Spajanje televizora na HDD DVD recorder

poruka: 29
|
čitano: 24.273
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Spajanje televizora na HDD DVD recorder

Pozdrav

 

Unaprijed se ispričavam ak je slična tema već bila ali ne uspijevam naći ništa slično mojem problemu.

 

 

Kupio sam Lg televizor koji u sebi već ima digitalni prijemnik i Lg HDD/DVD recorder. Točnije radi se o modelima 32LH2000 RH200MHS.

 

Znači shema je da je vanjska antena spojena u televizor a televizor je spojen scart priključkom na DVD recorder. Želio bi snimati programe ali problem je taj što DVDRec ne uspijeva pronaći digitalni prijem nego automatski traži analogni kojeg naravno više nema.

 

Je li to dobro spojeno ili živim u zabludi. Kaj da radim?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Spajanje televizora na HDD DVD recorder

Baš nitko ne zna?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Spajanje televizora na HDD DVD recorder

Nisam još pogledao specifikacije tvojih uređaja, ali govoreći iz iskustva...

Ako se ne varam, ti antenu trebaš sa splitterom spojiti na oba uređaja i na TV (da TV može primati i prikazivati TV signal),

a i na DVD HDD recorder kako bi i on dobio signal sa antene na svoj tuner da bi mogao snimati programe.

Što se tiče traženja programa mislim da tuner automatski odvrti oba spektra (analogni i digitalni),

ali ti sad niti ne može ništa naći, jer nije spojen na antenu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje televizora na HDD DVD recorder

Ne vjerujem da taj tv ima video izlaz preko scarta. Ili kao sto kolega gore rece antena u oba uredjaja ili antenu u recorder a sa recordera scartom na tv.

:)
15 godina
offline
RE: Spajanje televizora na HDD DVD recorder
logic kaže...

Ne vjerujem da taj tv ima video izlaz preko scarta. Ili kao sto kolega gore rece antena u oba uredjaja ili antenu u recorder a sa recordera scartom na tv.

Ali onda opet neće imati signala na TV-u, jer nije spojen na antenu.

U svakom slučaju antenu mora dovući i na TV i na DVD HDD.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje televizora na HDD DVD recorder

recorder mora imati tuner u sebi jer kako ce inace snmati tv program? A ako ima onda ima i pass trough pa ce propustati signal na tv.

 

http://www.shoppydoo.co.uk/price-dvd_recorders-lg_rh200mhs.html

 

Obrati paznju na konektore. 1 x RF input ( IEC connector ) - rear , 1 x RF output ( IEC connector ) - rear

 

Antenski ulaz i izlaz. I u paketu dodje antenski kabel. TO je kabel za spojiti antenu sa recordera na tv. Ne treba mu spliter.

:)
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2010 10:06 (logic).
15 godina
offline
Spajanje televizora na HDD DVD recorder

Točno, isti je način spajanja kao prije kod VHS recordera.

Ne mora imati spliter za antenu, naravno koristiti će pass through na DVD HDD-u, nisam se dobro izrazio u prijašnjem postu,

pisao sam generalno da na oba uređaja mora dovesti antenski signal, ali ne i na koji način.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje televizora na HDD DVD recorder

Pa ok. Bitno da smo se sporazumjeli ;)

 

:)
15 godina
offline
RE: Spajanje televizora na HDD DVD recorder

Možda sam ja krivo vidio, ali, prema korisničkim uputama, RH200MHS nema DVB-T tuner. Znači, jedini način bi bio snimanje preko scarta.

 

U tom slučaju, TV treba dati izlaz signala (pogledaj u meniju, sigurno barem jedan od scart priključaka ima i izlaz signala), ili trebaš posebni DVB-T prijemnik samo za spajanje na DVD snimač.

KaeR
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje televizora na HDD DVD recorder

Nigdje se ne spominje koji tuner ima pa je za pretpostaviti da je analogni. Inace evo upustva za njega gdje je lijpo nacrtano kako se spaja sa cime.

http://dl.owneriq.net/c/c0208a62-946a-2854-250e-bfa40e225270.pdf

:)
15 godina
offline
Spajanje televizora na HDD DVD recorder

Ako ima analagno tuner kako navodi KaeR, onda će svako trebati dodatni DVB-T tuner kojeg će priključiti na DVD HDD.

Za ovo da TV može prebaciti tj. imati scart izlaz nisam znao da postoji.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Spajanje televizora na HDD DVD recorder
Matozan kaže...

Za ovo da TV može prebaciti tj. imati scart izlaz nisam znao da postoji.

Možda nisam bio dovoljno precizan u odgovoru - taj izlaz je u stvari samo izlaz slike i zvuka programa koji se trenutno gleda (preko audio i video izlaznih pinova na scart priključku).

 

U svakom slučaju, komfornije rješenje za snimanje na ovaj snimač (ako sam točno protumačio iz uputa da nema ugrađen DVB-T tuner) bi bila kupnja dodatnog DVB-T prijemnika.

Način spajanja svega u tom slučaju bi bio: antena -> DVB-T prijemnik i iz prijemnika loop out -> TV.

Na DVD snimač nije potrebno spajati antenu, nego samo DVB-T prijemnik preko scarta.

KaeR
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2010 12:04 (KaeR).
13 godina
neaktivan
offline
Spajanje televizora na HDD DVD recorder

Ok. Puno hvala svima na pomoći Osmijeh idem pokušat to sad iskemijat

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Spajanje televizora na HDD DVD recorder

Molim za pomoć ako netko zna kod ovog problema: - imam  TV LG3256 iz 2008. god. digitalni MPEG4 i DVD DMR-EH 67 Panasonic isto iz 2008. godine. Više ne mogu pronaći na dvd recorderu digitalne programe, samo pronalazi analogne. Ima opciju "download your tv" i na tome javlja "your tv does not support download funktion". Spojen je: antena u dvd, dvd i tv kabelom ne znam točno kak se zove s onim malim rupicama, hdmi kabelom i scartom sve sam probala. Nitko ne zna, ni na telefonu vlade RH za tehničku podršku, Panasonic me ignorira u odgovoru, zastupnik upućuje na ovlašteni servis, oni ne znaju kak se to radi i sad više ne znam kaj da radim.

 

Unaprijed vam puno zahvaljujem, pozdrav,

 

Sandra

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje televizora na HDD DVD recorder

Rekorder ti nema digitalni tv tuner. Rjesenje je drug recorder ili digitalni prijemnik pa iz njega u recorder.

:)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje televizora na HDD DVD recorder

Hvala puno na brzom odgovoru, pozdrav,

 

Sandra

16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje televizora na HDD DVD recorder

Posto si nova vjerovatno ne znas ali u postu imas tipku hvala koja sluzi za to. Time dajes drugima na znanje da je onaj koji ti je pomogo pouzdan i da se njegovim savjetima moze vjerovati.

:)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje televizora na HDD DVD recorder

Imam doma vivax dbv-t 114 koji sam kupila za drugi tv malo stariji i on s tim radi. pa sam probala s tim spojiti: scart od digitalnog prijemnika u dvd recorder, iz dvd recordera scart (i hdmi koji imam od prije) na tv, antenu u digitalni prijemnik a probala sam i u dvd antenu, isprobavala sam sve moguće konekcije koje su prikazane u priručniku za dvd recorder i opet ništa, stalno ista poruka your tv does not support download funktion. Možda mi nije dobar taj vivax za taj tv koji ima ugrađen digitalni i slika je odlična, a kad probam preko vivaxa loša je. Ako može još malo pomoći hvala......

 

Sandra

 

15 godina
offline
RE: Spajanje televizora na HDD DVD recorder
sandrak1 kaže...

Molim za pomoć ako netko zna kod ovog problema: - imam  TV LG3256 iz 2008. god. digitalni MPEG4 i DVD DMR-EH 67 Panasonic isto iz 2008. godine. Više ne mogu pronaći na dvd recorderu digitalne programe, samo pronalazi analogne. Ima opciju "download your tv" i na tome javlja "your tv does not support download funktion". Spojen je: antena u dvd, dvd i tv kabelom ne znam točno kak se zove s onim malim rupicama, hdmi kabelom i scartom sve sam probala. Nitko ne zna, ni na telefonu vlade RH za tehničku podršku, Panasonic me ignorira u odgovoru, zastupnik upućuje na ovlašteni servis, oni ne znaju kak se to radi i sad više ne znam kaj da radim.

 

Unaprijed vam puno zahvaljujem, pozdrav,

 

Sandra

- analognih programa više nema, dakle bez DVBa ništa od traženja programa (neovisno koji uređaj).

- DVD je predpostavljam spojen scart kabelom na TV. Pošto antena više ničem ne služi, možeš direktno priključiti antenu u TV (jedna žica manje...) -točnije, ide u DVB-t, ako ga se spaja na DVD.

sandrak1 kaže...

Imam doma vivax dbv-t 114 koji sam kupila za drugi tv malo stariji i on s tim radi. pa sam probala s tim spojiti: scart od digitalnog prijemnika u dvd recorder, iz dvd recordera scart (i hdmi koji imam od prije) na tv, antenu u digitalni prijemnik a probala sam i u dvd antenu, isprobavala sam sve moguće konekcije koje su prikazane u priručniku za dvd recorder i opet ništa, stalno ista poruka your tv does not support download funktion. Možda mi nije dobar taj vivax za taj tv koji ima ugrađen digitalni i slika je odlična, a kad probam preko vivaxa loša je. Ako može još malo pomoći hvala......

 

Sandra

 

- DVD rec. vjerojatno ima dva scart priključka (?), pročitaj što na njima piše (ili u priručniku)...

obično su oznake AV1 -za TV, to je obično samo izlazni.

drugi (često plave boje), AV2, može pistati decoder, ili Sat (satelitska..) je prolazni. -na njega treba priključiti DVBt. (u DVB-t se priključuje antena, ona koja je do sad prolazila kroz DVD)

-tad, programe (ne gledaš ih više preko antene, nema traženja, nego) gledaš preko AV2. ...

 

Neovisno o tome, možda nećeš moći snimati neke programe. (ako je to cilj). 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.10.2010 22:46 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje televizora na HDD DVD recorder

Hvala vam puno, sve sam to tak spojila i radi, ali samo za gledanje, ne mogu i dalje dobiti niti jedan program na dvd recorder. Zvala sam i LG mislila sam da je možda radi tv-a kad mi javlja i dalje poruku your tv does not support downlload funktion, tvrde da nije radi tv-a, da mora biti radi dvd recordera. U postavkama tog dvd-a imam opciju tuning - download from tv ili restart setup i nudi mi tu cca 5 zemalja i ostalo pod ccir i oicr tak nešto, uglavnom nema hrvatske ni npr švicarske. Tu je to gdje ja pokušavam downloadati te kanale, tu sam to prije dolaska digitalnog napravila sa analognima. Bez dvb-t a mi povuče analogne koji su sad ostali, a sa dvb-t ni analogne, to mi je jasno. Ne znam više kaj sad da još probam, ako se još nečeg sjetite tu sam, hvala, hvalaOsmijeh

 

Pozdrav, Sandra

15 godina
offline
RE: Spajanje televizora na HDD DVD recorder
sandrak1 kaže...

Hvala vam puno, sve sam to tak spojila i radi, ali samo za gledanje, ne mogu i dalje dobiti niti jedan program na dvd recorder. Zvala sam i LG mislila sam da je možda radi tv-a kad mi javlja i dalje poruku your tv does not support downlload funktion, tvrde da nije radi tv-a, da mora biti radi dvd recordera. U postavkama tog dvd-a imam opciju tuning - download from tv ili restart setup i nudi mi tu cca 5 zemalja i ostalo pod ccir i oicr tak nešto, uglavnom nema hrvatske ni npr švicarske. Tu je to gdje ja pokušavam downloadati te kanale, tu sam to prije dolaska digitalnog napravila sa analognima. Bez dvb-t a mi povuče analogne koji su sad ostali, a sa dvb-t ni analogne, to mi je jasno. Ne znam više kaj sad da još probam, ako se još nečeg sjetite tu sam, hvala, hvalaOsmijeh

 

Pozdrav, Sandra

- pogrešno. To se i dalje odnosi na kanale. Naravno da nemožeš tako rješiti.

DVDov prijemnik (tuner) više nema nikakvu funkciju jer nema analognog signala.

U njega više neide ant.kabel jer nema svrhe.

Kopiranje podešenih programa je funkcija koja s TVa (tunera-prijemnika) iskopira postavke, da se nemora dva puta ista stvar raditi (ako je uređaj međusobno kompatibilan, nisu svi) i da bi bio isti raspored programa.

 

Tu funkciju sad ima dodatni DVBt, koji prima signal i šalje na priključeni uređaj, preko AV (scart) ne preko ant.kabela.

Spojeni su DVBt na DVD-AV2, DVD-AV1 na TV. (scart kabelima).

Kod gledanja DVDa  (filma na DVDu) je sve OK?

Kod gledanja DVBt-kroz DVD je sve OK? Daljinskim od DVBt mijenaš programe itd.?

Ono što pokušavaš ''download function..'' bi sad bilo prema DVBt-u. On je prijamnik kojeg treba podesiti, ali vjerojatno nema tu funkciju.

 

Ali, to nema više nikakvu svrhu, jer sam TV ima digitalni prijemnik, osim snimanja programa na DVD, neki programi se nemogu snimati zbog zaštite. (Svi filmovi i sl.)

 

Dakle, sva podešavanja (traženja programa) sad trebaš obaviti na DVBt.

Da se stvar pojednostavi, možeš DVBt direktno spojiti na TV (privremeno, jer ga TV već ima pa je nepotreban) i podesiti programe. DVD nema veze s tim.

Za gledanje-snimanje na DVDu s DVBt, treba odabrati snimanje s AV2, to je obično kao externi video, SAT ili sl. oznaka. Ne snimanje TV programa, jer to za DVD nije više program, nego vanjski video signal (kojeg daje DBVt).

Kao da je spojen drugi video ili video kamera...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.10.2010 19:30 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje televizora na HDD DVD recorder

Poštovani ihush,

 

znam da kasnim 20-+tak dana kako bi zahvalila na odgovoru, ali hvala vam puno na opširnom objašnjenju, sve sam isprobala odmah i sve tak radi.

 

Hvala vam najljepša i puno pozdrava,

 

Sandra

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Spajanje televizora na HDD DVD recorder

Pozdrav!

Imam mali problem i ispričavam se ako se ponavljam.

Imam 4 godine star LG-ev DVD rekorder, očito analogni i novi Samsungov televizor, digitalni. Kupila sam i najosnovniji Quadrov zemaljski prijamnik. Uglavom, kako da spojim ta 3 uređaja mogu snimati.

Unaprijed zahvaljujem na pomoči.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Spajanje televizora na HDD DVD recorder
zemskica kaže...

Pozdrav!

Imam mali problem i ispričavam se ako se ponavljam.

Imam 4 godine star LG-ev DVD rekorder, očito analogni i novi Samsungov televizor, digitalni. Kupila sam i najosnovniji Quadrov zemaljski prijamnik. Uglavom, kako da spojim ta 3 uređaja mogu snimati.

Unaprijed zahvaljujem na pomoči.

- DVD sigurno ima dva scart priključna mjesta, u scart-1 (obično oznaćen kao TV) priključi TV, u drugi (obično označen kao AV2 ili Decoder) priključi DVBt prijamnik.

- Signal DVBt-a će prolaziti kroz DVD do TVa. Za snimanje na DVD odaberi na DVDu AV2 (ili kako je označen..). To sve uz predpostavku da DVD ima dva scart priključka...

TV (digitalni) bi podrzumijevalo da ima i DVBt ugrađen (nemaju svi modeli..). Tad antenu priključijueš u DVBt, pa kroz njega u TV (na DVD nema više smisla inače i on može biti u sredini..).

Ako DVBt i TV imaju HDMI priključak, možeš ih i tako spojiti, dirketno, slika bi trebala biti nešto kvalitetnija. Ali ako TV ima digiatani prijemnik, nema svrhe...

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje televizora na HDD DVD recorder

Hvala.

Probam večeras pa javim dal sam uspjela.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje televizora na HDD DVD recorder
ihush kaže...
zemskica kaže...

Pozdrav!

Imam mali problem i ispričavam se ako se ponavljam.

Imam 4 godine star LG-ev DVD rekorder, očito analogni i novi Samsungov televizor, digitalni. Kupila sam i najosnovniji Quadrov zemaljski prijamnik. Uglavom, kako da spojim ta 3 uređaja mogu snimati.

Unaprijed zahvaljujem na pomoči.

- DVD sigurno ima dva scart priključna mjesta, u scart-1 (obično oznaćen kao TV) priključi TV, u drugi (obično označen kao AV2 ili Decoder) priključi DVBt prijamnik.

- Signal DVBt-a će prolaziti kroz DVD do TVa. Za snimanje na DVD odaberi na DVDu AV2 (ili kako je označen..). To sve uz predpostavku da DVD ima dva scart priključka...

TV (digitalni) bi podrzumijevalo da ima i DVBt ugrađen (nemaju svi modeli..). Tad antenu priključijueš u DVBt, pa kroz njega u TV (na DVD nema više smisla inače i on može biti u sredini..).

Ako DVBt i TV imaju HDMI priključak, možeš ih i tako spojiti, dirketno, slika bi trebala biti nešto kvalitetnija. Ali ako TV ima digiatani prijemnik, nema svrhe...

 

 

Ok. Sve sam spojila kako si mi rekao i kad odaberem AV1 ili AV2 prikazuje mi HRT1. Kako da namjestim i ostale programe?

15 godina
offline
RE: Spajanje televizora na HDD DVD recorder
zemskica kaže...
..Ok. Sve sam spojila kako si mi rekao i kad odaberem AV1 ili AV2 prikazuje mi HRT1. Kako da namjestim i ostale programe?

- na DVDu nema drugih podešavanja, ako je DVBt (quadro prijamnik) na AV2, to je sve što se tiče DVDa. (AV2 je obično prolazni, šalje sliku AV2->AV1 i kad je ugašen).

- sve dalje je kao da si spojila npr. VHS-video na DVD. tj.- programe nameštavaš i birašna DVBt-u, njegovim daljninskim...

Na TVu je uobičajeno na AV1, automatski vidiš sliku s DVDa ili DVBt-a.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.11.2010 12:48 (ihush).
3 godine
neaktivan
offline
Spajanje televizora na HDD DVD recorder

Poetically

 

Imamo 2 problema

1. TV Grundig 32 3765 event 2 i HDD DVD PANASONIC. KAKO ih spojiti?

2. TV Panasonic plasma 105 cm, SA DVBT T2 tunerom ii HDD DVD PANASONIC, ???

MOLIM HELP.

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Spajanje televizora na HDD DVD recorder

TV Grundig SA dbt2 i Panasonic HDD DVD? NE DIE MI, HELP.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice