Problem sa signalom novih kanala

poruka: 20
|
čitano: 46.552
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa signalom novih kanala

Evo i ja sam našao RTL 2, Domu TV ,Hrt 3 i 4,Kapital network uz ove programe koje sam do sad imao (rtl,nova,hrt 1 i 2). Problem je to što je na kanalima rtl,nova,hrt 1 i 2 hvatam sa sobnom

 

antenom 70 % jačine i 98 % kvalitete (lijepa slika bez smetnji). Ove nove hvatam 60% jačine 30% kvalitete.Slika je puna kockica a npr prebacim na rtl 2 a ono slika pomiješana s Novom TV.

 

Zašto? Jel do prijamnika? Živim u okolici Čakovca i hvatamo signal s Ivanščice . Možda ako postavim antenu da paše "novima " neće pasati "starima" ?

 

PUC GA MEDO
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa signalom novih kanala

Ništa bez okretanja antene.

Kadir beneath Mo Moteh
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa signalom novih kanala

ja sam izgubio HRT1, HRT2, RTL i NOVU TV. Naknadno sam opet dobio HRT1 i HRT2. I nemam pojma sta da radim, imam prijemnik DVB na kojem nije moguce aktivirati ˝MUX A˝.

da bar znam kome bih mogao pokazati {#}  , jer sam zbunjen, a oni ludi, pa me _ _ _ _  {#}.

na txt-u su stavili obavijest kako vracaju HRT1-2, jer eto neki imaju problema sa prijemom istih. wtf?

Informatika je moj hobi, o kojem pojma nemam....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa signalom novih kanala

šta na HRT 3 emitiraju program s HRT 1 a na HRT 4 program s HRT 2 ?

PUC GA MEDO
 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa signalom novih kanala
jurek95 kaže...

šta na HRT 3 emitiraju program s HRT 1 a na HRT 4 program s HRT 2 ?

 I kod mene ...

harry
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa signalom novih kanala
Izgleda da sam jedan od rijetkih kojima kad su došli novi kanali našao ih sve radi ok signal 90 i kvaliteta 100%!Imam prijamnik 8110 strong.
Živim u zagorju imam antenu prema ivančici okrenuto samo mi je žao kaj nemogu nać htv hd.30km sam udaljen od zg.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa signalom novih kanala
hrabri zec kaže...

ja sam izgubio HRT1, HRT2, RTL i NOVU TV. Naknadno sam opet dobio HRT1 i HRT2. I nemam pojma sta da radim, imam prijemnik DVB na kojem nije moguce aktivirati ˝MUX A˝.

da bar znam kome bih mogao pokazati {#}  , jer sam zbunjen, a oni ludi, pa me _ _ _ _ {#}.

na txt-u su stavili obavijest kako vracaju HRT1-2, jer eto neki imaju problema sa prijemom istih. wtf?

Ne moraš ništa aktivirati. Samo bune ljude s tim MUX-ovima kad oni nisu ništa drugo nego kanali na kojima se emitira ne kao prije jedan program nego više njih. Uvijek su neki kanali imali slabiji prijem od drugih.

Treba ti jača antena, vanjska, na krovu i pravilno usmjerena. Ljudi su prerano sišli s krovova.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.1.2011 18:10 (Tom69).
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa signalom novih kanala

Kod mene sve radi dobro, kod mene je prijemnik

Alma T2000

harry
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa signalom novih kanala

pozdrav!

 

evo, ja sam se susreo sa istim problemom! nalazim se u zagrebu i hvatam signal preko sobne antene, međutim sad mi na ovih 506MHz nece nista uloviti. Cijeli stan sam presao s antenom i nista! na zgradi nema uopce obicne riblje kosti tak da ni nemrem nis vise od sobne antene... ima netko kakav drugi savjet? trenutno imam Haier HDT-1110. Jel bi postigao nesto s MPEG-4 tunerom?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa signalom novih kanala

Koliko god okrećem antenu, snaga je prisutna, a kvalitete nema zašto?

 

Probavam i na sobnoj anteni opet isto, zašto?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa signalom novih kanala
megan2711 kaže...

Koliko god okrećem antenu, snaga je prisutna, a kvalitete nema zašto?

 

Probavam i na sobnoj anteni opet isto, zašto?

Daj si pogledaj kabel na prijamniku i anteni,meni je kabel bio već star pa sam stavio novi i bolji je po prijemu.

16 godina
neaktivan
offline
Problem sa signalom novih kanala

Siđite s krovova - reklama i ovaj prelazak na tzv. digitalno emitiranje je čista prijevara naroda u RH. 'Odašiljači i veze' su gora firma od Fimi-medije po lopovluku. Kobajage su napravili neka poboljšanja, a ustvari smanjili su jačine signala na odašiljačima prelaskom na digitalno, time smanjili potrošnju energije i ostvarili nepripadajuću materijalnu korist. Evo dokaza za izneseno. Nalazim se nekih 50-tak km od odašiljača Borinci i u muxu D mogu vidjeti Vinkovačku TV s jakim smetnjama slike i tona. Istu TV putem analognog prijema (još uvijek emitiraju i analogno) gledam bez ikakvih smetnji. MuxA i MuxB gledam preko odašiljača Papuk, a ima povremenih smetnji. Ali iako je antena usmjerena prema Papuku (u suprotnom smjeru) pronašao sam signal 9 digitalnih kanala iz susjedne Mađarske!? Ali nemam signala s odašiljača Belje koji mi je bliži od mađaskih odašiljača a u istom je smjeru s njima. Nekoliko mađarskih kanala emitira u HD-u i nema smetnji u prijemu. Dakle, što zaključiti nego da nas lažu na svakom koraku. 

Teško konju kojeg selo hrani i državi koju suknja brani, jedan, dva, evo ti ga na
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa signalom novih kanala

ali ovi drugi kanali rade bez problema, hrt 1,2, rtl, nova i lokalni, a da je kabel ni to ne bi radilo

13 godina
neaktivan
offline
Problem sa signalom novih kanala

Je li iko ima konkretno rjesenje ili bare odgovor na pitanje zasto je sa dolaskom novih programa, (domatv, rtl2, hrt3, hrt4) doslo do nestanka starih programa (rtl, novatv, hrt1 i hrt2), i po mogucnosti da odgovori precizno, bez nagadjanja ili mozda je ovo ili ono. unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa signalom novih kanala

malo sam ceprkao i na receiveru,   i na internetu. otprilike skontao sam ovo: programi sa mux a odasiljac borinci uopste ne radi. prije sam moga naci sve programe bez obzira na jacinu i kvalitet signala, od veceras ih nema nikako. to su, ponavljam, hrt1, hrt2, novatv i rtl.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa signalom novih kanala
chocka kaže...

malo sam ceprkao i na receiveru,   i na internetu. otprilike skontao sam ovo: programi sa mux a odasiljac borinci uopste ne radi. prije sam moga naci sve programe bez obzira na jacinu i kvalitet signala, od veceras ih nema nikako. to su, ponavljam, hrt1, hrt2, novatv i rtl.

  Ovo nije istina... Odašiljač borinci (novo selo vinkovci) mux-a, mux-b i mux- d primam bez ikakvih problema (eventualno kad je oluja u mux d manji problemi, kockice)... sobnom antenom kojoj nedostaje djelovi...

 

 

Tako da nesto drugo ti nije uredu...

 

Sve kanale imam...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa signalom novih kanala

Evo konačno sam dobio signal na svim kanalima, antena mi okrenuta prema jugu (par stupnjeva + -).

PUC GA MEDO
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa signalom novih kanala

Bok, zna li netko kako resetirati taj HAIER-1110 (nisam htio novu temu otvarati).

 

Naime susjedi su mi zaključali PIN-om uređaj, da mala nemože čačkati i sad su zaboravili password.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Problem sa signalom novih kanala
nCh! kaže...

Bok, zna li netko kako resetirati taj HAIER-1110 (nisam htio novu temu otvarati).

 

Naime susjedi su mi zaključali PIN-om uređaj, da mala nemože čačkati i sad su zaboravili password.

 password je 0000

15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa signalom novih kanala
Memphis kaže...
nCh! kaže...

Bok, zna li netko kako resetirati taj HAIER-1110 (nisam htio novu temu otvarati).

 

Naime susjedi su mi zaključali PIN-om uređaj, da mala nemože čačkati i sad su zaboravili password.

 password je 0000

Hvala na odgovoru, ali uspio sam riejšiti. Naime njihovom klincu je bilo dosadno pa sam mu rekao nek udara od 0000 do 9999 sve kombinacije :D (p.s. 0000 nije pomoglo).

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice