QUADRO DT-265H DVB-T 2 prijemnik

poruka: 9
|
čitano: 2.513
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 mjeseci
Quadro DT-265H DVB-T 2 prijemnik

Da li netko ima ovaj DVB-T2 prijemnik od Quadra, te kako pokriva signal ?

Inače, koliko ja znam Quadro nije dugo proizvodio DVB-T/T2 prijemnike ako se ne varam, ovo im je prvi T2 prijemnik, 

Vivax ih već proizvodi ma jedno 5 godina. Od Quadra samo su TV-i podržavali T2 i HEVC.

Naletio sam na njega u Quadro Web Shopu za 149,00 kn. Još se nudi uz njega WI-FI antenica, ne znam

čemu ona služi, valjda za neke aplikacije. 

Što se tiče izgleda, sličan je Opticumovom Nytru, a priključaka je malo jako.

Samsung UE46ES7000,Philips FR-996,Vivax HT-401,Samsung 3D BLURAY HT-H4500R,PS4 Slim 1TB,i Vip TV KAONMEDIA VM-1200
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
Re: Quadro DT-265H DVB-T 2 prijemnik

-prvo, kad nešto takvo pitaš možeš staviti link, tj lakše je nego tražiti..

-drugo, trgovci pišu gluposti, ne postoji wifi-antena-usb.. tj to nije 'antena' za wifi nego usb wlan adaprer, kao i svaki drugi samo što ima antenu + izgleda da konkretan uređaj podržava (kao što to podržava PC+driver) .. tj to se tad naziva dongle, priključak koji priključiš i radi (jer je direktno podržan tj ima driver u software-firmwareu uređaja jer bez tog ništa ne može raditi.. tj ne možeš samo tako priključit ineki uređaj negdje npr printer-miš-disk.. bilo što što može biti na usb kontroleru tj neće raditi ako nema podršku. Kako je ovo reklamirano, znači da podržava i da će raditi tj tad može koristiti wlan umjesto žice a kako radi možda dobro možda loše..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 mjeseci
ihush kaže...

-prvo, kad nešto takvo pitaš možeš staviti link, tj lakše je nego tražiti..

-drugo, trgovci pišu gluposti, ne postoji wifi-antena-usb.. tj to nije 'antena' za wifi nego usb wlan adaprer, kao i svaki drugi samo što ima antenu + izgleda da konkretan uređaj podržava (kao što to podržava PC+driver) .. tj to se tad naziva dongle, priključak koji priključiš i radi (jer je direktno podržan tj ima driver u software-firmwareu uređaja jer bez tog ništa ne može raditi.. tj ne možeš samo tako priključit ineki uređaj negdje npr printer-miš-disk.. bilo što što može biti na usb kontroleru tj neće raditi ako nema podršku. Kako je ovo reklamirano, znači da podržava i da će raditi tj tad može koristiti wlan umjesto žice a kako radi možda dobro možda loše..

Pa hvala sad za link, no ja sam napisao ko ima ovaj prijemnik i kakav mu je signal.

Samsung UE46ES7000,Philips FR-996,Vivax HT-401,Samsung 3D BLURAY HT-H4500R,PS4 Slim 1TB,i Vip TV KAONMEDIA VM-1200
11 godina

-signal nije stvar prijemnika.. svi su isti, nego imaš antenu. Osjetljivost prijemnika (tunera) može biti različita ali 99% je identično, tj sve te tržišne marke su identične-kopije samo drugi naziv za tržište ili većeg kupca koji tad može izmisliti svoj brand.

-problem ako čekaš da se javi netko tko ga ima, jer takve stvari nisu postojale prije npr godinu i tad je mala statiskička šansa da ga netko ima dok 'signal' ne znači ništa, tj radi ili ne i to ti tad ne može pomoći, tj može samo iskustvo da se npr smrzava, da je spor ili da je loš daljinski ali signal s tim nema veze. Sve je to isto i za taj iznos je to ok odnosno ovisi što trebaš, npr wlan tad je zanimljiv, inače nije, ako trebaš s dvostrukim tunerom (dok snimaš gledaš drugi program) tad tražiš takav a što se standarda tiče svi rade isto-jednako osim same kvalitete-plastike i sl. koju možeš povezati s cijnom ili proizvođačem.. no za taj iznos sasvim ok mada unutar desetak kuna imaš u bilo kojoj drugoj trgovini sličan (isti-drugi naziv..) uređaj.

4 godine
neaktivan

Odlican je za te pare ,preko etherneta i wifi sticka mozes gledat iptv :)

2 godine
QUADRO DT-265H DVB-T 2 prijemnik

Na Iptv-u,m3u lista je ogranićena na dvestotinjak programa,liste zato treba editirati!

0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
Re: QUADRO DT-265H DVB-T 2 prijemnik
Zapravo 500 kanala ,1000 redova .

16 mjeseci
nedst kaže...

Odlican je za te pare ,preko etherneta i wifi sticka mozes gledat iptv :)

Koliko sam skužio jedan lik na ovom forumu u temi "DVB-T2 HEVC/H.265 prijemnik" je pisao o ovom prijemniku i negativno ga ocijenio:

Uređaj ima RJ 45 priključak, podršku za Wi-Fi (dongle se prodaje zasebno na Quadro Webshop-u za 50,00 kn), HDMI i SKART te ulaz za antenu. U kutiji uz box dolazi samo daljinski i to bez baterija.

- prijem programa je uredu iako najjeftiniji Elit TV bolje barata signalom nego ovaj prijemnik. S istom antenom Elit TV ima stabilnu sliku dok kod ovga slika povremeno trzne.

- daljinski je minijaturni, tipke su minijaturne i loše tolko da nakon par minuta tipkanja prilikom namještanja i instalacije te zabole prsti. Svakako nije za starije i one s malo većim prstima

- prebacivanje kanala je po mom mišljenju dost brzo, tj. brže je nego na gore navedenome jeftinom Elite TV-u

- ima EPG iz kojeg se može dodati podsjetnik ili namjestiti snimanje željenog sadržaja

- snimajne testirano s 500GB eksternim HDD-om (NTFS) na kojeg uredno snima sadržaj koji se može pregledati bez konverzije na računalu. Format je mts kojeg VLC uredno reproducira. Veličina 5 minuta snimljenog sadržaja je cca. 200MB.

- UI menia je genrički i kolko sam skuzio svi ovi jeftini imaju sličan/isti UI pa su vjerojatno i funkcionalnosti slične/iste

- nema HbbTV 

- ono što me zainteresiralo baš za ovaj je podrška za IPTV. Učitavanje liste se vrši s USB/HDD i onda u Network Apps odabrati IPTV i ponadati se da se neće zblesirati jer meni se svaki 3 put zblesira prijemnik i moram ga ištekati iz struje... Ako se ne zblesira onda se stisne tipka INFO na daljinskom i odabere željena lista s popisa. Lista ostaje učitana do preštekavanja uređaja. Obična .m3u lista se učitava bez problema, a ona koja ima url-ove do ikonica ne radi. Najveći problem je taj da je maksimalan broj kanala u listi svega 500 iako samo učitavanje programa i radi sasvim dobro. 

- Youtube je sve samo ne jednostavan za korištenje, a i kvaliteta videa je nikakva.

AKo tražite uređaj koji će reproducirati i IPTV i Youtube uz prijem DVB-T2 kanala slobodno zaobiđite ovaj. Ako vam pak treba jeftin uređaj za prijem DVB-T2 HEVC kanala mislim da će ovaj poslužiti svrsi.

Lik je rekao svoje, morati ću zaobići ovaj, još od marki prijemnika mi je ostao samo Strong, no moram starcima uzet DVB-T2 HEVC prijemnik za njihovu 32-ojku u spavaćoj koja već 7 god. radi perfect.

11 godina
Vavoom kaže...
..

Uređaj ima RJ 45 priključak, podršku za Wi-Fi (dongle se prodaje zasebno na Quadro Webshop-u za 50,00 kn), HDMI i SKART te ulaz za antenu. U kutiji uz box dolazi samo daljinski i to bez baterija.

..

Lik je rekao svoje, morati ću zaobići ovaj, još od marki prijemnika mi je ostao samo Strong, no moram starcima uzet DVB-T2 HEVC prijemnik za njihovu 32-ojku u spavaćoj koja već 7 god. radi perfect.

-ovisi, tj nikad nisi siguran zašto je netko imao problem npr možda loš tv-antenski signal, možda spora mreža lan-wlan.. i možda problema nema, tj svaki slučaj je za sebe dok ne znaš sve uvjete-stanje pa i obrnuto, da ga hvali tebi može biti problem nešto takvog. + to je roba koja može biti škart-neispravno tj možda iz kutije od 100 komada 5 ima grešku i tad ovisiš o sreći kojeg si uzeo, zamjeniš i možda radi ok. (banalno, možda nije dobro zalemljen neki konektor i radi smetnje.. a to nije roba koja se detaljnije testira + može biti vraćeno-reklamacija i završi u istoj hrpi s ispravnima..).

npr cijena, vidio sam po trgovinama, 159kn s wlanom koji je uredno odštampan na kutiji i tad ga trgovac ne može zasebno pradavati.. tj to je obična krađa-muljaža.

-svi/većina ima identične mogućnosti, chip, software, dok se npr soft može razlikovati po verziji pa podržava ili ne našu regiju-zemlju.. no generički su to isti uređaji i razliku u brandu plaćaš samo zbog branda, ali ipak i nekog renomea + lokalizacija-support (regionalne postavke za kanale-jezik..) pa isti uređaj može biti na npr uk-esp tržištu pod istim ili drugim nazivom, može raditi isto a može biti problem jezik-kanali ako je razlika u softwareu tj regionalno-update itd. dok sami proizvođači-distributeri realno ne brinu o supportu-nadogradnji mada je teoretski za sve uređaje ista stvar, kao bios-driver za računalo.. no često nemaš ništa osim kako je došao tvornički i zato je bolje kupiti model za domaće tržište jer je tad 99% odgovarajući soft-regija (mada ni to nije garancija, tj trgovac može uvesti svašta, može kemijati kao i odvojeno prodavati nešto iz kompleta, npr dobiješ li baterije ili ne, koji daljinski.. možda je drugi bolji itd..) Odeš u trgovinu i otvoriš-vidiš.. (špar) .. jer internet je izvor informacija ali nikad nisi siguran na što se odnosi, koji model-roba-serija jer to je takva roba i važan je datum 'recenzije' tj možda je tad bio bugovit, možda sad nije.

-strong je ok, nitro je jači, dok quadro ide ispred ostalih 'noname' brandova, kao neka navika, ne neki konkretan-dokaz-razlog.. možda i samo sreća kako uzmeš s hrpe. U tom rasponu 150-200kn bi trebao naći u svakoj trgovini zadovoljavajući uređaj pa prošeći (probaš-pogledaš kutiju, daljinski..) sigurnije nego čitati teh.spec ili recenzije. Mora raditi, ako ne radi reklamiraš-vratiš. Nevažno koliko je jeftin, mora raditi ali stvarno može ovisiti o sreći koju kutiju uzmeš s hrpe pa neki radi godinama drugi možda crkne za par dana..

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice