

 

D760 će iduće godine svakako oprat pod ovime kako stvari stoje. Ja sam kao i mnogi Canonaši čekao baš 6D2 i onda vidim ovakvo razočarenje. Vrijeme je za napustit brod, makar Nikon tone, uvijek ima alternativa.

5D2 kod mene je i dalje jako solidan i za sve što mogu u 90% uvjeta mogu i sa 6D2, ali mizerno bolje.

 

A zbog tih 10% uvjeta me onda skoro 10 godina novi aparat trebao potpuno očarat i privuć, što se kod Canona više ne dešava.

 

 

 

D500 koliko god koštao, drugi je planet za 6D2, barem po meni. 

Full Frame nema smisla ako za čak i manje pare dobiješ bolju fotku na APS-C.

 

U ovom trenutku bih opet radije kupio novi D750 i 24-120 ako baš idem na SLR nego 6D2.

8 godina
offline
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Mitch kaže...
ITelektronika kaže...

 

 Bitan je samo cjenovni razred. Jer inače je onda glupo i Lumixe GH uspoređivat s bilo čime, a realno deru bez problema bilo kojeg Canona.

 

 Naravno, tebi može biti samo cijenovni razred bitan, ja te ne mogu uvjeriti u drugačije niti ću pokušati. Što se boldanog tiče, tu ne treba uopće trošiti riječi jer je stvar navijanja, niti jedan aparat niti jednog proizvođača ne DERE bilo kojeg drugog proizvođača u svim segmentima. Stvar je kompromisa.

Za ostale poprilično je jasno zašto FF nije u istoj lizi s MFT senzorima niti s crop ali i MF senzorima. Sve je stvar zahtjeva korisnika ali u pravilu veći senzor viša cijena za iste specifikacije ali i značajno bolji rezultati po pitanju onog što veći senzor nudi, drugi par rukava je za one kojima je to eto sve isto.

 

Dobro si napravio, ali nisam i dalje zadovoljan rezultatima

Isto tako, na svakom je da procijeni za sebe, sasvim upotrebljiva slika iz -5ev i to bez NR.

6DmkII predviđam, neće dati tako dobre rezultate.

D500 koliko god koštao, drugi je planet za 6D2, barem po meni. 

Full Frame nema smisla ako za čak i manje pare dobiješ bolju fotku na APS-C.

Isto prazna izjava, da možeš dobiti bolju fotku mobitelom nego s FF aparatom, to nitko ne spori. Ali isti fotograf u istim uvjetima nikada neće imati rezultate i mogućnosti koje nudi FF u odnosu na APSC senzor jer tu nije samo pitanje efikasnosti i dizajna senzora nego puke fizike. Čak i da je Canon senzor inferironiji razlike su toliko male da bez pixel pipkanja to nećeš moći zamjetiti ali sigurno hoćeš razliku između FF aparata i cropa u teškim uvijetima. Ja sam imao prilike vidjeti slike 6dmk1 i d500, u većini slučajeva 6dmk1 daje bolje rezultate, neznam od kuda izvlaćiš tvrdnje da će 6dmk2 imati lošije rezultate od d500. Šta samo na temelju DR i Iso irelevantnosti? U tom pogledu hoće. Ali fotoaparat nije sustav koji se mjeri samo i isključivo na tim parametrima.

Iako, za mene nema dvojbe D500 bi radije birao nego 6DmkII ali nemam potrebu tvrditi da je D500 bolji aparat u svakom pogledu, već da je aparat koji više odgovara mojim zahtjevima.

 

Kada si već tu, tvrdio si;

Canon je izgubio cca 5% u korist Sonya u 2016. To je golem postotak.

Koliko vidim Canon je u Japanu preuzeo drugo mjesto po prodaji bezrcalnih aparata i prestigao Sony-a na njihovom igralištu. Daj malo podatke na kojima stoji tvoja izjava jer tu nešto ne štima.

 

Što se tiče videa, osim što 6d nema 4k, okljašten je po pitanju video kompresije u FHD u odnosu na 80d. Dakle nema mogućnosti ALL-I video kompresije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 13:51 (ITelektronika).
9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II

 S obzirom na ciljanu grupu korisnika za ovaj aparat, mislim da će mnoge odvratiti od kupnje 6dmkII.

Obično kod dizajna senzora i njegovih performansi, uvijek je u pitanju kompromis. Živo me zanima dali su žrtvovali DR radi neke druge specifikacije ili je aparat jednostavno okljašten po pitanju performansi senzora, pritom naravno mislim na uvjerljivost prikaza boja i ISO performanse.

 

8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...

 S obzirom na ciljanu grupu korisnika za ovaj aparat, mislim da će mnoge odvratiti od kupnje 6dmkII.

Obično kod dizajna senzora i njegovih performansi, uvijek je u pitanju kompromis. Živo me zanima dali su žrtvovali DR radi neke druge specifikacije ili je aparat jednostavno okljašten po pitanju performansi senzora, pritom naravno mislim na uvjerljivost prikaza boja i ISO performanse.

 

 Ne znam kaj bi reko... moze bit losiji D750 koji je FF nista cudno, ali da je losiji od prosjecnih aps-c senzora to zbilja nisam ocekivo. 
Zbilja zalosno kak Canon uvaljuje sranja 

Naravno sad ce kolega koji je otvorio temu rec da dobar DR nikome ne treba :P

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 14:18 (Santana).
9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...

Zbilja zalosno kak Canon uvaljuje sranja

 Zaletio si se kolega.

Dolazimo iz različitog svijeta, meni je zanimljiv onaj tehnički dio. Ti se baviš fotografijom više nego ja i osobno ako me se pita cijenim tvoj rad i sviđa mi se ono što radiš.

No kada raspravljamo o tehničkim stvarima ja ne poznajem termin "sranje" kao objašnjenje, to je mišljenje a mišljenje je kao dupe, svatko ga ima jel. Posoje uređaji koji zadovoljavaju specifikacije i oni koji ne zadovoljavaju.

 

Međutim, Canon je do sada uglavnom nudio više nego što su prve specifikacije na papiru pokazivale, drži do krajnjeg korisnika i ima izrazito profesinalan pristup koji i doliči jednom proizvođaču usko specijaliziranom u određenom segmentu.

Sony je recimo kompletna suprotnost, uvjek je prisutno prenapuhavanje, iznimno rijetko je da sve iako natrpane specifikacije rade bez problema i boli ih ona stvar za korisnika kako amatere tako i profesionalce dočim kupiš proizvod, specijaliziran za potrošačku elektroniku i senzore.

 

Dali je Sony sranje? Ne, imaju nešto drugačiji pristup i drugačiji ciljanu skupinu korisnika nego Canon/Nikon ali i ogroman potencijal u smijeru u kojem idu.

 

Još je malo rano za zaključiti, ali hipotetski, ako bi ISO performanse bile lošije od 5d4, 6d neće biti "sranje" ali će imati iznimno usku ciljanu publiku i osobno ne vidim kako bi taj model zabilježio uspjeh u prodajnim rezultatima osim značajnog reduciranja cijene što će rezultirati manjom dobiti za Canon-a.

Također problem je i taj pristup jer publika koju zanima taj model prvenstveno želi budget FF s vrlo dobrim ISO performansama, prosječnim AF i odličnim jusabilitiom te pouzdanost koja stoji iza brenda. Međutim, kako DR nije jedino mjerilo kojom možemo uspoređivati dva sistema tako nije niti pouzdanost.

 

Naravno sad ce kolega koji je otvorio temu rec da dobar DR nikome ne treba :P

Oni koji nisu spremni na kompromis u DR morati će potražiti negdje drugdje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 15:51 (ITelektronika).
16 godina
moderator
online
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...
Ne znam kaj bi reko... moze bit losiji D750 koji je FF nista cudno, ali da je losiji od prosjecnih aps-c senzora to zbilja nisam ocekivo. 

Zbilja zalosno kak Canon uvaljuje sranja

Valja primijetiti da je 6D mk2 dinamički raspon praktički identičan 6D.

 

BTW na tom sajtu postoji i "Photographic Dynamic Range Shadow Improvement versus ISO Setting" - iako ne piše kako tumačiti graf, mislim da je lako zaključiti da se u osnovi radi o ISO invarijantnosti. Pa tako možemo vidjeti kako su 5D mk4 i 80D manje ISO invarijantni od nekih Nikona i Sonyja, ali s druge strane da su puno više, pogotovo 80D, invarijantni u odnosu na 6D i stare 5D-ove. Pa bi se moglo zaključiti da je u 6D mk2 u osnovi "klasični Canonov senzor" s dodatkom dual-piksel AF funkcionalnosti, dok su se s 80D i 5D mk4 približili konkurenciji po pitanju ISO invarijantnosti.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 16:34 (mbaksa).
8 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Pod tim sam mislio na sranje (ostat cu prost ) senzor kaj je istina. 
Ljudi koji kupuju fullframe valjda imaju ocekivanja od fullframe senzora pogotovo u 2017. godini. 


Sad vec ima smisla uspoređivat ovaj jadan fullframe fotoaparat sa puno sposobnijim i jeftinijim APS-C fotoaparatima
Zbog cega kupit 6Dmk 2 u usporedbi sa 80D ili jos jeftiniji 77D (da ostanemo na canonu) ?

Jedini razlog kojeg ja vidim su FF objektivi jer nema APS-C objektiva koji ce dat rezultate jednake kao 70-200 f/2.8... 
i to je to. 
Sad ne vjerujem da ima ljudi koji obracaju paznju samo na DOF, dok na kvalitetu senzora uopce ne.


Canon je vec kolko dugo na vrhu ove indrustije ? Ima najvise profesionalnih fotografa pa naravno da ima i najbolji servis jer ga imaju za koga radit. 
Fuji tek sad pocinje sa tim servisima za profesionalce jer njihov prvi Fuji X fotoaparat je izaso prije 5 godina, a ne 50 ili 100. Tak da nemaju tolku bazu profesionalnih korisnika za koje bi davali takve servise kao Canon i Nikon.

Sony mene ne zanima. Ne sviđa mi se njihova ergonomija nit njihova APS-C podrska sa objektivima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 16:14 (Santana).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
mbaksa kaže...
Santana kaže...
Ne znam kaj bi reko... moze bit losiji D750 koji je FF nista cudno, ali da je losiji od prosjecnih aps-c senzora to zbilja nisam ocekivo. 

Zbilja zalosno kak Canon uvaljuje sranja

Valja primijetiti da je 6D mk2 dinamički raspon praktički identičan 6D.

 A da se ovi sa dpreview nisu zeznuli i slucajno uzeli stari model na testiranje ? Lagano se prevaris hahaha.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 16:17 (Santana).
9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II

Da, obrazac je isti kao na 70d, rezultati su dosljedni i praktički prate krivulju 70d i 7d. Senzor je te generacije.

 

 

9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...

Pod tim sam mislio na sranje (ostat cu prost ) senzor kaj je istina. 
Ljudi koji kupuju fullframe valjda imaju ocekivanja od fullframe senzora pogotovo u 2017. godini. 


Sad vec ima smisla uspoređivat ovaj jadan fullframe fotoaparat sa puno sposobnijim i jeftinijim APS-C fotoaparatima
Zbog cega kupit 6Dmk 2 u usporedbi sa 80D ili jos jeftiniji 77D (da ostanemo na canonu) ?

Razlika u rezultatima koji FF aparat nudi, manji šum na višem Iso vrijednostima i uvjerljiviji prikaz boja. 6D je jednostavno bolji. Veličina pixela puno znači po tom pitanju.

Ako me ipak pitaš za mišljenje, 6D2 nije aparat kojim bi ja bio zadovoljan u odnosu na cijenu, 10-11tk  je realna cijena za taj aparat i ono što nudi.

Jedini razlog kojeg ja vidim su FF objektivi jer nema APS-C objektiva koji ce dat rezultate jednake kao 70-200 f/2.8... 

Vrijedi za sve raspone. S APSC ganjati FF rezultate je promašaj kako financijski tako i u rezultatima.

Canon je vec kolko dugo na vrhu ove indrustije ? Ima najvise profesionalnih fotografa pa naravno da ima i najbolji servis jer ga imaju za koga radit. 

Ovo si totalno promašio. Hr ti je dobar primjer jer koliko je meni poznato ne postoji Canon servis nego kao malo tržište imamo ovlašteni Canon servis, isto kao i Sony. I u takvim slučajevima u stvari nije problem u servisu kao takvom, servis može biti najbolji na svijetu ako brend ne stoji s podrškom iza.

Dakle da i servis obradi uređaj u jednom danu, pitanje je za koliko će dijelove dobiti kada će biti isplačen i koliko.

Recimo, znam da je HP slao iz Nizozemske DHL-om dijelove i da su unutar dva dana u ovlaštenom servisu dok ćeš za neki drugi brend čekati dijelove 3 tjedna. Servis može biti i najbolji na svijetu ako nema podršku brenda.

 

To što je Canon na vrhu ove industrije je pokazatelj njihovog rada ne argument opravdanja prodajnih rezultata i kvalitete njihove podrške. Može biti na vrhu koliko god hoće ako nema proizvoda i uslugu koji kupac prepoznaje, Canon ali niti jedan drugi brend nije imun na nestanak s tržišta.

 

 Fuji tek sad pocinje sa tim servisima za profesionalce jer njihov prvi Fuji X fotoaparat je izaso prije 5 godina, a ne 50 ili 100. Tak da nemaju tolku bazu profesionalnih korisnika za koje bi davali takve servise kao Canon i Nikon.

Fuji-eva profesionalna podrška u HR postoji duže od njihovog Fujix fotoaparata, naime poprilično su zastupljeni u tom segmentu u HR s frontierkama, i koliko se sječam neton nakon završene škole razgovarao sam s Fuji predstavnikom vezano uz zaposlenje u njihovom servisu. Dakle to je bilo, oko 2000g. Dakle, postoji podrška već duže vrijeme ali nisam siguran kako stvari stoje s fotoaparatime.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 17:25 (ITelektronika).
8 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Pa to je tak,ak opcenito pricas o FF senzor, ali u ovom slucaju 6D je zastario.

Ne radi gotovo nikakvu razliku, a debelo gubi u dinamickom rasponu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...

Sad vec ima smisla uspoređivat ovaj jadan fullframe fotoaparat sa puno sposobnijim i jeftinijim APS-C fotoaparatima
Zbog cega kupit 6Dmk 2 u usporedbi sa 80D ili jos jeftiniji 77D (da ostanemo na canonu) ?

 

Santana kaže...

Pa to je tak,ak opcenito pricas o FF senzor, ali u ovom slucaju 6D je zastario.

Ne radi gotovo nikakvu razliku, a debelo gubi u dinamickom rasponu 

 Kolega, ne može to tako. Promijenio si kriterije samo da bi pokazao svoju tezu ispravnom.

Kada smo to razjasnili(nadam se) možeš usporediti 80d s 6d mk. S tim da imaj na umu da je 6d model 4g stariji.

Što se tiče pak duplo skupljeg(od 80d), novijeg D500 prema DP reviewu gdje u stvari može svatko za sebe i provjeriti dostupnim slikama, vrlo je jasno da ni dan danas top u klasi po tom pitanju D500, ali i kao najskuplji crop na tržištu nije u rangu s već prastarim 6D i najeftinijim FF na tržištu što se tiče šuma na visokom Iso-u. https://www.dpreview.com/reviews/nikon-d500/7.

 

Dakle FF će u trenutku izlaska dati puno bolje rezultate od crop po pitanju ISO performansi, čak i 5 godina poslije kupnje. Dostupni su objektivi koji za crop ne postoje, ekvivalent bi bio ogroman i neisplativ. Puno bolji izbor objektiva dizajniranih za FF.

 

S druge strane nameće se legitimno pitanje, dali je to neophodno za entuzijaste s obzirom da su crop senzori znanto napredovali a što se tiče ispisa u obliku standardnih dimenzija forografija crop će u ogromnoj većini slučajeva biti sasvim dovoljni. Ima li danas mjesta za aparate poput 6d2?

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 19:49 (ITelektronika).
15 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...

Isto prazna izjava, da možeš dobiti bolju fotku mobitelom nego s FF aparatom, to nitko ne spori. Ali isti fotograf u istim uvjetima nikada neće imati rezultate i mogućnosti koje nudi FF u odnosu na APSC senzor jer tu nije samo pitanje efikasnosti i dizajna senzora nego puke fizike. Čak i da je Canon senzor inferironiji razlike su toliko male da bez pixel pipkanja to nećeš moći zamjetiti ali sigurno hoćeš razliku između FF aparata i cropa u teškim uvijetima. Ja sam imao prilike vidjeti slike 6dmk1 i d500, u većini slučajeva 6dmk1 daje bolje rezultate, neznam od kuda izvlaćiš tvrdnje da će 6dmk2 imati lošije rezultate od d500. Šta samo na temelju DR i Iso irelevantnosti? U tom pogledu hoće. Ali fotoaparat nije sustav koji se mjeri samo i isključivo na tim parametrima.

Iako, za mene nema dvojbe D500 bi radije birao nego 6DmkII ali nemam potrebu tvrditi da je D500 bolji aparat u svakom pogledu, već da je aparat koji više odgovara mojim zahtjevima.

 

 FF / APSC je gotova bitka. Čak i 4/3 je danas nekima bolji izbor nego FF.

 

Jedino šta FF danas nudi je veći bokeh i UWA. Al ista stvar kad imaš Sigmu 18-35 f1.8 za APSC i novi 14mm f1.8.

 

 

Navedi jedan parametar u kojem je 6D2 bolji od D500 ili recimo Fuji XT2. Vidi se da vučeš prema Canonu ali u prazno. FF uopće nije argument, samo ISO. Imaš Sigmu 50-100 f1.8. Hrpetina f1.8 objektiva u zadnje dvije godine.

 

Ne postoji nijedan Canonov aparat u bilo kojem segmentu koji je trenutno best buy. Ne postoji argument. Prihvati to.


Činjenica je da Canon neće još 5-6 godina ponudit aparat tipa A7S II.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 21:13 (Mitch).
8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
ITelektronika kaže...
Santana kaže...

Sad vec ima smisla uspoređivat ovaj jadan fullframe fotoaparat sa puno sposobnijim i jeftinijim APS-C fotoaparatima
Zbog cega kupit 6Dmk 2 u usporedbi sa 80D ili jos jeftiniji 77D (da ostanemo na canonu) ?

 

Santana kaže...

Pa to je tak,ak opcenito pricas o FF senzor, ali u ovom slucaju 6D je zastario.

Ne radi gotovo nikakvu razliku, a debelo gubi u dinamickom rasponu 

 Kolega, ne može to tako. Promijenio si kriterije samo da bi pokazao svoju tezu ispravnom.

Kada smo to razjasnili(nadam se) možeš usporediti 80d s 6d mk. S tim da imaj na umu da je 6d model 4g stariji.

Što se tiče pak duplo skupljeg(od 80d), novijeg D500 prema DP reviewu gdje u stvari može svatko za sebe i provjeriti dostupnim slikama, vrlo je jasno da ni dan danas top u klasi po tom pitanju D500, ali i kao najskuplji crop na tržištu nije u rangu s već prastarim 6D i najeftinijim FF na tržištu što se tiče šuma na visokom Iso-u. https://www.dpreview.com/reviews/nikon-d500/7.

 

Dakle FF će u trenutku izlaska dati puno bolje rezultate od crop po pitanju ISO performansi, čak i 5 godina poslije kupnje. Dostupni su objektivi koji za crop ne postoje, ekvivalent bi bio ogroman i neisplativ. Puno bolji izbor objektiva dizajniranih za FF.

 

S druge strane nameće se legitimno pitanje, dali je to neophodno za entuzijaste s obzirom da su crop senzori znanto napredovali a što se tiče ispisa u obliku standardnih dimenzija forografija crop će u ogromnoj većini slučajeva biti sasvim dovoljni. Ima li danas mjesta za aparate poput 6d2?

 Pa za sada kolko vidimo 6D i 6D mk2 imaju slican senzor....

Kod viskog ISO recimo 12800 oba izgledaju lose tak da mi je to postpuno nebitno, kod ISO 100 oba izgledaju slicno, dok kod dizanja sjena razlika je vise nego ocita u korist D500
Svatko ima svoj limit kaj se ISO-a tice, moj nije bas visok...

Za mene recimo nema smisla. 

Kaj ce mi fotoaparat od 15000kn koji mi ne donosni nist novog naspram mog fotoaparata kojeg sam platio 4000kn
Cak je u nekim stvarima losiji.

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 22:52 (Santana).
9 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Mitch kaže...

 FF / APSC je gotova bitka. Čak i 4/3 je danas nekima bolji izbor nego FF.

 đizus:) FF nema razloga za postojanje, a da ne govorimo MF. Ono, daj.....ček da nemaš ti možda nekakav 4/3?

Al ista stvar kad imaš Sigmu 18-35 f1.8 za APSC i novi 14mm f1.8.......Imaš Sigmu 50-100 f1.8. Hrpetina f1.8 objektiva u zadnje dvije godine.

 

 Uzmi si sigmu 50-100mm s 70-200mm f2.8 za usporedbu. Vidiš ta dva objektiva su tu negdje s cijenom (70-200nešto skuplji) iste težine ali 70-200 ima stabilizaciju ali i zum cca 3x u odnosu na 50-100 koji ima 2x zoom i nema stabilizaciju. Zamisli koliki bi taj objektiv bio da je potpuni ekvivalent 70-200, vjerovatno oko 2.5kg-3kg i cijenom od 15tk. Kada radiš usporedbe ne izostavljaj ono što ti ne paše.

Također, ideja koja proizlazi od Tony-a da nema veze ta veličina pixela ako ima ekvivalnet veću blendu, postoje slike na DPrevievu koje govore suprotno, razlika između je evidentna i postoji A7sII i A7rII. Usporedi ta dva senzora ISO 25600, low light, print i onda odi na crnu pozadinu lijevo, na A7rII crno nije više crno, pomalo ljubičasto,plavo, sivo sve al ne crno. Isto vrijedi i za boje. Nakon toga možeš u miru pročitati šta sam pisao na temi o "većem senzoru koji lovi više svejetla".....ukratko zaboravi tu priču. Pixel je ono što definira količinu šuma, iako ako imamo više informacija možemo njome manipulirati do određene granice ali odstupanja su jasna, iako ponajmanje upravo na 18% sivoj.

 

Uopće nije upitno da je razlika evidentna,  ne postoji samo za one koji ju ignoriraju.

Navedi jedan parametar u kojem je 6D2 bolji od D500

Neću jer nemamo mjerodavne recenzije, ali hoću parametar u kojem je 80d daleko ispred D500 a to je AF u live view i videu, isto tako kao sistem daleko bolja ponuda objektiva za video i LV jer Canon u tom segmentu ima daleko najviše inovacija implementiranih u svoja tijela i objektive. Eto dva na brzaka.

6d1 s obzirom na FF senzor će imati bolje rezultate u situacijama lošeg osvjetljenja.

Vidi se da vučeš prema Canonu ali u prazno

Šta da, čudno, kako si ti to uspio izvući iz posta u kojem jesno i nedvosmisleno pišem da bi radije birao D500 nego 6d2.

Navodio sam prednosti i nedostatke aparata prema dostupnim informacijama, priložio sam sliku, prilagao linkove.... pa ako misliš da je išta napisano onako u prazno....slobodno navedi, riješiti ćemo nedoumice. Jedino gdje sam pogriješio je pretpostavka da će 6d2 imati senzor nove generacije.

S druge strane, gdje je link?

Canon je izgubio cca 5% u korist Sonya u 2016. To je golem postotak.

 

Činjenica je da Canon neće još 5-6 godina ponudit aparat tipa A7S II.

Čemu ako je ;  "FF / APSC je gotova bitka"....... pojasni malo?

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.7.2017 23:08 (ITelektronika).
14 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
Santana kaže...


Kaj ce mi fotoaparat od 15000kn koji mi ne donosni nist novog naspram mog fotoaparata kojeg sam platio 4000kn
Cak je u nekim stvarima losiji.

Nitko te ne tjera da mjenjaš svoju kameru koja te recimo služi, novom kamerom (ili npr. novijim modelom tvooje trenutne kamere) koja se pojavila na tržištu. Novi model ipak SIGURNO donosi nešto novo. Tehnološki napredak je vidljiv svake godine a da ne govorimo o periodu od 4-5 godina koliko (u ovom slučaju proizvođaći fotoaprata) izbacuju na tržište nove modele. Kamera se npr. pokvari, razbije, ukrade, pokloni, proda ili vlasnik ostane bez nje iz nekog drugog razloga ili jednostavno ima potrebu da kupi novu. U bilo kojem slučaju rijetko će nakon nekoliko godina korištenja starog modela kupiti isti takav već će kupiti naravno novi model koji donosi novu tehnologiju, nove mogućnosti, koji duže drži cijenu i najvažnije od svega - ima garanciju.

8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...
Santana kaže...


Kaj ce mi fotoaparat od 15000kn koji mi ne donosni nist novog naspram mog fotoaparata kojeg sam platio 4000kn
Cak je u nekim stvarima losiji.

Nitko te ne tjera da mjenjaš svoju kameru koja te recimo služi, novom kamerom (ili npr. novijim modelom tvooje trenutne kamere) koja se pojavila na tržištu. Novi model ipak SIGURNO donosi nešto novo. Tehnološki napredak je vidljiv svake godine a da ne govorimo o periodu od 4-5 godina koliko (u ovom slučaju proizvođaći fotoaprata) izbacuju na tržište nove modele. Kamera se npr. pokvari, razbije, ukrade, pokloni, proda ili vlasnik ostane bez nje iz nekog drugog razloga ili jednostavno ima potrebu da kupi novu. U bilo kojem slučaju rijetko će nakon nekoliko godina korištenja starog modela kupiti isti takav već će kupiti naravno novi model koji donosi novu tehnologiju, nove mogućnosti, koji duže drži cijenu i najvažnije od svega - ima garanciju.

A gdje se to vidi napredak od 5 godina kod 6Dmk2 ? Pa radi toga je ova tema ziva boze dragi !! 

Vidi se kod drugih modela da Canon moze, al je problem kaj ne zeli! 

14 godina
offline
Canon EOS 6D Mark II

Pa naravno da ga ne želi napraviti boljim. To je entry level FF. Samo to, FF i ništa više. Samo za jedan dio tržišta i ništa drugo. Tko želi bolje ima 5D IV ili Nikon 810 ili bilo što drugo što mu srce poželi. Pravljenjem boljim 6D serije Canon skače sebi u stomak i nanosi štetu 5D seriji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Canon EOS 6D Mark II
phoenix2003 kaže...

Pa naravno da ga ne želi napraviti boljim. To je entry level FF. Samo to, FF i ništa više. Samo za jedan dio tržišta i ništa drugo. Tko želi bolje ima 5D IV ili Nikon 810 ili bilo što drugo što mu srce poželi. Pravljenjem boljim 6D serije Canon skače sebi u stomak i nanosi štetu 5D seriji.

 A kak fuji recimo ne skace sam sebi ? Koriste isti senzor na svim fotoaparatima 
X100F , X-Pro2, X-T2,X-T20 uskoro X-E3...

Razliku cini sto neki imaju OVF i EVF, velicina EVF-a, otpornost na vremenske neprilike, ergonomija, SD kartice... 

Ne moras potpuno hendikepirat fotoaparat i naljepit na njega cijenu od 2000$

Mogli su bez problema stavit senzor novije generacije na njega pa bi imali neko trziste, ovak im ostaju naivci 

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.7.2017 0:11 (Santana).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice