Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije

poruka: 29
|
čitano: 18.103
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije

Korisnik sam Iskon Trio Plus paketa (prije sam bio korisnik MaxTV-a) i uočio sam jednu stvar. Kada gledam nogometne utakmice koje su proizvod HRT-a (domaće utakmice repke i klubova) kvaliteta slike na mom LCD-u (Samsung 94 cm, FullHD) je bitno lošija i zrnatija nego kada gledam tekme strane produkcije. Konkretno današnja tekma Dinamo-Villareal, kvaliteta slike je bila lošija nego na utakmici AEK-Hajduk. Konkretno kada kamera odzumira i prikaže veću scenu problem je izražen i vidljiv.

 

Nekako mi se čini da je problem kod HRT-a da li zbog manje kvalitetne opreme ili nečeg drugog neznam. Ako ima koja dobra duša upućena u materiju bolje od mene neka me prosvjetli.

 

Ako netko drugi misli da sam u pravu ili krivu "hit me" inače će ispasti da je žena u pravu i da mise slika muti od dobre igre Dinama. :)

 
5 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije
mario.L_hr kaže...

Korisnik sam Iskon Trio Plus paketa (prije sam bio korisnik MaxTV-a) i uočio sam jednu stvar. Kada gledam nogometne utakmice koje su proizvod HRT-a (domaće utakmice repke i klubova) kvaliteta slike na mom LCD-u (Samsung 94 cm, FullHD) je bitno lošija i zrnatija nego kada gledam tekme strane produkcije. Konkretno današnja tekma Dinamo-Villareal, kvaliteta slike je bila lošija nego na utakmici AEK-Hajduk. Konkretno kada kamera odzumira i prikaže veću scenu problem je izražen i vidljiv.

 

Nekako mi se čini da je problem kod HRT-a da li zbog manje kvalitetne opreme ili nečeg drugog neznam. Ako ima koja dobra duša upućena u materiju bolje od mene neka me prosvjetli.

 

Ako netko drugi misli da sam u pravu ili krivu "hit me" inače će ispasti da je žena u pravu i da mise slika muti od dobre igre Dinama. :)

htv nema novca za novu opremu tako da nemaju niti 16:9 omjer stranica a kamoli hd sliku.imaju 4:3 i sd kvalitetu slike koja bode oci naspram full hd filma

ljepo li je hrvat biti,majko hvala ti
16 godina
neaktivan
offline
Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije

ma normalno da imaju HD kamere, pa nismo u 15om stoljecu :P , samo ne emitiraju u hdu jos zasad,pa ti je zato losija slika, mozda kroz par godina i to dozivimo

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije
mario.L_hr kaže...

Korisnik sam Iskon Trio Plus paketa (prije sam bio korisnik MaxTV-a) i uočio sam jednu stvar. Kada gledam nogometne utakmice koje su proizvod HRT-a (domaće utakmice repke i klubova) kvaliteta slike na mom LCD-u (Samsung 94 cm, FullHD) je bitno lošija i zrnatija nego kada gledam tekme strane produkcije. Konkretno današnja tekma Dinamo-Villareal, kvaliteta slike je bila lošija nego na utakmici AEK-Hajduk. Konkretno kada kamera odzumira i prikaže veću scenu problem je izražen i vidljiv.

 

Nekako mi se čini da je problem kod HRT-a da li zbog manje kvalitetne opreme ili nečeg drugog neznam. Ako ima koja dobra duša upućena u materiju bolje od mene neka me prosvjetli.

 

Ako netko drugi misli da sam u pravu ili krivu "hit me" inače će ispasti da je žena u pravu i da mise slika muti od dobre igre Dinama. :)

 E preduhitrio si me u milisekundu da i ja otvorim ovu temu. Slika i HUD su bili banana, jednako kao na utakmici Hajduk - Unirea. Slika i na 60 cm CRT tv izgleda kao snimljena mobitelom. Kud ide taj ruzni i neprakticni letterbox, i jos slika izgleda katastrofalno, dok je ista utakmica na C+ Liga izgledala nemjerljivo bolje. Ista situacija i preko DVB-T i preko DVB-S.

"Oh, yeah, it was sooo easy, I can't believe it... No, it wasn't" (Mika)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije
HarryPlopper kaže...

ma normalno da imaju HD kamere, pa nismo u 15om stoljecu :P , samo ne emitiraju u hdu jos zasad,pa ti je zato losija slika, mozda kroz par godina i to dozivimo

Ključna riječ: Možda

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
13 godina
offline
Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije

Ma kakav HD, nisam uopće razmišljao da bi oni nešto radili u HD rezoluciji. Mislim da što se tiče opreme za snimanje u 16:9 da je imaju i da je koriste na sportskim događajima. Ali jako dobro se sjećam slike s tekme Dinamo-Gyor u Mađarskoj, kristalno čista i nedostižna za HRT. Da nije pisalo gore u kutu HRT2 mislio bih da gledam neki drugi program.

 

Iskon TV podržava rezoluciju 1280*720@50Hz i koliko sam shvatio iz razgovora sa službom za korisnike o HD-u nema ni govora u idućim godinama (ipak je Big Brother gazda). gledam sada drugo poluvrijeme Hajduk-AEK i ne mogu vjerovati dasam gledao onakološu sliku. Prebacio sam opet i pustio utakmicu Dinamo-Villareal  i to je ispod svakog nivoa.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije

Kaj da se kaze to su ti fore i parole, digitalni prijem se uzdiže u nebesa a slika u banani.Nevinašce Pikseli se vide ko bumbari na ekranu ak imas LCD TV,  u ovom slucaju je još gora slika nego obicno imam i ja LCD 32. No i u kompu imam DVB-T karticu, pa se fino vidi i na 22 ekranu da je slika losija nego obicno na HRT a kaj se drugo moze i ocekivat jad i čemer nek ih voda nosi glupost kaj drugo.NevinašceCool

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije

Evo sad sam poslao e-mail naslužbu korisnika, tehniku HTV-a i sportsku redakciju. Budući sam jedan od onih koji uredno plaćaju pretplatu nadam se da će mi odgovoriti.

 

Ne vidim neku suvislu logiku da se ide na digitalnu distribuciju, da se priča o MPEG4 standardu a oprema kojom se program proizvodi ne podržava ni SDTV rezolucije. Pouzdano znam da u Hrvatskoj postoje ljudi koji mogu iznajmiti opremu za snimanje kvalitetnijeg signala pa mislim da nema nekog opravdanja, u vrijeme kada ljudi mijenjaju stare CRT televizore za LCD ili Plazmu, ne pružiti punu uslugu.

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije
mario.L_hr kaže...

Evo sad sam poslao e-mail naslužbu korisnika, tehniku HTV-a i sportsku redakciju. Budući sam jedan od onih koji uredno plaćaju pretplatu nadam se da će mi odgovoriti.

 

Ne vidim neku suvislu logiku da se ide na digitalnu distribuciju, da se priča o MPEG4 standardu a oprema kojom se program proizvodi ne podržava ni SDTV rezolucije. Pouzdano znam da u Hrvatskoj postoje ljudi koji mogu iznajmiti opremu za snimanje kvalitetnijeg signala pa mislim da nema nekog opravdanja, u vrijeme kada ljudi mijenjaju stare CRT televizore za LCD ili Plazmu, ne pružiti punu uslugu.

uzalud vam trud sviraci

 

 

oni to vec znaju ali oni ne govore o mpeg4 standardu vec vlada koja s tim skuplja politicke bodove(ili oduzima)

ljepo li je hrvat biti,majko hvala ti
16 godina
neaktivan
offline
Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije

Ne znam do cega je to, ali slika na SP je isto bila megalosa u odnosu recimo na ORF - nebo i zemlja. Evo sad ide AEK - Hajduk, slika je maksimum sto se moze izvuc iz letterboxa (4:3 LB, solidan bitrate, 704x576). Isto tako je odlicna kvaliteta slike bila kad je Digi TV realizirao prijenos izmedju Gyora i Dinama. Na F1 je slika solidna. Sve to govori da HRT MOZE i MORA davati zadovoljavajucu sliku. Oni imaju tehnologiju i mogucnosti, ali gdje to koci, to me zivo zanima.

"Oh, yeah, it was sooo easy, I can't believe it... No, it wasn't" (Mika)
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije
Pudge kaže...

Ne znam do cega je to, ali slika na SP je isto bila megalosa u odnosu recimo na ORF - nebo i zemlja. Evo sad ide AEK - Hajduk, slika je maksimum sto se moze izvuc iz letterboxa (4:3 LB, solidan bitrate, 704x576). Isto tako je odlicna kvaliteta slike bila kad je Digi TV realizirao prijenos izmedju Gyora i Dinama. Na F1 je slika solidna. Sve to govori da HRT MOZE i MORA davati zadovoljavajucu sliku. Oni imaju tehnologiju i mogucnosti, ali gdje to koci, to me zivo zanima.

I mene? Nekako mi navlači na kamere i režijske kombije.

16 godina
neaktivan
offline
Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije

Meni sve, nazalost, mirise na nestrucnost i amaterizam koji nazalost prevladavaju u posljednje vrijeme na HRT-u.

"Oh, yeah, it was sooo easy, I can't believe it... No, it wasn't" (Mika)
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.9.2010 22:51 (Pudge).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije

Ne znam što bih rekao. Sada sam dobio obavijest da je Jura Ozmec pročitao moj e-mail. Kad neštoodgovori postati ću ovdje.

 
0 0 hvala 1
16 godina
protjeran
offline
RE: Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije
Pudge kaže...

Ne znam do cega je to, ali slika na SP je isto bila megalosa u odnosu recimo na ORF - nebo i zemlja. Evo sad ide AEK - Hajduk, slika je maksimum sto se moze izvuc iz letterboxa (4:3 LB, solidan bitrate, 704x576). Isto tako je odlicna kvaliteta slike bila kad je Digi TV realizirao prijenos izmedju Gyora i Dinama. Na F1 je slika solidna. Sve to govori da HRT MOZE i MORA davati zadovoljavajucu sliku. Oni imaju tehnologiju i mogucnosti, ali gdje to koci, to me zivo zanima.

Ma sigurno na F1 HRT snima sa svojim kamerama, sve stvarišto HRT snima sam izgledaju katastrofalno, a kada kupuju prijenos onda naravno je razlika nebo i zemlja. Danas dinamo i villarreal slika katastrofa.

I don't need sex, T-com fucks me every day
14 godina
offline
RE: Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije

ali mene nešto jednostavno kopka gdje ta milijarda kuna ispari vjerovatno na plaće ,ja sam primjetio da je jako puno ljudi s hrt-om nezadovoljno,i to je istina kad hrt snima utakmice slika bude katastrofa vjerovatno u režiji rade teški amateri ili nemaju bolju opremu,i to ima dosta da sam primjetio slika je sva zrnata ali sam mislio da mi se čini

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2010 0:16 (blackalbum).
16 godina
offline
RE: Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije
Pudge kaže...

Meni sve, nazalost, mirise na nestrucnost i amaterizam koji nazalost prevladavaju u posljednje vrijeme na HRT-u.

Nestrucnost je konstanta u nasoj vlasti pa pogledaj Vladu ovu sad ili sve prijašnje svejedno.Nevinašce Zakaj bi onda bio HRT iznimka tam je jos gore, a uz to na HRT ima 20% viska ljudi koji ne koriste nicemu i samo djeluju ko pijavice i primaju placu to svi znaju pa nikom ništa.CoolNevinašce

13 godina
offline
RE: Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije
rambox kaže...
Pudge kaže...

Meni sve, nazalost, mirise na nestrucnost i amaterizam koji nazalost prevladavaju u posljednje vrijeme na HRT-u.

Nestrucnost je konstanta u nasoj vlasti pa pogledaj Vladu ovu sad ili sve prijašnje svejedno.Nevinašce Zakaj bi onda bio HRT iznimka tam je jos gore, a uz to na HRT ima 20% viska ljudi koji ne koriste nicemu i samo djeluju ko pijavice i primaju placu to svi znaju pa nikom ništa.CoolNevinašce

A opet ti isti ljudi (iz tehnike) kada rade honorarno (da ne kažem u fušu) posao odrađuju odlično. Mislim da su po pitanju tehničke opreme u teškoj banani, jer je svakoj upravi bolje platiti visokopreplaćene zvijezde nego uložiti u opremu (nekako ćemo to već skrpati...).

14 godina
neaktivan
offline
Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije

U Hrt-u radi hrpa zastarjelih staraca,trebaju ulozit u tehniku i ljudstvo,pa pogledajte im stranicu kao da su zapeli u 90-ima a o studijima da i ne pricam,pogledajte studio prije tekme plava pozadina i losa slika niske rezolucije ubacena naknadno,i stol koji je na hrt-u ve cjelo desetljece

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije
Arnold Šrafncinger kaže...

U Hrt-u radi hrpa zastarjelih staraca,trebaju ulozit u tehniku i ljudstvo,pa pogledajte im stranicu kao da su zapeli u 90-ima a o studijima da i ne pricam,pogledajte studio prije tekme plava pozadina i losa slika niske rezolucije ubacena naknadno,i stol koji je na hrt-u ve cjelo desetljece

 Da ne spominjem jinglove koji su ravni njemackom standardu iz pocetka emitiranja DSF-a (koji je, usput budi receno, poceo sa emitiranjem 1993.). A barem nije skupo novi stol nabavit i nabacit HRT logo na to, ali ne...

"Oh, yeah, it was sooo easy, I can't believe it... No, it wasn't" (Mika)
14 godina
offline
RE: Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije
Ma samo bacis oko na Arena1 kad oni daju nogomet. To ide u 16:9 i sa pravom 576 rezolucijom i nemoze se usporedit sa hrtovim smecem.
ptspclan.com | visit us ^^
15 godina
offline
RE: Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije
mario.L_hr kaže...

Korisnik sam Iskon Trio Plus paketa (prije sam bio korisnik MaxTV-a) i uočio sam jednu stvar. Kada gledam nogometne utakmice koje su proizvod HRT-a (domaće utakmice repke i klubova) kvaliteta slike na mom LCD-u (Samsung 94 cm, FullHD) je bitno lošija i zrnatija nego kada gledam tekme strane produkcije. Konkretno današnja tekma Dinamo-Villareal, kvaliteta slike je bila lošija nego na utakmici AEK-Hajduk. Konkretno kada kamera odzumira i prikaže veću scenu problem je izražen i vidljiv.

 

Nekako mi se čini da je problem kod HRT-a da li zbog manje kvalitetne opreme ili nečeg drugog neznam. Ako ima koja dobra duša upućena u materiju bolje od mene neka me prosvjetli.

 

Ako netko drugi misli da sam u pravu ili krivu "hit me" inače će ispasti da je žena u pravu i da mise slika muti od dobre igre Dinama. :)

bas o tome ja pricam na hrtu obmanjivanju :D

 

inace pratit cu ovo temu  da vidim ko tu koga..

 

inace isti k je i na maxtv-u

16 godina
neaktivan
offline
Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije

Ma kazem isti vrag na satelitu, zemaljskoj, kablovskim i IPTV... Utakmica Dinamo - Villareal je na C+ liga izgledala odlicno. Dakle, nije do opreme, nego do nestrucnosti i zato sto se tamo zaposljava preko stele.

"Oh, yeah, it was sooo easy, I can't believe it... No, it wasn't" (Mika)
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije
Pudge kaže...

Ma kazem isti vrag na satelitu, zemaljskoj, kablovskim i IPTV... Utakmica Dinamo - Villareal je na C+ liga izgledala odlicno. Dakle, nije do opreme, nego do nestrucnosti i zato sto se tamo zaposljava preko stele.

haha ja sam prvi puta procitao ŠTALE Cool - nisam bio niti daleko

16 godina
neaktivan
offline
RE: Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije
toxic kaže...

 

haha ja sam prvi puta procitao ŠTALECool - nisam bio niti daleko

 E oni koji tamo rade su tamo isli na fakultet, barem sudeci po realizaciji.Cool

"Oh, yeah, it was sooo easy, I can't believe it... No, it wasn't" (Mika)
16 godina
protjeran
offline
Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije

evo i ja sam zbog ovog problema želio otvoriti temu pa sam na letio na ovo sad....mene najvise smeta kod Prijenosa EL.....kad prenosi HRT slika KATASTROFA,prenosi neka druga kuća slika PREDOBRA(mislim daleko od HD,ali za SD SUPER)....zna li itko ce biti sta poboljsanja u narednim mjesecima...

Play Hrad Play Cool
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije

Problem je vjerojatno u slabom signalu na ulasku u enkoder kojeg ocigledno treba zamijeniti. Kada ce se u HRT-u odluciti na taj potez, neznamo. Valjda ce se uvodjenjem novih HRT programa potruditi popraviti i sliku.

"Oh, yeah, it was sooo easy, I can't believe it... No, it wasn't" (Mika)
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.10.2010 22:54 (Pudge).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije
The Black Iso kaže...

evo i ja sam zbog ovog problema želio otvoriti temu pa sam na letio na ovo sad....mene najvise smeta kod Prijenosa EL.....kad prenosi HRT slika KATASTROFA,prenosi neka druga kuća slika PREDOBRA(mislim daleko od HD,ali za SD SUPER)....zna li itko ce biti sta poboljsanja u narednim mjesecima...

 

Pudge kaže...

Problem je vjerojatno u slabom signalu na ulasku u enkoder kojeg ocigledno treba zamijeniti. Kada ce se u HRT-u odluciti na taj potez, neznamo. Valjda ce se uvodjenjem novih HRT programa potruditi popraviti i sliku.

Nisam još digao ruke, gnjavim HRT koliko mogu ipak sam ja samo mali obični čovjek. Forsirati ću ih dok ne daju nekakav odgovor. A kada ga dobijem postati ću ovdje.

16 godina
offline
RE: Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije
mario.L_hr kaže...

Ne znam što bih rekao. Sada sam dobio obavijest da je Jura Ozmec pročitao moj e-mail. Kad neštoodgovori postati ću ovdje.

...i jel ti jura osmets kaj odgovoril?????...bilo bi vrijeme...osim ak poštar nije zalutal...

jbte, koja je to banda...ali kakva lopovska vlast, takva nam i tv...

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.10.2010 11:02 (hogar strašni).
13 godina
offline
RE: Rezolucija TV prijenosa domaće produkcije
hogar strašni kaže...
mario.L_hr kaže...

Ne znam što bih rekao. Sada sam dobio obavijest da je Jura Ozmec pročitao moj e-mail. Kad neštoodgovori postati ću ovdje.

...i jel ti jura osmets kaj odgovoril?????...bilo bi vrijeme...osim ak poštar nije zalutal...

jbte, koja je to banda...ali kakva lopovska vlast, takva nam i tv...

Ništa od odgovora, nekako mi je to očekivano. Imam ja i nekih drugih aduta....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice